پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جنگل‌های ارژن قربانی شدند
در روزهای نیمه‌تعطیل کشور به دلیل شیوع کرونا؛
برگزیده ها
درگیری نیروهای وزارت راه و شهرسازی با دانشگاهیان در شهرکرد + متاسفیم به حال آقای مثلا استاندار
تصاویری از درگیری نیروهای اداره راه و شهرسازی با کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهرکرد در فضای مجازی منتشر و خبرساز شده است. نکته تاسف بار در این درگیری، استفاده از باتوم و شوکر در درگیری بود. از شهروندان علم دوست استان چهارمحال بختیاری که شاهد این حریم شکنی هستند می پرسیم که ایا استان چهارمحال بختیاری استاندار دارد؟ می شود بلندتر بگویید اسم شان چیست؟ دست به دست کنید برسد به دست کسی که سمت استانداری در این استان دارد.
برداشت‌های بی‌رویه از منابع آب‌های زیرزمینی چهار دشت چهارمحال و بختیاری را در وضعیت ممنوعه قرار داد
آثار فرونشست زمین در دشت‌های بام ایران نمایان شده و با وجود ممنوع شدن برداشت آب در چهار دشت چهار محال و بختیاری، اما افت سطح منابع زیرزمینی همچنان ادامه دارد. تمامی دشت‌های چهارمحال و بختیاری ممنوعه و ممنوعه بحرانی هستند و نباید از این دشت‌ها برداشت آب صورت بگیرد، اما برداشت از منابع آب زیرزمینی این دشت‌ها با قوت ادامه دارد و حتی شاهدیم که مجوز حفر چاه جدید در دشت‌های ممنوعه بحرانی استان مانند دشت شهرکرد صادر می‌شود.
تکلیف سهامداران پتروشیمی بروجن چه می شود؟
نه زمینی برای احداث پتروشیمی بروجن هست و نه مدیرعاملی!
بر اساس شواهد ارائه شده در گزارش زیر، برخی از کارشناسان معتقدند، پرونده شرکت پتروشیمی بروجن و ساخت این پتروشیمی به طوری ناگفته بسته شده و دیگر قرار نیست این پتروشیمی احداث گردد. دراین بین این سوال به قوت خود باقی است که تکلیف سهامداران این پتروشیمی چیست؟ سهامدارانی که از یک سو ارزش سهامشان در گچساران با کاهش محسوسی مواجه شده و ازسویی دیگر امید چندانی به احداث این پتروشیمی ندارند؟
پایان رقابت‌های المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه شهرکرد
مراسم اختتامیه پنجمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، با حضور دکتر ابراهیم علی دوست مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، دکتر یاسر پیرعلی، رییس دانشگاه، مسئولان کمیته‌ها، مدیران و مسئولان استانی و دانشگاهی دانشگاه شهرکرد و با حضور تیم‌های ورزشی و نفرات برگزیده در سالن شهید آوینی این دانشگاه برگزار شد.
دستور مستقیم رئیسی برای پیگیری نامه‌ی بی‌بی‌گل به کجا رسید؟
مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری با دستور مستقیم رئیسی پیگیری نامه‌ی بی‌بی‌گل و به نتیجه رساندن آن را در اولویت قرار داد و بر اساس توضیحات مسئولان این مرکز، مشکل پیرزن کوهرنگی با «اکبر نیکزاد» رئیس بنیاد مسکن مطرح و مقرر شد این بنیاد از همین هفته ساخت مسکن برای پیرزن کوهرنگی را آغاز کند و مرکز ارتباطات مردمی دولت هم تأمین وسایل کامل منزل بی‌بی‌گل را تقبّل کرد که قرار است همزمان با روز عید سعید قربان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین «احمد صالحی» رئیس مرکز ارتباطات مردمی یا نماینده‌ای از سوی دولت، تحویل بی‌بی‌گل و دخترش شود.
پیشرفت ۵۰ درصدی بازسازی مناطق زلزله‌زده کوهرنگ
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری از تداوم عملیات بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب‌دیده از زلزله کوهرنگ خبر داد و گفت: تاکنون عملیات بازسازی واحد‌ها از ۵۰ درصد پیشرفت برخوردار شده است.
خشک شدن چشمه کوهرنگ و مشکل در تامین آب پنج شهر
۱۰ استان "مازندران"، "فارس"، "اصفهان"، "خوزستان"، "همدان"، "کرمان"، "سیستان و بلوچستان"، "خراسان‌رضوی"، "هرمزگان" و "یزد" در معرض بیشترین تنش آبی در کشور قرار دارند، ولی اینکه استان مازندران در کنار نام استان‌هایی، چون اصفهان، یزد و سیستان و بلوچستان قرار گرفته است، جای تامل دارد. ولی از همه بدتر، بعد از خشک شدن زاینده‌رود، شاهد بودیم که چشمه "کوهرنگ" که آب شرب ۵ شهر و ۳۴ روستا را تامین می‌کرد، با کاهش شدید آبدهی مواجه شده و تمامی آب آن وارد خط انتقال آب به شهرکرد می‌شود و جریان چشمه به طور کامل خشک شده است
پروژه‌ای ناتمام؛
پتروشیمی بروجن ۱۴ ساله شد!
پتروشیمی بروجن در آستانه ۱۵ سالگی کلنگ زنی قرار دارد و هنوز طی فعالیت دولت‌های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم اقدام مناسبی برای اجرای این پروژه صورت نگرفته است...
تجمع مردم چهار محال و بختیاری برای حل مشکلات کم آبی
شمار زیادی از شهروندان استان چهارمحال و بختیاری با تجمع مقابل استانداری خواهان حل مشکلات کم آبی شدند.
تکمیل طرح‌های آب و فاضلاب کشور نیازمند ۲۰۰ هزار میلیارد تومان است
معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران گفت: برای تکمیل طرح‌های آب و فاضلاب کشور به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با تامین آن بهره‌برداری از طرح‌های کشور سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.
خسارت ۶ هزار میلیاردی خسارت زلزله کوهرنگ تایید شد
سرپرست سازمان مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با اشاره به تایید مبلغ ۶ هزار میلیارد ریالی خسارت ناشی از زلزله کوهرنگ گفت: با تصویب در هیئت دولت در کمتر از یک ماه هزینه خسارات جذب شده و دستگاه‌ها می‌توانند کار بازسازی را آغاز کنند.
دستور رئیسی برای رسیدگی فوری به وضعیت زلزله‌زدگان کوهرنگ
رئیس دفتر رئیس جمهوری صبح امروز دوشنبه به نمایندگی از طرف حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در تماس تلفنی با استانداران خوزستان و چهارمحال و بختیاری آخرین وضعیت زلزله در شهرستان کوهرنگ را پیگیری کرد.
سرقت کپسول گاز کلر با پیامد‌های امنیتی شدید
«بلافاصله با استشمام بوی کلر توسط شهرواندان و بروز مسمومیت در برخی از ساکنین، شورای تامین شهرستان شهرکرد تشکیل شد.»
۳۵ میلیارد تومان اعتبار به طرح ملی تونل زره اختصاص یافت
مدیرکل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری گفت: امسال ۳۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح ملی تونل زره تخصیص یافت.
تکلیف معادن غیرفعال چهارمحال و بختیاری مشخص شد
معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صمت چهارمحال وبختیاری از تعیین تکلیف ۳۶ درصد معادن غیرفعال چهارمحال و بختیاری خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استخراج ۲ هزار و ۲۱۰ تن خاک نسوز از معدن شهید نیلچیان
سجاد رستمی گفت: ۲ هزار و ۲۱۰ تن خاک نسوز از معدن شهید نیلچیان شامل دو نوع خاک نسوز به نام های” آرژیلیت” و”بوکسیت” استخراج شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سهم ۶۵۰ میلیارد تومانی چهارمحال و بختیاری از تسهیلات طرح «تام»
رییس سازمان صعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: سهم این استان از تسهیلات طرح تام (تامین مالی واحد‌ها و پروژه‌های دارای اولویت) در سال ۱۴۰۰ به ۶۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان چهارمحال و بختیاری
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان چهارمحال و بختیاری به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
آمادگی کامل برای ایجاد آب‌رسانی پایدار در سرخون
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: در منطقه سرخون آمادگی کامل و پتانسیل‌های لازم برای ایجاد آب‌رسانی پایدار از طریق چشمه «لندی» وجود دارد که اگر اعتبار قول داده شده از طریق وزارت نفت تأمین شود آب پایدار تأمین خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بسترسازی شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری برای ایجاد یک هزار شغل خرد و کوچک
در نشست صمیمی مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری و مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور، راه‌های ایجاد همکاری در راستای مشارکت در امر ایجاد یک هزار اشتغال در منطقه بررسی گردید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معادن چهارمحال و بختیاری؛
استخراج چهار میلیون تن مواد معدنی
تاکنون افزون بر چهار میلیون تن مواد معدنی از معادن چهارمحال و بختیاری در سالجاری استخراج شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخصیص مبلغ ۶۲۵ میلیارد ریال اعتبار نقدی به طرح های عمرانی چهار محال و بختیاری
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال بختیاری گفت: از این مبلغ اعتبار، ۵۰۰ میلیارد ریال به راه آهن استان، ، ۱۰۰ میلیارد ریال به باند دوم محور ارتباطی شهرکرد-بروجن-لردگان ، ۱۵ میلیارد ریال برای پرداخت دیون ساختمان بازرسی استان و ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل گلزار شهدای استان اختصاص دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افتتاح ۲۵۶ پروژه تامین آب آشامیدنی روستایی در سطح ۹ استان کشور
مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از افتتاح ۲۵۶ پروژه تامین آب آشامیدنی روستایی در سطح ۹ استان کشور در قالب “پویش هر هفته الف-ب-ایران” و با هزینه‌ای حدود ۳۴۰ میلیارد تومان با دستور وزیر نیرو خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری:
تغییر کاربری تهدید جدی توسعه بخش کشاورزی و امنیت غذایی است
تغییر کاربری در اراضی کشاورزی سبب نابودی بخش اعظمی از زمین‌های کشاورزی شده و از دیدگاه امنیت غذایی، خودکفایی و اشتغال پایدار جامعه روستایی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
آثار تاریخی چهارمحال و بختیاری
جاذبه های طبیعی و گردشگری:
ایل بختیاری در گذر تاریخ
تاریخ و فرهنگ ایل بختیاری:
منطقه نمونه گردشگری گرداب بن
گردشگری چهارمحال و بختیاری؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها