پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کولبری و بازارچه‌های مرزی باید ساماندهی شوند!
آذربایجان غربی رییس قوه قضاییه گفت: ساماندهی کولبری و بازارچه‌های مرزی ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
عدم نیاز به ثبت آنلاین نسخ بیماران در داروخانه‌ها
بیماران خاص قابل شناسایی هستند. کدملی بیماران خاص در سیستم تعریف شده است و وقتی به عنوان مثال به داروخانه مراجعه می کنند با ورود کدملی به سیستم متوجه می شوند که فرد بیمار خاص است و جای نگرانی در این باره وجود ندارد.
مدیرکل بهزیستی استان تهران خبر داد؛
واکسیناسیون تمام مددجویان بهزیستی تا دو هفته دیگر
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: ظرف دو هفته آینده تمام مددجویان اولویت دار بهزیستی در سطح استان تهران واکسینه می‌شوند.
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور:
آموزش وپرورش، بهزیستی را به«شاد» راه نداد
معاون پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور از عدم همکاری وزرت آموزش و پرورش با این سازمان در جهت آموزش درباره پیشگیری از معلولیت‌ها به دانش آموزان خبر داد.
گوش کردن موسیقی با صدای بلند و هدفون و هندزفری از عوامل کم شنوایی
به گفته موللی، یکی از رفتار‌های قابل پیشگیری که علت افزایش تعداد کم شنوایان در جهان نیز محسوب می‌شود، گوش کردن به موسیقی با صدای بلند و با هدفون و هنزفری است که در میان جوانان بسیار شایع است.
کولبران درآمد بالایی از کولبری ندارند/ لزوم بازنگری قانون برای کولبران
حسن موسوی چلک گفت: کولبران درآمد بالایی از کولبری ندارند. قانون باید بازنگری شود در حوزه اشتغال طرح‌های مختلف برای کولبران در حال اجرا است تا بتوانند بخشی از نگرانی‌ها برای خانواده‌ها را کمتر کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اگر در مکانیزم تربیتی، زن را آماده کنیم که اقتدار مرد را بپذیرد، خشونت پیش نمی‌آید
رئیس پژوهشکده زن و خانواده گفت: اگر در مکانیزم تربیتی زن را آماده کنیم که اقتدار مرد را بپذیرد این اتفاقات پیش نمی‌آمد و به نظر من خشونت‌ها غالبا از عدم کرامت نفس فرد ایجاد می‌شود و باید سیستم تربیتی به سمتی برود که کرامت نفس ایجاد کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قم و سیستان‌وبلوچستان شادترین استان‌ها!
نتایج تازه‌ترین تحقیقات منتشرشده جهاد دانشگاهی می‌گوید، ساکنان ایران «سبتا شاد هستند و استان قم در میان استان‌ها شادترین است. اما آیا این نتایج به واقعیت نزدیک است؟»
باید تبلیغات انتخاباتی در واتساپ و فیس بوک را پیگیری شود
نماینده تهران گفت: در زمینه دسترسی و مدیریت تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی قانونی نداریم و به حال خودش رهاست. باید قانونی را تصویب کنیم که بتوانند نظارت بر انتخاباتی داخل فضای مجازی را عملیاتی کند.
برگزیده جشنواره مروجان کتابخوانی مطرح کرد؛
نیاز مُبرم ناشنوایان به کتاب‌های چندرسانه‌ای
میثم جوانبخت، رئیس اداره امور کتابخانه‌ها و کتابخوانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس که به‌دلیل فعالیت‌هایش برای علاقه‌مندکردن ناشنوایان به کتابخوانی، در هفتمین دوره جشنواره سراسری مروجان کتابخوانی برگزیده شد، از نیاز مُبرم ناشنوایان به کتاب‌های چندرسانه‌ای گفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشکلات بررسی پرونده های تجاوز جنسی
عضو هیئت علمی گروه حقوق دانشگاه بوعلی سینا گفت: اثبات تجاوز جنسی رویه سختی دارد و از نظر قانونی، کمبودهای زیادی در پیگیری پرونده‌های تجاوز به عنف وجود دارد.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر:
کمک ۱۱۶ میلیاردی تشکل‌های مردمی به هلال احمر
محمد نصیری از کمک ۱۱۶ میلیارد تومانی تشکل‌های مردمی به جمعیت هلال احمر در راستای خدمات رسانی خبر داد.
کرونا؛ آلت قتاله‌ای در رواج خودکشی بین مردم ژاپن
کمی بعد از اعمال نخستین محدودیت‌ها و تعطیلی کسب‌وکار‌ها در ژاپن، آمار خودکشی روند افزایشی گرفت. کارشناسان معتقدند در مرحله نخست وقوع هر بحران، آمار خودکشی کم می‌شود، اما در ادامه، روند صعودی می‌گیرد. از آنجا که کرونا به‌عنوان متهم اصلی عنوان شده، پیش‌بینی می‌شود این روند افزایشی در سال‌جاری میلادی نیز ادامه داشته باشد.
۹۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی به تامین اجتماعی در نظر گرفته‌ایم
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از در نظر گفتن ۹۰ هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه به‌منظور پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیشترین ورود مهاجران به تهران در منطقه ۶ است
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در لایو اینستاگرامی با اشاره به چالش‌های اصلی تهران، افزایش جمعیت در شهر‌های اقماری را جمله مشکلات پایتخت دانست و به ارائه راه حل برای این مسائل پرداخت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نبردی تن به تن میان سازمان بهزیستی و وزارت کشور
عدم وجود یک‌نهاد متولی مقابله با آسیب‌های اجتماعی موجب پراکندگی مسئولیت در این حوزه شده و در نهایت هیچ‌کسی نمی‌داند درصورتی‌که آسیب‌های اجتماعی کنترل نشود و با آن مقابله مناسب صورت نگیرد چه کسی باید پاسخگوی جامعه و قانون باشد!
دروغ‌های بزرگ در فضای مجازی برای بر هم زدن آرامش مردم
پس از حادثه در مرز سراوان، موج سواری رسانه‌ای آنان که به دنبال برهم زدن آرامش و امنیت مردم هستند، آغاز شد تا آن اندازه که از دستاویز قرار دادن هیچ دروغ و سند سازی فروگذار نکردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لزوم پیشگیری و درمان اعتیاد بین کارگران
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به شیوع بالای مصرف مواد مخدر تریاک در بین کارگران از انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه‌ای برای پیشگیری و درمان اعتیاد در بین این قشر خبر داد.
عدم پذیرش بدون دفترچه در مراکز طرف‌قرارداد تامین اجتماعی تخلف است
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: عدم پذیرش بیماران در مراکز درمانی و بیمارستان‌های طرف قرارداد تامین اجتماعی تخلف محسوب شده و مراکز بهداشت ودرمان موظف به پذیرش بیمار با کارت ملی هستند.
برگزاری آئین توزیع هوشمند ۸ هزار تبلت و سیم‌کارت بین دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین توزیع هوشمند ۸ هزار تبلت و سیم‌کارت بین دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی با حفظ کرامت انسانی، گفت: با تامین اعتبار ۲۴ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان تبلت‌ها برای مددجویان امدادبگیر ۱۳ تا ۱۸ سال خریداری و همراه با سیم‌کارت رایگان رایتل در قالب پلتفرم دیجی‌کالا ارسال شد.
لزوم توجه بیشتر به سلامت روان در کشور
معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه فهم نسبت به مددکاری باید در همه رشته‌ها اعم از پزشکی وجود داشته باشد، گفت: متاسفانه علی رغم همه تلاش‌های صورت گرفته در حوزه مددکاری موفق عمل نکرده ایم.
مدیر انجمن پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت:
افزایش خرید وسایل توانبخشی دست دوم توسط معلولان
بهروز مروتی گفت: این روز‌ها خرید تجهیزات توانبخشی دست دوم بین معلولین به شدت رو به افزایش است و معلولان مجبور هستند از وسایلی که به لحاظ پزشکی ممنوع است، استفاده کنند.
هزینه‌های درمان بالاست؛
مصیبت‌های کولبران تمامی ندارد
کولبران قربانی مین، برای پوشش هزینه‌های درمانی خود، هیچ چتر حمایتی ندارند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ساماندهی اشتغال اتباع خارجی به کاریابی‌ها واگذار می‌شود
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از واگذاری ساماندهی اشتغال اتباع خارجی به دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی استان قزوین بر اساس مفاد ۱۲۱ و ۱۲۲ قانون کار خبرداد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی