site traffic analytics اخبار مدیریت شهری و روستایی | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
احتمال تغییر نحوه تفکیک پسماند از ١۶ فروردین ماه
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه براساس تصمیمات اتخاذ شده فرایند تفکیک و بازیافت زباله در ایستگاه‌های میانی پسماند و سایت آرادکوه متوقف شده و این روند تا ١۵ فروردین ماه ادامه‌دار خواهد بود، گفت: پیش از شیوع ویروس کرونا، میزان زباله تولیدی در پایتخت از ۷هزار و ۵۰۰ تن به ۴ هزار و ۸۰۰ تن کاهش پیدا کرده بود، اما در یک ماه اخیر به دنبال توقف عملیات تفکیک، روزانه ۷ هزار و ۲۰۰ تن پسماند در آرادکوه دفن می‌شود.
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد؛
اجرای طرح ترافیک از ۱۶ فروردین
سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه طرح ترافیک سال ۱۳۹۹ از ۱۶ فروردین ماه آغاز می‌شود، گفت: بنابر اعلام شورای ترافیک تهران، ساعت محدوده‌های ترافیکی نیز به روند گذشته یعنی از ۸ صبح الی ۱۷ عصر تا اطلاع ثانوی خواهد بود. یوسف حجت، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، درباره نحوه اجرای طرح ترافیک در ایام نوروز، گفت: به تبعیت از سال‌های گذشته، طرح ترافیک در ایام نوروز اجرا نشد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران:
سال 99، تغییر رویکرد شهرداری تهران در پروژه های شهرسازی
عبدالرضا گلپایگانی مهم‌ترین اقدامات شهرسازی شهرداری تهران در سال 99 را تشریح کرد.
علی بختیاری عنوان کرد؛
فروش کردن بحران سیل در کشور
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بحران سیل در حال حاضر در کشور نداریم و باید در جهت جبران خسارت‌های صورت‌گرفته اقدام شود.علی بختیاری سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور درباره اقدامات صورت‌گرفته در سیل اخیر، اظهار داشت: حدود ۹ استان کشور از چند روز گذشته درگیر بارش باران و وقوع سیلاب بودند که در استان‌های شمال و شمال‌شرقی کشور مشکل خاصی نداشتیم و لایروبی انهار انجام شده بود و مسیل‌ها باز بود و با اطلاع‌رسانی‌های به موقع، تعداد تلفات و خسارت‌ها نیز به حداقل رسید.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند خبر داد؛
آغاز برخورد انتظامی با زباله‌گردها
مدیرعامل سامان مدیریت پسماند از آغاز برخورد انتظامی با زباله گردها و پیمانکاران متخلف خبر داد. صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان با بیان این مطلب که با گسترش بیماری کرونا، تفکیک زباله‌های خشک از سوی پیمانکاران با دستور شهرداری متوقف شده است، گفت: در همان روز‌های ابتدایی شیوع کرونا و به منظور شکستن زنجیره انتشار، فعالیت تمامی مراکز تفکیک زباله متوقف شد و حدود ۲۳۰۰ کارگر حاضر در این بخش را با پرداخت حقوق تعطیل کردیم و قطعاً تا پایان حضور ویروس کرونا تفکیک زباله صورت نمی‌گیرد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی:
به همکاری مردم در عید امسال احتیاج داریم
مدیر عامل سازمان آتش نشانی گفت: امسال عید کاملا سالی متفاوت با سال‌های گذشته است و مردم همکاری کنند تا بر کرونا پیروز شویم.
نمایشگاه بین المللی تهران نقاهتگاه ویژه کرونا؛
محل نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران نقاهتگاه ویژه کرونا می‌شود
معاون عمرانی استانداری تهران ضمن درخواست عاجزانه از شهروندان تهرانی برای در خانه ماندن و سفر نرفتن برای قطع زنجیره شیوع کرونا ویروس همچنین از مکاتبه برای اماده سازی مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران (سئول) به عنوان نقاهتگاه بهبودیافتگان کرونا خبر داد.
شهر هوشمند؛راهکاری برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا
«شهربانو امانی» عضو شورای شهر تهران گفت: متاسفانه به رغم آنکه بحث دولت الکترونیک و شهر هوشمند در تهران مطرح است، جای تاسف دارد که هنوز امکان مدیریت این شرایط وجود ندارد، آن هم در شرایطی که چه در دولت و چه در مدیریت شهری شیفتی شدن و دورکاری کارمندان به نوعی راهکاری برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آخرین جزئیات افزایش نرخ کرایه تاکسی؛
رانندگان چه زمانی برای دریافت برچسب کرایه اقدام کنند؟
قنادان آخرین جزئیات از افزایش ۱۱ درصدی نرخ کرایه تاکسی در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ را تشریح کرد.
ماهی‌گیری از آب گل‌آلود به سبک شهرداری تهران‌
هنگام مراجعه به سایت تهران من جهت تسویه عوارض شهری سالانه خودرو به ارقامی برمی‌خوریم که تفاوت فاحشی با ارقام سال‌های گذشته دارند و گویا مدیران شهری از فضای ملتهب جامعه بدون اطلاع دقیق قبلی استفاده کرده و چراغ خاموش در حال رفع و رجوع کاستی‌های مدیریت شهری است.
تحریم، شرایط بسیار خاصی را در کشور ایجاد کرده است
شهردار تهران به مناسبت سال ۱۳۹۹ در پیامی گفت: سال پر تحریمی را پشت سر گذاشتیم. شرایط تحریم، شرایط بسیار خاصی را در کشور ایجاد کرده است که در عین این شرایط سخت برای امور جاری، تجربه جهانی کرونا را نیز داشتیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ویروس افزایش نرخ کرایه بلای جان مسافران؛
ماهیگیری تاکسی‌های اینترنتی از آب گل آلود کرونا و نوروز
با شیوع کرونا در کشور شکل خدمت رسانی نهاد‌ها و ارگان‌ها به مردم شکل تازه‌ای به خود گرفت و این تغییر در شیوه خدمت رسانی به گونه‌ای بود که تمام نهاد‌ها ظرفیت خود را به کار بستند تا در شرایط کرونایی کشور گامی در مسیر حل مشکلات شهروندان بردارند.
برای مدیریت سیلاب احتمالی چه کارهایی قرار است انجام شود؟
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو گفت: اطلاعاتی که قبلا هواشناسی ارائه می‌داد، کیفی بود اما اکنون کمی شده که به لحاظ قابلیت اطمینان در حوزه مدیریت بحران به ما کمک می‌کند.
رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران؛
آماده باش مدیریت بحران تهران برای بارش‌های بهاری
رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران تمهیدات این سازمان برای آغاز بارش‌های بهاری را تشریح کرد.
نصب دوربین حرارتی در سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران
سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه درخصوص شیوع ویروس کرونا دوربین حرارتی در ساختمان مرکزی این مجموعه و مجتمع آرادکوه نصب کرد.
بررسی کارنامه یک ماهه شهرداری در مسیر مبارزه ملی با کرونا در پایتخت؛
اقدامات شهرداری برای مقابله با کرونا
شهرداری تهران آزمون دشواری را در زمینه مدیریت شهری در روز‌های پر التهاب پایتخت می گذراند.
جمع‌آوری روزانه ۸۰ تن پسماند بیمارستانی در تهران؛
جمع آوری روزانه 80 تن پسماند از 150 بیمارستان پایتخت
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری، گفت: ۱۰۰ نیروی کارگری با لباس، دستکش و ماسک ویژه جمع‌آوری، انتقال و دفن پسماندهای ۸۰ تنی بیمارستاتی را برعهده دارند.
ارزیابی طرح ترافیک 99 در شورای ترافیک تهران
شهردار تهران درباره احتمال تغییر طرح ترافیک سال آینده گفت: کمیته کار شورای ترافیک تهران مامور شده ارزیابی عملکرد طرح ترافیک از جهات مختلف را انجام دهد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران؛
استقرار گشت‌های ویژه سازمان پسماند برای جلوگیری از زباله‌گردی
صدرالدین علیپور اظهار کرد: حضور شبانه گشت‌های سازمان پسماند در شهر امری معمول است، این بار اما با فروش تعدادی از خودروهای اسقاطی سازمان، از محل اعتبار حاصله 25 خودروی وانت مزدای دو کابین خریداری شد تا اقدامات مربوط به نظارت واحدها در مناطقی همچون آبعلی و آرادکوه و نقاط مختلف تهران با سهولت بیشتری صورت بگیرد.
پسماندهای بیمارستانی کرونا باید در زباله سوز سوزانده شوند
محمود گلزاری استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه پسماندهای بیمارستانی کرونا باید در زباله سوز سوزانده شوند گفت: در تهران زباله سوز ۲۰۰ تنی داریم و کل پسماند‌های بیمارستانی تهران هم روزی کمتر از ۲۰۰ تن است لذا امکان سوزانده شدن زباله‌ها وجود دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران مطرح کرد؛
کاهش ۴۰ درصدی مسافران تاکسی با شیوع کرونا
قنادان از کاهش ۴۰ درصدی مسافران تاکسی با شیوع کرونا خبر داد.علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در نشست خبری مجازی خود با اصحاب رسانه درباره آخرین اقدام‌های انجام شده برای مقابله با شیوع کرونا گفت: با شیوع کرونا اولین ماموریتی که به سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران سپرده شد، بحث آموزش به رانندگان این ناوگان برای خود مراقبتی جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا بود.
اجازه هیچگونه اختلال در به کارگیری سوله های مدیریت بحران را نمی دهیم
علی اعطا در مورد برخی حواشی مربوط به استفاده از سوله های بحران برای بیماران کرونایی توضیحاتی ارائه کرد.
ایجاد اتاق ایزوله برای غربالگری معتادان؛
افزایش مراجعه کارتن‌خواب‌ها به گرمخانه‌ها باشیوع کرونا
سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به افزایش مراجعات به گرمخانه های پایتخت از عدم ابتلای کارتن خواب های مراجعه کننده به گرمخانه های پایتخت به کرونا خبر داد.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور:
تامین ۲۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی برای رانندگان تاکسی
مرتضی ضامنی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت:در ابتدای هفته جاری برای تاکسیرانی‌ها به میزان ۲۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی شارژ کردیم و مقرر شد به صورت مستمر نیاز‌های سازمان‌های تاکسیرانی با این مجموعه تولیدکننده هماهنگ شده و اقلام با نرخ مصوب تامین شود.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین