پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران؛
دفاع از افزایش نرخ بلیت هواپیما
رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران از افزایش نرخ بلیت هواپیما دفاع و دلایل این افزایش را تشریح کرد.
۶۵ درصد متقاضیان بلیت کارکنان دولت و ماموریتی هستند
ورود غیرقانونی شورای عالی هواپیمایی به نرخ‌گذاری بلیت
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه تعیین سقف قیمت بلیت هواپیما از سوی شورای عالی هواپیمایی غیرقانونی است، گفت: وزیر راه و شهرسازی هم در مصاحبه اخیر اعلام کرده نرخ بلیت براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.
سخنگوی سابق کمیسیون صنایع مجلس:
۳ نیروگاه برقی که به علت تحریم وارد مدار نشدند
سخنگوی سابق کمیسیون صنایع مجلس گفت: سه نیروگاه طوس، تربت حیدریه و سبزه‌وار در خراسان رضوی باید چندسال پیش وارد مدار می‌شدند و اینکار فقط نیاز به یک همت داشت که صورت نگرفت.
بازدید امام جمعه موقت تهران از دستاوردهای ایران خودرو به چه منظور بوده است؟
چرا بعد از 40 سال نباید پرسید که علت بازدید امام جمعه موقت تهران از دستاوردهای ایران خودرو برای چیست؟ ایشان چه مشکلی را می توانند حل کنند ، جز اینکه ایجاد شائبه شود. چقدر وقت نیروهای ایران خودرو برای حضور و همراهی با ایشان تلف شده است؟منتظر توضیحات هستیم.
موافقت وزارت نیرو با شیرین‌سازی ۳۲ میلیون مترمکعب آب دریای خزر
مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان از موافقت وزارت نیرو برای شیرین‌سازی آب دریای خزر خبر داد و گفت: مجوز شیرین‌سازی ۳۲میلیون مترمکعب از آب دریای خزر صادر شده است.
سند توسعه نفت و گاز کرمانشاه با حمایت وزارت نفت تدوین می‌شود
استاندار کرمانشاه از تهیه سند توسعه نفت و گاز استان کرمانشاه با حمایت وزارت نفت خبر داد و گفت: کمیته راهبردی این سند در آینده‌ای نزدیک با مشارکت بخش دولتی و خصوصی تشکیل می‌شود.
افزایش قیمت بلیت هواپیما قانونی است!
چند شرکت هواپیمایی که کشوری را به سخره گرفته اند؟
برای هر پرواز کلی رانت استفاده می‌کنند، از رانت سوخت ارزان یا رانت دیر پرداخت کردن هزینه‌های فرودگاهی و ده‌ها مورد دیگر. انحصار را در کشور در دست دارند و با توجه به عدم شفافیت‌های عدیده و تعارض منافع زیاد، هرگونه که می‌خواهند رفتار می‌کنند. امروز بلیت را گران می‌کنند و فردا تکذیب می‌کنند. آیا به این فکر کرده اید که چرا باید به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و وزیر محترم راه حقوق از بیت المال بدهیم در حالی که عاجز از کنترل موثر حوزه تحت امر خود هستند؟ سازمان بازرسی قصد ندارد از خواب بلند شود و نگاهی به فساد‌های صنعت هواپیمایی داشته باشد؟ در صورت نیاز، حاضر به مشارکت و ارایه برخی از فساد‌های پرسنل و مدیریتی (خصوصا مدیران سابق) سازمان هواپیمایی، شرکت فرودگاه‌ها، ایرلاین‌های دولتی و خصوصی و حتی برخی از واسطه‌های پشت پرده هستیم.
بحث صادرات گاز ترکمنستان به کجا رسید؟
آیا همکاری گازی ایران با ترکمنستان از سر گرفته می‌شود؟
موافقان از سرگیری همکاری گازی ایران با ترکمنستان می‌گویند توافق دوباره می‌تواند برای اقتصاد ایران منافعی داشته باشد که یکی از مهم‌ترین آن ها، افزایش تبادلات تجاری تهران_عشق آباد با رویکرد توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و رونق فعالیت شرکت‌های بخش خصوصی است.
ضعف زیرساخت؛
مشکلات معادن رسوبی
معادن رسوبی استان کهگیلویه و بویراحمد ازنظر زیرساختی وارتباطی بامشکل روبه‌رو هستند.
فروش اطلاعات آرامکو توسط هکرها!
شرکت آرامکوی سعودی هدف یک رخنه اطلاعاتی قرار گرفته که در جریان آن یک ترابایت اطلاعات این غول نفتی به سرقت رفته و در دارک وب به فروش گذاشته شده است.
زیان انباشته خودروسازان به ۸۵ هزار میلیارد تومان رسید!
بنا به گفته دبیر انجمن خودروسازان، زیان انباشته سه خودروساز بزرگ کشور تا اواسط تیرماه سال جاری به ۸۵ هزار میلیارد تومان رسیده است. طبق آخرین گزارش از صورت‌های مالی ایران‌خودرو، سایپا و پارس خودرو این سه شرکت در مجموع تا اسفندماه سال گذشته زیان انباشته ۵۰ هزار میلیارد تومانی را به ثبت رساندند که نسبت به ۹ ماهه همان سال رشد ۵/ ۱۷ درصدی در تولید زیان انباشته داشته اند.
پایگاه داده شرکت قطار‌های اسرائیل هک شد
در حالی که نخست وزیر اسرائیل سرگرم صحبت در مورد توانمندی سایبری اسرائیل بود، هکر‌ها شماری از سایت‌های رسمی این رژیم را به تسخیر خود درآوردند.
آخرین آمار سدها؛
میزان آب سد‌های کشور
ظرفیت کل مخازن سد‌ها ۵۰.۵ میلیارد مترمکعب و درصد پرشدگی سد‌ها در حال حاضر ۴۹ درصد اعلام شده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران خبرداد؛
نخستین محموله صادراتی نفت ایران از جاسک
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از آغاز عملیات بارگیری نخستین محموله صادراتی نفت ایران از جاسک و دریای عمان در روز پنجشنبه ۳۱ تیرماه خبر داد. بارگیری خارج از تنگه هرمز به عنوان مهم‌ترین شاخصه بارگیری و صادرات نفت از جاسک و دریای عمان مطرح می‌شود.
با شرکت‌های هواپیمایی متخلف برابر مقررات مربوطه رفتار خواهد شد
سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری در نامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی فروش بلیت هواپیما خارج از جدول نرخی مصوب در آبان ماه سال کذشته را غیرقانونی اعلام کرد و گفت با گرانفروشان برخورد خواهد شد.
هجوم مسافران به اتوبوس‌های بین‌شهری:
هجوم مسافران به اتوبوس‌های بین‌شهری
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران با اشاره به اینکه مردم در این روز‌ها با توجه به اینکه نمی‌توانند با وسیله نقلیه شخصی خود سفر کنند به اتوبوس‌ها و دیگر وسایل حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری هجوم آوردند گفت: در این میان تخلف‌هایی از سوی برخی رانندگان و شرکت‌ها صورت گرفته که با آن‌ها برخورد قاطع خواهد شد.
با توجه به افزایش قیمت بلیت، تقاضای خرید بلیت بالا رفت!
سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: در تعطیلات یک هفته‌ای با افزایش تقاضا برای خرید بلیت، هیچ پرواز فوق العاده‌ای نخواهیم داشت
حمله رانت خواران به تولیدکنندگان سیمان
جهش قیمت سیمان در هفته‌های اخیر دلیل مشخص و معلومی دارد. تصمیم یک‌شبه و ناگهانی برای قطع برق صنعت و توقف تولید کارخانه‌های سیمان نتیجه‌ای جز جهش قیمت در این بازار نداشت.
کمک ۳۰ میلیاردی همراه اول به پرسپولیس، استقلال در حال دریافت ۲۰ میلیارد
ماجرای کمک‌های نهاد‌های دولتی به سرخابی‌های پایتخت در سال‌های اخیر همواره مورد بحث بوده و هواداران دو تیم، تیم مقابل را به بهره بردن بیشتر از حمایت‌های مستقیم و غیر مستقیم دولتی متهم کردند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:
تکمیل شبکه‌های پایاب سد‌ها نیازمند تامین اعتبار
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت:۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل شبکه‌های پایاب سد‌های استان نیاز است.
تعطیلات شش روزه و ممنوعیت سوار کردن مسافر بین راهی اتوبوس‌ها
مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گفت: مجوزی برای افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل بین شهری در تعطیلات ۶ روزه تهران و البرز نداده ایم.
پرداخت پاداش به افرادی که مراکز غیرمجاز استخراج رمز دیجیتال را معرفی کردند
مدیرعامل شرکت توانیر گفت:​ تاکنون یک میلیارد تومان پاداش به گزارش‌های مردمی و افرادی که مراکز غیر مجاز رمزارز را معرفی کرده اند پرداخت شده است.
رییس انجمن همگن قطعه‌سازان خودروی کشور:
اثر مخرب قطع برق بر تولید قطعه‌سازان خودرو
نجفی‌منش درخصوص تاثیر قطعی‌های برق در هفته‌های گذشته بر قطعه سازان، گفت: قطع برق آثار مخربی بر تولید قطعه‌سازان خودروی کشور که بیشتر آن‌ها در جاده قدیم و جاده مخصوص کرج مستقر هستند، به دنبال داشته است. در برخی موارد قطعی بدون اعلام قبلی برق سبب باقی‌ماندن قطعات داخل کوره‌ها و از بین رفتن آن‌ها شده است.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور؛
قطعی برق صنایع سنگین
محمود واعظی درباره قطعی برق صنایع سنگین، چون فولاد و سیمان و تمهیدات لازم برای جلوگیری از افزایش قیمت محصولات این صنایع، گفت: این وضعیت موقت است و این کار‌ها به دلیل افزایش دما در هفته‌های پیش‌رو انجام می‌شود.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها -دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
ICT،های،بیو،نانو،تجهییزات
اصناف،اتحادیه،تشکل ها
ابنیه،راه،خودرو،حمل و نقل
نفت،انرژی،برق