پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طعنه نماینده مجلس به خودروسازان: مردم با زاویه مناسب تصادف کنند
عضو کمیسیون صنایع مجلس با انتقاد از بی توجهی سازمان استاندارد در حوزه ارتقای ایمنی خودرو، گفت: خودروسازان اتاق تصادف متناسب با استاندارد‌های روز ندارند، ولی با این حال به آن‌ها اجازه داده شده که کیسه هوا در خودرو‌های خود نصب کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برگزاری نخستین دادگاه «شرکت کروز»
در نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شرکت کروز، استفاده حسین فریدون از حساب‌های مسعود احمدی زاده جهت دریافت رشوه و حق حساب از رسول دانیال‌زاده تأیید شد.
استاندارد خدمت داروسازان بزودی ابلاغ می‌شود
نوشین محمدحسینی، مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت محور سازمان غذا و دارو، گفت: مرکز ملی ثبت و بررسی عوارض ناخواسته دارو‌ها به طور مداوم گزارش‌هایی را که در خصوص عوارض ناخواسته دارو‌ها که ناشی از تداخل داروها، روش استفاده نادرست دارو، تکلیف غیر منطقی دارو، مشکلات اساسی داروست ارائه می‌کند.
بهره‌برداری پروژه‌های اولویت‌دار منابع آب کشور حداکثر ظرف ۳ سال
معاون آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به انباشت پروژه‌های نیمه تمام حوزه آب و فاضلاب در سطح کشور گفت: خوشبختانه وزارت نیرو برنامه‌ریزی خوبی با انتخاب پروژه‌های اولویت‌دار منابع آب کشور انجام داده و اکثر پروژه‌های مهم استان آذربایجان شرقی نیز با تامین اعتبار مورد نیاز ظرف حداکثر سه سال به بهره‌برداری خواهند رسید.
خودروسازان بیش از بودجه سالیانه به کشور هزینه تحمیل می‌کنند
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: ما دلمان به درد می‌آید حتی اگر یک عدد خودرو از خارج وارد کشور شود، اما متاسفانه در خودروسازی انحصار ایجاد شده و خودروسازان کل درآمد مردم، کشور و بیت‌المال را هزینه می‌کنند.
«طرح ساماندهی صنعت خودرو» دستور کار این هفته مجلس
«طرح ساماندهی صنعت خودرو» در دستور کار این هفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجموعه‌های معدنی وابسته به دولت مثل ایمیدرو در اقتصاد کشور چنبره زده اند
محمدرضا پورابراهیمی گفت: مجموعه‌های معدنی وابسته به دولت، مثل ایمیدرو در اقتصاد کشور، چنبره زده اند. اکنون هزاران محدوده و پهنه معدنی در کشور وجود دارند که تصمیم‌گیران آن‌ها، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است. این سازمان، نه خودش کار می‌کند و نه می‌گذارد بخش خصوصی کار کند و عملاً نقش ترمز را در اقتصاد کشور ایفا بازی می‌کند.
نامه رئیس شورای اسلامی کار هپکو به قالیباف؛
چرا کمیسیون تلفیق مجوز واردات ماشین آلات صادر کرده است؟
رئیس شورای اسلامی کار هپکو اراک در نامه‌ای به ریاست مجلس به سیاست واردات ماشین آلات انتقاد کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تراز تولید دارو و صادرات آن تا یک میلیارد دلار افزایش می‌یابد
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در چهار سال آینده تراز تولید دارو و صادرات آن را مثبت می‌کنیم و تا یک میلیارد دلار افزایش خواهیم داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایرلاین‌های شبه دولتی پیروز همیشگی جنگ قیمت علیه مسافران
ورود فناوری به حوزه حمل و نقل در ایران به تاکسی‌های اینترنتی محدود نمانده و حمل و نقل هوایی را نیز در بر گرفته است. شرکت‌های بزرگ فروش آنلاین بلیط هواپیما در ایران هزینه‌ها را کاهش دادند و بالطبع زمینه را برای کاهش قیمت بلیط فراهم کردند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تصمیمات غیر کارشناسی در مجلس قبلی جفا در حق صنایع سلولزی کشور بود
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت:تصمیمات غیر کارشناسی در مجلس قبلی جفا در حق صنایع سلولزی کشور بود.
معاون شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی:
شهرک‌های صنعتی، قربانی بی‌توجهی
معاون صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی ضمن انتقاد از بی اعتنایی دستگاه‌های اجرایی به ارائه خدمات به این شهرک‌ها گفت: شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی با مشکلات ساختاری بی‌شماری دست و پنجه نرم می‌کنند.
دردسر پمپ بنزین‌های جدید؛
دلالی مجوز جایگاه‌های تک سکو
ساخت پمپ‌بنزین‌های تک سکویی در کشور رو به افزایش است و تعداد آن‌ها روز به روز بیشتر می‌شود. رئیس صنف جایگاه‌داران کشور این نوع پمپ‌بنزین‌ها را آسیب‌زا می‌داند و می‌گوید: اگر با این پدیده برخورد نشود، به زودی دلالی مجوز جایگاه‌های تک سکو هم راه می‌افتد و شرایط جایگاه‌های بنزین هم بدتر می‌شود.
ضعف نظارت و از گردن وانمودن مشکلات کارت‌های سوخت المثنی!
به شهروندان چه ارتباطی دارد که کجا قطع است و کجا وصل است؟ شاید سامانه هوشمند نخواهد و نتواند تا چند ماه دیگر راه بیفتد؟ این چه توجیه آبکی است که آقای رضایی مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، ارایه می‌دهد؟ پلن B برای دور زذن مشکل در هر بخش از یک سامانه باید وجود می‌داشت. مشکل اصلی را در ضعف و کم کارآمدی نهاد‌های تشریفاتی نظارتی جستجو کنید. وگرنه این پاسخی نبود که شهروندان شایسته دریافتش از مدیر ارشد یک بخش تخصصی باشند. از آقای رضایی دعوت می‌کنیم، اگر تمایل دارند، قانون اساسی را یک دور مرور کنند، چون دفعات بعد (که ان شاالله وجود نداشته باشد)، با قانون به سراغ خدمات رسانی دولتی می‌آئیم (قصد آزرده نمودن هیچ کدام از مدیران را نداریم، اما خود را موظف و متعهد به حفظ بیت المال از حقوقی که داده می‌شود تا خروجی که ارایه می‌شود، می‌دانیم).
محدودیت در دسترسی به بنادر چین قیمت تمام شده کالا را افزایش می‌دهد
مدیرعامل کشتیرانی والفجر گفت: دسترسی ما به بسیاری از ترمینال‌ها و بنادر دنیا حتی بنادر چین با محدودیت‌هایی مواجه است که این موضوع هزینه‌های تمام شده و در نهایت هزینه کرایه حمل و قیمت نهایی کالا برای مصرف کننده در داخل کشور و هزینه‌های صادرکننده را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد بنابراین شکی نیست که داشتن پیمان همکاری با کشور‌های بزرگ که درصد قابل توجه از تجارت جهانی را در اختیار دارند، برای کشتیرانی و صنعت دریایی ایران منافع زیادی خواهد داشت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیشرفت ۷۰ درصدی پروژه اسکله رو- رو بندر امیرآباد
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد در آستانه سفر رئیس جمهوری به روسیه گفت: ایران در تلاش برای ترانزیت بدون واسطه با روسیه از طریق دریا با تکمیل اسکله رو- رو در بندر امیرآباد است.
معاهده پاریس و افزایش تولید خودروی برقی، عامل افزایش تقاضا و قیمت نیکل
تحلیل‌های موجود نشان می‌دهد که اگر کشور‌های جهان بخواهند به اهداف توافق پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی دست یابند، تقاضای نیکل برای استفاده در باتری خودرو‌های برقی، باید تا سال ۲۰۴۰ میلادی ۱۹ برابر شود. در شرایط حاضر، ایران یکی از نه کشور تولید کننده نیکل بوده و در آینده‌ای نزدیک به رتبه هفت جهانی خواهد رسید. اولین معدن نیکل کشور هم مربوط به شرکت نیکل کاران کویر فارس به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ صنعت و معدن غدیر بوده که در بخش بوانات استان فارس واقع شده است.
توصیه‌های ریلی مدیرعامل اسبق راه آهن به رئیسی در آستانه سفر به روسیه
مدیرعامل اسبق راه آهن برای ارتقای روابط ریلی ایران و روسیه و افزایش تبادلات کالایی پیشنهاد‌هایی مطرح کرد از جمله اینکه روس‌ها به جای فاینانس در راه آهن رشت-آستارا سرمایه‌گذاری کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مزایای راه‌اندازی خط تولید چاپ دیجیتال روی پارچه در کارخانه‌های نساجی با تأکید بر جایگاه طراحان
راه‌اندازی خط تولید چاپ دیجیتال روی پارچه که البته مبتنی بر هنر طراحی هنرمندان است، یک مزیت در سطوح تولید پارچه در کارخانه‌های نساجی به شمار می‌رود.
ایران از محوری‌ترین بازیگران سال‌های آینده بازار انرژی خواهد بود
میرکاظمی گفت: عمر بسیاری از چاه‌های نفت کشور‌های نفت‌خیز به بالای ۵۰ سال رسیده و بعضی از کشور‌ها تنها تا ۵۰ سال آینده نفت دارند، اما ایران با رتبه یک مجموع ذخایر نفت و گاز، از محوری‌ترین بازیگران سال‌های آینده بازار انرژی خواهد بود. ایران به‌عنوان یک بازیگر مستقل حوزه انرژی می‌تواند نقش مهمی در تأمین امنیت انرژی کشور برزیل ایفا کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آقایان معدنکار، اگر نمی‌صرفد پس بدهید لطفا
در خبر‌ها آمده است که افزایش تقریبا ۵ برابری حقوق دولتی معادن در لایحه بودجه ۱۴۰۱ و تغییر آن از ۸ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ به حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ واکنش انتقادی برخی فعالان بخش خصوصی این صنعت را به دنبال داشته است. قصد زیر سوال بردن سختی کار معدنکاری و زحمات معدنکاران را نداریم. اما ناله بی جا زدن هم حدی دارد. واقعا اگر نمی‌صرفد چرا پس نمی‌دهید؟ پس می‌صرفد و خوب هم بصرفه است که می‌مانید و زحمت می‌کشید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
امتیاز نفتی ایران به چین برای خرید ۲۵ ساله و با تخفیف ۳۰ درصدی؟
ادعا شده است که در قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین، این کشور ۲۸۰ میلیارد دلار در صنعت نفت و ۱۲۰ میلیارد دلار در صنعت حمل و نقل ایران سرمایه گذاری می‌کند و در مقابل، اولویت اول خرید نفت ایران با ۳۰ درصد تخفیف و پرداخت دو ساله با یوان را کسب می‌نماید.
اینترنت ملی به دست چین ساخته می‌شود!
در حالی که طرح صیانت از فضای مجازی و ایجاد اینترنت ملی با مخالفت‌های بسیاری روبه رو شد، اما به نظر می‌رسد، براساس سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین، چین اینترنت ملی ایران را راه‌اندازی می‌کند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قیمت نجومی خودرو؛
تیگو ۸ پرو یا
شرکت مدیران خودرو در حالی برای تیگو ۸ پرو قیمت نجومی ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی را در نظر گرفته است که این خودرو در بازار چین با بالاترین آپشن‌ها به قیمت ۲۵ هزار دلار عرضه می‌شود که با در نظر گرفت دلار ۲۸ هزار تومانی قیمت واقعی آن در بازار حدود ۷۰۰ میلیون تومان خواهد بود. مدیران خودرو قرار است این خودرو را با ۲۵۰ درصد بیشتر از قیمت واقعی آن به بازار داخلی عرضه کند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها -دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه حدی از عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت، راضی هستید؟
هیچ
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
ICT،های،بیو،نانو،تجهییزات
اصناف،اتحادیه،تشکل ها
ابنیه،راه،خودرو،حمل و نقل
نفت،انرژی،برق