پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آقای امجدی سطوح عملیاتی فرودگاه اصفهان تحت تاثیر فرونشست زمین قرار نگرفته یا نمی‌گیرد؟
حسن امجدی مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان مدعی شده است که سطوح پروازی و عملیاتی و تجهیزات این فرودگاه در تحقیقات مقدماتی انجام شده تاکنون تحت تاثیر فرونشست زمین قرار نگرفته است. برخی از منتقدین می‌پرسند که بدور از محافظه کاری ایشان باید بگوید که سطوح عملیاتی فرودگاه اصفهان تحت تاثیر فرونشست زمین قرار نگرفته یا نمی‌گیرد؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماموران محیط زیست اصفهان راساً قادر به تعطیل کردن مراکز آلاینده هستند
مأموران اداره کل محیط زیست اصفهان با حکم دادستانی و بدون حضور ماموران نیرو‌های انتظامی راساً می‌توانند اقدام به پُلمب و تعطیلی مراکز آلاینده کنند.
رسیدگی قوه‌قضائیه به فرونشست زمین در اصفهان
شماری از سمن‌های محیط‌زیست استان اصفهان در این نامه از معاون دادستان کل کشور رسیدگی فوری و لازم دستگاه قضا در پیشگیری از فاجعه زیست محیطی ناشی از فرونشست زمین را خواستار شده اند و بر تعقیب کیفری متهمان ناقض حقوق عامه تاکید کرده اند.
وارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های محلی علت تغییر مزه آب برخی نقاط در اصفهان است
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: وارد مدار شدن تعدادی از چاه‌های محلی موجب تغییردر مزه آب برخی مناطق شهر اصفهان شد که ناشی از تفاوت املاح موجود در آب و میزان هدایت الکتریکی آن بود اما هیچ اثری بر روی کیفیت و سلامت آب نداشت.
نگاه در مدیریت کلان کشور درباره وضعیت اصفهان نیاز به اصلاح دارد
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نگاه در مدیریت کلان کشور درباره وضعیت اصفهان نیاز به اصلاح داشته و انسجام و همدلی نمایندگان می‌تواند برای چالش‌ها و توانمندی‌های استان کمک کننده باشد.
بازار پرنده‌فروشان اصفهان سر و سامانی ندارد
«سید اکبر حسینی» رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان در خصوص فعالیت پرنده فروشان مجاز و غیرمجاز گفت: آمار دقیق پرنده فروشان غیر مجاز را هیچ نهاد و سازمانی در دست ندارد، چرا که همان طور که مستحضر هستید بعضی از پرنده فروشی‌ها مدت کوتاهی در مکانی مستقر هستند و بعد از گذشت چند ماه فعالیت خود را از مکانی به مکان دیگر انتقال می‌دهند و حتی از اتحادیه پرنده فروشان درخواست کردیم که آمار دقیقی از واحد‌های پرنده‌فروشی ارائه دهند، اما متاسفانه اتحادیه هم آمار دقیقی از واحد‌های پرنده فروشی در دسترس نداشت.
محوطه‌های باستانی ایران؛
سیلک کاشان آماده ثبت جهانی می‌شود
نزدیک به ۸۰ سال پیش با جاری شدن سیل در زمین‌های کشاورزی کاشان، نشانه‌های تمدنی به قدمت نزدیک به هشت هزار سال با ابزارآلات و سفالینه‌هایی متفاوت از ابزار‌های کنونی رخ نشان داد که حیرت و حس کنجکاوی همگان را برانگیخت.
افتتاح موزه دائمی میراث دینی در مسجد چهلستون سرخه
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرخه گفت: «موزه دائمی میراث دینی در مسجد چهلستون سرخه افتتاح می‌شود.»
گزینه سازی یا گزینه یابی برای شهرداری اصفهان؟
سخنگوی شورای شهر اصفهان مدعی شده است که حدود ۱۴۰ نام برای انتخاب شهردار اصفهان از سوی یک هزار و ۵۶ نفر نخبه در قالب ۳۰ گروه نخبگانی به دبیرخانه شورا واصل شد که از این جمع ۷۱ نفر حداقل‌های قانونی برای گرفتن هر مسئولیتی را داشتند. شهردار اصفهان از بین این جمع و با طی فرآیند‌های دقیق انتخاب شده است! این در حالی است که برخی از منتقدین به شیوه و شاخص‌های انتخاب، همچنین فرآیند‌های اولویت گذاری افراد برای انتخاب در پست شهرداری، انتقاداتی چند وارد کرده اند.
به‌علت بی‌توجهی به قوانین؛
خبری از جریان دوباره زاینده‌رود نیست
دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزان شرق اصفهان درباره وضعیت جریان دوباره زاینده‌رود گفت: خبری از جریان دوباره زاینده‌رود نیست و به نظر می‌رسد احتمال کشت پاییزه کشاورزان بسیار اندک باشد.
اصفهان بر لبه پرتگاه؛
فرونشست زمین در اصفهان
فرونشست با نرخ متوسط ۱۵ سانتیمتر در سال در هلال شمالی شهر اصفهان از منطقه رهنان تا فرودگاه، تهدید جدی برای مراکز پر تراکم جمعیت این شهر است. طبق اعلام مرکز زمین شناسی، فرونشست‌ها در حال پیشروی به سوی مرکز این کلانشهر است.
روز‌های سخت بی‌آبی در اصفهان و مدیرانی که ترک فعل می‌کنند!
این روز‌ها اصفهانی‌ها به ویژه آن‌هایی که در ساختمان‌های بلند مرتبه سکونت دارند، چوب اهمال و کم کاری مدیرانی را می‌خورند که سالیان سال بالشت نرم زیر سرشان بود و چیزی تحت عنوان تعقیب قضایی در اثر ترک فعل در مخیله اشان هم نمی‌گنجید، لذا حالا که باب این حرکت پسندیده در مدیریت جدید کشور گشوده شده است، اصفهانی‌هایی که این روز‌ها روز‌های سخت بی‌آبی را سپری می‌کنند، سخت مشتاق هستند تا ببینند آقای استاندار، معاونین ایشان، برخی از مدیران و روسای شرکت‌های مختلف خدماتی چه توجیهی برای طرح‌های بر زمین مانده دارند و چه گزارشی را در روز تودیع خود که به لطف خدا خیلی هم دور نیست خواهند داشت؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
محیط‌زیست به جای توجیه تخلفات معادن نطنز، کرکس کوه را نجات بدهد
سخنگوی ستاد مردمی احیای کرکس کوه سماک، گفت: اداره محیط زیست نطنز به جای توجیه و فرافکنی، برای برون رفت از بحران موجود به انجام وظایف قانونی و راهکار‌های نجات زیستگاه کرکس کوه بپردازد.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هشدار کادر درمان؛
فاجعه بزرگ کرونا در کاشان
همان‌گونه که حتما مطلع هستید موج جدید بیماری کرونا با سویه دلتا با سرایت و بیماری­‌زایی شدیدتر از گذشته از چند هفته قبل به شهرستان کاشان و آران و بیدگل رسید، موج سهمگینی که روزبه­ روز بر ارتفاع و زبانه‌های مخرب آن افزوده شده و می­‌رود تا فاجعه­ انسانی را در تاریخ این شهرستان رقم بزند، فاجعه‌ای بزرگ که در سایه نبود برنامه­ و عزم جدی در پیش­گیری از ابتلا و چرخش ویروس در سطح شهر، در حال رخ­‌دادن است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شرایط فوق بحرانی در اصفهان
بستری ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان، زنگ خطر شرایط فوق بحرانی را در این استان به صدا در آورد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر پایگاه میراث جهانی باغ فین؛
ساخت و ساز‌های غیرقانونی در حریم باغ فین کاشان
مدیر پایگاه میراث جهانی باغ فین گفت: ساخت‌وساز شهرداری کاشان در حریم درجه‌یک باغ جهانی فین غیرقانونی و بدون مجوز میراث فرهنگی است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جلوی کوهخواری دامنه کرکس را بگیرید
فعالان محیط زیست با انتشار درخواستی درباره کوه خواری در نطنز نوشتند: دامنه کوه کرکس حداقل ۶۹ معدن را در دل خود جای داده است، شدت بهره‌برداری از این معادن به قدری است که تا چند سال دیگر اثری از کوهستان کرکس باقی نخواهد ماند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۳۲۰ روستای اصفهان به صورت سیار آبرسانی می‌شوند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه ۳۲۰ روستا به صورت سیار آبرسانی می‌شوند، گفت: بر اساس الگو‌های جوی افزایش محسوس دما فراتر از نرمال در اکثر مناطق استان اصفهان طی ماه‌های تیر و مرداد پیش‌بینی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توقف پروژه انتقال بین حوضه‌ای از زاینده‌رود به بن-بروجن
حکم قضایی توقف پروژه انتقال بین حوضه‌ای از زاینده‌رود به بن بروجن قطعی شد
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
«قلعه وشاق» نطنز به تسخیر معدنکاو‌ها درآمد
فعالیت‌های معدنی محوطه تاریخی قلعه وشاقبه قدری زیاد است که اگر اقدامی برای حفظ و حراست آن انجام نشود دیری نمی‌پاید که اثری از آن باقی نخواهد ماند؛ بنابراین لازم است وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به موضوع ثبت ملی محوطه تاریخی قلعه وشاق ورود کند؛ قلعه‌ای که در کنار دیگر قلاع اسماعیلیه قابلیت ثبت جهانی در یونسکو را دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دومین دانشکده گردشگری کشور دراصفهان تاسیس می‌شود
نشست هیئت امنا وهیئت مدیره بنیاد گردشگری پروفسورجعفری درهتل عباسی اصفهان برگزار و قرار شد دومین دانشکده گردشگری کشور در دانشگاه اصفهان تاسیس شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرمت غیر اصولی گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله اصفهان را متوقف کنید
پس از طرح موضوع دورنگ شدن گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله براثر مرمت غیراصولی علی‌رغم اعتراضات جدی متخصصان میراث فرهنگی نه تنها هیچ اقدام سازنده‌ای در این خصوص انجام نشد، بلکه باردیگر نسبت به ادامه مرمت غیراصولی این اثر جهانی باهمان مجری قبلی اقدام شده که این امر باردیگر باعث ابراز نگرانی میراث دوستان و فعالان حوزه میراث فرهنگی و مرمت شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکل خط لوله انتقال آب از اصفهان به یزد
معاون آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: خط لوله انتقال آب یزد دچار مشکل شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آرای شورای شهر بهارستان هنوز ابطال نشده است
عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های شهر و روستا اصفهان گفت: نظر برخی دستگاه‌ها بر ابطال آراء است، اما هیئت نظارت هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان:
زاینده رود، باغات کشاورزان غرب اصفهان را سیراب می‌کند
به منظور نجات باغات کشاورزی غرب اصفهان، شامگاه نهم تیرماه، آب در رودخانه زاینده رود جاری شد
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
این هم اسکناس جدید!
تغییر واحد پول کشور؛
دولتی ها مشغول انتخابات اند!
فعالیت هایی با رویکرد تبلیغاتی؛
حادثه ای تاسف بار و نادر
"در حاشیه‌" یک بخیه!!!
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
نائین،اردستان،نطنز،آران و بیدگل
کاشا،برخوار،گلپایگا،شاهین شهر
سمیرم،شهررضا،دهاقان
مبارکه،لنجان،تیران،نجف آباد