site traffic analytics اخبار اجتماعی، سالمندان، معلولان و آسیب‌های اجتماعی | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مددجویان برای تامین مواد از گرمخانه خارج می‌شوند
بی‌سرپناه ماندن افراد بی‌خانمان؛
بحران کرونا و لزوم تغییر در شیوه‌های توانبخشی معلولان و سالمندان
رئیس انجمن علمی کاردرمانی ایران عنوان کرد؛
یک درمانگر اعتیاد عنوان کرد؛
توزیع مواد مخدر بین معتادان قانونی است
سعید صفاتیان درباره توزیع مواد مخدر از سوی سازمان‌های مربوطه در بین معتادان گفت: با این اقدام از بعد قانونی می‌تواند مواد مخدر را در بین معتاد توزیع کرد اما باید سیستم‌های نظارتی به شکل فعال وارد عمل شوند. در روز‌های اخیر مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد دستگیر کردن معتادان متجاهر و بردن‌شان به مراکز خاص، اجرای یک کشتار جمعی بوده و با آن مخالف است.
یک مقام مسئول در بهزیستی مطرح کرد؛
اظهارات بهزیستی درخصوص جمع آوری معتادان متجاهر
براتی سده درباره درست و غلط بودن اجرای مجدد طرح جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر در شرایط شیوع ویروس کرونا توضیحاتی داد.
نیاز جدی مراکز بهزیستی به تجهیزات پزشکی؛
هیچ سهمیه‌ای در رابطه با کرونا به بهزیستی اختصاص نیافته
محمد نفریه رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور با اشاره به درگیری حدود ۵۰ مرکز نگهداری بهزیستی با کرونا گفت: از سه هزار مرکز بهزیستی، کمتر از ۵۰ مرکز به کرونا آلوده شده‌اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رییس کمیته پیشگیری از بیماریهای واگیر سازمان بهزیستی اعلام کرد؛
مشاهده کرونا در ۵۰ مرکز نگهداری از معلولان و سالمندان
رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور از مشاهده موارد ابتلا به کرونا بین معلولان و سالمندان نگهداری شده در ۵۰ مرکز شبانه روزی تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: این در حالیست که ۳۰۰۰ مرکز تحت پوشش این سازمان قرار دارند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:
۴۰ هزار خانواده زن سرپرست در صف دریافت مستمری بهزیستی
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تحت پوشش بودن ۲۴۵ هزار خانوار زن سرپرست از سوی این سازمان اعلام کرد: ۴۰ هزار خانواده زن سرپرست در صف دریافت مستمری بهزیستی قرار دارند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک درمانگر اعتیاد تاکید کرد:
مدیریت معتادان متجاهر نیازمند بودجه کلان
صفاتیان درباره اختصاص بودجه 10 میلیارد تومانی به سازمان بهزیستی برای مصونیت معتادان در برابر کرونا افزود: شاید به ظاهر 10 میلیارد تومان رقم مناسبی باشد، اما این بودجه برای معتادان خیابانی با هزینه‌های متعدد رقمی نیست، بلکه به بیش از این بودجه نیازمند هستیم.
پیشنهادات استاندار تهران جهت جمع‌آوری معتادان متجاهر؛
شهرداری تهران مکلف به ایجاد مراکز توانمندسازی معتادان شد
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره به تکلیف شهردای تهران جهت ایجاد مراکز توانمندسازی معتادان از ارائه پیشنهادات مبنی بر جمع آوری و تمدید نگهداری معتادان متجاهر در مراکز ماده 16 خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معتادان خیابانی هر چه سریعتر غربالگری شوند؛
استفاده از نقاهتگاه‌ برای نگهداری موقت این معتادان
رییس کمیته پژوهش انجمن صنفی مراکز درمان اعتیاد کشور با بیان اینکه براساس تحقیقات، احتمال عفونت‌های ویروسی در مصرف‌کنندگان مواد مخدر و دخانیات، بالاتر از افراد عادی است، هشدار داد که اگر می‌خواهیم شناسایی بیماران کروناویروس را به بهترین نحو انجام و کرونا را شکست دهیم، نه تنها نباید مصرف‌کنندگان مواد مخدر را به امان خدا رها کنیم، بلکه باید سیستمی راه‌اندازی کرد تا شناسایی این افراد نسبت به حالت عادی دوچندان شود؛ لذا لازم است این افراد هرچه سریع‌تر شناسایی، غربالگری و درمان شوند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جو بی‌فردایی افراد را نگران کرده است/ مردم ما نیازمند شادی هستند
مصطفی اقلیما گفت: برخی مسئولان در بررسی وضعیت جامعه در مهار کرونا هنوز آن را جدی نگرفته‌اند، در حالی که شرایط برای اقامت در خانه مهیا نیست و مردم ما نگران فردای جامعه هستند و همین قضیه باعث تشدید تنش‌های روانی و تنزل سلامت روان می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معتادان با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری ترخیص شدند
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور گفت: این افراد با نظر کمیته اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر از مراکز نگهداری آزاد شدند و در سطح شهر دیده شده‌اند.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران:
کودکان کار و خیابان ناقل کرونا نیستند
موسوی چلک گفت: سازمان بهزیستی، سازمان‌های غیردولتی و شهرداری تهران به آموزش، ارائه اقلام بهداشتی و انتقال کودکان کار و خیابان، کارتن خواب‌ها، معتادان متجاهر و ... به مراکز بهداشتی برای مصونیت در برابر ویروس کرونا می‌پردازند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رها شدن چهار تا پنج هزار معتاد در تهران؛
سیر صعودی حضور در گرمخانه های پایتخت از زمان شیوع کرونا
"سید مالک حسینی" سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران درباره وضعیت گرمخانه ها در پی شیوع کرونا گفت: یکی از نگرانی های جدی ما گروه های جدید از جمله معتادان مراکز ماده ۱۶ و زندانیانی هستند که آزاد شدند و می خواهند در گرمخانه ها حضور یابند، چرا که اگر مبتلا به کرونا باشند یک چالش جدید برای ما ایجاد می کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واکنش پلیس به کلنی‌های معتادان در تهران؛
هزار معتاد متجاهر را رها کردند
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نسبت به انتشار فیلمهایی از تجمع مجدد معتادان در سطح پایتخت واکنش نشان داد و گفت: تهران ۱۹هزار معتاد متجاهر دارد که اکنون هفت‌هزار نفر در مراکز نگهداری می‌شوند و بقیه رها شده‌اند و عمده آنها در سطح شهر حضور دارند. سرهنگ عبدالوهاب حسنوند درباره فیلمهای منتشرشده از تجمع معتادان در تهران و خرید و فروش مواد مخدر توسط آنها، اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا در سطح کشور و تهران، اقداماتی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر مبنی بر طرحهای تعطیلات نوروز در کمیته مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ شکل گرفت.
پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی
اینجانب محمد شریعتمداری وزیر تعاون ،کارو رفاه اجتماعی در مدت یک سال و اندی که مسئولیت وزارت رفاه را بر عهده دارم، دردها و مشکلات مختلف معلولین عزیز را دیده و شنیده ام. یکی از آنها فاصله این عزیزان با جامعه است. معلولین عزیز به علت مناسب نبودن فضاهای اداری و شهری ما بیشتر اوقات ناخواسته در خانه و کاشانه پر مهر و رمزو رازشان محبوس هستند. شدت این مشکل را من و عموم مردم امروز حس می کنیم. مدت اندکی است که مردم برای حفظ جان خود و عزیزانشان مجبور هستند در منزل بمانند. معلولین عزیز سال هاست که ناخواسته محکوم به فاصله گذاری شده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعلام شماره حساب با دارابودن مجوز برای تشکل ها
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تاکید کرد که سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌ها برای دریافت کمک‌های دریافتی باید مجوزهای لازم را از جمعیت هلال احمر دریافت کنند و در غیر اینصورت حسابشان مسدود خواهد شد.
زحمات چند ساله نیروی انتظامی با تعطیلی مراکز نگهداری معتادان نقش بر آب شد
سازمان رفاه و خدمات و مشارکت اجتماعی شهرداری تهران در صفحه توییتر خود نوشت: همکاران ما بامداد امروز در میدان شوش با انبوهی از معتادان متهاجر که پس از تعطیلی مراکز ماده ۱۶ بی سرپناه شدند، مواجه گردیدند.گرمخانه ها ظرفیتی دارند.نیاز است مسئولین دولتی شهرداری را در این راه یاری دهند تا با رعایت مسائل بهداشتی از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود.
کرونا در کهریزک تحت کنترل است، شایعه سازی نکنید
محمد نفریه رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور ضمن تشریح آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در آسایشگاه کهریزک از کنترل چرخه شیوع بیماری در این مرکز خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختصاص بودجه ۷۰۰ میلیاردی برای حمایت از افراد دارای معلولیت
رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره اختصاص بودجه برای اجرای بخشی از قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، توضیحاتی داد.
پیرمرد دستفروش،نمی تونه خانه بمانه!
رئیس جمهور محترم ، بهتر از ما می دانند که کشور با نوعی ضعف شدید در مدیریت بحران مواجه است. البته این ضعف، مربوط به دوران ایشان نبوده و بخش زیادی از دوره صدارت روسای جمهور و نخست وزیران قبلی را نیز شامل می گردد. بحران کرونا، پرده این ضعف تاریخی را بدجوری درید. سه پیشنهاد مشخص برایتان دارم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادامه فعالیت کودکان زباله گرد عاملی برای شیوع ویروس کرونا
:مدیر عامل انجمن حمایت از کودکان کار با اشاره به ضرورت همکاری و هم افزایی نهاد‌های دولتی و خصوصی در زمینه جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور به ویژه کلانشهر تهران، گفت: تعامل، همفکری و همکاری این بخش‌ها منجر می‌شود تا آسیب کمتری از سوی کودکان زباله گرد در گسترش و شیوع ویروس کرونا را شاهد باشیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیش از ۱۸ هزار افغانستانی در زاهدان خدمات سلامت گرفتند
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:۱۸ هزار و ۶۶۶ تن از اتباع کشور دوست و همسایه افغانستان از ابتدای اسفند پارسال تاکنون پس از دریافت خدمات سلامت در اردوگاه الغدیر زاهدان به سمت مرز میلک هدایت شدند. دکتر ایرج حریرچی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از اردوگاه الغدیر زاهدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم‌اینک تعداد زیادی از اتباع این کشور که قصد خروج از ایران را دارند از لحاظ ویروس کرونا و سایر بیماری‌های واگیر مورد غربالگری قرار می‌گیرند و در صورت نیاز مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی به آنان ارائه می‌شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند خبر داد؛
آغاز برخورد انتظامی با زباله‌گردها
مدیرعامل سامان مدیریت پسماند از آغاز برخورد انتظامی با زباله گردها و پیمانکاران متخلف خبر داد. صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان با بیان این مطلب که با گسترش بیماری کرونا، تفکیک زباله‌های خشک از سوی پیمانکاران با دستور شهرداری متوقف شده است، گفت: در همان روز‌های ابتدایی شیوع کرونا و به منظور شکستن زنجیره انتشار، فعالیت تمامی مراکز تفکیک زباله متوقف شد و حدود ۲۳۰۰ کارگر حاضر در این بخش را با پرداخت حقوق تعطیل کردیم و قطعاً تا پایان حضور ویروس کرونا تفکیک زباله صورت نمی‌گیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ناآگاهان در فضای مجازی اذهان عمومی را مشوش می‌کنند/ برای امنیت فیزیکی احتیاج مبرمی به امنیت روانی داریم
جواد میری گفت‌: فعالیت ناآگاهان در فضای مجازی موجب تشویش اذهان و اوج‌گیری استرس و اضطراب می‌شود. آن هم در شرایطی که برای حفظ امنیت فیزیکی احتیاج مبرمی به امنیت روانی داریم تا بتوانیم در مقابله با ویروس کرونا موفق شویم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی ؛
امداد الکترونیکی در سال ۹۹ شکل می‌گیرد
حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی ، اظهار کرد: از سال ۹۴ کمیته امداد تبدیل به اورژانس اجتماعی شده تا به مددجویان کمک کند که خود را توانمند کنند.
یادداشت و دیدگاه ها
مسابقه كرونا با الكل و تصادف!
عباس عبدی در اعتماد نوشت:
کرونا و تنهایی
نوشتاری از دکتر اعظم نژادی؛
فقر ما را با خود برده است
یادداشت رحیم محمدی استاد دانشگاه ؛
فقر ما را با خود برده است
یادداشت رحیم محمدی، استاد دانشگاه ؛
مکدونالیزه شدن عواطف انسانی
احساساتی که مجازی شدند!
منتظر ظهور “جوکر”های ایرانی باشیم!
صد‌ها کارخانه‌های تعطیل و هزاران کارگران بیکار؛
مدیریت کرونا از پنجره‌ جامعه‌شناسی درمانی
یادداشت حسین ابوالحسن تنهایی؛ جامعه‌شناس؛
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
می‌کِشیم به‌سلامتی کرونا
گزارش میدانی از معتادان کارتن‌خواب بعد از شیوع کرونا؛
وضعیت اقتصادی بهزیستی و کمیته امداد چگونه است؟
بودجه نهادهای حمایتی در سال ۹۹؛
داغ کرونا بر معیشت نیازمندان
اقتصاد در دوران کرونا؛
روایتی از پذیرش افغانستانی‌های مبتلا به کرونا
کرونا ایرانی و غیرایرانی نمی‌شناسد؛
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اجتماعی و فرهنگی