پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فیبرنوری با انحصار مخابرات به چه درد می‌خورد آقای وزیر
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مدعی شده است که تا چهارسال آینده فیبر نوری در خانه‌های مردم است. باید از ایشان پرسید مایی که فیبر نوری داریم و از انحصار زشت مخابرات در دسترسی به اینترنت اینقدر نالان هستیم، چه خیری دیده ایم که دیگران ببینند. تا زمانی که انحصار وجود دارد، نارضایتی‌های مردم هم وجود خواهد داشت اقای وزیر. سوالی که اگر امروز جواب ندهی، ۲۵ سال دیگه، نوه هایت از تو خواهند پرسید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حذف سهمیه‌بندی اختصاص یافته تامین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و فولاد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سهمیه‌بندی اختصاص یافته جهت تامین مواد اولیه صنایع پتروشیمی و فولاد حذف خواهد شد
سیمان ۲۵ تومانی کجاست؟ قیمت بازار ۳۵-۴۰ تومان است!
یک عضو اتحادیه مصالح فروشان استان تهران گفت: در حال حاضر قیمت هر کیسه سیمان تیپ ۲ در فاصله ۳۸ تا ۴۰ هزار تومان برای خرده فروشی عرضه می‌شود؛ اما در برخی نقاط شهر تهران ممکن است تا حدود کیسه‌ای ۵۰ هزار تومان هم برسد.
تامین آب مورد نیاز از انتقال آب دریا به فلات مرکزی و استان‌های مختلف
وزیر نیرو با بیان اینکه تامین آب مطمئن برای شرب، صنعت و کشاورزی در دستور کار قرار دارد، یکی از راهکار‌های مهم تامین آب مورد نیاز را انتقال آب دریا به فلات مرکزی و استان‌های مختلف عنوان کرد.
آقای رئیس استاندارد، باید کافی نیست، برخورد لازم است
رئیس سازمان استاندارد با اشاره به خودرو و خارج شدن پراید از استاندارد جهانی بیان کرد: ما استاندارد‌ها را در دو سال گذشته به استاندارد‌های ۸۵ گانه اروپا ارتقاء دادیم. در واقع ماشینی مثل پراید که استاندارد ۸۵ گانه نداشته، از تولید خارج شده و همچنین پژو ۴۰۵ نیز استاندارد ندارد و باید از چرخه تولید خارج شود.
یک کارشناس حوزه انرژی تشریح می‌کند
ایران هاب برق منطقه خواهد شد یا مصر؟
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: کمبود برق در بازار‌های هدف ایران بسیار بالاست بنابراین ورود کشور دیگری برای صادرات به این کشور‌ها به معنای این نیست که جایگزین برق ایران شوند.
بر اساس داده‌های ژئوفیزیکی؛
میدان نفتی بزرگ دیگری برای کشف نداریم
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: واقعیت این است که به نظر می‌رسد دیگر میدان بزرگی برای کشف نداریم و هرچه جلوتر می‌رویم کشف منابع سخت‌تر می‌شود.
مدیرعامل کشتیرانی ایران:
اجازه ورود به بنادر مهم چین را نداریم
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به محدودیت و ممنوعیت ورود ناوگان ایرانی به چین گفت: از سال گذشته ورود ناوگان شرکت کشتیرانی (ناوگان ملی جمهوری اسلامی ایران) به بنادر چین ممنوع است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تکلیف هزینه پرواز‌های اربعین چه شد؟
سخنگوی کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس توضیحاتی در خصوص استرداد مبلغ پرواز‌های انجام نشده اربعین ارائه داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس جمهور از ضرورت بازنگری در قوانین ماینینگ خبر داد
تاکید ابراهیم رئیسی بر ضرورت بازنگری در قوانین ماینینگ
رئیس جمهور با بیان اینکه استخراج رمز ارز‌های فاقد مجوز، می‌تواند مشکلاتی در شبکه برق کشور ایجاد کند، بر ضرورت همکاری وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط تاکید و اعلام کرد مقررات استخراج رمز ارز‌ها باید بازنگری شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی:
معضل اصلی هپکو مالکیت این شرکت بود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: معضل اصلی هپکو مالکیت این شرکت بود که با بازگرداندن آن به دولت حل شد و اکنون امیدواریم هپکو به روز‌های اوج خود بازگردد.
وعده عجیب پنج میلیارد دلاری ابراهیم رئیسی برای افرایش ظرفیت نیروگاه اتمی بوشهر؟
بحران برق در شش ماه اول سال موجب شده بود شرکت برق دست به خاموشی برق خانگی و برق صنایع بزند. حالا ابراهیم رئیسی، بعد از بازدید خود از نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرد مقدمات افزایش ظرفیت این نیروگاه، فراهم شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پر شدن هواپیما در پرواز‌های داخلی و رعایت نشدن محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش
طی روز‌ها و هفته گذشته مردم نسبت به پر شدن هواپیما در پرواز‌های داخلی و رعایت نشدن محدودیت ۶۰ درصدی پذیرش مسافر ابراز نگرانی کردند و تعداد نسبتا زیادی از پرواز‌ها با ظرفیت کامل انجام شد که به گفته مسوولان سازمان هواپیمایی این مسئله تخلف بوده و با آن برخورد می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تحقق بیش از ۱.۷ میلیارد دلار داخلی‌سازی صنعتی در سال ۱۴۰۰
رییس مرکز ساخت داخل ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مطابق گزارش‌های واصله از استان‌های مختلف کشور، میزان داخلی‌سازی‌های انجام شده از برنامه‌ریزی انجام شده فراتر رفته و به بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید.
روابط تجاری ایران و افغانستان
افغانستان پول برق ایران را می‌دهد؟
ایران با وجود کمبود برق به کشور‌های همسایه برق صادر می‌کند. یکی از این کشور‌ها افغانستان است و حالا اسپوتنیک ادعا کرده که بدهی افغانستان به کشور‌های صادرکننده برق، مبلغ ۶۲ میلیون دلار است. افغانستان چگونه پول ایران را می‌دهد؟
پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه‌آهن شیراز – بوشهر پس از ۱۴ سال
پروژه راه‌آهن شیراز- بوشهر که شروع به‌کار بخشی از قطعات آن ۱۴ سال قبل یعنی سال ۸۶ آغاز شده بود همچنان به‌دلیل کمبود منابع مالی و اختصاص نیافتن اعتبار‌های دولتی نیمه کاره باقی مانده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واردات ۳۵ هزارتنی پنبه برای نیاز ۹۰ هزار تنی کارخانجات نساجی و پوشاک
عضو هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران با بیان اینکه در نیمه اول سال جاری صرفا ۳۵ هزار تن از ۹۰ هزا تن نیاز صنایع نساجی به پنبه وارد شده است، گفت: اعمال سیاست‌های مرتبط با قرنطینه و عدم تنوع در بازار‌های هدف وارداتی پنبه، منجر به کمبود مواد اولیه در کارخانجات صنایع نساجی و پوشاک شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازرس‌کل استان بوشهر:
توقیف ۹۰۰ خودروی لاکچری در بوشهر
بازرس‌کل استان بوشهر اعلام کرد: توقیف ۹۰۰ خودرو وارداتی با برند‌های بنز، لکسوس و هیوندای در انبار‌های نگهداری کالا‌های قاچاق در منطقه ویژه اقتصادی شماره دو بوشهر تعیین تکلیف می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سیر تا پیاز مشکلات سرب و روی کشور؛
یک نفر آشنا با معدن در مجلس دهم وجود ندارد
ایران ششمین تولیدکننده شمش روی و پنجمین تولیدکننده شمش سرب در آسیا است، این صنعت جزو معدود صنایع معدنی است که در اختیار بخش خصوصی است و بیشتر حول معدن انگوران که یک معدن در کلاس جهانی است شکل گرفته‌اند و عمده توانمندی‌ها و البته مشکلاتشان شبیه صنایع دیگری است که با مدیریت بخش خصوصی اداره می‌شوند. بزرگترین چالش این صنایع نیز کمبود مواد اولیه و کاهش عیار خاک انگوران است که با تکنولوژی قدیمی و مبتنی بر خاک عیار بالای انگوران همخوانی ندارد و کمتر از ظرفیت اسمی خود در حال فعالیت هستند. از این رو بخشی از خام مورد نیاز این واحد‌ها از طریق واردات تامین می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احداث ۵ سد جدید در استان بوشهر
وزیر نیرو گفت: اولین برنامه ما تکمیل سد‌های استان بوشهر است که در همین رابطه احداث پنج سد را در برنامه قرار داده‌ایم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکل مردم انعام دادن به کارگر جایگاه سوخت است یا حجم سوخت دریافتی؟
فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خبری عنوان داشته است که دریافت هزینه اضافه‌تر از مبلغ معین طی فرآیند سوخت‌گیری بدون اطلاع راننده از سوی اپراتور جایگاه‌ها قانونی نیست و اگر گزارش تخلفی صورت بگیرد، با جایگاه و اپراتور متخلف برخورد خواهد شد.سوال اینجاست که آیا مردم واقعا با انعام دادن به کارگران جایگاه های سوخت اعتراض دارند یا نارضایتی های عدیده از حجم سوخت دریافتی خود را گزارش می کنند؟ خانم کاهی می دانند که درآمد ( نه فروش ) بخش زیادی از جایگاه داران در ماه مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان است ( مجددا تاکید می گردد ، درآمد خالص دریافتی نه دریافتی ناشی از فروش سوخت و خدمات) ؟ خانم کاهی اطلاع دارند که برای جایگاه داران دارای درآمد 20 میلیارد تومان در سال، پرونده تشکیل شده است؟ آیا می دانند تعداد این افراد چند نفر بوده؟ لطفا برای افکار عمومی توضیح دهید. مطالب زیادی برای گفتن وجود دارد که بتدریج ان شاالله به سمع و نظر مردم و مسئولان مربوطه خواهد رسید. از آقای اوجی وزیر محترم نفت نیز خواهش می کنیم پیگیر مطالب ما باشند.
ایمیدرو در اکتشاف معادن سرمایه‌گذاری نکند نیازمند واردات می‌شویم
رئیس خانه معدن تصریح کرد: سازمان توسعه و نوسازی صنایع یکی از مهمترین وظایفش سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت برای توسعه صنایع است. اگر سرمایه‌گذاری لازم در استخراج و اکتشاف در معادن جدید از سوی ایمیدرو انجام نشود نیازمند به واردات خواهیم بود.
بغداد برای تامین کمبود برق به ابوظبی متوسل شد
بغداد و شرکت انرژی‌های آینده ابوظبی قرارداد ساخت ۵ نیروگاه برق خورشیدی در عراق را امضا کردند. مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق به هنگام امضای قرارداد ساخت ۵ نیروگاه برق خورشیدی در این کشور حضور داشت. بر اساس بیانیه دفتر آقای کاظمی، قرارداد ساخت ۵ نیروگاه برق خورشیدی در عراق که به امضای وزارت برق و سازمان ملی سرمایه گذاری این کشور و شرکت انرژی‌های آینده ابوظبی رسیدهاست.
بازدید رئیس جمهور از نیروگاه اتمی بوشهر
عملیات گودبرداری واحد ۲ نیروگاه اتمی بوشهر در نهم آبان ۹۶با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رئیس شرکت روس اتم در بوشهر انجام شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها -دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
ICT،های،بیو،نانو،تجهییزات
اصناف،اتحادیه،تشکل ها
ابنیه،راه،خودرو،حمل و نقل
نفت،انرژی،برق