پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
۸ استان درگیر سیل؛ خسارت‌ها جدی است
گرم شدن نسبی دما در اغلب نقاط کشور به یک باره با بارندگی‌های سیل آسا در هشت استان کشور شرایط نامناسبی را برای هموطنانمان در این مناطق رقم زد به گونه‌ای که به بسیاری از منازل، تاسیسات شهری و روستایی، مزارع و دام‌ها خسارت‌های جدی وارد کرد.
فعالیت ۶۴۰ کارخانه خوراک دام با یک چهارم ظرفیت
عضو انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با بیان اینکه سیاست‌های اشتباه دولت تولید کنندگان را به خاک سیاه نشانده است، گفت: ۶۴۰ کارخانه خوراک دام به دلیل اینکه وزارت جهاد نهاده به آن‌ها نمی‌دهد با ۲۵ درصد ظرفیت کار می‌کنند.
انتقاد دامداران از تبعیض؛
دام عشایر خرید تضمینی می‌شود
مدیر عامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور از موافقت وزارت جهادکشاورزی برای خرید تضمینی دام مازاد عشایر کشور خبر داد و گفت: هر چند این اقدام حمایتی مورد تائید ما است، اما تبعیض بین دامدار عشایر و غیر عشایر قابل قبول نیست چراکه شرایط بد اقتصادی دامن‌گیر هر دو گروه شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
موج جدید آلودگی هوا در تهران و اصفهان با تغییر جهت باد
شهبازی، مدیرکل دفتر مخاطرات زیست‌محیطی و مهندسی سازمان زمین‌شناسی می‌گوید: جهت حرکت باد غالب معکوس شده و بجای شمال و غرب، این بار باد‌های کشور از جنوب و شرق می‌وزند. این تغییر جهت باد آغازگر موج جدید آلودگی هوا در کلان‌شهرهایی، چون اصفهان و تهران است.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل دفتر حفاظت و نظارت حیات وحش:
علت مرگ گورخر آفریقایی در دست بررسی است
شهاب الدین منتظمی گفت: هفته گذشته سه راس گورخر آفریقایی شامل دو ماده و یک نر از کشور هلند به ایران منتقل و پس از چند روز نگهداری در گمرک، به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت در استان تهران منتقل شدند و گورخر نر متاسفانه در روز ۱۳ اردیبهشت تلف شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سیب‌های شیرین در سردخانه‌ها در انتظار روز‌های تلخ به سر می‌برد
این روز‌ها نفس کشاورزان خراسان شمالی به شماره افتاده و نگرانی از آینده محصولاتشان هاله‌ای از ابهام را برایشان به وجود آورده است. سیب بعد از انگور دومین محصول کشاورزی تولیدی در خراسان شمالی است و مشکل فساد آن همچون محصول پیازکاران این روز‌ها گریبانگیر سیب‌کاران شده و سیب‌های شیرین تولیدی استان در سردخانه‌ها در انتظار روز‌های تلخ به سر می‌برد.
توضیح وزارت جهاد کشاورزی درباره الزامات تولید گوشت مرغ در کشور
وزارت جهاد کشاورزی با رد ادعای مطرح شده در یکی از برنامه‌های صدا و سیما تاکید کرد: سالانه بیش از ۲.۷ میلیون تن گوشت مرغ در ایران تولید و مصرف می‌شود و با توجه به ویژگی‌های اقتصادی این محصول، وضعیت منابع آب و خاک و اقبال مردم، امکان حذف گوشت مرغ و جایگزینی گوشت گوسفند فراهم نیست و با واردات بخشی از خوراک طیور سالانه ۹ میلیارد متر مکعب آب مجازی به کشور وارد می‌شود.
اختلال در کار کارخانجات با اقدامات وزارت جهاد کشاورزی
یک مقام مسئول با بیان اینکه علیرغم وعده‌های مکرر همچنان امکان عرضه خوراک آماده در بازارگاه از سوی کارخانجات وجود ندارد، گفت: اقدامات وزارت جهاد منجر به ایجاد اختلال در کار کارخانجات شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز مرغداران از بازار آزاد تامین شد
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: طی ۵۰ روز اخیر مرغداران ۱۰۰ درصد نهاده مورد نیاز خود را از بازار آزاد تامین کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توضیحات پرویز اوسطی درباره طرح مجلس برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به طرح مجلس برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی، گفت: طرح پشتیبانی و رفع موانع تولیدات کشاورزی را در جهت سیاست‌گذاری و نظارت در امر تولید و توزیع مطلوب در بازار طراحی کردیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حذف سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور؛
حمایت از بخش کشاورزی و غذایی حمایت از استقلال کشور است
سازمان تعاون روستایی یک سازمان عظیم است، ولی در گذشته ناموفق بوده است. تعاون روستایی در تمامی شهر‌ها و روستا‌ها دارای اتحادیه و تعاونی‌های موثر، فروشگاهها، صندوق‌ها و کلاس‌های آموزشی است، ولی متاسفانه در چند دهه گذشته از این امکانات و پتانسیل ها، بهره برداری صحیح نشده است و این سرمایه ملی با نقصان روبرو بوده است.
محیط زیست و جهاد کشاورزی در بحث آب عقیم هستند
هاشمی، استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی به عنوان دو سازمان که در بحث آب باید میدان داری کند، به دلیل عملکرد منفعلانه عقیم هستند و در طی ۴۰ سال اخیر روش جدیدی و خروجی قابل ملاحظه‌ای نداشته اند و اقدام صحیح این سازمان‌ها در چرخه آب می‌تواند علاوه بر تامین معیشت مردم نقش مهمی در حفاظت از منابع آبی داشته باشد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مسئولان از الان فکری برای قیمت خوراک دام بکنند!
افزایش تند و تیز قیمت خوراک دام در بازار جهانی هشدار برای مسئولان است که بیش از ۷۵ درصد نیاز کشور از واردات تامین می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دام‌های مولد راهی کشتارگاه می‌شوند
رییس هیات مدیره اتحادیه دامداران ایران از تصمیم دامداران به کشتار دام‌های سبک و بومی مولد به دلیل گرانی نهاده‌ها و خشکسالی خبر داد.
برای تامین نهاده‌های دامی فعلا مشکلی نخواهیم داشت
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد گفت:هم اکنون میزان واردات نهاده در بنادر به حدی است که برای یک تا ۲ ماه آینده مشکلی نداریم.
۱۸ سال زندان محیط‌بانان برای برخورد با شکارچی؟
امام جمعه ساری مدعی برخورد تامل برانگیز دستگاه قضا با چند نفر از محیط بانان شده است. موارد اتهامی محیط بانان شامل فحاشی، اخلال در نظم، قدرت‌نمایی با سلاح گرم عنوان شده و امام جمعه، از رئیس دستگاه قضا، درخواست ورود به مسئله را کرده است.
دولت در اقدامی تأمل برانگیز، مجلس و شورای قیمت گذاری را دور زد!
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: قیمت خرید تضمینی محصولات استراتژیک طبق قانون باید در شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک انجام شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برای جلوگیری از شیوع کرونا؛
کوچ ماشینی عشایر اجباری شد
رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: ستاد ملی کرونا بر اساس مصوبه‌ای کوچ ماشینی عشایر را در سال جاری اجباری کرده که برای اجرای آن به بیش از ۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادعای نرخ دو برابری قیمت تراکتور در بازار آزاد
دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان بندرماهشهر، گفت: بخش گفتگوی ویژه خبر سراسری شبکه دو سیما چند شب گذشته شاهد حضور یک چهره‌ی آشنا و جنجالی از دید کشاورزان بود. در این گفتگو اظهاراتی مطرح گردید که دل دلسوزان کشاورزان را به درد آورد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون سازمان حفظ نباتات:
حمله ملخ‌ها به هشت استان کشور
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: سطح مبارزه با آفت ملخ بومی در سال ۱۴۰۰ در حدود ۵۵۰۰۰ هکتار گزارش شده است و هم اکنون ۸ استان درگیر مبارزه با این نوع آفت هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
افزایش عوارض قطع درختان جنگلی پس از ۵۳ سال!
مدیر کل دفتر امور حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از افزایش عوارض قطع درختان جنگلی در اراضی متعلق به اشخاص و مستثنیات پس از ۵۳ سال خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تعاونی‌ها چه نیازی به سازمان مرکزی تعاون روستایی دارند آقای دادرس؟
افشین دادرس مدیرعامل اتحادیه دام سبک کشور مدعی شده است که انحلال سازمان مرکزی تعاون روستایی منجر به فروپاشی شبکه تعاونی‌های کشاورزی شده و ما با این مصوبه مخالف و خواستار لغو فوری آن هستیم. باید از ایشان پرسید که در چند کشور، بخش تعاون و تعاونی‌های کشاورزی و روستایی، توسط تشکیلات و سازمان دولتی هدایت می شوند؟ چرا یاد نمی‌گیرید که روی پای خودتان باشید و بدور از رانت و اهمال، توانمندی‌های واقعی شبکه خودجوش تعاون در بخش اقتصاد را نشان دهید؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدل تولید قراردادی و زنجیره عرضه گوشت مرغ، سال هاست که طراحی شده است آقای شجری!
آنقدر کم اطلاع از بخش بوده که ادعای طراحی مدل تولید قراردادی و زنجیره عرضه گوشت مرغ را مطرح می‌کنند. مدلی که سال‌های سال است که طراحی شده، اما مورد توجه قرار نمی‌گیرد. آقای دکتر شجری بفرمایند که فرق مدل طراحی شده ایشان و همکاران محترم، با مدل‌های قبلی طراحی شده در کشور، در چیست؟
واگذاری اراضی عشایر محدوده کشت و صنعت مغان از ماه آینده شروع می‌شود
استاندار اردبیل گفت: انتظار می‌رود از ماه آینده واگذاری زمین‌های مسکونی و اسناد املاک روستا‌های عشایر ساکن در محدوده کشت و صنعت مغان شروع شده و تا پایان دولت تمامی مصوبه هیات وزیران در خصوص واگذاری اراضی به واجدین شرایط عملیاتی شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
محیط زیست
سایر حوزه ها و موارد