پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
با همکاری وزارت کشور صورت گرفت
آغاز فاز ۲ پروژه «شهر گردشگر»
زهرا نژادبهرام در جلسه امروز شورای شهر:
انتقاد به شهرداری به دلیل تاخیر در مرمت میدان حسن آباد
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با انتقاد از تاخیر در مرمت میدان امام حسن گفت: ۱۳ ماه از آن واقعه گذشته، ولی شهرداری در مرمت آن تاخیر دارد.
فرهنگ، هنر و ورزش می‌توانند چهره واقعی مردم ایران را نشان دهند
شیدا مهنام گفت: با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز یک بخشی از بوم گردی‌ها، گردشگری سلامت و صنایع دستی کشور با همکاری undp در راستای توسعه کسب و کار‌های محلی به شبکه‌های بین‌المللی وصل خواهد شد تا داشته‌های فرهنگی ما در یک بستر اقتصادی به جهانیان نشان داده شوند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پس از ماه‌ها کشمکش و بدقولی ترک‌ها
هنوز تکلیف پرواز‌های ایران به مقصد ترکیه معلوم نیست
پس از ماه‌ها کشمکش و بدقولی ترک‌ها هنوز تکلیف پرواز‌های ایران به مقصد ترکیه مشخص نیست. این در حالی است که طی روز گذشته تبلیغات زیادی از سوی برخی ایرلاین‌ها و آژانس‌های مسافرتی درباره برقراری مجدد این پرواز‌ها انجام شد.
سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی اطلاعیه داد
سفارت ایتالیا در ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به‌دلیل شرایط همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ مهلت صدور ویزا‌های تحصیلی برای ثبت‌نام‌های مرتبط با نیم سال اول سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را تا آخرین ماه نوامبر (۱۰ آذر) تمدید می‌کند.
فروپاشی کشتی یونانی کیش در آینده نزدیک
پایان قریب الوقوع کشتی عظیم الجثه یونانی بعد از ۵۲ سال ایستادگی در «کیش» نزدیک است.
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی
راهپیمایی اربعین برگزار نمی‌شود
اگرچه دولت جمهوری اسلامی و عراق مشتاق برگزاری مراسم اربعین هستند، اما تا به لحظه تصمیم به عدم برگزاری این مراسم گرفته شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سارقان به کاشی‌های میدان شاپور رسیدند؟
در حالی که سر و وضع میدان نشان می‌دهد مرمت‌گران مدت زیادی نیست کارشان در میدان قوام‌الدوله تهران تمام شده، اما جا تراشیده مصالحِ زیر کاشی‌ها هنوز باقی مانده و هیچ‌کدام از سردر‌ها به‌خصوص در ضلع شمالِ شرقی میدان نشانی از کاشی‌های قدیمی ندارند.
از گردشگری حمایت نمی‌شود
بسیاری از جوان‌ها هرچه داشتند جمع کردند، وام گرفتند تا بومگردی راه‌اندازند و قرار بود از عید شروع به کسب درآمد کنند که نه تنها درآمدی بدست نیاوردند، حالا باید اقساط وام را هم بپردازند، اضافه بر آن مالیات و هزینه‌های بیمه تامین اجتماعی را هم دارند.
«زیج منیژه انزل سرپل ذهاب» متعلق به کدام دوران است؟
به گفته فرزاد مافی، بر اساس یافته‌های باستان‌شناسی، هرچند معماری این بنا شبیه به بنا‌های اواخر دوره ساسانی است، اما مواد فرهنگی مانند سفال که در منطقه به دست آمده این احتمال را ایجاد می‌کند که این بنا متعلق به اوایل دوره اسلامی باشد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
لزوم جمع آوری اطلاعات بازار گردشگری فرانسه
معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی در نشست با رایزن جدید فرهنگی ایران در فرانسه رایزنان فرهنگی را براساس سند راهبردی توسعه گردشگری رایزنان گردشگری خواند و گفت: ماموریت‌های وزارت میراث فرهنگی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در یک قالب جای می‌گیرند و به نوعی «ایران هراسی» و تصویرسازی از ایران بصورت همزمان پیش خواهد رفت.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرواز به اروپا ارزان‌تر از پرواز به استانبول
یک ایرلاین که در آذر و دی‌ماه سال گذشته بلیت مسیر تهران ـ استانبول را یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌فروخت حالا قیمت را تا ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان افزایش داده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد:
اجرای طرح گردشگری در آشوراده خلاف قانون است
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی کارشناسی بهره‌برداری از منطقه حفاظت شده آشوراده به عنوان منطقه گردشگری پرداخت و اعلام کرد: طرح گردشگری آشوراده در تضاد با مفاد کنوانسیون تنوع زیستی است که جمهوری اسلامی ایران نیز به آن پیوسته است.
بسته شدن خانه موزه شهید رجائی بر عموم
خانه موزه شهید رجایی به دلایل نامعلوم تعطیل شده و امکان بازدید عموم از این مکان فرهنگی و میراثی وجود ندارد، مسوولان میراث فرهنگی می‌گویند متولی این مجموعه نیستیم، ولی احتمالا نبود ایمنی باعث تعطیلی شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون گردشگری قم تاکید کرد
برخورد قانونی با تور‌های غیر مجاز
معاون گردشگری قم گفت: از برگزاری تور‌های غیر مجاز گردشگری در قم جلوگیری و با خاطیان برخورد قانونی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
در حاشیه دیدار با مجموعه‌دارهای تمبر؛
مونسان تمبر شد و تمبر خود را امضاء کرد
علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور صبح امروز در حاشیه دیدار با مجموعه‌دارها از تمبر خود به عنوان نخستین وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رونمایی و تمبر خود را امضاء کرد.
باغ موزه دفاع مقدس لرستان قبل از تکمیل افتتاح می‌شود
این پروژه هنوز به طور کامل تکمیل نشده و تصاویر و فیلم گرفته شده از آن که مربوط به یکی دو روز قبل است به خوبی شرایط نامناسب آن را نشان می‌دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرونده اربعین امسال بسته شده است/ عراق زائر خارجی نمی‌پذیرد
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تاکید کرد که پرونده اربعین در عراق بسته شده است و این کشور به هیچ زائر خارجی از جمله ایرانی اجازه ورود به عراق برای انجام آیین اربعین را نمی‌دهد.
بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن و فضاهای گردشگری تا پایان ۹۹
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از تصویب بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن و فضاهای گردشگری واگذارشده این وزارتخانه به بخش خصوصی تا پایان سال ۹۹ خبر داد.
ثبت آثار ملی خراسان رضوی ۴۸۰ درصد رشد کرد
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ثبت آثار تاریخی این استان در فهرست ملی طی دولت دوازدهم معادل ۴۸۰ درصد رشد داشته است.
پلیس امنیت اصفهان در تعقیب
دادگستری شهرستان جرقویه از توابع استان اصفهان با درخواست یگان حفاظت میراث‌فرهنگی کشور، برای پیگیری پرونده پوآرو توسط پلیس امنیت عمومی استان اصفهان موافقت کرد و این پرونده هفته گذشته به نیروی انتظامی استان اصفهان ارجاع شد.
شناسایی ۱۴۰ محوطه و اثر باستانی جدید در مرودشت
وحید بارانی گفت: در بررسی‌های گذشته تاکنون دشت مرودشت ۴۰۲ محوطه در دشت میان کوهی، حریم درجه‌یک و دو تخت‌جمشید شناسایی شد.
ممنوع‌السفر بودن کرونایی‌ها؛
مدیرعامل راه آهن مثلا چه برخوردی می‌کند؟
متاسفانه حتی از روی دلسوزی و یا احساس تعهد، فقط یاد گرفته ایم که تهدید کنیم. چرا یاد نمی گیریم که قانون را تمام و کمال اجرا کنیم؟سوالمان این است که مدیر عامل محترم راه آهن، واقعا مدیرعامل محترم راه آهن در مواجه با این تخلف ،چه برخوردی می خواهد بکند؟ مسافر را پیاده کند یا جریمه نقدی کند و یا .... . لطفا قانون را جامع و مانع با رویکردی حداقلی تدوین کنید ، اما در اجرای ان با کسی تعارف نکنید.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دیوار میانی خانه اخوان ثالث حفظ خواهد شد
محمدرضا کارگر گفت: خانه‌ای که در جنب خانه اخوان است به انضمام این اثر تاریخی در نمی‌آید و صرفا مختص بخش اداری است.
نگفتم سفر اثری در شیوع کرونا ندارد
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان این که در هماهنگی کامل با وزارت بهداشت هستیم، گفت: صحبت از این است که ما پروتکل‌های دقیق را در حوزه گردشگری رعایت می‌کنیم، این پروتکل‌ها به تائید وزارت بهداشت نیز رسیده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
طوایف وتیره های ایل قشقایی:
نخستین تمدن‌های جهان :
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
گردشگری خارجی
زیرساخت،سرمایه گذاری
احیا،حفظ،مرمت
ثبت داخلی و خارجی آثار
وعده بین و فرابخشی
گردشگری داخلی
صنایع دستی،هنرسنتی
سایرحوزه ها و موارد