پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نوسازی ۲۲۰۰ تاکسی فرسوده تهران تا پایان سال
علی محتشمی پور با اعلام خبر آغاز فرایند نوسازی تاکسی‌های فرسوده گفت: از ابتدای آذرماه سالجاری روند ارائه تسهیلات برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده متوقف شده بود که خوشبختانه با تغییر مدیریت صندوق کارآفرینی امید و رویکرد جدید در این صندوق، فرآیند تشکیل و تکمیل پرونده‌های نوسازی تاکسی‌ها از سر گرفته شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماموریت ساماندهی سگ‌های ولگرد را به سازمان پسماند داده ایم
جلال بهرامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران خبر داده که اولین کاری که در این مدت انجام دادیم این بود که ماموریت ساماندهی سگ‌های ولگرد را به سازمان پسماند بدهیم. او گفته مأموریت سازمان پسماند رفت و روب و پسماند شهر است و موضوع سگ و موش هم با این کار سنخیت دارد؛ یعنی اگر در قرارداد رفت و روب و جمع‌آوری زباله این وظیفه را اضافه کنیم یکدستی مدیریتی برای کنترل این معضل به وجود می‌آید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهری کنار دریا، اما بدون ساحل آزاد
شهرستان نکا در ۲۵ کیلومتری دریا بیش از چهار هزار و ۸۰۰ متر نوار ساحلی دارد، اما وجود صنایع بزرگ استراتژیک و پلاژ نیرو‌های مسلح در این منطقه امکان دسترسی آزادانه مردم این شهرستان به دریا را غیر ممکن کرده است و اهالی نکا و حدود پنجاه روستای این شهرستان برای رفتن به ساحل باید به سواحل شهرستان‌های همجوار مانند بهشهر یا میاندورود بروند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حق قانونی مالکیت کشاورزان؛
اراضی کشاورزی سند دار می‌شود
سنددار شدن اراضی کشاورزی علاوه بر قانونی شدن حق مالکیت کشاورزان، آثار مثبت دیگری، چون جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، حل اختلاف بین کشاورزان با هم و با دولت را به حداقل می‌رساند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
متهم ردیف چهارم پرونده: من هبه دریافت کرده‌ام که کاری مرسوم در شهرداری‌هاست!
علی درخشان، متهم ردیف چهارم پرونده شهرداری شهریار اتهام دریافت رشوه را نپذیرفت و خطاب به قاضی گفت: من هبه دریافت کرده‌ام که کاری مرسوم در شهرداری‌هاست! در حال حاضر هم در شهرداری شهریار انجام می‌شود. قبول دارم که خطا و اشتباه کردم و از این بابت درخواست عفو دارم، اما دزدی نکرده‌ام و پولی از بیت‌المال سر سفره خانواده‌ام نبرده‌ام.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شعار امسال: «هوای پاک، حقوق عامه، اراده ملی»
برنامه‌های روز ملی «هوای پاک» با شعار «هوای پاک، حقوق عامه، اراده ملی» به‌صورت یکپارچه در سازمان حفاظت محیط‌زیست از ۲۵ دی‌ماه تا اول بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
علت بوی نامطبوع اطراف فرودگاه بین المللی امام خمینی چیست؟
انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام (ره) یکی از مشکلات زیست‌محیطی استان تهران است، به‌طوری‌که به گفته رئیس سابق سازمان محیط‌زیست، مورد گلایه‌مندی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۷ قرار گرفته و فرموده بودند این مشکل تا پایان دولت دوازدهم رفع شود. در این ۳ سال فعالیت‌هایی هم انجام شده، اما مشکل به‌طور کامل رفع نشده است.
اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان بودجه در راستای حمایت از روستائیان مناطق محروم
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس، گفت: بر اساس پیشنهاد بنده و موافقت اعضای کمیسیون تلفیق در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده، ۲ هزار میلیارد تومان به اجرای پروژه‌های آبرسانی، برق رسانی، گازرسانی و بهبود راه‌های روستایی در مناطق محروم اختصاص داده شد.
کیف پول شهروندی برای هر تهرانی با اعتبار ۲۰۰ هزار تومانی
بیش از آنکه به برنامه‌های عملیاتی سال ۱۴۰۱ شبیه باشد به لیست رؤیا‌ها و آرزو‌های آقای شهردار برای تهران شبیه بود. برنامه‌هایی که علیرضا زاکانی درباره آن در صحن شورای شهر تهران سخن گفت. از ساخت پنج هتل پنج‌ستاره در پنج بوستان جنگلی تا کیف پول شهروندی برای هر تهرانی که در آن ۲۰۰ هزار تومان اعتبار است و برای اقشار خاص افزایش هم پیدا می‌کند. ساخت چهار فیلم سینمایی و پنج سریال و ۱۰ فیلم کوتاه تا طراحی راسته‌ها و سرا‌های فرهنگی و ادبی انقلاب اسلامی.
صفحه‌های فلزی پل وردآورد غیب شدند
این روز‌ها همه خودرو‌هایی که در بزرگراه حکیم (شهید همدانی) حد فاصل بلوار اردستانی تا ایران‌خودرو تردد می‌کنند، با چالش روبه‌رو هستند. سرقت بزرگ از اتصالات پل وردآورد یا R۱۱ بزرگراه حکیم بیشتر از ۱۰ روز است که این مسیر را مسدود کرده تا ترافیک شدید در برخی از ساعات روز، اهالی منطقه ۲۲ را با دردسر مواجه کند. مسدودشدن این مسیر کوتاه، شهروندان را مجبور کرده تا بلوار اردستانی را دور زده و به آن سوی ایران خودرو هدایت شوند.
به ادعای زاکانی، شهرداری تهران ۸۵ هزار میلیارد تومان بدهی و کسری بودجه دارد!
زاکانی درباره آخرین میزان بدهی شهرداری تهران به بانک‌ها و پیمانکاران گفت: بالغ بر ۸۵ هزار میلیارد تومان میزان بدهی شهرداری تهران است که از این رقم، نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد تومان مربوط به بانک‌ها خواهد بود.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سومین گردهمایی ائمه جمعه مناطق آزاد کشور؛
سعید محمد: مناطق آزاد آنطور که باید به اهداف خود نرسیده اند
سعید محمد گفت: مقام معظم رهبری در بیانات سال‌های قبل اهدافی همچون تولید، صادرات و ارز آوری را از جمله موارد مورد انتظار مناطق آزاد بیان کرده بودند، این در حالی است که کلا ۲ درصد صادرات، ۷ درصد سرمایه گذاری و ۱ درصد از تولید کشور برای این مناطق است که نشان می‌دهد تاکنون این مناطق آنطور که باید به اهداف خود نرسیده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تخصیص ۲۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای تامین آب و گاز روستا‌های محروم
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از تخصیص ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای تامین آب و گاز و راه روستا‌های مناطق محروم و کمتر توسعه یافته خبر داد.
برنامه تامین روشنایی تهران با چراغ‌های LED و افزایش سرانه سلامت
شهردار تهران گفت: درباره مناطق بی دفاع شهری، با وزیر نیرو صحبت‌هایی را داشتیم و با مدیران استانی جلسه‌ای داشتیم تفاهم نامه‌ای را به دنبال داشت، قرار شد ۳۷۰ هزار چراغ از گازی به ال‌ای دی تبدیل شود تا علاوه بر روشنایی در مصرف برق نیز صرفه جویی می‌شود در این زمینه شهرداری هیچ هزینه‌ای نمی‌کند.
تسهیلات بانکی در بافت فرسوده به ۳۰۰ میلیون تومان رسید
معاون وزیر راه و شهرسازی ایران گفت: ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۹.۵ درصد به مناطق کم برخوردار و بافت‌های فرسوده پرداخت خواهد شد.
تردد معلولان در سطح شهر و ادارات تسهیل شود
رئیس جمهور با اشاره به راه‌اندازی تور‌های گردشگری ویژه معلولان گفت: همه دستگاه‌ها در حیطه مسئولیت‌های خود باید تلاش کنند تا زندگی و رفت و آمد معلولان در سطح شهر و ادارات تسهیل شود.
واکنش شهردار تهران به ساخت و ساز‌های غیرمجاز در منطقه ۲۲
شهردار تهران در واکنش به بلند مرتبه سازی جنب باغ گیاه شناسی گفت: مجموعه شهرداری بر اساس ضوابط و مقررات پروانه‌های ساخت را صادر می‌کند و این کاملا واضح است که با ساخت و ساز‌های غیر قانونی سازگاری ندارد.
طرح کاهش آلودگی هوا اثر گذار نبود
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران گغت: اثر گذاری خاصی از طرح کاهش آلودگی هوا ندیده‌ایم و باید ایرادات طرح را بررسی و بازنگری کنیم.
افتتاح چند مجموعه میدان میوه و تره بار در تهران تا پایان سال
مهدی پیرهادی با اشاره به اینکه بعد از بررسی کارشناسی و بررسی نیاز محلات، افزایش میادین میوه و تره‌بار را دستور کار قرار خواهیم داد، گفت: به سازمان میادین میوه و تره‌بار اعلام کردیم تا پایان سال هر محله‌ای که نیازمند افزایش تعداد میادین است حتما اقدام شود. تا پایان سال چند مجموعه میدان میوه و تره‌بار را افتتاح خواهیم کرد.
معاون دادستانی تهران خطاب به زاکانی:
مرکز خدماتی به زنان بی سرپناه نباید تعطیل شود
در روز‌های گذشته اخباری از تلاش شهرداری تهران برای تعطیلی یک مرکز ارائه خدمات به زنان بی‌سرپناه رسیده. معاون دادستان کشور برای ممانعت از این کار نامه‌ای به زاکانی نوشته که حاوی نکات و حمایت‌های مهمی از این زنان است. معاون قضایی دادستانی تهران خطاب به شهردار تهران گفته: مرکز خدماتی به زنان بی سرپناه نباید تعطیل شود
کوچه فروشی در شمال تهران
بستن کوچه با درب غیرقانونی است. معابر و خیابان‌های عمومی حتی اگر بن‌بست هم باشد، غیر قابل تملک یا دخل و تصرف یا مسدود کردن است.
مهلتی ۱۰ روزه به معاونت اجتماعی شهرداری تهران برای بررسی برنامه‌های ۱۴۰۱
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در آخرین جلسه این کمیسیون مهلتی ۱۰ روزه به معاونت اجتماعی شهرداری تهران داد تا با برگزاری جلسه با کمیته‌های این کمیسیون برنامه‌های ۱۴۰۱ خود را ارائه دهد.
واکنش بهزیستی به اظهارات پلیس برای جمع‌آوری مراکز کاهش آسیب از سطح شهر
در حالی‌که رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران وجود DIC‌ها و شلتر‌ها و... در محله شوش و هرندی را دلیل مهاجرت معتادان استان‌های دیگر به تهران می‌داند، سازمان بهزیستی به عنوان متولی رسیدگی به آسیب‌دیدگان می‌گوید: پس از شناسایی پاتوق‌ها و محلات تجمع معتادان متجاهر و کارتن‌خواب و پرخطر، مراکز مذکور در جهت ارائه خدمات کاهش آسیب ایجاد می‌شوند، لذا این مراکز نمی‌توانند به خودی خود دلیل تجمع افراد پرخطر در نقاطی خاص باشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قدمی در جهت کاهش خطرات زلزله در پایتخت؛
امضای سند همکاری مدیریت بحران تهران و ژاپن
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: اسناد بالادستی ما با تجارب بین‌المللی چون سند سندای مطابقت دارد و امیدواریم در قالب پروژه جدید جایکا این سند را اجرایی کنیم و اثرات وقوع زلزله را کاهش دهیم.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
مقصد مهاجران اردبیلی بعد از جنگ جهانی دوم کجا بود؟
دشت مغانی‌ها در کمپ سربازان شوروی
تبدیل تهرانپارس به یکی از بورس‌های کیف قاپی و موبایل قاپی
وضعیت عجیب یکی از محله‌های پرتردد تهران؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین