پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بیمه خدمات روان شناسی و کم توجهی مسئولان در وقت بحران!
همایون سامه یح نجف آبادی گفت:امسال بودجه‌ای برای خدمات روان شناسی پیش بینی نشده و امیدواریم سال آینده به این مسئله پرداخته شود.
نظرات منتشره: ۰ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۱
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس یازدهم:
جلسه نهایی برگزاری بحث مهریه در هفته آینده مجلس
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس یازدهم گفت: مهریه یک نظام مسائلی دارد که در یکی از این مسائل به دنبال این هستیم تا فردی که معسر است زندان نداشته باشد و یک بحث دیگر این‌که فرار از دِین هم اتفاق نیفتد. چون ممکن است فرد معسر نباشد، ولی بخاطر فرار از دین، معسر نمایی کند. ولی در کل زوجین در ازدواج محدودیتی از جهت تعیین تعداد سکه ندارند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۱
بی‌خانمانی، پای معلولان را به مراکز نگهداری کشاند
مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق معلولان ایران اعلام کرد بیش از ۱۱۰ هزار معلول در کشور فاقد مسکن هستند.
نامه درمانگران اعتیاد به رئیس جمهوری درباره توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها
دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور درباره مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی بر توزیع متادون از طریق داروخانه‌ها، از ارسال نامه‌ای به رئیس جمهوری برای توجه به نظرات کمیسیون‌های تخصصی و هیات رئیسه مجلس، سازمان بهزیستی و مرکز ملی مطالعات اعتیاد و استادان خبر داد.
وعده زاکانی برای جمع‌آوری تمامی معتادان متجاهر از سطح شهر تهران
سخنگوی مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از جلسه مجمع تهران با شهردار و اعضای شورای شهر پایتخت خبر داد و گفت که در این جلسه شهردار تهران قول مساعد داد تا با همکاری سایر دستگاه‌ها تمامی معتادان متجاهر از سطح شهر جمع‌آوری شوند.
در جلسه شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد صورت گرفت؛
بررسی تخلفات ۸ تشکل مردم نهاد
سی و سومین جلسه شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد با هدف رسیدگی به عملکرد تشکل‌های مردم نهاد به ریاست معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی برگزار شد.
آسیب‌های اجتماعی دروازه ورود به جرایم
رییس پلیس تهران بزرگ گفت: آسیب‌های اجتماعی دروازه ورود به جرایم است.
مواد مخدر‌های پرمصرف در ایران کدامند؟
گزارش پلیس از مواد مخدر پر مصرف در ایران و تحلیل ریشه‌ها
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بخشی از مصرف مواد مخدر ریشه سنتی دارد و بیشترین مصرف مواد مخدر در ایران همچنان تریاک است و بعد از آن شیشه بیشترین مصرف را دارد.
رشد مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان و دانشجویان متوقف شده است
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر به این نکته اذعان دارد که رشد مصرف مواد مخدر بین دانش‌آموزان و دانشجویان متوقف شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بهزیستی با ایجاد مدارس ویژه کودکان کار مخالفت کرد
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از تدوین شیوه‌نامه دانش‌آموزی برای جلوگیری از بازماندگی از تحصیل مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت: ما معتقدیم با مدل راه‌اندازی سامانه دانش‌آموزی که در آن اطلاعات تمام دانش‌آموزان درج شود مددکاران می‌توانند وضعیت دانش‌آموزان تحت پوشش این سازمان را رصد کرده و برای رفع مشکلاتشان تدبیری بیاندیشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادعای غیرقانونی بودن ارایه خدمات روانشناسی توسط اسنپ+ جوابیه
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ارائه خدمات مشاوره روانشناسی توسط اپلیکیشن "اسنپ" را غیر قانونی دانست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عدم شفافیت در کندی صدور شناسنامه فرزندان حاصل از مادران ایرانی و پدران خارجی
مهدی محمودی، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در خصوص کندی صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از مادران ایرانی و پدران خارجی مدعی شده است که در صورت تکمیل پرونده‌های متقاضیان، مراحل رسیدگی به خوبی پیش خواهد رفت، اما به دلایل مختلف رسیدگی به پرونده‌ها طولانی می‌شود. افکار عمومی این برداشت جناب مدیرکل را به هیچ وجه کافی ندانسته و در صورت تداوم مشکل اقدام به مکاتبه رسمی و اخذ توضیحات کتبی خواهد شد.
انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی؛
حدود یک سوم از سالمندان در معرض خطر سوءتغذیه قرار دارند
طبق یافته‌های آخرین مطالعه‌ای که در انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی، حدود یک سوم از سالمندان در معرض خطر سوءتغذیه و حدود یک چهارم آن‌ها در معرض افسردگی قرار داشتند و فراوانی ناامنی غذایی شدید در سالمند سنین بالاتر افزایش می‌یافت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ارجاع روزانه یک هزار تبعه خارجی غیرمجاز افغانستانی
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی گفت: روزانه بین ۸۰۰ تا هزار نفر از اتباع خارجی غیرمجاز افغانستانی به کشورشان بازگردانده می‌شوند.
تدوین «بسته تحولی شناسایی نوآموزان در معرض مشکلات یادگیری»
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای راهبری سازمان، از تدوین «بسته تحولی شناسایی نوآموزان در معرض مشکلات یادگیری» پس از اجرای آزمایشی آن در ۵ استان خبر داد و گفت: علاوه بر اختصاص ۱۰ درصد از ورودی‌ها به آموزش و پرورش استثنایی، استفاده از روش‌های سیزده‌گانه وزارت، حق التدریس و نیرو‌های خرید خدمات، راه حل موقت کمبود نیروی انسانی سال جاری در آموزش و پرورش استثنایی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لزوم هم افزایی نهاد‌های مرتبط برای حل معضل آسیب‌های اجتماعی
محمد امین توکلی زاده، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بر حل معضل آسیب‌های اجتماعی و توجه ویژه به فرهنگ به عنوان یکی از اولویت‌های این دوره از مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: شهردار تهران در دوره جدید مدیریت شهری رسیدگی به روح شهر را به عنوان یکی از اولویت‌ها در نظر گرفته است.
تربیت مترجم ناشنوایان برای اعزام به مراکز مورد نیاز در استان‌ها
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تخصیص اعتبار لازم برای تربیت مترجم ناشنوایان به منظور اعزام به مراکز عمومی مورد نیاز در سطح کشور بر اساس سهمیه استان‌ها در سراسر کشور خبر داد.
سمن‌ها پل عبور انحصارطلبی به سوی عمومی‌سازی ورزشی
گسترش فرایند جهانی شدن، کاهش قدرت دولت‌ها در مواجه با مسائل جهانی و پدیده‌های اجتماعی را منجر شده تا زمینه حضور و تقویت نقش سمن‌ها بیش از پیش فراهم شود.
گدایی در عربستان ۲۶۶ میلیون تومان جریمه دارد
دولت عربستان با تصویب قانونی گدایان این کشور را با مجازات زندان و جریمه نجومی تهدید کرد. طبق این بخشنامه هر نوع گدایی در اماکن عمومی یا خصوصی یا شبکه‌های اجتماعی و از طریق فناوری‌های نوین به هر شکلی جرم محسوب می‌شود و هر فردی که گدایی کرده یا گدایان را مدیریت کند یا به نحوی با آن‌ها همکاری کند مجازات خواهد شد.
چند درصد از سالمندان مجهول‌الهویه هستند؟
در آینده ما هیچ سرویس خدماتی خوبی برای سالمندان نداریم آسایشگاه‌ها تنها ۲ دهم درصد جمعیت سالمند را در بر می‌گیرد و برای نود و نه و هشت دهم درصد سالمندان برنامه‌ای نداریم.
دکتر کشاورز: پتانسیل بالای ابتلای کشور به سوتغذیه فراگیر در آینده‌ای نزدیک
یک متخصص تغذیه با بیان اینکه گوشت قرمز بهترین منبع پروتئین و آهن است و ویتامین ۱۲ است بنابراین کمبود آن بر روی رشد قدی و مغزی تاثیر می‌گذارد، اظهار داشت: در پی کاهش مصارف گوشتی یک فرد به حداکثر رشد مغزی و جسمی که در آینده حداکثر پویایی و توانمندی را داشته باشد نخواهد رسید، آسیبی که در نهایت اگر جامعه‌ای این شرایط را داشته باشد بر روی اقتصاد آینده هم اثرات سوء خواهد داشت.
برخورد قهرآمیز با یک پیرمرد گلیم‌فروشی مشمئزکننده بود
نماینده طوالش در مجلس گفت: اخیرا در فضای مجازی یک فیلم مشمئزکننده مبنی بر برخورد قهرآمیز با یک پیرمرد گلیم‌فروشی منتشر شده که در منطقه‌ای که هیچ‌گونه آسیبی به منابع طبیعی وارد نخواهد شد مشغول کار است، این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
نگهداری ۱۱۰۲ سالمند مجهول‌الهویه در مراکز شبانه‌روزی
معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: از مجموع ۴ هزار و ۵۵۴ سالمندی که در مراکز شبانه روزی تهران نگهداری می‌شوند سه هزار و ۴۵۲ نفر دارای خانواده و تعداد یک‌هزار و ۱۰۲ مجهول الهویه هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پروژه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی دغدغه اساسی نظام اسلامی است
شهردار تهران با بیان اینکه یک سازمان به تنهایی قادر به ساماندهی آسیب‌های اجتماعی نیست، گفت: رفع این مساله از دغدغه‌های اساسی نظام اسلامی قلمداد می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی