پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دلایل ناکارآمدی موتورهای جست‌وجوی بومی در زمان قطع اینترنت
یکی از خدماتی که در زیرمجموعه شبکه ملی اطلاعات ارائه می‌شود، موتور جست‌وجوی بومی است و در ایران هم فعالیت‌هایی برای این کار انجام شده است؛ اما اگرچه تا پیش از این مطرح شده بود که موتورهای جست‌وجوی بومی فاصله معناداری با گوگل دارند، اما با قطع شدن اینترنت در روزهای گذشته و عدم دسترسی به گوگل، مشخص شد که همین موتورهای جست‌وجو هم تنها در قالب پوسته‌ای برای گوگل فعالیت می‌کردند و در غیاب اینترنت، کاری از دستشان برنمی‌آید.
فاصله خودروهای دوگانه‌سوز و تک‌سوز به ۱۰ میلیون تومان رسید
با اجرای سهمیه‌بندی بنزین، خودروهای دوگانه‌سوز در مقایسه با نمونه‌های تک‌سوز، هشت تا ۱۰ میلیون تومان بیشتر قیمت گذاری می‌شوند.
اوپک و متحدانش آماده کاهش بیشتر تولید نفت می‌شوند
منابع آگاه اظهار کردند اوپک و متحدانش به سرکردگی روسیه روز پنج شنبه به توافق برای کاهش تولید بیشتر به منظور تقویت قیمت نفت و جلوگیری از اشباع عرضه نزدیک می‌شوند.
راه‌اندازی پرواز ایران - قرقیزستان تا 12 روز آینده
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: تا 12 روز آینده یک شرکت هواپیمایی ایرانی پرواز ایران به قرقیزستان را راه‌اندازی می‌کند.
واکنش عضو انجمن تایرسازان به اظهارات وزیر صمت:
لاستیک سنگین را احتکار نمی‌کنیم/ ۶۰ درصد سود لاستیک در جیب دلال
این فعال صنعت لاستیک با بیان اینکه تولید لاستیک سنگین باری و اتوبوسی کاهش شدیدی داشته است، گفت: متأسفانه در ماه های اخیر لاستیک سنگین به مقدار بسیار زیادی واردات داشته ایم و این موضوع بازار تولیدکنندگان داخلی را دچار مشکل کرده است. ایران تنها لاستیک ساز رادیال باری و سنگین در منطقه است؛ امروز به شدت در بازار داخلی برای فروش لاستیک های سنگین دچار مشکل هستیم امیدواریم وزارت صنعت به تولید نگاه بهتری داشته باشد و کمک کند تا بتوانیم میزان تولید را روز به روز افزایش دهیم و نیاز داخل به لاستیک باری و اتوبوسی سنگین را تأمین کنیم.
تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است.
حمایت شرکت ملی مس از ایده‌های دانشجویی برای افزایش ایمنی
اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران امروز در همایش ملی ایمنی، معدن و صنایع معدنی در مجموعه فرهنگی هنری آزادی شهر سرچشمه با بیان اینکه رعایت اصول ایمنی در صدر برنامه‌های سیستم شرکت قرار دارد، اظهار داشت: امروز در دنیا برای مقالات آی‌اس‌آی اولویت اول رعایت الگوی ایمنی و نکته دوم کاهش هزینه‌ها را مدنظر قرار می‌دهند.
تا پایان سال تمام دیگ‌های المهدی وارد مدار تولید می‌شوند
فراز و نشیب شرکت المهدی سرانجام اواخر سال گذشته با واگذاری این شرکت به «گروه صنعتی مپنا» به پایان رسید. هم‌اکنون این شرکت راه‌اندازی ۲۰۳ دیگ را در مدار تولید دارد و قرار است تا پایان سال ۲۰۰ دیگ دیگر آن نیز راه‌اندازی شود. این مطالب را حمید مهتدی مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه ایران متافو عنوان کرد. در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانید.
دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران خبر داد؛
سقف جدید برای تسهیلات خودرو
در حالی که دو خودروساز بزرگ کشور به دلیل زیان انباشته هنگفت‌شان مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شده و عملا ورشکسته به حساب می‌آیند، دبیر انجمن قطعه‌سازان ایران خبر از افزایش سقف اعتباری صنعت خودرو می‌دهد. آن‌طور که مازیار بیگلو می‌گوید، با تصویب هیات دولت و شورای پول و اعتبار، سقف اعتباری خودروسازان، ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته و قرار است مصوبه موردنظر به زودی ابلاغ شود.
افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی حد اعتباری خودروسازان در دولت
مازیار بیگلو با بیان اینکه افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی حد اعتباری دو شرکت خودروسازی ایران‌ خودرو و سایپا در هیأت دولت و شورای پول و اعتبار مصوب شده است،این مصوبه طی چند روز آینده ابلاغ خواهد شد این مصوبه لزوماً به معنی آن نیست که حتماً تسهیلاتی به خودروسازان پرداخت شود بلکه ممکن است در بخش‌های دیگری مانند ضمانت‌نامه‌های گمرکی مورد استفاده قرار گیرد.
درباره
برخی تصور می‌کنند شورای امنیت کشور (شاک) تنها بخشی از دولت و وزارت کشور است؛ در حالی که با وجود ریاست وزیر کشور بر این شورا، مقامات امنیتی قوای مختلف کشور در آن حضور دارند.
هیچ مجوزی برای خودرو آب‌سوز صادر نشده است
در پی تبلیغات انجام شده مبنی بر پیش‌فروش تجهیزات آب‌سوز کردن خودروها، سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد که هیچ مجوزی در این زمینه صادر نکرده است.
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران :
ثبت سفارش های اشتباه برای لاستیک کامیون داران دردسرساز شد
کریمی گفت: ثبت سفارش اشتباه باعث پر شدن انبار‌ها از لاستیک‌های غیر ضروری شده است.
9 درصد مساحت تهران روی گسل زلزله است/ساختمان وزارت نفت باید جابجا شود
محمد شکرچی زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه 81 کیلومترمربع یا 9 درصد شهر تهران در حریم و پهنه گسل‌های اصلی زلزله قرار دارند گفت :ممنوعیت احداث ساختمان‌های مهم روی گسل‌ زلزله به شهرداری مناطق ابلاغ شده است.
معاون وزیر نفت اعلام کرد: همه خودرو‌های عمومی کشور برای دوگانه‌سوزشدن کمک بلاعوض می‌گیرند.
جمع‌بندی خسارات قطع اینترنت در حال انجام است
وزیر ارتباطات گفت: بخش اعظم خسارات مربوط به کسب وکارهاست که سازمان فناوری اطلاعات جلسات متعددی با اتاق بازرگانی، نظام صنفی رایانه‌ای و اتحادیه کسب وکارهای نوپا داشته و در حال جمع بندی خسارات آنهاست و به محض تکمیل اعلام می‌کنیم.
جمع‌بندی خسارات قطع اینترنت در حال انجام است
بخش اعظم خسارات مربوط به کسب وکارهاست که سازمان فناوری اطلاعات جلسات متعددی با اتاق بازرگانی، نظام صنفی رایانه‌ای و اتحادیه کسب وکار‌های نوپا داشته و در حال جمع بندی خسارات آنهاست و به محض تکمیل اعلام می‌کنیم
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس هیات مدیره کانون آموزشگاه‌های رانندگی:
سهمیه بنزین به خودروهای تعلیم رانندگی تعلق نمی‌گیرد
رئیس هیات مدیره کانون آموزشگاه‌های رانندگی گفت: به خودروهای تعلیم رانندگی سهمیه بنزین تعلق نگرفته و گفته می‌شود که قیمت‌ها را افزایش دهیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افزایش ۲.۵ برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آب و فاضلاب با مصوبه یکپارچه‌سازی
وزیر نیرو از افزایش ۲.۵ برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آب و فاضلاب با مصوبه یکپارچه‌سازی خبر داد و گفت :مصوبه اخیر هیأت وزیران که در پی مصوبه مهرماه شورای‌ عالی اداری صادر شده به هیچ وجه ناظر بر ادغام نیست، بلکه یکپارچه شدن وظایف شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور نیازمند احیا و نوسازی است
سید محمد پژمان در سفر به قزوین برای بازدید از بافت ناکارآمد در خصوص کند شدن روند احیای بافت‌های فرسوده اظهارداشت: باید سرمایه‌گذاران نیز وارد میدان شوند و از ظرفیت محلات به نفع خود مردم استفاده شود تا کارساده شود به همین دلیل به نظر می‌رسد اگر نگاه ما فقط ملی باشد و به منابع مرکز اتکا کنیم با توجه به شرایط کشور و تعهدات چند هزار میلیارد تومانی که کشور دارد نمی‌شود این پروژه را تکمیل کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازار داغ پروژه‌های عمرانی-انتخاباتی/ فشار برای یک طرح ریلی دیگر
در آستانه انتخابات مجلس، نمایندگان فعلی بار دیگر با اعمال فشار بر دولت و خصوصا وزارت راه و شهرسازی به دنبال اجرای پروژه های عمرانی هستند تا بتوانند با راه اندازی یک پروژه غیر ضروری حمل و نقلی، از میان صندوق آراء مسیر جدیدی برای رسیدن به بهارستان برای خود دست و پا کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استونی و البرز در حوزه الکترونیک و آی تی همکاری می کنند
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز گفت: در نشست هیات تجاری و اقتصادی اعزامی استان البرز به استونی با بخش خصوصی این کشور زمینه برای همکاری و مشارکت طرفین در حوزه های الکترونیک، آی تی و سیستم های هوشمند فراهم شد.
عملکرد شرکت توتال در پارس جنوبی با توجه به منافع قطر و به زیان ایران بود
مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی اعلام کرد این فرضیه را نمی‌توان رد کرد که عملکرد شرکت توتال در طراحی فازبندی پارس جنوبی، با توجه کامل و بیش از حد متعارف به منافع قطر بوده که در موارد متعددی احتمالا منافع کشور ما را به خطر انداخته است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اطلاعیه وزارت اطلاعات در خصوص شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال
وزارت اطلاعات اعلام کرد که قاطعانه اقدامات شبکه ایران اینترنشنال و کارکنان آن را مصداق همکاری با دشمنان ایران در اقدامات تروریستی می‌داند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
یادداشت محمدجواد آذری جهرمی؛
یادداشت امیرعباس نخعی؛
یادداشت دکتر علی فرحبخش؛
یادداشت حامد خانجانی؛
یادداشت مسعود فیاض آذر؛
پیچ خطرناک در صنعت خودرو؛
یادداشت يوسف پورکارسالاری؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها -دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
ICT،های،بیو،نانو،تجهییزات
اصناف،اتحادیه،تشکل ها
ابنیه،راه،خودرو،حمل و نقل