پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بی‌شناسنامه‌های سراوان چگونه نان می‌خورند؟ محدودیت سلیقه‌ای ۵ نان در روز!
طبق آمار غیررسمی نزدیک به یک میلیون بی‌شناسنامه در سراسر کشور زندگی می‌کنند و با اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان برای خرید قوت غالب خود می‌توانند دچار چالش شوند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طلاق در سال‌های اول زندگی نشات گرفته از انتخاب نادرست است
خطیب نماز جمعه تبریز گفت: طبق آمار در سال ۹۴ برای طلاق، ۱۳.۱ درصد طلاق‌ها زیر یکسال اول زندگی، ۲۴ درصد در دو سال زندگی، ۳۳.۳ درصد زیر سه سال و ۴۰.۹ درصد زیر چهارسال و ۴۷.۳ درصد زیر پنج سال اول زندگی اتفاق افتاده است. این آمار‌ها بسیار وحشتناک است. طلاق در سال‌های اول زندگی نشات گرفته از انتخاب نادرست است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معافیت از پرداخت هزینه‌های قبوض برای مددجویانی که از الگوی مصرف پیروی کنند
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از تداوم ثبت شماره اشتراک مددجویان در سامانه امداد هوشمند به منظور برخورداری از مصوبه آب و برق و گاز رایگان خبر داد. معافیت از پرداخت هزینه‌های قبض آب و برق و گاز شامل آن دسته از مددجویانی است که از الگوی مصرف طبق مصوبه هیات دولت پیروی کنند و خانواده‌هایی که خارج از الگوی مصرف هستند باید قبوض خود را مثل گذشته پرداخت کنند.
وعده رونمایی از اینترنت ویژه کودکان با هدف ایمن سازی فضای مجازی تا دو هفته آینده
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که به منظور رفع دغدغه‌های فرهنگی والدین، اینترنت ویژه کودکان تا دو هفته آینده در دسترس قرار می‌گیرد.
تاکنون شناسایی و رصد معلولیت‌ها در ۱۹ استان انجام شده است
صفاری فرد درباره برنامه شناسایی و رصد معلولیت‌ها گفت: تاکنون رصد معلولیت‌ها در ۱۹ استان انجام شده است و در فاز بعدی در این ۱۹ استان علل معلولیت‌ها بررسی می‌شود و انشالله به این موضوع خواهیم پرداخت، در سال آینده نیز مابقی استان‌ها پوشش داده خواهند شد. در ۱۰ استان مرحله اول یعنی شناسایی و رصد معلولیت‌ها انجام شده، اما در ۹ استان نیز بیشترین نوع معلولیت‌ها مشخص شده است.
دستور مستقیم رئیسی برای پیگیری نامه‌ی بی‌بی‌گل به کجا رسید؟
مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری با دستور مستقیم رئیسی پیگیری نامه‌ی بی‌بی‌گل و به نتیجه رساندن آن را در اولویت قرار داد و بر اساس توضیحات مسئولان این مرکز، مشکل پیرزن کوهرنگی با «اکبر نیکزاد» رئیس بنیاد مسکن مطرح و مقرر شد این بنیاد از همین هفته ساخت مسکن برای پیرزن کوهرنگی را آغاز کند و مرکز ارتباطات مردمی دولت هم تأمین وسایل کامل منزل بی‌بی‌گل را تقبّل کرد که قرار است همزمان با روز عید سعید قربان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین «احمد صالحی» رئیس مرکز ارتباطات مردمی یا نماینده‌ای از سوی دولت، تحویل بی‌بی‌گل و دخترش شود.
سکوت بهزیستی در خصوص اجرای یک قانون، به توانیابان جواب سر بالا می‌دهند؟!
دولت مکلف است کمک هزینه معیشت افراد توانیاب را به میزان حداقل دستمزد سالانه تعیین و پرداخت کند، اما برخی از پرداخت آن خودداری می‌کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قایم باشک و بی عملی مستمر بهزیستی برای مدیریت کودکان کار، پشت عبارت اتباع خارجی
باید از مدیران ادوار سازمان بهزیستی کشور در سطوح ملی و ستادی پرسید که خجالت نمی‌کشید که در این ۲۰ سال پشت عبارت مبهم اتباع خودتان را مخفی می‌کنید؟ شرم نمی‌کنید که کم عملی و بی عملی خودتان را به اسم اتباع تمام می‌کنید؟ چه اتباع و چه غیر اتباع، حدود ۱۳ نهاد و حوزه باید پای کار بیایند تا بتوان یکبار برای همیشه، بحث کودکان کار و خیابان را حل کرد. در این بیست سال چکار کرده اید؟ تک تک تان چقدر حقوق گرفته اید؟ ما که راضی به دادن تک ریال هم به امثال شما نیستیم. به زودی هم با ظرفیت‌های قانونی و حقوقی مقابل تان وارد می‌شویم. شما حرف حساب و حمایت را متوجه نمی‌شوید. وقتی رئیس سازمانی پنج ماه وقت ندارد که به همکاران سابق خود بدهد و رئیس دفتری که گویا قصد گربه رقصانی دارد، باید با زبان دیگری ورود کرد. یادتان باشد که ما مشفقانه دست همکاری دراز کرده بودیم و جهالت خودتان کار دست تان داد. اسناد در پایگاه تحلیلی خبری شعار سال موجود است. البته اگر گوشی و مغزی برای شنیدن و فهمیدن وجود داشته باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکلات خانواده‌های دارای بیمار اختلال اوتیسم
راننده منتظر مسافر بود، زن جوانی به همراه پسری ۱۰ ساله آمد در صندلی پشت نشست از راننده خواست مسافر دیگری سوار نکند و سریع‌تر حرکت کند، راننده راه افتاد، ترافیک کلافه کننده‌ای بود، صدای مادر می‌آمد، سعی می‌کرد پسر را بغل کند، سپهر جان، مامان آروم باش پسرم، سپهر جان سپهر و پسر تکان می‌خورد، مادر خود را سپر کرده بود، دست‌هایش را گرفته بود، سپهر تقلا می‌کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کسی به خاطر نداشتن ویلچر و عصا خانه‌نشین نشده؛
پیش بینی افزایش ۳۸ درصدی اعتبارات تامین تجهیزات توانبخشی و بهداشتی
سرپرست دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به میزان اعتبار تجهیزات توانبخشی برای سال ۱۴۰۱، از پیش‌بینی افزایش ۳۸ درصدی این اعتبارات خبر داد و گفت: هیات دولت باید این میزان افزایش را تایید کند. در سال گذشته اعتبارات برای این موضوع به طور کامل تخصیص پیدا کرد و برای سال جاری نیز باید منتظر ماند و دید که باتوجه به اعتبارات، اعتبارات تجهیزات توانبخشی به طور کامل تخصیص می‌یابد یا خیر؟
بیش از ۹۰ درصد کودکانِ بهزیستی شرایط فرزندخواندگی را ندارند و فرآیند واگذاری فرزند ۶ ماه زمان می‌برد
معاون فرهنگی و امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد کودکانِ بهزیستی شرایط فرزندخواندگی را ندارند، گفت: ۷۵ درصد متقاضیان فرزندخواندگی متقاضی کودک زیر دو سال هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ریشه اصلی کاهش ازدواج در بین جوان‌ها، مسائل اقتصادی، اشتغال و مسکن نیست
سید احمد علم الهدی گفت: ازدواج مساله حساسی است و عامل بالا رفتن سن ازدواج، یک موضوع فرهنگی است؛ ریشه اصلی کاهش ازدواج در بین جوان‌ها، مسائل اقتصادی، اشتغال و مسکن نیست. بزرگترین مشکل در ازدواج جوان‌ها این است که باید برای ازدواج، مسکن، خودرو و تمام امکانات یک زندگی مستقل فراهم شود تا ازدواج کنند که این فرهنگ، بزرگترین آفت ازدواج در جریان زندگی اجتماعی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتشار لیست ۵۰ نفره از اسامی غیر روانشناس فاقد مجوز از سوی سازمان نظام روانشناسی
سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران، با انتشار بیانیه‌ای نام ۵۰ نفر از روانشناسانی که بصورت غیر قانونی فعالیت می‌کنند را آورده است. این درحالی است که تعدادی از این افراد در اینستاگرام دنبال کننده‌های بسیاری دارند. اسامی افراد مشهوری همانند نام محمود انوشه، فرهنگ هلاکویی، ایمان سرورپور و علیرضا شیری در این لیست ۵۰ نفره قرار دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۳۰ درصد از جمعیت جامعه ایرانی تا سال ۱۴۲۵ را سالمندان تشکیل می‌دهند
رئیس سازمان بهزیستی کشور بر فرهنگ سازی در حوزه فرزندآوری تاکید کرد و افزود: اگر فرهنگ سازی در این زمینه صورت نگیرد ۳۰ درصد از جمعیت جامعه ایرانی تا سال ۱۴۲۵ را سالمندان تشکیل می‌دهند بنابراین باید به این مسئله توجه جدی شود.
سردار رحیمی: زورگیری افزایش نیافته است، انتشار ویدئو‌های جرایم خشن احساس امنیت را کاهش می‌دهد
فرمانده انتظامی تهران بزرگ می‌گوید: انتشار ویدئو‌های جرایم خشن در فضای مجازی باعث تشویش اذهان می‌شود و گاهی احساس امنیت را کاهش می‌دهد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۱۷ هزار کشته و ۴۴ هزار معلول، بخشی از نسل کشی خودروساز داخلی با اسم رمز تولید!
رئیس گروه آموزشی و مرکز تحقیقات سلامت درحوادث و بلایا دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اعلام کرد: حوادث ترافیکی، سالانه بیش از ۱۷ هزار کشته و بیش از ۴۴ هزار معلول دائمی برجای می‌گذارد. متاسفانه بالای ۹۰ درصد حمل و نقل در کشور ما، جاده محور است، در صورتی که این عدد در دنیا، کمتر از ۵۰ درصد بوده و بیشتر حمل و نقل عمومی در دیگر کشورها، ریل محور است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران؛
ساخت مرکز ۴ هزار نفری نگهداری از معتادان در شمال شرق تهران
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از ساخت مرکز ۴ هزار نفری نگهداری از معتادان متجاهر در شمال شرق تهران خبر داد و گفت: همچنین کمیته حمایت از خانواده‌های معتادان متجاهر، زباله‌گرد‌ها و کودکان کار شهر تهران تشکیل می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دستگاه قضایی در عمل به قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» اهتمام ویژه دارد
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دستگاه قضایی در عمل به مفاد قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» اهتمام ویژه خواهد داشت، از آمادگی این دستگاه برای تعیین بخشی مخصوص در سازمان بازرسی یا سایر مراکز و مراجع قضایی برای بررسی و نظارت بر نحوه اجرای قانون مزبور تاکید کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چرخه باطل جمع آوری معتادان متجاهر در تهران؛
حرف حساب پلیس در جمع آوری معتادان متجاهر و سکوت بهزیستی
جالب است که سازمان بهزیستی کشور در نوعی قائم باشک بازی نخ نما، خود را پشت مسائل و مشکلات مددجویان پنهان می‌کند و عموما با نوعی ناتوانی نسبتا اثبات شده، مظلوم نمایی نموده و از خود سلب مسئولیت می‌کند. پلیس مدعی جمع آوری ۷۰ هزار معتاد متجاهر در عرض چهار سال است؟ چکار دارید می‌کنید در بهزیستی کشور؟ چقدر باید شاهد حاشیه در بهزیستی باشیم؟
تحصیل ۵۲۷ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در ایران
معاون آموزش مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵۲۷ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در ایران تحصیل می‌کنند که از میان این تعداد، بیشتر آن‌ها افغانستانی و تعدادی هم از کشور‌های بنگلادش، پاکستان، عراق و سایر کشور‌ها هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ساماندهی دستفروشان حاضر در ایستگاه‌های مترو پایتخت
مهدی شایسته اصل درباره چگونگی ساماندهی دستفروشان حاضر در ایستگاه‌های مترو پایتخت، توضیح داد: شهردار تهران برای ساماندهی دستفروشان در سطح شهر یک طرح کلی مدنظر دارد که بخشی از این طرح مربوط به مجموعه مترو می‌شود. قرار است که شرکت بهره برداری مترو تهران در راستای دستورالعمل موجود و با هماهنگی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل و همچنین سازمان رفاه و خدمات اجتماعی، ساماندهی دستفروشان مترو را انجام دهد.
دروغی به نام تعطیلی دفاتر تهران شرکت‌های شستا و صندوق بازنشستگی
از اواخر دوره حضور ربیعی در وزارت رفاه بنا بر تعطیلی دفاتر تهران شرکت‌های شستا و صندوق بازنشستگی گذاشته شد، پس از حضور شریعتمداری این موضوع نصفه و نیمه و اینگونه انجام شد که دفاتر تهران شرکت‌ها در یک ساختمان ادغام شدند و برخی از ساختمان‌ها به فروش رفت.
رئیس پلیس راهور پایتخت مطرح کرد:
جریمه سگ‌گردانی در خودرو کمتر از هزینه غذای سگ
به گفته رئیس پلیس راهور تهران جریمه ۲۰ تا ۳۰ هزار تومانی در برابر غذای چند صد هزار تومانی که برای آن حیوان تامین می‌شود بسیار اندک بوده و بالعکس فرد متخلف رغبت می‌کند که جریمه شود.
چرا معلمین و دانش‌آموزان در کلاس‌های حضوری بداخلاق شده‌اند؟
معلمان و دانش آموزان پس از تجربه آموزش مجازی اکنون به صورت حضوری به مدارس می‌روند، این در حالی‌ست که آموزش غیرحضوری اثرات مخرب بسیاری مانند پرخاشگری بر رفتار و سلامت روانی دانش آموزان به جا گذاشته است.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
کاهش قیمت سمعک در ماه‌های آینده
تامین نیاز سمعک کشور تا پایان سال؛
در ایران سیاست بر حقیقت غلبه کرده است
موضوع رهاشدگی نوزادان در خیابان؛
نقد و بررسی
واقعیت نسلی که باورش نمی‌کنیم!
سبک زندگی نوجوانان؛
افزایش طلاق با دخالت خانواده‌ها و عوامل اقتصادی مرتبط است
رئیس دانشکده روانشناسی و علوم‌تربیتی:
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اجتماعی و فرهنگی