پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پاسارگاد؛ نماد مدنیت و متعلق به شخصیت جهانی کوروش
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: پاسارگاد نمادی از مدنیت است، بنابراین پاسارگاد متعلق به شخصیت جهانی کوروش است، صرف‌نظر از اینکه در اینجا دفن شده یا نشده آنچه مهم است احترام به شخصیتی است که متعلق به ایرانیان است.
خانه پدری فروغ فرخزاد به تملک شهرداری درآمد
دیانا قوقاسیان، همسر مهرداد فرخزاد (برادر فروغ فرخزاد) که پیگیر کار‌های خانه پدری فروغ فرخزاد بوده است می‌گوید: کار‌های تملک روز چهارشنبه (۲۲ مهرماه) به انجام رسید و توانستند خانه را بگیرند، زیرا کسی که ساکن بود، سخت می‌خواست بلند شود. قبلا هم کار‌های ثبت ملی این خانه انجام شده است و ان‌شاءالله از هفته آینده کار‌های مرمت خانه آغاز و به زودی به روی علاقه‌مندان باز می‌شود.
مجوز لغو ویزای ایران و عراق صادر شد
اعزام کاروانی زائران به عتبات قطعی شد
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: مجوز لغو روادید بین ایران و عراق صادر شده است، اما قرار است فعلا در لغو روادید در سفر‌های هوایی صورت گیرد.
آسیب دیدگی پل تاریخی کوچه شهرستان کنگاور
کیومرث اعظمی گفت: پل کوچه یک پل تاریخی است که برای تردد وسائط نقلیه طراحی و ساخته نشده و این تردد‌ها به آن آسیب می‌زند.
مرمت، ساماندهی و تعیین عرصه و حریم «قلعه‌جایزان»
معاون میراث‌فرهنگی خوزستان با بیان این‌که مرمت بنای قاجاری قلعه‌جایزان در فاز جدید آغاز شده است، گفت: اقدامات جدی برای تعیین عرصه و حریم این اثر تاریخی در حال انجام است.
تحویل الواح اسناد رسمی ثبت جهانی ۴ اثر در یونسکو به وزارت میراث‌فرهنگی
قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تحویل لوح‌های اسناد رسمی ثبت جهانی۴ اثر میراث فرهنگی ملموس و ناملموس در فهرست جهانی یونسکو (ثبت شده در سال ١٣٩٩ و ١۴٠٠) برای ثبت و نگهداری در اسناد میراث‌فرهنگی این وزارتخانه، خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هیچ زائری نباید شب در خیابان بدون اسکان بماند
سیدعبدالله ارجائی، شهردارمشهد، در جلسه ستاد استقبال از زائران پیاده ویژه آخر صفر: تمام اماکن شهرداری مشهد که قابلیت اسکان زائر را داشته باشد آماده و برای استراحت در اختیار زائران قرارداده خواهد شد.
طوفان شاهین ۲۰ میلیاردریال به بنا‌های تاریخی سیستان و بلوچستان خسارت زد
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از خسارت ۲۰ میلیارد ریالی طوفان شاهین و بارندگی اخیر به بنا‌های تاریخی جنوب استان و موزه چابهار خبر داد.
اجرای قریب الوقوع لغو روادید میان تل آویو و دبی
رادیو صهیونیستی «کان» امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، توافق لغو رواید میان تل‌آویو و دبی از دهم اکتبر جاری (هجدهم مهر) اجرایی خواهد شد.
افزایش فضایی قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران ـ مشهد
در یکی دو ماه اخیر نرخ بلیت هواپیما به شدت افزایش پیدا کرده و در دهه آخرماه صفر این افزایش قیمت چند برابر شده و دلیل آن عدم نظارت کافی به این مقوله است.
فرمانده قرارگاه عملیات مقابله با کرونا:
تردد افراد به خارج و داخل کشور با کارت واکسن
سردار محمدحسین سپهر با اشاره به نحوه غربالگری زائرین اربعین گفت: کد ملی افرادی که از مرز‌ها وارد کشور می‌شوند به استان‌های مربوطه ارسال شده تا مراقبین، سلامت آن‌ها را پیگیری کنند که اگر دچار بیماری باشند قرنطینه‌های لازم در شهرستان‌های خود افراد، برای‌شان اعمال شود.
با کارت واکسن سینوفارم به این کشور‌ها می‌توانید سفر کنید
در حال حاضر فقط حدود ۷۰ کشور جهان در صورتی که افراد به‌صورت کامل با واکسن سینوفارم واکسینه شده باشند، به آن‌ها اجازه ورود به مرز‌های خود را خواهند داد.
اقدامات غیرحرفه‌ای جبران خواهد شد!
مرمت غیراصولی برج هزار ساله رادکان به نام دفع رطوبت
میل رادکان یکه و تنها در ارتفاعات البرز شرقی جایی دور از دسترس ایستاده است. سال‌هاست که اداره کل میراث‌فرهنگی استان گلستان سراغی از این برج تاریخی نمی‌گیرد. حفاظت و سرکشی اندک و گاه به گاه به این اثر، به بهانه نبود نیروی کافی در یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و دوری مسافت، آسیب‌های زیادی از جمله حفاری‌های غیرمجاز جویندگان گنج، یادگارنویسی بر بدنه اثر و حتی آسیب‌های ناشی از فعالیت شکارچیان خفاش به جان این اثر ثبت ملی شده انداخته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
همزمان با روز جهانی گردشگری؛
ازسرگیری صدور ویزای توریستی ایران
صدور ویزای توریستی ایران و تردد گردشگران خارجی از مرز‌های زمینی و هوایی پس از ۱۹ ماه توقف، با دستور رییس‌جمهور از آبان‌ماه امسال از سر گرفته می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گیت‌های بیماریابی در ورودی مرز مهران فعال شد
صادقی فر از فعال شدن گیت‌های بیماریابی در ورودی مرز مهران برای بازگشت زوار خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تنها زائران دارای روادید اضطراری، امکان خروج از مرز شلمچه را دارند
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با تاکید بر بسته بودن مرز شلمچه گفت: فقط زائران اربعین حسینی که دارای روادید اضطراری هستند امکان خروج از گذرگاه مرزی شلمچه را دارند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
دو پیش فرض محال ضرغامی برای حفاظت از آثار تاریخی!
سید عزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستای هدف گردشگری تاریخی سراب کلان اظهار داشت آثار تاریخی با مشارکت مردم و تامین اعتبار حراست شوند. این دو پیش فرض نشان می‌دهد که وزیر عزیز، اشرافیت چندانی به واقعیات حوزه میراث فرهنگی نداشته و فاقد جامعیت نگاه است. منتظر دریافت توضیحات و شفاف سازی‌ها هستیم
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
استقبال از سفر به عراق برای واکسن فایزر!
آیا داستان ارمنستان این بار در عراق تکرار شده است؟ برخی از آژانس‌های هواپیمایی هم می‌گویند استقبال از بلیت عراق زیاد است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
برداشته شدن منع صدور روادید گردشگری ایران
عزت‌الله ضرغامی از برداشته شدن منع صدور روادید گردشگری ایران خبر داد. صدور این روادید از ابتدای سال ۹۹ متوقف شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سوء‌مدیریت توسعه و میراث فرهنگی را در برابر هم قرار داده است
با توجه به انتخاب وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور؛ جامعه باستان‌شناسی ایران نامه‌ای سرگشاده را نسبت به اوضاع و احوال میراث فرهنگی و پیشنهادات و راه کار‌های آن نگاشته است. این نامه در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ به دفتر وزیر ارسال و شماره شده، ولی تاکنون پاسخی داده نشده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس بنیاد فرهنگی مقبره الشعرا استاد شهریار:
راه اندازی خانه‌موزه استاد شهریار تا یک ماه آینده
جواد وند نوروز درباره زمان راه اندازی خانه موزه استاد شهریار، اظهار داشت: این خانه موزه با همکاری شورای اسلامی شهر تهران تا یک ماه آینده در پارک بهجت آباد تهران راه اندازی می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گلایه شدید پسر آیت‌الله طالقانی از میراث فرهنگی
فرزند آیت‌الله طالقانی در واکنش به مصاحبه مدیرکل میراث فرهنگی البرز مبنی بر اینکه «خانواده آیت الله طالقانی می‌گویند میراث فرهنگی اعتبار مرمت خانه آیت‌الله طالقانی را به طور کامل در اختیار آن‌ها قرار دهد تا خودشان این کار را انجام دهند» گفت: این حرف هیچ جایی گفته نشده و من آن را به شدت تکذیب می‌کنم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زوار ایرانی از منطقه کردستان عراق وارد بغداد، نجف و کربلا نشوند
سفیر ایران در بغداد به زوار ایرانی توصیه کرد که از منطقه کردستان عراق وارد بغداد، نجف و کربلا نشوند و افزود: همه زوار ایرانی باید از طریق هوایی وارد عراق شوند، ولی برای بازگشت می‌توانند از مرز مهران به کشور بازگردند.
با حمایت جامعه ورزش و رعایت استاندار‌های بین المللی در میان موزه‌های برتر قرار گرفتیم
مدیر موزه ملی ورزش گفت:موزه ملی ورزش با ارزیابی و تشخیص کمیته موزه‌های ایران (ایکوم) با بهره گیری از پتانسیل موجود بخش ورزش و رعایت استاندارد‌های بین المللی به عنوان موزه برتر در گروه موزه‌های دولتی متوسط معرفی شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
ایل قشقایی را بشناسیم
طوایف وتیره های ایل قشقایی:
تمدن عیلام
نخستین تمدن‌های جهان :
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
گردشگری خارجی
زیرساخت،سرمایه گذاری
احیا،حفظ،مرمت
ثبت داخلی و خارجی آثار
وعده بین و فرابخشی
گردشگری داخلی
صنایع دستی،هنرسنتی
سایرحوزه ها و موارد