پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
فروش ساختمان شرکت واحد و یک زمین ۱۶۰۰ میلیارد تومانی توسط شهرداری برای پرداخت حقوق خرداد ماه!
حبیب کاشانی عضو شورای شهر تهران گفت: گزارش مالی فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه نشان‌دهنده ۳۲۷۰ میلیارد تومان است و ۶۰۰۰ میلیارد تومان کسری دارید و برای حقوق خردادماه ساختمان شرکت واحد و زمینی را به مبلغ ۱۶۰۰ میلیارد تومان فروختید و پیش‌بینی می‌کنم در ماه‌های آینده با این رویه حتما شهر آفتاب حتی شهروند و حتی همشهری را خواهیم فروخت و ما باید تدبیری بیندیشیم و اگر قرار باشد در یک چهارم سال که پیک سال است نتوانیم درآمدی حاصل کنیم، نمی‌توانیم رویا‌هایی که در ذهنمان است را عملی کنیم.
سرانه آب هر ایرانی از ۶۹۰۰ به ۱۲۰۰ متر مکعب رسید، نسل آینده پیشکش؛ امروز هم آب نداریم آقایان وزیر نیرو و جهادکشاورزی غیر عزیز!
یک کارشناس حوزه آب گفت: در دنیا شاخص و استاندارد‌هایی در حوزه تامین آب وجود دارد از جمله اینکه سرانه آب تجدیدپذیر وقتی به جمعیت کشور تقسیم شود به عدد مشخصی می‌رسیم این عدد در سال ۱۳۳۵ حدود ۶۹۰۰ متر مکعب برای هر ایرانی در طول یک سال بوده و اکنون کاهش پیدا کرده در حال حاضر متوسط سرانه کشور زیر ۱۲۰۰ متر مکعب است و در فلات مرکزی نصف این میزان است، یعنی اگر آب تجدیدپذیر برای فلات مرکزی را در نظر بگیریم و بر جمعیت این منطقه تقسیم کنیم به عدد ۵۰۰ متر مکعب در سال می‌رسیم که عدد نگران‌کننده و ترسناکی است، بسته به نوع مدیریت و اینکه عدد به عنوان شاخص چه عددی باشد وضع آب می‌تواند بهتر یا بدتر شود.
مرمت فردوسی با حضور کارشناسان خارجی؛
دکانی جدید بنام بازسازی مجسمه دو رنگ فردوسی؟
مجید قادری، معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهر تهران بیان داشته است که به‌طورقطع در ۲سال گذشته هیچ‌گونه عملیات مرمت و شست‌وشو روی این مجسمه انجام نشده است و مرور عکس‌های قدیمی این اثر نشان می‌دهد که مجسمه از سال۸۸ به رنگ سایه و روشن بوده و اتفاق جدیدی رخ نداده است. ادعایی که مورد نقد بسیاری از کارشناسان قرار گرفته و معتقدند که در صورت صحت این حرف، باید در این سال‌ها به چشم می‌آمد. استفاده از مرمت گران خارجی، دومین نکته قابل انتقاد در صحبت‌های مجید قادری بوده است.
آقای وزیر، متقاضی زیاد است، عملیاتی محور کنید لطفا! با ثبت نام و وعده، مسکن ساخته نمی‌شود
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اتصال سامانه کد رهگیری به وزارت راه، گفت: در دولت قبل سامانه ملی املاک و اسکان رونمایی شد، اما فقط دو میلیون نفر در این سامانه خوداظهاری کردند و پس از آن نیز سامانه هک شد.
رونمایی از «فاتح خیبر» بر دیواره بزرگراه امام علی (ع)
هفت تابلو نقاشی فاخر از استادان جوان و پیشکسوت هنر ایران در روز عید سعید غدیر خم بر دیواره بزرگراه امام علی (ع) رونمایی می‌شود که «فاتح خیبر» حسن روح‌الامین یکی از آنهاست.
قیمت تمام شده آب شرب ۱۵ تومان نیست، فریب صحبت‌های معاون آبفا را نخورید
معاون محترم آبفای کشور اعلام نموده که قیمت تمام شده یک متر مکعب آب شرب ۱۵ هزار تومان است که دولت هزار تومان به مردم می‌دهد. باید خدمت این مدیر عزیز بیان داشت که وقتی مجموعه‌ای با بهره وری ۳۰-۴۰ درصدی کار می‌کند. پس قیمت تمام شده آب در حدود ۵ تومان خواهد بود؛ لذا نیاز به منت گذاشتن روی مردم نیست. از طرف دیگر، برخی از کار‌های زیر ساختی نظیر تامین آب از وظایف اساسی دولت‌ها محسوب می‌شود، شما هنوز توان درک این موضوع را ندارید که بحث را وارد اقتصاد تجاری و معامله‌ای نکنید؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اشتباه گویی امینی معاون نظارت و بهره برداری شرکت آبفای کشور درباره استفاده ۹۲ درصدی آب تجدید پذیر در بخش کشاورزی
ادعای مصرف ۹۲ درصدی آب تجدید پذیر توسط بخش کشاورزی یک ادعای مضحک بوده که متاسفانه توسط آقای امینی معاون نظارت و بهره برداری شرکت آبفای کشور مطرح شده است. ادعایی که بر کم اطلاعی شهروندان از آب تجدید پذیر و تجدید ناپذیر سوار شده است. امینی بدون تفکیک آب‌های تجدید پذیر طبیعی (پتانسیل، تئوری)، آب‌های تجدید پذیر واقعی، آب‌های تجدید پذیر قابل مدیریت و بهره برداری از دو منبع داخلی و خارجی؛ اقدام به ارایه آماری نموده که می‌تواند شائبه‌های فراوانی را ایجاد کند.
چهار عضو شورا علیه علوی؛
استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد
طرح استیضاح سید امیر حسین علوی شهردار رشت با چهار رای موافق اعلام وصول شد.
ادعای مدنی در خصوص ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در روستا‌ها و مناطق محروم کشور، تا تعریف شغل چه باشد؟
چنان ادعای تولید ۵۰۰ هزار شغل می‌کنند و باعث ایجاد انحراف در نظام سیاستگذاری کشور می‌شوند که می‌مانیم چه بگوییم. مدنی باید توضیح دهد که این ادعا که امسال با همت نهاد‌های انقلابی و دستگاه‌های ذیربط، ۵۰۰ هزار شغل در مناطق روستایی و محروم در کشور ایجاد می‌شود با چه تضمینی روبرو است؟ آیا مشاغلی با رویکرد عبدالملکیسم قرار است ایجاد شود؟
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران؛
خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس کارکرده بدون مجوز شورای شهر
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تا به الان ۵۰ دستگاه اتوبوس خریداری کرده که البته شورای شهر مجوزی برای این موضوع نداده بود و به همین دلیل هم از مدیران شهری توضیح خواستیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
از شهرداری انتقاد نکنید، چون رسانه‌های آن ور آب در مردم ایجاد بدبینی می‌کنند
ارگان مطبوعاتی شهرداری تهران نوشت؛ برخی به جای همراهی با مدیریت شهری برای رفع مشکلات پیش‌آمده از پی اختلالات عمدی ماه پیش، به زیر سؤال بردن خدمات و تلاش‌های انجام شده می‌پردازند؛ به‌گونه‌ای که انگار شهر دچار مشکلات جدی شده و کار‌ها خوابیده است؛ درحالی‌که می‌توانستند راهکاری برای مشکلات به‌وجود آمده ارائه کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیریت زلزله در قد و قواره طالبان نیست
فداحسین مالکی گفت: زلزله و فاجعه زلزله پکتیکا به حدی است که کنترلش و مدیریتش در قد و قواره طالبان نیست چرا که مشکل ساختاری دارد.
ادعای وجود ۱۳ میلیون حاشیه‌نشین در کشور توسط سازمان بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مدیران بهزیستی در‌ها را باز گذاشته‌اند تا از ظرفیت‌های نخبگانی و مردمی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرعامل آبفا با قید فوریت، حیدریان مدیرکل اقتصاد و تعرفه آبفای کشور را عزل کند
دادن طرح‌ها و تهدید کردن‌های بند تنبونی واقعا چه دردی از درد‌های این کشور را حل می‌کند؟ جز اینکه باعث تشدید دهن کجی‌ها می‌شود. واقعا این آقای کم اطلاع بنام حیدریان مدیرکل محترم اقتصاد و تعرفه آبفای کشور، نمی‌داند که قادر به اجرای این کار از چند منظر حقوقی- قانونی، امکانات و نیرو‌های در اختیار، تشویش عمومی ایجاد شده و صدمه دیدگی غیر مستقیم امنیت شهری و مواردی همانند نیست. اگر قصد تعرفه و پرزنت خودش را دارد، زحمت کشیده چند متن کارشناسی و کاربردی نوشته و ارسال کند تا با افتخار به اسم خودش منتشر کنیم و دیگران هم از دانش ایشان استفاده کنند. اگر از روی جهل حرف می‌زند، این بار را نادیده می‌گیریم و در دفعات بعد در خدمت ایشان در فضای رسانه خواهیم بود. اگر هم مثلا چیزی گفته اند که گفته باشند و مثلا مردم هم حساب ببرند و مصرف بهینه‌تر شود، باید عرض شود که خیلی پرت و دور از صراط حرف زده اند. آقای حیدریان می‌دانند که چند درصد آب شرب مردم بدلیل ضعف و مشکلات شبکه هدر می‌رود؟ تمایل دارند به مردم بگویند یا ما با مردم حرف بزنیم؟ آقای حیدریان از انشعابات غیر مجاز آب چرا به مردم چیزی نمی‌گویند؟ توصیه مشفقانه اینکه، بجای تهدید و از بالا به پائین نگاه کردن، حساس سازی و توانمند سازی را در پیش بگیرید. ما هم در کنارتان خواهیم بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طالبان: شمار قربانیان زلزله اخیر بسیار زیاد بوده و بزودی از ۲۰۰۰ نفر گذر می‌کند
زلزله اخیر در پکتیکا، خوست و ننگرهار افغانستان سبب تلفات و خسارات هنگفت جانی و مالی شده است. حذیفه گفته که تنها در ولایت پکتیکا شمار کشته شده‌های این زلزله به حدود هزار نفر می‌رسید در حالیکه شمار زخمی‌ها بیش از ۱۵۰۰ نفر خوانده شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعتراض عضو شورای شهر شهریار از عدم شفافیت مالی شهرداری در موضوع هبه‌ها
میثم قربانی عضو شورای شهر شهریار در جلسه رسمی امروز شورا با اشاره به اجازه‌ای که شورا به شهردار برای دریافت هبه از ساخت و ساز‌های غیرمجاز تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان داده است گفت: چرا در گزارش تفریغ بودجه درآمد شهرداری از محل هبه‌ها صفر اعلام شده است در حالی که در شهر ساخت طبقات غیرمجاز وجود دارد! آیا شهرداری هیچگونه هبه‌ای از ساخت و ساز‌های غیرمجاز دریافت نمی‌کند که عدد آن صفر اعلام شده است؟!
دستور دادستان تهران برای تسریع در اجرای طرح فاضلاب پایتخت
دادستان عمومی و انقلاب تهران ضمن تاکید بر تسریع در اجرای طرح فاضلاب شهر تهران، دستور داد وضعیت نامناسب رودخانه‌ها، مسیل‌ها وکانال‌های شهری پایتخت تا پایان سال جاری ساماندهی و از انباشت آب‌های سطحی فاضلاب در این مکان‌ها جلوگیری شود.
آسانسور‌های متروی تهران معطل ۱۱.۵ متر
افتتاح ایستگاه‌های مترو با نصب آسانسور و پله برقی یک الزامی است که از چندین سال قبل به شرکت متروی تهران تکلیف شده است؛ اما این روز‌ها آسانسور‌ها نصب شده، اما فعال نیست و به داستان جدیدی در ایستگاه‌های مترو بدل شده است.
۷۰ درصد سد زاینده رود خالی است، به فکر پرداخت غرامت کشاورزان هستیم؟
مدیر سد زاینده‌رود اعلام کرده که ۷۰ درصد سد زاینده‌رود خالی است و با این حجم کم آبی نمی‌توان پاسخگو به برنامه‌های ابلاغی وزارت نیرو بود. باید از دولت مردان پرسید که در چنین شرایطی بفکر پرداخت حداقل غرامت ناکشت زمین یا بیمه به کشاورزان هستید؟
عذرخواهی جعفری برای تاخیر ده ساله مسکن مهر، مسکن کلنگی یا ساخته نشده!
علیرضا جعفری گفت: مهم‌ترین مسئله‌ای که با آن مواجه بویم «افزایش قابل‌توجه در قیمت تمام شده مسکن» بود که منجر به توقف اجرای قرارداد‌های پیمانکاران مسکن مهر شده بود. صد‌ها قرارداد پیمانکاری در حوزه مسکن مهر به‌دلیل عدم توجیه اقتصادی برای پیمانکار متوقف شده بودند و عملا پیمانکاران انگیزه‌ای برای اتمام پروژه نداشتند.
حل مشکلات تهران با پول و زور شهرداری محقق نمی‌شود
مهدی اقراریان عضو دیگر شورای شهر تهران گفت: حل مشکلات تهران به تنهایی و با پول و زور شهرداری محقق نخواهد شد. باید کلیه دستگاه‌ها در ارتباط با معظلاتی که پیش روی تهران است تلاش کنند تا بتوانیم در راستای برطرف کردن آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.
شما را به زور بیرون کردند خانم ابتکار، پای میانکاله‌ها را وسط نکشید!
معصومه ابتکار رئیس اسبق سازمان حفاظت محیط زیست درباره فشار‌های سیاسی به محیط زیست می‌گوید. او همچنین ضمن بی اعتبار کردن گزارش‌های ارزیابی محیط زیستی برای پروژه‌های بزرگ عمرانی تاکید دارد که همواره سرمایه گذاران این گزارش را موضوعی فرمالیته و غیر جدی می‌دانند در حالیکه تهیه گزارش ارزیابی محیط زیستی و پایبندی به آن یک قانون است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اهمال کارکنان دولت را جدی بگیرید آقای اژه ای: مسکن مهر واگذار نشده، کلنگی شد؟
در حالی حدود ۱۱ سال از ثبت‌نام متقاضیان مسکن مهر شهر جدید هشتگرد می‌گذرد که با وجود پرداخت ۲ساله اقساط این واحد‌ها هنوز تحویل نشده است. فارغ از ۴۵۰۰ واحدی که به‌گفته مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد فاقد متقاضی است، بخش زیادی از واحد‌های مسکن مهر این شهر به‌دلیل کم‌کاری شرکت‌های خدمات‌رسان قابل واگذاری نیست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تزریق و توزیع عادلانه گاز اتیلن بین پتروشیمی ها؛
بحرانی به نام خط لوله اتیلن غرب و پشت‌پرده‌هایی که بدان توجه نشده است
شرکت ملی صنایع پتروشیمی با همکاری مدیریت برنامه ریزی و توسعه این شرکت به دنبال نگاشتن برنامه‌ای جدی برای تزریق اتین به این خط لوله باشند که این امر قطعا باید برای موارد بحرانی و غیر بحرانی به صورت مجزا لحاظ گردد. ضمن آنکه نباید این نکته را نادیده گرفت که توزیع عادلانه ظرفیت خط میان پتروشیمی‌ها یک ضرورت غیرقابل انکار است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
مصائب تهران از نگاه یک جامعه‌شناس
سیستم اداره شهر پوسیده است؛
۹ شهربازی تهران متروکه و نیمه‌تعطیل هستند
شهربازی یا قبرستان اسباب‌بازی‌ها؛
نقد و بررسی
زاکانی و شب زنده‌داری مردگان!
اقدامات عجیب زاکانی؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین