پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
فرماندار خرم‌آباد: مرحومه «منصوره سگوند» از کارکنان نیروی انتظامی نبود
محمدباقر احمدی چگینی فرماندار خرم‌آباد پس از انتشار خبر فوت خانم منصوره سگوند در شبکه اجتماعی و پیامد‌های آن، مدعی شد که مرحومه منصوره سگوند از کارکنان نیروی انتظامی نبود. لازم به توضیح است که مرحومه سگوند از چندی پیش خود را همکار پلیس انتظامی معرفی کرده و بدلیل آنچه که قانون شکنی پلیس نامیده، ادعای کناره گیری از همکاری با این نیرو را داشته است. نامبرده به کرات ادعای تهدید به مرگ شدن توسط نیرو‌های نهاد خاص را مطرح کرده و ادعا نموده که اسنادی را پس از مرگ افشا خواهند نمود.
دونکیشوت با دشمن خیالی می‌جنگید، شما در مقابله با پلاک پوشی یا کی می‌جنگی جناب معاون عملیات پلیس راهور، علل ارتکاب گسترده این تخلف چیست؟
قبل از هر مطلبی باید به پلیس راهور متذکر شویم که دو پدیده پلاک پوشی و مخدوش کردن پلاک، با یکدیگر فرق داشته و اولی تخلف و دومی جرم است. پدیده پلاک پوشی، بشدت در حال گسترش است باید از پلیس محترم راهور پرسید که تا کی می‌خواهید دنبال معلول بگیرید و چرا به دنبال شناسایی علت نمی‌روید؟ چرا مردم اینقدر متمایل به پلاک پوشی شده اند (خصوصا موتور‌ها و افرادی که در محدوده طرح ترافیک ساکن هستند)؟ ما به شما می‌گوییم. طرح سرتا به پا مسخره و ناکارآمدی بنام طرح ترافیک باعث این کار شده است. حداقل ۱۰۰ بار در همین سایت از این طرح انتقاد کردیم، سوال پرسیدیم، دعوت به مناظره دانشگاهی و تلویزیونی کردیم و هیچ مدیر با بخار و بی بخاری، هیچ جوابی نداد؟ می‌دانید چرا؟ چون با نوعی دکان، طرف هستیم. مردم این را خوب می‌فهمند و ساده‌ترین راهکار یا دور زدن قانون را در پیش می‌گیرند. شما بعنوان پلیس تخصصی چرا پاسخگو نیستید و ساکتید؟ واقعا می‌خواهید باور کنیم که جرایم دو همتی طرح ترافیک تهران صرف کاهش آلودگی می‌شود؟ نکته بعدی اینکه، جناب سرهنگ محمد رزاقی معاون محترم عملیات پلیس راهور تهران، لحن آمرانه و غیردوستانه صحبت شما با مردم (منعکس شده در رسانه ها) به هیچ وجه قابل قبول و حتی قانونی نیست. دوست دارید علمی ثابت کنیم که بخشی از فرمایشات شما غلو است؟ بجای تقابل و امر و نهی، با نرمش و در شان مردم صحبت کنید. علت ایجاد همگرایی بین ما و سردار هادیانفر هم بدلیل منش و شیوه رفتاری او است.
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ۵ شخص و یک شرکت مرتبط با سپاه به اتهام تلاش برای «ترور مقامات سابق دولتی و اتباع دوتابعیتی آمریکایی»
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت که ۳ شخص و یک شرکت مرتبط با نیروی قدس و ۲ مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه را به لیست تحریم‌ها اضافه کرده است. در این بیانیه نام اشخاص و شرکت تحریم‌شده به این شرح ادعا شده است: محمدرضا انصاری، شهرام پورصافی، حسین حافظ امینی، روح‌الله بازقندی، رضا سراج و شرکت «سهامی صنعت و تجارت صادرات و واردات هوانوردی رِی» مستقر در ترکیه موسوم به «رِی ایرلاین».
باید با شیوه‌های خلاقانه و جذاب، یاد، سلوک شهدا به نسل جوان منتقل شود
مقام معظم رهبری گفت: زنده نگه داشتن یاد شهید و خانواده‌ها و دوستان شهدا به‌عنوان شهید پرور و کسانی که در این عرصه با تمام توان خود در صحنه بودند و پشتیبانی کردند، جهاد است و باید قدر این کار دانسته شود.
تناکنون ۳۵ کشتی را توقیف کرده‌ایم و تنگه هرمز تحت رصد ماست
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما ضابط قضایی در خلیج فارس در امور قاچاق و تخلفات دریایی هستیم، اما متأسفانه یک رسانه بعد از توقیف یک کشتی توسط نیروی دریایی سپاه مطالب نادرستی انتشار داد که به‌دور از اخلاق‌مداری بود. فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: توقیف این کشتی با حکم دادگاه بوده، اما متأسفانه در آن رسانه بیان شد این توقیف دلیل دیگری داشته است، این یعنی اخلاق رسانه را ندارد ما بی‌دلیل کشتی نمی‌گیریم سال‌های سال است که خلیج فارس به مسیر امن تبدیل شده است و تنگه هرمز تحت رصد ماست.
یادگاری از خاطرات بد مردم افغان؛
طالبان موزه تجهیزات انتحاری می‌سازد!
مولوی عتیق‌الله عزیزی، معاون (معین) فرهنگ و هنر در وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان، می‌گوید که به‌منظور حفظ «آثار جهادی» موزه می‌سازند تا شهروندان از «فداکاری‌های» نیرو‌های این گروه آگاه شوند. مقام‌های وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان درحالی از تاسیس موزه خبر می‌دهد، که دو هفته قبل، محمد یوسف مشهور به حاجی وفا، استاندار طالبان در بلخ، یک عدد بمب دستی، یک عدد بشکه روغن پر از مواد منفجره، یک عدد بمب مغناطیسی و یک موتورسیکلت را به‌عنوان «آثار ارزشمند» به موزه شهر مزارشریف اهدا کرد.
پسر امام جمعه خاش حین بازی با اسلحه کشته شد
کانال اطلاع‌رسانی مولوی قلندرزهی امام جمعه خاش اعلام کرد: با توجه به نشر شایعاتی دروغین در فضای مجازی در مورد قتل فرزند شیخ القرآن به وسیله افرادی مجهول، به اطلاع هموطنان عزیز رسانیده می‌شود حماد در حین بازی با اسلحه جنگی دچار حادثه شده و اشتباهی و سهواً در منطقه سرتلاب با شلیک گلوله جنگی به دست خویش مورد اصابت گلوله قرار گرفته و فوت می‌نماید.
گزارش بهاری ۱۴۰۲ سردار هادیانفر، درباره وضعیت جرایم و گواهینامه‌ها و عوارض
سردار سید کمال هادیان فر رییس پلیس راهور کشور در نشست خبری اظهار داشت: ۵۰ میلیون گواهینامه در کشور داریم و با واردات خودرو در ۶ ماهه ابتدای سالجاری به مرز ۴۰ میلیون خودرو می‌رسیم که تقریبا هر ۲ نفر یک خودرو می‌شود که بر اساس آمار‌های جهانی قابل توجه است.سردار هادیان فر افزود: در سال گذشته هر ساعت ۱.۹ نفر در جاده‌ها کشته و مجروح داشتیم که متاسفانه در سالجاری به ۲.۳ نفر رسیده است.
خودروسازان در صورت مقصر بودن در تصادفات باید خسارت بپردازند
فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی گفت: در بررسی صحنه تصادفات و علل آن چنانچه محرز شود خودروساز مقصر بوده است باید خسارت پرداخت کند.
چرا باید ۴۳ درصد از تصادفی‌ها در بیمارستان جان دهند؟!مجهز نبودن بیمارستانها به
در کنار مسئله "ناایمن بودن خودروهای تولید داخل" که یکی از عوامل اصلی مرگ سرنشینان خودرو در صحنه تصادفات جاده ای است، ۴۳ درصد از تصادفی ها نیز در بیمارستان ها جان خود را به دلیل مجهز نبودن برخی از بیمارستانها به بخش "تروما" از دست می دهند!
آمار سازمان پزشکی قانونی کشور:
رشد ۱۶ درصدی تلفات تصادفات در سال ۱۴۰۱
آمار تلفات حوادث رانندگی در سال گذشته (۱۴۰۱)، ۱۹ هزار و ۴۹۰ نفر گزارش شده، این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۱۶ هزار و ۷۷۸ نفر بود، ۱۶.۲ درصد بیشتر شده است.
اجرای حکم اعدام حبیب فرج‌الله‌چعب ملقب به حبیب اسیود + جزئیات مهم
حکم اعدام حبیب فرج‌الله چعب، ملقب به «حبیب اسیود» سرکرده گروهک تروریستی حرکة النضال و طراح اصلی حمله تروریستی به رژه نیرو‌های مسلح در سال ۱۳۹۷ که منجر به شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از شهروندان شد، صبح امروز -شنبه ۱۶ اردیبهشت- به اجرا درآمد.«حبیب فرج الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود»، سرکرده گروهک تروریستی و تجزیه طلب «حرکةالنضال»، چندین عملیات تروریستی را در ایران اجرا و طراحی و از این طریق تعدادی از افراد بی‌گناه از جمله زنان و کودکان ایرانی را قربانی کرده بود.در نهایت حکم اعدام حبیب فرج الله چعب به جرم افساد فی‌الارض از طریق تشکیل و اداره و سرکردگی گروه باغی به نام حرکة النضال و طراحی و اجرای عملیات‌های تروریستی متعدد در استان خوزستان صبح امروز اجرا و وی به دار مجازات آویخته شد.
صحبت‌های اورخان محمداف برای مردم آذربایجان؛
رهبر حسینیون آذربایجان درباره دستگیری در ایران چه گفت؟
صحبت‌های اورخان محمداف برای مردم آذربایجان پیرامون اتفاقات اخیر و خبر بازداشت ایشان و توحید ابراهیمی بسیار جالب است. وی بیان داشت که ،شیعیان عزیز نباید شخصیت‌ پرست باشیم، این مسائل نباید شما را سرگردان کند، حتی اگر ما محکوم می‌شدیم، شما نباید ذره‌ای نسبت به ولایت و جمهوری اسلامی و اعتقادات خود دچار بدبینی و سستی شوید. در حوادث محکم و استوار باشید و برای امتحانات بزرگتر خود را آماده کنید و نگران ما نباشید که ما با قدرت این راه را ادامه خواهیم داد و خداوند از این امتحان، مقاومت را سربلند بیرون آورد و جز اتهامات ساختگی حکومت آذربایجان هیچ اتهامی متوجه ما نبود.این امتحانی بود که خداوند آن را سبب و برکات زیادی برای مقاومت قرار داد. مواظب باشید هدف اصلی دشمن ایجاد تفرقه و ناامیدی بین جبهه حق می‌باشد.
دو تحول در پلیس اگاهی؛افتتاح مرکز پایش و کنترل مجرمین و برگزاری کنکور کارآگاهی
رئیس پلیس آگاهی فراجا در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: با اشاره به افتتاح مرکز پایش و کنترل هوشمند مجرمین در ماه‌های آتی سال این مرکز در راستای کشف سریعتر جرم، رسیدن به جرم از طریق مجرمان و ... فعالیت می‌کند. سردار محمد قنبری نیز درباره کنکور کارآگاهی گفت بیش از ۳ هزار نفر از همکاران پلیس آگاهی اعلام آمادگی کردند که در این کنکور شرکت کنند.
آقای پلیس راهور، ۸۰-۱۰۰ هزار جریمه با نرخ فعلی، برای حقوق دوستان کافی است، به استاندارد جاده و خودرو گیر بدهید
پلیس راهور در برداشتی نسیتا اشتباه، افزایش جرایم را عاملی بازدارنده تصور می‌کند. در حالی که مردم نای نفس کشیدن هم ندارند. سوال اینجاست که اگر نیت پلیس محترم راهور خیر است، چرا به استاندارد خودرو و کیفیت جاده‌ها گیر نمی‌دهد؟ یک سوم از علل تصادفات رانندگان هستند. کیفیت خودرو‌ها و وضعیت جاده‌ها را چرا فراموش کرده اید. فکر می‌کردیم در چند سال اخیر، با پلیس راهور نسبتا معقولی مواجه هستیم، اما با این شواهد گویا باید در قضاوت تجدید نظر کرد.
پیگیری مسمومیت های سریالی دانش آموزان؛
بیانیه تبیینی وزارت اطلاعات درباره حوادث مدارس کشور
وزارت اطلاعات درباره حوادث رخ داده در مدارس کشور، بیانیه‌ای تبیینی صادر کرد. در پی حوادث و اغتشاشات پاییز گذشته، گزارش‌هایی از بدحالی دانش‌آموزان در برخی مدارس کشور واصل شد و به‌تدریج روندی صعودی به خود گرفت. موضوع قابل تأمّل از آغاز اتفاقات این بود که نسبتی معکوس بین فروکش نمودن تدریجی اغتشاشات موصوف و بالا گرفتن شتابان رویداد‌های منجر به اعلام بدحالی دانش‌آموزان وجود داشت. این موضوع، به‌ویژه با عنایت به جامعه‌ی هدف (نوجوانان و کودکان معصوم)، از همان ابتدا توجه خاص ریاست محترم جمهوری را جلب کرد و بلافاصله دستورات مؤکدی به وزارت‌خانه‌های کشور، اطلاعات، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش صادر کردند. پی‌گیری‌ها تحت مدیریت وزیر محترم کشور آغاز شد. وزارت اطلاعات نیز با تمرکز فزاینده بر موضوع، بدون اعلام عمومی (که موجب نگرانی جامعه یا هوشیاری عوامل احتمالی اتفاقات شود) همه‌ی توان اطلاعاتی، امنیتی، فنی، عملیاتی و آزمایشگاهی خود را برای کشف علل و عوامل، بسیج نمود. مشابه همین توجه و تمرکز از سوی سایر دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی کشور اعمال شد. ادامه متن این بیانیه را میخوانید.
اردوغان: ترکیه با تاخیر ۶۰ ساله به لیگ قدرت‌های هسته‌ای جهان راه یافت
رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در مراسم تحویل سوخت هسته‌ای به اولین واحد نیروگاه هسته‌ای آق‌قویو گفت که ترکیه با تاخیر ۶۰ ساله به لیگ قدرت‌های هسته‌ای در جهان راه یافت. ولادیمیر پوتین نیز روز پنجشنبه با حضور مجازی در مراسم تحویل اولین محموله سوخت هسته‌ای نیروگاه آق‌قویو در استان مرسین این نیروگاه را بزرگترین پروژه در روابط مسکو و آنکارا خواند و گفت: ترکیه اکنون کشوری با انرژی هسته‌ای، یکی از کم هزینه‌ترین منابع انرژی در جهان است.
مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک ایران تشریح کرد:
هک همزمان ۲ هواپیمای دشمن در مرز هوایی ایران
امیر سرتیپ امیر رستگاری مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک ایران از هک دو هواپیمای جاسوسی دشمن توسط سامانه‌های جنگ الکترونیک ایرانی در نزدیکی مرز‌های هوایی کشورمان خبر داد.
برکناری یک فرمانده نیروی انتظامی بعد از کشته شدن 2 نفر
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران از برکناری فرمانده انتظامی عباس آباد خبر داد.
مسمومیت‌ها فراتر از شیطنت دانش‌آموزی است، برای حجاب دوربین داریم، برای شناسایی داعشی‌های حمله کننده به مدارس خیر؟
احمدحسین فلاحی، عضو کمیسیون آموزش مجلس درباره علت عدم شناسایی عاملان مسمومیت‌ها گفت: در خبر‌های رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رسمی ادعا می‌شد که یک سری افراد را دستگیر کرده‌اند که اقداماتی همچون انداختن اسپری را انجام می‌دادند، اما به نظر من موضوع مسمومیت دانش آموزان فراتر از شیطنت چند دانش آموز است ممکن است این موضوع مواردی از نقشه‌های دشمن و برنامه‌ریزی شده باشد؛ بنابراین باید بسیار عمیق‌تر به آن نگاه کرد. وی افزود: با تمام شدن تعطیلات نوروزی، سریال مسمومیت دانش‌آموزان مجدد آغاز و به دنبال آن نگرانی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان هم شدیدتر شده است. با گذشت بیش از پنج ماه، به نظر می‌آید تمرکز وزیر کشور و نهاد‌ها نظامی بر دوربین گذاشتن و شناسایی زنان بدون حجاب است نه عوامل مسمومیت‌ها.
۴ خواست ایران برای احیای توافق هسته‌ای
هادیان گفت: تداوم وضعیت موجود مستلزم توافق موقت با ایران است که به موجب آن ایران با برخی شروط موافقت می‌کند و در ازای آن، میزانی از تخفیف در تحریم‌ها را دریافت می‌کند؛ شبیه به سلف برجام، یعنی برنامه اقدام مشترک.
یاکوف آمیدرور: اسرائیل باید بدون آمریکا برای حمله به ایران آماده شود+ سپاه: پایان اسرائیل نزدیک است
یاکوف عمیدرور مشاور سابق امنیت داخلی رژیم اسرائیل با ادعای این‌که احتمال جنگ با ایران به طور فزاینده‌ای وجود دارد، گفت که ممکن است به نقطه‌ای برسیم که مجبور شویم حتی بدون کمک آمریکا، به ایران حمله کنیم. عمیدرور، همچنین ضمن ابراز تردید درباره تعهد آمریکا به دفاع از امنیت اسرائیل، گفت: «آمریکا از نظر حضور، همان آمریکا نیست و ایرانی‌ها این را می‌بینند. مشکلات آمریکا بسیار بیشتر از خاورمیانه است. نگاه جهان به اسرائیل حالا متفاوت شده است».
زلزله ترکیه و برهم خوردن سناریوی اتحاد جنگی آذربایجان و ترکیه در بهار 1402 علیه ارمنستان و ایران
دکتر حسین احمدی، مدیر گروه مطالعات سیاست خارجی پژوهشکده تاریخ معاصر ایران بیان می دارد که ترکیه و باکو آماده شروع یک جنگ گسترده در بهار ۱۴۰۲ علیه ارمنستان و ایران شده بودند که به دلیل زلزله ترکیه به تعویق افتاد. خطر آغاز جنگ تا پیش از زمستان ۱۴۰۳ همچنان وجود دارد. هدف آنکارا و باکو اشغال جنوب ارمنستان و استقرار گسترده تکفیری ها در مرز ایران با حمایت ناتو است.
آذری جهرمی در واکنش به بکارگیری سیستم هوشمند برای شناسایی زنان بدون حجاب: خطای بزرگی می‌کنند
آذری جهرمی وزیر سابق ارتباطات در واکنش به سیستم هوشمند پلیس برای شناسایی افراد بدون حجاب نوشت: از فردا احتمالا تبلیغ «آرایش (گریم) ضد تشخیص چهره پلیس» یا چیزی شبیه این رونق خواهد یافت.
یادداشت و دیدگاه ها
تاجیک: انباشت خشونت در جامعه تبدیل به تروما می‌شود
نظم جامعه بی‌بحران، پادگانی است؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
مقایسه توان نظامی ایران و افغانستان، جنگ احتمالی ایران و طالبان چه ابعادی دارد؟
با افزایش تنش میان ایران و طالبان چه چیزی در انتظار ماست؟
۰۷ مطالبه‌ی فراموش شده
عبدالرضا قاسمی:
صفر تا صد دریافت
از کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌ها تا دریافت یک‌روزه؛
نقد و بررسی
تحلیلی بر سناریوی خروج ایران از پیمان هسته‌ای NPT
بزرگنمایی رسانه‌ای اظهارات عبداللهیان:
نقدی بر اسطوره‌سازی شتاب زده از شهید سلیمانی
انتقادات و پیشنهادات کورش علیانی؛
اسم گشت ارشاد عوض می‌شود یا رسمش؟
در هنوز روی همان پاشنه می‌چرخد؟
همه پوست‌های موز روسی برای ایران؟!
دغل‌کاری‌های مسکو علیه تهران؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
مدیریتی و برنامه ریزی