پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران:
واگذاری املاک در دوره پنجم را پرونده به پرونده بررسی می‌کنیم
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه واگذاری‌های املاک دوره پنجم اگر خلاف مقررات باشد، پرونده به پرونده در شورا مطرح می‌شود، گفت: اولین مصوبات شورای پنجم این بود که از آن تاریخ به بعد املاک شهرداری بدون مصوبه شورا واگذار نشود که این اتفاق نیفتاد و ما آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
وعده سرخرمن تغذیه مصنوعی دشت‌های استان تهران با ۲۹۰ میلیون مترمکعب آب تا افق ۱۴۱۰؟
محمدرضا بختیاری، مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: حدود ۲۹۰ میلیون متر مکعب آب برای تزریق مصنوعی تا افق ۱۴۱۰ باید به منابع آب زیرزمینی تزریق شود که اگر این اتفاق رخ دهد مسئله فرونشست تهران حل خواهد شد. برخی از منتقدین، این وعده ۱۰ ساله را وعده سرخرمن تفسیر کرده اند.
لزوم تهیه طرح تفصیلی ویژه محله
شهردار منطقه ۵ تهران با اشاره به مشکلات محدوده‌های مرادآباد و حصارک در نوسازی، بر لزوم تهیه طرح تفصیلی ویژه برای حصارک تاکید کرد.
خانه پدری فروغ فرخزاد به تملک شهرداری درآمد
دیانا قوقاسیان، همسر مهرداد فرخزاد (برادر فروغ فرخزاد) که پیگیر کار‌های خانه پدری فروغ فرخزاد بوده است می‌گوید: کار‌های تملک روز چهارشنبه (۲۲ مهرماه) به انجام رسید و توانستند خانه را بگیرند، زیرا کسی که ساکن بود، سخت می‌خواست بلند شود. قبلا هم کار‌های ثبت ملی این خانه انجام شده است و ان‌شاءالله از هفته آینده کار‌های مرمت خانه آغاز و به زودی به روی علاقه‌مندان باز می‌شود.
ضرورت بازنگری در برنامه‌های توسعه و آبادانی جزایر خلیج فارس
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور کمک به توسعه و آبادانی جزایر خلیج فارس را از اولویت‌های اصلی وزارت کشور برشمرد و گفت: در وزارت کشور با توجه به اختیارات و مسئولیت‌ها، پیگیری جدی در این زمینه خواهیم داشت.
وعده زاکانی برای جمع‌آوری تمامی معتادان متجاهر از سطح شهر تهران
سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از جلسه مجمع تهران با شهردار و اعضای شورای شهر پایتخت خبر داد و گفت که در این جلسه شهردار تهران قول مساعد داد تا با همکاری سایر دستگاه‌ها تمامی معتادان متجاهر از سطح شهر جمع‌آوری شوند.
مانع‌زدایی از تولید مسکن و حفظ کرامت شهروندانی
میثم مظفر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: پیشنهاد دادیم که معاونت معماری و شهرسازی با معاونت خدمات شهری یک پایش سراسری از وضعیت باغ‌ها شهر تهران انجام دهند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد عضو شورای شهر از فرسودگی امکانات آتش‌نشانی قم
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر قم با انتقاد از فرسودگی برخی از تجهیزات و امکانات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: میانگین ساعات اضافه کار آتش‌نشان‌ها از نیرو‌های دیگر سازمان‌های تابعه شهرداری کمتر است و ما نیازمند تحقق برابری در این زمینه هستیم.
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس
احداث مترو رشت در ردیف بودجه ۱۴۰۱ کشور
نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به پروژه احداث مترو در رشت گفت: این پروژه بالغ بر یک‌هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و هنوز در شورای ترافیک کشور به تصویب نرسیده و در تلاشیم تا در سال ۱۴۰۱ برای آن ردیف بودجه کشوری اختصاص دهیم.
در نشست بررسی زلزله احتمالی شهر تهران اعلام شد؛
ساخت‌وساز بر روی ۲۵ کیلومتر حریم گسلی در تهران
رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام کرد: مساحت حریم گسل‌های تهران ۷۵ کیلومتر مربع است که ۵۵ کیلومتر مربع از این مساحت، در شهر تهران واقع است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خسارت زلزله پنج ریشتری اندیکا به 120 روستا و تخریب 400 مسکن روستایی
زلزله پنج ریشتری صبح امروز اندیکای خوزستان باعث خسارت به 120 روستا و تخریب 100 درصدی 400 منزل مسکونی شد. بطور متوسط در هر روستا چندین منزل تخریب 100 درصدی داشته اند. علت این حجم خسارت را باید در عدم نوسازی منازل جستجو کرد.
جغرافیای ایران در یک قدمی مهاجرت چند ده میلیونی!
اجرای طرح‌های پر سر و صدا و در همان حال با بازده بسیار اندک و پرخطر انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی، دامنه فزاینده‌ای از نگرانی‌ها را پدید آورده است که جغرافیای ایران را در یک قدمی یک مهاجرت چند ده میلیونی و نابودی آثار تاریخ و تمدن آن قرار داده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرداخت کمک هزینه نوسازی ۱۰ هزار تاکسی
شهردار تهران با اشاره به اهمیت نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده، معیشت و امنیت شغلی تاکسیرانان گفت: نوسازی ناوگان در دستور کار قرار گرفته و سهم مربوط به شهرداری را هم پرداخت خواهیم کرد.
معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری؛
۱۵ برنامه راهبردی برای برآورده کردن مطالبات حوزه روستایی
مدنی گفت: برای برآورده کردن مطالبات حوزه روستایی ۱۵ برنامه راهبردی در زمینه‌های مختلف در نظر گرفته شده و امیدواریم در این دولت شاهد خدمت رسانی شایسته به مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته باشیم.
چرا کسی درباره نرمال نبودن و عدم توازن سرانه خدماتی در شهر تهران چیزی نگفت؟
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه من با نگاه جابجایی افراد پشت میزم ننشسته‌ام، گفت: با نگاه انجام دادن کار و خدمت پشت این میز نشسته‌ام و اگر در راستای کار و خدمت قرار باشد تغییراتی اعمال شود، تنها برای کار است نه برای اینکه این فرد از تیم قبلی است یا تیم فعلی.
برخورد با تولیدکنندگان مشروبات الکلی در میادین تره‌بار
دادسرای امنیت اخلاقی به تخلفات تولید مشروب درمیدان مرکزی میوه و تره بار تهران ورود کرده است که نتیجه این اقدامات سلبی و ایجابی ترک این جرم از سوی ۷۰ درصد غرفه داران بوده است.
ارایه پیش نویس لایحه «نحوه واگذاری اراضی واقع در سکونتگاه‌های غیررسمی» به دولت
وزارت راه و شهرسازی با هدف ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی و بافت‌های نابسامان و امکان برنامه ریزی و تعیین تکلیف مالکیت آنها، پیش نویس لایحه «نحوه واگذاری اراضی واقع در سکونتگاه‌های غیر رسمی» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.
دستور رئیسی برای احیای جهادسازندگی و خداحافظی احتمالی با معاونت توسعه روستایی
رئیس جمهور به معاون اول خود ماموریت داد در قالب کارگروهی با حضور پیشکسوتان جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی در کشور و بسیج سازندگی سازوکار و ساختار‌های احیای ماموریت‌های جهاد سازندگی با محوریت مردم در مدت بیست روز بررسی و تدوین کند.
بنگاه داری دهیاران و آسیب‌های وارده بر اراضی کشاورزی
متاسفانه طبق برخی از اخبار دریافتی، درصدی از دهیاران روستایی خصوصا در شهر‌های توریستی و خوش آب و هوا را بنگاهداران تشکیل داده اند. ممکن است صورت ظاهری فعالیت این افراد بنگاهداری نباشد، اما در پشت پرده بشکل گسترده به این کار مشغول هستند. گزارش تهیه شده در شهرستان ماسال و توضیحات مدیرجهادکشاورزی این شهرستان، خواندنی است.
۴ میلیون نفر در تهران حاشیه شهر زندگی می‌کنند
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: بیش از ۴ میلیون نفر از جمعیت این استان در سکونتگاه‌های غیررسمی، مناطق حاشیه‌ای شهر‌ها و بافت‌های ناکارآمد زندگی می‌کنند.
واگذاری پروژه‌های شهر تهران به قرارگاه خاتم
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از واگذاری پروژه‌های شهر تهران به قرارگاه خاتم خبر داد و گفت: تلاش ما این است که پروژه‌های نیمه تمام را تمام کنیم و اعتبارات لازم آن را نیز تأمین کنیم.
طوفان شاهین خسارت جانی نداشت
براساس آخرین اخبار از طوفان حاره‌ای شاهین در استان سیستان و بلوچستان که از روز گذشته جمعه ۹ مهرماه هوای این استان را تحت تاثیر خود قرار داده و توأم با بارش شدید باد و باران در چابهار، کنارک، دشتیاری و برخی دیگر از مناطق جنوب استان بود، تاکنون هیچگونه خسارت جانی به همراه نداشته است.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها:
پرداخت تسهیلات بانکی به پروژه‌های اقتصادی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها
مدیرکل دفتر اموراقتصادی، سرمایه‌گذاری و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از آغاز فرآیند پرداخت تسهیلات بانکی به طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی درآمدزا شهرداری‌های و دهیار‌های کشور با بانک ملی ایران و ابلاغ ضوابط اجرایی خبر داد.
ارتقای ۲ پله‌ای تهران در میان شهر‌های نوآور جهان
توضیحات ستاری از تقویت نقش دانش بنیان‌ها در حمل و نقل شهری
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:در رده بندی شهر‌های نوآور، شهر تهران دو رتبه ارتقا یافت و به رتبه ۴۱ رسیده است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها