پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گرمخانه‌های پایتخت به ۲۰ مرکز افزایش یافت
سیدمالک حسینی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت «هفته کار داوطلبانه» با اشاره به نامگذاری ۱۴ آذر به نام روز کار داوطلبانه اظهارداشت: هر ساله برنامه‌های مختلفی به مناسبت این روز برگزار می‌شود و امسال با توجه به اینکه دبیرخانه ستاد کار داوطلبانه در سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی است، سعی داریم با همکاری سازمان‌های مردم نهاد فعال در این حوزه زیرساخت‌ها و شرایطی را برای مشارکت بیشتر شهروندان فراهم کنیم.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی؛
زباله‌گردی کودکان در سطح شهر ممنوع شد
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی بیان کرد: با اداره کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صحبت کردیم که با همکاری NGOها اگر کودکی به خصوص کودکان زیر ۱۵ سال در کارگاهی مشغول به کار بود بازرسان اداره کار به این کارگاه‌ها مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند.
جوان گمشده و معلول ایلامی در افغانستان پیدا شد
چندی پیش خبری مبنی بر گم شدن جوان معلول ایلامی در رسانه‌ها منتشر شد که بعدا مشخص شد این فرد طی اشتباهی به افغانستان منتقل شده است.
استاندار کرمان در همایش روز جهانی معلولین عنوان کرد:
تسهیلات ویژه دولت برای شرکت های متعلق به معلولین
استاندار کرمان گفت: در قانون حمایت از معلولین ظرفیت مناسبی برای اشتغال معلولین ایجاد شده است و چنانچه ۶۰درصد سهام شرکت ها متعلق به معلولین باشد دولت تسهیلات ویژه ای به آن ها تخصیص خواهد داد.
تفاهم نامه شهرداری تهران با اسنپ برای تخفیف 6000 تومانی به معلولان
نمانیده شورای شهر تهران در ستاد مناسب سازی شهرداری تهران از قول حناچی شهردار تهران برای افتتاح ایستگاه‌های مترو همراه با آسانسور برای رفاه حال معلولان خبر داد و گفت: همچنین شهرداری تهران با اسنپ برای تخفیف 6000 تومانی به معلولان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور:
عموم جامعه محل کسب و کار را برای حضور معلولان مناسب سازی کند
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: علاوه بر دستگاه‌ها، عموم جامعه از نظر اخلاقی و وجدانی وظیفه دارند که محل کسب و کار را طوری مناسب‌سازی کنند که سالمندان و معلولان نیز از امکانات عادی جامعه استفاده کنند.
هنرمندان معلول ؛
دیدن و ندیدن
نمایشگاهی از نقاشی‌های مرضیه بیدقی، هنرمند روشندل، هم‌زمان با روز جهانی معلولان در عمارت هنرمند گشایش یافت. بیدقی، به جمع پرشمار بینایان که دور او حلقه‌زده بودند تا بپرسند، چطور کسی که نمی‌بیند، می‌تواند غروب و طلوع و پاییز و درخت را بکشد گفت: من ۳۹ ساله‌ام. هنوز خواب‌های رنگی می‌بینم، قرآن می‌خوانم و الهاماتم از این دو جا سرچشمه گرفته. خدا در همه نقاشی‌های من هست. اول یک اثر را در ذهنم می‌کشم و بعد روی کاغذ، زن‌برادرم که نقاشی خوانده معلم من است. من عاشق رنگ‌ها هستم و از سیاه استفاده نمی‌کنم. نمی‌بینم اما دنیای من هنوز رنگی است.
تسهیلات شهرداری برای استفاده معلولان از وسایل حمل و نقل عمومی
محسن پورسیدآقایی با اشاره به اهمیت نیازهای افراد دارای معلولیت و نام‌گذاری سوم دسامبر (۱۲ آذرماه) به‌ عنوان روز جهانی افراد دارای معلولیت، گفت: با توجه به سیاست‌های اداره کل سلامت شهرداری تهران و با هدف تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» و به‌ منظور تلاش در زمینه مناسب‌سازی معابر برای افراد دارای معلولیت اقداماتی صورت گرفته است.
مخدر جدیدی که با قیمت پایین روانه ایران می شود
به تازگی خبرهایی مبنی بر ورود ماده مخدر جدیدی موسوم به «شیشه افغانی» از طریق مرزهای شرقی کشور به استان‌خراسان‌رضوی، رسانه‌ای شد. مخدری که به مراتب ارزان‌تر از شیشه‌های معمولِ موجود در بازار است اما طبق اظهارات کارشناسان، تاثیرات مخرب آن می‌تواند چندین برابر شیشه‌های معمول باشد.
پیمانکاران شهرداری‌ها به بهره‌کشی از کودکان پایان دهند
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: به پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری‌ها تذکر می‌دهم که بساط بهره کشی از کودکان که یکی از شنیع‌ترین نوع سوء‌استفاده از کودکان است، پایان دهند، زیرا به زودی باید پاسخگوی رفتار‌های غیرقانونی خود باشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پیام روحانی به مناسبت روز جهانی معلولان؛
درخواست رئیس‌جمهور از نمایندگان مجلس و مسئولان قوه‌قضائیه
رئیس جمهور در پیامی با گرامیداشت روز جهانی معلولان با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید از نخستین روزهای فعالیت خود اهتمام و حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت را مورد توجه قرار داده است، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید تلاش می‌کند تا با تأمین منابع اعتباری قانون حمایت از حقوق معلولان، بستر مناسبی را جهت عملی ساختن مفاد این قانون مهیا نماید.
معافیت مالیاتی ۵۰ درصدی برای اولیای معلولان شدید
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تصمیم هیئت وزیران، آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر معافیت ۵۰ درصدی حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیای افراد دارای معلولیت شدید یا خیلی شدید به تصویب رسید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین:
۷۷۰۰ معلول روستایی در استان قزوین شناسایی شده است
راحله جاتن معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین گفت: با اجرای طرح CBR در روستاهای استان قزوین ۷۷۰۰ معلول روستایی شناسایی شده و تحت مراقبت های درمانی و خدمات توانبخشی قرار گرفته اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معلولان مکان‌های مناسب‌سازی نشده را به سامانه معبر اعلام کنند
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: سامانه پیامکی معبر به منظور تقویت مناسب‌سازی به صورت کشوری راه‌اندازی شده است، هر معلول که از خانه خارج می‌شود در صورت مواجه شدن با موانع می‌تواند با ارسال پیامک موضوع را پیگیری کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طرح جامع افزایش ظرفیت پذیرش معلولان؛
وفای به عهد مسئولان راه حل مشکلات معلولان
یوسف کامکار مدیرعامل آسایشگاه فیاض بخش: برای اجرای طرح جامع افزایش ظرفیت پذیرش معلولان 180 میلیارد تومان نیاز است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حلقه مفقوده در حوزه درمان معتادان ایجاد اشتغال است
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: حلقه مفقوده فرآیند درمان اعتیاد این است که فرد پس از ترک کردن تحت پوشش و صیانت اجتماعی قرار گیرد و این امکان را پیدا کند که شغلی به دست آورده و به خانواده بازگردد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
خبر خوش وزیر راه و شهرسازی به کارگران و خبرنگاران؛
خبرنگاران صاحب خانه می‌شوند
وزیر راه و شهرسازی از امضا تفاهم نامه‌هایی به منظور خانه دار کردن کارگران، بازنشستگان، اهالی فرهنگ، هنر و رسانه با دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در آینده نزدیک خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اعتراضات، انباشت مطالبات عمومی مردم بود؛ بنزین بهانه ای برای انفجار بود
یک آسیب‌شناس اجتماعی تاکید می‌کند: «به‌نظر می‌رسد مساله افزایش قیمت بنزین تنها یک بهانه بود. نداشتن احزاب واقعی، نبود نهادهای غیردولتی (NGO) به اندازه کافی، فرصت ندادن به جوانان برای بیان عقاید و نظرات و... ما یک انرژی انباشته را در میان عموم مردم، علی‌الخصوص قشر جوان جامعه داشتیم که موضوعی همانند بنزین بهانه‌ای برای انفجار آن‌ها بود.»
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بی‌توجهی به آسیب روانی ایجاد شده در پی افزایش قیمت بنزین
یک عضو شورای شهر تهران در صفحه توییتر خود اعلام کرد: گذشته از درستی یا نادرستی تصمیم اعلام‌شده در مورد بهای بنزین یا شیوه اعلام و اجرای تصمیم توسط دولت، آنچه کسی به آن نپرداخته است آسیب روانی است که به جامعه و گروه‌های نسلی گوناگون تحمیل شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۵ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار اعطا می‌شود
براساس انعقاد تفاهم‌نامه میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و بانک توسعه تعاون، ۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به یکهزار و ۷۰۰ زن سرپرست خانوار اعطا می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون امور اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران خبر داد؛
راه‌اندازی سومین گرمخانه زنان در پایتخت
محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و امور فرهنگی شهرداری تهران از راه اندازی سومین گرمخانه زنان واقع در پهنه شرق تهران خبر داد و گفت: با این گرمخانه ظرفیت گرمخانه‌های زنان به ۳۳۰ تخت افزایش پیدا کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توافق وزرات کشور با بهزیستی برای ساماندهی کودکان کار اتباع خارجی
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: توافقی بین اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و سازمان بهزیستی کشوری صورت گرفت تا کودکان اتباع خارجی شناسایی، جمع آوری، ساماندهی شوند. محمودی با بیان اینکه استان البرز و تهران را به عنوان جامعه هدف قرار دادیم تا کودکان کار اتباع خارجی را ساماندهی کنیم، بیان کرد: در طرح اولیه قرار بود فقط این کودکان جمع آوری شوند، اما با نگاه اجتماعی علاوه بر جمع آوری ساماندهی هم کردیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کشته‌شدگان حوادث اخیر اگر بیمه باشند، شامل پرداخت دیه می‌شوند/ خسارت آسیب‌های تعمدی را نمی‌پردازیم
غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی درباره میزان خسارت‌های برآورد شده ناشی از اغتشاشات اخیر از سوی شرکت‌های بیمه اظهار داشت: ارزیابی برای میزان خسارت ادامه دارد و هنوز گزارش‌ها نهایی نشده است که قابل اطلاع رسانی باشد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
مصرف دخانیات؛
هدفمندی یارانه‌ها!!
تغییر و تحول سبک زندگی؛
انتقاد از معافیت های سربازی؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اجتماعی و فرهنگی