پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
استعفای مهدی جهانگیری از هیات مدیره بانک گردشگری +سند
مهدی جهانگیری از عضویت هیأت مدیره بانک گردشگری استعفا کرد و با استعفای وی موافقت شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آیا زنگنه در مورد پرونده ۷۰۰ میلیون دلاری توضیحی خواهد داد؟
از یک سو زنگنه همچنان می‌بایست وفاداری اش به روجانی را به اثبات برساند و از سویی دیگر ورود وی به مساله ۷۰۰ میلیون دلاری میتواند سال ۱۴۰۰ را برای او و یارانش کمی دشوار رقم زند. مساله ای که در حال حاضر نیز نگرانیهایی را به همراه دارد تا جاییکه زنگنه چندین بار در خصوص زندان رفتنش و ترس خود از این مساله سخن به میان آورده است. دراین بین باید دید وزیر نفت میان خواسته های روحانی و آینده مبهم خود کدام را انتخاب خواهد کرد؟ هر چند که پیش بینی‌ها حکایت از بازگوئی این ماجرا از زبان وزیرنفت اما با روشی نرم دارد.
با رای دیوان عدالت اداری؛
حق جذب در حقوق بازنشستگی لحاظ می‌شود
با ابطال مقررات جدید صندوق بازنشستگی کشوری، پرداخت حق جذب در حقوق بازنشستگان لحاظ می‌شود.
نیامدم با عدول از حق، وزیر بمانم
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه من نیامدم با مصلحت اندیشی و عدول از حق، وزیر بمانم، گفت: اجازه نمی‌دهم آقازاده ای با سرمایه بادآورده پدرش بر صندلی دانشگاه بنشیند، من از استیضاح نمی‌ترسم از افتضاح می‌ترسم.
یار دقیقه ۹۰ زنگنه با صندوق چه خواهد کرد؟
رحمتی را باید یار دقیقه ۹۰ زنگنه خواند. یاری که بواسطه اختلاف رحیمی و زنگنه به صندلی مدیریت صندوق بازنشستگی رسید. با اینحال تا کنون علی رغم مدیریت بسیار کوتاه مدت رحمتی بر مسند مدیریت این صندوق اما کارشناسان نسبت به آینده مدیریتی این مجموعه خوشبین نیستند و ابراز نگرانی‌ها از این انتصاب دراین روزها به اوج خود رسیده است!
اظهارات قالیباف در یک برنامه تلویزیونی ؛
پاسخ کارشناسان به ادعاهای شهردار اسبق
محمدباقر قالیباف باز هم از بدهی‌های شهرداری تهران گفت که مبلغ زیادی نیست. باوجود نامه پیروز حناچی شهردار تهران به رئیس‌جمهوری و اعلام بدهی قطعی 69هزار میلیارد تومانی، محمدباقر قالیباف همچنان از بدهکار بودن شهرداری سر باز می‌زند. اگرچه او پذیرفت که در طول شهرداری‌اش مجوز بیش از 300برج به‌ویژه در منطقه22 را صادر کرده‌است، اما همچنان از عملکردش دفاع کرد.
هیچ‌کس نمی‌تواند باعث وقوع زلزله شود/ ایران باید بیابان می‌شد
پروفسور پرویز کردوانی گفت: زلزله پدیده‌ای طبیعی است که با مدیریت شرایط و انجام کارهای پیش‌بینی‌شده تبعات منفی‌ آن کمتر می‌شود.
ماجرای قرارداد یکصد میلیاردتومانی پازارگاد در خط پایان
بالاخره ماجرای ابهام در واگذاری قرارداد یک صد میلیاردتومانی تهیه و طبخ غذای رستوران‌های شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد با برگزاری مناقصه و هوشمندی نهادهای نظارتی بوشهر و برکناری ۲ مدیر شرکت پیمانکار به خط پایان رسید. پس از انتشار خبری در " نفتی ها" مبنی برابهام در واگذاری بدون مناقصه و تشریفات قانونی پیمان یکصد میلیارد تومانی تهیه و طبخ غذای رستورانهای شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد به یک شرکت پیمانکاری وابسته به سایپا ، با ورود قاطع سازمان بازرسی استان بوشهر و مجموعه های نظارتی در شرکت سایپا ، این پیمان به مناقصه عمومی کشوری گذاشته شد که با استقبال شرکت‌های مطرح و توانمند نیز مواجه گردید و طبق اخبار واصله موثق، در جلسه مورخ ١٤ آبان ( سه شنبه ) که رأس ساعت ١٠ صبح با حضور اعضای هیات مدیره و کمیسیون معاملات پازارگاد و نماینده سازمان بازرسی استان بوشهر تشکیل شد
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی:
مخالفت دولت با تدوین لایحه تجارت در مرکز پژوهش‌ها
محمدرضا پاسبان حقوقدان و از نخستین تدوین‌کنندگان لایحه تجارت در دهه ۸۰ درباره پیشینه تدوین لایحه تجارتی که این روز‌ها در مجلس در حال بررسی است، گفت: در سال ۱۳۸۱ و در مصوبه هیات وزیران مقرر شد در قانون تجارت، برخی زمینه‌های حقوق تجارت که مرتبط با شرکت‌ها بود اصلاح شود. اما بعد از اندکی هیات دولت به این نتیجه رسید که با این اصلاحات مشکلات کلان تجارت از جمله ابهامات و خلاءها بر طرف نخواهد شد. در نتیجه تصمیم گرفتند به جای اصلاح قانون تجارت، قانون تجارت جدیدی بنویسند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کنار گذاشتن مدیران بازنشسته در صنعت بیمه منطقی نیست!
سید محمد کریمی در خصوص تایید صلاحیت افراد بازنشسته در سمت مدیریت عاملی شرکت‌های بیمه‌ای توسط نهاد ناظر، اذعان داشت که نهاد ناظر براساس مقررات عمل خواهد کرد و بازنشستگان هم بعنوان گنجینه‌های صنعت، صاحب تجاربی هستند که کنار گذاشتن این سرمایه‌ها منطقی نیست!
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خودرو مشکل خودرو نه تحریم بلکه مدیرانی است که با رابطه آمده اند
یک کارشناس اقتصادی گفت: در خصوص صنایع بزرگی چون خودروسازی ، حتی اگر بهترین برندهای خودرو در کشور اجازه فعالیت داشتند با وجود قوانین و مقررات کسب و کار در کشور و مدیران نامناسبی که عمدتا به دلیل رابطه توسط وزیر انتخاب می شوند وضعیت به همین شکل فعلی بود.
احتمال ارجاع طرح تشکیل وزارت بازرگانی به مجمع تشخیص مصلحت
عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع مجلس از پافشاری این کمیسیون بر مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی علی رغم ایراد شورای نگهبان خبر داد و گفت: در صورت موافقت صحن، این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود.
دستور رئیس قوه قضاییه به رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی، دستور رسیدگی به مشکلات آن‌ها را صادر کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نظارت بر تخصیص منابع، مهم‌ترین رویکرد شورای عالی اشتغال است
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی نظارت بر تخصیص منابع را مهم‌ترین رویکرد شورای عالی اشتغال است عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از مغایرت‌ها و تبدیل آن به انحراف پایدار و ماندگار،‌سپردن نظارت به استانها حائز اهمیت است.
بخشنامه شماره 84432 مورخ 7/7/1398 رییس جمهور؛
بخشنامه بودجه 99/ بودجه ۹۹
بخشنامه بودجه سال 1399 به شرح پیوست توسط رئیس جمهور ،ابلاغ شد. کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مکلف هستند در چارچوب جهت‌گیری‌ها و سیاست‌های مندرج در این بخشنامه و ضوابط مالی و دستورالعمل‌های جامع بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، ‌سند اجرایی بودجه خود را با هماهنگی دستگاه سیاست‌گذار مطابق زمان‌بندی و در سقف اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای و هزینه ای (به تفکیک امور و فصول) به سازمان برنامه‌ و‌ بودجه کشور ارائه کنند.
افزون بر هشت هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان کشور پرداخت شد
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت افزون بر هشت هزار میلیارد تومان به صورت بلاعوض به سیل زدگان کشور خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تأخیر دولت در اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت تاکنون اعتبارات لازم برای اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را به مجلس اعلام نکرده است گفت: اعتبارات این طرح ربطی به بودجه نفتی ندارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ممنوعیت سوء استفاده مدیران از امکانات دولتی در انتخابات
معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: اجازه سوء استفاده مدیران از امکانات دولتی برای تبلیغ بر له یا علیه کاندیدایی را در انتخابات را نخواهیم داد.خدابخش مرادی‌نافچی در جلسه شورای اداری شهرستان ابهر با تاکید بر این‌که مدیران باید ۲۴ ساعته در خدمت مردم باشند، اظهار کرد: یک مدیر در حوزه مسئولیت و ماموریت خود ضمن این‌که باید اشرافیت جامع به شرح وظایف ماموریتی خود داشته باشد، باید حوزه مسئولیتی خویش را نه تنها از لحاظ جغرافیایی، بلکه از لحاظ تاریخی با نگاه مسئله‌شناسانه نیز اشرافیت داشته باشد.
پیش‌بینی بودجه ۱۴۴۰هزار میلیارد تومانی برای شرکت‌های دولتی در سال۹۹
رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه برای بودجه ۳۸۲ شرکت دولتی رقمی معادل یک میلیون و ۴۴۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، گفت: گزارش عملکرد و پیش‌بینی بودجه سال ۹۹ شرکت‌های دولتی، تقدیم مجلس می‌شود.
نقش عباس معمار نژاد معاون وزارت اقتصاد در انتخاب پورکیانی مدیرعامل بیمه البرز چیست؟
بیمه البرز به لطف دخالت‌های عباس معمارنژاد معاون وزیراقتصاد، این روزها پر حاشیه‌ترین شرکت در صنعت بیمه است. لواسانی عضو هیات مدیره بیمه البرز به این دلیل که از دستور معاون دژپسند برای رای دادن به پورکیانی به عنوان گزینه وزارت اقتصاد برای مدیرعاملی شرکت بیمه البرز امتناع کرده بود، از کار برکنار شد!»
انتقال آب دریا دستور کار همه دستگاه‌های مرتبط باشد
معاون اول رئیس جمهوری گفت: تامین بخشی از آب مصرفی کشور از دریا باید در دستور کار شورای‌عالی آب باشد و این شورا با کمک رسانه‌ها و مراجع اجتماعی موثر فرهنگ سازی لازم در این زمینه را انجام دهد.
دشواری انصاف در هیئت منصفه مطبوعات؛
۲۱ عضو هیئت منصفه مطبوعات چه گرایش‌هایی دارند؟
بررسی سوابق ۲۱ عضو هیئت منصفه مطبوعات نشان می‌دهد ۲ نفر از آنان گرایش اصلاح‌طلب دارند، یک نفر سیاسی نیست و ۱۸ تن دیگر گرایش اصولگرایی دارند.
نقش خانم ثنا اسدیان در انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای با شرکت رایتل چیست؟
نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی طی سؤالی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار روشن‌شدن نقش خانم ثنا اسدیان در انعقاد قراردادهای کلان بیمه‌ای با شرکت رایتل شد.
در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی؛
لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری
آقای اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: تقاضای دولت مبنی بر استرداد لایحه مدیریت خدمات کشوری فردا بررسی و درباره آن تصمیم گیری می‌شود.
یادداشت و دیدگاه ها
شاکری کارشناس‌اقتصاد‌سیاسی؛
یادداشت دکتر روح‌الله اسلامی ؛
یادداشت دکتر تیمور رحمانی؛
مرزبندی صنعت و تجارت؛
یادداشت دکتر روح‌اله اسلامی؛
یادداشت غلامحسین شافعی؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
تکاليف قانون بودجه معلق ماند؛
بررسی چارچوب بخشنامه بودجه؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
برآوردن انتظارات دیگران؛
بدگمانی نسبت به تولیدات داخلی؛
مدیریت دولتی نوین؛
ابزار رسیدن به کمال؛
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین