پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
دیوان عالی کشور شیرازه دستگاه قضایی کشور است
رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه دیوان عالی کشور شیرازه دستگاه قضایی کشور است، گفت: دیوان عالی کشور باید بهترین آرا و مذاکرات وحدت رویه را داشته باشد که وضعیت آینده بهتر از وضعیت فعلی باشد.
سرانه هزینه هر زندانی ۲۰ برابر سرانه یک دانش‌آموز است
مدیرکل دفتر پیشگیری‌های فرهنگی اجتماعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: بسته بزرگ نماد باید با همکاری همه آحاد جامعه به ویژه خیران و داوطلبان متخصص اجرا شود.
درخواست دژپسند از رییس قوه قضاییه/تاسیس مجتمع قضایی دعاوی تجاری
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، با اشار به جایگاه نودم ایران در بین 190 کشور جهان در نماگر «الزام آور بودن اجرای قراردادها» شاخص سهولت انجام کسب و کار، درخواست کرد تا «مجتمع قضایی مستقل دعاوی تجاری در شهر تهران» با استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تاسیس شود.
دو راننده تریلی در اعتراضات اخیر خودرو خود را در چهارراهی خاموش کرده بودند؛
رای جالب یک قاضی برای دو معترض به گرانی بنزین؛ متهمان آزادند!
یک رای عجیب در دادگاه یکی از شهرستانها در شبکه های اجتماعی به شدت معروف شده است. در این رای، قاضی دادگاه اعلام می کند گرانی بنزین نتیجه مستقیم بی تدبیری دولت بوده است.
واکنش 2 حقوقدان به بازداشت انفرادی 3 فعال محیط ‌زیست پس از صدور حکم
3فعال از 8 نفر محیط‌زیستی بازداشتی هنوز در انفرادی هستند. احکام تمامی این 8 نفر صادر شده و 5 نفر به بند عمومی زندان اوین منتقل شده‌اند اما هنوز هومن جوکار، نیلوفر بیانی و مراد طاهباز در سلول انفرادی بند دو-الف زندان اوین منتظر انتقال به بند عمومی هستند.
سخنرانی جنجالی یک دانشجو در حضور رئیسی در دانشگاه تهران
یک دانشجو : آقای رئیسی آیا کسی که اعلام می‌کند از ماجرای بنزین بی‌اطلاع بوده و به ریش مردم می‌خندد کفایت ریاست جمهوری دارد؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مراسم پرشور روز دانشجو در دانشگاه تهران با حضور رئیس قوه قضاییه + حاشیه‌ها، فیلم و تصاویر
مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه تهران با حضور آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه برگزار شد.
صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس وفق قانون بررسی می‌شود
عباسعلی کدخدایی قائم مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان در توئیتی با اشاره به پایان زمان نام‌نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس تاکید کرد که صلاحیت شرکت کنندگان در انتخابات مجلس وفق قانون بررسی و اعلام خواهد شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات تازه از ماجرای هبه 260 میلیارد تومانی به داماد آقای وزیر
جزئیات تازه ای از هبه ۲۶۰میلیارد تومانی امول بانک ملت به احسان سخایی داماد آقای وزیر منتشر شد.
ورود سالانه ۱۳۰۰۰ پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز به دیوان عدالت اداری/ رسیدگی کامل به موضوع بورسیه‌ها
در اجرای اصل ۱۷۳ قانون اساسی، دیوان عدالت اداری به منظور رسیدگی به شکایات، دادخواهی‌ها و اعتراضات مردم نسبت به مأموران یا واحدها یا آیین‌نامه‌های دولتی و احقاق حقوق آنها، زیر نظر قوه قضائیه تأسیس شد. در دیوان عدالت یک طرف مردم و یک طرف دستگاه های حاکمیتی، موسسات، نهادها و دستگاه های اجرایی هستند؛ لذا در دیوان عدالت شکایت دولت از دولت یا دولت از مردم پذیرفته نمی شود و شاکی نمی تواند دولت یا دستگاه های دولتی باشد، این یک اصل است.در مورد شکایت مردم از دستگاه‌ها از حیث تضییع حقوق آنها ذینفع بودن شرط است.
مجلس یازدهم تکرار مجلس ناکارآمد هفتم خواهد بود
نعمت احمدی گفت: نظرسنجی‌ها و جوی که در جامعه می‌بینیم، به ما این پیام را می‌دهد که آمار مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم پایین 30 درصد خواهد بود. اگر شورای نگهبان بنا را بر تداوم نظارت استصوابی بگذارد، مجلس یازدهم تکرار مجلس ناکارآمد هفتم خواهد بود که باید گفت وقوع چنین اتفاقی خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای کشور رقم می زند.
اختصاص 950 میلیارد ریال برای حل مشکلات دادگستری استان اصفهان
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه گفت: گزارش‌ها از سطح استان اصفهان نشان می‌داد کمبودها و مشکلاتی وجود دارد، به ویژه در بعضی از بخش‌های دادگستری در شهرستان‌ها، مصوب کردیم مبلغ 950 میلیارد ریال برای رفع تنگناها از منابع قوه قضائیه و استانی تأمین شود.
مدیرکل حراست شهرداری‌های کشور:
25 نفر در یکی از شهرداری‌ها دستگیر شدند
مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه ۲۵ نفر در یکی از مراکز شهرداری‌ها به‌دلیل جعل دستگیر شدند گفت: این افراد یک میلیارد تومان رشوه گرفتند.
به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه:
بازدید رئیس قوه قضاییه از سایت هسته‌ای «UCF»
آیت الله رئیسی در سفر استانی خود به اصفهان، از مجموعه هسته‌ای UCF بازدید و برای فعالان و دانشمندان این حوزه آرزوی موفقیت کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ارتش آمریکا متهم به شکنجه، کشتار و تجاوز در افغانستان است
دیوان کیفری بین‌المللی «لاهه» رسیدگی به جنایت‌های جنگی نظامیان آمریکایی در افغانستان را به اتهام شکنجه، کشتار و تجاوز در دستور کار قرار داد.
قانون دولت الکترونیک 12 سال است که توسط دولت ها بر زمین مانده است
معاون فرهنگی رییس قوه قضائیه با یاداوری اینکه دولت الکترونیک نزدیک بر ۱۲ سال است که مصوب شده ولی دولت ها متاسفانه هنوز با وجود امکان و تخصص لازم آن را اجرایی نکردند، گفت: برای کسب اطلاعات یک فرد از بانک، متاسفانه هنوز مجبوریم به صورت دستی اقدام کنیم و تا رسیدن به اطلاعات لازم ممکن است یک مجرم از کشور خارج شده باشد.
رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه:
مردم باید در جریان تصمیمات اقتصادی مسئولان باشند
رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه گفت: مبنای تحول در نظام اسلامی با سیاست های فعلی رئیس قوه قضائیه این است که تا می توانیم بستر حقوقی مردم را طوری فراهم کنیم که مراجعه کننده به دادگستری نداشته باشیم.
کشورهایی که از اغتشاشات حمایت کردند، مسئولیت اقدامات خود را پذیرا باشند
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به بیانیه­‌های صادره از سوی کمیساریای عالی حقوق بشر و برخی گزارشگران ویژه در مورد ناآرامی‌های اخیر، بیانیه‌ای صادر کرد.
اعلام آمادگی برای حضور در کمیته بررسی وضعیت آسیب دیدگان حوادث اخیر
رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس اعلام آمادگی کرد که در کمیته بررسی وضعیت آسیب دیدگان حوادث اخیر که در دولت تشکیل شده حضور یابد.
با گذشت حدود ۹ ماه از سیل ؛
متهمان حادثه سیل شیراز پای میز محاکمه
روز‌های پنجم و ششم بهار امسال با به راه افتادن سیل ویرانگر در شیراز ۲۱ نفر جان خود را از دست دادند و میلیارد‌ها ریال زیان به اماکن عمومی، خانه‌های مردم، خودرو‌ها و زیرساخت‌های شهری وارد آمد، متهمان این حادثه با گذشت حدود ۹ ماه از جاری شدن سیل روز چهارشنبه پای میز قرار گرفتند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مدیر بازداشتی با رئیس جمهور نسبتی دارد؟
علی‌اصغر پیوندی پس از اینکه از ریاست جمعیت هلال احمر ایران استعفا داد، بازداشت شد. او کیست و چرا بازداشت شد؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بازداشت یک مدیر بیمه‌ای به اتهام اختلاس میلیاردی
سالاری از دستگیری یک مدیر بیمه‌ای در استان کرمان به اتهام اختلاس ۲۲۰ میلیارد ریالی خبر داد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یک منبع در قوه قضائیه اعلام کرد؛
رئیس جمعیت هلال احمر بازداشت شد
علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر بازداشت شد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تکذیب اظهارات علی دیواندری درباره تخفیف وام به دستغیب و احسان سخایی
مدیرعامل شرکت طرح و اندیشه بهساز ملت که مسئول وصول مطالبات این بانک است، اظهارات علی دیواندری دردادگاه مبنی بر اینکه دستغیب از بانک وام گرفته و آن را تسویه نکرده و همچنین بحث تخفیف را کذب محض و نادرست خواند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
ماده‌٢٣١ قانون مجازات إسلامی،؛
پرویز سروری ؛
انتشار متن احکام جرایم اقتصادی؛
افشین علا ،شاعر انقلاب:
زمین‌خواری در پوشش «وقف»؛
طنز و کاریکاتور
بادیگارد اجاره ای در دیوار؛
معاون دادستان مشهد:
حکم سنگین برای نماینده سراوان!!
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین