پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
هشدار در مورد یکی از بزرگترین بحران‌ها:
خطر ورشکستگی در کمین سازمان تامین اجتماعی
رئیس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس شوراى اسلامى گفت: اگر به فکر بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی نباشیم این سازمان بیمه گر ورشکست خواهد شد.
تاثیر استرس در زنان بیشتر است یا مردان؟
استرس بیشتر مولفه‌های روانی دارد تا جنسیت، اما به طور کلی شرایط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به مراتب به مردان کمک کننده‌تر است و به همین دلیل زنان در شرایط دشوارتر بیشتر احساس تنهایی و درماندگی می‌کنند.
یک میلیون خانوار جدید نیازمند دریافت «مستمری» هستند
مرتضی حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه درحال حاضر سازمان ماهانه به یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار، مستمری مددجویی پرداخت می‌کند، گفت: این درحالیست که براساس سنجش‌ها حداقل ۵۰۰ هزار خانوار دیگر تحت حمایت سازمان بهزیستی وجود دارند که از مستمری مددجویی بهره نمی‌برند. وی یادآور شد: از سوی دیگر ۵۰۰ هزار خانوار نیز شناسایی شده‌اند که پشت نوبت برای دریافت مستمری هستند که در مجموع معادل یک میلیون خانوار دیگر باید به جمع مستمری‌بگیران سازمان بهزیستی اضافه شوند.
بدنبال گسترش آسیب‌ها، سبد بهزیستی بزرگتر می‌شود
رئیس سازمان بهزیستی کشور از حذف برنامه‌های ناکارآمد بهزیستی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: سیستمی هوشمند، کارآمد، مردمی و شفاف پیاده‌سازی می‌شود.
انتقام گرفتن از جامعه حق من است
قرائی‌مقدم، جامعه شناس گفت: «شکاف طبقاتی، ناروایی‌ها و ساختار اقتصادی معیوبی که در جامعه وجود دارد، همچنین این خانواده سالاری و روابط‌مداری که مشاهده می‌شود، مردم به خصوص جوانان که حساس هستند را به این سو می‌برد. آن‌ها احساس می‌کنند که مسئولان حق آن‌ها را نادیده گرفته و به امیال، آرزو‌ها و خواسته‌های آن‌ها کم‌توجه هستند در نتیجه حس انتقام‌گیری از وضعیت موجود پیدا کرده و در این راستا یا بلوک سیمانی و آجر پرت می‌کنند.»
بازتاب عکس کتاب خواندن کودک زباله گرد در لبنان
حسین که ۱۰ سال دارد در زباله دانی ایستاده و کتابی را که از سطل زباله بیرون آورده در دست دارد. عکس او قلب‌ها را در شبکه‌های اجتماعی ذوب کرد و طوفانی از همدردی را به همراه داشته است.
هزینه تست روانشناسی پیش از ازدواج، یک میلیون تومان!
فارغ از هزینه‌های ویزیت جلسات «مشاوره پیش از ازدواج» که بعضا به بهانه‌های مختلف از جمله اعتبار و تجربه بالای روانشناس چند برابر تعرفه‌های تصویب شده دریافت می‌شود، در شرایطی که همواره کارشناسان بر انجام مشاوره مذکور تاکید دارند، بعضا هزینه انجام یک تست روانشناسی پیش از ازدواج توسط آقا یا خانم روانشناس که از قضا فردی تحصیل‌کرده، صاحب سخن و قابل احترامی هم هست، یک میلیون تومان آب می‌خورد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
واکنش بهزیستی به اظهارات پلیس برای جمع‌آوری مراکز کاهش آسیب از سطح شهر
در حالی‌که رییس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران وجود DIC‌ها و شلتر‌ها و... در محله شوش و هرندی را دلیل مهاجرت معتادان استان‌های دیگر به تهران می‌داند، سازمان بهزیستی به عنوان متولی رسیدگی به آسیب‌دیدگان می‌گوید: پس از شناسایی پاتوق‌ها و محلات تجمع معتادان متجاهر و کارتن‌خواب و پرخطر، مراکز مذکور در جهت ارائه خدمات کاهش آسیب ایجاد می‌شوند، لذا این مراکز نمی‌توانند به خودی خود دلیل تجمع افراد پرخطر در نقاطی خاص باشند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی؛
خود اتوبوس خوابی آسیب اجتماعی نیست
موسوی چلک گفت: خود اتوبوس خوابی آسیب اجتماعی نیست، اما اگر استمرار پیدا کند زنان، کودکان و کسانی که بیماری‌های مزمن دارند آسیب بیشتری می‌بینند. با موضوع اتوبوس خوابی سیاسی برخورد نشود این پدیده نه برای این دولت نه دولت قبل به وجود نیامده بلکه طی چند دهه است که جریان دارد و با بهره برداری سیاسی انگیزه برای کار کاهش نیابد.
اهالی کوه سنگی اعلام کردند از ترس معتادان نمی‌توانند تردد داشته باشند
ناصر امانی گفت: در منطقه ۱۵ با پدیده‌ای شگرفی روبه رو هستیم که معتادان متجاهر به صورت سازمانی روبه رو هستیم و به افرادی که بخواهند نزدیک آن‌ها شوند شلیک می‌کنند البته خودشان هر زمانی که می‌خواهند در محله تردد می‌کنند. مهم‌ترین خواسته مردم این محله مانند محله هرندی امنیت است که معتادان متجاهر از مردم سلب کرده است و اهالی ساکن کوه سنگی اعلام کردند که از ترس معتادان نمی‌توانند تردد داشته باشند.
حرف‌زدن نوجوان با والدین از طریق
یک مشاور با تاکید بر لزوم تقویت مهارت‌های گفت‌وگوی والدین و نوجوانان به دلیل اهمیت ارتباط مستقیم اعضای خانواده با یکدیگر، گفت: گاهی درون خانواده‌ها گفتگو به معنای واقعی شکل نمی‌گیرد و از این رو نوجوان می‌ترسد با مادر یا پدر خود مستقیم صحبت کند و با توجه به اینکه امروزه فضای مجازی در تمام ابعاد زندگی ما رخنه کرده است، نوجوان برای بیان خواسته‌ها و احساسات خود به والدین از طریق فضای مجازی اقدام می‌کند. از این رو والدین باید ابتدا مهارت‌های گفتگو را بیاموزند و سپس این مهارت‌ها را به نوجوانان آموزش دهند.
تصویب ۱۹ هزار میلیارد تومان برای طرح تعالی جمعیت و خانواده در مجلس
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مصوبه‌ای که مجلس به عنوان طرح تعالی جمعیت و خانواده مورد تصویب قرار داده ۱۹ هزار میلیارد تومان در این حوزه مصوب شده که امیدواریم این مهم هم اجرایی شود.
برای دستور عاقلانه ات ممنونیم آقای شهردار
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از دستور شهردار تهران برای آماده سازی سالن‌های مدیریت بحران برای استقرار کارتن خواب‌ها خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لزوم توجه ویژه به واکسیناسیون مهاجرین
ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: برای قطع زنجیره بیماری و جلوگیری از شیوع کرونا ضرورت دارد برای واکسیناسیون همه افراد بویژه مهاجرین اقدام شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:
۲ برابر شدن سوء تغذیه کودکان در مناطق محروم
از دو سال پیش تاکنون و پیرو برهم ریختی شرایط اقتصاد خانوار، هشدار مکرر سو تغذیه بعنوان یکی از پیامد‌های نامیمون بینانسلی سومدیریت اقتصادی را داده بوده ایم و تکرار می‌کنیم. هشدار می‌دهیم که سلامت بینانسلی سازندگان ایران اسلامی در خطر سو مدیریت‌های اقتصادی قرار گرفته است (خدایا شاهد باش، روزی که باید می‌گفتیم به کرات گفتیم، اما نشنیدند). زهرا عبداللهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز اخیرا هشدار‌های داده شده را تائید نموده و بیان داشته است که مطالعات وزارت بهداشت و رصد وضعیت تغذیه کودکان زیر ۵ سال در مناطق محروم کشور نشان می‌دهد که در دو سال گذشته با شیوع کرونا، افزایش قیمت مواد غذایی و بروز خشکسالی در کشورمان، شیوع سوء تغذیه در میان کودکان زیر ۵ سال در مناطق محروم، دو برابر شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آخرین وضعیت «غربالگری شنوایی» موالید ۱۴۰۰
معاون پیشگیری از معلولیت‌های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از شناسایی ۳۷ هزار نوزاد دارای اختلال شنوایی از سال ۱۳۸۴ تاکنون خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۰ تاکنون حدود ۹۰ درصد موالید، غربال شنوایی شده‌اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۶۰ هزار کلاس اولی از تحصیل بازماندند
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: در اولین آمار احصا شده مشخص شده، امسال ۶۰ هزار کلاس اولی از تحصیل بازماندند که این رقم خوشبختانه نسبت به سال گذشته با کاهش مواجه است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاونت صنایع دستی در انتظار چراغ سبز سازمان بهزیستی برای آموزش
مدیرکل حمایت از تولید صنایع دستی گفت: ما در گذشته چندین جلسه با سازمان بهزیستی داشته‌ایم، اما درحال حاضر سطح همکاری‌ها کاهش یافته است.
شرط بهره‌مندی موسسات خیریه از معافیت‌های مالیاتی
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: عمل به تکالیف قانونی توسط موسسات خیریه، شرط بهره‌مندی از معافیت‌های مالیاتی و راهکار کاهش مشکلات مالیاتی آنان است. موسسات خیریه در صورت درخواست ناظر از امور مالیاتی، تحریر دفاتر قانونی و ارائه اظهارنامه در موعد مقرر برای آن دسته از فعالیت‌های خیریه خود که در چارچوب اساسنامه موسسه است، معاف از مالیات هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نابینایان تنها روزنامه کاغذی‌شان را می‌خواهند!
«ایران سپید» روزنامه ویژه نابینایان است که به خط فارسی و بریل در تهران چاپ می‌شد. در این گفتگو با روح‌الله ساعی، مدیرعامل موسسه نابینایان بصیر درباره دلایل توقف روزنامه «ایران سپید» همکلام شدیم
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
به اسم جوان سازی جمعیت به جنگ جمعیت و سلامت رفته ایم!
اعظم سادات موسوی رئیس انجمن متخصصین زنان و زایمان ایران در خصوص این سوال که حذف غربالگری در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در افزایش شیوع بیماری‌های ژنتیکی فرزندان و بیماری‌های مقاربتی و فرزندآوری ناخواسته و توسعه توده فقیر، بیان داشته است که «در سال حدود ۹ هزار تا ۱۲ هزارمجوز (سقط جنین) قانونی در کشور داشتیم که گفته می‌شود بیشتراز هفتاد درصد سقط‌ها به دلیل آنامولی‌های جنینی بود که طی روند #غربالگری مشخص می‌شدند.»
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
درخواست برخورد با کسانی که در مدارس از مسائل جنسی صحبت کنند!!
عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: متاسفانه دانش آموزان در مدرسه تجربه ارتباط‌های خود را با جنس مخالف می‌گویند، اما وقتی ازدواج می‌کنند بیان این مطالب جرم محسوب می‌شود. مدیر باید به جای اینکه دانش آموز متاهل را اخراج کند قانونی را در مدرسه ایجاد کند که هر کس درباره مسائل جنسی صحبت کند با او برخورد شود حالا چه متاهل باشد و چه مجرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
طراحی سایت و اپلیکیشن کتابخانه صوتی ویژه دانش‌آموزان با آسیب‌بینایی
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای معاونین آموزش و پرورش استثنایی گفت: به‌زودی سایت و اپلیکیشن کتابخانه صوتی ویژه دانش‌آموزان با آسیب بینایی با همکاری آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی راه‌اندازی خواهد شد.
جلسه کمیسیون پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی برگزار شد
پنجمین جلسه کمیسیون پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی و ارتقاء سلامت اجتماعی با دستور کار بررسی پیش‌نویس راهبرد‌های مربوط به «ارتقا شفافیت» و «جلوگیری از تعرض منافع» و رفع موانع و نارسایی‌های مرتبط با اجرای آن‌ها به ریاست رضا مسعودی‌فر، قائم‌مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و با حضور نمایندگان سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، دفتر معاون اول ریاست‌جمهوری، وزارت دادگستری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت اطلاعات، وزارت کشور، سازمان بازرسی کل کشور، فرماندهی نیروی انتظامی، معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری، کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات، دادستان کل کشور، سازمان صداوسیما، سازمان بسیج مستضعفان در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه برگزار شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
اجتماعی و فرهنگی