پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
«امین طباطبایی» فعال فرهنگی و مدیرانجمن خانه فرهنگ جاودان:
مخابرات شیراز عمارت دیوانخانه وکیل را تخلیه نمی‌کند + جوابیه مخابرات
عمارت دیوانخانه وکیل یکی از بناهای شاخص دوره زندیه در شیراز است که نزدیک به یک قرن گرفتار ساخت و سازهای غیراصولی شده است. این بنای کلیدی درحالی در احیای مجموعه زندیه نقش مهمی دارد که متولیان میراث‌فرهنگی هنوز نتوانسته‌اند اقدامی برای آزادسازی بنا از اسارت مخابرات انجام دهند. فعالان میراث‌فرهنگی معقتدند، درصورت حذف ملحقات ساختمان مخابرات از عمارت دیوانخانه وکیل و واگذاری آن به میراث‌فرهنگی گامی بزرگ در جهت ثبت مجموعه زندیه در فهرست آثار جهانی برداشته می‌شود. مخابرات شیراز نیز ضمن خصوصی خواندن خود، ادعای وجود مذاکرات قبلی درخصوص خرید این ملک از مخابرات و دادن زمین معوض را مطرح کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خشک شدن منبع تأمین آب ۵ شهر و ۵۰ روستا (با ۳۲۵ هزار نفر جمعیت) در فارس به طور کامل
مدیرعامل شرکت آبفای فارس گفت: ‌سد رودبال که منبع تامین آب ۸ شهر و ۵۰ روستا و درمجموع ۳۲۵ هزار نفر جمعیت بود، کاملا خشک شد. وی اظهارداشت: این منطقه از قدیم با کم‌آبی مواجه بوده و اخیرا نیز کمبود نزولات آسمانی موجب تشدید این وضعیت شده است، تا حدی که طی یک هفته گذشته منابع آبی در این منطقه به طور ناگهانی با افت زیادی مواجه شد.
کشف بزرگترین میدان گازی خشکی در لامرد + معطل فاینانس هستیم
مدیرعامل منطقه ویژه لامرد اظهار داشت: امکانات و زیرساخت‌ها در منطقه لامرد وجود دارد اما مشکل فاینانس داریم و معطل آن هستیم. اخیرا هیات‌های هندی و چینی برای ارزیابی‌های سرمایه‌گذاری وارد منطقه شدند و منتظر پاسخ‌های آنها هستیم.
پخش ترانه‌ای با صدای جولیا پطروس خواننده زن لبنانی در حرم علی بن حمزه شیراز و شبکه خبر + دانلود قطعه الحق سلاحی
متاسفانه در برخی موارد شاهد آن هستیم که برخی رفتارهای هیجانی مدیران اجرایی ، دسته گل های صدا داری را سبب می شود. کلیپی از مراسم حمایت از مردم فلسطین در حرم شاه چراغ شیراز در حال دست به دست شدن است که حاشیه ساز شده است. پخش ترانه‌ای با صدای جولیا پطروس خواننده زن لبنانی در تجمع حامیان فلسطین در حرم علی بن حمزه شیراز و انعکاس این برنامه توسط شبکه خبر سیما؟!
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
داستان انتقال کارخانه پشم و شیشه شیراز(کپشیر) + بیم ها و امیدهای کارگران و سهامداران
چندین سال است مسئولان محیط زیست با شکایت اهالی ساکن در شیراز، کارخانه پشم شیشه ایران را آلاینده اعلام کرده‌اند و بر این اساس باید محل این واحد تولیدی به خارج از شهر به یک محیط صنعتی جابجا شود. پروژه انتقال این کارخانه از بافت مسکونی به منطقه ویژه اقتصادی شیراز از چندسال پیش آغاز شده و هم اکنون ساختمان جدید در حال ساخت با پیشرفت ۶۵ درصدی است. این واحد از سال ۸۸ قرار است به منطقه ویژه اقتصادی شیراز انتقال یابد، اما براساس صحبت‌های مدیران کارخانه هنوز این اتفاق به دلیل مشکلات مالی نیفتاده است. فشار محیط زیستی‌ها برای تعطیلی کارخانه آلاینده و عدم پیشرفت مناسب در ساخت کارحانه جدید، آینده شغلی ۲۶۰ کارگر کارخانه را با ابهام روبرو کرده است. آیا سهامداران عمده کپشیر یعنی صدرتامین و صندوق بازنشستگی در حال گروکشی برای گرفتن امتیازات بیشتر (خصوصا امتیازات اعتباری) از دولت هستند؟ موضوعی که جای دارد سازمان بازرسی با توجه به ادعای بحق محیط زیست و وزارت کار با توجه به عدم امنیت ۲۶۰ کارگر، ورود کند.
افتتاح هشت طرح بزرگ آبرسانی به فارس با حضور رییس‌جمهور؛ بهره‌برداری از پروژه خط دوم شیراز
هشت طرح بزرگ آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۱۳ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال با حضور رییس جمهور در استان فارس به بهره‌برداری رسید، بهره‌برداری از پروژه خط دوم انتقال آب شرب از سد درودزن به شهر شیراز از جمله این طرح‌ها بود. این طرح شامل ۷۸کیلومتر خط انتقال با لوله‌های فولادی به قطر یک هزار و ۶۷۶، یک هزار و ۸۰۰، یک هزار و۶۰۰، یک هزار و ۶۷۶ و یک هزار و ۴۰۰میلیمتر، یک ایستگاه پمپاژ شامل پنج دستگاه الکترو پمپ (۴+۱) با فشار ۲۵۰ متر، یک باب تصفیه‌خانه به ظرفیت سه مترمکعب درثانیه، چهار هزار و ۴۲۲ متر تونل لوله‌بر، ایستگاه پست برق ۶۶ به ۳/۶ کیلوولت، سه مخزن ذخیره بتنی شهری جمعاً به ظرفیت ۶۰هزارمترمکعب که آب تصفیه شده است که به وسیله جریان ثقلی و پمپاژ از محل تأمین به شهر شیراز انتقال می‌یابد.
فرونشست تا ۳۰۰ متری تخت جمشید + شکاف‌های ۷۰ سانتی متری در نقش رستم
عضو هیئت علمی بخش مهندسی راه و ساختمان و محیط زیست مهندسی دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه تاکنون رسانه‌ها قدرتی برای حل مشکلات و معضلات فرونشست نداشته‌اند، می‌افزاید: حدود ۱۰ سال است که در تمام رسانه‌ها مشکلات فرونشست زمین را فریاده زده‌ایم، اما نتیجه‌ای حاصل نشده است.براساس نتایج مطالعات تخصصی طی سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ که تحت عنوان پروژه به دانشگاه شیراز محول شده است؛ میزان سطح فرونشست در دشت مرودشت به دست آمده که نتایج این مطالعات در قالب گزارش به سازمان زمین شناسی تهران ارائه شده است. در این مطالعات و در تصاویر ماهواره‌ای ۱۰ سال گذشته از دشت مرودشت تنها محدوده کوچکی از این دشت با پدیده فرونشست روبرو شده بود، اما در مطالعات اخیر و ظرف حدود ۱۵ سال اخیر، همه دشت مرودشت درگیر این پدیده شده و وسعت و سرعت فرونشست زمین در این دشت پیشرفت قابل توجهی داشته است.
ذخیره آبی سد رودبال، منبع آبی ۸ شهر و ۵۰ روستا به پایان رسید!
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس ذخیره سد رودبال به عنوان یکی از منابع بزرگ تأمین آب استان در حالی به پایان رسید که ذخیره آب این سد در گذشته حدودا ۶۰۰ لیتر بر ثانیه خروجی داشت و نقش مهمی در آبرسانی به شهرستان‌های فسا، حاجی آباد و داراب ایفا می‌کرد.
قطع ۶ هزار درخت برای ساخت جاده شیراز - بوشهر + وزارت راه ضمن پرداخت جریمه باید 60 هزار درخت احیا کند
در حالی سال گذشته محور برگشت شیراز ـ بوشهر در محدوده دشت ارژن، تنگ بوالحیات به عنوان محور ترانزیتی به بهره‌برداری رسید که به گفته فعالان محیط زیست و مسئولان محیط زیست استان در این پروژه بنا بود تنها ۶۰۰ درخت قطع شود و براین اساس مجوز‌های زیست محیطی صادر شده بود که در نهایت ۶ هزار درخت قطع شد. هنوز زمان زیادی از این موضوع نگذشته ‌که ایجاد دوربرگردان جدید در این محور و همچنین آسفالت جاده محلی در باغستان بوالحیات و در دل منطقه حفاظت شده دغدغه‌مندان این حوزه را از جهت تخریب بیشتر درختان این منطقه نگران کرده است . از دادستان کل کشور تقاضای ورود به مسئله احیای 60 هزار درخت توسط وزارت راه در مقابل نابودی 6 هزار درخت و پرداخت جریمه نقدی در حق محیط زیست را داریم. گویا پورسانت ها برای بعضی ها خیلی شیرین نشسته است.
دست درازی کارخانۀ سنگ شکن به حریم آتشکدۀ ساسانی «گِره» !
ساخت کارخانۀ سنگ شکن در حریم درجه یک و بخش جنوبی و جاده کشی در باختر (غرب) آتشکدۀ ساسانی «گِرِه» که نزدیک یک دهه پیش آغاز و هم اینک گسترش فراوانی پیدا کرده، تهدیدی جدی برای یادگار ساسانیان است و دست درازی (تعرض) آشکار به بنای ملی به شمار می رود.
آزادراه شیراز اصفهان پس از 12 سال افتتاح می‌شود؟
آزادراه شیراز اصفهان یکی از کلان‌پروژه‌های استان فارس است که در دولت نهم کلنگ‌زنی شده است اما همچنان در دولت سیزدهم وعده افتتاح آن داده می‌شود.
تبدیل آتشکده ساسانی به پارکینگ خودرو + تکذیبیه میراث فرهنگی کازرون
آتشکده ساسانی کازرون که گفته شده در سال ۱۳۱۸ در فهرست میراث ملی ایران ثبت شده، به پارکینگی برای خودروهای سنگین کشاورزی و سواری تبدیل شده است.این خبر توسط اداره میراث فرهنگی کازرون تکذیب شده است.
به دلیل نبود نظارت ادارۀ میراث فرهنگی استان فارس؛
شبیخون غارتگران میراث فرهنگی به آثار باستانی دارابگرد
کَند و کاوهای غیرمجاز بی شمار قاچاقچیان اَموال تاریخی و فرهنگی در عَرصۀ شهر باستانی دارابگِرد که به تازگی و پیش از بارندگی های بهمن ماه انجام گرفته است، بیانگر نبود نظارت و حفاظت از سوی مسولان ادارۀ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دیگر نهادهای مسول شهر داراب است. مسولانی که تنها سرگرم کاغذبازی های اِداری و حفظ میز و صندلی خود بوده و هیچ اَهمیتی به یادگارهای بی همتا و تکرارناپذیر تاریخی نداده و از کنار دشواری های آن ها به سادگی می گذرند و اگر هم زورشان بچَربد از بُن و ریشه دست اَندازی ها (تعرضات) به یادمان های تاریخی را رَد کرده و یا مربوط به گذشته ها می دانند و در فَرجام توپ را در زمین دیگر نهادها و اُرگان ها می اَندازند و از مسولیت خویش شانه خالی می کنند. و این است سرنوشت غم اَنگیز یادگارهای ملی و نشانه های هویتی مردمی با فرهنگ که در حال رنگ باختن و حذف از چهرۀ تاریخ و صفحۀ روزگار است. سرنوشت اَندوه باری که پیوسته تکرار می شود و همگی بی تفاوت از کنارش در می گذریم. در پایان نیز این هویت و شناسنامۀ اِفتخارآمیز مردم منطقه و یادگارهای نیاکان پاک سرشت مان است که از دل تاریخ پاک خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخریب بافت تاریخی واقعیت است نه شایعه؛
بررسی ابهامات تخریب بافت تاریخی شیراز
درحالی که ساکنان بافت تاریخی شیراز از ضرب‌الاجل وزارت راه و شهرسازی برای تخلیه منازل‌شان می‌گویند، دیروز محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در واکنش به اخبار روز‌های اخیر گفته است: «استاندار فارس بار‌ها مخالفت خود را با هرگونه تخریب و تعرض به بافت تاریخی شیراز و خانه‌های ارزشمند این بافت اعلام کرده.» و در واکنش به نامه غلامحسین معماریان خطاب به او درخصوص توقف این تخریب‌ها هم در پایان متنی که به نقل از او منتشر شده این اخبار را «شایعه و نقل قول شخصی خوانده» و آورده است: «انتظار است دستگاه‌های مسوول در این حوزه برای پاسخگویی شفاف به مردم واکنش مناسب در این عرصه داشته باشند. ابلاغ هر نوع مصوبه‌ای از پژوهشگاه میراث کشور و شورای عالی معماری و شهرسازی به اطلاع عموم خواهد رسید و به شایعه و احیانا نقل قول‌های شخصی استناد نشود.» ایمانیه در حالی از عمومی شدن ابلاغ کلیه مصوبات می‌گوید که مصوبه جدید مربوط به طرح توسعه حرم، تا ماه‌ها حتی به اطلاع شورای عالی معماری و شهرسازی هم نرسیده بود.
یکی از خلاء‌های جدی کلانشهر شیراز نبود فضای مناسب برای کودک و نوجوان است
 مصطفی مشفقیان در نشست خبری ارائه عملکرد یک ساله سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بیان کرد: طی یکسال گذشته تلاش شد تا با تخصیص بودجه‌های مناسب و یک مسیر منطقی، تحولات خوبی در سطح شیراز در بخش فرهنگی، اجتماعی و ورزشی رقم بخورد.معاون سابق شهردار شیراز، یکی از خلاء‌های جدی این کلانشهر در حوزه کودک و نوجوان را نبود یک شهربازی ذکر و عنوان کرد: متاسفانه برای تفریح و گردشگر کودک و نوجوان فضای اختصاصی نداریم، اما تلاش برای احداث شهر بازی را یک اولویت قرار دادیم و در این راستا با یکی از هلدینگ‌های خوشنام کشور تحت عنوان «ایران فان» وارد مذاکره شدیم و نهایتا ماه گذشته تفاهم‌نامه آن منعقد شد و اکنون در آستانه عقد قرارداد شهر بازی در پارک کوهستانی دراک هستیم.
نباید کمبود منابع مالی مانع افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان شود
اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه در حاشیه جلسه بررسی روند اجرایی پروژه ملی آزادراه شیراز به اصفهان، اظهار داشت: تلاش عمده‌ای در مدیریت استان گذاشته شده تا ان شاءالله ۶ قطعه از آزادراه شیراز به اصفهان تا پایان سال به بهره‌برداری رسیده و زیر بار ترافیک برود.  استاندار فارس گفت: با تلاش و همت مدیران، گام به گام به جلو حرکت می‌کنیم و در تلاش هستیم کمبود منابع مانع از بهره‌برداری آزادراه شیراز به اصفهان نشود.
معاون استانداری فارس: ورود به کتابخانه خوارزمی دانشگاه شیراز غیرقانونی بود
ظهر پنجشنبه ۲۶ آبان‌ماه ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۱۱، نیرو‌های امنیتی مستقر در میدان نمازی شیراز، به یکی از دانشجویان این دانشگاه مشکوک شده و برای بازرسی او اقدام می‌کنند. دانشجو، به‌دلیل اضطراب فرار کرده و وارد محوطه کتابخانه خوارزمی دانشگاه، در مجاورت میدان نمازی می‌شود. پیرو تعقیب یک فرد توسط نیرو‌های حافظ امنیت، چند نیروی مدافع امنیت وارد کتابخانه خوارزمی دانشگاه در مجاورت میدان نمازی که دانشجویان در حال مطالعه بودند، شده‌اند. این اقدام غیر قانونی، باعث آسیب دیدن ساحت دانشگاه و جریحه دار شدن احساسات پاک دانشگاهیان، به خصوص دانشجویان عزیز دانشگاه شیراز شده است. معاون استانداری فارس، پیرو این هنجار شکنی، از دانشجویان و دانشگاهی‌ها عذرخواهی نمود.
حکم اعدام برای قاتلان نوجوان زرین دشتی
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم رئیس‌کل دادگستری استان فارس گفت: عوامل تعرض به نوجوان زرین‌دشتی در دادگاه کیفری یک استان فارس با مجازات‌های سنگین مواجه شدند و عامل اصلی تعرض به این نوجوان به اعدام و ۱۰ سال حبس محکوم شد.
حسین علایی: جنایت هولناک در شیراز با بهره‌گیری از نقائص امنیتی اجرا شد
حسین علایی رئیس پیشین ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استاد دانشگاه به جماران گفت: حادثه چند ماه قبل و حمله یک جوان تکفیری و قتل سه روحانی مظلوم در صحن حرم امام رضا علیه السلام نشان داد که ضعف‌های زیادی در تأمین امنیت اماکن و اجتماعات مذهبی وجود دارد که باید برطرف شود. شاید مجلس شورای اسلامی و قانون گذاران بتوانند با برداشتن وظایف نامربوطی مثل گشت ارشاد از دوش نیروی انتظامی، توان این نیرو را برای حفظ امنیت شهروندان بویژه برای مقابله با آدم کشان حرفه‌ای و نیز سارقین مسلح بکار گیرند تا مردم احساس بهتری نسبت به پلیس داشته باشند.
حمله تروریستی به شاه چراغ شیراز با ده‌ها شهید و زخمی + دنباله‌ها و پیامد‌ها
عصر چهارشنبه یک فرد مسلح( احتمالا با همدستی افرادی خاص) در حرم شاه‌چراغ به مردم حمله کرده که منجر به شهادت 15 نفر تاکنون شده است. برخی منابع خبری از دستگیری دو تروریست هم خبر داده‌اند که هنوز توسط مسئولان تأیید نشده است.اسماعیل محبی پور معاون سیاسی استاندار فارس در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ روز شنبه تشییع می‌شوند، گفت: سه روز عزای عمومی در فارس اعلام شده است. وی بیان کرد: ضارب یک جوان حدوداً ۳۰ ساله بوده و احتمالا عملیات خود را به صورت انفرادی انجام داده است. دردناک ترین عکس این حادثه فجیع، شهادت کودک در بغل مادر شهید خود است. در پی این حادثه دردناک، مقامات کشورمان در پیام های جداگانه ای تسلیت گفتند . پایگاه تحلیلی خبری شعار سال نیز ضمن محکوم نمودن این عمل وحشیانه و غیر انسانی ، ضایعه دردناک را، خدمت حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری ،ملت شریف ایران و خانواده شهدای معزز، تسلیت عرض می نماید.
نظرات منتشره: ۷ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تشکیل پرونده قضائی برای قاضی متخلف در استان فارس؛
عزل فوری قاضی تعزیرات حکومتی با دستور رئیس سازمان تعزیرات
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جریان ملاقات مردمی و بررسی یک پرونده که دارای شائبه فساد بود، دستور لغو ابلاغ یک قاضی تعزیرات در شیراز را صادر کرد.
آقای استاندار، لطفا استعفا بده و به دانشگاه برگرد، استانداری ادبیات و توانمندی خاص خودش را می‌طلبد
دکتر محمدهادی ایمانه استاندار محترم فارس در سخنرانی اخیرش متاسفانه چندان بدعت‌هایی را طرح کرده که بهتر است به ایشان پیشنهاد برگشت به دانشگاه و خدمت در قامت یک پزشک متخصص داده شود. می‌گوید درصدد هستیم بانوان متاهلِ کارمند ادارات از ساعت ۱۲ به منزل بروند و در سنگر خانواده، به جامعه خدمت کنند، اما نمی‌گوید کدام قانون این اجازه را به ایشان داده است؟ می‌گوید پذیرش دانشجوی هنر باید گزینشی باشد، نمی‌گوید چه مشروعیتی در این حوزه برای این گونه پیشنهادات دارد؟ قبلا هم سخنان تندی از به نقل از ایشان درباره پزشکان شنیده شده بود که تا حدی تلطیف گردیده و بخشی از آن تکذیب شد.
توضیح دانشگاه شیراز درباره نماد بحث‌برانگیز ورودی
ورودی اصلی پردیس دانشگاه شیراز در میدان ارم قرار دارد. باغ ارم ثبت‌شده در میراث جهانی یونسکو نیز در بلوار ارم روبروی پردیس دانشگاه شیراز واقع است.
طرحی پنهانی، ضدفرهنگی و غیرقانونی برای تخریب بافت تاریخی شــیراز!
محمدمهدی کلانتری پژوهشگر و دبیر کمیته میراث فرهنگی اتحادیه انجمن‌های علمی - دانشجویی معماری، مرمت و شهرســازی ایران خبر داد تمام شواهد حاکی از در جریان بودن طرحی پنهانی، ضدفرهنگی و غیرقانونی برای تخریب بافت تاریخی شــیراز است. با رجوع به تاریخ ۲۵ساله تخریب بافت تاریخی شــیراز می‌توان دریافت که تمام تملک هــای صورت گرفته توســط اداره راه و شهرسازی فارس و شهرداری شیراز منجر بــه تخریب‌های عظیــم چندین هکتاری ایــن بافت تاریخی بی نظیر در این سال‌ها شده است
اولتیماتوم استاندار فارس به کارکنان ادارات در بحث حجاب:
اگر نمی‌توانید در چارچوب حرکت کنید، مرخصی بدون حقوق بگیرید
استاندار فارس به سازمان‌ها و ادارات تا پایان تیرماه برای برطرف کردن مسائل مرتبط با حجاب و پوشش و رفع ایرادات احتمالی مهلت داد و گفت: کسانی که نمی‌توانند در چارچوب حرکت کنند، بروند مرخصی بدون حقوق بگیرند تا زمانی که بتوانند به قوانین احترام بگذارند.
نظرات منتشره: ۶ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
بخاری‌های خوفناک...!
درس خواندن با خطر سوختن؛
درود تیمسار
معافیت جدید سربازی!
قبل و بعد از انتخابات
بیت المال يا بیت الحال:
گفتگو و گزارش
وزرا به کدام شهرستان‌های فارس سفر می‌کنند؟
افتتاح پروژه ها در دور دوم سفرهای رئیسی به فارس؛
ضربه سنگین مالیات بر پیکر میوه فروشان شیرازی
عدم برخورد صادقانه مسئولان مالیاتی با اصناف:
پتروس فداکار سیل فارس
سیل در راه است!
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده استانی،فرااستانی
آباده،پاسارگا،بوانات،خرم بید
کازرون،فیروزآبا،فراشبند
ارسنجا،استهبان،نی ریز
داراب،لار،لامرد،زرین دشت
شیراز،مرودشت،خرامه،کوار
جهرم؛فسا،سروستا،قیرو کار