پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
آسان سازی ویزای شنگن برای مردم ۶۰ کشور جهان:
هزینه مجوز ورود به منطقه شنگن برای شهروندان این ۶۰ کشور ۷ یورو خواهد بود. دریافت این مجوز، حداکثر ۲۰ دقیقه زمان خواهد برد.
نفی گذشته در هیچ شاخه فرهنگی پسندیده نیست
یک باستان‌شناس پیشکوست معتقد است: تاریخ، فرهنگ و باستان‌شناسی ایران یک ترکیب یک دست است. نباید تقطیع شود و نباید با دید بد به آن نگریست. بلکه باید در خدمت فرهنگ،‌ ملیت، ملت و سرزمین باشد.
ایجاد شرکت‌های پشتیبانی گردشگری در اصفهان ضروریست
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: با توجه به تحولات اخیر در کشور و تاثیر آن در حوزه گردشگری، ایجاد شرکت‌های خصوصی پشتیبانی برای اجرای برنامه‌های مربوط در این زمینه ضروریست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دلال پروری حیثیت گردشگری سلامت کشور را برده است
قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دلال پروری حیثیت خدمات گردشگری سلامت را در کشور از بین برده و فقدان ساماندهی، ایران را از کشورهای رقیب عقب نگهداشته است.
منکر کنسل شدن تورهای ورودی نیستیم/ اتفاقات اخیر در حوزه گردشگری تاثیر گذاشت
معاون گردشگری تصریح کرد: پیگیر لغو پروازها هستیم، نه به این معنا که بگوییم ۷۰ درصد کنسل شده تا ۳۰ درصد باقی مانده خودشان را کنار بکشند و از سفر به ایران منصرف شوند. ولی منکر کنسل شدن تورهای ورودی نیستیم و این اتفاقات تاثیر صد در صدی در این حوزه داشته است.
لغو همه تورهای اروپایی به ایران/باید چاره‌اندیشی کرد
سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی البرز گفت: بسیاری از مردم قبلا می‌توانستند مبلغی را برای سفر کنار بگذارند ولی الان فکر می‌کنند اگر می‌توانند همان مبلغ را پس انداز کنند تا در صورتی که به مشکل برخوردند بتوانند هزینه کنند.
پس از سقوط هواپیمای اوکراینی؛
تکلیف سفرهای هوایی خارجی چه می‌شود؟
رییس انجمن صنفی آژانس‌های مسافرتی و هوایی با اشاره سقوط هواپیمای اوکراینی و لغو برنامه پروازی برخی ایرلاین‌های خارجی به مقصد ایران، گفت: واجب است با اقدام‌های سریع، این وضعیت را دست‌کم تا ۱۰ روز آینده مدیریت کنیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان خبر داد؛
آغاز کاوش‌های باستان شناسی کشتی به گل نشسته در تالش
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، نخستین فصل از کاوش‌های باستان شناسی کشتی به گل نشسته در ساحل روستای کریم محله قروق تالش آغاز شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون میراث فرهنگی کشور خبر داد:
خانه پدری «قاسم سلیمانی» موزه می‌شود
معاون میراث‌ فرهنگی کشور خبر داد: خانه پدری سپهبد شهید قاسم سلیمانی در استان کرمان، در جلسه شورای ملی ثبت آثار تاریخی فرهنگی غیرمنقول در ۱۵ دی‌ماه ۹۸ واجد ارزش فرهنگی تاریخی تشخیص داده شد.
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی:
کاهش شدید نرخ تورهای ترکیه به دلیل افزایش خطوط پروازی است
رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با اشاره به آنکه این روزها شاهد افزایش تعداد خطوط پروازی و ایرلاین‌ها در خط ایران و ترکیه هستیم، این مهم را دلیل افت قیمت تورهای ترکیه دانست.
دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری ایذه ؛
درخواست بی‌جوابی که تهدید ترامپ را پیش‌بینی کرده بود
دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی و گردشگری ایذه «تاریشا» با اشاره به ارسال نامه‌ی دو ماه قبل این انجمن به کمیسیون ملی یونسکو با محوریت هشدار آسیب به محوطه‌های تاریخی در زمان جنگ گفت: متاسفانه هنوز هیچ پاسخی از سوی این کمیسیون به این نامه داده نشده است.
باخت اجباری آژانس‌های مسافرتی ؛
خسارت دوبله گردشگری از قطع اینترنت
با قطعی اینترنت در کشور آژانس‌های مسافرتی بخش خصوصی مشتریان خود را به آژانس‌های دولتی مجهز به اینترنت حمایتی باختند و علاوه بر آن در ۵ روزی که کشور بدون اینترنت سپری کرد زیان مالی چشمگیری به این صنف در بازار گردشگری وارد شد.
یادداشت و دیدگاه ها
تهدید ترامپ برای تخریب اماکن فرهنگی ایران؛
یادداشت روح الله رجایی؛
جمع‌آوری شهاب‌سنگ‌ از دل کویر؛
یادداشت احمدمسجدجامعی؛
به‌بهانه روز جهانی صنایع دستی؛
گردشگری روستایی؛
طنز و کاریکاتور
بناهای قدیم برای سنت ها؛
عوارض خروج از کشور؛
سهم عوارض خروج از کشور؛
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
طوایف وتیره های ایل قشقایی:
نخستین تمدن‌های جهان :
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
گردشگری خارجی
زیرساخت،سرمایه گذاری
احیا،حفظ،مرمت
ثبت داخلی و خارجی آثار
وعده بین و فرابخشی
گردشگری داخلی
صنایع دستی،هنرسنتی
سایرحوزه ها و موارد