پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در همایش اتاق ایران بررسی شد؛
واردات برنج،تیشه به ریشه تولید داخلی؛
pic
مرگ هزاران پرنده مهاجر در میانکاله در مازندران؛
تلفات پرندگان مهاجر میانکاله به بیش از ۴۰۰۰ لاشه رسید
مازندران در چهارمین روز از پایش تالاب بین المللی میانکاله بیش از ۴۰۰۰ لاشه انواع پرندگان مهاجر جمع آوری و دفن بهداشتی شد که براساس گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران عمده لاشه کشف شده پرندگان مهاجر که بیشترین آن‌ها از نوع چنگر، فلامینگو و اردک نوک پهن بوده در سواحل گلوگاه و روستای قلعه‌پایان از توابع بهشهر بوده که در حال جمع‌آوری است.
بهره‌وری پایین پاشنه آشیل کشاورزی کشور است
محمدعلی طهماسبی روز یکشنبه در آیین معرفی و تجلیل از کشاورزان نمونه ملی و استانی قزوین، با بیان اینکه در استفاده از آب بهره‌وری پایینی داریم و وقتی آن را به درستی مصرف نکنیم همه بخش‌ها و مناطق دچار مشکل می‌شوند، اظهار داشت: این مساله به معنای سوراخ کردن یک کشتی است که رفته رفته همه جای آن به تدریج آسیب دیده و نابود می‌شود.
میان اتاق سمنان و سازمان جهادکشاورزی استان؛
سند بهره‌وری آب کشاورزی سمنان امضا شد
رئیس اتاق بازرگانی سمنان گفت: یکی از ارکان مهم تولید محصولات کشاورزی تقویت امنیت غذایی و تأمین به هنگام کیفی نهادهای مورد نیاز و استفاده بهینه از آن‌ها است.
بی میلی تاجران هندی برای صادرات برنج باسماتی به ایران؛
کاهش ۳۳ درصدی صادرات برنج هند به ایران در 8 ماه ابتدایی سال 98
در ۸ ماهه ابتدایی امسال صادرات برنج باسماتی هند به ایران به ۶۰۰ هزار تن رسید که نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد کاهش داشته است.
دبیر انجمن صنایع لبنی ایران خبر داد؛
کاهش 40درصدی فروش شیر پاستوریزه طی پنج روز
دبیر انجمن صنایع لبنی ایران با اشاره به کاهش 30 الی 40 درصدی فروش شیر پاستوریزه از زمان پخش برنامه‌ای در صدا و سیما مبنی بر وجود سم آفلاتوکسین در شیر‎های پاستوریزه، تاکید کرد: تنها راه حل برای جلوگیری از برهم خوردن آرامش روانی مردم نسبت به مصرف مواد غذایی در شرایط مشابه این است که مجلس، اجباری شدن بیمه تضمین کیفیت مواد غذایی را تصویب کند.
سؤالات بی‌جواب تکثیر یوزپلنگ در اسارت؛
شواهد حضور یک ماده یوز در یزد
سازمان محیط زیست در آستانه تصمیمی حیاتی برای نجات یوز ایرانی است اما نه جزییات طرح مشخص شده، نه منبع تامین سرمایه و نه مجری دارای صلاحیت آن. سوالاتی که گویا در خود سازمان هم پاسخی ندارد.
در شیرهایی که پاستوریزه و هموژنیزه می‌شوند حدود ۷۵ درصد سم آفلاتوکسین از بین می‌رود!
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: معمولاً در لبنیات همه کشورهای جهان می‌شود رد پای آفلاتوکسین را به درجاتی پیدا کرد.
۱۸۳ پروژه در حوزه زیر ساخت شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی کشور در حال اجرا است
تعداد ۴۷ پروژه با اعتبار ۵۸۲۶۷ میلیارد ریال به طور ۱۰۰ درصد تکمیل و تعداد ۱۳۶ پروژه با اعتبار ۳۲۵۴۳ میلیارد ریال در حال اجرا است.
با تصویب لایحه حمایت از محیط بانان فضا برای شکارچیان غیرمجاز ناامن می‌شود
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امورمجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تصویب لایحه حمایت از محیط بانان گفت: در پی تصویب این لایحه فضا برای شکارچیان غیرمجاز ناامن می‌شود و دیگر هیچ شکارچی حق تعرض به منابع ملی و حقوق نسل های آینده کشور را ندارد.
تلف شدن ۵۰۰ قطعه پرنده مهاجر در میانکاله/ نمونه برداری انجام شد
حسینعلی بابایی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از جمع آوری لاشه بیش از ۵۰۰ قطعه پرنده مهاجر تلف شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان خبر داد.
ورود مجدد محموله ذرت‌های آلوده به آفلاتوکسین به ایران
«دکتر اولیا میرلاشاری» افزود: متاسفانه کارکنان اداره کل بنادر چون در استخدام آنجا هستند تصور می‌کنند هر کاری که دلشان خواست می‌توانند بکنند، بدون این که عواقب کارشان را در نظر بگیرند ...
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی:
صنعت زنبورداری کشور باید توسعه یابد
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: اگر می‌خواهیم زنبوردار درآمد خوبی داشته باشد باید این صنعت توسعه پیدا کند.
صادرات ۶ محصول کشاورزی به عراق ممنوع شد
عراق با ارسال نامه ای به ایران صادرات شش محصول کشاورزی جدید شامل شلغم، انار، عسل، چغندر،کدو و کاهو را به این کشور ممنوع اعلام کرد.
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران:
اگروتوریسم در مناطق مختلف کشور توسعه می یابد
موضوع مزیت های چندجانبه گردشگری و مزیت های مناطق مختلف ایران توسط رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته ایران در جلسه مورخ ۲۹ در ماه ۹۸ کمیسیون گردشگری و کسب وکارهای وابسته اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران طرح گردید و از اعضاء برای همکاری در احصاء و مطالعه سرمایه گذاری و توسعه کسب وکار و تورهای مشترک با بومگردی دعوت به عمل آمد .
بندر چابهار حالا مبدا ورود است؛
ورود مجدد محموله ذرت‌های آلوده به ایران
مدتی پیش بود که ورود ذرت‌های آلوده به سم آفلاتوکسین به کشور ایران خبرساز شد و بعد از این بود که سازمان استاندارد ایران وارد عرصه شد و ورود ذرت‌های مسموم به سم آفلاتوکسین را به کشور تکذیب کرد اما ظاهراً ماجرا ادامه دارد.
امنیت غذایی آینده کشور در گرو اصلاح نباتات و توسعه هوشمند آن است
درحالی‌که امنیت غذایی جهان با بذر کیفی و عملکرد بالای محصولات کشاورزی گره خورده است، اما بذر تولیدی جهان در اختیار چند شرکت بزرگ است و کشورهای ضعیف‌تر تنها مجبور به واردات هستند. آن‌ها اگر بذری هم به کشورهای دیگر می‌دهند، بذر والد نیست و امکان تکثیر و بازتولید ندارد. ایران وابستگی زیادی در تولید بذر دارد، کارشناسان بین‌المللی اصلاح نباتات معتقدند تغییرات آب و هوایی، گرم شده کره‌زمین و کمبود آب تولید را سخت کرده و در چنین شرایطی راهکار تأمین امنیت غذایی استفاده از بذر اصلاح شده است.
هدر رفت ۳۰ درصدی آب کهگیلویه و بویراحمد در سایه بحران مدیریت آب
وضعیت آبی ایران آنقدر خراب است که با یکسال و دوسال بارش‌های خوب هم، استان‌ها از وضعیت بحران آبی خارج نشوند. این شرایط در حالی طی دو دهه اخیر رقم خورد که کارشناسان پیوسته هشدار می‌دادند و مسئولان با بی‌توجهی و کم‌کاری اوضاع را خراب‌تر می‌کردند.
نیروگاه متهم ردیف اول آلودگی تهران؛
گاز کم نیست مازوت زیاد است
رئیس سازمان محیط زیست سرانجام به شک و تردیدها در خصوص آلودگی هوا و بوی نامطبوع هوای تهران پایان داد و مازوت سوزی نیروگاه ها را دلیل اصلی این مشکلات عنوان کرد ، موضوعی که اقتصاد آنلاین یک ماه پیش بر آن تاکید کرده بود.
کارشناس جنگل وعضو بازنشسته "شورایعالی جنگل ومرتع" :
چرایی پروژه انتقال خزر به سمنان و تبعات اجتماعی آن بدون پاسخ است
یک عضو بازنشسته شورایعالی جنگل ومرتع می‌گوید: همه موارد حقوقی، فنی، مالی و محیط زیستی که اینک مورد نقد قراردارد و در یک کلام چگونگی ماجرا، قابل پاسخگویی و حتی اصلاح و تکمیل است؛ اما آنچه همچنان مبهم و بدون پاسخ قانع کننده است؛ ضرورت و چرایی اجرای پروژه و تبعات اجتماعی آن است.
برف و باران در آسمان ایران؛
«برف و باران و کولاک» حکایت وضع جوی کنونی برخی استان‌های کشور است، دستگاه‌های امدادی آماده‌باش هستند، برخی محورهای مواصلاتی مسدود و ادارات و مراکز آموزشی در تعدادی از استان‌ها تعطیل‌شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سوالات بی‌جواب تکثیر یوزپلنگ دراسارت
سازمان محیط زیست در آستانه تصمیمی حیاتی برای نجات یوز ایرانی است اما نه جزییات طرح مشخص شده، نه منبع تامین سرمایه و نه مجری دارای صلاحیت آن. سوالاتی که گویا در خود سازمان هم پاسخی ندارد.
تخریب صددرصدی پایتخت
یک کارشناس اقتصادی ضمن انتقاد از اینکه در سیل سیستان و بلوچستان، تمهیدات لازم قبل از وقوع سیل اندیشیده نشد، گفت: جنوب بلوچستان، بیشترین آسیب را در سیل دیده است؛ به گونه‌ای که در منطقه زرآباد بلوچستان که بخش اعظم موز کشور در آنجا تولید می‌شود و پایتخت موز ایران است ۱۰۰درصد تخریب شده است.
کشاورزان اصفهانی محصولات خود را بیمه کنند
منصور شیشه‌فروش افزود: با توجه به اینکه بیشتر محصولات کشاورزی و باغی در معرض سرمازدگی قرار دارد به کشاورزان و باغداران توصیه می‌شود که هرچه زودتر نسبت به عقد قرارداد برای بیمه کردن محصولات خود اقدام کنند.
رییس جمهوری درحال بررسی بهترین گزینه برای وزارت جهادکشاورزی است
معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت:‌رییس جمهوری در حال بررسی بهترین گزینه برای وزارت جهاد کشاورزی است که در موعد مقرر به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
تا چه اندازه از عملکرد سازمان محیط زیست رضایت دارید؟
بی نظرم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
محیط زیست
سایر حوزه ها و موارد