پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
pic
فعلاً کالاهای وارداتی نداریم!
مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق کالا و ارز:
آغاز طرح غربالگری بینایی کودکان از 15 تیرماه
مدیرکل پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی:
اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان امداد
رئیس کمیته امداد گفت: بنیاد مستضفان ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان نیازمند کمیته امداد تخصیص داد.
معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد:
استفاده از افراد زیر ۱۵ سال برای کار جرم است
معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: به کارگیری افراد زیر ۱۵ سال به کار و به کار گماردن افراد بین ۱۵ تا ۱۸ سال در کار‌های سخت جرم محسوب می‌شود.
مقام مسئول در شهرداری تهران:
وضعیت گرمخانه‌ها همچنان قرمز است
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: اکنون چالش جدی ما مساله تامین منابع برای نگهداری مراجعان و سطح مناسب ارائه خدمات در گرمخانه‌ها است.
48 هزار افراد توانخواه در مراکز روزانه و کارگاهی خدمات دریافت می کنند
رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکزغیر دولتی توانبخشی معلولان بیان کرد: بیمه‌های پایه و شرکت‌های بیمه‌ای بازرگانی در حمایت از مراکز توانبخشی حضور کمرنگی دارند که یکی از دلایل عمده آن،نیاز به ارائه خدمات طولانی مدت به افراد توانخواه تحت حمایت این مراکز است.
بررسی دلایل مهم نادیده انگاری توصیه های کرونایی
جامعه حتی به آمار مبتلایان و متوفیان کرونا به دیده تردید می‌نگرد
در یادداشتی به قلم دکترمریم زارعیان(جامعه شناس)نوشت:آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا به نرمی در حال افزایش است. تعداد متوفیان که در ماه پیش به زیر 50 نفر رسیده بود، در آخر آمار بیش از سه برابر شده است. مقامات بهداشتی از خیز مجد کرونا و ترسناک تر شدن عوارض آن دائما صحبت می کنند و مقامات مختلف دولتی مکررا از بازگشت محدودیتها می‌گویند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
احتمال بلوکه شدن بیش از میلیارها ریال در حساب متقاضیان حج عمره
۱۰، ۱۱سال پیش بود، پدرم خوشحال از ثبت‌نام سفر حج به خانه آمد، البته نه حج‌تمتع، حج عمره! راستش را بخواهید می‌گفتند تمتع برای پولدارهاست! راست هم می‌گفتند، کافی بود نگاهی به آگهی‌های خرید و فروش فیش حج می‌انداختیم تا متوجه این مساله شویم. مبالغی که گاه تا چند ده‌میلیون، ۴۰میلیون، ۷۰میلیون و... هم می‌رسید.
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تشریح کرد
نقش تعصبات قومی و قبیله‌ای در قتل های ناموسی
محمدمهدی تندگویان در مورد قتل های ناموسی اخیر در کشور و وجود پرونده های روانشناسی در خانواده ها توضیحاتی را ارائه کرد.
ورود بنیاد مستضعفان برای کمک به تأمین ودیعه مسکن و اجاره‌بها
رئیس بنیاد مستضعفان از اختصاص ۲۳۰میلیارد تومان به‌منظور تأمین ودیعه مسکن و اجاره‌بهای مددجویان و نیازمندان خبر داد.
شجاع‌ترین اسکی‌باز نابینای جهان عنوان کرد:
نسبت به ورزش تعصب عجیبی دارم
شجاع‌ترین اسکی‌باز نابینای جهان گفت: در همه این سال‌هایی که من ورزش کردم، جنبه معنوی آن برای من پررنگ‌تر بوده و زیاد جنبه مادی نداشته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری:
وام ۲۰ میلیونی برای ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز پرداخت وام ۲۰ میلیونی تومانی وام ازدواج فرزندان بازنشستگان خبر داد
زنانه‌شدن و کاهش سن اعتیاد دو معضل مهم جامعه امروز
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه «زنانه شدن» و «کاهش سن اعتیاد» دو معضل مهم امروز در حوزه مصرف مواد مخدر است، یادآور شد: این دو معضل زنگ خطر مواد مخدر را بیش از پیش به صدا در آورده است.
توضیحات رییس کمیته امداد درباره یک خبر؛
واریز ۵۰ میلیون تومان به حساب مددجویان از شایعه تا واقعیت
رئیس کمیته امداد امام‌ خمینی (ره) هرگونه ارتباط واریز مبلغ ۵۰ میلیون تومان به حساب مددجویان منطقه قلعه گنج با کمیته امداد را رد کرد.
تکذیب اخطار بهزیستی به روانشناسان برای استفاده از برخی هشتگ‌ها
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور نسبت به انتشار برخی اخبار در خصوص اینکه روان‌شناسان و مشاورانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، اگر از هشتگ‌هایی مثل غیرت، ناموس، مردسالاری، قتل ناموسی و زن‌کشی استفاده کنند، از سوی سازمان بهزیستی اخطار می‌گیرند، گفت: این سازمان هیچ فشاری بر مراکز مشاوره نداشته و پروانه‌ای نیز باطل نشده است.
مشاور معاونت شهرسازی و معماری شهرداری در امور توان یابان:
مناسب سازی ۵۰۰ کیلومتری معابر شهر تهران برای تردد معلولان
مشاور معاونت شهرسازی و معماری شهرداری در امور توان یابان، برنامه‌های اولویت دار ستاد مناسب سازی معابر شهر تهران را در سال جاری تشریح کرد.
احتمال افزایش قاچاق اعضا در کودکان با تغییر قانون حمایت از اطفال و نوجوانان
موسوی چلک گفت: یکی از مواردی که در قانون حمایت از اطفال و نوجوانان نگران کننده است به بحث اهدای عضو و قانون پیوند اعضا برمی گردد که ناشی از تغییر متن اصلی لایحه در شورای نگهبان است.
نظریه های مختلف درباره مرگ و میر افراد
مرگ فقرا بر اثر ویروس کرونا!
اسپنسر در کتاب ایستایی اجتماعی خود می نویسد:”برخی فجایع هولناک سرشار از منفعت هستند؛ از جمله این‌که، فرزندان افراد بیمار سریع‌تر می‌میرند و افراد نابهنجار و ضعیف به مثابه قربانی‌های بیماری‌های همه‌گیر جدا می‌شوند
لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تبدیل به قانون شد
افتتاح دفاتر استانی نظارت بر قانون حمایت از اطفال
عضو کمیته حقوقی انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: قانون حمایت از اطفال و نوجوانان طی ساختار تعریف شده از سوی قوه قضائیه با راه‌اندازی دفاتر حمایت از اطفال و نوجوانان در تهران و مراکز استان‌ها منجر به بهبود شرایط کودکان می‌شود.
معاون اجتماعی موسسه کادراس:
رشد اعتیاد از رشد جمعیت کشور سبقت گرفت
فرزانه سهرابی، ضمن ابراز نگرانی از اینکه رشد اعتیاد در کشور سه برابر رشد جمعیت است، تصریح کرد: رشد اعتیاد در کشور سالانه حدود هشت درصد بوده در حالی که جمعیت کشور در خوشبینانه‌ترین حالت حدود ۲ درصد رشد داشته است؛ در نتیجه به نظر می‌رسد تعداد معتادان، سالانه بیش از سه درصد رشد دارد.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی مطرح کرد
عکس رادیولوژی راه حل تعیین سن افراد بی‌هویت
حبیب‌الله مسعودی فرید گفت: می‌توان با گرفتن عکس رادیولوژی سن استخوانی افراد بی‌هویتی که برای دریافت شناسنامه اقدام می‌کنند را تعیین کرد.
کودکان کار ابزار تبهکاران برای جابجایی مواد مخدر
عضو شورای شهر تهران گفت: ضمن اینکه اصل به کارگیری کودکان ممنوع است، باندهای تبهکاری برای جابجایی مواد مخدر از آنها استفاده می کنند.
 علی ربیعی با بیان اینکه اولویت دولت در مقابله با اعتیاد کودکان و زنان هستند، گفت: تلاش دولت معطوف به برداشتن نگاه امنیتی از سمن‌هاست تا با سهولت بیشتری فعالیت کنند.
اورژانسی بودن آسیب های اجتماعی در حوزه کودکان؛
گزارش مدیرکل بهزیستی از افزایش 2.5 برابری کودک آزاری
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با بیان این که تعداد گزارش کودک‌آزاری در استان ظرف امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان دو و نیم برابر بیشتر شده است، افزود: روزانه ۲۰ تماس تلفنی از سوی شهروندان خراسانی با «سامانه ۱۲۳ مرکز اورژانس اجتماعی» بهزیستی استان با موضوع گزارش کودک‌آزاری صورت می‌گیرد.
مدیر کل بهزیستی استان تهران عنوان کرد:
ارجاع کودکان کار اتباع بیگانه به وزارت امور خارجه
مدیر کل بهزیستی استان تهران از ارجاع کودکان اتباع بیگانه به وزارت امور خارجه برای بازگرداندن آنها به کشورشان خبر داد.
مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی خبر داد؛
تسهیلات و حمایت‌های بهزیستی از زنان بدون همسر
مدیرکل دفتر توانمندسازی زنان و خانواده سازمان بهزیستی کشور از پوشش بیش از ۷۰ هزار زن دارای همسر متوفی (بیوه) خبر داد و حمایت‌های اقتصادی و اجتماعی بهزیستی به این زنان را تشریح کرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
اجتماعی و فرهنگی