پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
هشدار درباره طرح سوال از شهردار تهران در صحن شورا، در صورت کم توجهی جهت پاسخگویی به سوالات اعضای شورای شهر + باز هم درخواست گزارش دستاوردهای سفر ترکیه؟
مهدی اقراریان رئیس کمیته حقوقی شورای شهر تهران در جلسه ۲۳۹ شورای شهر تهران گفت: اگر سوالات ما توسط شهردار پاسخ داده نشود طرح سوال از شهردار را به ریاست شورا اعلام خواهم کرد. وی بشکل خاص درباره گزارش دستاورد سفر هادی حق بین، صادق خیرخواه، مهدی صداقتی و عباس شعبانی از مدیران شهرداری به ترکیه سوال نمود. وی با اشاره به ماده ۱۴، ۱۵ و ۱۶ قانون تعارض منافع افزود: بر اساس بند سوم، نظارت بر حسن اجرای مصوبات از وظایف شهرداری است. بر اساس بند ۱۴ شهرداری باید گزارش علت، ضرورت سفر، مقصد سفر، هزینه‌های سفر و طول مدت سفر در تمامی سفر‌های خارجی مدیران و کارکنان را حداکثر سه هفته پس از سفر منتشر کند و در اختیار عموم قرار دهد. لازم به توضیح است که اعضای شورای شهر تهران نسبت به نظافت میادین میوه و تره بار، عدم تشکیل جلسات کمیسبون ماده ۳۸ و بی توجهی شهرداری به تذکرات اعضای شورا تذکر دادند.
قفل برگزاری کمیسیون تغییر کاربری در گیلان باز شد + بدعت گذاری خرید قبل از سال ۱۳۸۱ از کجا آورده اید؟ گویا دلتان برای یک پیگیری حقوقی همه جانبه تنگ شده است
ابراهیم نجفی رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به تعطیلی بیش از یکساله کمیسیون تغییر کاربری گیلان، بیان داشت که، تمامی متقاضیان تغییر کاربری که به بنیاد مسکن مراجعه می‌کنند اگر صدور سند این افراد قبل از ۸۱/۵/۶ یعنی قبل از تصویب قانون منع فروش باشد در کمیسیون مطرح می‌شوند. باید به آقای نجفی گفت که قاعده گذاری از این جنس به درد خودشان می‌خورد و لاغیر. مردم گیلان در فشار برای تهیه مسکن برای فرزندان خود هستند. کسی که با هزار قرض و قول در سال مثلا ۱۳۹۵ زمین خریده تا روزی در آن ساخت و سازی برای خود کند، چرا باید با قاعده گذاری کفرآمیز شما، محروم شود؟ بنظر می‌رسد که تن برخی از مدیران اجرایی استان گیلان برای یک پیگیری حقوقی همه جانبه با دو رویکرد حقوقی و کیفری با ادله اتهام قصور، تقصیر، ترک فعل و اهمال، تنگ شده است. مشفقانه تقاضای اصلاح امور را داریم، قبل از اینکه دوستانی وارد کارزار حقوقی با رویکرد احقاق حقوق شخصی و همچنین احیای حقوق عامه شوند. اینکه حجمی غیر بومی اقدام به خرید زمین کنند، چه دلیلی می‌شود برای محروم کردن دیگران؟ کاداستر گیلان را در اولویت قرار دهید. کاربری زراعی را کاملا ممنوع التغییر اعلام کنید. کاربری باغی تا سقف ۱۰-۲۰ درصد پوشش را مستثنی کنید و الزاما بازنگری قانونی طرح‌های هادی بعد از هر ده سال را اجرایی نموده و مسکوت نگذارید.
اقدام قابل تحسین دولت در تخصیص وام بیست ساله چهاردرصدی برای واحد‌های صدمه دیده اتش سوزی شفت + مبلغ وام را ۵۰۰ کنید، متوسط ساخت و ساز منطقه متری ۷ میلیون تومان است
مهدی نقدی فرماندار شفت خبر داد که عملیات آوار برداری در روستای امام زاده ابراهیم (ع) آغاز شده است. همچنین مصوب شده تا به هر واحد آسیب دیده، مبلغ ۳۵۰ میلیون وام ۴ درصد با باز پرداخت ۲۰ساله ارایه شود. ضمن تشکر خاص از این اقدام خوب دولت سیزدهم، باید درخواست نمود که مبلغ وام مصوب باید به حدود ۵۰۰ میلیون تومان ارتقا یابد. چرا که هزینه ساخت و ساز منطقه در حدود هفت میلیون تومان برای هر متر مربع بوده و مبلغ وام باید به گونه‌ای باشد که بتوان یک واحد حدود ۷۰ متری را با آن ساخت.
تاکید رئیسی بر تسریع ارائه مشوق‌های ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده + آقای رئیسی ، یک تا دو طبقه تشویقی بدهید ، بخش خصوصی تهران را شخم می زند
در جلسه هیات دولت، رئیس جمهور ضمن دستور به وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی برای رفع موانع تامین مالی مورد نیاز بخش تولید، از وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها نیز خواست نسبت به تسریع در ارائه مشوق‌های مسکن‌سازی در بافت‌های فرسوده اقدام کنند. تحلیل گران معتقدند که چنانچه رئیس جمهور برای شهری مانند تهران، یک تا دو طبقه تشویقی در نظر بگیرد، بخش خصوصی اقدام به شخم زدن این شهر و تسریع در ساخت و ساز می کند. موضوعی که از یک طرف،باعث کاهش مخاطرات مرتبط با بافت فرسوده در زمان زلزله شده و از طرف دیگر، سرعت بخش تحقق اهداف طرح مسکن ملی است.
خشکاندن عمدی ۱۶ هزار درخت در پارک‌های جنگلی تهران + عدم آبیاری و رسیدگی منجر به ضعیف شدن درختان و هجوم آفات و بیماری ها برای طبیعی نشان دادن داستان
محمد متینی‌زاده، عضو هیئت‌علمی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور از مشکلات درختان پارک چیتگر گفت. به‌گفته او، طبق آماری که سال گذشته از سوی منابع طبیعی استان تهران منتشر شد، حدود ۱۶ هزار پایه درخت در پارک‌های جنگلی خشک شده بودند که عدد بسیار قابل‌توجهی است. علاوه بر این به مصادیق تخلفی عدیده دیگر از عملکرد شهرداری در سنوات پیشین اشاره شده است. نظیر مرکز فرهنگی امام رضا در پارک تقاطع خیابان انقلاب و نامجو که فضای سبز تبدیل به مرکز فرهنگی شده است. مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا در پارک اقاقیا، در خیابان رسالت تهران نیز از موارد دیگر به‌شمار می‌رود.در خصوص پروژه ساخت و ساز حول باغ گیاه شناسی نیز با تخلفاتی چند مواجه هستیم.آقای مخبر در اسفندماه سال ۱۴۰۰ به آقای دکتر زاکانی نامه محرمانه و مستقیمی داد و گفت که این پروژه را به سرعت متوقف کنید و تا زمان تصمیم‌گیری نهایی نیز متوقف بماند، اما آقای زاکانی به‌عنوان شهردار و کسی که باید بیش از هرکسی در مورد حفاظت از باغ گیاه‌شناسی تلاش کند، گوش ندادند.
در غرب، شهریار، ملارد، بهارستان و پرند تبدیل به یک استان می‌شوند و در شرق، ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک یک استان جدید می‌شوند
علیرضا فخاری استاندار تهران در تشریح موضوع تقسیم استان تهران گفت: دو منطقه در این طرح وجود دارد که در غرب شهریار، ملارد، بهارستان و پرند شهرهای این بخش و در حوزه جنوب شرقی نیز ورامین، پاکدشت، پیشوا و قرچک جزو محدوده‌هایی است که این ۴ شهرستان مشمول طرح جداسازی می‌شوند. سوال اینجاست که آیا به هزینه استان شدن و جهش قیمت ملک در استان های جدید( خصوصا شهر مرکز استان)، فکری شده است؟
جزئیات آتش سوزی مهیب امامزاده ابراهیم شفت + گزارش اقدامات پیشگیرانه قبلی برای مقابله با آتش سوزی روستا، کجاست؟ آیا دادستانی گیلان قصد ورود ندارد؟
در پی حریق بامداد امروز منطقه امامزاده ابراهیم شفت که از سیستم برق کشی یک نانوایی تعطیل در منطقه آغاز شده بود، حداقل ۱۵۰ واحد مسکونی، اقامتی و تجاری طعمه حریق گردید، اما کسی آسیب جانی ندید و به ساختمان آستان مقدس هم آسیبی نرسید و تنها سه مورد درمان سرپایی ناشی از استرس و سوختگی،گزارش شده است. نیمه‌شب گذشته حدود ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه شب، حریق در شهرک چوبی امامزاده ابراهیم علیه السلام شفت شروع و ساعت ۰۰:۰۰ بامداد حریق به اطلاع ستاد مدیریت بحران شهرستان شفت، اعلام شد. خودرو‌های اطفای حرق از شفت، احمدسرگوراب، فومن، رشت و شهر صنعتی خرفکل با حداقل ۱۵ آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند.عملیات اطفای کامل شهرک جوبی امامزاده ابراهیم شفت تا ساعت پنج بامداد ادامه داشته است. ارزیابی‌های اولیه بیانگر سوختن کامل ۴۰ واحد مسکونی حداقل سه طبقه با بنای کاملا چوبی بوده که حداقل ۱۵۰ واحد مسکونی، تجاری و اقامتی را شامل می‌شود. برق و شبکه ارتباطی منطقه امامزاده ابراهیم شفت کاملا قطع شده و تلاش‌ها برای برقراری آنها ادامه دارد.یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در جریان آتش‌سوزی بامداد امروز امام زاده ابراهیم شفت در محل حادثه اعزام شد، اما چون این سانحه مصدمی نداشت به مرکز استان، برگشت. پیش از این طی سه نوبت در سال های ۱۳۷۵، ۱۳۹۲، ۱۳۹۶ نیز، این روستا دارای تجارب آتش سوزی وحشتناک بوده و وفق قانون می بایست اقدامات پیشگیرانه توسط فرمانداری شفق، استانداری گیلان ، مدیریت بحران گیلان ، گردشگری استان و شهرستان و بنیاد مسکن ، صورت می گرفت که بر اساس اطلاعات دریافتی صورت نپذیرفته، لذا ضرورت ورود دادستان برای پیگیری چند اتهام قصور، تقصیر، اهمال و ترک فعل مدیران دولتی ، احساس می شود.
ترک صحن شورا هنگام سخنرانی زاکانی درباره قراردادهای شهرداری تهران با چین
صبح روز یکشنبه نهم اردیبهشت ۱۴۰۳، همزمان با روز شورا‌ها دویست و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور شهردار تهران و تعدادی از معاونین وی آغاز شد. نحوه پاسخگویی شهردار و برخی مدافعان او در صحن باعث شد که وقتی زاکانی قصد پاسخگویی داشت، ناصر امانی، مهدی عباسی، مهدی اقراریان، سوده نجفی، جعفر شربیانی و علی‌اصغر قائمی صحن شورا را ترک کنند. یاشار سلطانی، روزنامه نگار گزارشی منتشر کرد که زاکانی بعنوان شهردار تهران برای خرید اتوبوس، تاکسی و ون برقی با یک شرکت ساختمانی در چین قرارداد بسته این شرکت چینی پیمانکار جاده سازی دولت اوکراین و ارتش غنا است. این قرارداد ۲ میلیارد یورویی که به گفته اعضا شورای شهر با ترک تشریفات و بدون برگزاری مناقصه بوده، اشکالات و ایرادات فراوانی دارد. متن قرارداد برای نخستین بار در سایت یاشار سلطانی منتشر شده است؛ در حالی است که شهرداری و طرف چینی آن را به شرط حفظ محرمانگی منعقد کرده‌اند.
بازیافت غیراصولی پلاستیک از پسماند در شهر ری و آرزوی ایجاد مجتمع ۶۰ هکتاری برای ساماندهی بازیافت‌های غیرمجاز؟
در تهران روزانه ۵ تا ۶ هزار تن پسماند عادی تولید می‌شود و ١٠ درصد این پسماند‌ها، پلاستیک بوده و در واقع با ۵۰۰-۶۰۰ تن پلاستیک در روز مواجه هستیم. بازیافت این حجم پلاستیک باعث شده تا بیش از هزار واحد بازیافت پلاستیک غیرمجاز در سطح شهرستان ری فعال گردد. این در حالیست که فعالیت آن‌ها آلودگی خاک و هوا را به همراه دارد؛ دودی که از این فرایند ساطع می‌شود از سیانور خطرناک‌تر است؛ از این رو مقرر شده براساس طرح جامع مدیریت پسماند کلانشهر تهران، یک مجتمع صنفی ۶۰ هکتاری برای جمع‌آوری واحد‌های غیرمجاز و غیراصولی بازیافت ایجاد شود. آرزویی که هیچ کس بشکل ویژه به دنبال اجرایی شدن آن نبوده و در عین حال نه شهرداری پاسخگو است و نه محیط زیست.
فرماندار: نیازمند ماشین آلات راه‌سازی برای بازگشایی مسیرهای سیل زده نیکشهر هستیم + اسمت تا امروز چه بود جناب فرماندار؟
مجیب حسنی فرماندار نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان بیان داشته است که بارش سنگین باران و طغیان رودخانه سبب بسته شدن راه‌های روستایی شده و هم اکنون نیازمند ماشین آلات راه‌سازی برای بازگشایی این راه‌ها هستیم. سوال ما از فرماندار محترم این است که سیل ، متاسفانه مشکل هر ساله سیستان و بلوچستان است. چرا یکبار برای همیشه چاره اندیشی لازم صورت نمی گیرد؟ تا کی باید شاهد توجیه مسائل با عبارت تکراری کمبود بودجه باشیم؟ خبر می رسد که ورودی شهر نیکشهر از طرف قصرقند بدلیل طغیان رودخانه و نبود پل بر روی رودخانه کشیک چندین روز مسدود بوده و تردد هم اینک به سختی در حال انجام است.این مسیر بیش از ۸۰ سال مورد استفاده بوده و محور اصلی نیکشهر به قصرقند و راسک قلمداد می شود. اما همچنان فاقد پل است و در زمان بارندگی مسدود می باشد. شما بگویید چرا؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکل آب استان سمنان را به طور کامل برطرف می‌کنیم + خوشبختانه بنظر می رسد که نیازی به انتقال آب از دریای خزر نیست
وزیر نیرو گفت: به مردم استان سمنان اطمینان می‌دهم که مساله آب را در این استان به طور کامل برطرف خواهیم کرد و با توجه به طرح‌های متنوع متناسب با شهرهای مختلف این استان، از شهروندان استان می‌خواهیم در این زمینه هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ممنوعیت دفن پسماندهای بیمارستانی در سایت سگزی اصفهان بر اساس ملاحظات محیط زیستی و بهداشتی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت، با اجرایی شدن مصوبات سال گذشته، سایت واقع در منطقه «سگزی» اصفهان از اردیبهشت ۱۴۰۳ از چرخه دفن پسماند‌های پزشکی حذف می‌شود. پسماند‌های بیمارستانی و پزشکی بدلیل عفونی بودن بخش عمده‌ای از آن‌ها جزو پسماند‌های ویژه و خطرناک به‌شمار می‌آیند بنابراین دفن و امحای آنها، شیوه‌نامه و روش خاص خود را دارد. از مرداد ۱۴۰۱ با همکاری قوه قضاییه و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و طی جلسه‌هایی که در معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، بیمارستان‌های اصفهان ملزم به عقد قرارداد با یک مرکز پسماندسوز بمنظور امحای پسماند‌های بیمارستانی و عفونی شدند، اما پسماند‌های پزشکی مراکز درمانی کوچکتر و مطب‌ها همچنان به سایت سگزی منتقل می‌شد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، امحای این پسماند‌ها نیز همان روند انجام شده برای بیمارستان‌ها در پیش گرفته و مقرر شده است که این پسماند‌ها نیز به سایت زباله‌سوز پزشکی مستقر در ۷۰ کیلومتری اصفهان منتقل شود. سجزی (سگزی) در ۳۵ کیلومتری شرق اصفهان واقع شده و بیش از ۱۰ سال است که تبدیل به گورستان دفن زباله‌های عفونی شده بود.
جناب آیت الله مطیعی، در استان سمنان کارشناس ، مدیر یا صاحب نظری حضور نداشتند که شما را از پیامدها و تخریب های انتقال آب خزر به سمنان مطلع کنند؟
نماینده ولی فقیه در استان سمنان از رئیس جمهور خواست تا اجرای طرح نیمه‌کاره انتقال آب دریای خزر به استان سمنان را به سرانجام برساند.این در حالی است که جمع وسیعی از کارشناسان از گذشته تا حال، درباره اکوسیستم شکننده خزز و محدود بودن حجم آب انتقالی نسبت به سرمایه گذاری های صورت پذیرفته، شوری بالای آب خزر ،نابودی حجم بالایی از جنگل های هیرکانی در پروسه انتقال ، ... ، هشدار داده اند. به اعتقاد کارشناسان، مطرح کردن چنین پروژه‌هایی نشان از ضعف درک اکولوژیک نسبت به پهنه‌های طبیعی همچون بیابان، مرتع، جنگل و دریا دارد. سوال ما این است که آیا استان سمنان کارشناس،مدیر و صاحب نظر غیر محافظه کاری ندارد که این موارد را به سمع و نظر نماینده ولی فقیه در استان برسانند؟ آیا کارشناسان نمی دانند که بدلیل هزینه بر بودن پروژه های انتقال اب و اثرات زیان بار آن بر اکوسیستم، این پروژه ها عموما برای مصارف محدود خانگی و آشامیدن و یا برخی پروژه های خاص صنعتی - معدنی اجرایی می شوند؟ آیا صاحب نظران نباید اگاه سازی کنند که قرار نیست، دریای خزر را به سمنان منتقل کنیم و صرفا با چند شریان محدود سروکار داریم؟ آیا سکوت در شرایطی که افراد دارای منافع، چنان در گوش جناب مطیعی زمزمه کرده و از اثرات شگرف این طرح در تحول استان گفته اند که ایشان مجاب به نامه نگاری شده باشد،جایز است؟
جزئیات اجرای طرح ترافیک در سال ۱۴۰۳ و برداشتن سلیقه محور  ۲۰ روز سهمیه تردد فصلی رایگان برای پلاک های غیر تهران + روسفیدی شمر
انگار مشتی مدیر با افکار منگ و پریشان و با رویکردی سرتا به پا سلیقه محور، اقدام به تصمیم گیری درباره طرح ترافیک نموده و اعتقادی هم به قاعده گذاری شهروند پایه ندارند. گویا پر کردن جیب و زدن دکان چند بنش، اول و اخر اهداف این جماعت است. جزئیات اجرای طرح ترافیک سال ۱۴۰۳ اعلام شده و ملاحظه می‌گردد که۲۰ روز سهمیه تردد فصلی رایگان برای پلاک‌های غیر تهران حذف شده است. کسی از این جماعت کم فکر نباید بپرسد که شاغلین اداری که از کرج و شهر‌های اطراف تهران برای کار به این شهر می‌آیند چکار باید بکنند؟ کسی از این آقای خوشحال، نباید بپرسد که کارمندی که ساعت ۸ صبح به سرکار می‌رود و خودرو را پارک نموده و ۶-۷ عصر به سمت منزل می‌رود چرا باید هزینه اضافی بپردازد؟ شهریار افندی زاده جرات و جسارت مدیریتی دارد، بیاید برای مناظره. اگر نه که تکلیفش با خودش و نزد افکار عمومی مشخص است. برای سرتا به پای برنامه ریزیت متاسفیم آقای مدیر؟ اسم خروجیت را می‌توان خیلی چیز‌ها گذاشت، الا برنامه ریزی شهروندپایه. راستی ماهی چند بهت می‌دن شهریار جون؟
اجرای طرح هادی در ۶۷۰ روستای کردستان و مقاوم سازی ۵۶ هزار واحد مسکن روستایی
سعید رسولی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان بیان داشت که تاکنون در ۶۷۰ روستای استان طرح هادی اجرایی شده و این آمار، ۵۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار را شامل می‌شود. در یک سال گذشته ۲۷۰ روستا با ۲ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار از طرح هادی بهره‌مند شده که شامل سنگ فرش و آسفالت در ۱۷۰ روستا و آسفالت معابر در ۱۵۰ روستای استان بود. وی همچنین بیان داشت که ۵۶ هزار ۲۷۶ واحد مسکن روستایی تا به امروز در استان در برابر بلایای طبیعی مقاوم‌سازی شده است. منتقدین از مهمترین ایرادات این نوع گزارش عملکرد دادن را ابهام در عملکرد سال ۱۴۰۲ دانسته و بیان می‌کردند که ارایه تجمعی عملکرد، نوعی راهبرد برای پوشاندن نقاط ضعف می‌تواند باشد.
ادعای عجیب محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران درباره اتمام خشکسالی ایران تا دو سال آینده + مدل پیش بینی رو از کجا آوردی محمدحسن؟
محمدحسن نامی رییس سازمان مدیریت بحران کشور در جریان سفر به استان خوزستان و بازدید از سد و نیروگاه دز در شهرستان اندیمشک مدعی شد که در پنج ساله دوم خشکسالی هستیم و پیش بینی می‌شود این وضعیت تا یک یا ۲ سال آینده به پایان برسد. نکته جالب توجه اینجاست که ایشان اشاره ای نکردند که ادعاهایشان بر اساس کدام مدل یا شنیده های جلسات درون و برون سازمانی، صورت پذیرفته است.برخی از منتقدین ضمن اشاره به تکرار داستان بارش های مناسب ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و توهمات مدیریتی آن زمان، صحبت های محمدحسن نامی را بی شباهت به ادعاها چند سال پیش درخصوص اغاز تر سالی نمی دانند. از آقای نامی درخواست می کنیم، گرارشی از عملکرد سازمان مدیریت بحران در دوره مدیریتی خود ارایه دهند. چرا که از دیدگاه ما، توانمندی ایشان برای راهبری راهبردی این سازمان کاملا زیر سوال بوده و ایشان را فاقد صلاحیت لازم برای تداوم کار در چنین موقعیت خطیری می دانیم.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
روزهای دارای هوای پاک و آمار مرگ و میرناشی از آلودگی هوا در تهران:
تهرانی‌ها طی سال ۱۴۰۲ تنها ۱۰ روز هوای «پاک» داشتند + سلام زاکانی،چطوری مهدی چمران؟
داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که طی سال ۱۴۰۲ تهرانی‌ها ۱۰ روز هوای «پاک» و ۱۲ روز هوای «ناسالم» تنفس کردند. آلوده‌ترین روز ثبت شده طی سال گذشته ۵ شهریور با شاخص ۱۶۵ و پاک‌ترین روز۱۲ فروردین با شاخص ۴۰ بود. موضوعی که با وجود اثرات بسیار بالا بر مرگ و میر و ورود چندباره دادستانی و سازمان بازرسی کل کشور، با بهبود خاصی همراه نبوده و چالش هوای ناپاک با وجود تصویب قانون هوای پاک، ادامه دارد. جنبه فکاهی و خنده دار داستان، تاکید شهرداری و شورای شهر بر ادامه اجرای طرح آب دوغ خیاری بنام طرح ترافیک است. چطوری عمو زاکانی ؟ سلام بر مهدی چمران، اوضاع مرتبه، خوبی؟ کسالتی ،چیزی نداری؟
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تائید و نهایی شدن حکم محکومیت ۳۵ مقصر حادثه ساختمان پلاسکو پس از هفت سال در دادگاه تجدید نظر
حکم محکومیت ۳۵ مقصر حادثه پلاسکو‌ بعد هفت سال در دادگاه تجدید نظر تایید شد.سه کارگر مغازه ای که کانون آتش سوزی بودند به شش ماه حبس محکوم شدند. بر اساس رای،شخصیت حقوقی شهرداری تهران، آتش نشانی،بنیاد مستضعفان،وزارتخانه های راه،کار و … هم به جریمه ۲۴ تا ۲۰۰ میلیون تومانی محکوم گردیدند.این حکم ، مورد انتقاد برخی از محافل حقوقی قرار گرفته و آن را بشدت غیرمتناسب با قصور و تقصیرهای صورت پذیرفته خصوصا توسط دستگاه های اجرایی، قلمداد کرده اند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نشست مدیرعامل‌های دو شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران و شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر:
ادعای ساماندهی سد معبر وانتی‌ها در ۱۵ گذر بحرانی تهران در اسفندماه ۱۴۰۲ و راه اندازی دو بازارچه برای دستفروشان چهار راه ولیعصر
مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران از ساماندهی ۱۵ گذر بحرانی شناسایی‌شده مربوط به سد معبر وانت‌بار‌ها در سطح پایتخت در اسفند ۱۴۰۲ برای مدیریت بار ترافیکی ایام نزدیک به نوروز خبر داد. همچنین در این نشست مشترک بیان گردید که با همکاری شهرداری‌های مناطق ۶ و ۱۱ و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران فضا‌های مناسبی در محدوده چهارراه ولیعصر (عج) برای فعالیت دستفروشان پیش‌بینی شده است. در جلسه مشترک مطرح شد که تقریبا در خردادماه ۱۴۰۲ نصب دوربین روی خودرو‌ها و البته نیرو‌های شرکت حریم‌بان و شهربان آغاز گردیده و با توجه به ابعاد این مساله باید مجوز‌های لازم را از دستگاه‌های امنیتی اخذ می‌کردیم و در نهایت در ماه‌های آذر و دی‌ماه مجوز‌های لازم اخذ شد.
مهدی چمران: راه‌حل خاصی برای ترافیک شب عید وجود ندارد و من تجمع معتاد متجاهر در مولوی ندیدم + پیر شدی مهندس، هم راه حل برای کنترل ترافیک عید وجود دارد و هم تجمع معتادان متجاهر واقعیت دارد
مهدی چمران ساوه ای 82 ساله ، رئیس محترم ششمین دوره شورای شهر تهران معتقد است که هیچ راه حلی برای ترافیک شب عید تهران وجود ندارد. معتقد است که به جهار راه سیروس و مولوی سر زده و تجمع معتاد متجاهر ندیده است و ... . ضمن حفظ احترام و جایگاه ایشان ، باید پرسید که اصولا با این کبر سن، چرا در یک موقعیت اجرایی پرکار مثل شورای شهر تهران حضور دارند و کدامین گروه پشتیبان از حضور این نوع افراد در ریاست شورا متنفع می گردند؟ تهران 126 گلوگاه ترافیکی دارد که مدیریتی متعهدانه در طول سال و با واسپاری امور به مناطق، می شد تحت کنترل قرار گیرند. اگر امروز می گویی که برای ترافیک شب عید تهران نمی شود کاری کرد، بدین دلیل است که کل سال را با بی خیالی گذرانده ای عموجان.طبیعی است که با این سن و سال، توان درگیری و چالش با مسائل و افراد را نداشته باشی. اما درباره تجمع معتادان متجاهر، لازم است راننده ات را عوض نموده و همجنین از عینک مناسب تر استفاده کنی. آسیب های اجتماعی با انکار،کم رنگ و پر رنگ نمی شوند برادر بزرگوار. آیا می دانی که تهران در حدود ۲۵-۳۰ هزار معتاد متجاهر داشته و شهرداری تنها ظرفیت ساماندهی پنج هزار نفر را دارد؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چرا دادستانی ورود جدی به ماجرای شعبان بی مخ های شهرداری ها نمی کند؟
ماجرای شعبان بی مخ ها در شهرداری، این داستان شهرداری گرگان + عذرخواهی شهردار
شنبه ۱۹ اسفندماه کارمندان شهرداری شهر گرگان به دستفروشی حمله کرده و او را در خیابان کتک زدند. موضوعی متاسفانه تکراری که ریشه ان را باید در شاخص‌های نوع انتخاب پیمانکار، نوع استخدام نیرو برای مقابله با سد معبر و نوع اموزش‌های ارایه شده به ان‌ها جستجو کرد. جماعتی که متاسفانه از بینشان بعضا شعبان بی مخ‌هایی رشد کرده و بشکلی فجیع آبروی شهرداری را برده و خودشان هم به دام قانون می‌افتند. سوال اینجاست که چرا دادستانی با توجه به فراگیر شدن این جرم، ورود موثر و بازدارنده نمی‌کند؟ چرا دیوان عدالت با وجود شکایات عدیده، حکم به محکومیت برخی از شهردار‌ها به اتهام قصور در انتقال و انعکاس چارچوب‌های قانونی مقابله با سد معبر نمی‌کند؟ شهروندان تا کی باید شاهد چنین صحنه‌های زشتی باشند؟ تا کی باید این نوع داستان‌ها را در قالب تصور وقوع یک رویداد اتفاقی یا یک معذرت خواهی ساده یکی از مقامات، خاتمه یافته بدانیم؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ابهام در ساعات طرح ترافیک در ماه رمضان و چند روز مانده به عید نوروز ۱۴۰۳ +طرح ترافیک ساعت ۱۸، اذان مغرب ساعت ۱۸ و ۲۸ دقیقه؟!
بارها از طرح ترافیک و وضعیت سخیف مجریان آن و شرایط اسفناک خود طرح ، گلایه کرده ایم. گلایه این نوبت ، متاسفانه در حوزه شرعیات است. اوقات شرعی اذان مغرب به افق تهران حوالی ساعت شش و ۲۸ دقیقه عصر است و پایان طرح ترافیک در ساعت شش عصر. اقایان می دانند حکم شرعی برخورد با قانون مخالف و ممانعت کننده شرع چیست ؟ حیف روی فیش و پشت فیشی که به بعضی ها می دهند. ما که سهم خودمان را نه تنها حلال نمی کنیم. اه و ناله و نفرین هم ضمیمه ان می نماییم. نوش جان. ضمنا مردم در آخر سال ، نیاز به خرید شب عید دارند. طرح مزخرف ترافیک ، مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است. دست بدست کنید برسد بدست مدیرنماها.
نظرات منتشره: ۴ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادامه داستان تخریب ویلاهای نوشهر:
ویلاهای لاکچری تخریب‌شده نوشهر متعلق به که بود؟
در پی احداث ۶۴ ویلای غیرمجاز در اراضی جلگه‌ای و جنگلی نوشهر توسط فرزندان یک چهره مشهور اقتصادی، با دستور رئیس قوه قضاییه عملیات تخریب این ویلاها آغاز شد.اقدام دستگاه قضایی تنها به تشکیل پرونده قضایی برای متخلفان محدود نشد و رئیس قوه قضاییه دستور داد که در اراضی که تغییر کاربری داده شده اند، درخت کاری انجام شود.این ویلاها مربوط به پسر یکی از فعالان اقتصادی سرشناس کشور بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قلع و قمع درختان پارک قیطریه با ادعای و شایعات مرتبط با ساخت مسجد؟ + زاکانی، چمران و سروری توضیح دهند
چند روز است که قسمت غربی پارک قیطریه در محاصره یک حصار بزرگ درآمده و شایعه شده است که قرار است در آنجا مسجد و مغازه بسازند؟ این در حالی است که در منطقه مورد اشاره، بدون اغراق بیش از ۱۰ مکان مذهبی بسیار مهم وجود دارد: از امامزاده علی‌اکبر، امامزاده اسماعیل، حسینیه چیذر، چند مسجد و چند حوزه علمیه و… خود پارک قیطریه نیز دارای یک نمازخانه بزرگ است. بر این قاعده، بنظر می‌رسد که به نظر می‌رسد ساختن مسجد بهانه‌ای بیشتر برای خلق فضا‌های تجاری و… است و کمتر برای خلق محیطی معنوی و اجتماعی برای مردم محل. نکته جالب توجه درباره این موضوع، سکوت معنادار مثلث زاکانی- چمران- سروری است. مثلثی که برای ورود با پای چپ و راست در پیاده رو‌های تهران هم تمایل به ارایه توضیحات (شما بخوانید توجیهات) دارند. راستی ثلاثه مدیریت شهری تهران، تا به کی قصد تداوم سکوت را دارند؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
مسجدسازی در پارک قیطریه: از حصار تا تخریب،از تکذیب تا ماجرای وقف
سیدآرش حسینی‌میلانی، عضو سابق شورای شهر سابق تهران:
آقای مدیر مترو! رئیس‌تان گفته بود مشکلات به خاطر بی‌عرضگی است نه تحریم
ترکش های خرابی چندباره مترو تهران در هفته گذشته:
دشت‌های حاصلخیز فارس؛ قربانی سدسازی
سیروس زارع عضو تشکل‌های تالابی کشور:
نقد مدیریت شهری کشور در طیفی از نادانی تا فساد
دیدگاه منصوری و اطهاری در خصوص مدیریت شهری:
عوامل رشد نابرابری در روستا‌های ایران چیست؟
افزایش شکاف در مناطق روستایی؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
گلایه مندی شهروندان کرمانشاه ار قطارهای درجه ۳
هزار و یک مشکل پروژه‌ای با افتتاح صوری؛
قرارداد خرید اتوبوس از چینی‌ ها کجاست؟
سوال شورای شهر تهران از زاکانی:
نقد و بررسی
از روستای اِنجیلسی بابل تا ساحل خزر؛ آلودگی ۷۰ کیلومتری آب و خاک با دپوی ۲۵ ساله زباله
مدیریت پسماند فقط مافیای فروش زباله اش خوب است، مابقی وظایف در حد پشم :
شبح خلازیر در هر گوشه تهران
نسخه‌های نابودی پایتخت؛
از سدسازی تا پروژه‌هایی کاغذی
سیر تاریخی نگاه به آب؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها