پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برگزیده ها
جلوی کوهخواری دامنه کرکس را بگیرید
فعالان محیط زیست با انتشار درخواستی درباره کوه خواری در نطنز نوشتند: دامنه کوه کرکس حداقل ۶۹ معدن را در دل خود جای داده است، شدت بهره‌برداری از این معادن به قدری است که تا چند سال دیگر اثری از کوهستان کرکس باقی نخواهد ماند.
۳۲۰ روستای اصفهان به صورت سیار آبرسانی می‌شوند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه ۳۲۰ روستا به صورت سیار آبرسانی می‌شوند، گفت: بر اساس الگو‌های جوی افزایش محسوس دما فراتر از نرمال در اکثر مناطق استان اصفهان طی ماه‌های تیر و مرداد پیش‌بینی می‌شود.
توقف پروژه انتقال بین حوضه‌ای از زاینده‌رود به بن-بروجن
حکم قضایی توقف پروژه انتقال بین حوضه‌ای از زاینده‌رود به بن بروجن قطعی شد
«قلعه وشاق» نطنز به تسخیر معدنکاو‌ها درآمد
فعالیت‌های معدنی محوطه تاریخی قلعه وشاقبه قدری زیاد است که اگر اقدامی برای حفظ و حراست آن انجام نشود دیری نمی‌پاید که اثری از آن باقی نخواهد ماند؛ بنابراین لازم است وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به موضوع ثبت ملی محوطه تاریخی قلعه وشاق ورود کند؛ قلعه‌ای که در کنار دیگر قلاع اسماعیلیه قابلیت ثبت جهانی در یونسکو را دارد.
دومین دانشکده گردشگری کشور دراصفهان تاسیس می‌شود
نشست هیئت امنا وهیئت مدیره بنیاد گردشگری پروفسورجعفری درهتل عباسی اصفهان برگزار و قرار شد دومین دانشکده گردشگری کشور در دانشگاه اصفهان تاسیس شود.
مرمت غیر اصولی گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله اصفهان را متوقف کنید
پس از طرح موضوع دورنگ شدن گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله براثر مرمت غیراصولی علی‌رغم اعتراضات جدی متخصصان میراث فرهنگی نه تنها هیچ اقدام سازنده‌ای در این خصوص انجام نشد، بلکه باردیگر نسبت به ادامه مرمت غیراصولی این اثر جهانی باهمان مجری قبلی اقدام شده که این امر باردیگر باعث ابراز نگرانی میراث دوستان و فعالان حوزه میراث فرهنگی و مرمت شده است.
مشکل خط لوله انتقال آب از اصفهان به یزد
معاون آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: خط لوله انتقال آب یزد دچار مشکل شده است.
آرای شورای شهر بهارستان هنوز ابطال نشده است
عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورا‌های شهر و روستا اصفهان گفت: نظر برخی دستگاه‌ها بر ابطال آراء است، اما هیئت نظارت هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است.
عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزی اصفهان:
زاینده رود، باغات کشاورزان غرب اصفهان را سیراب می‌کند
به منظور نجات باغات کشاورزی غرب اصفهان، شامگاه نهم تیرماه، آب در رودخانه زاینده رود جاری شد
نتایج آرای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در استان اصفهان
پیرو اخبار دریافتی، نتایج ششمین انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان اصفهان به تفکیک به شرح زیر است. گزارش در حال تکمیل می‌باشد.
فرونشست سالانه ۳۶ و ۱۷ سانتیمتری در تهران و اصفهان
رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی با بیان اینکه در ایران از ۶۰۸ دشت موجود بیش از ۳۰۰ دشت ممنوعه هستند، گفت: پدیده فرونشست در اصفهان تا ۱۷ سانتیمتر و در تهران ۳۶ سانتیمتر در سال مشاهده شده است.
اطلاعیه شهرداری اصفهان در خصوص بازداشت تعدادی از کارکنان
اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان با توجه به برخی اخبار منتشر شده در فضای مجازی در خصوص "بازداشت تعدادی از کارکنان شهرداری اصفهان" اطلاعیه‌ای صادر کرد.
۱۵۰ میلیارد تومان برای تامین آب شرب اصفهان
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در روز‌های آینده برای اطمینان از اتمام سامانه دوم آب شرب به اصفهان تخصیص خواهد یافت.
اگر مترو بهارستان در دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد، به پروژه کمک می‌کنیم
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: پیشرفت ۱۵ درصدی ایستگاه مترو بهارستان پایین و نگران کننده است، اگر پروژه طی دوره خدمت دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرار گیرد به پروژه کمک می‌کنیم.
شهر‌های هم تراز کشور از ظرفیت طرح هم پیوندی استفاده کنند
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طرح هم پیوندی می‌تواند در سطح شهر‌های هم تراز اتفاق بیافتد و از این ظرفیت در سطح کشور استفاده شود.
سرقت ناموفق از موزه هنرهای معاصر اصفهان
شب گذشته موزه‌های هنرهای معاصر اصفهان مورد سرقتی ناموفق قرار گرفت و سارق که خودش را به گنجینه موزه رسانده بود، بازداشت شد.
استفاده از پساب فاضلاب برای دام‌های شرق اصفهان حقیقت ندارد
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با تکذیب برخی صحبت‌ها مبنی بر استفاده دام و طیور منطقه شرق اصفهان از پساب فاضلاب، گفت: به هیچ‌عنوان دام نمی‌تواند از پساب فاضلاب استفاده کند، چرا که دام بیمار و در نهایت تلف می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو هیئت مدیره کشاورزان اصفهان:
بازگشایی زاینده رود در یک ماه آینده
عضو هیئت مدیره صنف کشاورزان اصفهان از بازگشایی قطعی زاینده رود خبر داد و گفت: سر زمان بازگشایی رودخانه باید صنوف کشاورزان غرب اصفهان و صنف شهرستان اصفهان به تفاهم برسند.
عبور از شرایط بحرانی حوضه آبریز زاینده‌رود با ۲۵ درصد صرفه‌جویی
رئیس حوضه آبریز رودخانه زاینده‌رود گفت: با ۲۵درصد صرفه‌جویی از شرایط بحرانی آب حوضه در سال جاری عبور خواهیم کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
از تصفیه‌خانه جنوب اصفهان برای مصارف کشاورزی برداشت نمی‌شود
سرپرست شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر کشت صیفی جات با پساب، گفت: هیچ برداشت مستقیمی از تصفیه‌خانه جنوب اصفهان برای مصارف کشاورزی انجام نمی‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خانه تاریخی «دیباجی» با خاک یکسان شد
خانه تاریخی «دیباجی» معروف به «سید کر»، بخشی از مجموعه سرتیپ سدهی خمینی‌شهر که در فهرست میراث ملی نیز به ثبت رسیده بود، با تصمیم مالک تخریب شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ساخت نخستین دستگاه پالایش هوا با فیلتر‌های بومی
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان به همراه گروهی از دانشجویان پژوهشگر این دانشگاه برای نخستین بار در کشور با طراحی، ساخت و بومی‌سازی ۵ مدل از فیلتر‌های تخصصی، دستگاه پیشرفته پالایش هوا تولید کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فروش قبور جدید در بقاع متبرکه کاشان ممنوع شد
فرماندار کاشان گفت: اداره اوقاف نیز موظف است لیستی از قبور پیش فروش شده در بقاع متبرکه، که صاحب مدرک و سند معتبر هستند را تهیه و ارائه کند تا قبور جدیدی به فروش نرسد.
آقای دادستان اصفهان، زور تو هم به مافیای آب نمی‌رسد
بدنبال تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهانی در خصوص موضوع عدم تأمین حق‌آبه و بارگذاری جدید بر زاینده‌رود، دادستان این استان ضمن تقدیر از کشاورزان به آن‎ها قول داد تا از مبادی قانونی، پیگیر خواسته‌های به حق آنان باشد. آقای اصفهانی درخواست کرده که کشاورزان به دلیل شرایط کرونایی از شرکت در تجمعات مشابه پرهیز کنند. باید ضمن تشکر از جناب دادستان برای پیگیری موضوع عرض نمود که عزیزجان، زور شما هم به مافیای آب نخواهد رسید، امتحان کن برادر.
نظام صنفی کشاورزان اصفهان:
صدور حکم توقف اجرای طرح بن-بروجن
عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: در رابطه با توقف طرح بن_بروجن از قبل حکم دادگاه داشته‌ایم و اکنون دستور شورای امنیت ملی مبنی بر توقف پروژه بر آن حکم صحه گذاشته شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
این هم اسکناس جدید!
تغییر واحد پول کشور؛
دولتی ها مشغول انتخابات اند!
فعالیت هایی با رویکرد تبلیغاتی؛
حادثه ای تاسف بار و نادر
"در حاشیه‌" یک بخیه!!!
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
سطح رضایتمندی شما از عملکرد استاندار به چه میزان می باشد (لطفا بدون گرایشات سیاسی و با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، پاسخ دهید)؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
نائین،اردستان،نطنز،آران و بیدگل
کاشا،برخوار،گلپایگا،شاهین شهر
سمیرم،شهررضا،دهاقان
مبارکه،لنجان،تیران،نجف آباد