پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
به مناسبت روز ملی هوای پاک؛
«پسماندسوزی» دودی که به چشم نمی‌آید؟
یکی از دلایل این آلودگی کم‌توجهی دستگاه‌های اجرایی به قانون هوای پاک بوده که یکی از بندهای آن درباره «مقابله با پسماندسوزی» است؛ آن هم در شرایطی که هم در قانون هوای پاک و هم قانون مدیریت پسماندها متولیان این موضوع مشخص شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۸۲۷ مدرسه در وضعیت قرمز قرار دارد
شهردار تهران با اشاره به اینکه ۸۲۷ مدرسه از نظر ایمنی در وضعیت قرمز قرار دارند گفت: باید یاد بگیریم که با زلزله زندگی کنیم.
واکنش شهردار تهران به نشست سالانه ۳۶ سانتیمتری زمین در پایتخت
شهردار تهران در خصوص نشست سالانه ۳۶ سانتیمتری زمین در تهران گفت: اگر این اتفاق میفتاد ما امروز نمی‌توانستیم بر روی زمین راه برویم.
خرید ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای پایتخت از محل ارز حاصل از صادرات نفت
سرپرست شرکت واحد اتوبوسرانی تهران جزئیات خرید هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از محل بودجه‌ی دولت را تشریح کرد. ترفع تصریح کرد: در کمتر از سه ماه باقی‌مانده تا پایان سال، تعدادی اتوبوس وارد ناوگان پایتخت خواهد شد. همچنین در سال آینده هم تعداد قابل توجهی اتوبوس و مینی بوس به ناوگان افزوده خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران:
انتشار بوی نامطبوع در تهران ارتباطی با آرادکوه ندارد
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اینکه بر اساس داده‌های علمی انتشار آلاینده‌های یک منبع خطی مثل آرادکوه نمی‌تواند 35 کیلومتر دورتر و در برخی نقاط تهران احساس شود، افزود: انتشار بوی نامطبوع در تهران ارتباطی با مجموعه آرادکوه ندارد.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران:
رنگ و سایز تابلوهای تجاری نمی‌تواند یکسان باشد
زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با ساماندهی تابلوهای مغازه‌های سطح شهر گفت: امکان اینکه همه تابلوهای تجاری سطح شهر یک فرمت باشد وجود ندارد چراکه واحدهای مختلف از لحاظ مساحت و ورودی و دسترسی متفاوت هستند بنابراین امکان اینکه همه تابلوها یکسان باشد، وجود ندارد.
شهرداری اجازه‌ای برای اسپانسر شدن جشنواره فیلم فجر ندارد
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه عنوان شده که شهرداری تهران رقم ۸ میلیارد تومان را برای برگزاری جشنواره فیلم فجر پیش‌بینی کرده است، گفت: شهرداری اجازه‌ای برای اسپانسر شدن جشنواره فیلم فجر ندارد.
طبق قانون مردم باید املاک‌شان را بفروشند/ تاکنون از قانون تملک استفاده نکردیم
علی محقر با اشاره به اینکه دانشگاه تهران برای انجام طرح توسعه دانشگاه تهران تاکنون از قانون تملک استفاده نکرده گفت: طبق قانون مردم باید املاک‌شان را بفروشند.
لایحه بودجه 99 شهرداری تهران آماده ارسال است
حامد مظاهریان، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا، در رابطه با زمان ارسال بودجه 99 به شورای شهر گفت: برای ارائه بودجه 99 در درجه اول باید متمم بودجه به تصویب برسد.
استعفای دو عضو شورای شهر تهران منتفی شد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت که استعفای «بهاره آروین» و «ناهید خداکرمی» دو عضو این شورا به دلیل شرایط حساس کشور منتفی شده است.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران:
مسائل فکری و ساختاری مانع حضور آتش نشانان زن/ نیروهای آتش نشان به مرور استخدام می شوند
زهرا صدراعظم نوری با اشاره به کمبود نیروهای آتش‌نشان و نیاز به حضور آتش‌نشانان زن امدادی گفت: اعتقاد دارم حتما نیروهای زن باید تربیت شوند اما مسائل فکری و ساختاری مانع می‌شوند.
استقرار اورژانس در مترو وظیفه چه کسی است؟
استقرار اورژانس در ایستگاه‌های شلوغ مترو یکی از مسائل مهم برای افزایش ایمنی شهروندان است. بسیار دیده شده شهروندان بر اثر ازدحام مترو، بدحال شده‌اند. یکی از شهروندان در اثر ازدحام مترو بد حال می‌شود. خبرنگار برنا از متصدیان مترو می‌خواهد اورژانس خبر کنند که آن‌ها عنوان می‌کنند اورژانس در این ایستگاه شلوغ مستقر نیست و باید با 115 تماس بگیرید. در این رابطه به سراغ مسئولین رفتیم تا از چرایی عدم استقرار اورژانس در روزهای خاص و ساعات پر ازدحام در ایستگاه‌های شلوغ اطلاع کسب کنیم.
اتاق صدور جواز ساخت از شهرداری به شورای شهر منتقل شد؛
پارلمان پایتخت در تله مجوزدهی
پارلمان محلی پایتخت برای رسیدگی به درخواست ساختمانی ۷۰ مالک اراضی حساس در شهر تهران تا پایان سال جلسات فوق العاده تشکیل می‌دهد. در جریان بررسی پرونده‌های این مالکان در صحن علنی شورای شهر، قرار است درخواست تغییرکاربری باغات با «نظر و سلیقه» نمایندگان به جای «ضوابط مکتوب» رد یا تایید شود.
هرمزگان درحالت فوق العاده؛
بازهم بحران مدیریت دربرابرسیل
یک بار دیگر باران های شدید در برخی استان های جنوبی و شرقی کشور باریدن گرفت و موجب خوشحالی مردم شد، اما نبود آمادگی کامل مدیریت بحران و بازهم بحران مدیریت در برابر سیل در برخی استان ها و شهرها همچون بندرعباس و جزیره قشم باعث جاری شدن سیلاب و آب گرفتگی معابر و منازل طی دیروز شد.
اصلاح ساختار شهرداری تهران؛
ضرورت اصلاح ساختار شهرداری تهران
پارلمان محلی پایتخت از سال گذشته اصلاح ساختار شهرداری تهران را در دستور کار خود قرار داده است. اعضای شورای شهر بنا دارند از طریق «تجمیع معاونت‌های ۹گانه شهرداری» سبک‌سازی ساختار فربه شهرداری را عملیاتی کنند. کارشناسان شهری معتقدند این اقدام مزایای مهمی برای الگوی اداره شهر دارد که از مهم‌ترین آنها کاهش تصمیم‌گیری‌های جزیره‌ای و پایان موازی‌کاری است.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران:
درآمدی از پارک حاشیه‌ای حاصل نشده است
محمد علیخانی با اشاره به اجرای طرح پایلوت پارک حاشیه‌ای در منطقه دو شهرداری تهران از شکست این طرح و عدم اجرای درست مصوبه شورای اسلامی شهر تهران خبر داد.
پل و تونل پاساژ پالادیوم تخریب می‌شود/ منطقه یک تهران باید فورا رای را اجرا کند
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت که بر مبنای رای کمیسیون ماده ۱۰۰ پل و تونل پاساژ پالادیوم باید تخریب شود.
شهرداری نسبت به اجرای تحقق
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا گفت: انتظار این است قانونی که تصویب می شود در ظرف زمانی تعیین شده اقدامات در راستای تحقق و اجرای آن صورت گیرد. این در حالی است که در تبصره36 بودجه سال جاری تکالیفی برای شهرداری تعیین شده که تا پایان تیر ماه می بایست انجام می شد.
اعضای شورای شهر اعتراض فرمانداری به بودجه شهرداری را وارد ندانستند
صبح امروز بررسی اعتراض فرمانداری به مصوبه شورا در خصوص تعیین سیاست و الزامات بودجه ۹۹ روی میز بررسی قرار گرفت و مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه شورای شهر در تشریح این مصوبه گفت: فرماندار تهران به مصوبه شورا در خصوص تعیین سیاست و الزامات بودجه ۹۹ سه ایراد گرفته و عنوان کرده است که شورای شهر با این مصوبه به حوزه اجرا وارد شده و این درحالی است که این مصوبه با دستور العمل تدوین بودجه ابلاغی از سوی وزارت کشور مغایرت دارد و همچنین اعلام کرده این سیاست‌ها مغایر با بودجه ۹۹ است.
آخرین جزئیات از زمان و نحوه اجرای جریمه ۹۰ هزار تومانی ورود به طرح ترافیک
علیخانی درباره نحوه اعمال جریمه ۹۰ هزار تومانی برای ورود به طرح ترافیک توضیحاتی داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات اتصال ریلی ۱۳ شهر جدید کشور اعلام شد؛
زمان‌بندی افتتاح مترو در شهرهای جدید
مسوولان حمل‌ونقل شهرهای جدید ، با تشریح جزئیات مربوط به وضعیت هر کدام از شهرهای جدید کشور به لحاظ وضعیت مطالعات مربوط به احداث مترو، پیشرفت فیزیکی هر کدام از این پروژه‌ها، طول خطوط مترو طراحی‌شده و میزان منابع مالی موردنیاز و اختصاص یافته برای هر کدام از شهرهای جدید، برآورد زمانی ساخت و افتتاح خطوط مترو در ۱۳ شهر جدید کشور را اعلام کردند.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران؛
تمهیدات شهرداری تهران برای مراسم تشییع پیکر سردار شهید «قاسم سلیمانی»
غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی شهرداری تهران برای برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار «قاسم سلیمانی» خبر داد.
باید شادی را به تهران و ایران برگردانیم
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از همه مدیران و مسئولان کشور خواست بطور جدی تلاش کنند تا «خوشی و شادی» را به تهران و ایران برگردانند.
بازگشت دوچرخه‌های اشتراکی نارنجی رنگ؛
بیدودها بعد از  ۴۶‌روزدوباره به شهر بازگشتند
دوچرخه‌های نارنجی که قرار بود شهر را پروانه‌ای کنند حدود یک‌ماه‌و‌نیم از شهر هجرت کرده بودند اما 46‌روز بعد از غیبت‌شان دوباره وارد خیابان‌های شهر شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
جزئیات متمم بودجه شهرداری تهران از اتفاق جدید خبر می‌دهد؛
در ادامه تخریب باغات تهران؛
تردد موتورسواران در پیاده‌روها؛
انتصابات در شهرداری تهران ؛
علل بازنگشتن «بیدود»؛
گزارش حسن شمشادی؛
احیای سهم شهرداری‌ها در صحن؛
اختیار مدیریت شهری زیرتیغ؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین