پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
با ترافیک و آلودگی تهران به زودی خداحافظی می‌کنیم + کلاع هایی که بع بع می کنند و گوسفندهایی که قار قار می نمایند
اینکه به حد بالایی از صلاحیت ها، توانمندی های فکری و تیم سازی بعنوان الزامات موثر بر توسعه بخشی و ملی حرف می زنیم، نابجا نیست. فردی با منظومه فکری نسبتا تندرو و غیرمتوازن در سه رکن جمهوریت، اسلامیت و انقلابی گری، با توانایی های فکری- تحلیلی غیرکافی برای پستی همانند شهرداری تهران و تیمی غیر جامع، با توسل به هزار روش و وسیله، شهردار تهران شده است. در جلسات می نشیند و چند نکته و حرف خوب می شنود و فکر می کند که می توان بشکل جامع ،پیاده سازی هم کرد؟ یک روز از طرح جامع حرف می زند و یک روز از معماری شهری و روز دیگر از اثرات کوانتوم و گردش کواکب بر مدیریت شهری تهران. هیچ جای گلایه و تعجب هم وجود ندارد. زیرا این فرد صرفا با همین سطح و الگوی فکری ، توان ورود به مسائل را دارد . آقای شهردار عزیز ، با یک نم باران شهر را آب می برد و تو عاجز از مدیریت شهری، طرح بی خاصیت و مسخره ای بنام طرح ترافیک از جیب مردم می چاپد و شهر غرق در نکبت آلودگی هواست و تو لبخند بر گوشه لب داری. تو حتی توان مدیریت بر پیمانکاران برای تمیز نگاه داشتن سرویس های بهداشتی این شهر را هم نداری( اگر مخالفی، دستت را بده به ما تا اثبات کنیم). ترافیک عصر و شب تهران ، ساعت ها از وقت شهروندان دارای پتانسیل اثرگذاری بر توسعه ملی می کاهد( شما بخوانید ، می کشد) و تو هنوز اندر خم یک کوچه ای و افتخار می کنی به رفتن به چین و ماچین. برادر عزیز ، خودت را گول نزن و فریفته جماعت بادمجان دور قاب چین و اطرافیان متملق هم نشو. حضرتعالی نه توانایی و تفکر لازم برای برچیدن و خداحافظی شهر از تراقیک و الودگی را داری و نه همت و اراده ورود به این کار را . اختیارات زیاده از حد و دسترسی به منابع وافر بیت المال ، حتی پای انقلابی گری تو را هم شل کرده است. خودت قاضی خودت.
مترو پرند از احمدی نژاد تا روحانی ، از روحانی تا رئیسی:
وعده افتتاح مترو پرند برای پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲، بعد از ۱۴ سال تاخیر
محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بیان داشته است که پنج شنبه نهم آذر ۱۴۰۲، ایستگاه متروی پرند افتتاح می‌شود و در طرح توسعه مترو ۶ ایستگاه و ۲۹ کیلومتر را اجرایی کرده‌ایم. لازم به توضیح است که بررسی‌های اولیه احداث این خط مترو نشان می‌دهد که طول این خط ۵۰ کیلومتر بود که ۵ ایستگاه نیز برای آن پیش‌بینی و مقرر شده بود تا خط متروی پرند از خط یک مترو و از ایستگاه شاهد منشعب شود؛ اتفاقی که همه مسئولان در وهله اول از آن حمایت کردند؛ اما در عمل ۱۴ سال به طول انجامید و زمانی که به پیشرفت بیش از ۹۰ درصد عملیات ساختمانی رسید، در زمین این سازمان و آن سازمان پاسکاری شد.
روزمرگی اعضای شورای شهر تهران به اسم اقدام و برنامه ریزی؟ + این داستان زهرا شمس احسان و قضاوت با خودتان
وقتی از پیامد مصیبت‌ها و فلاکت‌های برخی مهندسی‌ها در انتخابات حرف می‌زنیم، وقتی از ورود افراد کم صلاحیت به شورای شهر می‌گوییم و... دوستان ما خرده می‌گیرند که سیاه نمایی می‌کنیم. در حالی که واقعا دلمان برای منافع ملی و حقوق انسانی شهروندان مان می‌سوزد. برنامه دیدار‌های روزانه اعضای شورای شهر تهران را در سایت‌های مختلف رصد کنید. مصوبات شورا را بخوانید. بخدا دل کافر هم به رحم می‌آید. آخر این چه سطح آغشتگی به روزمرگی و نقاب زدن عملکردی بجای برنامه و عملکرد است؟ فعلا که از دست مان کاری بر نمی‌آید، اما خداوند ریشه بانیان انحراف در انتخابات و جهت دهی‌های نامیمون را بشکل بینانسلی بکند تا هم خودشان از شر خودشان راحت شوند و هم شهروندان از عملکرد‌های مداخله جویانه احتمالی این جماعت. به هیچ وجه تصور نکنید که قصد تخریب سرکار خانم زهرا شمس احسان وجود دارد. با جماعتی درگیریم که غالبا یکی بدتر از دیگری است و انتظار داریم، شهردار و شهرداری هم ایفای وظیفه قانونی کنند؟ زرشک، از نوع طلایی. جماعت درمانده در خود را چه به راهبری راهبردی دیگران. حقوق ماهیانه و پشت فیش و روی فیش تان را بگیرید و خوش باشید. ان شاالله که حلال است.
اول برای ترافیک، آلودگی کشنده و افزایش کودکان در چهارراه ها چاره‌ای بیاندیش بعد لاف بازسازی غزه بزن!
احمد زیدآبادی در یادداشتی نوشت؛ علیرضا زاکانی از آمادگی شهرداری تهران برای بازسازی غزه خبر داده است! اگر جنگ در غزه به سرانجامی برسد، طبعاً قطر و امارات و عربستان برای بازسازی آن پول و امکانات بیشتری در اختیار دارند و بعید است نقشی برای جمهوری اسلامی در این باره در نظر بگیرند.آقای زاکانی اما اگر واقعاً توانایی بازسازی و سازندگی جایی را دارد، اول برای ترافیک جانکاه، تراکم خفه‌کننده، آلودگی کُشنده و مستمر، مصائب اجاره‌نشینی، رشد فزایندهٔ حضور کودکان و زنان مستمند بر سر چهارراه‌ها، نابودی باغ‌ها، فرسودگی محلات، گسترش خطرناک حاشیه‌نشینی و فقر، بوی گند اطراف فرودگاه و دیگر دردهای بی‌درمان پایتختی که شهردار آن شده است، چاره‌ای بیاندیشد بعد لاف بازسازی غزه را به میان آورد!
شهرداری مجوز این حجاب بان ها را نداده و خودجوش است،  اگر کسی بخواهد امر به معروف کند، می‌توانیم بگوییم این کار را انجام ندهد؟ + چه کسی مجوز داده،چارچوب ها کدامند؟
گویا زاکانی خود را خیلی بچه زرنگ فرض کرده ،موضوعی که ما بارها و بارها در خصوص الگو و منظومه فکری پشت ان هشدار داده و بیان داشتیم که پتانسیل بالا جهت تبدیل شدگی به جریان خوارج دوره علی(ع) را دارند( ان شاالله که اشتباه کرده باشیم). هشدار دادیم و می دهیم که الگوی تاریخی خوارج ، تندروی و تفسیر به رای متعصبانه دینی ، پتانسیل بالای نفاق ، علم کردن ابوموسی های اشعری و ایستادن روبروی علی زمان است. از این بگذریم، باید از آقای زاکانی پرسید که اگر شما مجوز ندادید ،چه کسی مجوز داده و بودجه این کار از کجا تامین می شود؟ اگر نمی دانید چه کسی مجوز داده، بی خود می کنید که در مترو راه شان می دهید. اگر می دانید و نمی گویید، بحث سیاسی- حقوقی-امنیتی جدیدی باز می شود که جای پرداختن به ان در رسانه نیست. حدود اختیارات این افراد چقدر است و دارای چه صلاحیت های اخلاقی و مهارتی هستند؟آنچه تجارب عمومی نشان می دهد، عصبانی کردن و از کوره بدر کردن این افراد ،کار چندان سختی نبوده و عملا بدلیل سطح پائین صلاحیت ها، با نوعی عامل تضعیف منافع ملی و انسجام اجتماعی روبرو هستیم. آخرین نکته اینکه ، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر سه رکن جمهوریت مبتنی بر قانون اساسی ، اسلامیت مبتنی بر دین مبین و انقلابی گری مبتی بر آرای امامین انقلاب استوار است ، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر. هر احدی از آحاد این جامعه با هر تفسیر و برداشت ذهنی و عملی ، از این چارچوب خارج شد، باید در قید قرار گیرد. فرق نمی کند بی حجاب داخل مترو باشد یا حجاب بانی که هیچ کس حضورش را گردن نگرفته است.
ماجرای سفر عضو شورا(آخوندی) به اندونزی و هدیه ۵۰۰ دلاری برای هر یک از اعضای تیم ملی +توضیح چمران و مظفر رئیس کمیته بودجه شورا
مهدی اقراریان عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران مدعی است که محمد آخوندی به اندونزی سفر کرده است و در این سفر هدایای ۵۰۰ دلاری شهرداری تهران برای اعضای تیم فوتبال زیر ۱۷ سال برده است. میثم مظفر( پسر حسین مظفر مجمع تشخیص مصلحت) رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران در پاسخ به اقراریان با تاکید بر این که سفر آخوندی از طرف شورا و شهرداری نبوده گفت موضوع هدیه ۵۰۰ دلاری نیز صحت ندارد. رئیس شورا نیز اعلام کرد آخوندی برای رفتن به این سفر از مرخصی استفاده کرده است. سوال اینجاست که چرا کسی نپرسید برای چه عضو شورای شهر تهران باید از مرخصی استفاده کند و به اندونزی برود؟ بابا دست بردارید از بازی.
شهرداری تهران در حوزه آسیب‌های اجتماعی تجربیات موفقی دارد + می شود با مصداق درخصوص این تجارب موفق حرف بزنید؟
امیر نصیربیگی سرپرست سازمان فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز تأکید دارد تجربیات شهرداری پایتخت در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی، ورزش، حقوق شهروندی و برگزاری برنامه‌های بزرگ فرهنگی یک الگوی موفق برای سایر کلانشهرها محسوب می‌شود و .... . باید به این برادر عزیز گفت که یا واقعا خارج از گودی که بسیاری از برنامه های دارای نقص یا پیامدزا و بعضا نمایشی را بعنوان تجربه موفق می بینی یا در حال تعارف با همکاران تهرانی هستید. مشفقانه درخواست می کنیم که دست از این شیوه برخورد بردارید و واقع گرا و واقع گو باشید. شهرداری تهران در حوزه آسیب های اجتماعی ، نقص عملکرد دارد بنوعی آسیب دیده است. بسیاری از برنامه های فرهنگی شهرداری، از اثرگذاری لازم اجتماعی برخوردار نیست و ... .
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سد کهیر آماده مهار سیلاب‌های احتمالی در سیستان و بلوچستان
درحالی که پیش‌بینی‌ها حاکی از احتمال سیلابی شدن مناطق جنوبی استان سیستان‌وبلوچستان در محدوده بالادست سد کهیر است، این سد با مخزن ۳۴۳ میلیون مترمکعبی، آماده مهار سیلاب‌های احتمالی است.
بررسی دقیق مخاطرات طبیعی منطقه‌ برای ساخت مجموعه ورزشی جدید پیش‌بینی شده + سازمان بازرسی این ادعا را برای آینده ذخیره کند
بعد از اراده دولت محترم سیزدهم مبنی بر ساخت مجموعه ورزشی بزرگ بین المللی برای تهران در نزدیکی حرم امام خمینی (ره)، کارشناسان صراحتا بر مخاطرات زمین‌شناختی این تصمیم و خطای تاریخی و اثرات جبران‌ناپذیر آن با توجه به وجود دو گسل و فرونشست های جنوب تهران، هشدار دادند. اما واکنش شرکت توسعه بنوبه خود جالب بوده و مدعی شده است که تمامی موارد پیش بینی شده اند. خوشحال می شویم این اظهار نظر شرکت توسعه زیرساخت درست بوده باشد. اما در عین حال از سازمان بازرسی کل کشور درخواست می کنیم که بشکل پیش نگر این ادعا را مورد توجه داشته باشد،چرا که در صورت وقوع هرگونه مشکل( البته خدای ناکرده)، مدیران وقت الزاما باید به نهادهای قضایی معرفی شوند.
اعلایی: برای احیاء دشت قزوین در استان نگاه همه جانبه وجود دارد + برنامه ،جزئیات و تاریخ دارد، لطفا درباره جزئیات بگو
بشکلی نامیمون یادگرفته ایم که با کلی گویی از تیزی کمبودها آنهم بشکلی مقطعی بکاهیم و مشکل را بشکل موقتی از حالت اضطرار خارج نموده و یا به دوره مدیریت بعدی پاس دهیم. اما در قاموس حرفه ای پایگاه تحلیلی خبری شعار سال و رسالت های تخصصی، شرعی و ملی اش،این حرف های گل درشت جایی ندارد. جناب علایی استاندار محترم قزوین موظف هستند وفق قانون درباره جزئیات برنامه نجات دشت قزوین با نظر داشت به واقعیات بودجه ای، عملکردی و اثرات ، شفاف سازی کنند. اینکه گفته شود برای احیای دشت قزوین نگاه همه جانبه در میان مدیران وجود دارد و موضوعات با اقدامات پژوهشی و مطالعاتی به صورت کاملا اجرایی دنبال می شود تا به نتیجه برسیم ، گفتار مدیریتی و برنامه ای نیست و شباهت به شعار و داستان دارد. اگر کاری نکردید بگوید در مرحله بررسی و مطالعه هستیم و مثلا شش ماه دیگر، مطالعات تمام می شود. اگر کاری کرده اید و برنامه دارید، برنامه را منتشر کنید. منتظریم جناب استاندار.
فعالیت صنعت نیروگاهی کشور با راندمان حدودا ۲۰ درصدی و مصرف وحشتناک آب و ایجاد آلودگی + انحراف افکار با تمرکز روی مصرف کننده گناهکار و برق بهای آویز تریپ رفته روی جیب مردم
مسلم موسوی رئیس انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران مدعی است که ۸۵ درصد ظرفیت نیروگاه‌های کشور، حرارتی هستند (انواع نیروگاه شامل حرارتی، آبی و بادی و خورشیدی شده و نیروگاه‌های حرارتی، خود به انواع بخاری، گازی، سیکل ترکیبی و هسته ای، تقسیم بندی می‌شوند). ادعا شده نیروگاه حرارتی کشور بطور متوسط راندمان ۱۹ درصدی دارد و در واقع ۸۰ درصد سوخت را هدر می‌دهند. در کنار هدر دهی سوخت، حجم بالای آب استفاده کرده و تولید آلودگی هم می‌کنند و در نهایت در شبکه انتقال هم، بخش زیادی از برق تولید شده، هدر می‌رود. از طرف دیگر باید توجه داشته باشیم که میزان مصرف سوخت نیروگاه‌های حرارتی کشور ۲۳ میلیارد مترمکعب گاز (معادل سازی در قالب ارزش حرارتی لیتر مازوت و گازوئیل با متر مکعب گاز و هم واحدسازی سیستم اندازی گیری در قالب مترمکعب گاز) توسط نیروگاه‌های بحاری مصرف می‌شود، ۴۲ میلیارد مترمکعب توسط نیروگاه‌های گازی استفاده می‌شود. نیروگاه‌هایی نظیر نیروگاه ری داریم که بالای ۴۰ سال عمر داشته و راندمان ۱۶ درصد دارد (نیروگاه سیکل ترکیبی حداکثر ۶۰-۵۵ درصد راندمان دارند و با ۴۰ درصد عدم استفاده مواجه هستیم). از نظر میزان مصرف آب، بیشترین میزان مصرف را در نیروگاه‌های بخاری داریم. بطور متوسط سه لیتر برای هر کیلو وات ساعت برق تولیدی مصرف می‌شود. در سیکل ترکیبی‌ها و گازی ها، مصرف آب به نصف می‌رسد و حدود یک و نیم لیتر می‌شود (بطور متوسط یک لیتر آب برای تولید یک کیلو وات ساعت تولید برق در شرایط خوشبیتانه در نیروگاه‌های حرارتی). این‌ها بخشی از واقعیت مربوط به صنعت نیروگاهی ما هستند. این متن می تواند از نظر برخی از آمار و ارقان دارای دیدگاه متفاوت باشد، لذا منتظر دریافت توضیحات وزارت نیرو، توانیر یا هز ذی نفع و ذی مدخلی برای اصلاح و تنویر افکار عمومی هستیم.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ابطال موافقتنامه احداث پتروشیمی میانکاله + نامه هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نفت
وزارت نفت موافقتنامه صادره خود برای احداث «پتروشیمی میانکاله» را به دلیل عدم اخذ مجوز زیست محیطی و ناترازی گاز طبیعی در کشور ابطال کرد. هوشنگ فلاحتیان معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی گهر مازنداران (نام جدید شرکت متقاضی احداث پتروشیمی میانکاله که با نام صنایع پتروشیمی امیرآباد مازندران فعالیت می‌کرد) انقضای موافقت مقدماتی وزارت نفت با احداث پتروشیمی میانکاله را اعلام کرد.
تسریع ساخت، تکمیل و راه‌اندازی تأسیسات آب‌شیرین‌کن:
سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیاردی در راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن سیراف ـ جم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن سیراف ـ جم در جنوب استان بوشهر خبر داد و گفت: در اجرای این طرح با مشارکت بخش خصوصی افزون بر ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
درگیری نیروهای وزارت راه و شهرسازی با دانشگاهیان در شهرکرد + متاسفیم به حال آقای مثلا استاندار
تصاویری از درگیری نیروهای اداره راه و شهرسازی با کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهرکرد در فضای مجازی منتشر و خبرساز شده است. نکته تاسف بار در این درگیری، استفاده از باتوم و شوکر در درگیری بود. از شهروندان علم دوست استان چهارمحال بختیاری که شاهد این حریم شکنی هستند می پرسیم که ایا استان چهارمحال بختیاری استاندار دارد؟ می شود بلندتر بگویید اسم شان چیست؟ دست به دست کنید برسد به دست کسی که سمت استانداری در این استان دارد.
ما متوجه نقش بانک شهر در سفر چین آقای زاکانی نشدیم، شهردار شفاف سازی کنند، شاید متوجه شدیم
علیرضا زاکانی که اخیرا در سفر به چین برای شرکت در اجلاس «یک کمربند، یک جاده» حضور یافته بود و قرارداد واگن‌های مترو را نیز نهایی کرد با حضور در صحن شورای شهر تهران دستاوردهای سفر خود به چین به ویژه در حوزه حمل و نقل را در قالب گزارشی برای اعضای شورای شهر تهران تشریح کرد و از نقش مدیرعامل بانک شهر در کمک به حمل و نقل عمومی قدردانی کرد و ... . ما متوجه نقش بانک شهر نشدیم، ای کاش شهردار یا مدیرعامل بانک شهر، اندکی شفاف تر توضیح بدهند که چی به چیه؟
سلاجقه و هیات همراه در کف خشکیده تالاب :
بازدید رئیس سازمان محیط زیست کشور از تالاب خشکیده هامون
با توجه به اهمیتی که مقابله با پدیده گرد و غبار در سیستان و بلوچستان برای دولت سیزدهم دارد، برای نخستین بار جلسه «ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار» در این استان برگزار شد.رئیس سازمان محیط زیست کشور به همراه رئیس منابع طبیعی کشور و جمعی از مسوولان سیستان و بلوچستان روز سه‌شنبه از بستر تالاب خشکیده هامون بازدید کردند.
نرخ کرایه تاکسی‌های اینترنتی مطابق با مصوبه شورای شهر تهران نیست + گلایه مردم از کرایه ها در زمان های پیک
رئیس‌ کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: مبالغ کرایه تاکسی‌های اینترنتی در ساعات اوج به هیچ عنوان منصفانه نیست و مصوبه شورای شهر تهران را ندارند.
پلیس راهور: بیلبوردهای شعر در تهران موجب افزایش تصادف می‌شود
رضا صیادی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران اظهار کرد که درباره استاندارد بیلبوردهای شهری دستورالعمل دقیقی نداریم؟! یعنی نمی توانیم بگوییم که این تعداد کاراکتر اگر در بیلبورد باشد استاندارد است یا خیر! آن چیزی که رعایت می شود این است که بیلبورد پیام و محتوا را به مخاطب منتقل کند، باید موجز باشد و ٨ الی ١٥ ثانیه جهت ملاحظه مخاطب زمان ببرد. طبیعتا راننده شاید نتواند اشعار روی بیلبورد را بخواند، اساسا بسیاری از این محتواها بیش از راننده، سرنشین‌ها مخاطبش هستند.سرهنگ مصطفی زینی‌وند رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ معتقد است که این بیلبوردهای در کنار جاده یا بزرگراه را می‌توان نوعی به هم ریختگی محیطی در نظر گرفت که الگوهای حرکتی چشم رانندگان را طبیعتا تحت تاثیر قرار می‌دهد و مختل می‌کند.
رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورای شهر ارومیه:
سایت زباله شهرداری ارومیه تهدید جدی برای آب‌های زیر زمینی است
رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط زیست شورای شهر ارومیه گفت: پیرو گزارش‌های رسیده، موضوع نفوذ شیرابه سایت زباله به آب‌های زیرزمینی، منابع زیست‌محیطی را در آینده دچار بحران خواهد کرد و سازمان مدیریت پسماند باید به طور جدی در راستای رفع آن اقدام کند.
آقای رئیسی، تاسیس فرودگاه در قم، نمی تواند اولویت ملی باشد + اگر امروز ممانعت نشود، فردا شاهد پرواز جت های شخصی خواهید بود
خبر می رسد که سیدمحمدآقامیری استاندار قم افاضات نمودند که احداث فرودگاه قم حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که با مدل‌های اقتصادی پیش‌بینی شده، مشکلی برای تامین آن وجود ندارد. از طرف دیگر منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور بیان نموده که دولت با انتخاب منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به عنوان سرمایه‌گذار جدید فرودگاه قم موافق است اما شیوه تامین مالی آن بر عهده مجموعه مدیریت استان است. موافقت اصولی فرودگاه قم صادر شده است اما این موافقت اصولی به معنای مجوز ساخت نیست و باید سایر پیش‌نیازها نیز آماده شود. سوال این است که وقتی فرودگاه مهراباد ، پیام و امام خمینی(ره) وجود دارد، چه نیازی به زیرساختی جدید (در شرایط کسری و کمبود بودجه) بنام فرودگاه قم است؟آقای رئیسی، شما و خودمان را به رعایت تقوای الهی توصیه نموده و هشدار می دهیم و تاسیس این فرودگاه ممکن است خدای ناکرده به پرواز جت های شخصی برخی از آقایان ختم شود. به مصلحت کشور و حوزه ارزشی نمی بینیم که این پروژه غیر ضروری دنباله گیری شود.
درخواست از سازمان بازرسی و دادستان برای ورود به پرونده تصادف منجر به درگذشت پنج نفر در جاده قوچان درگز + گزارش پلیس راهور استان و برنامه اداره کل راه و شهرسازی استان کجاست؟
علی الظاهر یک تصادف رانندگی است و به ظاهر چند جان باخته دارد. اما وقتی خبر می رسد که کمربندی قوچان غیر استاندارد، فاقد روشنایی و آسفالت مناسب است در عین حال مسیر رفت و برگشت خودرو‌ها در این کمربندی دو بانده نیست و این موضوع باعث وقوع حوادث ناگوار برخورد خودروها می‌شود. داستان عوض می شود. از دادستان محترم کل کشور و سازمان بازرسی ، تقاضای ورود به پرونده تصادف منجر به جانباختن پنج کشاورز (۴ کارگر زن و یک مرد) در جاده قوچان درگز را داریم. تقاضا داریم بررسی شود که گزارش پلیس راه در خصوص شرایط بد روشنایی و آسفالت نامناسب، ارایه شده است یا خیر؟ تقاضا داریم بررسی شود که اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی،برنامه رفع عیوب جاده ای را انجام داده است یا خیر؟
ادعای صدور سه حکم انتصاب هم‌زمان برای یک نفر در شهرداری تهران + تکذیب نسبت فامیلی بین «محسن هرمزی» با زاکانی
ناصر رئیس کمیته منابع انسانی و تشکیلات شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه «محسن هرمزی» داشتن نسبت فامیلی با «علیرضا زاکانی» را تکذیب کرده است (گفته می‌شود پسرعمه داماد زاکانی است، کمتر از یک سال قبل مدیرعامل مترو شد و کمتر از یک سال قبل از آن هم بدون هیچ تجربه قابل اعتنایی، معاون فنی شرکت مترو شده بود)، گفت: صدور سه حکم انتصاب هم‌زمان برای یک نفر در شهرداری تهران بی‌سابقه است («معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران» و با حفظ سمت به عنوان «سرپرست سازمان حمل‌و‌نقل و ترافیک» و «سرپرست شرکت متروی تهران و حومه») . در ادوار مختلف مدیریت شهری مشاهده نشده بود که شهردار برای یک نفر هم به عنوان معاون خود و هم به عنوان سرپرست یک سازمان و هم به عنوان سرپرست یک شرکت حکم انتصاب صادر کند( محسن هرمزی اینجا، محسن هرمزی اونجا، محسن هرمزی همه جا).
قطع ۲۲۰ درخت سرسبز در شهر صنعتی البرز بر سر اختلاف دو مالک + پیگیری قضایی داستان
در ماه‌های اخیر ۲۲۰ درخت سرسبز به همرا تعدادی درخت خشکیده در زمینی خالی که قبلا به کارخانه ورشکسته‌شده چینی البرز تعلق داشت و مدتی است توسط دو شخص حقیقی خریداری شده، بر سر اختلاف این دو مالک با یکدیگر قطع شده است. مدیرکل حفاظت محیط‌زیست قزوین تاکید دارد که در حال پیگیری پرونده این تخلف از طریق دادستانی استان است و یکی از این دو مالک نیز بابت قطع این درختان در مراجع قضایی شهرستان البرز علیه شریک خود طرح شکایت کرده است.
دستاورد سفر شهردار تهران به پکن:
قرارداد خرید ۷۹۱ دستگاه واگن مترو اجرایی شد
فروزنده با بیان اینکه هدف اصلی شهردار تهران از سفر به چین موضوع حمل‌ونقل عمومی است، گفت: یکی از گام‌های بسیار مهم تکمیل قرارداد ۷۹۱ واگن بود که نهایی و زمان‌بندی مشخص شد و همچنین در جریان بازدید از کارخانه واگن‌سازی، موضوع انتقال تکنولوژی نیز مقرر شد. معاون شهردار تهران با اشاره به اهمیت مالی و اقتصادی اجرایی شدن این قرارداد، اضافه کرد: به هرحال این یک کار بسیار مهم است و یک رقم بسیار بالا آورده ارزی دارد؛ از سوی دیگر در خدمت‌رسانی به مردم مؤثر است و باعث گسترش تکنولوژی در داخل کشور شده و واگن‌سازی ما را به جریان بیاندازد.
یادداشت و دیدگاه ها
عوامل رشد نابرابری در روستا‌های ایران چیست؟
افزایش شکاف در مناطق روستایی؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
پرونده‌های تخلف ساخت و ساز در باغات تهران چطور غیب می‌شود؟
« باغ ۳۰۰۰ متری در منطقه یک پروانه ساخت گرفته است»؛
ال نینو ایران را از خشکسالی نجات می‌دهد؟
تاثیر پدیده ال‌نینو در ایران:
نقد و بررسی
شبح خلازیر در هر گوشه تهران
نسخه‌های نابودی پایتخت؛
از سدسازی تا پروژه‌هایی کاغذی
سیر تاریخی نگاه به آب؛
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
مهمترین شاخص شما برای انتخاب اعضای شورای شهر و روستا چیست؟
داشتن تخصص و آشنایی کافی با برنامه ریزی شهری و روستایی
شناخت واقعیت های منطقه و شرایط اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی
همگرایی با مدیریت شهری و روستایی فعلی و اصلاح تدریجی آن
اولویت قائل شدن به نیازهای شهروندان و ایجاد رضایت در آنان
پاکدستی ، سلامت اقتصادی و فساد ستیزی
سایر موارد
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها