پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ممنوعیت دفن پسماندهای بیمارستانی در سایت سگزی اصفهان بر اساس ملاحظات محیط زیستی و بهداشتی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت، با اجرایی شدن مصوبات سال گذشته، سایت واقع در منطقه «سگزی» اصفهان از اردیبهشت ۱۴۰۳ از چرخه دفن پسماند‌های پزشکی حذف می‌شود. پسماند‌های بیمارستانی و پزشکی بدلیل عفونی بودن بخش عمده‌ای از آن‌ها جزو پسماند‌های ویژه و خطرناک به‌شمار می‌آیند بنابراین دفن و امحای آنها، شیوه‌نامه و روش خاص خود را دارد. از مرداد ۱۴۰۱ با همکاری قوه قضاییه و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و طی جلسه‌هایی که در معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، بیمارستان‌های اصفهان ملزم به عقد قرارداد با یک مرکز پسماندسوز بمنظور امحای پسماند‌های بیمارستانی و عفونی شدند، اما پسماند‌های پزشکی مراکز درمانی کوچکتر و مطب‌ها همچنان به سایت سگزی منتقل می‌شد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، امحای این پسماند‌ها نیز همان روند انجام شده برای بیمارستان‌ها در پیش گرفته و مقرر شده است که این پسماند‌ها نیز به سایت زباله‌سوز پزشکی مستقر در ۷۰ کیلومتری اصفهان منتقل شود. سجزی (سگزی) در ۳۵ کیلومتری شرق اصفهان واقع شده و بیش از ۱۰ سال است که تبدیل به گورستان دفن زباله‌های عفونی شده بود.
اطفای حریق ۴۵دقیقه‌ای ‌پالایشگاه اصفهان و وضعیت چهار مصدوم حادثه+ سوابق برخی از حوادث در این پالایشگاه
منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران اصفهان با تایید آتش‌سوزی در پالایشگاه اصفهان‌، درباره مشاهده دود غلیظ از سمت پالایشگاه نفت اصفهان اظهار کرد، واحد ۳ تقطیر پالایشگاه نفت اصفهان دچار حریق شد که با تلاش آتش‌نشانان( ۲۵ تیم از آتش‌نشانان اصفهان، شاهین‌شهر و میمه و شهرک‌های صنعتی اطراف به محل حادثه اعزام شدند) پس از ۴۵دقیقه مهار گردید.در حادثه آتش‌سوزی پالایشگاه نفت اصفهان چهار نفر مصدوم شدند و ۲ نفر از آتش‌نشانان دچار گازگرفتگی گردیدند که در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.نکته قابل تاکید این است که پالایشگاه نقت اصفهان، دارای تعدد حوادث اتش سوزی در ده سال اخیر بوده و ضرورت بازنگری در مدیریت HSE در این پالایشگاه جدی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
موریانه‌ها چهل‌ستون را خوردند! + پول حفاظت و مرمت کجا رفته و عملکرد نظارتی کارشناسان مربوطه کجاست؟
کشور آنقدر پول دار نیست که بی قید و شرط به هر باسرپا و بی سرپایی به اسم کارمند و کارشناس و مدیر حقوق ماهیانه بدهد و بعد شاهد تخریب و هزار درد باشد. ضرغامی با قید فوریت در خصوص این تخریب و اهمال باید پاسخگو باشد. باید بگوید که هزینه حفاظت و مرمت چهل ستون چقدر بوده؟ وضعیت نظارت انسانی بر این آثار تاریخی در قالب پیمانکاری بوده یا کارشناس مستقر. در هر دو حالت ، گزارشات تخریب ارایه شده است یا خیر؟ اگر شده، چرا پیگیری نشده است و اگر گزارش ارائه نشده، برای کارشناسان مربوطه یا پیمانکار ، باید اقدام به صدور شکایت کیفری نمود. منتظریم ضرغامی.
مومنین برای برخورد با زنان و دختران بدحجاب آتش به اختیار عمل کنند؟!
حجت الاسلام سید ابوالحسن مهدوی در جمع بانوان بست نشین در گلستان شهدا در حمایت از عفاف و حجاب، دست نوشته‌ای نوشت و بیان داشت که، «باسمه تعالی ان شاءالله مسئولین به وظیفه‌ی انقلابی خود عمل کنند والا مردم متدین وظیفه‌ی آتش به اختیار دارند.». سوال اینجاست که آیا صدور این گونه توصیه ها در حوزه اختیارات ائمه جمعه آنهم در فضای ناارامی همانند فضای حاضر کشور، می باشد؟ آیا به پیامدهای این گونه توصیه ها توجه شده است؟
مرمت گنبد مسجدجامع عباسی و مسجد شیخ لطف‌الله باید متوقف شود
مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از بررسی و جمع‌بندی مرکز پژوهش‌های مجلس درخصوص اقدامات صورت گرفته در مرمت گنبد مسجد جامع عباسی و مسجد شیخ لطف‌الله خبر داد و اعلام کرد که اقدامات صورت‌گرفته در مرمت این دو گنبد غیراستاندارد و خارج از عرف و علم مرمت بوده و باید سریع‌تر متوقف شود.وی به کنایه از اقدامات صورت گرفته برای مرمت با تیتر «نوسازی به‌جای مرمت!» استفاده کرد. واقعا باید از آقای ضرغامی پرسید که چقدر با آثار تاریخی آشنایی دارند و اصلا قدمت این مساجد را می دانند؟ مسئول این حجم از اقدامات غیر کارشناسی که به فرهنگ و تاریخ یک کشور لطمه می زند چه کسی است؟
فیلم مرگ و میر قوچ و میش‌ها در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاقاضی اصفهان صحت ندارد
معاون محیط زیست طبیعی حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: فیلم مرگ و میر قوچ و میش‌ها در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاقاضی اصفهان صحت ندارد. بر اساس بررسی‌های کارشناسی انجام شده آن زمان علت تلفات قوچ‌ها در آن پارک عامل بیماری همه گیر، سموم یا عوامل انسانی تشخیص داده نشد، بلکه علت مرگ و میر، بیماری ناشی از تغییر ناگهانی دما و یخبندان اعلام شد که رویدادی کاملا موقت بوده و در همان زمان برطرف شده است.
طرح احیای گاوخونی اجرا می‌شود؛
۹۸ درصد تالاب گاوخونی خشک شد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه ۹۸ درصد تالاب گاوخونی خشک شد، گفت: مقرر شده محیط زیست نسبت به اجرای طرح احیای گاوخونی اقدام کند. از سازمان منابع طبیعی کشور درخواست اعتباراتی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و بیابان زدایی شده تا بتوانیم در این راستا فعالیت‌هایی انجام بدهیم.
حریق در انبار ضایعات پتروشیمی گلپایگان؛
باز آتش سوزی انبار ضایعات پتروشیمی و باز سکوت محیط زیست
در یک ماهه اخیر، این دومین آتش سوزی انبار ضایعات صنایع است. صنایعی آلوده کننده، چون پتروشیمی که از آلوده سازترین صنایع محسوب می‌شوند. حادثه‌ای غیر مترقبه اتفاق افتاده و انبار ضایعات پتروشیمی گلپایگان دچار آتش سوزی شده است. تا اینجای داستان هیچ. سوال اینجاست که چرا محیط زیست بعد از آتش سوزی، مطالبه خسارت نمی‌کند؟ چقدر باید از کارنابلدی و حاشیه‌ای بودن مدیران و کارشناسان سازمان محیط زیست، لطمه و ضربه بخوریم؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۷۰ درصد سد زاینده رود خالی است، به فکر پرداخت غرامت کشاورزان هستیم؟
مدیر سد زاینده‌رود اعلام کرده که ۷۰ درصد سد زاینده‌رود خالی است و با این حجم کم آبی نمی‌توان پاسخگو به برنامه‌های ابلاغی وزارت نیرو بود. باید از دولت مردان پرسید که در چنین شرایطی بفکر پرداخت حداقل غرامت ناکشت زمین یا بیمه به کشاورزان هستید؟
اعتراف دیرهنگام به اشتباه بودن احداث کارخانه ذوب آهن در نطنز
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: احداث کارخانه ذوب‌آهن در این منطقه و با توجه به بحران آبی که نطنز با آن مواجه است کار اشتباهی بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آقای امام جمعه اصفهان، لطفا مودب‌تر و واقع گرایانه با مسائل برخورد کنید، یعنی چی که منتقدین بدنیت مثل مگس اند؟
چند وقتی است که در حال امر به معروف و نهی از منکر و تذکر دادن به ائمه محترم جمعه برخی از استان‌ها هستیم. بجای آنکه الگو باشند و جهت دهنده به توسعه و تقویت فرهنگ و اخلاق عمومی، از روی عصبانیت و بعضا هیجان عباراتی را مورد استفاده قرار می‌دهند که به هیچ وجه پسندیده نیست. یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه امروز بیان داشته است که برخی دنبال این می‌گردند که فقط نقاط ضعف را ببینند، این‌ها مثل مگس هستند. از نظر اقتصادی، روزبه‌روز وضعمان بهتر می‌شود. آقای طباطبایی نژاد عزیز، سرور گرامی، این شیوه صحبت کردن نه در قرآن آمده نه در سیره و سنت نه در عقل و نه در اجماع. ثانیا بار‌ها گفتیم که نیازی به سفید نمایی و سیاه نمایی نیست. لطفا در خصوص کمبود‌ها و مشکلات تذکر دهید و عملکرد بخواهید. سربسته عرض می‌کنیم که دولت از ریل عقلانیت در حال خارج شدن است در چنین شرایطی، تذکرات بزرگانی، چون شما می‌تواند کارگشا باشد نه حمایت‌های نابجا و سیاسی و بدون پشتوانه و لفظی.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان؛
شناسایی ۴۳۰ ساختمان ناایمن در استان اصفهان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بیش از ۴۳۰ ساختمان ناایمن در استان شناسایی شد که از این تعداد حدود ۳۰۰ سازه در شهرستان اصفهان است.
کیلومتر پیمایش روش جدید دریافت کرایه اتوبوس در اصفهان
معاون هماهنگ کننده شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه گفت: در آینده نزدیک شهروندان اصفهانی بر اساس کیلومتر پیمایش کرایه اتوبوس پرداخت می‌کنند.
وضعیت اسفناک گردشگران کاشان در چند روز تعطیلی عید فطر
مدیریت ضعیف گردشگری و شهری در تعطیلات عید فطر، صدای مسافران کاشان را در آورد.
علت تغییر رنگ آب زاینده رود در فلاورجان اصفهان در دست بررسی است
از بامداد امروز شنبه، فیلم‌هایی از تغییر رنگ آب رودخانه زاینده رود در محدوده فلاورجان اصفهان منتشر شده که در آن‌ها لکه‌های روغن و کف بر سطح آب مشهود است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تفاهم‌نامه ساخت ۳۲ هنرستان در جوار صنعت منعقد شد
سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان گفت: صنعتگران و فعالان اقتصادی اصفهان در ماه مبارک رمضان، با امضاء تفاهم‌نامه ساخت ۳۲ هنرستان در جوار صنعت باعث رشد و شکوفایی تعلیم و تربیت در بخش آموزش‌های هنرستانی خواهند شد.
ماجرای حبس یک خانواده با دیوارکشی ورودی ملک مسکونی در گلپایگان
شهردار گلپایگان دراستان اصفهان در پی انتشار فیلمی از کشیدن دیوار برابر یک واحد مسکونی در حالی که ساکنان آن حاضر به خروج از خانه نیستند، گفت: این خطا از سوی اداره کل ثبت اسناد و املاک روی داده است و شهرداری در این ماجرا مقصر نیست.
پیگیری مطالبات قضایی برخی «موضوعات و شبهات مربوط به زاینده‌رود»
جمعی از کشاورزان و حقآبه‌داران قانونی زاینده‌رود در غرب و شرق استان طی نامه‌ای به رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان، پیگیر مطالبات قضایی برخی «موضوعات و شبهات مربوط به زاینده‌رود» شدند.
جاری شدن آب در زاینده رود با طغیان رود شور
در حالیکه بر اساس آخرین تصمیمات استانی و کشوری قرار بود زاینده رود پنجم فروردین بازگشایی شود، سرریز رودخانه فصلی شور، زاینده رود را قبل از سال نو زنده کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توسعه فرهنگ‌سازی کاشت نهال و درخت؛
کاشان نیازمند کمربند سبز ۵۴ کیلومتری است
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان گفت: این اداره به دلیل مسائل مالی توان توسعه فضای سبز در منطقه کاشان را ندارد، اما کاشان نیاز دارد در مدار یک کمربند سبز به طول ۵۴ کیلومتر قرار بگیرد و عدم توجه به آن منطقه را با مشکل مواجه می‌کند.
آیت الله عباسعلی سلیمانی؛
امام جمعه کاشان خداحافظی می‌کند
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه جایگاه نماینده، ولی فقیه و امامت جمعه کاشان می‌طلبد یک روحانی پویا، فعال و به تمام معنا حضور در صحنه داشته باشد، گفت: اگر ان شاءالله عزیزی برای این کار در نظر گرفته شود، آن وقت بر اساس شرایط خاص حاکم بر زندگی فردی خودم از محضرتان مرخص شوم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نیازمندی به اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای بازگشایی ۱۵۵ گلوگاه در شهر اصفهان
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: «گلوگاه‌ها» یکی از مهم‌ترین مشکلات بافت تاریخی و فرسوده شهر است که برای بازگشایی آن‌ها ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
اسناد پیش خرید قبر در آرامستان باغ رضوان الکترونیکی شد
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان از الکترونیکی کردن خدمات این آرامستان خبر داد و گفت: در گام نخست نسخه فیزیکی اسناد پیش خرید قبر یا پیش مجوز دفن به صورت کامل حذف و به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود.
تحقق وعده دولت سیزدهم در کمتر از یک ماه
خروجی سد زاینده‌رود ساعت ۱۰ صبح سه‌شنبه ۱۲ بهمن به منظور تأمین بخشی از آب مورد نیاز کشت پاییزه دوم کشاورزان شرق اصفهان بازگشایی شد و امروز در بستر رودخانه شهر اصفهان جریان خواهد داشت.
نصب ۲۷ دستگاه جی‌پی‌اس بر ابنیه تاریخی اصفهان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی مقرر شد ۲۷ دستگاه جی پی اس بر روی ابنیه و آثار تاریخی اصفهان نصب و نرخ فرونشست آن‌ها اندازه‌گیری شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
این هم اسکناس جدید!
تغییر واحد پول کشور؛
دولتی ها مشغول انتخابات اند!
فعالیت هایی با رویکرد تبلیغاتی؛
حادثه ای تاسف بار و نادر
"در حاشیه‌" یک بخیه!!!
گفتگو و گزارش
تیغ تخریب بر رگ تاریخ کاشان
تخریب بافت تاریخی یا بافت فرسوده کاشان:
فاضلاب کشی نیمه‌کاره چادگان آلودگی زاینده رود را وخیم‌تر می‌کند
جان ۵ میلیون نفر در گرو آلودگی آب زاینده رود؛
زاینده رود خشک نیست؛ آب به اصفهان نمی‌رسد!
پمپ‌ها، آب را در بالادست می‌بلعند
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
نائین،اردستان،نطنز،آران و بیدگل
کاشا،برخوار،گلپایگا،شاهین شهر
سمیرم،شهررضا،دهاقان
مبارکه،لنجان،تیران،نجف آباد