site traffic analytics اخبار کشاورزی و محیط زیست | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
یک متخصص حوزه محیط زیست:
معرفی وزیر پیشنهادی در آخرین مهلت؛
مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران مطرح کرد؛
استمرار توزیع گوشت و مرغ منجمد تا پایان فروردین
رضا سالمی مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به اینکه محدودیتی در عرضه گوشت و مرغ به بازار وجود ندارد، اظهار کرد: بنابر مصوبه ستاد تنظیم بازار، توزیع گوشت و مرغ منجمد با نرخ مصوب در فروشگاه‌های زنجیره ای، میادین میوه و تره بار و صنوف تا پایان فروردین ادامه دارد.
نگهداری میلیون‌ها تُن تخم مرغ در انبارهای سِری آمریکا؛
نگهداری میلیون‌ها تُن تخم‌مرغ در انبارهای سِری آمریکا برای تهیه واکسن آنفلوانزا
دولت آمریکا با صرف هزینه‌های سنگین هر فصل میلیون‌ها تُن تخم مرغ را در انبارهای سری خود نگهداری می‌کند تا از آنها برای تهیه واکسن آنفلوانزا استفاده کند.
پیش‌بینی استاد دانشگاه تهران ؛
زیان و لطمه شدید صنعت مرغداری در سه ماه آینده
«دکتر حسن مهربانى یگانه» استاد دانشگاه تهران معتقد است کرونا و تصمیمات غیر اصولی دولت زیان شدیدی به صنعت مرغداری ایران وارد کرده است .
کمبود تسهیلات دلیل اصلی عقب‌ماندگی پرورش ماهی در قفس
حسین عبدالحی معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ، با اشاره به اینکه ظرفیت‌های مناسبی برای صنعت پرورش ماهی در قفس در کشور داریم، اظهار کرد: با وجود آنکه توسعه پرورش ماهی در قفس از جمله تصمیمات مناسب وزارت جهاد کشاورزی بود که برای عملیاتی شدن آن برنامه ریزی صورت گرفت.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور :
مرغداران از وزارت جهاد کشاورزی و صمت شکایت می‌کنند
حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور با بیان اینکه علیه وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت اعلام جرم می‌کنیم، گفت: این شکایت‌ به منظور جبران خسارت مرغداران صورت می‌گیرد چراکه ما پیش‌تر درباره نتایج تصمیات غلط دستگاه‌های مذکور هشدار داده بودیم و آن‌ها نسبت به آن بی‌توجهی کرده‌اند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی؛
رشد ۷.۴ درصدی بخش کشاورزی در سال ۹۸
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی از رشد ۷.۴ درصدی بخش کشاورزی در سال ۹۸ خبر داد. محمدرضا طلایی با اعلام این مطلب، اظهار داشت: سازمان جنگل‌ها از بخش های شاخص وزارت جهاد کشاورزی است و اقدامات و فعالیت‌های آن در بخش های حاکمیتی و خدمات رسانی حائز اهمیت است.وی با اشاره به اینکه مدیران سازمان جنگل‌ها غالبا جزو بهترین مدیران وزارت جهاد کشاورزی از نظر علمی، کارشناسی و توانمندی بوده‌اند، گفت: سازمان جنگل‌ها، نیروی کارشناسی ارزشمندی دارد و کارهای شاخصی را انجام می‌دهد اما به خاطر نقش پر رنگ وظایف حاکمیتی، کارهای کارشناسی که در زمینه‌های جنگل و مرتع انجام می شود، تحت‌الشعاع مسائل حاکمیتی قرار می‌گیرد.
سه راهکار اساسی برای برای تقویت زنجیره ارزش در بخش کشاورزی
علی اکبری درباره نامگذاری سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید" گفت: به دلیل اهمیت زنجیره ارزش و عرضه در بخش کشاورزی برای ایجاد و ساماندهی آن بارها درباره این موضوع بحث و بررسی های مختلفی صورت گرفته و حتی در این حوزه بانک تخصصی نیز در حال فعالیت است و مقوله زنجیره ارزش غذایی برای رفع نیاز داخلی و حتی ورود به حوزه صادرات می تواند اثرات قابل توجهی در حوزه جهش تولید داشته باشد.
سیستم بانکی مانعی جدی برای صادرات محصولات کشاورزی!
در شرایط فعلی تحریم با توسعه صادرات غیرنفتی و رفع موانع پیش رو دیگر نیازی به درآمدهای نفتی نداریم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان امور اراضی کشور:
۵۰۰ هزار هکتار از اراضی رفع تداخل شد
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: تا پایان سال ۹۸ حدود ۱۰ میلیون هکتار از اراضی دارای تداخل اجرای مقررات موازی در سراسر کشور را از طریق کمیسیون‌های استانی و کارگروه‌های شهرستانی رسیدگی و از مجموع بررسی‌ها، حدود ۵۰۰ هزار هکتار را رفع تداخل کردیم.
ثبت پایین‌ترین قیمت مرغ در ۱۶ ماه گذشته!
مرغ تازه در میادین به زیر ۱۰ هزار تومان رسید
در حال حاضر قیمت مرغ کامل تازه در میادین میوه و تره بار در بسته‌بندی کیسه نایلونی، هر کیلوگرم ۹۹۷۰ تومان و مرغ کامل تازه در بسته‌بندی بشقابی، هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود.
معاون وزارت جهاد کشاورزی ؛
رشد ۷.۴ درصدی بخش کشاورزی در سال ۹۸
«محمدرضا طلایی» در مراسم معارفه سرپرست جدید سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام این مطلب افزود: سازمان جنگل ها از بخش های شاخص وزارت جهاد کشاورزی است و اقدامات و فعالیت های آن در بخش های حاکمیتی و خدمات رسانی حائز اهمیت است.
مدیر پیش‌بینی وهشدار سازمان هواشناسی اعلام کرد؛
تداوم بارش‌ها روز 11 فروردین در شرق و غرب کشور
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا در شرق و غرب کشور بارش‌ها ادامه دارد، گفت: روز سه‌شنبه 12 فروردین سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می‌شود و از روز چهارشنبه 13 فروردین سامانه بارشی تازه‌ای وارد کشور خواهد شد.صادق ضیاییان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: امروز در اغلب مناطق کشور بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت داریم و در برخی مناطق بارش تگرگ گزارش شده است.وی با بیان اینکه از اواخر وقت امروز بارش‌ها در نیمه غربی کشور کاهش می‌یابد، گفت: روز آینده 11 فروردین بارش‌ها در شرق کشور تداوم دارد، همچنین از بعدازظهر فردا در شمال‌غرب، غرب و استان‌‌های واقع در زاگرس و البرز مرکزی بارش خواهیم داشت.
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران؛
همه واحد‌های عملیاتی شرکت بازرگانی دولتی ایران فعال هستند
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: با توجه به حساسیت تامین و توزیع کالا‌های اساسی و لزوم کالا رسانی به موقع در سراسر کشور تمامی واحد‌های عملیاتی این شرکت هم از بنادر، انبارها، سیلو‌ها و همه زنجیره‌های مرتبط نظیر کارخانجات آرد، سیلو‌های بخش خصوصی و نانوایی فعال هستند
رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی اعلام کرد:
کاهش ۲۰۰۰ تومانی قیمت مرغ
شعار رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از کاهش حدودا ۲۰۰۰ تومانی قیمت مرغ خبر داد.
مشخصات فرآورده‌های دامی سالم؛
آیا گوشت قرمز به ویروس کرونا آلوده می‌شود؟
این روزها وسواس خرید گوشت قرمز و سایر فرآورده های دامی طیوری منجر شده تا سوالات بسیار زیادی مبنی بر اینکه آیا ویروس کرونا از گوشت هم منتقل می شود از رسانه های پرسیده شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی:
رعایت فاصله از حیوانات خانگی ضروری است
دکتر کامیار داهیم مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: موردی از انتقال ویروس کووید- ۱۹ از حیوان به انسان مشاهده نشده‌ ولی رعایت فاصله از حیوانات خانگی و توجه به توصیه‌های دامپزشکی در این زمینه ضروری است.
راهکارهایی که می‌تواند "جهش تولید" در شیلات را محقق کند؛
اصلاح نژاد ماهی قزل آلا، نسخه شفابخش صنعت شیلات
اگر اصلاح نژاد ماهی قزل آلا صورت گیرد علاوه بر ریشه کن کردن بسیاری از بیماری ها در استخرهای آبزی پروران شاهد جلوگیری از خروج ارز و اشتغالزایی گسترده در کشور خواهیم بود.
مدیرکل دفتر جنگل‌کاری و پارک‌ها و ذخیره‌گاه‌های جنگلی سازمان جنگل‌ها:
پارک‌های جنگلی همه استان‌ها تعطیل شدند
کوروش خلعتبری مدیرکل دفتر جنگل‌کاری و پارک‌ها و ذخیره‌گاه‌های جنگلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در حال حاضر نیز تقریباً تمام پارک‌های جنگلی کشور درب خود را به‌روی افراد بسته‌اند و اجازه ورود به کسی داده نمی‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
به جای مصرف آنتی‌بیوتیک از پروبیوتیک‌ها استفاده کنیم/ کاهش واردات مواد اولیه دارویی، راهکاری برای جهش تولید
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سالانه نزدیک ۵۰۰ میلیون دلار ارز بابت واردات مواد اولیه و کالا‌هایی همچون واکسن، دارو، مکمل، ریزمغذی‌ها و مواد بیولوژیک دامپزشکی از کشور خارج می‌شود که باید در سال جهش تولید گام به سوی کاهش واردات برداریم.
وزارت جهاد کشاورزی به روحانی قول احیای مرغِ لاین ایرانی را داد
رئیس جمهور در تماس تلفنی با سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، روند اجرای طرح‌های کلان این وزارتخانه را جویا شد.
پیشنهاد تعیین کالای ذرت و جو برای عرضه در بورس کالای ایران
پیشنهاد محصولات ذرت و جو به منظور عرضه در بورس کالای ایران تعیین می‌شوند؛ هزینه‌های تبعی اجرای سیاست قیمت تضمینی به پیشنهاد مشترک شرکت بورس کالای ایران و وزارت جهاد کشاورزی و با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تعیین و از محل اعتبارات مصوب قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور تأمین و پرداخت می‌شود.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی:
کسادی فضای کسب و کار مرغداران طی یک ماه اخیر در بازار
حبیب اسداله نژاد قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۰ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی را ۱۳ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، مرغداران در فروش هر کیلو مرغ ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان متضرر هستند که با این وجود طی یک ماه اخیر ۶۰۰ میلیارد تومان متضرر شدند.
تاجران و دلالان مقصر اصلی گرانی برنج
ملک زاده گفت: دلالان و تاجران در ابتدای فصل برداشت با خرید محصول و احتکار آن، قیمت را در پیک ایام‌ مصرف افزایش می‌دهند.محمد شفیع ملک زاده رئیس نظام‌صنفی کشاورزی و منابع طبیعی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از رشد تولید برنج نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: با توجه به شرایط مساعد اقلیمی، امسال تولید برنج به مرز خودکفایی رسید به طوری که برای تأمین نیاز کشور نیازی به واردات نداریم.
دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان میگوی سیستان:
ذخیره سازی در مزارع میگو‌ی چابهار از اول فروردین آغاز شد
دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان میگوی استان سیستان و بلوچستان از آغاز ذخیره سازی مزارع میگو در شهرستان چابهار از اول فروردین ماه ۹۹ خبر داد.
یادداشت و دیدگاه ها
وقتی سدها به جای جلوگیری از سیل، آن را تشدید می‌کنند
مهدی معتق/ استاد مرکز علوم و تحقیقات زمین و دانشگاه لایبنیتز هانوفر آلمان:
جهت ارتقای ظرفیت جذب منابع مالی دربخش کشاورزی ایران
تغییر رویکرد از تامین مالی بانک محور به بازار سرمایه محور؛
تاثیر کرونا بر بازار مواد غذایی
بحران شیوع بیماری کروناویروس؛
مشکلات معدنکاری در ایران؛
وضعیت ناپایدار منابع آبی و خاکی؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
محیط زیست
سایر حوزه ها و موارد