پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
سلاجقه: آرادکوه باید الگوی مناسب ساماندهی پسماند در کشور باشد
علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره رد ادعای تولید متان در آرادکوه توسط شهرداری تهران گفت: این‌که بگوییم به‌هیچ وجه متانی در آن منطقه وجود ندارد از نظر علمی ادعای بی‌اساسی است، هرجایی که پسماند انباشته شود، گاز متان نیز تولید می‌شود.
تدوین سند مدیریت تنش آبی سالانه در کنار اجرای ۸۰ پروژه اضطراری برای مقابله با بحران آب در کشور
هاشم امینی معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفای کشور از تدوین سند مدیریت تنش آبی سالانه کنار اجرای ۸۰ پروژه اضطراری برای مقابله با بحران آب در کشور خبر داد و گفت: هم‌اکنون فرآیند آبرسانی به ۱۰هزار روستای کشور به‌صورت سیار انجام می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان اعلام کرد:
شیطنت رسانه ای در معرفی سنندج به عنوان آلوده‌ترین شهر ایران
اقبال حمیدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان ، معرفی مرکز سنندج به‌عنوان نخستین شهر آلوده کشور را تکذیب کرد و اظهار داشت: متأسفانه شامگاه جمعه ساعت ۲۰ دستگاه کنترل کیفیت هوا مستقر در میدان آزادی سنندج دچار قطعی برق و اینترنت و نوسانات برق شد و برخی‌ها شیطنت رسانه‌ای کرده و در همان موقع عکسی از تابلو گرفته و در کانال‌های تلگرامی و فضای مجازی استان منعکس کرده‌اند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شهرداری تهران، توجهی به تذکرات اعضای شورا ندارد، ۷۵ تذکر فقط برای آسفالت معابر؟!
ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در خصوص وضعیت نامطلوب مدیریت شهری در تهران گفت: ما باید به عنوان اعضای شورای شهر نسبت به بدخدمتی و تخلفات شهرداری‌ها هشدار بدهیم اینجانب از ابتدای دوره شورا بیش از ۷۵ تذکر در زمینه‌های مرتبط با آسفالت معابر که جز اقدامات ذاتی شهرداری‌ها است، ارایه داده‌ام، اما پاسخ آن‌ها بیشتر برای رفع تکلیف است و بس... در عمل اتفاق مثبت و قابل توجهی محقق نمی‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
 طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور از جمله طرح‌های کلان تعریف‌شده برای تأمین بخشی از کسری آب دالان شرقی کشور است که اجرای آن از آبان سال ۱۴۰۰ آغاز شده است. مجری مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور گفت که با مهندسی ارزش و پیش‌بینی تونل‌های حفاری در مسیر انتقال، هزینه طرح ۱۵ هزار میلیارد تومان کاهش یافت. علی عبداللهی مجری مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور گفت: این طرح ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما پیشرفت طرح در خراسان رضوی بیشتر است و به ۲۵ درصد رسیده است.
اعلام آمادگی مجدد حسن گچکار برای آوار برداری از متروپل، ۱۰ روزی که از آن یک ماه گذشت؟
پنجم آنان ماه، دومین گزارش از حوادث ایجاد شده از آواربرداری متروپل را گزارش نموده و در خصوص برخی خلاف گویی‌ها و حاشیه‌ها و حتی اصل قرارداد، افشاگری کردیم. به طنز نام حسن گچکار را برای قرارداد بستن جهت آواربرداری آوردیم و مسئولان قول ده ذوره دادند برای اتمام آواربرداری‌ها (مثلا اتمام تا ۱۰ آبان ماه). از آن تاریخ، یک ماه گذشته و تازه بحث بسته شدن کارگاه و قول آوار برداری برای ده روز آینده مطرح شده است؟ آیا مملکت را می‌توان با این فرمان اداره کرد؟ آیا تامین منافع فلان سازمان و فلان نهاد و فلان گروه، بر منافع ملی ارجحیت دارد؟ تا کی باید شاهد سکوت در برابر طی شدن مسیر‌های اشتباه باشیم؟ سلام به سازمان بازرسی و درود به خواب در وقت بیداری! منتظر دریافت توضیحات هستیم.
نباید کمبود منابع مالی مانع افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان شود
اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه در حاشیه جلسه بررسی روند اجرایی پروژه ملی آزادراه شیراز به اصفهان، اظهار داشت: تلاش عمده‌ای در مدیریت استان گذاشته شده تا ان شاءالله ۶ قطعه از آزادراه شیراز به اصفهان تا پایان سال به بهره‌برداری رسیده و زیر بار ترافیک برود.  استاندار فارس گفت: با تلاش و همت مدیران، گام به گام به جلو حرکت می‌کنیم و در تلاش هستیم کمبود منابع مانع از بهره‌برداری آزادراه شیراز به اصفهان نشود.
شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل پاسخگو باشد؛
راه آهن رشت -کاسپین معطل ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار
در حالی که فقط ۲۰ کیلومتر مانده تا راه آهن سراسری کشور به دریای خزر برسد، شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل از تامین اعتبار ۷۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل فاز اول پروژه و اتصال راه آهن سراسری به دریای خزر تعلل می‌کند.
قرارداد ساخت دو بزرگراه و یک آزادراه بسته شده است
علیرضا زاکانی شهردار تهران با بیان اینکه سال قبل توجه ما این بود که به یک نقطه باثباتی برسیم و پس از آن تحولاتی را ایجاد کنیم چرا که جز با تحول و تغییر بنیادین و اساسی در ابعاد مختلف مشکلات حل نمی‌شود، گفت: در این رابطه قرارداد‌های ساخت ۲ بزرگراه و ۱ آزادراه بسته شده و پروژه‌های راکد شهر فعال شده است.
بودجه سال گذشته مقابله با آلودگی هوا ۹۰ میلیون تومان بوده؟! پول طرح ترافیک کجا می‌رود آقای امانی؟
امانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به معضل آلودگی هوا خطاب به رئیس شورا گفت: جمالی‌نژاد، معاون وزیر کشور، در مصاحبه با خبر ساعت ۸ اعلام کرد که بودجه سال گذشته مقابله با آلودگی هوا ۹۰ میلیون تومان بوده است. خبرنگار تعجب کرد و دوباره پرسید ۹۰ میلیون تومان؟ مجدد گفت بله، ۹۰ میلیون تومان. این بودجه برای مقابله با آلودگی هوا در کل کشور. شرمساری دارد! تعجب دارد!
نائب رئیس شورای شهر تهران: منتظر گزارش شهرداری در مورد گاز متان هستیم
پرویز سروری نائب رئیس شورای شهر تهران نسبت به گزارش ناسا در مورد گاز متان واکنش نشان داد و گفت: الان نمی‌توانم بگویم که امکان تولید گاز متان هست یا نه. واقعیت این است که من نسبت به رسانه‌ای که این گزارش را منتشر کرده، مشکوک هستم، زیرا ممکن است این خبر سیاسی باشد تا محیط‌زیستی.
تلاش مضاعف برای جبران عقب ماندگی مسکن مهر پردیس، حقوق ضایع شده مردم جبران شود
نشست رسیدگی به درخواست‌های شهروندان ساکن در مسکن‌های مهر پردیس با حضور رئیس کمیسیون عمران، رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس و معاونین وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت عمران پردیس، فرماندار و نمایندگان ساکنین در پروژه‌های فاز‌های مختلف پردیس در سالن جلسات شرکت عمران این شهر برگزار شد.
مخالفت زاکانی با انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن
علیرضا زاکانی شهردار تهران ​در خصوص عدم انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن تهران افزود: لیست اعلام کردن کار اشتباهی است و اگر لیست را ارائه کنیم از فردا کسی در شهر نمی‌ماند مهم این است که این ساختمان‌ها ایمن شوند.
ناصر امانى: موادغذایى فاسد همچنان در سوله هاى بحرانِ پایتخت؛ تکلیف سوله‌ها را روشن کنید!
ناصر امانى عضو شوراى شهر تهران اظهار داشت: تعداد سوله هاى بحران در تهران به اندازه کافى نیست و متاسفانه در همان سوله هاى جدید هم تاریخ مواد غذایى گذشته و فاسد است و به روز نشده است همچنین تعدادى از این سوله‌ها هم استفاده اى جدا از کاربرى خود دارد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان:
مسئولیت امحای پسماند پزشکی با متولیان تولیدکننده این زباله هاست
غلامرضا ساکتی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان، گفت: طبق قانون مدیریت پسماند متولیان تولید کننده پسماند پزشکی مسئول امحای این دسته از زباله‌های عفونی و زیان آور هستند. او از جلسات فنی با دانشکاه‌های علوم پزشکی خبرداد و گفت: برای امحا و دفع زباله‌های پزشکی با دانشکاه‌های علوم پزشکی اصفهان جلساتی برگزار و مقرر شد از زباله سوز‌های استاندارد برای دفع کامل زباله‌ها انجام شود.
مدیریت ترافیک ابرشهر تهران کار سختی نیست جناب سرهنگ زینی وند، تعهد و کاربلدی می‌خواهد
رییس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه تهران با این وسعت و با این حجم جمعیت ثابت و شناور و وسایل نقلیه در واقع دیگر یک کلانشهر نیست بلکه یک ابرشهر محسوب می‌شود، گفت: در این شهر مدیریت کنترل ترافیک یک کار بسیار پیچیده و سخت است. باید خدمت ایشان عرض شود تا زمانی که طرحی بدرد نخور و دکان دو نبشی بنام طرح ترافیک را تائید می‌کنید. تا زمانی که راهنمایی و رانندگی رویکرد جریمه محور دارد بجای ارشادی و تربیتی، تا زمانی که قدرت پلیس در اصلاح هندسی معابر و ساخت ابنیه‌ای نظیر پارکینگ و ... در حد یک درخواست است، تا زمانی که فرهنگ سازمانی پلیس راهور اصلاح نشده (هرچند حقا نسبت به سال‌های پیش بهتر شده)، تا زمانی که همانند دیروز (چهارشنبه)، کل بزرگراه کردستان بدلیل بیرون زدگی چرخ یک ۲۰۶ سفید در رمپ اتصال کردستان به کنار گذر همت (غرب به شرق) در ساعت هشت صبح بسته می‌شود و پلیس فقط تماشا می‌کند، تا زمانی که در برابر تولید خودروی بی کیفیت داخلی فقط شعار مخالفت می‌دهید و با مماشات اجازه تداوم تولید می‌دهید و ...، بله ترافیک تهران پیچیده می‌شود. طلسم طرح لعنتی ترافیک و حضور برخی مدیران کم خاصیت را بشکنید. صد‌ها بار (تاکید می‌کنیم، صد‌ها بار) نوشته و گفته ایم که این طرح، خودش توسعه دهنده آلودگی هوا و ضد نظم ترافیکی است.
توقف نوسازی تاکسی های فرسوده ؛ دود اختلاف خودروساز و «استاندارد» در چشم رانندگان و مردم
مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با وجود گذشت بیش از هشت ماه از سال، خودرو سمند سورن که برای جایگزینی ناوگان فرسوده تاکسیرانی معرفی شده، توسط سازمان ملی استاندارد برای شماره‌گذاری تایید نشده و این موضوع اعتراض گسترده تاکسیرانان و شهرداری‌های کشور را به دنبال داشته است و اسباب توقف کامل فرایند نوسازی را در حوزه تاکسیرانی موجب شده است.
ادعای دستیابی به یک میلیون بیمه شده بعنوان هدف صندوق بیمه روستایی و عشایری
دکتر داریوش سلمانیان رییس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، هدف اصلی این صندوق را دستیابی به یک میلیون بیمه شده درسال دانست واعلام کرد که ساختار و سیاست جدید برای رسیدن به این هدف مهم، تعریف شده است.
ادعای سکونت کارگردان، چهره‌های سیاسی و مدیران سابق شهرداری در املاک شهرداری تهران؟!
میثم مظفر رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران در جریان حسابرسی شهرداری منطقه یک تاکید کرد: پروژه‌های مشارکتی متعدد و زیادی در منطقه یک به اختلاف خورده و سرمایه زیادی از شهرداری فریز شده است که باید سریعا تعیین تکلیف شود. وی گفت: من اسامی افرادی را دارم که به عنوان ملک مسکونی بدون مجوز شورا در املاک منطقه یک سکونت می‌کنند. آقای کارگردان، خانم کارگردان، آقای چهره سیاسی، آقای شهردار سابق یک منطقه، که در دوره‌های گذشته از سال ۹۶ تا ۹۹ این املاک را تصرف کردند.
توصیه رئیس سازمان امور اراضی در صف اول:
استعلام و دریافت مجوز تنها راه جلوگیری از تخریب خانه‌باغ
صفدر نیازی شهرکی، رئیس سازمان امور اراضی با اشاره به قطعیت قانون در ممنوعیت ساخت و ساز در اراضی ملی و کشاورزی، از هموطنان خواست قبل از خرید زمین یا اقدام به ساخت و ساز، وضعیت کاربری زمین مورد نظر را استعلام کنند.
دستور خرید روزانه ۱۵۰۰ نسخه روزنامه همشهری توسط شهرداری، قانونی است؟
اینکه مطبوعات و رسانه‌ها تقویت گردند (ورای طیف فعالیتی شان) آرزوی قلبی ماست. اما اینکه یک نهاد عمومی ۱۵۰۰ شماره از یک رسانه را بشکل روزانه خریداری کند و بودجه از جیب مردم برود، جای سوال دارد. هرچند که روزنامه همشهری، روزنامه‌ای وزین و صاحب سبک می‌باشد.
۴ میلیون مسکنی که رئیسی وعده داده ۴ ساله ساخته نمی‌شود، ۴۰ سال زمان می‌خواهد!
حال و روز شرکت‌های ساختمانی فعال و واردشده در طرح مسکن‌سازی دولت موسوم به «ساخت یک میلیون واحدمسکونی در سال» حاکی است، مجموعه‌ای از دیوار‌های پیش‌ساخته و نامرئی مقابل سازندگان خانه‌های دولتی قرار دارد که مسیر تولید را برای برند‌ها پرمانع و برای تازه‌کار‌ها غیرقابل حرکت کرده است.
ابطال یکی از مصوبات شورای شهر تهران در حوزه رسیدگی به تخلفات ساختمانی با ورود سازمان بازرسی
معاون سیاسی-قضایی سازمان بازرسی گفت: کمیسیون توافقات شهرداری تهران حق داشت به آرای کمیسیون‌ها از جمله کمیسیون ماده ۱۰۰ ورود کرده و موضوع را با اخذ جریمه حل و فصل کند که ممکن بود مفاسدی پشت این قضیه رخ دهد، لذا مصوبه شورای شهر که این کمیسیون را ایجاد می‌کرد با ورود سازمان بازرسی باطل شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
منصوری: مسئولان حوزه مسکن به عملیات فریب روی آورده اند
پیشنهاد استاد دانشگاه تهران برای رفع مشکل مسکن:
نقد و بررسی
ریشه جنگ آب در زاگرس نشینان کجاست؟
حکمرانی اشتباه بر منابع آبی؛
بازداشت مدیر حقوقی و تناقضات زاکانی
در شهرداری چه می‌گذرد؟
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها