پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بیش از۳۰ هزار تبعه افغانستان درگلستان زندگی می‌کنند
رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه دراستان گلستان گفت: بیش از سی هزار تبعه کشور افغانستان در استان گلستان زندگی می‌کنند و تعداد قابل توجهی از اتباع کشور‌های گرجستان، سوریه، قزاقستان، عراق و... در استان گلستان سکونت دارند.
تمدید شدن نوبت‌دهی برای ثبت‌نام کودکان مهاجر در مدارس تهران
با مساعدت اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، فرصت دیگری برای طی فرآیند ثبت‌نام مدارس کودکان مهاجر به وجود آمد و یک بار دیگر برای امروز دوشنبه، چهارم مرداد ماه تمدید شد.
آغاز به کار صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی معلولان
رضا دهقان گفت: درحال حاضر هیات مدیره صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی معلولین تشکیل شده و امروز (۴ مردادماه) اولین روز رسمی آغاز به کار صندوق است.
برنامه فردای کمیسیون‌های مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی فردا (دوشنبه) مجلس به ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس می‌پردازند.
وام اشتغال بهزیستی به زنان سرپرست خانوار اعطا می‌شود
مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال گروه‌های هدف سازمان بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است.
سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی؛
موارد رهاسازی سالمندان در پارک‌ها و مساجد وجود دارد
موارد رهاسازی سالمندان در پارک‌ها و مساجد وجود دارد یا آنکه در سالمندآزاری با سالمند‌هایی مواجه هستیم که فرزندان آن‌ها را فراموش کردند و ماه‌ها و روز‌ها در خانه تنها مانده‌اند و کسی سراغ آن‌ها را نمی‌گیرد.
اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد به زنان سرپرست خانوار
حبیب‌الله مسعودی فرید گفت: براساس آخرین آمار قریب به چهار میلیون خانواده زن‌سرپرست در کشور وجود دارد که امسال میزان مستمری آنان که تحت پوشش بهزیستی هستند، افزایش پیدا کرده است.
یک کارشناس حوزه زنان و خانواده خبر داد:
۱۳ میلیون دختر و پسر مجرد در کشور داریم
افضلی گفت: در حال حاضر در کشور ۸ میلیون پسر مجرد و ۵ میلیون دختر مجرد داریم که طبق آمار‌ها تعداد پسران مجرد بیشتر از دختران مجرد است.
شرایط استخدام معلولان در دستگاه‌های دولتی در سالجاری
رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: در هیچ مجوزی که در طول پنج سال گذشته صادر کرده ایم، سهم سه درصدی معلولان را نادیده نگرفته ایم.
۵۰ هزار زن سرپرست خانوار در انتظار دریافت مستمری بهزیستی
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۲۴۵ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که ۵۰ هزار نفر از آن‌ها، پشت نوبت دریافت مستمری بهزیستی هستند.
کاهش آمار زنان آسیب دیده در خانه‌های امن به دلیل
معاون امور اجتماعی بهزیستی شهر تهران گفت: در شهر تهران یک خانه امن و در استان تهران سه خانه امن داریم. در سال ۹۸، حدود ۲۲۲ نفر در خانه امن حضور داشتند. در سال ۹۹، این تعداد به ۸۵ نفر رسیده است که بخشی از این کاهش به دلیل شرایط کرونا است به این معنی که در این ایام با پیگیری‌های تخصصی و مددکاری تلاش در جهت رفع مشکل قبل از پذیرش افراد بوده است.
مشکل مردم خوزستان باید ریشه‌ای حل شود
دبیرکل مجمع ملی جوانان با بیان اینکه مشکل مردم خوزستان ریشه‌ای است، گفت: مشکل مردم خوزستان باید ریشه‌ای حل شود، چون درد اصلی این مردم عدم تامین آب کشاورزی و دامداری‌ست و برای رفع آن باید حوزه‌های آبریز تقویت شوند تا رود‌هایی که کشاورزی و دامداری خوزستان از آن تغذیه می‌کند، پُر از آب شوند.
چگونگی وضعیت استخدام معلولان در سازمان فنی و حرفه‌ای
مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای درباره نحوه استخدام معلولان در سازمان فنی و حرفه توضیحاتی ارائه داد.
خط اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی و تخفیف بیمه‌ای برای تعاونی‌های توان‌یابان
بر اساس آمار‌های معاونت امور تعاون وزاتخانه، ۲۰۰ میلیارد تومان برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرست خانوار اختصاص یافته است. در همین حال، تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه برای تعاونی‌های توان یابان و زنان سرپرت خانوار ضمانت نامه اختصاص یافته است.
باید محله به محله آسیب های اجتماعی را رصد کنیم
قبادی دانا با اشاره به جای خالی بررسی محل محور آسیب‌های اجتماعی و رصد محله‌محور آسیب‌های اجتماعی، عنوان کرد: با راه‌اندازی مراکز خدمات بهزیستی در سطح محلات در ۲هزار و ۵۲۷ نقطه به این مهم دست پیدا کردیم؛ با توجه به اینکه جنس و نوع آسیب و عوامل خطر و نیز عوامل محافظت‌کننده آسیب در هر منطقه می‌تواند متفاوت باشد به عنوان مثال پدیده خودکشی در استان کهگیلویه و بویراحمد با وقوع این اقدام در نیاوران تهران متفاوت است، اگر بتوانیم محله به محله و کدپستی به کدپستی آسیب‌های اجتماعی را تک به تک بررسی کنیم و بتوانیم عوامل خطر و محافظت‌کننده را احصاء کنیم می‌توانیم قدم مهمی در این راستا برداریم.
وجود ۱۹ هزار زن سرپرست خانوار مستمری‌بگیر در آذربایجان شرقی
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی تعداد زنان سرپرست خانوار مستمری بگیر را ۱۹ هزار و ۱۵۱ نفر عنوان کرد و گفت: گفت: ۷۷ هزار و ۵۷۰ نفر معلول در آذربایجان شرقی تحت پوشش اداره کل بهزیستی هستند.
خدمات توانبخشی افراد اوتیسم تحت پوشش بیمه قرار گرفت
مدیرعامل انجمن اوتیسم ایران گفت: پوشش خدمات بیمه‌ای توانبخشی مربوط به افراد اوتیسم توسط سازمان بیمه سلامت و سایر سازمان‌های بیمه گر پایه آغاز شد.
واکنش تندگویان به راه‌اندازی سایت همسریابی «همدم»
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به راه‌اندازی پلتفرم همسریابی "همدم" که به تازگی از آن رونمایی شده است، گفت: پیدا کردن زوج، مشکل اساسی در امر ازدواج نیست بلکه پیوند و شکل گیری ازدواج از جمله مشکلات است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
با آمدن کرونا آدم‌ها گوشه‌گیر‌تر شده‌اند
یک جامعه‌شناس معتقد است که شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های اعلام شده، انزوای افراد را در سطح جامعه رقم زده و نشاط اجتماعی را کاهش داده است.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت؛
جایگزینی ابزار‌های الکترونیکی به جای دفترچه
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، از توقف صدور دفترچه بیمه برای اتباع و مهاجرین خارجی خبر داد.
نزاع خیابانی دختران اینبار در کرمان؛
«شیطنتی کوچک در رانندگی» عامل نزاع دختران کرمانی بود
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان می‌گوید منشا و علت نزاع خیابانی چند دختر در بلوار حمزه شهر کرمان طی چند شب گذشته «شیطنتی کوچک در رانندگی» بوده است.
خدمات توانبخشی به کودکان اوتیسمی در چهار مرکز ارائه می‌گردد
معاون توانبخشی بهزیستی شهر تهران گفت: در حال حاضر چهار مرکز روزانه آموزشی و توانبخشی اختلال طیف اوتیسم تحت نظارت بهزیستی شهر تهران، فعال است که به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می‌کند.
وام ۱۰۰ میلیونی بهزیستی به ازای ایجاد هر یک شغل ویژه زنان سرپرست خانوار
رئیس سازمان بهزیستی کشور در برنامه در امتداد الوند شبکه ۲ سیما با اشاره به پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی بهزیستی به ازای ایجاد هر شغل ویژه زنان سرپرست خانوار، گفت: سال گذشته یکهزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برای ۴۰ هزار نفر پرداخت شد که در بودجه سال جاری ۳ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.
دانشجویان دامپزشکی می‌توانند از مزایای بیمه و سوابق شغلی تامین اجتماعی استفاده کنند
الحاقیه توافقنامه بیمه اعضای سازمان نظام دامپزشکی فی‌مابین سازمان تأمین اجتماعی و سازمان نظام دامپزشکی به امضا رسید.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
روحیه خود را مانند قهرمانان ورزشی تقویت کنید
کتاب راز و رمز آماده‌سازی ذهنی؛
دروغ در رویکرد منطقی
حسن محدثی گیلوایی؛
«جامعه‌شناسی تفاخر» منتشر شد
نوشته محسن سلیمانی؛
شهرت و درکی آسان از آن
روانشناسی شهرت؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی