پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پدرم هیچ گاه تحکم به داشتن حجاب و رعایت موازین شرعی نکردند
فرزند شهیدبهشتی با تأکید بر اینکه پدر در خارج از کشور نیز هرگز مرا وادار به داشتن حجاب نکردند، گفت: ایشان با آگاهی دادن، تشویق به خواندن کتاب‌های مرتبط با موضوع حجاب و امکان مقایسه بین دین مسیحیت و اسلام، آزادی بیش از حد و در واقع بی بند و باری دختران در جامعه غربی و بیان وظایف و مسئولیت‌های دختران و زنان در اسلام و ارائه الگو‌های زن مسلمان، سبب شدند که با آگاهی کامل و علیرغم دشواری‌های بسیاربرای یک دختر نوجوان، حفظ حجاب و رعایت دستورات شرعی حتی در جامعه بی بندو بار غربی را انتخاب کنم.
مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه البرز:
چند سال پیش حتی تصور هم نمی‌کردیم که روزی سگ وارد زندگی مردم شود
مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه استان البرز گفت: چند سال پیش حتی تصور هم نمی‌کردیم که روزی سگ وارد زندگی مردم شود و برخی افراد به جای فرزندآوری از حیوانات خانگی نگهداری کنند. چرا دچار چنین معضلی شدیم و قبح آن از بین رفته است؟
دنیاپرستی که در عالم موج می‌زند، کشور ما را نیز فرا گرفته است
سخنران حرم حضرت معصومه (س) گفت: پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله می‌فرمایند؛ ما پیامبران و پاسداران وحى الهى و پرهیزکاران از توقّـعات بى جا و تشـریفات و زحـمت دادن به دیگران بیزاریم. متاسفانه دنیا پرستی که در عالم موج می‌زند، کشور ما را نیز فرا گرفته، زرق و برق زندگی بسیار بیشتر از ضروریات آن شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ارسال دارو‌های مورد نیاز حجاج ایرانی به عربستان
معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر از ارسال داروهای مورد نیاز حجاج ایرانی به عربستان خبر داد. با توجه به اینکه به تدریج حجاج اعزام شده‌اند، تاکنون از بخشی از دارو‌هایی که به صورت تدریجی ارسال شد، استفاده کردیم و بخشی را هم از طریق سیستم سعودی در محل خریداری کردیم تا بار اصلی دارو برسد و بتوانیم خدمات را ارائه کنیم.
غلات (غلو کنندگان در دین و اهل بیت) از مخالفان دین هم خطرناکتر هستند
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی، استاد سطح خارج حوزه علمیه و رئیس بنیاد فرهنگی امامت گفت: خطر غلات از خطر کیسانیه، زیدیه و حتی مخالفان بیشتر بود، زیرا غلات از یاران اهل بیت (ع) یارگیری و جریان منسجم شیعه را متفرق می‌کردند و جریان تصوف باطنی هم در این دوره نمایان شد.
توقف پخش برنامه طببب توسط معاونت سیما بدلیل رابطه نماز با آرتروز زانو! + ویدئو
میهمان برنامه امروز طبیب، سخنان عجیبی درباره آسیب‌های نماز به مفاصل و زانو به میان آورد که با واکنش معاون سیمای صداوسیما همراه بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح عفاف و حجاب، امری فرهنگی و تربیتی است، با آتش بازی نکنید آقای صدیقی
اینکه دین مبین اسلام، تاکید خاص و الزامی بر رعایت عفاف و حجاب دارد، مورد قبول همه ما بوده و هست. اما یادمان نرود که اجرای این تاکید و الزام دینی، بستر‌های تربیتی و فرهنگی نیاز دارد که در عرض چند دهه از آن غافل بوده و پوسته گرایی کرده ایم. بدون مهیا سازی این دو بستر، ورود به مسئله باعث ایجاد تقابل و دوگانگی بشدت خطرناکی برای نظام خواهد شد که هر کارشناس امنیتی آن را تائید می‌کند. برخی از سروران ما نظیر آقای صدیقی، بدون نظر داشت به واقعیت‌های جامعه و کم توجهی به ظریف بینی‌هایی خاص، به این مسائل ورود می‌کنند (حول وظیفه مندی شخصی و سازمانی آنهم بحق)، که خروجی آن چندان همراستا با نیات و اهداف آغازین نخواهد بود.
دلار ۹ هزار تومانی حجاج، واقعیت دارد، اما نه رانت است و نه امتیاز خاص مربوط به دلار‌های سال ۱۳۹۸ می‌باشد
بعد از گذشت دو سال و برگزاری همگانی مراسم حج، سازمان حج و زیارت با استفاده از ارز خریداری شده در سال ۹۸ اقدام به اعزام زائران خواهد کرد و در واقع ارز جدیدی به زائران امسال حج اختصاص پیدا نخواهد کرد. سازمان حج و زیارت برای حل این مشکل که هزینه‌ای حدودا ۴۰ تا ۴۵ میلیون تومانی را به زائران تحمیل می کرد، درخواست اختصاص ارز ارزان یا نیمایی نکرد. راهکار سازمان حج و زیارت کنترل قیمت‌ها، کاهش اعزام عوامل و همچنین بهره‌گیری از هتل‌های ارزان قیمت‌تر برای اسکان زائران بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آقای امام جمعه اصفهان، لطفا مودب‌تر و واقع گرایانه با مسائل برخورد کنید، یعنی چی که منتقدین بدنیت مثل مگس اند؟
چند وقتی است که در حال امر به معروف و نهی از منکر و تذکر دادن به ائمه محترم جمعه برخی از استان‌ها هستیم. بجای آنکه الگو باشند و جهت دهنده به توسعه و تقویت فرهنگ و اخلاق عمومی، از روی عصبانیت و بعضا هیجان عباراتی را مورد استفاده قرار می‌دهند که به هیچ وجه پسندیده نیست. یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه امروز بیان داشته است که برخی دنبال این می‌گردند که فقط نقاط ضعف را ببینند، این‌ها مثل مگس هستند. از نظر اقتصادی، روزبه‌روز وضعمان بهتر می‌شود. آقای طباطبایی نژاد عزیز، سرور گرامی، این شیوه صحبت کردن نه در قرآن آمده نه در سیره و سنت نه در عقل و نه در اجماع. ثانیا بار‌ها گفتیم که نیازی به سفید نمایی و سیاه نمایی نیست. لطفا در خصوص کمبود‌ها و مشکلات تذکر دهید و عملکرد بخواهید. سربسته عرض می‌کنیم که دولت از ریل عقلانیت در حال خارج شدن است در چنین شرایطی، تذکرات بزرگانی، چون شما می‌تواند کارگشا باشد نه حمایت‌های نابجا و سیاسی و بدون پشتوانه و لفظی.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گلایه رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزاران حج و زیارت؛
سراغ اختلافات شیعه و سنی نروید، صدبار تکرار می‌کنیم و باز یکی صدایش بلند است
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران حج امسال گفت: مدام صدبار تکرار میکنیم باز یکی از آن طرف صدایش بلند میشود راجع به مسئله‌ی شیعه و سنی و اختلافات و شکافها. چرا این کار را میکنند؟ چرا به سود دشمن کار میکنند؟ نمیدانند که انگلیس‌ها هنرشان ایجاد اختلاف است و یکی از گسل‌ها و شکاف‌هایی که همیشه انگلیس‌ها استفاده کرده‌اند شکاف بین شیعه و سنی بوده؟ حالا بتدریج دیگران هم یاد گرفتند و در این اندیشکده‌های آمریکا، اندیشکده‌های سیاسی و... ملاحظه میکنید که میگویند بله فلان افراد شیعه‌اند، فلان جا‌ها شیعه‌اند فلان جا‌ها سنّی‌اند. به آن‌ها هم رسیده شیعه و سنی! نکنید، برادرانه باهم زندگی کنید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استاد اقتصاد دانشگاه تهران خطاب به ائمه جمعه؛
از افزایش قیمت‌ها در خطبه‌های نماز حمایت نکنید
در چند هفته اخیر بشکلی منظم اقدام به انتقاد از ائمه جمعه شهر‌های بزرگ کشور نظیر تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، رشت، اهواز و همانند ان‌ها و نقد صحبت هایشان در خصوص حمایت‌های نابجا از انتصابات و افزایش قیمت‌ها کرده ایم. پیرو این موضع گیری حرفه ای، دکتر سبحانی استا اقتصاد دانشگاه تهران هم به مسئله ورود موثر نموده و از ائمه جمعه درخواست نموده است که از افزایش قیمت‌ها در خطبه‌های نماز حمایت نکنید، نگذارید باور‌های دینی مردم دچار تردید شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واکنش‌ها در پی اهانت به پیامبر (ص)؛
سخنگوی حزب حاکم هند تعلیق شد و حزب بیانیه داد
در پی اهانت «ناوین کومار جیندال» سخنگوی حزب افراطی «بهاراتیا جاناتا» به عنوان حزب حاکم هند به ساحت مقدس نبی اکرم (ص) و افزایش اعتراضات، این حزب با صدور بیانیه‌ای از تعلیق وی از مقام‌ش خبر داد. در این بیانیه حزب حاکم هند هیچ گونه عذرخواهی از بابت این اهانت نکرده است.
‌می‌خواهند چند شهر را خراب کنند؛ یکی از آن‌ها قم است
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بزرگ‌ترین تحقیقات درباره امام الان در اسرائیل انجام می‌شود گفت: اسلام ستیزی یکی از واقعیات دنیا است؛ در حال حاضر به این فکر افتادند که چند شهر را زودتر خراب کنند که یکی از آن‌ها قم است.
عدالت خواهان مقابل نظام نیستند آقای علم الهدی، قصد حفاظت از ولایت در گام دوم انقلاب و پاکسازی جریان نفاق و نفوذ را دارند
علم الهدی امام جمعه محترم مشهد در نماز جمعه مدعی شده اند که افراد عدالت خواهی فکر می‌کنند با ایستادن در مقابل ولایت در حال پیمودن راه امام هستند. باید خدمت ایشان عرض شود که برداشتی بشدت اشتباه دارند. عدالتخواهان به هیچ وجه مقابل نظام نیستند آقای علم الهدی.عدالت خواهان ریشه های برخی از انحرافات و مشکلات را شناسایی نموده و قصد حفاظت از ولایت در گام دوم انقلاب و پاکسازی جریان نفاق و نفوذ را دارند. این جریان پاکسازی به مذاق منتفعین از انقلاب ، منافقین و چند چهره ها ، نفوذی ها و حتی برخی از متعصبین ، خوش نخواهد آمد.
درآمد زایی اشراف محور در بهشت زهرا و ادعای سامان دهی به مقبره‌های خانوادگی!
اشرافیت به قبرستان هم رسید. بهشت زهرا برای افزایش درآمد اقدام به فروش مقبره خانوادگی می‌کند. با صدور این مجوز، کوچک و بزرگ و به سبک‌های خاص ساخته شد و چهره بهشت زهرا بهم ریخت. مسئولان محترم و بی خیال دیروز، امروز تازه متوجه عمق اشتباهات خود شده و قصد اجازه ساخت با طرح‌های مجاز را دارند.
مشکلات معیشتی وجود دارد، اما راهی جز این نیست؛
آقای دژکام، امام جمعه محترم شیراز، راه هست، خوبش هم هست
دژکام خطیب جمعه شیراز در بیاناتی تعجب آور مدعی شده اند که مشکلات معیشتی وجود دارد، اما راهی جز این نیست؟! باید خدمت شان عرض شود که راه حتی از نوع کوتاه مدت هم به وفور وجود دارد. دعوت کن اول خدمت شما هم توضیح می‌دهیم. مجددا درخواست می‌کنیم که حمایت نابجا از دولت مردان نکنید و بجای حمایت سیاسی نابجا، عملکرد طلبی برنامه محور با قید زمانی نخواهید. گام دوم انقلابی عمل کنید لطفا.
حکمرانی بدون دانش و ارزش‌های اخلاقی بی‌معناست
امام جمعه موقت تهران گفت: حکمرانی بدون دانش، قانون، قانونمداری، عدالت و آراستگی به فضائل و ارزش‌های اخلاقی از نگاه آن حضرت بدون کارآمدی و بی معنا است. در حاکمیت حضرت علی (ع) که مهمترین پشتوانه نظریه‌پردازی در نظریه حکمرانی است، عدالت، آزادی، ارزش‌های اخلاقی، خصایص و قانونمداری، حقوق ملت و دفاع از مظلوم از جایگاهی بسیار ویژه‌ای برخوردار است.
وقتی صدای آیت الله نوری همدانی برای تذکر گرانی پخش نمی‌شود، تکلیف مابقی روشن است!
آیت الله نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر روز گذشته، به مناسبت پایان سال درس خارج خود در مسجد اعظم ضمن سخنانی با تاکید بر اهمیت ضرورت پشتیبانی روحانیت از نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت، یکی از وظایف مهم روحانیون و علما حفاظت و پشتیبانی از نظام اسلامی است چرا که نظام، نظام اسلامی است، اما این امر محقق نمی‌شود مگر با خدمت به مردم و رفع مشکلاتشان. به مسئولان تذکر می‌دهیم، اما پخش نمی‌شود! صدای ما به جایی نمی‌رسد.
حوزه باید خدمات به نظام اسلامی بدهد، اما به حکومت وابسته نشود
آیت الله العظمی جوادی آملی فرمودند: ایام کرامت باید انسان را عاقل کند، حوزه باید ببیند که رهاورد تازه قرآن چه چیزی است، نظام و رهبر و بسیاری از مسئولین از حوزه برخاسته اند و این حوزه سر تا پایش کرامت است و نباید به چیزی آلوده شود، حوزه باید خدمات به نظام اسلامی بدهد، اما وابسته نشود.
فاجعه آبادان مربوط به ضعف خودمان بود؛ کار به جایی رسید که داد مردم هم بلند شد؟!
اینکه یکی از آیات عظام کشور فاجعه ای، چون آبادان را به نوعی بی نظمی موردی با اثرگذاری شدید تقلیل معنا می‌دهد، برایمان جای تعجب دارد. باید خدمت حضرت آیت الله مکارم شیرازی عرض کنیم، بسیاری از امور متاسفانه دچار چنین آسیبی شده اند و باید با انقلابی دیگر (گام دوم انقلاب)، آستین همت برای اصلاح را بالا زد. بپذیریم که در گام اول بشدت مماشات کردیم که کار به خوشحالی متنفعین، منافقین و نفوذی‌ها رسید. از کلیه مراجع و آیات عظام کشور هم تقاضا داریم از جانبداری بی جهت و تعارف گونه سیاسی با مقامات و مدیران دولتی در زمینه‌های مختلف، پرهیز کنند.
ائمه جمعه به موضوع افزایش قیمت‌ها و حمایت‌های نابجا، ورد نکنند
حسن سبحانی اقتصاددان اظهار داشت: من مشفقانه به ائمه محترم جمعه و جماعات توصیه می‌کنم که در خطبه‌های نماز، به موضوع حمایت از امری بسیار پیچیده همچون افزایش قیمت‌ها ورود نکنید و باسبقت برای دفاع از اقدامات منجر به فقر و فلاکت عموم مردم، که بسیاری از شما‌ها هم از آنان هستید، حس اطمینان صادقانه به صحت کلام خطیب جمعه را با حس نا‌خوشایند تردید به باور‌های دینی مخاطبان خویش جایگزین ننمایید.
چه کسی مشاوره اقتصادی به امام جمعه موقت شیراز داده است؟
هرچند نیت خیر آقایان بر ما اثبات شده است، اما سخن گفتن در خصوص موضوعاتی که اشرافیت حداقلی در خصوص آن‌ها ندارند، نوعی ظلم به خود و دیگران محسوب می‌شود. باید پرسید که چه کسی به امام جمعه موقت شیراز در خصوص شیوه هزینه کرد یارانه‌ها، مشاوره داده است؟
آقای صدیقی نه حذف ارز ترجیحی امتحان الهی است و نه گرانی! آستین‌ها را برای کارآمدی باید بالا زد
اینکه در تریبون نماز مقدس و وحدت آفرین جمعه اقدام به کلی گویی‌های حمایتی خاص شود را به هیچ وجه پسندیده نمی‌دانیم. نه حذف ارز ترجیحی می‌تواند امتحان الهی باشد و نه گرانی. پیامبر عظیم شان اسلام از فقر امت به خدا پناه برده است و فقر را زمینه ساز کفر دانسته. از شما انتظار بیش از این می‌رود. تاکید بر عقلانیت اقتصادی، بکار گماری و استفاده از افراد صاحب نظر و حساسیت به شایسته سالاری، تعهد به فسادستیزی بشکلی پایدار، قانونگرایی و برخورد بدون تعارف با فساد و مفسد و فاسد، تقویت نظارت و نهاد‌های نظارتی، تقویت رسانه‌ها بعنوان بازوان پرتوان و همیشه بیدار نظام، برنامه محوری و دوری از هرگونه سلیقه گرایی و خود خاص بینی مدیریتی و مواردی همانند امتحان الهی هستند. خداوند ما را می‌آزماید تا ببیند زمانی که در قدرت هستیم امانتداری می‌کنیم و ماموریت‌های الهی را به خوبی و به شایستگی دنباله گیری می‌نماییم یا خیر. آقای صدیقی عزیز، انتظارات ما از بزرگی، چون شما، بسیار فراتر از سخنان و سطح حاضر است. خیلی از دوستان راه را می‌دانند و حاضر به همکاری هستند، اگر دست تان به آقای رئیسی می‌رسد، بسم الله.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گرانی ایجاد کردن در کشور از هر جنایتی بدتر است
علم‌الهدی امام جمعه مشهد گفت: دولت دست به یک حرکت اصلاحی زد و یارانه‌ای که در جیب ۴۱۲۰ نفر بود را در جیب ۷۲ میلیون آدم ریخت، کار کمی نیست، نرخ جنس بالا می‌رود و حالا تو جنسی را که ارزان خریدی را نگه داری گران بفروشی، حتی احتکار کنی که گران‌تر بشود؟ گرانی ایجاد کردن در کشور از هر جنایتی بدتر است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
مکر مکرون پلید مدافع شیاطین!
در پی اظهارات ضد اسلامی؛
اینم عاقبت سلطان قبر!
سوژه کارتونی علیرضا پاکدل؛
مسجد و هیئت نروید، کرونا می‌گیرید!
بی عدالت در محدودیت‌ها
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین