پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
راه آهن بستان آباد-تبریز با حضور رییس‌جمهور به بهره‌برداری رسید
همزمان با دومین روز از سفر دور دوم رییس جمهور به آذربایجان شرقی مسیر ریلی بستان آباد - تبریز و ایستگاه خاوران به بهره برداری رسید.
آزادراه شیراز اصفهان پس از 12 سال افتتاح می‌شود؟
آزادراه شیراز اصفهان یکی از کلان‌پروژه‌های استان فارس است که در دولت نهم کلنگ‌زنی شده است اما همچنان در دولت سیزدهم وعده افتتاح آن داده می‌شود.
ادعای خطر وقوع متروپل دوم در برج های دوقلوی کیش ؟!
اگر دستور رهبر انقلاب برای مجازات عبرت آموز مقصرین فاجعه متروپل انجام می شد، امروز مجددا سوداگران جان هزاران نفر را به بازی نمی گرفتند.شخص متخلف چه منافعی دارد که حاضر نیست اجازه ورود به کارشناسان مهندسی و مورد تایید را جهت اعلام نظر فنی بدهد و چه دستان پشت پرده ای از ایشان حمایت می‌کنند که با وجود این همه هشدار از سوی شرکت سازنده با دستور قضایی پایان کار را صادر کردند؟قوه قضاییه و عبدالملکی علاج واقعه را قبل از وقوع بکنند.
گزارش محیط زیستی سلاجقه، از مطالعات زیست محیطی راه آهن رشت آستارا تا مکان یابی دفع پسماند در استان های شمالی
علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست خبری که مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد، در پاسخ به پرسشی درباره پروژه راه آهن رشت آستارا اظهارداشت: صدور مجوز‌ها از بحث‌های اساسی است و پروژه رشت آستارا ارزیابی محیط زیستی آن قبلاً صورت گرفته است و در راستای توسعه کشور توسعه درخور را مد نظر داریم.
تداوم وعده های ناپخته محسن رضایی و انتقاد نماینده ساری از بحث انتقال آب خزر به سمنان
نماینده ساری در مجلس با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر انتقال آب دریای خزر به سمنان گفت: در صورت انتقال آب دریای خزر به استان‌های مرکزی بدون شک اکوسیستم و شاخص‌های زیست محیطی استان‌های شمالی بویژه مازندران به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
روایت جنجالی رئیس سازمان خصوصی سازی کشور از بلااستفاده ماندن اماکن و مناطق بکر گیلان
از روز گذشته شاهد سفر حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی کشور به گیلان بوده‌ایم. قربان‌زاده در این سفر، روایتی جنجالی و قابل تامل از اماکن و مناطقی در گیلان داشته است که با همت (!) مسئولان و متولیان امر در استان، بلااستفاده و خارج از دسترس عموم مردم است. روایت رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور از گیلان به نظر می‌رسد مهر تاییدی است بر سال‌ها گلایه مردم استان نسبت به عملکرد ناامیدکننده مسئولان و مدیران گیلان که نتوانسته‌اند آنچنان که شایسته است، نسبت به مدیریت و استفاده از ظرفیت‌های ویژه استان اقدام نمایند.
مصطفی میرسلیم از پرونده ۲۰ هزارمیلیاردتومانی فرد دستگیرشده در دفتر شهردار تهران خبر داده و می‌گوید که زمان دستگیری، این فرد اسلحه کشیده است. این در حالی است که مدیران شهرداری ادعا دارند فساد ۲۰ هزار میلیارد تومانی در دوران حضور محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران در این دوره با تلاش شهردار بازپس گرفته شده است؛ ادعایی که جای بررسی دارد و متأسفانه به دلیل نبود شفافیت در دوره ششم مدیریت شهری نمی‌توان درباره آن با قاطعیت سخن گفت.
تهران به ۹۰۰۰ اتوبوس جدید نیاز دارد + زاکانی پول داره بده بخره
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: باید ظرفیت قراردادی ما و توافقات با دولت برای تحویل گرفتن اتوبوس در همین امسال بیش از ۳۰۰۰ دستگاه باشد. باید به آقای چمران گفت که زاکانی ادعای وجود پول کافی در شهرداری دارد، چرا تقاضا نمی کنید؟ بجای فعالیت های بی خاصیت تبلیغاتی از شهرداری ( حداقل ماهی یک تا دو بار) ، با پولش یک تا دو اتوبوس نو بخرید، سالی 25 اتوبوس جلو می افتید. حرفش حقه بپذیر.
برداشت ۹۰ درصدی آب‌های زیرزمینی از برخی از دشت ها، وضعیت بحرانی ۴۰۹ دشت کشور + فرونشست ۱۵ برابری از متوسط جهانی
در حالی که نرخ برداشت آب‌های زیر زمینی در دنیا ۶۰ درصد است، این میزان در ایران ۹۰ درصد اعلام شده و نرخ فرونشست در ایران ۱۵ برابر نرخ بحرانی اعلام شده از سوی اتحادیه اروپا است.
انتشار اسامی ۹۳ ساختمان و مجتمع ناامین در تهران
معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور از تشکیل پرونده قضایی برای هر یک از ساختمان‌های ناایمن در دادستانی تهران خبر داد و گفت: انتشار اسامی این ساختمان‌ها به صورت شفاف و با ذکر موارد ناایمنی از نظر دادستانی منع قانونی ندارد. بازارچه سنتی ستارخان، بیمارستان حضرت رسول اکرم، انبار نفت شهران، مجتمع تجاری و اداری بوستان، مجتمع فرهنگی، ورزشی و تفریحی ارم، بیمارستان امام خمینی (ره)، بیمارستان لولاگر، پاساژ میلاد قائم، پاساژ مهستان، ساختمان علاء الدین، ساختمان هرمزان، مجتمع تجاری بام لند، بیمارستان سینا و بیمارستان بوعلی، اداره مالیات غرب تهران و مرکز خرید سپهر، برج نگین رضا، ساختمان جهاد کشاورزی، مجتمع ونک پارک، پاساژ صفوی، سازمان اموال تملیکی از جمله ساختمان‌های ناایمن در پایتخت محسوب می‌شود
۷۰۰ میلیارد تومان پول زبان بسته شهرداری تهران که قرار است به جیب وارد کننده یا موتور ساز‌های خاص برود؟ زنده باد موتور برقی
شهر تهران مملو است از مشکلات و ناعدالتی‌ها و ضعف حوزه زیر ساختی، اما انگار خدای شهر جناب شهردار است و مشتی جماعت مثلا انتخاب شده به اسم عزیزان شورا. کدام عقل سلیم می‌تواند اولویت‌ها را در این تخصیص نادیده بگیرد و برنامه خرج ۷۰۰ میلیارد تومان پول زیان بسته را بریزد. پول زیاد دارید، خانه استیجاری بسازید. چند گذر منجر به ترافیک را آزاد کنید. بخدا دلمان بحال بدبختی و ضلالت بعضی‌ها بد می‌سوزد. جیفه مسموم دنیا به کامشان خیلی مزه کرده است.
آقای زاکانی چرا خودت را گول می زنی، 350 هزار خانه خالی تهران نمی توانند اجاره صوری داده شوند؟
قانون مالیات بر خانه های خالی یک اقدام احمقانه به اسم قانون است که مثلا قصد کنترل سوداگری در بازار مسکن را دارد. به پیشنهاد دهندگان و مصوب کنندگان این قانون می گوییم که چرا مالیات بر مالکیت را مصوب نکردند( نظیر بسیاری از کشورها).هر فرد در بسیاری از کشورها می تواند مالک متراژ معینی خانه بشکل تجمیعی یا انفرادی باشد( مثلا 200 متر منزل سند دار در مناطق درجه یک، 300 متر در مناطق درجه دو یا 500 متر در مناطق درجه سه).تا این میزان مالکیت، مالیات عادی را در بر می گیرد و بالاتر از این میزان ، مالیات مضاعف و تصاعدی را شامل می شود. ما به شما می گوییم چرا. چون منابع بعضی از کله گنده ها به خطر می افتد. راحترین کار مالیات بر خانه خالی است که مثلا کاری کرده باشیم و مثلا جلوی سوداگری را گرفته باشیم. آقای زاکانی، فکر نمی کنی، 350 هزار قرارداد صوری بستن برای اعضای خانواده،کار پر زحمتی نیست؟ چرا خودت را فریب می دهی و فکر می کنی ، مردم هم نفهمند؟
کافه های شهرک اکباتان را به خاطر شکایت مردمی، آلودگی صوتی و نا ایمن بودن تخریب کردیم
در روزهای گذشته ۸ کافه در شهرک اکباتان تخریب شده بود‌ بنابر اعلام روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ جمع‌اوری کافه‌های شهرک اکباتان بر اساس حکم دادستانی و با توجه به درخواست مکرر اهالی و ساکنین بلوک‌های اطراف بازارچه بوده است.
درخواست شفاف سازی اطلاعات درآمدی شهرداری تهران در مناقصات، قراردادها توسط مظفر
با اعلام کاهش بدهی مالیاتی سازمان تاکسیرانی از ۳۰۰ میلیارد به ۱۵۲ میلیارد تومان از سوی رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری، میثم مظفر خواستار تعیین تکلیف و اعلام اطلاعات در خصوص عوارض پارکینگ ها، قراردادها و مناقصات شد.
عدم تکمیل شبکه فاضلاب شهر کنارک با گذشت ۱۸ سال از آغاز به کار
فاروق اعظمی نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به نیمه کاره ماندن شبکه فاضلاب شهر کنارک گفت: این پروژه از سال ۱۳۸۴ کلید خورد، اما تاکنون تکمیل نشده است و لازم است هرچه سریعتر نسبت به تکمیل آن اقدام شود.
فرودگاه بین المللی یاسوج، بلوف یا حقیقت؟
فرودگاه به هر صورت بین المللی شده اما پرواز خارجی انجام نداده چرا که مردم توان مالی ندارند و از آن مهمتر تمایل نداشتن شرکت های هواپیمایی برای پرواز در این فرودگاه دلیل کاهش این پروازهاست.
آقای چمران تو به میرسلیم جواب دادی، اما خیلی جواب‌ها را به شهروندان و خدای خودت بدهکاری
در پی ارسال نامه میرسلیم برای زاکانی درخصوص شهر فروشی و انتقاد از وضعیت ماده ۵ و نوع درآمد شهرداری، مهدی چمران دست به کار شده و پاسخی (بخوانید توجیهات) به نامه میرسلیم داده است. این در حالی است که غالب صاحب نظران آگاه به عدم توانمندی چمران در اداره شورا و وضعیت نامناسب شهرداری اذعان دارند. شورای شهر تهران بدلیل حساسیت پائین مردم متاسفانه شده است جولان ناکارامدی‌ها و استفاده حداکثری توسط باند‌های پشت پرده، یک روز جناحی پر می‌شود و یک روز هنرمند و ورزشکار می‌آورد. یک روز چپی می‌شود و یک روز راستی. شهرداری هم که داستان خاص خودش را دارد. راستی چه خبر از خبر و شایعه فساد ۲۵ همتی شهرداری؟ چه خبر از منابع نامشروع طرح ترافیک؟ چه خبر از شهر فروشی و واگذاری پروزه‌های عمرانی؟ چه خبر از حوزه زیبا سازی، حوزه اجتماعی و کمک‌های اعطایی به نیازمندان و آسیب دیدگان اجتماعی؟ چه خبر از اماکن فرهنگی و ورزشی شهرداری، چه خبر از پسماند؟ چه خبر از انتصابات و لیست خاص؟ آقای چمران، شما پاسخ‌های زیادی را به جمعیت بالغ بر شش میلیونی تهران و خدای خودت بدهکاری که باید بدهی.
طرح احیاء نفرآباد نیازمند اجرایی شدن تعهدات بانک مسکن است
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران بر لزوم اجرایی شدن همکاری بانک مسکن و وزات راه و شهرسازی در رابطه با احیاء و نوسازی محله نفرآباد تأکید کرد.
عاقبت ترک فعل مسئولان در سیل بجنورد؛ خسارت سنگین سیل در روستای محمد‌علی پهلوان + فیلم
سیلاب و آبگرفتگی روز ۷ اردیبهشت سال جاری باعث ایراد خسارات جدی به لوازم خانگی، ابنیه و تاسیسات مردم در روستای محمد علی پهلوان بجنورد شده است.
طرح تدقیق سواحل باید مبنای مطالعات سواحل مکران باشد
حسین دهقان دبیر شورای عالی توسعه سواحل مکران گفت: طرح تدقیق سواحل سازمان بنادر ودریانوردی باید مبنای تمام پروژه‌هایی مطالعاتی در حال انجام در سواحل مکران قرار بگیرد.
اجاره میلیاردی دو واحد مسکونی توسط سازمان زیباستزی شهرداری در کیش+جوابیه آبکی
اجاره دو واحد مسکونی ۱۳۱ متری و ۹۲ متری در برج‌های دیپلمات کیش که مجموعه ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای تهران هزینه داشته است. سازمان زیباسازی شهرداری تهران در واکنش به این خبر بیانیه داده، اما فراموش کرده که می‌توان با یک سوم این قیمت هم، واحد‌هایی خوبی برای کارکنان در کیش اجاره کرد. جمع کنیداین اسباب توجیه را.
مدیرعامل شرکت تأمین آب صنایع و معادن خراسان رضوی:
آب خلیج فارس سال ۱۴۰۴ به خراسان رضوی می‌رسد
مدیرعامل شرکت تأمین آب صنایع و معادن خراسان رضوی گفت: طبق برنامه زمان‌بندی کلان طرح خط انتقال آب خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود در صورت تأمین اعتبار، پایان سال ۱۴۰۴ آب به خراسان رضوی برسد.
معاون خدمات شهری شهرداری پایتخت:
تصویب سند طرح جامع مدیریت پسماند در تهران
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تصویب سند طرح جامع مدیریت پسماند در کارگروه مدیریت پسماند استان تهران خبر داد.
رسوایی عضو پنج دوره شورای شهر تهران؛
برداشت از منابع مالی شهرداری برای خیریه خانوادگی!
عضو قبلی و فعلی شورای شهر تهران، مقادیری هنگفت از بیت‌المال به خیریه خانوادگی خود بخشیده است؛ خبری کوتاه که تبدیل به چالشی جدید و مهم پیش روی مدیران شهری شده است.برای آنکه بدانیم درباره چه میزان کمک سخن می‌گوییم، می‌شود به یکی از موارد اشاره کرد که مبلغ آن ۳۰ میلیون تومان بوده و در خردادماه سال ۱۳۸۸ توسط حبیب کاشانیِ عضو شورای شهر به خیریه شهید امیر کاشانی که حبیب کاشانی عضو هیات مدیره آن بوده و هست پرداخت شده است، در حالی که در آن ایام قیمت خودروی پراید دوگانه سوز صفر در بازار کمی بیش از ۸ میلیون تومان بوده است.
یادداشت و دیدگاه ها
فیش حقوقی جنجالی مادر دختری و چهار کلام حرف حساب!
مردم به دنبال تکه نان و استخدام دختر با حقوق 33 میلیون تومان؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
علل اهمیت راهبردی راه آهن رشت آستارا
امضای قرارداد ایران و روسیه؛
نقد و بررسی
از سدسازی تا پروژه‌هایی کاغذی
سیر تاریخی نگاه به آب؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها