پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نمایندگان به داد کشاورزان گیلان برسند/ وضعیت نامناسب توزیع کود در گیلان
دبیر انجمن صنفی نهاده‌های کشاورزی استان گیلان با تاکید براینکه درخواست‌های خرید کارگزاران پس از آغاز فصل زمستان با تاخیر‌های دوماهه در حال تخصیص و تحویل هستند، افزود: در آستانه آغاز فصل نشای برنج در استان، وضعیت توزیع این کود در استان دارای روند مناسبی نیست.
حمایت مجلس از شرکت‌های دانش‌بنیان/ چالش‌های بازیافت پسماند‌های الکترونیکی
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از طرح‌ها و پیشنهادات شرکت‌های دانش بنیان در تمام حوزه‌ها به ویژه عرصه محیط زیست حمایت جدی خواهد داشت.
آلودگی‌های زیست محیطی؛
خطر آلودگی جیوه‌ای در «زنجان‌رود»
تا قبل از عید، پسماند سمی شهرک صنعتی روی زنجان وارد روستای «سردهات» می‌‎شود. محل دپو را درست وسط مسیل‌های رودخانه زنجان‌رود ساخته‌اند و یک بارندگی شدید در این زمین نفوذ ناپذیر، جیوه، روی، سرب و کادمیوم را در رود جاری می‌کنند. فعالان محیط زیستی با استناد به تحقیق انجام‌شده در شهرک روی زنجان نگران بروز اپیدمی ناهنجاری وسرطان‌اند.
راه‌اندازی ۲ میدانگاه بزرگ عرضه مرغ در پایتخت
مدیرکل پشتیبانی و امور دام استان تهران با اشاره به راه‌اندازی ۲ میدانگاه بزرگ عرضه مرغ در مناطق پیروزی و تهرانپاس پایتخت گفت: شنبه هفته آتی با افتتاح یک میدانگاه دیگر، انحصار عرضه این محصول در میدان بهمن تهران شکسته شد.
مصطفی احمدی، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران:
دلایل کم شدن تولید بادام زمینی!
احمدی گفت: ممنوع بودن ثبت سفارش بادام هندی از سوی وزارت جهاد کشاورزی، باعث شد سالیانه ۱۵ تا ۲۰ هزار تن بادام هندی قاچاق وارد کشور شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
میوه شب عید ارزان به دست مردم نخواهد رسید/ راهکار حل مشکلات کشاورزی؛ طرح آمایش سرزمین و الگوی کشت
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم اجرای طرح الگوی کشت، گفت: این طرح در زمان دولت نهم از طرف وزارت کشاورزی به هیات دولت ارسال شد، اما هنوز به مجلس نیامده است درحالی که یکی از مسایل مهمی است که باید پیگیری شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازار مرغ در دست دلالان افتاده است/ ترفند‌های کشتارگاه‌ها برای فروش مرغ
سید اصغر حسینی بهارانچی، رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت، مرغ و تخم‌مرغ اهواز گفت: کشتارگاه‌ها قیمت کیلویی ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان را برای مرغ اعلام می‌کنند و از طرف دیگر ترفندی را پیاده کرده‌اند که مرغ را دست عده‌ای خاص می‌دهند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سگ‌های غیرمفید بلاصاحب باید معدوم شوند/ ۹۹ درصد سگ‌ها غیرمفید به شمار می‌آیند!
شهردار رفسنجان گفت: با اجرای دستورالعمل تعداد سگ‌ها بسیار کاهش می‌یابد، از جمعیت سگ‌ها یک درصد مفید هستند و نود و نه درصد آن‌ها غیرمفید به شمار می‌آیند.
وظیفه رسیدگی به تخلیه پسماند در محل‌های متفرقه بر عهده محیط زیست است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان، تاکید کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان مسئول رسیدگی به تخلیه پسماند در محل‌های متفرقه است و چند مورد نیز تاکنون شناسایی و برخورد لازم با آن‌ها انجام شده است.
کوچ پیاده عشایر ممنوع شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفاظت مراتع از کوچ پیاده عشایر جلوگیری خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توقف فناوری
در حالی که طرح زیست پالایی تالاب انزلی یکی از شرکت‌های دانش بنیان طی ۱۰ سال مطالعه و تحقیق تولید شد دستوری مبنی بر توقف آن در کشور صادر شد؛ مدیرعامل این شرکت تاکید دارد فناوری‌هایی که بدون پشتوانه کشور به بازار‌های بین المللی عرضه می‌شوند، با یک دهم قیمت واقعی به سایر کشور‌ها واگذار خواهند شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرونده جنگل‌های آق‌مشهد به دیوان عالی کشور رفت
پرونده تشکیل شده برای ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های باستانی هیرکانی برای تعیین تکلیف به دیوان عالی کشور رفت. سازمان جنگل‌ها، منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور این جنگل‌ها را ملی، انفال و غیرقابل وقف می‌داند، اما اوقاف ساری همچنان اعتقاد دارد این جنگل‌های باستانی وقف است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وزارت نیرو از جان تالاب‌ها چه می‌خواهد؟!/مساله تالاب خواری درمیان است؟!
موضوع وقتی شوکه کننده‌تر و ترسناک‌تر می‌شود که ادعا‌هایی درباره پشت پرده صدور سند به نام وزارت نیرو مطرح می‌شود. این وزارتخانه همواره در معرض این اتهام بوده و هست که حقابه تالاب‌ها و حتی دریاچه‌ها را رعایت نمی‌کند و یکی از عوامل جدی خشکاندن آن‌ها در کشورمان است. خب حالا با توجه به آن چه ادعا شده، شاید اهمیت این سند زنی بیشتر می‌شود و شاید همین موضوع بوده که واکنش‌های فعالان محیط زیست را در پی داشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بهترین قیمت خرید هر کیلوگرم گندم از کشاورزان ۵۲۰۰ تومان است
مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی بهترین قیمتی که شورای تعیین قیمت در جلسه هفته آتی می‌تواند برای خرید تضمینی گندم اعلام کند را ۵۲۰۰ تومان عنوان کرد و افزود: اگر قیمت خرید گندم از کشاورزان کمتر از کشور‌های همسایه باشد بی‌تردید قاچاق خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دبیر کمیته تخصصی چالش‌های سدسازی:
وجود سد‌های مخزنی یک فرصت برای احیای تالاب‌ها
محسن موسوی خونساری گفت: در غالب مواقع، وجود سد‌های مخزنی در مسیر رودخانه‌ها و در بالادست تالاب‌ها می‌تواند از حالت تهدید برای تالاب درآید و به یک فرصت برای احیای تالاب تبدیل شود به شرطی که هوشمندانه مخزن سد آبگیری و سپس به سمت پایین‌دست یا تالاب رهاسازی شود.
گرانی نارنگی، صادرات نادرست یا توجیهات بعضی ها
با وجود آنکه شایعات و شنیده هایی از صادرات حجیم و برنامه ریزی نشده برای نارنگی بگوش می رسد،عضو اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار ، اتمام نارنگی شمال و سرمازدگی نارنگی فسا و کازرون را علت اصلی گرانی این محصول در بازار می داند.
التهاب بازار روغن توسط موافقین ارز ۴۲۰۰ تومانی ایجاد شده است
رئیس کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه هیچ کمبودی در حوزه روغن وجود ندارد، گفت: التهاب در بازار روغن توسط افراد موافق با ارز ۴۲۰۰ تومانی ایجاد شده است.
امیدی به احیای جنگل‌ها نیست
کاشت نهال اقدامی ظاهری و بدون برنامه
محمد درویش با اشاره به اینکه جنگل‌های ارسباران، هیرکانی و زاگرس نیز تحت کشاورزی قرار گرفته اند، گفت: هزینه‌ها برای پروژه‌های درختکاری به هدف نمی‌رسد این در حالی است که برای درختکاری و ۵ سال بعد از آن مدیریت قرق وجود ندارد. نمی‌توان به احیای درختان و جنگل در کشور امیدوار بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تفاهم‌نامه سه‌جانبه توسعه صنعت میگو و ماهیان خاویاری منعقد شد
تفاهم‌نامه سه‌جانبه توسعه صنعت میگو و ماهیان خاویاری بین سازمان شیلات ایران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری گلستان امضا شد.
اختصاص ۱۷ هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران کشور
مجری طرح توسعه زنبورداری از اختصاص ۱۷ هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران کشور توسط وزارت صمت در سال زراعی جاری خبر داد.
عملیات اجرایی طرح انتقال آب به اصفهان آغاز می‌شود
استاندار اصفهان از آغاز عملیات اجرایی طرح بزرگ انتقال آب به این استان با دستور رئیس جمهور در روز‌های پایانی اسفندماه سال جاری خبر داد.
راه‌اندازی ۴ برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش دانشگاه تهران
زارعی از راه‌اندازی چهار برج سلامت، بایو، ICT و دامپزشکی در شهر دانش این دانشگاه خبر داد و گفت: مقرر است با همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این پروژه پیش برود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استاد دانشگاه تربیت مدرس:
تایید مشاهده
«دکتر سیدمحمود قاسم پوری» افزود: سال قبل یکی از دستگاه‌های دولتی آزمایش سم بوتولیسم را به‌صورت غیراصولی انجام داد و نتایج آن که اشتباه بوده را منتشر کرد که این مسئله نیز به شبهه در خصوص علت مرگ‌ومیر پرندگان دامن زد ...
۲۰۰ هکتار جنگل کاری جایگزین درختان قطع شده هیرکانی می‌شود
روند ساخت سد شفارود رضوانشهر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین خلیلی بررسی شد. مقرر شده در فاز نخست این پروژه ۲۰۰ هکتار جنگل کاری شود تا جایگزین قطع درختان در بخشی از جنگل‌های هیرکانی منطقه باشد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
محیط زیست
سایر حوزه ها و موارد