پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازار زعفران ايران از دست خواهد رفت؟
پیشنهاد حذف یا تلفیق برخی دستگاه‌ها و زیرمجموعه‌های وزارت جهاد کشاورزی
در روزهای آینده بسته پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه برای تلفیق یا حذف برخی دستگاهها، در راستای برنامه اصلاح ساختار بودجه در سازمان اداری و استخدامی تعیین تکلیف خواهد شد.در هفته‌های اخیر سازمان برنامه و بودجه بسته‌ای پیشنهادی شامل تلفیق یا حذف برخی دستگاهها که دارای کارکرد مشابه می‌باشند را به سازمان اداری و استخدامی ارائه کرده است
بار اصلی تحقیقات دامپزشکی کشور را موسسه رازی به دوش می‌کشد
معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه رازی گفت: بار اصلی تحقیقات دامپزشکی کشور را موسسه رازی به دوش می‌کشد، چرا که نتایج تحقیقات این موسسه در تمامی بخش ها کاربردی است.«دکتر مجتبی محرمی»، معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه رازی، در همایش پدافند غیر عامل زیستی که در موسسه سرم سازی رازی برگزار شد، گفت: بیش از ۹۰ درصد واکسن‌های دامی کشور توسط موسسه رازی تولید می‌شود، همچنین بیش از ۳۰ درصد واکسن‌های طیور کشور نیز در این موسسه ساخته می‌شود.
واردات گندم فعلاً متوقف شد
مدیرکل مقررات و استاندارد‌های بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت راضی به واردات گندم نیست و واردات این محصول را فعلاً متوقف کرده است.
در جلسه مجمع مؤسس فدراسیون بذر کشور مطرح شد؛
تشکیل فدراسیون بذر، ضرورتی فراملی و بین‌المللی است
فدراسیون بذر می‌بایست مرجعی برای اخذ مجوزها و حافظ حقوق و منافع صنفی اعضای خود باشد و در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها، صدای واحدی را دیکته کند.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان؛
قیمت میگو بین ۴ تا ۵٫۵ دلار
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان هرمزگان می‌گوید: چینی‌ها بیشترین مشتری پر و پا قرص میگو هستند. قیمت هر کیلو میگو در بازارهای بین‌المللی بین چهار تا ۵٫۵ دلار است.مهرداد بازرگان با اشاره به بازار صادراتی میگو اظهار کرد: چینی‌ها بیشترین مشتری پر و پا قرص میگو هستند. از این‌رو میگو بعد از کشورهای اروپایی همچون فرانسه به ویتنام، لبنان و مصر صادر می‌شود.
علی اکبر خدایی اعلام کرد؛
قیمت هر کیلو خاویار ؛ ۵ تا ۶ میلیون
دبیر کل تولید و تجارت آبزیان می‌گوید: بهترین نوع خاویار پرورشی بلوگا است که حالا هر کیلو خاویار به قیمت پنج تا شش میلیون فروخته می‌شود.علی اکبر خدایی همچنین با اشاره به فصل برداشت خاوریار اظهار کرد: در حال حاضر خاویارهای دریایی دیگر برداشت نمی‌شود. یعنی برداشت خاویارهای دریایی ممنوع شده است. اکثرا خاویارهایی که در کشور یا خارج از کشور عرضه می‌شود پرورشی هستند و زمانی که به بلوغ می‌رسند، برداشت آنها آزاد می‌شود.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت اعلام کرد:
استفاده 40 درصد نانوا ها از جوش شیرین
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با انتقاد از کیفیت نان گفت : متاسفانه هم اکنون 40 درصد از نانوایی ها هنوز از جوش شیرین استفاده می کنند که ضررهای فراوانی دارد و می توان مهم ترین ضرر آن را سوءهاضمه و تاثیر بردستگاه گوارش دانست.
گلایه مردم و اصناف از کمبود وگرانی برنج درجه یک پاکستانی
«دو، سه هفته است برای خرید یک کیسه برنج پاکستانی، خیابان‌های مصلی و فلسطیــن و دیگر نقاط شهر را زیرپا گذاشته‌ام اما از هر پنج، شش مغازه، فقط یکی دارد، آن هم با افزایش قیمتِ 50، 60هزارتومانی. لطفا پیگیری کنید طی هفته‌های اخیر چه اتفاقی در زمینه ورود و توزیـــع برنج پاکستانی که قوت غالب برخی خانواده‌ها و مورد نیاز و مصرف بیشتر رستوران‌ها و غذاخوری‌هاست، افتاده که هم نایاب شده و هم به‌شکل عجیبی، گـــران.»
انتقاد استاد سرشناس محیط زیست از اقدام دانشگاه علوم پزشکی تهران؛
زباله‌هایی که باید سوزانده شود را دفن می‌کنند، حیواناتی که باید دفن شوند را می‌سوزانند!
اسماعیل کهرم با انتقاد از اقدام دانشگاه علوم پزشکی تهران به سوزاندن حیوانات آزمایشگاهی خواستار دفن این حیوانات شد.
تفاهم نامه مشترک تعاون روستایی و بانک کشاورزی ایران؛
تامین مالی شرکت‌های کشت و صنعت خصوصی کوچک و متوسط مقیاس
بکارگیری بهینه منابع مالی در اختیار بانک به منظور حمایت از طرحهای ایجاد کشت و صنعت های جدید، احیاء و توسعه شرکت‌های کشت و صنعت موجود خصوصی و کوچک مقیاس که از طریق تجمیع و یکپارچه سازی اراضی و با نصاب تعریف شده تشکیل شده باشند، موضوع اصلی این تفاهم نامه به حساب می‌آید
سه پیشنهاد برای ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده
معاون وزیر جهادکشاورزی از طرح سه پیشنهاد برای جلوگیری از ورود ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده به کشور خبر داد و در این خصوص گفت: حدود ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ عمدتا توسط شرکت‌های خصوصی وارد کشور شده است، اما به دلیل اینکه آلایندگی به سم قارچی آفلاتوکسین در اینها بالا بوده، اجازه ترخیص در داخل کشور داده نشده است و به‌صورت بارکد و بلوکه شده و مهر و موم شده در بندر‌ها مانده است.
عباس محمدی عنوان کرد؛
به این آبخیزداری، بودجه ندهید!
فروغی بسطامی گفته است: کار جنون ما به تماشا کشیده است / یعنی تو هم بیا که تماشای ما کنی؛ حکایت آبخیزداری ما است که چند سالی است با دستکاری شدید در کوهستان و تخریب جویبارها و مسیل‌ها به پیش می‌رود. منتقد سدسازی بودیم که رودخانه‌ها را از خروش بازداشتند و تالاب‌ها را خشکاندند...، و گفتیم که باید با حفاظت از آبخیزها و احیای پوشش گیاهی، آب باران و برف را به زیرِ زمین هدایت کنیم. اما سازمان جنگل‌ها و مراتع، در رقابت با وزارت نیرو برای «جذب» بودجه، آبخیزداری سازه‌ای را در هزاران آبراهه‌ی فرعی رودها پیش گرفته که در بسیار جاها «آورد» رودخانه‌ها را کم کرده و در همه‌جا سامانه‌ی طبیعت را به هم ریخته است.
عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور:
طرح مهار ریزگرد در خوزستان واکنش مجلس و سازمان بازرسی را به همراه داشت
عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور با انتقاد از کشت گونه‌های نامناسب در کانون بحرانی گرد و غبار خوزستان گفت: خشک شدن بخش وسیعی از عرصه‌های نهال‌کاری شده در کانون‌های گرد و غبار خوزستان، واکنش مجلس و سازمان بازرسی کل کشور به این طرح‌ها را به دنبال داشته است.
مقام مسوول وزارت کشاورزی تاکید کرد؛
ذرت‌های آلوده، ترخیص نشدند
طبق اعلام قائم مقام معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، حتی یک کیلوگرم ذرت آلوده وارد کشور نشده است. چند سال پیش این ذرت‌ها، چون استاندارد‌های لازم را نداشتند، اجازه ترخیص به آن‌ها داده نشد.
هیچ‌کس نمی‌تواند باعث وقوع زلزله شود/ ایران باید بیابان می‌شد
پروفسور پرویز کردوانی گفت: زلزله پدیده‌ای طبیعی است که با مدیریت شرایط و انجام کارهای پیش‌بینی‌شده تبعات منفی‌ آن کمتر می‌شود.
عامل تلف شدن ۱۰۷ رأس گوسفند در مرودشت، آلودگی آب رودخانه کر به فلزات سنگین اعلام شد
مدیر کل دامپزشکی استان فارس گفت: آب آلوده عامل تلف شدن ۱۰۷ گوسفند در مرودشت است .
۱۴۰ هزار تن ذرت‌ دپو شده در گمرگ آلوده به آفلاتوکسین است
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان این که ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده دپو شده در گمرک بندر اما آلوده به قارچ سمی آفلاتوکسین است گفت: عده ای از مسئولان درباره موضوع واردات ذرت های آلوده قصور کرده اند. امیر خجسته با تشریح جزئیات واردات 500 هزار تن ذرت آلوده به کشور اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دقیقی که از سوی مردم،دلسوزان و گمرکات به فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اصل 90 رسیده 140 هزار ذرت آلوده به قارچ سمی آفلاتوکسین است.
سکوت مسئولان در برابر خروج بی‌رویه زعفران به کشور افغانستان
یک عضو شورای ملی زعفران گفت: زعفران کشور از مبادی رسمی و غیررسمی در حال سرازیر شدن به کشور افغانستان است. این کشور با صادرات زغفران ایرانی با برند افغان در حال افزایش سهم خود از کشورهای مقصد صادراتی ما است.
ماجرای استفاده از آبزیان حرام‌گوشت در کنسرو‌ها و رستوران‌ها، از شایعه تا واقعیت
چندی پیش فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که ماهی های حرام گوشت در بازارهای ماهی فروخته می شود و این مسئله موجب نگرانی مردم و اعتراض آنها به نبود بازرسی ها می شود.
دپو ذرت های آلوده وارداتی در انبار گمرگ بندر امام خمینی(ره)
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از ورود ذرت های آلوده وارداتی و دپوی آن در انبار گمرک بندر امام خمینی(ره) خبر داد. امیر خجسته در تشریح جزئیات بیشتر از واردات 500 هزار تن ذرت به کشور گفت: بر اساس اطلاعات دقیقی که از سوی مردم،دلسوزان و گمرکات به فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اصل نود رسیده 140 هزار ذرت آلوده به قارچ سمی آفلاتوکسین است که خطرناکترین سم را دارد بر این اساس باید زمانی که آن ها وارد کشور شد مرجوع می شدند اما این اقدام صورت نگرفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
محمود حجتی اعلام کرد؛
صید فانوس ماهیان مجوز ندارد
وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه در خلیج‌فارس هیچ‌گونه مجوز صید فانوس ماهیان صادر نشده است، گفت: این مجوز برای دریای عمان است و حدود ۹۰ کشتی با مالکیت ایرانی در دریای عمان مجوز صید این‌گونه ماهیان را دارند. محمود حجتی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نماینده سوال‌کننده توضیحاتی را درباره سوال علت اعطای مجوز صید به‌صورت صنعتی به کشتی‌های با مالکیت چین در آب‌های خلیج‌فارس و دریای عمان ارائه داد. به گفته وزیر جهادکشاورزی، آمار تولید محصولات شیلاتی کشور در قبل از انقلاب حدود ۳۰ هزار تن بوده که امروز با ۴۰ برابر افزایش به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن در صید و صیادی و آبزی‌پروری در آب‌های جنوب و شمال و داخل سرزمین رسیده است. حجتی درباره ظرفیت‌های موجود در این بخش افزود: به‌رغم تمام مشکلات و محدودیت‌هایی که وجود داشته است.
حمایت ویژه سازمان تعاون روستایی از اتحادیه ها و تعاونی های تحت پوشش خود
مدیرعامل اتحادیه سراسری زنبورداران از اقدامات سازمان مرکزی تعاون روستایی در حمایت از زنبورداران کشور تشکر کرد و گفت: سازمان تعاون روستایی از اتحادیه ها و تعاونی های تحت پوشش خود حمایت ویژه می کند.
راه مقابله با توهین به حرفه دامپزشکی و دامپزشکان چیست؟
چرا جامعه هنوز تصور درستی از حرفه دامپزشکی و کار دامپزشکان ندارد؟ چرا جامعه از پزشکی به خوبی اطلاع دارد و به آن احترام می‌گذارد؟
ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در استان بوشهر
استاندار بوشهر از ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در استان بوشهر خبر داد و عنوان کرد: ۲ هزار و ۶۳۵ هکتار از اراضی ساحلی به اجرای این طرح اختصاص یافته و با جدیت در حال اجرا است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
محیط زیست
سایر حوزه ها و موارد