پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اتصال استان فارس به خلیج فارس در دستور کار دولت نیست
سید ابراهیم رئیسی در خصوص موضوع اتصال استان فارس به خلیج فارس بیان داشت: روز گذشته هم نمایندگان مجلس مطرح کردند، ولی موضوع اتصال استان فارس به دریا در دستور کار دولت نیست به همین خاطر مطرح نکردم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حل مشکلات صدرا در گرو اصلاح قانون تقسیمات کشوری است
نماینده شیراز و زرقان با اشاره به اینکه برای حل مشکلات صدرا باید یک مدیریت واحد و مستقل در چهارچوب تقسیمات کشوری شکل گیرد، گفت: شهرستان شدن این شهر نیازمند اصلاح قانون تقسیمات کشوری است و تا این اتفاق روی ندهد ْمشکلات آن پابرجاست.
جنگ شالیزار‌های شیراز با ابنیه تاریخی و ناله‌های مجموعه نقش رستم
کم آبى، کشت بى رویه محصولات آب بَر، عدم نظارت و حساسیت نسبت به منابع آبى، گسترش بى ضابطه کشاورزى منجر به ایجاد شکاف و تخریب ناگهانى سطح زمین در مجموعه‌های جهانی تخت جمشید و نقش رستم شده است.
میراث جهانی ساسانی سروستان و فیروزآباد در بسته سفر گردشگران خارجی
مدیر محور جهانی ساسانی فارس خواستار معرفی این محور به گردشگران خارجی به ویژه ایتالیایی‌ها شد و گفت: میراث جهانی ساسانی سروستان و فیروزآباد قابلیت این را دارد که به صورت ویژه در بسته سفر گردشگران خارجی قرار گیرد.
چـاره اى جز اعمال رویکـرد علم محور در کشاورزى نداریم
معاون سیاســى، امنیتى و اجتماعى استاندارى فارس با تصریــح بر این نکته که بایــد با کشــاورزى با نگاه و عمل جدیــد رفتار کرد، گفت: محصولات ارگانیک و ســلامت محور، نیازمند برنامه ریزى ویژه است. در این جلسه، عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با نوعی راهبرد فرار به جلو و وعده محور بیان داشت که در حال حاضر ۲۵ هزار فارغ التحصیل بخش کشــاورزى در اســتان فارس به بلاتکلیف هستند، اگر این ظرفیت در راستاى حل مشکلات و مدیریت هاى بخش کشــاورزى به کار گرفته شود، به جایگاه واقعى خود خواهیم رسید! متکان معاون وزیر جهادکشاورزی نیز با تکرار وعده بیان داشتند که الگـوى کشـت از طریـق کشـاورزى قراردادى اجرایى شود؟ لازم به توضیح است که مراسم مورد اشاره، مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان جهادکشاورزی فارس بوده است.
ادعای ضعف شیراز در اجرای پروژه‌های تفریحی و شعارگونه بودن حمایت‌ها و برنامه‌ها
رئیس کمسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه شیراز در پروژه‌های تفریحی فقیر است، گفت: در حال حاضر پروژه‌ها به سختی آغاز و بدون سرانجام رها می‌شوند و این موضوع نیاز به یک هم صدایی بین ارکان استان خصوصا شورا و شهرداری دارد.
طرح بازنگری حریم پاسارگاد در اختیار استان است
مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد درخصوص احتمال بازنگری در حریم این مجموعه گفت: طرح بازنگری پاسارگاد در سال ۹۶ شروع و در سال ۹۸ به پایان رسید و در سال ۹۹ ارائه شد. این طرح مبنا خواهد بود.
الگوی کشت مناطق بحرانی استان تهیه شود
استاندار فارس گفت: جهادکشاورزی استان موظف است تا سه ماه آینده الگوی کشت پیشنهادی برای مناطق بحرانی یا در آستانه بحران استان را ارائه دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقال کارخانه سیمان نیازمند ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است
خروج کارخانه سیمان شیراز از محدوده این کلانشهر، اردیبهشت ۱۳۹۳ کلید خورد و بنا بود پس از ۴۸ ماه به پایان برسد؛ تحقق نیافتن این مطالبه مردمی سبب شد که استاندار فارس آبان ۱۴۰۰ باری دیگر بر انتقال این کارخانه تاکید کند، فرایندی که به گفته فرماندار خرامه نیازمند ۲۵۰۰ میلیارد تومان است.
خداحافظی با بافت تاریخی شیراز با اجرای کامل طرح ۵۷ هکتاری
با اجرای کامل طرح ۵۷ هکتاری در شیراز قسمت‌های زیادی از محدودهٔ تاریخی تخریب می‌شود. با توجه با سابقهٔ ساخت پاساژ بعد از تخریب‌های قبلی، این احتمال می‌رود که سرنوشتی مشابه در انتظار بافت تاریخی شیراز باشد.
عضو شورای شهر شیراز:
فرونشست در شیراز جدی است
عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه خطر فرونشست در شیراز جدی است، گفت: نمایندگان مجلس بحث تخصیص آب‌های زیرسطحی شیراز و پساب شهری را به دشت‌های اطراف و بعضی کارخانه‌ها پیگیری کنند چرا که زلزله و حادثه خبر نمی‌دهند.
زلزله‌های هرمزگان و هشدار درباره فعال شدن گسل‌های فارس و زمین لرزه‌های احتمالی
وقــوع دو زمین لــرزه بزرگ با فاصله کوتاه در اســتان هرمزگان با قدرت ۴/۶ و ۳/۶ ریشــتر کــه یکشنبه گذشته در بخــش هــاى جنوبى اســتان فارس نیز احساس شد به قدرى بزرگ بود کــه پس از وقوع آن دو اســتان همجــوار کرمان و فــارس نیز بــه حالت آمــاده بــاش درآمدند.
استان فارس مدیرکل میراث فرهنگی دارد آقای ضرغامی؟
تپه ارزشمند و پیش از تاریخ هیربدان در شهر داراب از استان فارس در کم‌تر از یک هفته برای دومین بار مورد دستبرد تاراجگران و سودجویان اموال تاریخی فرهنگی قرار گرفته و به لایه‌های باستان شناسانه تپه آسیب وارد شده است. آیا دست‌های پنهانی در کار است؟ آیا سوداگران همان افراد پیشین نبوده‌اند و آیا آرمان ویژه‌ای را دنبال نمی‌کنند؟ نقش نهاد‌های نظارتی و میراث فرهنگی و یگان حفاظت میراث فرهنگی در این میان چیست؟ راستی استان فارس مدیرکل میراث فرهنگی دارد؟
تجمع لارستانی‌ها مقابل وزارت راه و شهرسازی در اعتراض به وضعیت جاده جهرم - لار - بندرعباس
بیش از ۱۰۰ نفر از اهالی لارستان فارس در اعتراض به وضعیت جاده مرگبار جهرم- لار- بندرعباس و عدم تکمیل دوبانده شدن این محور مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.
ماجرای سیلی خوردن کارگر هتل چه بود + فیلم و واکنش‌ها
ازدحام جمعیت مقابل هتل محل اقامت تیم استقلال در شیراز، ورود بازیکنان و کادرفنی این تیم را به هتل با مشکل مواجه کرد. در یکی از ویدئو‌های منتشر شده، یکی از مدیران هتل در این شلوغی به یکی از کارمندان خود سیلی می‌زند.
خیز معدن‌کاران؛ خرفتخانه‌های اشکانی روستا‌های ارسنجان را تهدید می‌کند
ابراهیم روستایی فارسی می‌گوید:با واگذاری معدن نعمت‌آباد که برفراز و پیرامون آن آثار باستانی همچون سد قوسی هخامنشی، گور‌های سنگ‌چین معروف به خرفتخانه‌ها و تپه قلات جلودر وجود دارد سبب تخریب یا آسیب این آثار شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احتمال تخریب ۲۰۰ خانه تاریخی در شیراز برای توسعه شاهچراغ
طرح توسعه حرم حضرت احمد بن موسی (ع) شاهچراغ در شیراز که هفت سال پیش لغو شد تا خانه‌های بافت تاریخی شیراز حفظ شود، دوباره در دستور کار دولت ابراهیم رئیسی قرار گرفته تا صدای اعتراض حامیان میراث فرهنگی را بلند کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استاندار فارس خطاب به رسانه‌ها:
مشکلات مردم را احصا کنید
استاندار فارس در فاصله پنج روز از آغاز فعالیت در این مسئولیت در نشست صمیمی با اصحاب رسانه حضور یافت و از آن‌ها خواست که مشکلات مردم را صادقانه احصا کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه‌آهن شیراز – بوشهر پس از ۱۴ سال
پروژه راه‌آهن شیراز- بوشهر که شروع به‌کار بخشی از قطعات آن ۱۴ سال قبل یعنی سال ۸۶ آغاز شده بود همچنان به‌دلیل کمبود منابع مالی و اختصاص نیافتن اعتبار‌های دولتی نیمه کاره باقی مانده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دستگیری مدیران متخلف در استان فارس توسط وزارت اطلاعات
با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات فارس، چند نفر از مدیران کل متخلف در این استان دستگیر شدند.
تاکید رییس‌جمهوری به استاندار برای توسعه زیرساخت‌های استان فارس
رییس جمهوری در حکم استاندار جدید فارس بر مجاهدت برای توسعه و نوسازی زیرساخت‌ها و پشتیبانی و مانع زدایی از امر تولید در این استان تاکید کرد.
یا نمی‌دانید حرم چیست یا عامدانه توهین کرده اید!
عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به شکل‌گیری کمیسیون‌های جدید «شیراز، سومین حرم اهل بیت (ع)» و «حاشیه‌نشینی و رفع محرومیت مناطق کم برخوردار» در این شورا گفت: ما معتقد هستیم کل شهر شیراز حرم است. باید خدمت این بزرگوار عرض شود که یا نمی‌دانید حرم چیست یا عامدانه توهین کرده اید! هرچند که می‌دانیم نیت خیر داشته و قصد سازندگی و رفع محرومیت مدنظرتان بوده است.
پدر پیوند کبد در ایران تشریح کرد
انجام نخستین عمل موفقیت آمیز پیوند ریه در شیراز
پدر پیوند کبد در ایران مرکز فارس، گفت: نخستین عمل پیوند موفق ریه در مرکز پیوند ابن سینای شیراز انجام شد.
آب‌رسانی از طریق تانکر؛
آب‎‌رسانی ۵۰۰ روستا در فارس
استاندار فارس از آبرسانی به ۵۰۰ روستای استان فارس از طریق تانکر حمل آب خبر داد.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تبدیل تالاب‌های بختگان و طشک به سایت دفن زباله
تلاش‌هایی در جریان است تا بخشی از تالاب‌های بختگان و طشک به سایت دفن زباله شهر ارسنجان تبدیل شود؛ در صورت راه‌اندازی این سایت دفن زباله، شیرابه‌های آلوده به بستر تالاب بختگان راهی خواهد شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
بخاری‌های خوفناک...!
درس خواندن با خطر سوختن؛
درود تیمسار
معافیت جدید سربازی!
قبل و بعد از انتخابات
بیت المال يا بیت الحال:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
وعده استانی،فرااستانی
آباده،پاسارگا،بوانات،خرم بید
کازرون،فیروزآبا،فراشبند
ارسنجا،استهبان،نی ریز
داراب،لار،لامرد،زرین دشت
شیراز،مرودشت،خرامه،کوار
جهرم؛فسا،سروستا،قیرو کار