پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
مصرف بیش از ۳ برابر برق مبلغ قبض را ۲۰ برابر می کند + یاقوتی راست می گه مردم ، راندمان پائین تولید و توزیع برق و رها بودگی بازار لوازم خانگی از نظر گرید انرژی هم باید از جیب شما تامین بشه
وجود نگاه اتمیسم به موضوعات اجتماعی بلاشک نشان دهنده ضعف نظارت و مطالبه گری و دوری از قواعد حکمرانی و بحث خیرجمعی بعنوان عامل مشروعیت حضور مدیران اجرایی است. صنعت برق کشور، صنعتی است که با راندمان بسیار پائین در حال فعالیت بوده (با تاکید بر بحث تولید و شبکه توزیع) لذا، قیمت تمام شده در این صنعت بشدت بالا می‌رود و از طرف دیگر، سرمایه گذاری در این صنعت با چالش‌های عدیده مواجه بوده و متاسفانه از نوعی انحصار پشت پرده هم در رنج است. در چنین شرایطی، اما دکتر یاقوتی مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق انتظار دارند که اولا مردم هزینه این صنعت کم بازده را تمام و کمال بپردازند و ثانیا نابسامانی در تولید و واردات لوازم خانگی بی کیفیت با راندمان مصرف بالای انرژی هم ارتباطی به وزارت نیرو ندارد و هیچ مداخله و پیگیری هم نیازی نیست که توسط وزارت نیرو برای استاندارد‌های اجباری صورت پذیرد. خلاصه این داستان می‌شود، بیان عباراتی نظیر مصرف بیش از ۳ برابر برق مبلغ قبض را ۲۰ برابر می‌کند.‌ای لعنت بر هر چی مغز محدود نگر در هر مقامی از مدیریت اجرایی کشور در هر وزارتخانه و سازمانی که حضور داشته باشند. بیچاره‌ها، حداقل به خودتان فکر کنید که ابدیت در پیش است و روزی باید پاسخگوی کمترین‌ها هم باشید. در حوزه صنعت برق بشکل خاص از مدیران اجرایی تا سر حد وزیر می پرسیم که چرا جرات و شجاعت و توان مناظره ندارید؟ چرا در حال فرار هستید و خودتان را پشت درب‌های بسته قائم می‌کنید؟ چرا پاسخگویی به مطالبات قانونی مردم در وجودتان مرده است؟ ما قصد توهین به هیچ شخص و مقام خاصی را نداریم، اما منتظر دریافت پاسخ از مدیران و مسئولان وزارت نیرو و ضنعت برق هستیم. هرچند که فردا ( یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳) وزیر نیرو باید پاسخگو به مجلس و ارایه گزارش در مورد مدیریت مصرف انرژی در ماه‌های گرم سال و نحوه تعیین نرخ متوسط قرارداد‌های تبدیل انرژی، مبنای تعرفه برق و تدابیر متخذه برای کاهش قطعی برق صنایع، چاه‌های کشاورزی و مراکز درمانی و حساس باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازنشستگان لنگ درمان و سی سال هزینه پردازی که مشخص نیست کجا صرف می شود؟ + گرفتن زورکی حق بیمه و عدم ارایه حداقل خدمات ،چرا سازمان تامین اجتماعی را تعطیل نمی کنید؟
همه ناراضی از فعالیت سازمان تامین اجتماعی . کارگر ناراضی، بازنشسته ناراضی، کارفرما ناراضی. شکایات برعلیه سازمان در دیوان عدالت در حد بالا و .... . این تصویر سازمانی است که پول بیمه را به زور و اعمال گردن کلفتی با اختیارات ماده ۵۴می گیرد و در زمان ارایه خدمات متقابل قانونی، وجود خارجی ندارد. از شما می پرسیم که ادامه فعالیت چنین سازمانی ، با کدام منطق عقلانی، قانونی، شرعی، اخلاقی و انسانی، توجیه دارد؟ سازمانی که در سال جهش تولید با مشارکت مردم ، با برگشت زدن چک های ضمانت پرداخت اقساط معوق کارفرماها و بستن حساب های فعالان اقتصادی، بنوعی می تواند بعنوان مانع تولید عمکل کند. فریدون نیکوفرد، فعال صنفی بازنشستگان کارگری انتقادات قابل تاملی در این خصوص دارد.
قدم بعدیِ آزادسازی سواحل، رهاسازی سواحل نیست؛ بلکه آبادسازی است
دومین دیدار رئیس جمهور از استان مازندران در حالی صورت می‌پذیرد که بر اساس آمار ارایه شده از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است. رئیس جمهور در دیدار دوم خود از مازندران بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، بازدید از سد گلورد، طرح تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان را در برنامه دارد. نکته قابل تاکید در صحبت‌های رئیس جمهور بر بحث آزادسازی حریم ساحل و سپس آباد سازی آن‌ها بوده است.
ارسال گزارش و مستندات تخلفات بدست امده در تحقیق و تفحص از شستا به قوه قضاییه  + اسامی شرکت های دارای تخلف
هیئت تحقیق و تفحص از شستا گزارش خود را که محصول اقدامات شبانه‌روزی حدود ۳۰ هزار نفر ساعت کار تیم اجرایی و بررسی بالغ بر ۱۵ هزار برگ سند است، نهایی و به انضمام اسناد آن به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد و این کمیسیون نیز پس از تشکیل جلسه مشترک با اعضای هیئت، گزارش مذکور را بررسی و تصویب کرد که در مجلس نیز قرائت شد.شرکت ذوب آهن، شرکت رایتل، شرکت کشتیرانی، شرکت ایران‌سازه، شرکت رسادارو، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی فن‌آوران، شرکت نفت پاسارگاد، شرکت نفت ایرانول، گروه صنعتی بارز، شرکت ذغال‌سنگ طبس، شرکت سابیر و شرکت گازلوله از جمله شرکت‌هایی هستند که گزارش بخشی از تخلفات آنها در صحن علنی قرائت شد.سوال اینجاست که آیا بعد از چند گزارش تحقیق و تفحص از شستا و ارسال این گزارشات به قوه قضائیه ، برخورد اساسی با فرآیندهای فساد صورت می گیرد یا اینکه در حد محاکمه چند فرد متخلف، قصد بستن پرونده ها را داریم؟
پذیرش استعفا ، قدردانی رئیس جمهور از خدمات «حسینی» در معاونت پارلمانی دولت و انتصاب بعنوان مشاور + هشدار داده بودیم که در امور غیرمرتبط با خودتان زیاد دخالت می کنید
بعد از استعفای دکتر سیدمحمدحسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور و پذیرش آن توسط رئیسی و امدن محمود حسینی‌پور استاندار سابق مازندران به معاونت پارلمانی ریاست جمهوری، ساسان والی زاده مشاور رسانه‌ای معاونت پارلمانی ریاست جمهوری خبر داد که رئیس‌جمهور با توجه به سوابق دکتر حسینی در حوزه علم و فرهنگ، وی را به عنوان مشاور فرهنگی و اجتماعی خود منصوب کرده است. وی بیان داشت که علت استعفای معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، شکل‌گیری مجلس جدید و فضای متفاوت آن و ضرورت برنامه‌ریزی جدید متناسب با مقتضیات مجلس دوازدهم بود. موافقین عملکرد حسینی معتقدند که وی در طی ۳۳ ماه تصدی معاونت پارلمانی، معیار های جدیدی در تحقق تعامل دو قوه مجریه و مقننه را شکل داد و با پرهیز از تنش و تقابل، زمینه پیشبرد سیاست های پارلمانی دولت مردمی را فراهم ساخت. تحقق لایحه محوری، توسعه دانش پارلمانی، هدایت کنش های نظارتی نمایندگان به گونه ای که تنها یک استیضاح به اجرا افتاد و یا از ۶۰۰۰ سوال ثبت شده که تنها ۹ مورد آن به قانع نشدن نمایندگان منتهی شد گوشه هایی از توفیقات این دوره موفق است. اما منتقدین اعتقاد به ورود حسینی به حوزه هایی دارند که ارتباطی با معاون پارلمانی نداشته و نوعی اظهارنظر غیر حرفه ای محسوب می شود.
گلایه های اقتصادی مراجع تقلید در دیدار مستقیم با رئیسی :
معیشت مردم در سختی بسیار است ، هرجا قدم می‌گذاریم، مردم از گرانی می گویند
رئیس دولت سیزدهم در جریان سفر استانی خود به قم، با تنی چند از مراجع تقلید شیعه دیدار و گفتگو کرد که این دیدار‌ها با انتقاد از شرایط سخت اقتصادی و عملکرد ضعیف دولت در زمینه اقتصاد همراه شد و در این دیدار‌ها مراجع تقلید از مشکلات معیشتی و اقتصادی کشور ابراز نگرانی کردند. لازم به توضیح است که متاسفانه در دیدار‌های قبلی هم مراجع ازدو مشکل یعنی وضعیت گرانی و بحث ناکارامدی در انتصابات، بشدت گلایه‌مند بودند.
در واکنش به آمار گمرک ایران و واردات قطعات خودرو : نام وزارت صمت را به «مونتاژکاران» تغییر دهند
علی شریعتی عضو اتاق بازرگانی ایران بیان داشت که ارز حاصل از فروش نفت و صادرات غیرنفتی به جای اینکه صرف تولید و واردات و تنظیم بازار خودرو شود خرج واردات قطعات خودرو‌های مونتاژی و بیشتر از مبدا چین شد تا به ساخت خودرو‌های چینی مونتاژی اختصاص یابد که نه استاندارد است و نه اشتغال‌آفرین و .... موضوعی که بار‌ها و بار‌ها پایگاه تحلیلی خبری شعار سال با عناوینی نظیر واردات قطعات چینی حتی برای خودروی ملی، گروگان گیری خودرو ساز‌ها توسط قطعه ساز‌ها، سهامداری خودرو ساز و قطعه ساز توسط جریان خاص، مافیای گران فروش و مونتاژ کار چینی و ... هشدار داده بود. فساد خودرویی از چند منظر ادعای تولید داخل، کیفیت و قیمت مونتاژی‌های چینی، عدم تناسب قیمت با کیفیت خودروی داخلی، گردن کشی و مقابله خودروساز داخلی در برابر حقوق حقه مشتری و حقوق عامه، ضعف فنی تولید منجر به تحمیل هزینه تصادفات و نقص عضو و آلودگی هوا و مصرف بنزین بر دوش اقتصاد ملی و مواردی همانند، آنقدر واضح است که در برابر منکران آن می‌توان دو قضاوت نادانی یا خیانت را بشکل صریح بیان داشت.
بودجه ۱۴۰۳ اوج غیرشفاف بودن بودجه است +پاسخ حاجی بابایی
زنگنه، نماینده مجلس مدعی شده است که امسال اوج غیرشفاف بودن بودجه است و رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم تربت حیدریه مبنی بر اینکه کمیسیون تلفیق هنوز اصل گزارش بودجه را ارائه نکرده است، گفت: بند (ب) ماده (۱۸۲) فقط درباره جداول بودجه است، بخش مربوط به احکام و تبصره‌ها تصویب شده و به قانون تبدیل و جداول براساس احکام تنظیم شده است. حاجی بابایی با توجه به اظهارات زنگنه بیان داشت که درباره هر ریال لایحه بودجه پاسخگو هستیم؛ آقای زنگنه در برابر تهمتی که زده پاسخگو باشد. رئیس کمیسیون تلفیق بودجه تاکید کرد، همه اعداد و ارقام در جداول شفاف است و نمایندگان بدانند صفر تا صد آن در اختیار شما قرار می‌گیرد و همه آن‌ها در اختیار هیات رئیسه قرار گرفته و در خصوص ریال به ریال آن اگر کسی حرف و حدیث و مطلبی دارد می‌تواند مطرح کند.
بارنامه های صوری عامل تشدید قاچاق و ناترازی سوخت + متولی اصلاح ، کدام بی عرضه خیانکاری است؟ سازمان بازرسی چرا چرت می زند؟
استفاده از بارنامه‌های جعلی به امری سهل برای قاچاق سوخت مخصوصا گازوئیل در کشور تبدیل شده و موضوعی است که مربوط به امروز دیروز نیست و یکی از مقصرین اصلی ازدیاد مصرف سوخت کشور محسوب می‌شود. باید از سازمان بازرسی کل کشور پرسید که علت سکوت سازمان درباره پیگیری این تخلف آنهم بشکل ادواری برای چیست؟ اگر در سال‌های ماضی بررسی شده، چرا اجرایی نگردیده و اگر بررسی نکرده اند، علت چه بوده است. بار‌ها و بار‌ها از ریاست قوه قضائیه درخواست نموده ایم که در کنار پیگیری فساد در دستگاه‌های اجرایی باید تشکیلات هم عرض آن در سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات، مورد بازخواست قرار گیرند. موضوعی که احتمالا بدلیل پاره‌ای تعارفات، تمایل چندانی به پیاده سازی آن وجود ندارد. منتظر دریافت توضیحات از کلیه ذی نفعان و ذی مدخلان هستیم.
ادعای لاپوشانی کردن موضوع چای دبش و عدم انجام کار نظارتی روی آن
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ابراز داشت: در رابطه با چای دبش هم علیرغم اینکه تعدادی از نمایندگان از جمله شخص بنده در مجلس یازدهم خیلی در رابطه با آن صحبت کردیم ولی در نهایت لاپوشانی شد و کار نظارتی روی آن انجام نشد.وی درخصوص علت سکوت وعدم واکنش از سوی نمایندگان مجلس نسبت به موضوع آقای صدیقی گفت که این مساله یکی از نتایج یکدستی قواست که بواسطه آن اشتباهات و کم‌کاری‌ها نادیده گرفته می‌شود . یکی از ایرادات پررنگ مجلس یازدهم این بود که تقریبا مجلس و دولت یکی بودند زمینه‌اش هم این بود که بیش از ۲۰۰ نفر طی نامه‌ای از آقای رییسی که رییس یک قوه دیگر بود دعوت کردند تا کاندیدای ریاست جمهوری شود و بیش از ۲۲۰ نفر از نمایندگان طی نامه‌ای پیروزی در انتخابات را به ایشان تبریک گفتند و خب این باعث شد که مجلس یازدهم در بُعد نظارتی خوب عمل نکند.
ناتوانی بودجه در فقرزدایی از خانوار،رفع محرومیت منطقه ای و شعارگرایی در بحث تقویت تحقق عدالت؟ + سلام بر دیوان محاسباتی که خودش نیازمند محاسبه و حساب کشی است
بر اساس بودجه امسال، دولت در سال ۱۴۰۳ معادل ۵ میلیون تومان به قیمت‌های ثابت سال ۱۳۹۵ برای هر ایرانی هزینه خواهد کرد که دقیقا معادل همان مبلغ در سال ۱۳۹۰ است. به گفته کارشناسان مرکز پژوهش مجلس، بودجه ابتکار قابل توجهی برای تغییر رویکرد به منظور فقرزدایی از مجرای اثرگذاری مستقیم را پیش‌بینی نکرده و ظرفیت جدیدی را برای تخفیف فقر ایجاد نکرده است. در واقع در بودجه منابع یارانه‌ها و بودجه نهاد‌های حمایتی به عنوان مهم‌ترین منابع مقابله با فقر درآمدی کمتر از تورم رشد کرده است. این در حالی است که بودجه ۱۴۰۳، ادعای فقرزدایی، محرومیت زدایی منطقه‌ای، تحقق عدالت سرزمینی مبتنی بر آمایش و تقویت عدالت اجتماعی- اقتصادی را دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهند که اسناد برنامه‌های توسعه‌ای با حدود سی درصد تحقق جلو می‌روند. قوانین بودجه بسیار پرپیامد، کم اثر بوده و بنوعی تداوم بقا را دنباله گیری می‌کنند نه توسعه و تعالی را. در این بین هم نهاد‌های ناظر بر اجرای برنامه و جذب و مصرق بودجه هم گویا فیتیله را بشدت پائین کشیده اند. تداوم سکوت ما را نگران حال عزیزان مان در دیوان محاسبات کشور کرد. دوستان دیوان محاسبات همه خوبند ان شاالله؟ حسب وظیفه شرعی عرض می‌شود که این حد سکوت در بحث بیت المال و حق الناس، مسلما برای سلامتی دنیوی و اخروی شما خوب نیست. افزایش تعامل شما با رسانه و انتشار اسناد تفریق، آسیب شناسی و راهکار‌های اجرایی ارتقا کارامدی دستگاه‌ها، کمترین کاری است که می‌بایست انجام دهید که در اجرای آن دچار قصور، تقصیر، ترک فعل و اهمال هستید. شکایت از شما را به کجا ببریم دیگر؟
ورود عمومی معاون پارلمانی رئیس جمهور به موضوعات تخصصی برای چیست؟  + تعطیلی پنجشنبه ها اشکالی در ارتباط با بازارهای جهانی وارد نمی کند
تضارب آرای مخالفان و موافقان درخصوص تعطیلی روز پنج شنبه یا شنبه بعنوان تعطیل رسمی هفته بالا گرفته است. موافقان شنبه به افزایش روزهای تعامل با اقتصاد جهانی اشاره دارند و موافقان تعطیلی پنج شنبه با نگاهی ارزشی به مسئله نگریسته و در عین حال با رویکردی سلبی معتقدند که تعطیلی پنجشنبه ها اشکالی در ارتباط با بازارهای جهانی وارد نمی کند و به دلیل اختلافات زمانی شب و روز ،همه کشورهای جهان در یک ساعت مشخص سرکار نمی روند. در این بین شاهد ورود معاون پارلمانی رئیس جمهور ( سیدمحمد حسینی) به موضوعات ریز و درشت نظیر موضوع حاضر هستیم. بشکل خاص باید از ایشان پرسید که وظیفه معاون پارلمانی رئیس جمهور چیست؟ چرا جناب حسینی به این میزان افراطی تمایل به اظهار نظر و دیده شدن رسانه ای دارند؟ آقای دکتر حسینی می دانند که اختلاف ساعت ما با اروپا بطور متوسط در حد پنج ساعت است و ما ارتباط محدودی با آمریکای شمالی و جنوبی داریم؟
حکمرانی معیوب نخبگان را انزوا نشین و ناکارآمدان را بر مسند قدرت نشاند + درست می فرمائید اما در دوره دولت دوازدهم وضع چطور بود؟
سیدرضا صالحی امیری در نشست آسیب شناسی مهاجرت نخبگان گفت ، حکمرانی معیوب بر نسل نخبه باعث شد نسل استارت‌آپی و مدیریتی فرار را بر قرار ترجیح دهند . چه کردید با این جامعه که ۶۰ درصد ترجیح می‌دهند اینجا زندگی نکنند!؟؟ وقتی عقلانیت در بخشی از نظام تصمیم‌گیری وجود ندارد و با مسائل آب و خشکسالی و محیط زیست، مسئله دخالت در حریم خصوصی، حجاب و مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی روبه رو می‌شویم حق بدهیم نگرانی در جامعه زیاد می‌شود و ... .ضمن تائید فرمایشات آقای صالحی باید از ایشان پرسید که در دوره دولت یازدهم و دوازدهم ، وضع چگونه بوده است؟ آیا شما خودتان متعهد به این انتقادات بودید؟ تنها تفاوت دولت چپ و راست در نوع ورود به این مسئله است جناب صالحی امیری. جناح چپ باندباز رفیق باز است و جناح راست پوپولیست محفل گرا. دو طائفه هم تیشه به ریشه انقلاب اسلامی،منافع ملی و رفاه عمومی زده اید و باید روزی حساب کشی شوید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فرهنگ جزو اولویت‌های سازمان برنامه و بودجه نیست  + آیا درک درستی از برنامه های فرهنگی در دستگاه های دولتی و سازمان برنامه و بودجه وجود دارد؟
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: با وجود آنکه مصوب شده سهم فرهنگ در بودجه هر سال ۲۵ درصد افزایش یابد، اما سازمان برنامه‌ریزی با این مسئله مخالف بود، چون بحث‌های فرهنگی جزو اولویت سازمان برنامه و بودجه نیست. در برنامه هفتم توسعه کشور، ضمن تفاهم‌نامه صورت‌گرفته بین شورای انقلاب فرهنگی و سازمان برنامه‌وبودجه پروژه‌های بزرگ و پیشنهادات بسیار خوبی گماشته شد؛ اما در نهایت پیشنهادات زمانی که به سازمان برنامه رسید، تصویب نشد. در واقع، برخلاف تصور غلط سیاستمداران که فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی را از اساس اموری حاشیه‌ای پنداشته و هزینه‌کرد در این حوزه را غیرضروری می‌دانند، اما فرهنگ علاوه بر ارزش ذاتی، فواید اجتماعی و اقتصادی مهمی را به همراه دارد. از سال ۱۴۰۰ برای نخستین بار، بودجه فرهنگی کشور از نیم درصد به ۵/۲ درصد افزایش پیدا کرد و این رقم تا رقم ۲۵ درصدی برآورد شده، فاصله زیادی دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توضیح از قالیباف برای بلاتکلیفی گزارش آماده شده تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی و غیرمتعارف مدیران دولت قبل + اصرار کمیسیون برنامه بودجه، برای عدم قرائت گزارش برای چیست؟
مالک شریعتی نیاسر عضو کمیسیون انرژی مجلس از هیات رییسه مجلس خواست تا در تذکری به کمیسیون برنامه و بودجه، نسبت به ارائه گزارش تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی دولت قبل اقدام کند.طرح تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی در سال ۱۴۰۰ تصویب شد و گزارش آن سال گذشته با حداکثر رای اعضای هیات تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی، نهایی شد. حدود ۶ ماه است که گزارش نهایی تحقیق و تفحص از حقوق های نجومی به این کمیسیون ارائه شده اما متاسفانه کمیسیون آن را در دستور قرار نمی دهد که به صحن ارائه شود. این گزارش بنا بر یکسری الزامات و ضرورت ها، باید پیش از اتمام مجلس یازدهم قرائت شود.لازم به توضیح است که برخی از نمایندگان مجلس با مطرح کردن احتمال سواستفاده رسانه های بیگانه از این گزارش، قصد سرپوش نهادن روی تخلفات را دارند.از طرف دیگر در اوائل تیرماه ۱۴۰۲ ، شاهد افشار فیش حقوقی مالک شریعتی نیاسر برای فشار بر او جهت کنار کشیدن از طرح تحقیق و تفحص از فیش های نجومی بودیم.
ماجرای کسر مقرری ماه اول دانشجو معلمان و توضیحات عذر بدتر از گناه آموزش و پرورش
معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی در مورد کسر مقرری ماه اول دانشجو معلمان ارائه کرد. آموزش و پرورش توضیح داد که با استعلام صندوق بازنشستگی کشوری برابر با مستندات فوق و پاسخ مربوطه از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور با مضمون مشمولیت و ایضا ورود دستگاه‌های، نظارتی، وزارت آموزش و پرورش به کسر مقرری مربوطه برابر ضوابط و مقررات مربوط ملزم گردید. مزید استحضار به منظور رفاه حال دانشجویان گرامی با توجه به فرآیند حقوق دریافتی این عزیزان در این مرحله به صورت ۳ قسط و بیشتر اقدام شده است. لازم به توضیح است، رویدادی شبیه به این در تیرماه ۱۴۰۱ نیز بوقوع پیوسته بود و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در تیرماه اقدام به کسرِحقوق ۲۰ درصدی دانشجو معلمان این دانشگاه کرد و باعث اعتراضاتی در بین دانشجویان شد.
مسئولیت ناپذیر مثل وزیر ارتباطات، اختلال و قطعی اینترنت تقصیر کیست؟ + لزوم تصویب پرداخت جریمه سه برابری به مشترکان
نت‌بلاکس، اختلال اخیر در اینترنت ایران را تایید کرده و در توییتی نوشت: «شاخص‌ها نشان می‌دهند از اوایل صبح روز (دوشنبه ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳)، اختلال متوسطی در اینترنت ایران بر چندین شبکه تاثیر می‌گذارد. بررسی این رویداد ادامه دارد.» در تصویر رادار منتشرشده توسط نت‌بلاکس، اختلال در اپراتور‌های شاتل، مبین‌نت و افرانت دیده می‌شود. شرکت ارتباطات زیرساخت در توضیح این اختلال اعلام کرد که هیچ اختلالی در شبکه زیرساخت کشور نیست و احتمال می‌رود مشکل و اختلال از یکی از اپراتور‌های مخابراتی باشد که توسط مسئولان مربوطه بررسی می‌شود. البته که گردن گیر یک مشت جماعت حقوق بگیر سرماه دولتی همیشه ضعیف بوده و هست. وقتی که بجای استقرار نظام حکمرانی (تعامل سه جانبه دولت گرایی با بخش خصوصی و حقوق عامه) و دولت خوب، مدیریت دولتی و نگاه بالا به پائین را حاکم می‌کنیم، نتیجه بهتر از این نمی‌شود. وقت و زمان چند میلیون ایرانی بدلیل همین اختلال به هدر رفته است؟ چقدر از اقتصاد خرد و یا فعالیت‌های تخصصی در کشور دچار زیان و چالش شده است؟ آیا وقت ان نرسیده که مجلس دست از سیب زمینی بازی برداشته و جریمه حداقل سه برابر مدت اختلال را تصویب کند؟ آیا زمان آن نرسیده که دادستان محترم بدلیل پایمال شدن حقوق عامه، ورود موثر داشته باشند؟
تکرار بی تدبیری های وزیر نفت با بیان الزام به استفاده از کارت سوخت شخصی برای سوخت گیری از ۱۰ روز دیگر + واقعا کی باید بفهمید و اقداماتی شایسته و شکیل را شاهد باشیم؟
وزیر نفت در توجیه اطلاع رسانی صورت پذیرفته در خصوص سوخت گیری کارت پایه خودرو از ۱۰ روز دیگر (سوخت گیری با کارت شخصی هر خودرو) گفت: در قانون و بودجه ۱۴۰۳، قانون گذار وزارت نفت را مکلف کرده که در سال ۱۴۰۳ باید ۹۵ درصد عملیات سوخت گیری توسط کارت سوخت شخصی انجام شود. باید از این آقای جواد آقا اوجی پرسید که در کشوری که خودرو‌های تولید داخل آن متوسط مصرف ۷-۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر داشته و با در نظرگیری ترافیک، این رقم بطور متوسط به ۱۰ لیتر می‌رسد و با توجه به پیمایش متوسط ۴۰-۵۰ کیلومتری مورد نیاز در روز برای شهروندان صاحب وسیله نقلیه (کار - منزل)، سهمیه ۶۰ لیتری حداکثر تا ۱۵ روز ماه کفایت می‌کند، ۱۵ روز دیگر را باید چه کرد؟ اگر گفته شود که از کارت خودشان، استفاده کنند و سهمیه آزاد بزنند باید گفت بر این اساس، احتمالا هدف اصلی خالی کردن کارت‌های سوخت از سهمیه ذخیره شده و ترویج سوختگیری کارت محور می‌باشد. توضیحات درست، اما کسانی که کارت را گم کرده اند، کارت را جا گذاشته اند و ..، چه کنند؟ که مسلما پاسخ، استفاده از کارت جایگاه است. بر اساس توضیحات بالا، آیا بهتر نیست بجای قائم موشک بازی، بشکل شفاف با مردم در خصوص همین مراحل صحبت کنیم و با اطلاع رسانی و آماده سازی کافی، وارد برنامه افزایش قیمت حامل‌های انرژی شویم و با قائم باشک بازی های کودکانه ، به اعتماد عمومی مردم لطمه نزنیم. آیا بهتر نیست بجای شوک درمانی قیمتی یا کم توجهی به اصلاح تصورات مردم از شوک درمانی و بی اعتمادی اذهان به شما، در خصوص دامنه های احتمالی افزایش قیمت حامل‌های انرژی صحبت کنیم؟ آیا بهتر نیست منطق ابلهانه و سرتا به پا احمقانه مقایسه قیمت بنزین در ایران و سایر کشور‌ها را کنار گذاشته و با محاسبه قدرت خرید مردم و انطباق آن با افزایش قیمت بنزین و اثرات احتمالی اندک ان روی تورم، با مردم حرف بزنیم. متاسفیم برای خودمان و کشورمان که در برخی موارد، لابی‌ها تعیین کننده وزیر و وکیل هستند نه شایستگی‌ها و صلاحیت ها. آقا جواد ،منتظر دریافت توضیحات از روابط عمومی همیشه خاموشت هستیم.
نباید اجازه دهیم از بسیج یک وجهه ترسناک برای مردم درست کنند + تاکید بر وجه اجتماعی و شجره طیبه بودن بسیج بجای وجه نظامی گری و نیروی نیابتی
آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار سردار هاشمی فرمانده و جمعی از مسئولین بسیج ادارات قم، با توجه به ارایه توضیحات درخصوص استفاده از ظرفیت بسیج جهت نظارت بر پاکدسی مدیران ، بیان داشتند که، می‌بایست در کنار نظارت فیزیکی ، اقدامات فرهنگی نمود و برای مدیران و کارمندان لااقل در هر ماه جلسات اخلاقی و تهذیبی بگذارید تا اعتقادات شان قوی‌تر بشود. چرا یک فرد پاک‌دست نیست؟ برای اینکه یا خدا را قبول ندارد یا خدا را فراموش می‌کند، یا قیامت را قبول ندارد یا آن را فراموش می‌کند! چرا اینقدر در روایات تصریح شده که «اکثروا ذکر الموت»، یاد مرگ را در دل خود زیاد کنید، برای اینکه انسان با یاد مرگ یک تحوّل روحی پیدا می‌کند. بسیج را نباید به بعد نظامی تقلیل داد و به فرموده امام، بسیج شجره طیبه است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۱   درصف انتشار: ۰
هشدار سازمان بازرسی درباره گرانفروشی بلیط هواپیما ، تاخیر در پروازها و نارضایتی و سرگردانی مسافران
احمد اسدیان معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور در پی بازدید از فرودگاه بین المللی مهرآباد و گله مندی مردم از برخی موضوعات به وزیر راه و شهرسازی نامه هشداری زد. وی در این نامه بیان داشت که این بازدید در راستای احقاق حقوق عامه و رصد و پایش سایت‌ها و دفاتر فروش بلیت هواپیما در دستور کار این سازمان قرار گرفت که نتایج حاصله مؤید نارسایی‌ها و مشکلاتی در این حوزه است.اسدیان به عدم تمکین برخی از شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت سقف قیمت مصوب پس از موقوف الاجرا شدن رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا از وزیر راه و شهرسازی خواسته شده که بر اساس بند «ج» ماده (۱۱) قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور و ماده (۴۲) آیین نامه اجرایی قانون مرقوم و به منظور اجرای صحیح قانون و جلوگیری از فروش بلیت خارج از شبکه رسمی «ایجاد بازار سیاه» و مازاد بر ظرفیت هواپیما و همچنین جلوگیری از فروش چارتری و اجباری بلیت هواپیما به همراه محل اقامت شامل مسافرخانه، هتل و ...، نظارت مؤثر بر شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت شیوه نامه حقوق مسافر هوایی اعمال شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دغدغه روحانی در خصوص فعالیت قرارگاه «خاتم الانبیا» :
پشت پرده های پیگیری روحانی از تخلفات قرارگاه خاتم
یک نامزد شناسایی شده برای یک وزارتخانه کلیدی نقل می‌کرد از گفتگو با آقای روحانی متوجه شدم فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای ایشان یک دغدغه جدی است که ذهن او را مشغول کرده و به دنبال تخلفات بودجه‌ای و هزینه‌ای در این مجموعه است.
قالیباف: جداول بودجه ۱۴۰۳ پس از نوروز بررسی می‌شود + تداوم پرداخت‌ها بشکل یک دوازدهم علی الحساب و انتقادات
قالیباف با بیان اینکه پیش از اصلاح قانون بودجه، جداول بودجه پس از نوروز بررسی می‌شد، خاطرنشان کرد: جداول را پس از نوروز ۱۴۰۳ بررسی خواهیم کرد و در طرحی که دوشنبه یا سه‌شنبه این هفته در صحن به تصویب می‌رسد، اجازه پرداخت به دولت برای بخش درآمدی بودجه ۱۴۰۳ داده خواهد شد. حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مجلس، در جلسه علنی روز ۲۰ اسفندماه مجلس در تذکری با استناد به ماده ۱۸۴ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: امروز بیستم اسفند ماه است، اما هنوز لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را نداریم؛ چون بررسی لایحه بودجه کل کشور دو مرحله‌ای شده است، مرحله اول بررسی شده و ایرادات آن هم برطرف شده و الان در شورای نگهبان است، اما هنوز تبدیل به قانون نشده و فکر می‌کنم که تا لایحه بودجه تبدیل به قانون شود، به پایان امسال نمی‌رسد.
برای نجات پرسپولیس و استقلال کمک می‌کنیم + تو مدیریت کن بودی، تعاون و تامین اجتماعی این وضعیت رو نباید می داشت ؟
از دوره سلطانی فر که بحث واگذاری و خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس مطرح بود، گفتیم که کسی این دو تا تیم را گردن نخواهد گرفت. در دوره رئیس سازمان خصوصی سازی قبلی، گفتیم که سهام این دو تیم را مردم نمی‌خرند. الان هم می‌گوییم که کلا به بخش خصوصی واگذار کنید و بخش دولتی نباید تیم داری کند. حتی ممانعت قانونی در این خصوص هم وجود دارد. این وضعیت، سید صولت مرتضوی، ادعای کمک کردن دارد؟ بنده خدا در جریان نیست که چند وقت پیش، تامین اجتماعی قصد حراج دفتر یکی از این تیم‌ها را داشت. به سید صولت هم مشفقانه عرض می‌کنیم، بیل زن هستی، باغچه وزارت خودت را بیل بزن و وضع معاونت امور تعاون و تامین اجتماعی، پا در هواست. خودت هم بهتر از ما می‌دانی از چه چیزی صحبت می‌کنیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادامه تقابل واقعیت ها با ادعاهای مدیران دولتی در حوزه حمل و نقل ریلی :
از ادعای میعاد صالحی درباره نبود مشکل در حوزه حمل و نقل ریلی تا فغان فعالان صنعت و کارشناسان تخصصی
میعاد صالحی می‌گوید که: مشکلی در ورود واگن‌های منطقه CIS به کشور نداریم. هیچ کمبود لوکوموتیوی نداریم، در هر شبانه روز، ۳۰۰ لوکوموتیو باری در کشور تردد می‌کند. بین سه تا ۵ روز بار را از سرخس تحویل می‌گیریم و در بندرعباس تحویل می‌دهیم و.. منتقدین می‌گویند که مدیرعامل راه آهن برای حوزه نرم افزاری و سخت افزاری ایمنی چه اقدامی صورت داده است و چه برنامه‌هایی برای تربیت نیرو و جذب نیرو در حوزه ایمنی داشته یا دارد؟ ممانعت از تقویت بخش خصوصی و میل به تصدیگری دولت بر خلاف تصمیم مقامات عالی نظام و قوانین بالادستی چرا در راه آهن دنباله گیری می‌شود؟ علت تلاش علنی برای بازگشت از خصوصی سازی و دولتی سازی مجدد بخش ریلی چیست؟ تلاش‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای فراوان برای نمایش رکورد شکنی‌های عمدتا گمراه کننده یا کذب برای چیست؟
یادداشت و دیدگاه ها
وزیر سابق جهاد در دولت رییسی؛ محکومیت قضایی برای مدعی اقتدار غذایی!
آقای رئیس جمهور، چقدر مشفقانه درباره این فرد هشدار امنیتی دادیم؟
تعطیلی پنجشنبه یا شنبه؟ مسأله این است
گفتگو با سه عضو اتاق بازرگانی:
چه می‌کند اختلاس با روح ایران و ایرانی؟
اعوذ بالله من شر مدیران اجرایی اختلاس گر رجیم و ضعف نظارت ها:
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
عدد‌سازی گازی در وزارتخانه و شرکتی با فیش های حقوقی آنچنانی؟
روایات دولتی ها از تولید گاز و داده‌های به رخ کشنده تفاوت‌های آماری در سایر منابع :
نقد و بررسی
چرا فتح الله آقاسی زاده از روند تغییرات مدیریتی در ایران گلایه دارد؟
انتقاد از وضعیت مدیریتی کشور، توسط یک سازمان مدیریتی سابق:
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها