پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
افتتاح فاز نخست مجتمع آلومینیوم در منطقه ویژه لامرد
مدیرعامل منطقه ویژه لامرد خبر داد؛
فارس در شرایط قرمز ابتلا به کرونا قرار گرفت
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید خبر داد:
کتیبه غار حاجی‌آباد نقش رستم پاکسازی شد
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از پاکسازی کتیبه شاپور اول که در غار حاجی آباد قرار دارد و مرمت بلوک‌های سنگی ورودی دروازه ملل به عنوان فعالیت‌های یک ماه اخیر این مجموعه جهانی خبر داد.
کرونا ۴۰۰ کادردرمانی فارس را مبتلا کرد/ کادر درمان خسته‌اند
مهرزاد لطفی گفت:تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر از پرسنل درمانی فارس به کرونا مبتلا شده‌اند، فرسودگی شغلی افراد شاغل در این بخش را بالا دانست و پزشکان و پرستاران بسیار خسته‌اند، از مردم تقاضا داریم همکاری داریم.
دیه فوت‌شدگان از کرونا در برنامه‌های دورهمی فسا بر عهده صاحب مجالس است
دکتر جلال کریمی گفت:با توجه به این تصمیم از این پس در صورت برگزاری هرگونه مجلس عروسی، ترحیم، تولد و ... حتی به صورت خانگی در صورتی که فردی در جریان برگزاری این مراسم‌ها به کرونا مبتلا شود، تمام هزینه‌های درمان و عوارضی که در زمینه بیماری برای وی پیش می‌آید تا رسیدن به بهبودی کامل بر عهده صاحب مجلس است.
«مادرسلیمان» پاسارگاد چشم انتظار کتابخانه عمومی
روح الله منوچهری گفت:در حال رایزنی برای ساخت کتابخانه در شهر مادرسلیمان هستیم. در صورت اختصاص ساختمان مناسب برای کتابخانه از سوی مسئولان شهر، کتابخانه مادرسلیمان هرچه سریعتر راهاندازی خواهد شد تا مردم این بخش از خدمات کتابخانهای بهرهمند شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس:
رکورددار آبگیری تالاب‌های ایران ، کدام تالاب است؟
حمید ظهرابی گفت: مرکز سنجش از دور وابسته به سازمان فضایی ایران تصاویر ماهواره‌ای تالاب‌های مهم کشور در دو روز مشابه در سالهای ۹۸ و ۹۹ را تجزیه و تحلیل و براساس اطلاعات مربوط به این پهنه‌های مهم آبی، اعلام کرده که تالاب بختگان رکورد آبگیری در میان تالاب‌ها دارد.
معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس:
مرمت کاروانسرای تاریخی آسیب دیده از زلزله خان‌زنیان شیراز
عبدالرضا نصیری گفت:کاروانسرای تاریخی خان‌زنیان از توابع بخش ارژن شهرستان شیراز که در زلزله بهمن ۹۸ آسیب دیده بود، مرمت شد.
فغان مردم از رشوه در ادارات فارس بلند است
سید موسی موسوی گفت: مبارزه با فساد یکی از مطالباتی است که مردم از قوه قضائیه دارند و در راستای تحقق بیانات رهبری انتظار این است که قوه قضائیه نقش ویژه ای در مقابله با فساد داشته باشد.
برخوردهای جدی تر اداره کل حفاظت محیط زیست فارس برای انتقال کارخانه سیمان
حمید ظهرابی گفت :رسیدگی به وضعیت تخلیه فاضلاب های صنعتی از دغدغه های محیط زیست استان در سال های اخیر بوده است. رودخانه «چنار راه دار» که از جنوب غرب شیراز سرچشمه می گیرد تا ورودی شهرک های «سجادیه سیمان» و «والفجر» دارای آبی سالم و تمیز است اما با ورود منشاهای آلودگی گوناگون در مسیری که به پل فسا ختم می شود به یک فاضلاب متعفن تبدیل می شود.
رسیدگی به وضعیت تخلیه فاضلاب های صنعتی از دغدغه های محیط زیست
حمید ظهرابی گفت: تاسیسات زیربنایی برای انتقال کارخانه سیمان در خرامه ایجاد شده است اما تاکنون اقدام موثری برای انتقال کارخانه صورت نگرفته و این در حالیست که فضای تحت اختیار کارخانه سیمان با تغییر کاربری، امکان فعالیت چندین کارخانه و سوددهی بیشتر به مدیران آن را دارد.
در سفر رئیس قوه قضائیه به فارس:
موانع تولید در استان فارس رفع شود
آیت الله رییسی استان فارس را قطب تولید کشور دانست و گفت: تلاش داریم با حضور در استان فارس و دیگر استان‌های کشور، موانع تولید را برطرف و در راستای تحقق شعار سال حرکت کنیم.
92 روستا در استان فارس به شبکه اینترنتی متصل شدند
رئیس‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: از میان 112 روستای کشور، 92 روستا در استان فارس از طریق ایرانسل به شبکه اینترنتی متصل می شود.
نمایندگان شرکت‌های اروپایی و آمریکا در راه نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی شیراز
شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، نهاده‌ها و تجهیزات آبیاری کشاورزی سه‌شنبه با حضور ۷۹ شرکت در محل نمایشگاه‌های استان فارس در شیراز با مشارکت نمایندگان شرکت‌هایی از کشورهای اروپایی و آمریکا آغاز به کار می‌کند.
معضل این روزهای استان فارس سوزاندن بقایای کشاورزی
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: همه ساله برخی از کشاورزان اقدام به آتش زدن کاه و بقایای محصولات خود می‌کنند که این عمل خود نوعی تهدید برای محیط زیست است.
رییس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز خبر داد؛
نتیجه آزمایش ۴۷راننده ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز مثبت شد
مسعود حسن‌شاهی رییس سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز همچنین گفت که برای نخستین بار در کشور، طرح غربالگری و آزمایش رایگان کرونا از رانندگان ناوگان حمل و نقل مسافری شیراز از بیستم اردیبهشت در پایانه زهتاب‌زاده آغاز شده و تاکنون از حدود پنج هزار راننده تاکسی و اتوبوس و درون شهری شیراز آزمایش گرفته شده است.در مجموع نتیجه آزمایش ۴۷راننده ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر مثبت شده است.
دستان خالی کتابخانه مرکزی شیراز
از تصویب تا اجرا «صفر» درصد
پروژه کتابخانه مرکزی شیراز از زمان تصویب تاکنون روندی ۱۰ ساله را طی کرده، اما همچنان بی‌نتیجه مانده است.
کارخانه‌ی «به همه جا بدهکار»!
وضعیت نامعلوم کارخانه قند فسا
کارخانه قند فسا با بیش از ۶ دهه فعالیت، در حال حاضر مبالغ زیادی به کارگران، اداره بیمه، اداره آب، چغندرکاران، کشاورزان، رانندگان و اداره غله کشور بدهکار است.
رییس سازمان تعاون روستایی فارس:
خرید تضمینی ۳۹۰ هزار تن گندم پیش‌بینی شده است
رییس سازمان تعاون روستایی استان فارس از پیش‌بینی خرید گندم به میزان ۳۹۰ هزار تن خبر داد.
جهش تولید در بخش کشاورزی و چالش ها؛
توقف کشت گلخانه‌ای فارس پشت سد وثیقه بانکی
توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از روش‌های رونق و به تعبیری ستون فقرات جهش تولید بخش کشاورزی فارس دانسته می‌شود اما افزون بر مشکلات معمول، پرداخت تسهیلات بانکی و سختگیری برای تامین وثیقه، گلایه‌های فعالان این نوع کشت را به دنبال داشته و آنان از این مشکل به عنوان سدراه کشت گلخانه‌ای تعبیر کرده‌اند.
تجهیز بیمارستان لارستان به دستگاه عکسبرداری شبکیه چشم نوزادان نارس
مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) لارستان به دستگاه عکسبرداری شبکیه چشم نوزادان نارس (Retcam) تجهیز شد.
تعقیب قضایی به‌دلیل آلوده کردن محیط زیست
کارخانجات پشم شیشه و سیمان فارس در یک قدمی تعقیب قانونی
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس از تعقیب قضایی کارخانه سیمان فارس به دلیل ایجاد آلودگی خبر داد و با انتقاد از مدیران کارخانه پشم شیشه در خصوص فعالیت توام با آلودگی این واحد صنعتی اظهار داشت: در صورت تداوم آلودگی در مهلت تعیین شده، مدیران این واحد هم تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرند.
از طراحی بنر هفته دفاع مقدس تا فعالیت علیه نظام!
خبر پناهندگی مدیرپیشین شهرداری شیراز چقدر حقیقت دارد؟
خبر پناهندگی مدیر پیشین شهرداری شیراز به ترکیه و تبلیغ بر علیه نظام، چند روزی است که در فضای مجازی در حال پخش است . منتظر توضیحات شهرداری شیراز در خصوص صحت یا عدم صحت این خبر هستیم.
بیابان در فارس جلوه‌گری می‌کند:
تحفه بیابانی انسان برای جنگل‌ها
جلوه‌های بیابانی طی سال‌های اخیر در فارس پیش می‌رود و منابع طبیعی استان برای توقف این روند از همان ابتدا دست به کار شده تا در این هماورد جنگل‌های فارس بیشتر از این نابود نشوند.
لزوم جدیت و حساسیت مدیران در استفاده از ظرفیت های قانون بودجه
استاندار فارس با اشاره به اینکه در بودجه سال 99 ظرفیت های قانونی مناسبی در نظر گرفته شده یکی از نقاط قوت این برنامه توجه به پیشنهادات منطقه ای و استانی و نگاه از پایین به بالا در تدوین آن است ، گفت: این موضوع مشکلاتی که برنامه های ابلاغ شده از بالا به پایین در مرحله اجرا ایجاد می کنند را ندارد.
۶۰ میلیارد ریال بسته‌های بهداشتی و غذایی در فارس توزیع شد
استاندار فارس گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، با هدف حمایت از اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه، ۳۰ هزار بسته حمایتی شامل اقلام بهداشتی و غذایی به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در این استان توزیع شده است.
احضار مدیر رسانه‌ی منتقد با شکایت شهردار شیراز
صبح سه‌شنبه فرشاد خسروی، صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری و تحلیلی «صبح شیراز» که به دنبال شکایت حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز و با دستور مقام قضایی احضار شده بود، در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای شیراز تفهیم اتهام و پس از صدور قرار کفالت آزاد شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
درس خواندن با خطر سوختن؛
معافیت جدید سربازی!
بیت المال يا بیت الحال:
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
وعده استانی،فرااستانی
آباده،پاسارگا،بوانات،خرم بید
کازرون،فیروزآبا،فراشبند
ارسنجا،استهبان،نی ریز
داراب،لار،لامرد،زرین دشت
شیراز،مرودشت،خرامه،کوار
جهرم؛فسا،سروستا،قیرو کار