پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
سردار رادان و پیش بینی تلفات ۵۰۰ نفره در سال با تداوم فعالیت خودروهای قاچاق بر( شوتی) + شوتی ها رو ول کن ، به وضعیت ترافیک جاده امام رضا و محور تهران- پاکدشت برس
سردار رادان فرمانده کل انتظامی کشور (فراجا)حضور خودروهای شوتی در جاده‌ها را نگران‌کننده دانست و بیان داشت که تلفات ناشی از تصادف خودروهای تندرو حامل قاچاق (شوتی) در جاده‌های کشور تاکنون نزدیک به ۴۰۰ نفر رسیده و با تداوم وضعیت، پیش بینی می شود که تلفات امسال به ۵۰۰ نفر برسد. ضمن تائید تاکیدات سردار رادان و با توجه به اهمیت موضوع و کم تعهدی اثبات شده پلیس راهور و پلیس راه در جاده امام رضا تهران و محور تهران- پاکدشت ، تقاضای صدور دستورات ویژه برای مداخله در این محور را داریم. این محوراز سه نقیصه کمبود دوربین های کنترل سرعت( خصوصا بعد از منطقه تعویض پلاک به سمت پاکدشت)، عادت مرگ افرین حضور و حرکت خودروهای سنگین در لاین سه (لاین سرعت) و کم رنگی کاملا مشهود پلیس ( گشت ثابت و سیار) برای جریمه کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین مبادرت کننده به این تخلف و تعداد غیرمتعارف سرعت گیرها در پاکدشت ( شهر را تبدیل به منطقه گلوگاهی کرده ، در حالی که با نصب دوربین های کنترل سرعت، به راحتی قابل رفع است) بشدت در رنج بوده و با اعمال همین سه پیشنهاد، می توان تا ۲۵درصد از بار ترافیک این محور کاست.
تائید خبر قطعی شدن خرید جنگنده سوخو ۳۵ و بالگرد میل ۲۸ از روسیه
سردار سیدمهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح بیان داشت که در حوزه هوایی، ورود هواپیمای آموزشی یاک ۱۳۰، جنگنده سوخو ۳۵ و بالگرد میل ۲۸ به کشور قطعی شده و فرآیند آن در حال انجام است. سال گذشته نظام نوآوری دفاعی توسط وزیر دفاع ابلاغ شد و این ابلاغ خیلی اثربخش بود، اما به این معنا نیست که ما در همه حوزه‌ها به بالاترین فناوری رسیده‌ایم. در برخی حوزه‌ها جزو چند کشور برتر هستیم و در برخی حوزه‌ها مسیر بلوغ را طی می‌کنیم.
باید آمادگی شب حمله را داشته باشیم + بازدید از ایستگاه رادار تاکتیکی شهید اصلان علیزاده نمین اردبیل
امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد در جریان حضور در ایستگاه رادار تاکتیکی شهید اصلان علیزاده نمین اردبیل از بخش‌های مختلف این سایت بازدید کرد و توان رزمی و آمادگی دفاعی این سایت تاکتیکی را مورد ارزیابی قرار داد. وی یادآور شد که ما به عنوان سرباز باید آمادگی شب حمله را داشته باشیم و نباید غفلت کنیم. همین آمادگی موجب می‌شود که دشمن شهامت تجاوز به این مرز و بوم را نداشته باشد.
الحاق ناوشکن ایرانی دیلمان به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش در بندر انزلی
ناوشکن ایرانی دیلمان صبح امروز دوشنبه با حضور سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح طی مراسمی رسمی در بندر انزلی به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش پیوست. دیلمان، پنجمین فروند از ناوشکن‌های پروژه موج و از کلاس جماران است که توسط نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی و تحت نظارت این نیرو، در مجموعه صنایع دریایی ساخته شده.
پاسخ سردار حاجی‌زاده به سوال رئیس عدلیه:
علت پیشرفت هوافضای سپاه در یک دهه اخیر ؟
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه و جمعی از اعضای شورای عالی قوه قضاییه، از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل نمایشگاه دائمی این نیرو در دانشگاه علوم و فنون هوافضای عاشورا بازدید کردند. «از ایده تا محصول برای ایران قوی» نامِ نمایشگاهی است که در آن به‌روزترین و جدیدترین دستاوردها و محصولات نظامی و دفاعیِ دانشمندان و متخصصان نیروی هوافضای سپاه پاسداران به نمایش گذاشته شده است. در جریان بازدید از این نمایشگاه، سردار حاجی زاده، توضیحاتی در خصوص توانمندی های دفاعی و تهاجمی جمهوری اسلامی در حوزه هوافضا و موشکی ارایه داد که مورد توجه و پرسش هیات بازدید کننده قرار گرفت.
خبرنگارکشی بعد از کودک‌کشی، داستان شهادت ۶۴خبرنگار توسط اسرائیل در فلسطین
رژیم صهیونیستی تاکنون ۶۴ خبرنگار را در نوار غزه و جنوب لبنان با حملات مستقیم به شهادت رسانده است. به نظر می‌رسد که صهیونیست‌ها بعد از ثبت رکورد بیش از ۵ هزار نفری در کودک‌کشی، اکنون رکورد جدیدی نیز در خبرنگار کشی ثبت کرده‌اند تا فهرست جنایات خود را پرپیمانه‌تر کنند.
پیگیری بین المللی جنابت جنگی عراق توسط جانباران شیمیایی:
محکومیت شرکت هلندی به پرداخت خسارت به ۵ جانباز ایرانی
بر اساس رای دادگاه لاهه، شرکت FORAFINA (سابقا شرکت KBS Holland) در خصوص فروش مواد اولیه برای ساخت تسلیحات شیمیایی به عراق در زمان جنگ تحمیلی به پرداخت غرامت به جانبازان شیمیایی ایرانی محکوم شد.
آیا سربازگیری برای نیروهای مسلح و انتظامی می صرفد؟
افزایش حقوق سربازان تا ۹ میلیون تومان + زمزمه های گرایش به ارتش حرفه ای
حسین زاهدی معاون اجتماعی سازمان نظام وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد، امسال ارتقای حقوق سربازان با توجه به محل خدمت، بومی یا غیر بومی، تأهل یا تجرد، فرزند و مدرک تحصیلی صورت گرفته که حداقل آن ۳ و حداکثر آن ۹ میلیون است. منتقدان می گویند که بر اساس این وضعیت ، احتمالا گرایش به پذیرش سرباز دیپلمه و فوق دیپلم در نیروهای انتظامی و نظامی بیشتر شده و رد کردن سربازان فوق لیسانس و دکتری به سمت نهادهای متمایل به پذیرش امریه افزایش خواهد یافت. همچنین با این هزینه ، نیروهای انتظامی و نظامی، گرایش پذیری به سمت ارتش حرفه ای و استفاده از توان کادر تخصصی بجای سرباز خواهند شد.
در پیاده‌رو پارک کنید جریمه می‌شوید + بی خیال کور شدن رانندگان و کاهش تسلط با شیشه های دودی و لامپ زنون
ضعف مشهود نهادهای نظارتی خصوصا سازمان بازرسی کل کشور در امور مختلف ، کار دست توسعه کشور داده و مدیران را بنوعی سلیقه گرایی و اقدامات غیر اولویت دار سوق داده است. از پلیس راهور می پرسیم که مقابله با عمل قبح و زشت پارک در پیاده روها مهمتر است یا مقابله با دودی شدن شیشه های خودروها و سلب دید ؟ مقابله با پارک در پیاده روها مهمتر است یا کثافت کاری بنام سرعت گیرهای غیر استاندارد و لعنت و نفرین روزانه ای که نثار برنامه ریزان آن می شود؟ از پلیس راهور می پرسیم که مقابله با پارک در پیاده رو مهمتر است یا مقابله با لامپ های زنون موتور سیکلت ها و خودروهای دارای رانندگان بعضا احمق؟ منتظر دریافت توضیحات هستیم جناب رئیس پلیس عزیز راهور.
تکلیف مجلس به فرماندهی انتظامی برای تعیین علت وقوع تصادفات و معرفی مصدوم به پزشکی قانونی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به‌منظور تسریع در رسیدگی به تصادفات رانندگی منتهی به صدمات بدنی غیرعمدی فرماندهی انتظامی را مکلف کردند تا رأسا یا از طریق کارشناس تصادفات علت وقوع حادثه را تعیین و مصدوم را به پزشکی قانونی معرفی کند. در این حالت ممکن است جاده، روشنایی، ضعف علایم راهنمایی و رانندگی، شرایط غیر استاندارد خودروهای تولید داخل و غیره نیز به نسبت های مختلف ، مقصر باشند.
بازنگری در مورد سیاست‌های فیلترینگ شروع شده‌ است
محمدامین آقامیری، دبیر شورایعالی فضای مجازی در مورد نتیجه بازنگری در سیاست‌های فیلترینگ که از سوی رئیس جمهوری به او محول شده، توضیح داد که بازنگری در این سیاست‌ها شروع شد‌ه‌ و درحال بررسی این موضوع با ذی‌نفعان هستند.او در پاسخ به این سوال که از نظر او این بررسی کمی طولانی نشده و مردم تا چه زمانی باید از فیلترشکن استفاده کنند گفت: «ما روی سیاست‌های مسدودسازی تمرکز داریم و الان با مصداق کاری نداریم. مصداق‌ها را کمیته فیلترینگ مشخص می‌کند که اعضای مختلفی مانند دولت، مجلس، قوه‌قضاییه و … در آن عضو هستند.»میری در پاسخ به این سوال که نظر شخصی او در مورد رفع فیلتر از توییتر، یوتیوب، اینستاگرام و… چیست، اعلام کرد: «در آینده در مورد این موضوع مفصل صحبت خواهیم کرد.
اجرای طرح ویژه برخورد با موتورسیکلت های سنگین، فاقد پلاک، پلاک مخدوش و راکبین بدون گواهینامه + لازم اما بشدت ناکافی
سرهنگ امیر طالبی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از اجرای طرح ویژه برخورد با موتورهای سنگین، فاقد پلاک، پلاک مخدوش و راکبین موتورسیکلت فاقد گواهینامه خبر داد. طرحی مناسب اما ناکافی. پایگاه تحلیلی خبری شعار سال در خصوص ضرورت ساماندهی فوری موتور سواران در کشور هشدار امنیتی می دهد. چنانچه این هشدار نادیده گرفته شود، در موقع اغتشاشات بخشی از همین طیف که احساس عدم نظارت کافی و ناتوانی دولت و نیروی انتظامی( با تاکید بر پلیس راهور) برای نظارت می کنند، میدان داری خواهند کرد. قصد جریان سازی نداریم، اما هشدار جدی است.
شگرد عجیب قاچاقچیان برای پلاک‌کردن خودروهای لوکس قاچاق + چرا سردار از خرید پلاک تصادفی و پلاک کپی نمی گوید؟
سردار حسین رحیمی؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه خودروهای لوکس قاچاق چگونه به شهرها می‌رسند، اظهار کرد: خودروهای لوکس قاچاق به‌وسیله کشتی‌ها به خورها آورده می‌شوند و در آنجا بارگیری می‌شوند و اکثراً شبانه به مقاصد شهرها از جاده‌های فرعی حرکت می‌کنند. وی افزود: اغلب این خودروها "پورشه"، "بنز"، "لندکروز" و... هستند که به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند. افکار عمومی از سردار رحیمی عزیز می پرسند که چرا شناسنامه بیمه و تصادفات خودرو راه اندازی نمی شود( با وجود ادعاهای مکرر در خصوص آماده بودن سیستم)؟ چرا سردار از خرید خودروهای تصادفی نمی گوید؟ چرا سردار از ضعف امنیت پلاک های موجود و امکان کپی سازی از روی پلاک حرف نمی زند؟ منتظر دریافت توضیحات و انعکاس آن هستیم.
اشتباه نتانیاهو در خصوص دو نبرد شمشیر قدس و انتقام آزادگان؛ عامل غافلگیری اسرائیل در طوفان الاقصی
«منصور براتی»، پژوهشگر حوزه رژیم صهیونیستی در ویدئویی تحلیلی، به بررسی پیامدهای افشای فایل صوتی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست 5 ماه قبل حزب لیکود پرداخته است.نتانیاهو، در این جلسه مدعی می شود که دو نبرد شمشیر قدس و انتقام آزادگان تمامی ظرفیت های نظامی حماس و جهاد اسلامی فلسطین را در برابر این رژیم از بین برده و آنها دیگر هرگز علیه منافع اسرائیل دست به اقدام نظامی نخواهند زد.
طرح تشدید برخورد با پارک در پیاده رو مهم است یا برخورد با شیشه های دودی و لامپ های زنون
چند وقتی است که دو تخلف حادثه ساز و آزار دهنده استفاده از لامپ های زنون و دودی کردن شیشه های عقب و جلوی خودرو در حوزه رانندگی ( خصوصا رانندگی در شب) تشدید شده و پلیس راهور متاسفانه با اهمال به مسئله نگاه می کند. دودی کردن شیشه های عقب و جلوی خودرو (در کنار دودی کردن شیشه های جانبی خودرو با درجه بالای 40)دید راننده عقبی را مختل کرده و باعث کاهش سرعت و بعضا تصادف از پشت می شود. لامپ های زنون خصوصا برای موتورها نیز که دیگر چشمی برای رانندگی در شب برای رانندگان نگذاشته و این در حالی رخ می دهد که پلیس راهور، حساسیت های برخوردی لازم را نشان نمی دهد. اخیرا سرهنگ احسان مومنی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از آغاز طرح تشدید برخورد با تخلفات توقف در پیاده‌روها شهر تهران خبر می دهد. جناب سرهنگ، ما گرسنه ایم، شما خربزه تعارف می کنید؟
آمریکا ۱۹ فرد و نهاد مرتبط با صنعت موشکی ایران را تحریم کرد + دستورالعمل خرید موشک از ایران
همزمان با پایان محدودیت‌های موشکی ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، وزارت خزانه داری آمریکا ۱۱ فرد، ۸ نهاد و یک کشتی مستقر در ایران، هنگ کنگ، چین و ونزوئلا را به بهانه حمایت از برنامه موشک‌های بالستیک و پهپادی ایران تحریم کرد.
اتمام دوره محدودیت‌های اعمالی بر موشک‌های بالستیک ایرانی؛
بیانیه وزارت دفاع در خصوص پایان تحریم‌های موشکی ایران
وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در خصوص پایان تحریم‌های موشکی شورای امنیت سازمان ملل بیانیه‌ای صادر کرد.اکنون با پایان یافتن همه محدودیت‌های تسلیحاتی اعمال شده در قطعنامه ۲۲۳۱، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با ایجاد و تقویت همکاری‌های دفاعی دوجانبه و چندجانبه، به پیگیری برنامه‌های خود برای تقویت تجارت قانونی تسلیحات و همچنین رفع نیازمندی‌های مرتبط با امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ادامه داده و مصمم‌تر از گذشته بر نقش آفرینی در محیط بین المللی خواهد پرداخت و بدخواهان نیز بدانند ایستادگی و پایبندی ملت ایران نسبت به آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی در مقابل آماج اتهامات و دروغ پردازی‌های دشمنان متوقف نخواهد شد. در این راستا، این وزارتخانه همگام با همه ارکان نیرو‌های مسلح کشور تحت هدایت‌ها و تدابیر ابلاغی ضمن تاکید بر آمادگی در دفاع همه جانبه از منافع ملت و دستاورد‌های انقلاب اسلامی، گام‌های محکم تری را در مسیر ارتقای اقتدار ملی و دفاعی از طریق امید آفرینی، امنیت سازی و مدیریت جهادی همراه با علم و معنویت برخواهد داشت.
واکنش متفاوت مسیح مهاجری به قتل داریوش مهرجویی
مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی در واکنش به قتل داریوش مهرجویی و همسرش نوشت: اگر بررسی‌ها به واقعیت تلخی از قبیل ارتکاب این جرم توسط باند‌های توطئه‌گر داخلی منتهی شد، مبادا ملاحظه‌ای صورت بگیرد و با توسل به توجیهات غیرشرعی و غیرقانونی از اعلام اسامی و برخورد با افراد آن باند‌ها خودداری شود. مهاجری تاکید کرد:مبادا ملاحظه‌ای صورت بگیرد و با توسل به توجیهات غیرشرعی و غیرقانونی از اعلام اسامی و برخورد با افراد آن باند‌ها خودداری شود. در نظام اسلامی آحاد مردم با هر دین و مذهب و مرام و سلیقه و گرایشی دارای کرامت انسانی هستند و قانون باید از آن‌ها حمایت کند. مسئولان نظام فقط با اِعمال چنین روشی است که می‌توانند از این نظام پاسداری کنند.
ایران ، جزیره خوشبختی ارابه سازهای صنعت خودرو :
۲۰ درصد
شادی مالکی مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران مدعی شده است که ۲۰ درصد خودروهای نو در آزمون‌های معاینه فنی برتر مردود می‌شوند! اگر این حرف درست باشد، از دو حالت بیشتر خارج نیست. یا استانداردهای معاینه فنی برتر کشور بالاتر از استانداردهای فنی تولید است که مطلقا این فرضیه نمی تواند درست باشد( تست آلایندگی برای دور تند موتور در معاینه فنی برتر). یا اینکه، تشکیلات کم حساسیت ناظر بر ابعاد فنی خودروسازان و تولیدات نهایی آنها در سازمان استاندارد ، در وزارت صمت و در پلیس راهور ،کارشان را درست انجام نداده و حیف حقوق تشریف دارند. چقدر انسان باید دچار آنومی یا بی هنجاری شده باشد که در برابر فعل نادرست در کشورش سکوت کند. فعل نادرستی که می تواند حتی زندگی خانواده و فرزندان خودش را هم در معرض خطر قرار دهد.
تعیین تکلیف اراضی موسوم فرودگاه اضطراری خوی پس از ۱۰ سال
در پی تعیین تکلیف اراضی موسوم فرودگاه اضطراری شهرستان خوی پس از گذشت ۱۰ سال با ورود سازمان بازرسی کل کشور، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزیر دفاع از رئیس سازمان بازرسی تقدیر و تشکر کردند.
جناب سردار مومنی ، خرابی جاده ها و ضعف علائم ، نبود نور کافی و ناایمنی خودروهای تولید داخل ، چقدر در تصادفات نقش دارند؟! بلندتر لطفا ، نشنیدیم
مسئولان و مدیران ما در پلیس راه و راهور، بشکلی سنتی یاد گرفته اند که از آمار‌های کلی و کلیشه‌ای حرف بزنند و در برابر ارایه امار‌های تخصصی سکوت کنند. مثلا حرفی جز سکوت در برابر نقش خرابی جاده‌ها و ضعف علائم، نبود نور کافی و ناایمنی خودرو‌های تولید داخل در تصادفات ندارند؟ صحبتی از تعداد تصادفات رخ داده پشت سرعت گیر‌های غیراستاندارد خصوصا در جاده‌های شمالی کشور نمی‌کنند؟ حرفی از تعداد کودکان زیر ۱۲ سال یا زیر ۱۵ سال کشته شده در کشور نمی‌زنند. صحبتی از امار و تعداد ماموریت‌های نیروی پلیس در شرایط نامساعد جوی نظیر بارندگی‌های شدید و مه و طوفان غبار که نیازمند حضور پر رنگ‌تر پلیس است، زده نمی‌شود. نمی‌گویند که در برخی مسیر‌ها مثل جاده ساوه و جاده امام زاده هاشم گیلان، کامیون‌ها چه بلایی سر خودرو‌های سواری می‌آورند. نمی‌گوید که شیشه دودی خودرو‌ها که امروزه مد شده و لامپ زنون خودرو‌ها و موتور سیکلت‌ها، مردم را کور کرده است و ... جناب رئیس پلیس راه عزیز، این شیوه فعالیت هر اسمی که داشته باشد، مدیریت موثر و حضور کارامد پلیس راه در صحنه نیست. منتظر دریافت پاسخ شما هستیم. از کادر وظیفه پلیس راهور و پلیس راه تقاضا می‌کنیم، دست بدست کنند برسد بدست سردار مومنی عزیز. نمک در نمکدان شوری ندارد، دل ما طاقت دوری ندارد (سربسته عرض شد).
واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد :
قطعنامه پیشنهادی روسیه برای آتش‌بس فوری در فلسطین
منابع خبری روسیه گزارش دادند که این کشور قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل متحد پیشنهاد داده است که در چارچوب آن، آتش‌بس فوری در سرزمین‌های اشغالی فلسطین برقرار شود.
نامه نماینده ایران به گوترش در باره برنامه موشکی و فضایی ایران: ایران هیچگونه فعالیت مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ انجام نداده
نماینده ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان در خصوص ادعا‌های سه کشور اروپایی علیه برنامه فضایی ایران نوشت: برنامه‌های موشکی و فضایی این کشور خارج از حوزه یا صلاحیت قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و ضمایم آن است.
انتقاد رییس کانون انجمن‌های صنفی مربیان رانندگی از نبود نمایندگان این صنف در تصمیم گیری‌های مربوطه
رییس کانون کشوری انجمن‌های صنفی کارگری مربیان تعلیم رانندگی خاطر نشان کرد: متاسفانه به دلیل برداشت غلط و به اشتباه تفسیرکردن قانون و بهره گیری از آن به سود کارفرمایان، مربیان تعلیم رانندگی به عنوان خویش فرما و پیمانکار شناخته می‌شدند که کاملا با نوع فعالیت مربیان منافات داشته و تعریف پیمانکار و مقاطعه کار کاملا مخالف با نوع فعالیت مربیان تعلیم رانندگی می‌باشد. وی از جمله مشکلات مربیان آموزشگاه‌های رانندگی را عدم حضور نماینده‌ای از این قشر برای تبیین آئین نامه ها، بخشنامه‌ها وابلاغیه‌ها دانست و گفت: از طرفی حقوق مربیان به اندازه زحمت و تلاشی که انجام می‌دهند نیست و بیشتر دریافتی از هنرجو بابت ثبت نام سهم آموزشگاه می‌شود.
یادداشت و دیدگاه ها
چرا دیگر هیچ جنگی «طرف پیروز» ندارد؟
یادداشتی از تام انگلهارت:
تاریخ تسلیحاتی شدن گندم
یادداشت حسین شیرزاد؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
قتل داریوش مهرجویی و همسرش
بعد از تهدید به مرگ؛
جمهوری اسلامی: نقش روسیه در کمک به صدام را پنهان نکنید
سهم ۸۵ درصدی شوروی در تجهیز جنگی عراق را از یاد نبریم؛
خاطرات سه غواص کربلای چهار که فکر می‌کنید شهید شده اند
فرماندهانی که باید پاسخگوی کربلای چهار باشند؛
تهدید مدرن؛ حملات سایبری
عصر دیجیتال و امنیت داده های اطلاعاتی؛
نقد و بررسی
سیاست‌گذاری و ساماندهی حلقه مفقوده مسئله اتباع
آیا کشور را باید با نظر محفلی چرخاند؟
چرخه‌ی تبدیل ستمدیده به ستمگر
ابوالفضل نجیب، روزنامه‌نگار:
عملیات خیبر و آنچه که درباره آن نمی‌دانستید
عملیات خیبر چگونه و در چه مناطقی انجام شد؟
تحلیلی بر سناریوی خروج ایران از پیمان هسته‌ای NPT
بزرگنمایی رسانه‌ای اظهارات عبداللهیان:
نقدی بر اسطوره‌سازی شتاب زده از شهید سلیمانی
انتقادات و پیشنهادات کورش علیانی؛
اسم گشت ارشاد عوض می‌شود یا رسمش؟
در هنوز روی همان پاشنه می‌چرخد؟
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
مدیریتی و برنامه ریزی