پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرغ به 40 هزار تومان خواهد رسید؟
گرانی‌ها کمرشکن‌تر شده اند
مشکلات حقوقی گریبان گیر سازمان‌های مردم نهاد نمی‌شود
رييس مجمع ملي جوانان با بيان اينكه پروانه فعاليت سازمان‌هاي مردم نهاد از سوي وزارت كشور دريافت شده است، گفت: در حال حاضر با این جایگاه حقوقی که سازمان‌های مردم نهاد دارند، می‌توانند تعامل سازنده با سازمان‌های مختلف برقرار کنند و هیچ مشکل حقوقی گریبان گیر آنها نشود.
در چه صورت لایک کردن فیلم کودک آزاری جرم است؟
سخنگوی فراکسیون رسانه و فضای مجازی، کودک آزاری را جزو جرائم عمومی دانست که نیاز به شاکی خصوصی ندارد، اظهار کرد: لایک کردن فیلم کودک آزاری در صورتی جرم است که منجر به تجری دیگران شود.
۱۲۶ شهر و روستای کشور عاری از دخانیات خواهند شد
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات، گفت: تا سال ۱۴۰۴ در نهایت ۶۳ شهر و ۶۳ روستای منتخب کشور عاری از دخانیات خواهند شد.
شهر ری یکی از معضلات اصلی حوزه اعتیاد است
سعید آرام با اشاره به اینکه شهر ری در حوزه معتادین متجاهر وضعیت خوبی ندارد گفت: مقوله اعتیاد را یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند حل کند.
زعفرانیه تهران دوستدار کودک نباشه، کجا باشه؟
آدم با دیدن و شنیدن بعضی از اخبار تهوع می‌گیرد. شهردار منطقه یک، یکی از اعیان نشین‌ترین محله‌های شهر تهران را بعنوان محله دوستدار کودک معرفی می‌کند. خلا معنا، ضعف برنامه ریزی، عقب ماندگی در طراحی رویداد‌ها و ..، آنقدر زیاد شده که برخورداری برخوردارها، می‌شود رویداد برتر و.. آقای موسوی عزیز، هر چند دوستان حامی خوبی داری، اما به خانه ات برگرد. یا درست کار کن یا به خانه برگرد.
بالاترین سطح پوشش تحصیلی دانش‌آموزان اتباع خارجی در قم
مسئول رسیدگی به امور تحصیلی دانش‌آموزان اتباع اداره کل آموزش‌وپرورش قم: تمام دانش آموزان اتباع خارجی که مدارک اقامت دارند، جذب آموزش‌وپرورش می‌شوند و به‌هیچ‌عنوان دانش‌آموزی از تحصیل بازنمانده است.
مجلس برای اشتغال‌زایی دست بجنباند
قاسمی پور در واکنش به ایجاد بازارچه های موقت برای کولبران گفت: اگر بازارچه‌های موقت در مناطق مرزی کشور ایجاد شوند، دست‌های واسطه‌گری برای خرید کالا زیاد می‌شود و این یکی از عوارض مخرب است که نباید رخ دهد.
اساسنامه مجمع ملی سمن‌های جوانان تغییر می‌کند
علی یزدان پناه احمدآبادی از اصلاحات اساسنامه مجمع ملی سمن‌های جوانان در مهرماه سال جاری خبر داد.
رئیس بهزیستی تهران
کودکان کار توانمند می‌شوند
تا به امروز ۱۰۰ کودک از خیابان‌ها جمع آوری شده اند و در راستای توانمندسازی خانواده‌های آن‌ها اقداماتی انجام شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
منع تحصیل کودکان پناهنده، مخالفت با حقوق بشر اسلامی
پژوهشگر افغان گفت: ممانعت از تحصیل کودکان پناهنده مخالفت صریح با ماده نهم اعلامیه جهانی حقوق بشر اسلامی است، ایران بر اساس این ماده باید زمینه بهره‌مندى از آموزش و پرورش تا مرتبه عالى آن را برای کودکان و پناهندگان افغان فراهم کند،
براساس تحقیقی توسط یک رسانه غربی
بیشتر اعانه‌ها به دست مستمندان نمی‌رسد!
بر اساس تحقیقی که توسط یک رسانه غربی انجام گرفت، تلقی رایج در مورد انتقال پول از پولدار‌ها به فقرا از طریق اعانه به کلی بی‌پایه و اساس است و این اعانه‌ها راهی به سوی جیب مستمندان و فقرا پیدا نمی‌کند.
منفعت عمومی به‌عنوان مصلحت نظام
راهکار ریشه کنی اشرافی‌گری باستی هیلزی چیست؟
در صورتی‌که فرمایشات حکیمانه رهبر انقلاب مبنی بر در نظر گرفتن منفعت عمومی به‌عنوان مصلحت نظام، سرلوحه کار مسئولان در تمامی رده‌ها قرار گیرد در آن صورت می‌توان امیدوار بود خوی اشرافی‌گری که باستی هیلزیکی از نماد‌های آن است از جامعه رخت بربندد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر عامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت
وام ودیعه مسکن نیاز روز اقشار ضعیف
با توجه به اینکه امسال موضوع ودیعه مسکن رشد غیرمتعارفی داشته به همین دلیل تقاضای تعداد زیادی از مراجعه کنندگان ما که از اقشار آسیب پذیر و غیر مددجو بودند بیشتر مربوط به تقاضای دریافت وام ودیعه مسکن بود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره):
برای جشن عاطفه‌ها ماشین‌های پست از ۷ مهر به خیابان می‌آیند
با جابه جایی زمان آغاز بازگشایی مدارس جشن عاطفه‌ها نیز تغییر کرد و برای کمک و حمایت از دانش آموزان نیازمند از ۲۲ شهریورماه تا ۱۱ مهرماه برگزار می‌شود.
نگاهی به تصویب یک قانون برای سازمان‌های مردم نهاد؛
تدوین طرح جامع سازمان‌های مردم نهاد در مجلس
باوجود اینکه چندسالی از تدوین لایحه جامع سازمان‌های مردم نهاد توسط دولت می‌گذرد، اما هنوز این لایحه به مجلس شورای اسلامی نرفته است به همین دلیل نمایندگان مجلس پیشقدم شده و در حال تدوین این طرح هستند.
بچه‌های بهزیستی می‌توانند تا ۲۳ سالگی از بیمه سلامت استفاده کنند
حبیب الله مسعودی فرید گفت: تمام فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی تا سن ۲۳ سالگی یعنی ۵ سال پس از اینکه از سرپرستی مستقیم بهزیستی خارج می‌شوند، می‌توانند از خدمات بیمه سلامت استفاده کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی
برای پیشگیری از خودکشی
دکتر مهدی صمیمی اردستانی به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی توضیح داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کودکان زباله گرد مهاجرین غیرقانونی؛
حل مشکل ساماندهی کودکان کار به صورت ریشه‌ای
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با انتقاد از شیوه ساماندهی کودکان کار گفت: کودکان را از سطح خیابان جمع می‌کنیم و در مراکزی برای مدتی نگهداری می‌کنیم بدون اینکه بدانیم ریشه این مشکلات چیست و برای رفع آن‌ها اقدام کنیم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هشدار خودکشی در بوشهر یا ضرورت تغییر مشاوران1480
معاون بهزیستی استان بوشهر بیان داشته است که در نیمه نخست امسال از کل تماس گیرندگان با صدای مشاور (۱۴۸۰خط ) نزدیک به یک درصد با افکار خودکشی تماس داشته‌اند. باید بررسی نمود که واقعا استان در مرحله حاد قرار داشته یا ضرورت تغییر مشاوران خط 1480 بدلیل برداشت های اشتباه آنان ، باید پیگیری شود.
خواست سمن‌ها تصویب لایحه جامع سازمان‌های مردم نهاد است
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان می‌گوید: قانون جامع سازمان‌های مردم نهاد در کشور وجود ندارد و اگر دولت لایحه خود را به همین منظور به سرعت به مجلس ارائه کند مشکل بی قانونی حل خواهد شد.
حداقل سه درصد ظرفیت آزمون استخدامی به معلولان اختصاص دارد
رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی در هفته دوم آبان ماه برگزار می شود گفت: باتوجه به اینکه در این آزمون فراگیر مشترک، ۳۸ هزار ظرفیت استخدامی مربوط به ۲۶ دستگاه اجرایی اعلام شده است؛ حداقل سه درصد پستهای در نظر گرفته شده به سهمیه معلولان اختصاص یافته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی:
وجود بیش از ۷۰ هزار کودک کار در کشور
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره آمار کودکان کار ضمن تصریح بر اینکه مسئله کودکان کار جزو مسائل اجتماعی پنهان محسوب می‌شوند، گفت: طی مطالعاتی که با دانشگاه علوم بهزیستی انجام شد، حدوداً ۷۰ هزار کودک خیابانی در کشور داریم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
به مدیران استانی بهزیستی ابلاغ شد؛
الزام به انتصاب یک معلول به‌عنوان مشاور
مشاور رئیس سازمان بهزیستی در امور معلولان از انتصاب فرد معلول به‌عنوان مشاور مدیران‌کل بهزیستی در استان‌ها بنا بر دستور رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گسترش آرایشگاه‌های زیر زمینی در پایتخت
انتشار فیلم‌هایی مبنی بر فعالیت آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های مختلط در فضای مجازی باعث شده تا خانواده‌ها نگران فرزندان خود شوند.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خب چرا ما نه؟ چرا فقط اونا؟
بی‌عدالتی در توزیع فرصت‌های نامشروع
جامعه شناسی درنیم نگاه؛
ازدواج قنات؛
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اجتماعی و فرهنگی