پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
تذکر جدی رهبر انقلاب، به برخی مسئولان به دلیل کارهای بی قاعده در حوزه حجاب + توضیحات و پیگیری های رئیس جمهور
یک عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب از تذکر جدی ایشان به برخی مسئولان به‌دلیل کارهای بی‌قاعده در حوزه حجاب خبر داد. در عین حال خبر می رسد که «در هفته گذشته، رئیس‌جمهور نیز در پی دریافت گزارش‌هایی از برخی برخورد‌های نامناسب، تذکر‌های مؤکدی به دست‌اندرکاران این امر داده و تأکید کرده است هرگونه اقدام در این زمینه باید کاملاً در مدار قانون باشد، ضمن اینکه دادستان‌ها نیز طبق قانون موظفند بر اقدامات ضابطان که تحت نظر آن‌ها اِعمال قانون می‌کنند، نظارت کنند. در کنار تذکر مقام اول کشور و تذکر رئیس جمهور، باید اضافه نمود که نباید با تقلیل گرایی، موضوع را در سلیقه گرایی ضابطان قضایی جستجو کرد. باید موضوع را در کاسه های داغ تر از آشی جستجو کرد که با تعصبات ، سلیقه گرایی ، سنت گرایی های افراطی و خدای ناکرده نفوذ و تامین منافع ، قصد برهم زدن سه رکن جمهوریت ، اسلامیت و انقلابی گری را دارند. مشفقانه هشدار می دهیم که باید بیشتر مراقب ضربه از درون باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ثبت سینه‌زنی کمر به کمر قلعه‌نو خرقان شاهرود در فهرست میراث‌ ملی + ثبت سال ۱۳۹۴این نوع سینه زنی در رامیان چه بود پس؟
مراسم سینه‌زنی کمر به کمر روستای قلعه‌نو خرقان شهرستان شاهرود در فهرست میراث‌فرهنگی ناملموس ملی به ثبت رسید. مرتضی نظری رئیس میراث فرهنگی شاهرود در این خصوص بیان داشت که در اجرای مواد ۱۱ و ۱۲ از قانون الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون حراست از میراث فرهنگی ناملموس مصوب سال ۱۳۸۴ و همچنین در راستای اجرای وظایف وزارت به‌موجب ماده ۳ قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور، سینه‌زنی کمر به کمر روستای قلعه‌نو خرقان شهرستان شاهرود در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس ایران به ثبت رسید. این در حالی است که بر اساس اخبار دریافتی، این شیوه سینه زنی در سال ۱۳۹۴ در رامیان به ثبت رسیده بود. منتظر دریافت توضیحات میراث درخصوص تفاوت این دو با یکدیگر هستیم.
انتقاد شیخ حسین انصاریان به اظهارات محفل  گرایانه پناهیان از حضرت علی و پیامبر(ص) + پوزش طلبی و استغفار پناهیان
به دنبال انتقادات از پناهیان بخاطر اظهاراتش درباره پیامبر گرامی اسلام و امیر المومنین، روز گذشته صوتی از شیخ حسین انصاریان وایرال شد که به شدت از این اظهارات انتقاد کرده و گفته بود؛ «أَسْتَغْفِرُ ٱللَّهَ رَبِّی وَأَتُوبُ إِلَیْهِ؛ پیغمبر و علی که اینگونه قرآن از آن‌ها تعریف می‌کند گوشت تلخ بودند؟ دیگر ناسزایی از این بالاتر بود که به پیامبر و امیرالمومنین گفته شود؟ توجیهات بیان شده روز بعد یک قران ارزش ندارد؛ چون دفاع از خود بوده نه از امیرالمؤمنین و پیغمبر. شما را بخدا بلد نیستید روی منبر پیغمبر ننشینیدحرام است والله!» پناهیان در پیام متقابل بیان داشت که من به توصیه پدرانه ایشان (شیخ حسین انصاریان) از همه اهل علم در حوزه که دچار ناراحتی بخاطر این تعبیر شدند عذرخواهی می‌کنم، از همه مومنین و دلسوزان عذرخواهی می‌کنم و استغفار می‌کنم اگر به ساحت مقدس امیرالمومنین جسارتی شده باشد حتی در حد بی اعتنایی کردن.
به دلیل تقارن ماه رمضان با نوروز؛
امسال مقام معظم رهبری به حرم رضوی مشرف نمی‌شوند
عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در نشست خبری اعلام برنامه‌های آستان قدس رضوی در ماه مبارک رمضان و نوروز، که ۲۱ اسفندماه در محل دفتر معاونت اماکن متبرکه صحن کوثر حرم مطهر رضوی برگزار شد با اشاره به تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان امسال و دو سال آینده اظهار کرد: امسال محروم شدیم و شاید سال آینده هم همین اتفاق بیفتد، زیرا به دلیل این تقارن، مقام معظم رهبری به حرم مطهر رضوی مشرف نمی‌شوند، اما امیدواریم به زودی و قبل از تابستان زیارت‌شان کنیم.
فیلم بازداشت حجت الاسلام اکبرنژاد در قم + حاشیه ها و اخبار تکمیلی
محمدتقی اکبرنژاد استاد حوزوی که مدیریت «موسسه مذهبی فقاهت و تمدن اسلامی» را بر عهده داشته، شنبه ۲۸ بهمن ماه از سوی نیرو‌های اطلاعاتی بازداشت شد . فیلم منتشر شده در فضای مجازی از بازداشت حجت الاسلام اکبرنژاد روحانی منتقد در قم و تجمع مخالفانش جلوی دادگاه خبر می دهد.هنوز دلایل بازداشت و نهاد بازداشت کننده این روحانی اعلام نشده ولی این روحانی در روزها و ماه های گذشته انتقادهایی را علیه رهبری در فضای مجازی مطرح کرده بود. نظرات در خصوص او بشکل قطبی در دو طرف روحانی دلسوز تا روحانی از حد گذرنده و ضد ولایت، مطرح است.
آقای دکتر زلفی گل، کسی حق حضور در خط مقدم دفاع از انقلاب اسلامی را دارد که صلاحیت این کار را داشته باشد وگرنه دایی ها ریش دارند و خاله ها، خط ابرو
محمد علی زلفی‌گل در نشست سراسری اساتید معارف اسلامی دانشگاه‌ها گفت: اساتید معارف اسلامی در صف اول دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند چرا که باید پاسخگوی تمامی ابهامات نسل جوان و در برخی موارد پاسخگوی کم‌کاری‌های مسئولین باشند و ... . سوال اینجاست که آقای زلفی گل تا چه حد به این حرف خودش اعتقاد دارد؟ تا چه حد اساتید معارف ، تاریخ اسلام،ریشه های انقلاب،وصایا ، اخلاق اسلامی و دروسی از این جنس، توانایی و صلاحیت حرفه ای ورود به این حوزه را دارند؟ تا چه حد توانایی و تسلط بر تدریس تعاملی و مشارکتی با رویکردی انتقادی برای نسل جوان را دارند؟چقدر روی علم کلام و درایه ، تسلط دارند؟چقدر در خصوص شکیات ، ابهامات و چالش های نسل جوان، مطالعه نموده و به روز می باشند. اقای وزیر، در مسائل پایه ای، تعارف جایی ندارد. شما باید در این جلسه مطرح می کردید که برنامه سطح بندی و آزمون ادواری( هر سه سال یکبار) اساتید این گونه دروس را در دستور کار دارید. حتی حقوق این اساتید را هم اضافه تر ( با ضریب) پرداخت کنید، اما آدم غیر مناسب را وارد خط مقدم دفاع از انقلاب نکنید. چند درصد این عزیزان بنظر شما صلاحیت ادامه تدریس را دارند؟ لبخند ما نشانه تمسخر نیست ، علامت تاسف است.
لغو رسمی عمره ۱۴۰۲ و عودت وجوه همه ثبت‌نام کنندگان عمره از ۲۸ بهمن + توضیحات ایران ایر
غلامرضا رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به نامشخص بودن زمان صدور مجوز ورود هواپیما‌های ایران به عربستان، سازمان حج و زیارت تصمیم گرفت وجوه واریزی همه ثبت نام کنندگان را به حساب شان بازگرداند. از روز شنبه ۲۸ بهمن ماه، عودت وجوه همه عمره گزاران که شامل حدود ۳۰ هزار نفر می‌شود آغاز خواهد شد و این امر طی سه الی چهار روز کاری به اتمام می‌رسد. قربانعلی سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: مساله حج عمره فراتر از ساختار هوانوردی کشور است و زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی کشور، همین الان نیز آمادگی کامل برای انجام پرواز‌های حج عمره و پذیرش زائران را دارند.
ابهام در ساعات طرح ترافیک در ماه رمضان و چند روز مانده به عید نوروز ۱۴۰۳ +طرح ترافیک ساعت ۱۸، اذان مغرب ساعت ۱۸ و ۲۸ دقیقه؟!
بارها از طرح ترافیک و وضعیت سخیف مجریان آن و شرایط اسفناک خود طرح ، گلایه کرده ایم. گلایه این نوبت ، متاسفانه در حوزه شرعیات است. اوقات شرعی اذان مغرب به افق تهران حوالی ساعت شش و ۲۸ دقیقه عصر است و پایان طرح ترافیک در ساعت شش عصر. اقایان می دانند حکم شرعی برخورد با قانون مخالف و ممانعت کننده شرع چیست ؟ حیف روی فیش و پشت فیشی که به بعضی ها می دهند. ما که سهم خودمان را نه تنها حلال نمی کنیم. اه و ناله و نفرین هم ضمیمه ان می نماییم. نوش جان. ضمنا مردم در آخر سال ، نیاز به خرید شب عید دارند. طرح مزخرف ترافیک ، مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است. دست بدست کنید برسد بدست مدیرنماها.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آیت‌الله جوادی آملی در دومین همایش سالانه ستاد گسترش فرهنگ دعا:
شیخ کلینی چراغ عقل را به سوی صراط مستقیم روشن نگه داشت + خداوند بدیع الاسماوات والارض است
آیت‌الله جوادی آملی در پیامی به دومین همایش سالانه ستاد گسترش فرهنگ دعا گفت:‌ در جهان هرچه حق و باطل و حلال و حرام است توسط خدا تعیین می‌شود اما این عقل که همانند چراغ است، عاملی است که ما به سمت صراط درست برویم و کمک می‌کند که راه را طی کنیم و به مقصد برسیم.مرحوم کلینی، اهل منطقه‌ای در جنوب تهران بوده و مفسری عقل‌مدار است که با عقل‌مداری، روایات اهل بیت(ع) را جمع‌آوری نمود و اگر توضیحی بر آن روایات داد بر محور عقلانیت ارایه کرد.مرحوم کلینی فرمود قطب فرهنگی یک ملت، عقل آنهاست .
چرا هزینه نهایی حج ۱۴۰۳ اعلام نمی‌شود؟ + ریزش قیمت فیش آزاد حج و عدم تکمیل سهمیه ها
در حالی که حدود یک ماه از ثبت‌نام اولیه حج تمتع می‌گذرد و سه ماه تا آغاز اعزام زائران به سرزمین وحی باقی مانده، با توجه به «نامشخص بودن نرخ ارز و برخی هزینه‌ها» مسؤولان حج و زیارت نیز قیمت نهایی این سفر را نمی‌دانند.«۱۴۰ میلیون تومان باید برای حج بدهیم، آن هم علی‌الحساب. پس قیمت نهایی چقدر است؟» این را یکی از مشمولان حج ۱۴۰۳ که ۱۸ سال منتظر حاجی‌شدن است، گفته. از سهمیهٔ ۸۲ هزار نفری ایران، تاکنون «حدود ۴۰ هزار نفر برای حج ثبت‌نام کرده‌اند.قیمت فیش آزاد حج به نصف قیمت کاهش پیدا کرده است.معاون سازمان حج گفته «برای مشخص کردن قیمت حج منتظر اعلام نرخ ارز و برخی از هزینه‌ها همچون قیمت پرواز و خدمات در عربستان هستیم.» البته گفته می‌شود که «هزینه حج امسال کم‌تر از ۱۱۰ میلیون تومان نیست.»با توجه به هزینۀ بیش از ۴ هزار دلاری حج، ممکن است قیمت حج در برخی کاروان‌ها به بیش از ۱۵۰ میلیون تومان هم برسد که پس‌از نهایی‌شدن، افراد باید مابه‌التفاوت نسبت به مبلغ اولیه را بپردازند.
الگوی جدید قبور در سازمان بهشت زهرا (س)+ جزئیات
جواد تاجیک مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) به تسهیل تردد، افزایش نظافت و سرعت تدفین اموات به عنوان مزایای الگوی جدید قبور اشاره کرد و گفت: الگوی جدید قبور در قطعه ۲۰۷ بهشت زهرا (س) اجرایی و نخستین تدفین در الگوی جدید قبور نیز در روز گذشته انجام شده است.آرامستان بهشت زهرا (س) ۵۳ سال تجربه دفن اموات را دارد اما یکی از مشکلات سنتی که در قطعات وجود داشته، معضلات تردد خانواده متوفیان است که دلیل اصلی آن نیز نبود ضابطه‌ مشخصی برای قطعات و قبور بود که نابه‌سامانی‌ها و مشکلاتی را در تردد ایجاد کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرونده استرداد آثار تاریخی:
قرآن خط کوفی سرقت‌شده از ایران چه شد؟
هادی میرزایی مدیرکل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی از پیگیری حقوقی ۲۰ پرونده استراد آثار تاریخی ایران خبر داد و از نتیجه آخرین پیگیری‌ها برای بازگشت اوراق قرآن سرقت‌شده از ایران گفت.او درباره آخرین پیگیری‌های انجام‌شده برای بازگرداندن این قرآن، توضیح داد: استرداد این قرآن یکی از مهم‌ترین پرونده‌ها به شمار می‌آید. این قرآن خط کوفی سال ۱۳۸۲ در سرقتی مسلحانه از موزه پارس شیراز دزدیده شد. اوراقی از این قرآن که گفته شده یکی ازقدیمی‌ترین قرآن‌های خط کوفی موجود در ایران است، از ایران خارج شده و در موزه لوور و حراجی کریستیز شناسایی شد. پس از پیگیری‌های آقای مرتضی کریم‌نیا، محقق و پژوهشگر نسخه‌های قرآنی، و با هماهنگی نمایندگی ایران در پاریس، اوراقی از این قرآن از حراجی کریستیز خارج شد و در مرحله اثبات مالکیت برای استرداد آن به ایران هستیم.
صادر نشدن مجوز نهایی از سوی عربستان و بازی موش و گربه:
لغو پرواز‌های عمره تا اطلاع ثانوی + علل و پشت پرده ها
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، تعلیق عمره تا اطلاع ثانوی را تأیید کرد و درباره دلایل آن توضیحاتی داد. همچنین از منع سفر زنان باردار به حج تمتع خبر داده شد. وی گفت: کارگزاران حج و زیارت مانند گذشته رایزنی‌ها و اقدامات لازم را برای برگزاری سفر زیارتی عمره مفرده انجام داده بودند و همه برنامه‌ریزی‌های پروازی و زیرساخت‌های لازم برای اعزام زائران به عربستان نیز آماده شده بود، اما متأسفانه با توجه به گفته مسئولان عربستان و مسائل فنی پیش‌آمده، سفر عمره تا اطلاع ثانوی تعلیق است.
در قانون اساسی فعلی، مرجعیت شرط انتخاب رهبری نیست +زنانی که شرایط حضور در مجلس خبرگان را دارند، جلو نمی آیند
عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در قانون اساسی فعلی ما مرجعیت شرط رهبری نیست، گفت: مواردی مانند فقاهت، عدالت و توانایی رهبری از شروط لازم است، اصولا مرجعیت با صلاحیت مرجعیت دو مقوله متفاوت است به همین دلیل مرجعیت شرطی برای انتخاب رهبر نیست. محسن اراکی با اشاره امکان حضور بانوان در مجلس خبرگان رهبری گفت: منع قانونی وجود ندارد که خانم‌ها عضو خبرگان شوند اما یا خانم‌هایی که واجد شرایط هستند جلو نمی‌آیند و یا برخی نتوانستند شرایط حضور را محقق کنند.
پخش ترانه‌ای با صدای جولیا پطروس خواننده زن لبنانی در حرم علی بن حمزه شیراز و شبکه خبر + دانلود قطعه الحق سلاحی
متاسفانه در برخی موارد شاهد آن هستیم که برخی رفتارهای هیجانی مدیران اجرایی ، دسته گل های صدا داری را سبب می شود. کلیپی از مراسم حمایت از مردم فلسطین در حرم شاه چراغ شیراز در حال دست به دست شدن است که حاشیه ساز شده است. پخش ترانه‌ای با صدای جولیا پطروس خواننده زن لبنانی در تجمع حامیان فلسطین در حرم علی بن حمزه شیراز و انعکاس این برنامه توسط شبکه خبر سیما؟!
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دروس آزاد درحال از بین رفتن است + در گذشته علی رغم اختلاف نظر‌های سیاسی، همه مدرسین، درس داشتند
بیست و پنجمین اجلاسیه نشست دوره ای اساتید سطوح عالیه و خارج حوزه علمیه قم، شامگاه چهارشنبه، دوازدهم مهرماه، با موضوع «بررسی مشکلات دروس آزاد» در مسجد حضرت امام حسن عسکری علیه السلام برگزار گردید. این جلسه با حضور تعداد زیادی از اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه برگزار شد. آیت الله علوی بروجردی بیان داشت استاد حوزه علمیه قم گفت: ضرورتی نداشت خانه سازی که در پردیسان کردید، مدرس هم در آنجا بگذارید تا حوزه خالی بشود و اطراف حرم از درس و مشتری درسی خالی بشود. این کار خدمت به حوزه نخواهد بود. دروس آزاد در حال از بین رفتن هستند. قوام حوزه، حوزویت حوزه به دروس آزاد است. در دروس آزاد که در تاریخ حوزه بوده، استادی که کتاب را می فهمیده است، کتاب را تدریس می کرده است؛ طلبه اگر چنین درسی استفاده می کرد، به درس می آمد؛ و اگر استفاده نمی کرد، نمی آمد و به سراغ کسی دیگر می رفت. این امر باعث ایجاد کمالی در استاد می شد، کمالی بر اساس رشد طبیعی است و بر اساس ملّایی افراد، حوزه رشد می کند.برای اینکه دروس آزاد، تبدیل به درس مدرسه نشود؛ چرا که درس در مدارس تخصصی، اختیارش با مدیر مدرسه است؛ شاگرد هم ملزم به شرکت در آن است؛ همان کاری که در دبیرستان و دانشگاه ها انجام می شود.
بهتان زدن به مسلمان، مشرک و کافر، خلاف اخلاق است + کار روحانیت تملق و توجیه نیست، بلکه دفاع از حقوق مردم است
آیت الله علوی بروجردی اظهار داشت: اگر عده‌ای در حوزه و غیر حوزه می­خواهند شخص بنده را حذف کنند و تک صدایی در حوزه باشد، اقراء به جهل نکنند و بدانند که رسالت روحانیت، دفاع از حقوق انسان‌ها و ضعفاء بوده و این نباید فراموش شود. کار روحانیت تملق گویی و توجیه نیست، اگر کسی انتقاد یا اشکالی می‌کند از سر دلسوزی برای نظام هست، متملقین و آن‌هایی که عیوب را می­بینند و نمی‌گویند تا این اشکالات بر طرف شود، این‌ها طرفدار و دلسوز نظام نیستند!
خانم لاجوردی، حاضرید در صورت بحران زا شدن قانون حجاب، بعد از سه سال به اتهام قصور و تقصیر و انحراف در سیاستگذاری، دادگاهی شوید؟
جمهوری اسلامی ایران متاسفانه بدلیل فعالیت چهار گروه متعصبان مقید به سنت گرایی و کم اعتقاد به فقه پویا، ترکیب منافقین داخلی و نفوذی‌ها، منفعت طلب‌های حاشیه نشین و در نهایت خوارج ظاهر اصلاح دارای سنت شمشیر کشی بر علیه علی زمان خود، بشدت در زحمت افتاده تا حافظ رسالت تمدنی خود با تعادل بخشی به سه رکن جمهوریت مبتنی بر قانون اساسی، اسلامیت مبتنی بر دین مبین و انقلابی گری مبتنی بر آرای امامین انقلاب باشد. اعمال قدرت و اصول کلی و مشترک جریان‌های چهارگانه فوق نیز وارد کردن فشار، تصرف منابع و منافع و فرصت‌ها و در نهایت توجیه گری است. شاید این توضیحات ارتباطی به فرمایشات خانم لاجوردی نداشته باشد. اما آیا ایشان حاضرند در صورت عدم موفقیت قانون حجاب در سه سال آینده (اجرای آزمایشی) به اتهام قصور، تقصیر و نقص در سیاستگذاری، دادگاهی شوند؟ ما درباره پیامد‌ها و عوارض این نوع قانونگذاری‌ها هشدار می‌دهیم. ما از آیات عظام، زعمای کشور، حقوق دان‌ها، دلسوزان امنیت کشور، شورای نگهبان استمداد طلبی می‌کنیم. فصل پنجم این قانون، جرم انگاری همگانی سلیقه محور و مداخله در حقوق اساسی را دنباله گیری می‌کند. بعضی از عزیزان ما داغ هستند و پیامد‌های دوقطبی سازی و تقابل‌ها و خدای ناکرده کاهش سرمایه نظام را نمی‌بینند. ما مشفقانه هشدار می‌دهیم و بنا بر غیرت اسلامی- ایرانی، استمداد طلبی می‌کنیم. این کشور، رسالت تمدنی دارد، با ندانم کاری ویرانش نکنیم.
بانک ملی نه از زائران بلکه از جریان اسلام حمایت کرده است
سفیر سابق ایران در ایتالیا گفت: حمایت بانک ملی از زائران حسینی بسیار مهم است چرا که هر کسی در این مسیر به جوشش و خروش هر چه بیشتر راهپیمایی اربعین کمک کند قطعا موانع بسیار بزرگی بر سر راه دخالت و تهدیدات دشمن در منطقه قرار داده است.
آقای میراحمدی وزارت کشور ، حالا متوجه می شوی که چرا به انتصاب و صلاحیت شما انتقاد داشتیم؟ + داستان بازگشت زوار اربعین
انتصاب امیراحمدی و صلاحیت ایشان برای این سمت، مورد انتقاد ما بود. وقتی که با برخورد تند با مردم متقاضی حق آبه سیستان در سال های ماضی برخورد کرد، مورد انتقاد ما بود و .... . وقتی رئیس ستاد محترم اربعین بشکلی غلو گونه ماندگاری زوار در مرز برای بازگشت به شهرهای خود را بین نیم ساعت تا ۵ ساعت اعلام می کند و ان را به آمار ماندگاری ۱۵ساعته در سنوات گذشته مقایسه می کند، چه بگوییم؟ وقتی جناب امیراحمدی از لجستیک چند کانونی(شیوه تامین وسایل نقلیه برای بازگشت زوار به چند طریق داوطلبانه ، استفاده از ظرفیت دستگاه های دولتی و استفاده از ظرفیت دستگاه های خدمات رسان حمل و نقلی و بحث مسیر دهی به وسایل بشکل شبکه ای با تاکید بر نقاط کانونی) اطلاع کافی و وافی ندارد ، چه بگوییم؟ قصد تخریب افراد وجود ندارد، اما شیوه انتصابات در کشور( در نوبت های مختلف)، واقعا جای تاسف دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اطلاعیه جنجالی وزارت کار درباره کمک هزینه شرکت در راهپیمایی اربعین + حلال یا حرام؟ قضاوت با شما
در خبرها آمده است که به پرسنل وزارت رفاه و سازمان‌هایش، ۳ روز مرخصی تشویقی، ۵ میلیون تومان کمک هزینه و یک میلیون تومان برای هریک از اعضای خانواده، جهت اعزام به راهپیمایی اربعین پرداخت می‌شود. سوال اینجاست که این منبع این پول بغیر از بیت المال از کجاست؟ آیا شهروندان رضایت قلبی از هزینه کرد بیت المال جهت سفر جماعتی کارمند عموما کم بازده برای سفر زیارتی دارند؟ ما که باشیم ، سهم خود را حتی به ذره ای ارزن، حرام اعلام نموده و رضایت نمی دهیم. تبصره اینکه دولت طبق بودجه ۱۴۰۲مجاز است تا ۱۰میلیون تومان حمایت مالی از کارکنان در مناسبت های مختلف داشته باشد، سوال اینجاست که آیا این مبلغ جزو همان ۱۰میلیون تومان است و قرار است که در مناسبت ها به آنها هدیه داده نشود؟ سرپوشیده می گوییم که جرات اینکار را هم ندارید. شفاف سازی کنید با قید فوریت توسط وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی باید در دستور کار قرار گیرد.
با چه منطقی پیروان دیگر مذاهب رسمی را هم وادار به رعایت حجاب می‌کنید؟
به زبان بی‌زبانی به مردم نگویید این کشور مناسب کار و زندگی نیست، چنانکه گفته شده است، ۶۰ درصد جوانان را به صف انتظار مهاجرت نکشانید.کشورهای همسایه از بیابان، با خردمندی چه پایگاه جهانگردی موفقی ساخته‌اند. آن وقت دختر و پسر جوان ما ناگزیر می‌روند در همان کشورها به بیگاری کشیده می‌شوند.
قانعی در وبینار «بررسی اهانت به قرآن از منظر حقوق بشر بین‌المللی»:
ائتلاف‌سازی برای کیفرانگاری توهین به مقدسات مؤثرترین اقدام کشورهای اسلامی است
کارشناس مسائل بین‌الملل درباره مؤ‌ثرترین اقدام برای مقابله با قرآن‌سوزی و اهانت به مقدسات دینی گفت: کشورهای اسلامی اگر به دنبال اقدامات مؤثر و کارامد هستند باید آن را در چارچوب سازمان همکاری اسلامی و ائتلاف‌سازی انجام دهند و از این طریق با هنجارسازی از سوی کشورهای اسلامی در این زمینه، به سمت کیفرانگاری توهین به مقدسات در قوانین کشورهای غربی حرکت کنیم.
حسینی بوشهری: برخی از نوحه‌سرایی های خاص، دشمن شاد کن می‌شوند+توئیت انتقادی محمد علی ابطحی
بعد از انحرافات بوجود آمده در دو زمینه بدعت گذاری های مداح محور در عاشورا و تعارض بین رفتار واقعی گروهی از مداحان با رفتارهای دهه محرم شان،همچنین مدل بازی و مد بازار گروهی از جوانان در دهه محرم،نگاه های انتقادی به مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی آغاز گردید و درخواست های عمومی در بحث احیاگری دینی مطرح شد. از چند سال پیش نیز شاهد روضه خوانی و مداحی انتقادی و مطالبه گری در خصوص احیای هدف قیام حسینی هستیم که تا حدی رنگ و بوی سیاسی خصوصا در جامعه دارای فشار اقتصادی، گرفته است. آیت الله حسینی بوشهری برخی از این نوحه سرایی ها را دشمن شاد کن توصیف نموده و محمد ابطحی در توئیتی ،آن را واگشت به فلسفه عاشورا می داند. ورای این اختلاف عقیده، بنظر می رسد که به زودی تغییرات اجتماعی شدیدی را در این خصوص تجربه خواهیم کرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
مکر مکرون پلید مدافع شیاطین!
در پی اظهارات ضد اسلامی؛
اینم عاقبت سلطان قبر!
سوژه کارتونی علیرضا پاکدل؛
مسجد و هیئت نروید، کرونا می‌گیرید!
بی عدالت در محدودیت‌ها
گفتگو و گزارش
خرد گمشده زمانه ما
«بلای بی‌تاریخی و جهان بی‌آینده»؛
مقصر خود شورای نگهبان است که نگذاشت مجلسی باتجربه‌تر شکل بگیرد
فاضل میبدی و ایرادات شرعی شورای نگهبان به مصوبه حجاب:
نتایج پژوهش ۱۰ ساله گوگل درباره خواب‌های انسان
گوگل درباره رویاهای ما چه می داند؟
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها