پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بنده تحمل نمی‌کنم که در شهری که اسم آنرا پایتخت فرهنگی گذاشته‌ایم برخی بخواهند بداخلاقی کنند
محمد هادی ایمانیه گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که قانون اسلام و جمهوری اسلامی حاکم است و قابل قبول نیست که در فروشگاهی کشف حجاب شود. بنده تحمل نمی‌کنم که در شهری که اسم آنرا پایتخت فرهنگی گذاشته‌ایم برخی بخواهند بداخلاقی کنند و اعتقادات اکثریت قاطع مردم را یه سخره بگیرند.
فرماندار شهرستان شیراز: در حال حاضر پنج نفر در رابطه با تجمع نوجوانان در بازداشت به سر می‌برند
فرماندار شهرستان شیراز با تاکید بر لزوم برخورد با درایت و مسئولانه با ماجرای اخیر هنجارشکنی در بلوار چمران این شهر، گفت: در حال حاضر پنج نفر در رابطه با این موضوع در بازداشت به سر می‌برند که سه نفر عوامل موثر در این رابطه و ۲ نفر نیز مسئولان مربوطه ورزشی هستند که هیچکدام نوجوان دختر یا پسر حاضر در این رخداد نبوده اند.
آقای دادستان فارس، برخورد با اسکیت سواران امری فرهنگی است نه حقوقی- قضایی
بشکل غیر مسئولانه‌ای یاد گرفته ایم که هر هنجار شکنی و ناملایمت و حتی جرم و تخلفی را با قانون گرایی حداکثری و امنیتی کردن و بگیر و ببند حل کنیم، غافل از اینکه جنس بسیاری از مسائل اجتماعی و فرهنگی است. از دادستان محترم استان فارس و نماینده محترم، ولی فقیه در استان درخواست داریم، با مسئله بشکل فرهنگی- اجتماعی و با نظر داشت به مماشات حداکثری نگاه کنند. بگیر و ببند و نگاه قضایی- امنیتی، نگاهی تاریخ گذشته و پیامد دار است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی شیراز؛
خبر در مورد نشست و ریزش مسجد وکیل شیراز نادرست است
مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی شیراز گفت: خبری که در مورد نشست و ریزش مسجد وکیل شیراز در فضای مجازی منتشر شده، نادرست است.
مشکلات معیشتی وجود دارد، اما راهی جز این نیست؛
آقای دژکام، امام جمعه محترم شیراز، راه هست، خوبش هم هست
دژکام خطیب جمعه شیراز در بیاناتی تعجب آور مدعی شده اند که مشکلات معیشتی وجود دارد، اما راهی جز این نیست؟! باید خدمت شان عرض شود که راه حتی از نوع کوتاه مدت هم به وفور وجود دارد. دعوت کن اول خدمت شما هم توضیح می‌دهیم. مجددا درخواست می‌کنیم که حمایت نابجا از دولت مردان نکنید و بجای حمایت سیاسی نابجا، عملکرد طلبی برنامه محور با قید زمانی نخواهید. گام دوم انقلابی عمل کنید لطفا.
چه کسی مشاوره اقتصادی به امام جمعه موقت شیراز داده است؟
هرچند نیت خیر آقایان بر ما اثبات شده است، اما سخن گفتن در خصوص موضوعاتی که اشرافیت حداقلی در خصوص آن‌ها ندارند، نوعی ظلم به خود و دیگران محسوب می‌شود. باید پرسید که چه کسی به امام جمعه موقت شیراز در خصوص شیوه هزینه کرد یارانه‌ها، مشاوره داده است؟
خانه «حاج اسمال» بزرگترین خانه قاجاری کازرون پاساژ می‌شود؟
مالک بزرگترین خانه تاریخی کازرون به دنبال تخریب این بنای قاجاری و ساخت پاساژ به جای آن است. خانه «حاج اسمال» بزرگترین عمارت قاجاری غرب فارس شناخته می‌شود.
تعرض به سنگ نگاره ساسانی به خاطر گنج یا با انگیزه تخریب آثار تاریخی؟
یک فعال میراث فرهنگی در استان فارس از تخریب و تعرض به یک سنگ‌نگاره ساسانی توسط سوداگران گنج خبر داد.
چشم‌پوشی محیط زیست از ساخت و ساز‌ها در هفت برم شیراز
دخل و تصرف‌های بی‌رویه و خلأ مدیریت مناسب، دریاچه‌های منطقه گردشگری «هفت برم» در ۵۵ کیلومتری شیراز را در مسیر خشک شدن کامل قرار داده است.
انتقاد رئیس شورای شهر زرقان از آلودگی صنایع
رئیس شورای شهر زرقان بــا بیان اینکــه با توجه بــه اهمیت و ویژگى شهرســتان زرقان موضوع آلایندگى با توجه بــه فعالبت صنایع مطرح اســت، گفت: حدود ۲۴ درصد صنعت اســتان در حومه شهر زرقان واقع شده است که آلایندگى هایى را به همراه دارد.
جبران عقب‌ماندگی‌های فارس با مدیران کارآزموده و قدرتمند
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم توجه به شایسته‌سالاری در انتصاب برخی از مدیران گفت: امروز استان فارس از عقب‌ماندگی‌های مفرطی در حوزه زیرساخت‌ها رنج می‌برد که اگر مدیران کارآزموده، متبحر و قدرتمند در رأس دستگاه‌های اجرایی قرار نگیرند، این عقب‌ماندگی‌ها نیز همچنان باقی خواهد ماند.
تخریب ۲۰۰ خانه تاریخی در شیراز صحت ندارد
رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور برخی خبر‌ها در فضای مجازی و رسانه‌ها درباره تخریب بیش از ۲۰۰ خانه تاریخی در شیراز و ساخت مجتمع‌های تجاری به جای آن را رد کرد.
کشاورزان استان را معطل فرصت‌های اقتصادی نگذارید
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با گلایه از روند کند پیشرفت فیزیکی پایانه محصولات کشاورزی استان فارس در شیراز، اعلام کرد: بنابر وظیفه‌ای که نسبت به تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی داریم از افراد و سرمایه‌گذاری در این زمینه حمایت می‌کنیم، اما این انتظار را داریم تا مدیران این پروژه سرمایه‌گذاری کننده کار باشند و کشاورزان استان را دیگر بیش از این معطل فرصت‌های اقتصادی نگذارند.
واکنش به انتشار گسترده فیلمی از وضعیت قدمگاه سلمان و علی (ع)
اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس نسبت به انتشار گسترده فیلمی از وضعیت قدمگاه سلمان و علی (ع) در منطقه دشت ارژن استان واکنش نشان داد.
ساخت پروژه مجتمع ورزشی کارگران لارستان ۱۳ سال به تاخیر افتاده است
دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان لارستان گفت: ساخت پروژه مجتمع ورزشی کارگران شهرستان لارستان در استان فارس به دلیل بی‌مهری برخی مسئولان استانی و شهرستانی حدود ۱۳ سال به تاخیر افتاده است.
توضیحات مدیر کل میراث فارس در خصوص ساخت سازه در باغ تاریخی عفیف آباد
موید محسن‌نژاد با اشاره به واکنش‌هایی که در ساخت یک سازه در باغ تاریخی عفیف‌آباد مطرح شده است، گفت: این سازه موقت و برای ساخت یک فیلم سینمایی تاریخی احداث شده است.
انتصاب برادر نماینده شیراز در مجلس به عنوان سرپرست اداره کل مدیریت عملکرد استانداری فارس؟
پاک فطرت، نماینده مجلس با اشاره به اینکه لابی کردن و مجبورکردن دیگر افراد برای دریافت پست‌های مدیریتی به هیچ وجه زیبنده استان نیست، می‌گوید: قطعا افراد با پوشیدن کت و شلوار و پیراهن دیپلمات و یقه گرد مدیر نمی‌شوند و این در حالی است که افراد نخبه، دست پاک، شجاع و متخصص باید بر صندلی مدیریت‌ها تکیه بزنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
راه اندازی کارزای در مخالفت با تخریب ۲۰۰ خانه تاریخی شیراز
چندی پیش در سفر رئیس دولت به استان فارس و شهر شیراز موضوع طرح توسعه حرم شاهچراغ و تخریب قسمت‌هایی از بافت تاریخی شیراز مطرح شد. بر اساس این مصوبه ۲۰۰ خانه تاریخی در اطراف حرم شاهچراغ، از فهرست میراث فرهنگی خارج می‌شوند که این موضوع باعث مخالفت برخی مردم شیراز شده است.
ادعای مشروط کردن کارآمدی طلاب به آموزش هشت زبان رسمی دنیا؟
آیت الله دژکام گفت: از مهرماه سال آینده زبان آموزان مرکز زبان حوزه علمیه استان فارس ۸ زبان رسمی دنیا را آموزش می‌بینند. امام جمعه شیراز: طلاب حوزه علمیه استان فارس باید ۸ زبان رسمی دنیا را آموزش ببینند تا مبلغ حیا و عفت به توریست‌ها باشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخریب بخشی از یک اثر میراثی ملی
بخشی از گند آب انبار حاج اسدالله در گراش فرو ریخت و فعالان میراث فرهنگی نگران تخریب کامل دومین آب انبار بزرگ فارس هستند.
اتصال استان فارس به خلیج فارس در دستور کار دولت نیست
سید ابراهیم رئیسی در خصوص موضوع اتصال استان فارس به خلیج فارس بیان داشت: روز گذشته هم نمایندگان مجلس مطرح کردند، ولی موضوع اتصال استان فارس به دریا در دستور کار دولت نیست به همین خاطر مطرح نکردم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حل مشکلات صدرا در گرو اصلاح قانون تقسیمات کشوری است
نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه برای حل مشکلات صدرا باید یک مدیریت واحد و مستقل در چهارچوب تقسیمات کشوری شکل گیرد، گفت: شهرستان شدن این شهر نیازمند اصلاح قانون تقسیمات کشوری است و تا این اتفاق روی ندهد ْمشکلات آن پابرجاست.
جنگ شالیزار‌های شیراز با ابنیه تاریخی و ناله‌های مجموعه نقش رستم
کم آبى، کشت بى رویه محصولات آب بَر، عدم نظارت و حساسیت نسبت به منابع آبى، گسترش بى ضابطه کشاورزى منجر به ایجاد شکاف و تخریب ناگهانى سطح زمین در مجموعه‌های جهانی تخت جمشید و نقش رستم شده است.
میراث جهانی ساسانی سروستان و فیروزآباد در بسته سفر گردشگران خارجی
مدیر محور جهانی ساسانی فارس خواستار معرفی این محور به گردشگران خارجی به ویژه ایتالیایی‌ها شد و گفت: میراث جهانی ساسانی سروستان و فیروزآباد قابلیت این را دارد که به صورت ویژه در بسته سفر گردشگران خارجی قرار گیرد.
چـاره اى جز اعمال رویکـرد علم محور در کشاورزى نداریم
معاون سیاســى، امنیتى و اجتماعى استاندارى فارس با تصریــح بر این نکته که بایــد با کشــاورزى با نگاه و عمل جدیــد رفتار کرد، گفت: محصولات ارگانیک و ســلامت محور، نیازمند برنامه ریزى ویژه است. در این جلسه، عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با نوعی راهبرد فرار به جلو و وعده محور بیان داشت که در حال حاضر ۲۵ هزار فارغ التحصیل بخش کشــاورزى در اســتان فارس به بلاتکلیف هستند، اگر این ظرفیت در راستاى حل مشکلات و مدیریت هاى بخش کشــاورزى به کار گرفته شود، به جایگاه واقعى خود خواهیم رسید! متکان معاون وزیر جهادکشاورزی نیز با تکرار وعده بیان داشتند که الگـوى کشـت از طریـق کشـاورزى قراردادى اجرایى شود؟ لازم به توضیح است که مراسم مورد اشاره، مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان جهادکشاورزی فارس بوده است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
بخاری‌های خوفناک...!
درس خواندن با خطر سوختن؛
درود تیمسار
معافیت جدید سربازی!
قبل و بعد از انتخابات
بیت المال يا بیت الحال:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
وعده استانی،فرااستانی
آباده،پاسارگا،بوانات،خرم بید
کازرون،فیروزآبا،فراشبند
ارسنجا،استهبان،نی ریز
داراب،لار،لامرد،زرین دشت
شیراز،مرودشت،خرامه،کوار
جهرم؛فسا،سروستا،قیرو کار