پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
بهتان زدن به مسلمان، مشرک و کافر، خلاف اخلاق است + کار روحانیت تملق و توجیه نیست، بلکه دفاع از حقوق مردم است
آیت الله علوی بروجردی اظهار داشت: اگر عده‌ای در حوزه و غیر حوزه می­خواهند شخص بنده را حذف کنند و تک صدایی در حوزه باشد، اقراء به جهل نکنند و بدانند که رسالت روحانیت، دفاع از حقوق انسان‌ها و ضعفاء بوده و این نباید فراموش شود. کار روحانیت تملق گویی و توجیه نیست، اگر کسی انتقاد یا اشکالی می‌کند از سر دلسوزی برای نظام هست، متملقین و آن‌هایی که عیوب را می­بینند و نمی‌گویند تا این اشکالات بر طرف شود، این‌ها طرفدار و دلسوز نظام نیستند!
خانم لاجوردی، حاضرید در صورت بحران زا شدن قانون حجاب، بعد از سه سال به اتهام قصور و تقصیر و انحراف در سیاستگذاری، دادگاهی شوید؟
جمهوری اسلامی ایران متاسفانه بدلیل فعالیت چهار گروه متعصبان مقید به سنت گرایی و کم اعتقاد به فقه پویا، ترکیب منافقین داخلی و نفوذی‌ها، منفعت طلب‌های حاشیه نشین و در نهایت خوارج ظاهر اصلاح دارای سنت شمشیر کشی بر علیه علی زمان خود، بشدت در زحمت افتاده تا حافظ رسالت تمدنی خود با تعادل بخشی به سه رکن جمهوریت مبتنی بر قانون اساسی، اسلامیت مبتنی بر دین مبین و انقلابی گری مبتنی بر آرای امامین انقلاب باشد. اعمال قدرت و اصول کلی و مشترک جریان‌های چهارگانه فوق نیز وارد کردن فشار، تصرف منابع و منافع و فرصت‌ها و در نهایت توجیه گری است. شاید این توضیحات ارتباطی به فرمایشات خانم لاجوردی نداشته باشد. اما آیا ایشان حاضرند در صورت عدم موفقیت قانون حجاب در سه سال آینده (اجرای آزمایشی) به اتهام قصور، تقصیر و نقص در سیاستگذاری، دادگاهی شوند؟ ما درباره پیامد‌ها و عوارض این نوع قانونگذاری‌ها هشدار می‌دهیم. ما از آیات عظام، زعمای کشور، حقوق دان‌ها، دلسوزان امنیت کشور، شورای نگهبان استمداد طلبی می‌کنیم. فصل پنجم این قانون، جرم انگاری همگانی سلیقه محور و مداخله در حقوق اساسی را دنباله گیری می‌کند. بعضی از عزیزان ما داغ هستند و پیامد‌های دوقطبی سازی و تقابل‌ها و خدای ناکرده کاهش سرمایه نظام را نمی‌بینند. ما مشفقانه هشدار می‌دهیم و بنا بر غیرت اسلامی- ایرانی، استمداد طلبی می‌کنیم. این کشور، رسالت تمدنی دارد، با ندانم کاری ویرانش نکنیم.
بانک ملی نه از زائران بلکه از جریان اسلام حمایت کرده است
سفیر سابق ایران در ایتالیا گفت: حمایت بانک ملی از زائران حسینی بسیار مهم است چرا که هر کسی در این مسیر به جوشش و خروش هر چه بیشتر راهپیمایی اربعین کمک کند قطعا موانع بسیار بزرگی بر سر راه دخالت و تهدیدات دشمن در منطقه قرار داده است.
آقای میراحمدی وزارت کشور ، حالا متوجه می شوی که چرا به انتصاب و صلاحیت شما انتقاد داشتیم؟ + داستان بازگشت زوار اربعین
انتصاب امیراحمدی و صلاحیت ایشان برای این سمت، مورد انتقاد ما بود. وقتی که با برخورد تند با مردم متقاضی حق آبه سیستان در سال های ماضی برخورد کرد، مورد انتقاد ما بود و .... . وقتی رئیس ستاد محترم اربعین بشکلی غلو گونه ماندگاری زوار در مرز برای بازگشت به شهرهای خود را بین نیم ساعت تا ۵ ساعت اعلام می کند و ان را به آمار ماندگاری ۱۵ساعته در سنوات گذشته مقایسه می کند، چه بگوییم؟ وقتی جناب امیراحمدی از لجستیک چند کانونی(شیوه تامین وسایل نقلیه برای بازگشت زوار به چند طریق داوطلبانه ، استفاده از ظرفیت دستگاه های دولتی و استفاده از ظرفیت دستگاه های خدمات رسان حمل و نقلی و بحث مسیر دهی به وسایل بشکل شبکه ای با تاکید بر نقاط کانونی) اطلاع کافی و وافی ندارد ، چه بگوییم؟ قصد تخریب افراد وجود ندارد، اما شیوه انتصابات در کشور( در نوبت های مختلف)، واقعا جای تاسف دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اطلاعیه جنجالی وزارت کار درباره کمک هزینه شرکت در راهپیمایی اربعین + حلال یا حرام؟ قضاوت با شما
در خبرها آمده است که به پرسنل وزارت رفاه و سازمان‌هایش، ۳ روز مرخصی تشویقی، ۵ میلیون تومان کمک هزینه و یک میلیون تومان برای هریک از اعضای خانواده، جهت اعزام به راهپیمایی اربعین پرداخت می‌شود. سوال اینجاست که این منبع این پول بغیر از بیت المال از کجاست؟ آیا شهروندان رضایت قلبی از هزینه کرد بیت المال جهت سفر جماعتی کارمند عموما کم بازده برای سفر زیارتی دارند؟ ما که باشیم ، سهم خود را حتی به ذره ای ارزن، حرام اعلام نموده و رضایت نمی دهیم. تبصره اینکه دولت طبق بودجه ۱۴۰۲مجاز است تا ۱۰میلیون تومان حمایت مالی از کارکنان در مناسبت های مختلف داشته باشد، سوال اینجاست که آیا این مبلغ جزو همان ۱۰میلیون تومان است و قرار است که در مناسبت ها به آنها هدیه داده نشود؟ سرپوشیده می گوییم که جرات اینکار را هم ندارید. شفاف سازی کنید با قید فوریت توسط وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی باید در دستور کار قرار گیرد.
با چه منطقی پیروان دیگر مذاهب رسمی را هم وادار به رعایت حجاب می‌کنید؟
به زبان بی‌زبانی به مردم نگویید این کشور مناسب کار و زندگی نیست، چنانکه گفته شده است، ۶۰ درصد جوانان را به صف انتظار مهاجرت نکشانید.کشورهای همسایه از بیابان، با خردمندی چه پایگاه جهانگردی موفقی ساخته‌اند. آن وقت دختر و پسر جوان ما ناگزیر می‌روند در همان کشورها به بیگاری کشیده می‌شوند.
قانعی در وبینار «بررسی اهانت به قرآن از منظر حقوق بشر بین‌المللی»:
ائتلاف‌سازی برای کیفرانگاری توهین به مقدسات مؤثرترین اقدام کشورهای اسلامی است
کارشناس مسائل بین‌الملل درباره مؤ‌ثرترین اقدام برای مقابله با قرآن‌سوزی و اهانت به مقدسات دینی گفت: کشورهای اسلامی اگر به دنبال اقدامات مؤثر و کارامد هستند باید آن را در چارچوب سازمان همکاری اسلامی و ائتلاف‌سازی انجام دهند و از این طریق با هنجارسازی از سوی کشورهای اسلامی در این زمینه، به سمت کیفرانگاری توهین به مقدسات در قوانین کشورهای غربی حرکت کنیم.
حسینی بوشهری: برخی از نوحه‌سرایی های خاص، دشمن شاد کن می‌شوند+توئیت انتقادی محمد علی ابطحی
بعد از انحرافات بوجود آمده در دو زمینه بدعت گذاری های مداح محور در عاشورا و تعارض بین رفتار واقعی گروهی از مداحان با رفتارهای دهه محرم شان،همچنین مدل بازی و مد بازار گروهی از جوانان در دهه محرم،نگاه های انتقادی به مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی آغاز گردید و درخواست های عمومی در بحث احیاگری دینی مطرح شد. از چند سال پیش نیز شاهد روضه خوانی و مداحی انتقادی و مطالبه گری در خصوص احیای هدف قیام حسینی هستیم که تا حدی رنگ و بوی سیاسی خصوصا در جامعه دارای فشار اقتصادی، گرفته است. آیت الله حسینی بوشهری برخی از این نوحه سرایی ها را دشمن شاد کن توصیف نموده و محمد ابطحی در توئیتی ،آن را واگشت به فلسفه عاشورا می داند. ورای این اختلاف عقیده، بنظر می رسد که به زودی تغییرات اجتماعی شدیدی را در این خصوص تجربه خواهیم کرد.
متن لایحه حمایت از خانواده از طریق ترویج فرهنگ عفاف و حجاب + بازنگری در کمیسیون قضایی مجلس
لایحه حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب که به پیشنهاد قوه قضائیه به دولت ارسال شده بود پس از تصویب به صورت دو فوریت با نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس تقدیم شد. انتقادات زیادی به ناکارآمدی این لایحه صورت پذیرفت و کمیسیون قضایی مجلس اقدامات اصلاحی را دنباله گیری نمود. بنظر می رسد که لایحه جدید اصلاحی ،خانواده را محور قرار داده و عفاف و حجاب را حول محور حمایت از خانواده طرح موضوع کرده است. حمایتی که افکار عمومی در بحث اقتصادی ،حرف های زیادی برای گفتن در خصوص ان دارد.
دادستان قزوین واگذاری اراضی موقوفه امینی‌ها را قانونی اعلام کرد + منبع اعلام نظر درباره تعارض منافع کیست؟
معاون فرهنگی سازمان اوقاف، ابعاد و جزئیات واگذاری یک موقوفه در قزوین به یکی از بستگان رئیس اوقاف را تشریح کرد. امروز همچنین دادستان قزوین نظر نهایی خود را درباره این موقوفه اعلام کرده و گفته است: در این پرونده تخلفی احراز نشد. این موقوفه اصلاً دست اوقاف نیست و متولی دارد و حق پذیره و این‌ها به متولی پرداخت شده است. این موقوفه برای حسینیه امینی‌ها در قزوین است که یک فضای بسیار زیبای قدیمی است و بسیاری از فیلم‌های تاریخی را آنجا بازی کرده‌اند. وی ادامه داد: واگذاری‌ها طبق روال معمول و قانونی بوده است و توضیحات تکمیلی به زودی منتشر خواهد شد.
جامعه‌ای که مسئله اصلی‌اش حجاب باشد نه عدالت اجتماعی و اقتصاد سالم، دیگر جامعه دینی نیست
فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم درخصوص ورود مداحان به سیاست گفت: این یک جریان هدایت شده‌ای است. از امام حسین (ع) بسیار صحبت می‌شود، ولی از آن اصلی که ایشان به خاطرش شهید شدند، صحبت نمی‌کنند. جامعه‌ای که مسئله اصلی‌اش حجاب باشد نه عدالت اجتماعی و اقتصاد سالم، دیگر جامعه دینی نیست.
اجرای طرح مقابله با بی‌حجابی از سوی فراجا؛
رسانه‌های دولت سخنان سخنگوی فراجا را تکذیب کردند؟
امروز در بخشی از خبری که تسنیم راجع به جزییات طرح جدید فراجا برای مواجهه با پوشش نامتعارف زده بود، به دستورات روسای قوای مجریه و قضاییه در این رابطه هم اشاره کرده بود. برخی رسانه‌های دولتی در خبری اعلام کردند که دستور روسای قوه مجریه و قضاییه برای اجرای طرح مقابله با بی‌حجابی از سوی فراجا صحت ندارد.حال آنکه صورت مسئله واضح است؛ سخنگوی فراجا رسماً مسئله‌ای را مطرح کرده و اگر نیاز به تکذیب دارد، باید مستقیماً درباره مطلب خود ایشان توضیح داده شود.
ضرورت برخورد با تدبیر به گونه‌ای که نه متهم به خشونت و تندروی شود و نه آزادی مطلق را در پی داشته باشد
آیت الله ناصر مکارم شیرازی، با توجه به سرمایه گذاری دشمنان بر ایجاد معضلات اخلاقی و فرهنگی در شهر قم، هوشیاری مردم را در این گونه موارد مهم برشمرده و افزود: دشمن تلاش دارد تا با نفوذ در مسائل فرهنگی، در کشور و به خصوص شهر قم ناامنی ایجاد کند که هوشیاری مردم سبب می‌شود، موفق نشوند. آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: نیروی انتظامی باید با تدبیر به گونه‌ای برخورد کند که نه متهم به خشونت شود و نه آزادی مطلق را در پی داشته باشد.
آقای خاموشی، صحبت کردن درباب موضوعات سیاسی و محرم و مقتل خوانی خوب است، اما تو درباره عملکردت در سامان دهی اوقاف حرف بزن، خیلی‌ها ناراضی هستند
یکی از بدعت‌هایی که آقایان تصور می‌کنند که قابلیت ادامه دادن مسیر حول آن را دارند، پوشاندن ضعف‌ها و کاستی‌های مدیریتی خود در پشت ساختار‌های منتصب به مقام معظم رهبری است. فعل زشتی که علاوه بر قبح ناکارامدی در سازمان تخصصی، کاهش سرمایه اجتماعی نظام را هم سبب می‌شود. بر این قاعده و به حکم شرعی دفاع از ولایت و حکم شرعی- قانونی امر به معروف و نهی از منکر، باید به این موضوع ورود موثر داشت. ماجرا‌های ریز و درشتی که از اوقاف می‌شنویم، متاسفانه قابل هضم کردن توسط افکار عمومی نبوده و شایعه و شائبه‌های زیادی را سبب شده است. از آقای خاموشی درخواست می‌کنیم بجای صحبت‌های حاشیه‌ای و سیاسی و غیره، تمرکز خود را بر ارایه عملکرد درخصوص ساماندهی اوقاف، فساد ستیزی در اوقاف، بشکل خاص بر بحث افزایش نظارت‌های مردمی بر اوقاف و دیگر موارد همانند قرار دهند.
بدحجابی دختران به خاطر نبودن خواستگار است + نبود خواستگار بدلیل شرایط بد اقتصادی و شرایط بد اقتصادی بدلیل سو مدیریت مدیران اجرایی
محمدجواد نظافت، عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: الان خیلی از این بدحجاب‌ها، مادران باحجابی دارند که به دخترشان حق می‌دهند بدحجاب باشند. بهانه برخی این است که زیبایی دختر دیده شود و برایش خواستگار بیاید! همین مادر را اگر چادر از سرش بردارید، سکته می‌کند! چرا؟ چون عادت کرده ‌است‌ و حجاب انتخاب او نیست. ما باید حجاب را تبدیل کنیم به انتخاب؛ دختران جوان ما باید برسند به این انتخاب. آقای نظافت عزیز از شما می پرسیم که برای تربیت( در مقابل بحث تعلیم) چکار کرده اید؟ چه اقدامی برای احیاگری دینی انجام داده اید؟ برای تمدن سازی اسلامی- ایرانی چه گامی برداشته اید؟ برای بهبود اقتصاد کدام حرکت اصولی را اجرایی نموده اید؟ در انتصابات چقدر به شایسته سالاری حساسیت بخرج داده اید؟ اسم شما را بردیم تا نام همه ما در همان اول قرار گیرد و از خودمان بپرسیم که چه کرده ایم؟ آیا همان نکرده ها ، ما را به اینجا نرسانده است؟ در گام دوم لازم است متعهدانه تر اقدام کنیم و حرکت نماییم. ان شاالله.
چرا این همه دروغ را به اسم مصیبت مطرح می‌کنید؟ + هشدارهای چند ساله پایگاه تحلیلی خبری شعار سال در خصوص مخاطرات قوالی گری
تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: چرا نمی‌خواهیم رویه عزاداری را اصلاح کنیم و چرا این همه دروغ را به اسم مصیبت مطرح می‌کنیم و در مقابل آن کاری انجام نمی‌دهیم. لازم به توضیح است که پایگاه تحلیلی خبری شعار سال، سال هاست که در خصوص مخاطرات قوالی گری در کشور و اصرات زیان بار آن در تضعیف رویکردهای دینی مردم، در حال تذکر دادن است.
مناسک گرایی ، معنویت گرایی و پوشیدن لباس سیاه توسط ۸۱ درصد جوانان، دلیلی بر تربیت دینی نیست آقای وزیر ارشاد + با کی ها اومدیم سیزده بدر ؟
جامعه دینی کشور بدلیل اهمال ، قصور، تقصیر ،ترک فعل و حتی از آن بدتر بدلیل نفوذ جماعت منافق و معاند در لباس دینی و مدیریتی ، دچار آسیب شده است. انکار آسیب ها هم یکی از نشانگان شناسایی همان جماعت منافق می باشد. پوشیدن لباس سیاه بدلیل عرف اجتماعی و مناسک دینی( که متاسفانه تبدیل به مد هم شده) توسط بخشی از جوانان و حتی معنویت گرایی دینی را نمی توان به حساب تربیت دینی و متشرع بودگی آنان گذاشت. اگر آمار ریزتر می خواهید از دوستان امنیت درخواست کنید، گزارشی از عصر عاشورا در شهرهای بزرگ به شما بدهند. ما با رسالت احیاگری دینی و تقویت گام دوم انقلاب ، به شما هشدار می دهیم. ظاهر آمارها پرده غفلت روی چشم شما و سایر دوستان نکشد.
نزدیک ۴۰ درصد از دانش پژوهان جامعه المصطفی خواهر هستند
رئیس جامعه المصطفی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از دانش پژوهان خواهران هستند، تاکید کرد: نزدیک ۴۰ درصد از دانش پژوهان داخل و خارج، خواهر هستند. در خارج از کشور هم مراکز متعددی داریم که اهل سنت در آن حضور دارند. در کابل بیش از ۵۰ درصد دانش پژوهان از تاجیک و ... اهل تسنن هستند.
از شنیدن خبر برخورد با جانبازان بسیار متاثر شدم، بنیاد شهید باید حامی خانواده های شهدا و جانبازان باشد
آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: من از شنیدن خبر برخورد نیروی انتظامی با جانبازان بسیار متاثر شدم؛ نیروی انتظامی با وجود خدمات شایسته ای که برای برقراری امنیت کشور و حفظ جان و ناموس مردم انجام می دهد باید در برخورد با معترضین خصوصا آنها که برای این انقلاب ایثارگری کرده اند مراقب باشد. به نظرم بنیاد شهید و جانبازان باید حامی خانواده های شهدا و برادران جانباز باشد و حرف آنها را بشنود ولو توان اجابت خواسته هایشان را نداشته باشد به هر حال جا داشت این اقدام را محکوم کنید.
تشریخ خدمات استاد علی رفیعی علامرودشتی توسط استاد محمد اسفندیاری + جایگاه دایره المعارف بزرگ اسلامی
استاد محمد اسفندیاری، عصر امروز در مراسم بزرگداشت و ترحیم استاد علی رفیعی علامرودشتی که در موسسه یاسین در قم برگزار شد، در سخنانی به تبیین اهمیت و جایگاه دائره المعارف نویسی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و خدمات مرحوم استاد رفیعی در این عرصه پرداخت و گفت: بعد از انقلاب اسلامی نهضتی در عرصه دائره المعارف نویسی روی داد و خدمات زیادی در این عرصه صورت گرفت که از آن جمله می‌توان به دائره المعارف بزرگ اسلامی اشاره کرد که حقیقتا یک برگ زرین در تاریخ انقلاب به شمار می‌رود.
علم الهدی بجای توضیح درباره افشاگری اشتری در خصوص اختیارات خود در جهت دهی به منافع موقوفه صحبت کند
اینکه بگویید من این هستم و ان هستم و بدین گونه بود که موقوفه به مدیریت بنده سپرده شده، توضیح اضافی است. هرچند تحقیق و تفخص از خود اوقاف برای چنین واگذاری هایی و انتخاب هایی باید با قید فوریت انجام شود و این سیکل بسته از ما و بر ما، یک جایی خاتمه یابد. اما انچه در خصوص موقوفه جناب علم الهدی مهم است این است که اختیارات ایشان در جهت دهی به منافع موقوفه به چه میزان است و به عبارتی دیگر، کل منافع موقوفه چقدر بوده و اختیارات علم الهدی به چه میزان است؟ به اسم اسلام که نمی شود هر چیزی را توجیه شده دانست. حتی اگر مشکل شرعی و قانونی نداشته باشد، شائبه عرفی و اجتماعی که دارد.
ادعای اشتری درباره تخلف واگذاری موقوفات گوهرشاد به آیت الله علم الهدی
وحید اشتری، از اصولگرایان «عدالت‌خواه»، در یک ادعای تازه و تایید نشده خبر داد که در واگذاری یکی از بزرگ‌ترین موقوفات استان خراسان، با عنوان «گوهرشاد»، تخلف شده است.
۳۲ دستگاهی که در حوزه حجاب بودجه می‌گیرند! کجاست عملکرد آقایان مدعی؟
اینکه بودجه بیت المال را پیچ آب شهرداری فرض کنیم و اجازه دهیم هر مفت خور کم خاصیتی از آن به سلیقه خودش بهره برداری کند، آب اقیانوس باشد هم به زودی به انتها می‌رسد. ۳۲ دستگاه در بحث حجاب و عفاف از بودجه ملی استفاده کرده اند، کجاست عملکرد ملموس و قابل دفاع آنان. اگر فکر کردند که تندروی و بنیادگرایی و قوالی گری و شاخ و شانه کشیدن و مظلوم نمایی می‌توانند بیت المال را حرام کرده و پاسخگو به مسئولیت‌ها نباشند، کور خوانده اند. پول بیت المال را اگر کابین زنان شان هم کرده باشند، پس می‌گیریم. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص می‌گوید که ۳۲ دستگاه پول می‌گیرند تا در حوزه حجاب کار کنند، اما کوتاهی کرده‌اند. قالیباف بدون نام بردن از نهاد مشخصی می‌افزاید باید دقت کنیم در این میدان دوقطبی‌سازی ایجاد نکنیم. مردم را مقابل هم قرار ندهیم که این کار خواستۀ دشمن است.
نمازخانه‌های بین راهی و مشکلی به نام نبود متولی و اعتبار ویژه
حجت‌الاسلام حسین کمیلی رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نمازخانه‌های بین راهی متولی خاص و اعتبار ویژه ندارند، گفت: همین امر گاهی خدمات‌رسانی را با مشکل مواجه کرده است.
یادداشت و دیدگاه ها
چرا دولتی‌ شدن تهدیدی جدی برای مراسم اربعین است
محمد نصراوی، پژوهشگر حوزه مطالعات انسان‌شناسی آئینی و فرهنگی:
مشروطیت چه تحولی در الهیات شیعی پدید آورد؟
گذار به الهیات سیاسی دموکراتیک؛
عاشورا در برابر فساد سیستمی با پوشش دینی
نوشتاری از استاد هادی سروش؛
قیام حسین(ع) مسئولیت‌پذیری در برابر بدعت‌های جامعه بود
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی جلیلی:
طنز و کاریکاتور
مکر مکرون پلید مدافع شیاطین!
در پی اظهارات ضد اسلامی؛
اینم عاقبت سلطان قبر!
سوژه کارتونی علیرضا پاکدل؛
مسجد و هیئت نروید، کرونا می‌گیرید!
بی عدالت در محدودیت‌ها
گفتگو و گزارش
نتایج پژوهش ۱۰ ساله گوگل درباره خواب‌های انسان
گوگل درباره رویاهای ما چه می داند؟
مصاحبه امیر تاکی با دکتر بیژن عبدالکریمی؛
معنویت در جهان بی‌معنا؛ مصاحبه با بیژن عبدالکریم
نوای «صوراسرافیل» برای زنده شدن مردگان
نگاهی به «کرنانوازی» در محرم لاهیجان؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها