پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
برگزیده ها
شرکت‌های بهره‌برداری مترویی تسهیلات حمایتی دریافت می‌کنند
معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تصویب پرداخت تسهیلات حمایتی به شرکت‌های بهره‌برداری مترویی در سی وهفتمین جلسه کارگروه بررسی و مقابله با پیامد‌های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا خبر داد.
آخرین مقاومت‌ها در برابر تخریب کوه تاریخی ری؛
از کوه بی‌بی شهربانو مشتی ریزگرد می‌ماند
حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای شهر تهران: اگر روند تخریب کوه ادامه داشته باشد، در آینده نزدیک از میراث چند هزار ساله تهران و این کوه تنها یک پوسته باقی می‌ماند
شهرداری رقم دقیق فروش عمارت اقدسیه را نگفت
حجت نظری گفت: ما نمی‌توانیم به حفظ بنای عمارت اقدسیه امیدوار باشیم و نمی‌دانیم چه کسی قرار است آن را در اختیار بگیرد.
عامل اصلی آلودگی هوای کلانشهرها؛
ذرات معلق: سرطان‌زا و هم‌رده با رادیواکتیو
رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به خسارت‌های اقتصادی آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور گفت: بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون - که به‌عنوان عامل اصلی آلودگی هوای کلانشهرهای کشور مطرح است- جزو گروه اول مواد سرطان‌زا و هم‌رده با مواد رادیو اکتیو هستند.
فروش اموال شهری؛ راه درآمد شهرداری
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری برای جبران کسری‌ها و درآمد‌های محقق نشده خود، به فروش اموال و املاک شهر روی آورده که درآمد آن نیز صرف تسویه بدهی‌های شهرداری خواهد شد.
هاشمی در جمع خبرنگاران مطرح کرد
تصویب لایحه زیست شبانه با نام تهران بیدار
رئیس شورای شهر تهران گفت: زیست شبانه سبب می‌شود شهروندانی که دیر می‌خوابند شب هنگام زمانی را با خانواده خود به این موضوع اختصاص دهند.
نصب دستگاه زباله سوز چینی در قم
معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به دستگاه زباله سوزی که از کشور چین به شهرداری قم هدیه داده شده است گفت: این دستگاه پس از گذراندن مراحل اولیه، آماده نصب در سایت پسماند شهرداری است.
۵۱۸ روستا بازار در کشور ایجاد می‌شود
معاون توسعه تعاونی‌ها و تشکل‌های سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه حذف واسطه موجب افزایش سود کشاورز و روستایی و کاهش قیمت‌ها می‌شود، گفت: تعداد ۵۱۸ روستا بازار به منظور فروش تولیدات روستایی در شهر‌های کشور ایجاد می‌شود.
تحویل سند مالکیت بزرگراه «شهید همت» به شهرداری تهران
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران گفت: سند مالکیت بزرگراه «شهید همت» توسط منطقه ثبتی شهرآرا در ثبت اسناد و املاک استان تهران به مساحت حدود ۷۰ هزار متر مربع صادر و به شهرداری تهران تحویل شد.
عضو هیات علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی:
۲۰ درصد تاب‌آوری؛ یعنی۸۰ درصد ویرانی کامل در تهران
عضو هیات علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی با اشاره به اعلام برخی از مسوولان درباره تاب‌آوری ۲۰ درصدی شهر تهران، اظهار کرد: وقتی اعلام می‌شود ۲۰ درصد تاب‌آوری یعنی ۸۰ درصد ویرانی کامل، ولی از سوی دیگر در صورت وقوع زلزله در تهران حدود ۷۰ درصد ساختمان‌ها خسارت سنگین و زیاد و بقیه هم خسارات جزئی را تجربه خواهند کرد.
۳۰۰ میلیارد تومان برای حل مشکل فاضلاب اهواز و بندرامام‌خمینی
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های فاضلاب اهواز و بندر امام خمینی خبر داد.
انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا؛
لزوم اخذ برگ سوء پیشینه برای ثبت نام در انتخابات شوراها
مشاور فرماندار تهران گفت: اخذ برگ سوء پیشینه اولین مدرک ضروری برای ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.
دبیر مجمع نمایندگان تهران در مجلس؛
درخواست از ناجا برای لغو ترددها از خط ویژه
به شکل زشتی با غرور پشت ماشین مدیریتی می نشینند و با چراغ قرمز- آبی وارد خط ویژه می شوند و حتی بعضی ها با بی ظرفیتی تمام، از این امکانات برای رفتن به خانه خود هم بهره برداری می کنند. غافل از اینکه چراغ گردان و استفاده از خط ویژه ، صرفا برای ماموریت اداری تعریف شده است. بر این قاعده ، دبیر مجمع نمایندگان تهران از ناجا درخواست ، لغو همه مجوزهای تردد از خط ویژه را کرده است .
هرگونه خرید، فروش، عرضه و تولید سگ در سایت‌ها و مراکز مختلف غیرقانونی است!
معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران با اشاره به خطرات زندگی انسان با حیوانات بر فرهنگ سازی شایسته و اطلاع رسانی صحیح به شهروندان تاکید کرد.
برابری تولید زباله در تهران با کل استان مازندران؛
زباله‌های کرونایی؛ افزایش ۲ برابری تولید پسماند در شهر تهران
شهرداری تهران در گزارشی از تداوم تولید حجم بالای پسماند در تهران خبر داده و علت آن را شیوع کرونا و خانه‌نشینی شهروندان اعلام کرده است. براساس آمار و اطلاعات شهرداری تهران میزان پسماند‌های تولیدی در شهر تهران از ۷۵۰۰ تن به ۴۹۰۰ تن در روز کاهش ‍‍پیدا کرده بود، اما با شیوع ویروس کرونا پسماند‌های تولیدی در ‍‍پایتخت به همان میزان سابق یعنی ۷۵۰۰ تن بازگشت، اما با این تفاوت که حجم قابل توجهی دستکش و ماسک و … ترکیب همیشگی پسماند را برهم زد.
ضرورت معاینه فنی خودرو‌های دوگانه سوز
دبیر ستاد کارگروه ستاد معاینه فنی خراسان رضوی گفت: باتوجه‌به اینکه عمر مفید مخزن برخی خودرو‌های دوگانه‌سوز گذشته است، معاینه فنی این خودرو‌ها الزامی است و به‌مرور اقدامات استانداردسازی آن‌ها انجام می‌شود.
لایحه بودجه ١٤٠٠شهرداری تهران تقدیم شورا شد
صبح امروز لایحه بودجه ١٤٠٠شهرداری تهران تقدیم هیئت رییسه شورای شهر تهران شد.
موافقت با طرح بهبود فضای عمومی کسب و کار‌های فرهنگی و هنری شهری
طرح «بهبود فضای عمومی کسب و کار‌های فرهنگی و هنری شهری در تهران» توسط الهام فخاری رییس کمیته هنر شورای شهر تهران به صحن شورا ارائه و فوریت این طرح در جلسه امروز رای آورد.
افزایش ۲۰ درصدی طرح ترافیک با اصلاح مصوبه عوارض تردد
اعضای شورای شهر تهران به اصلاح مصوبه عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک رای مثبت دادند. در این اصلاحیه پیشنهاد شده است طرح ترافیک در سال آینده افزایش ۲۰ درصدی داشته باشد.
حاشیه‌های برکناری شهردار رباط‌کریم
​معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران درباره برکناری شهردار رباط کریم و حواشی آن گفت: مصوبه شورای اسلامی شهر رباط‌کریم مبنی بر برکناری شهردار این شهر، فاقد وجاهت قانونی است و قابلیت اجرایی ندارد.
سال ۱۳۶۳ دلواپسان وقت مترو را کالایی لوکس می‌دانستند
رییس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: کارگروه حقوقی بین شورا‌های اسلامی شهر‌ها و مرکز تحقیقات شورای نگهبان تشکیل می‌شود.
شورای شهر تهران؛
استیضاح حناچی منتفی شد؟
رئیس شورای شهر تهران درباره استیضاح شهردار گفت: این موضوع به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده شده و وقتی آن ها چیزی اعلام نکرده اند به معنای حل شدن موضوع است.
حناچی مصوبه شورا مبنی بر نامگذاری خیابانی به نام «مهندس بازرگان» را اجرا نمی کند
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از شهردار پایتخت از وی خواست به رای نمایندگان مردم در خصوص نامگذاری خیابانی به نام بازرگان تمکین کند.
تحقیق‌وتفحص از قرارداد رسا تجارت و طرح سه شهید وارد فاز جدید شد
پیگیری‌های پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران درباره بررسی قرارداد‌های شهرداری با شرکت رسا تجارت و قرارداد موسوم به سه شهید، بالاخره پس از دو سال از اولین گام رسمی شورای شهر، به تشکیل هیئت رسیدگی به حساب‌های فی‌مابین شهرداری تهران و سپاه منجر شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
پشت‌پرده سیلی زدن به صورت سرباز!
کارتونی از مهدی عزیزی؛
نفس‌های تهران گرفت!
آلودگی هوای تهران؛
شوخی با طرح ترافیک یا فرهنگستان!
شوخی با واژه یابی فرهنگستان؛
بی‌کفایتی مسئولین در مقابله با سیل
عملکرد مدیران خوزستان؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین