پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
اژه‌ای در خصوص کارت ملی و عملکرد ثبت احوال چه پاسخی دارد؟
هر روز با امروز و فردا کردن و دادن اطلاعات ناقص از طرف سازمان ثبت احوال درباره صدور کارت ملی مواجه هستیم. یک روز نفت نیست، یک روز قیف و یک روز پیت حلبی! از ریاست محترم قوه قضائیه درخواست شفاف سازی در خصوص عملکرد سازمان ثبت احوال، خصوصا در بحث صدور کارت ملی را داریم.
قوه قضائیه مدارک هویتی مردم منطقه را تعیین‌تکلیف می‌کند + فیلم
دو سال است پرونده بی‌شناسنامه‌ها را در سیستان و بلوچستان دنبال می‌کنیم و حالا در این سلسله گزارش‌ها پیگیری می‌کنیم که چقدر گزارش‌ها در حل مشکل مردم تاثیرگذار بوده است این گزارش‌ها چقدر در حل مشکل مردم تاثیرگذار بوده است.
توضیحات رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح درباره پرونده قتل شهردار دهدز
رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کل کشور گفت: از آنجا که هنوز مشخص نشده که شهردار دهدز از طریق گلوله اشرار به قتل رسیده یا نیرو‌های مسلح، این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب دهدز در حال رسیدگی است.
برگزاری نخستین دادگاه «شرکت کروز»
در نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شرکت کروز، استفاده حسین فریدون از حساب‌های مسعود احمدی زاده جهت دریافت رشوه و حق حساب از رسول دانیال‌زاده تأیید شد.
شرکت لبنیاتی با تخلف ۶۰ میلیون دلاری، کدام شرکت است؟
هنوز افکار عمومی متوجه علل تعلل گمرک در رسیدگی به پرونده شرکت میهن نیست. این در حالی است که رقم تخلف در حدود ۹۴ سری اسناد ارایه شده به گمرک، رقم کمی نبوده و در حدود ۶۰ میلیون دلار می‌باشد. صداسیما با انعکاس نامه‌های گمرک، بنوعی قصد افشای نام این شرکت لبنی نزد افکار عمومی را داشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وضعیت تسویه حساب با شاکیان پرونده‌های «رامک خودرو» و «نگین غرب»
رئیس محاکم عمومی و انقلاب تهران گفت: در پرونده رامک خودرو، ملک جدیدی از محکوم شناسایی شده و از ۱۵ هزار شاکی پرونده‌های نگین و مروارید غرب، فقط پرونده ۴۰۰ نفر باقی مانده است.
پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات نفتی در رودخانه کُل بندرعباس تشکیل شد
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تشکیل پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات نفتی در رودخانه کُل در حوالی روستای گچین بندرعباس خبر داد.
معاون قضایی جدید سازمان زندان‌ها منصوب شد
​فرید ضرغامی طی مراسمی به عنوان معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندان‌ها معرفی و از خدمات مهدی فراهانی در دوران تصدی این معاونت تقدیر به عمل آمد.
درباره حقوق زنان در ایران دستاورد‌های زیادی حاصل شده است
مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: برغم اعمال تحریم‌های آمریکا که ناقض قوانین بین‌المللی، حقوق اولیه زنان و دختران، به ویژه حق توسعه آنهاست، در ایران دستاورد‌های چشمگیری در توانمندسازی زنان و دختران حاصل شده است.
بررسی آسیب‌های متوجه زنان در دستور کار معاونت امور زنان قرار دارد
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه بررسی آسیب‌های متوجه زنان در دستور کار معاونت امور زنان قرار دارد، گفت: از جمله این آسیب‌ها اعتیاد، خودکشی، فرار از خانه و طلاق است که مشخصا مورد توجه ما است. برای طلاق برنامه مدونی داریم که در خصوص اعتبارات آن نیز صحبت کرده‌ایم. این اعتبارات برای سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته می‌شود و برنامه ما این است که «مشاوره خانواده» از ابتدای زندگی زوجین تا چهار سال اول زندگی که طبق آمار اغلب طلاق‌ها در این سال‌ها رخ می‌دهد، برای زوجین در نظر گرفته شود.
پشت پرده محاکمه کارمند سابق قوه‌قضاییه در سوئد
کشور سوئد بر اساس ادعا‌های یکی از جنایتکارترین گروه‌های تروریستی تاریخ ایران در حال محاکمه یک ایرانی به نام حمید نوری است.
در حال پالایش و بازبینی تمام پرونده‌های مرتبط با قصاص هستیم
رئیس کل دادگستری استان تهران با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضاییه نسبت به تعیین تکلیف محکومان قدیمی پرونده‌های قصاص گفت: در دادگستری تهران در حال پالایش و بازبینی تمام پرونده‌های مرتبط با قصاص هستیم.
تشدید محدودیت بانوان در سوارکاری
هم‌اکنون نوعی از محدودیت‌های جدید از‌جمله تفکیک جنسیتی بی‌سابقه که حتی در سال‌های ابتدایی انقلاب و دهه ۶۰ هم نظیر نداشته، در فضای ورزش سوارکاری در چند ماه اخیر پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم آغاز شده و در حال تشدید است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
باید نسبت به کاهش اطاله دادرسی تلاش ویژه داشته باشیم
رییس کل دادگستری استان تهران گفت: باید نسبت به کاهش اطاله دادرسی تلاش ویژه داشته باشیم. اگر با همت قضات و کارکنان ریشه اطاله دادرسی را دستگاه قضایی خشک کنیم بسیاری از مشکلات و نارضایتی‌ها از بین می‌رود.
به دنبال افزایش اختیارات در برخورد با متخلفان اقتصادی هستیم
احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: به دنبال افزایش اختیارات برای بازرسی و رسیدگی به تخلفات در برخورد با متخلفان اقتصادی هستیم.
اگر هدیه ۶ میلیاردی عبدالملکی به تلویزیون صحت داشته باشد، دادستان می‌تواند ورود کند
احمد علیرضا بیگی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس، به ماجرای هدیه میلیاردی آقای وزیر به یک برنامه تلویزیونی برای چهر سازی و برند سازی از وی صورت گرفته بود، واکنش نشان داد.
راه اندازی سامانه تعیین تکلیف پرونده‌های سازمان اموال تملیکی توسط تعزیرات حکومتی
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: با راه اندازی سامانه هوشمند برای پرونده‌ها تبادل اطلاعات و احکام صادره در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می‌گیرد.
ماشین‌حساب‌ها توان محاسبه این همه تخلف را ندارد!
در این جلسه از دادگاه به عنوان مستندات پرونده کیف‌های حاوی پول نقد، دلار و یورو معادل ۴۰ میلیارد تومان و بیش از ۷۰۰ سکه طلا که به عنوان رشوه توسط متهمان اخذ شده بود به نمایش گذاشته شد. این پرونده ۵۱ متهم دارد که شهردار سابق لواسان، اعضای شورای شهر لواسان، برخی از کارمندان شهرداری و پیمانکاران را در بر می‌گیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون دادستانی تهران خطاب به زاکانی:
مرکز خدماتی به زنان بی سرپناه نباید تعطیل شود
در روز‌های گذشته اخباری از تلاش شهرداری تهران برای تعطیلی یک مرکز ارائه خدمات به زنان بی‌سرپناه رسیده. معاون دادستان کشور برای ممانعت از این کار نامه‌ای به زاکانی نوشته که حاوی نکات و حمایت‌های مهمی از این زنان است. معاون قضایی دادستانی تهران خطاب به شهردار تهران گفته: مرکز خدماتی به زنان بی سرپناه نباید تعطیل شود
مهدی هاشمی سالی چند بار به مرخصی می‌آید؟
آقای وکیل، سخنان شما برای ما شائبه زا است. مهدی هاشمی سالی چند بار باید به مرخصی بیاید. شفاف بگویید لطفا. واقعا کارمان بجایی رسیده که در خصوص وضعیت عدالت در کشور هم باید شک کنیم؟ ما منتظر دریافت توضیحات بدون حاشیه، شفاف و رسمی در خصوص مرخصی‌های سالیانه آقای مهدی هاشمی هستیم.
معاونت قضایی اتاق فکر قوه قضاییه است
حجت الاسلام و المسلمین رحیمی گفت: در مجموع معاونت قضایی اتاق فکر قوه قضاییه محسوب می‌شود که بخش مهمی از پرونده‌هایی که از اختیارات رئیس قوه قضاییه است در این معاونت بررسی و به رئیس دستگاه قضا گزارش می‌شوند.
ماجرای ایربگ‌ها و درخواست اعلام جرم برای خودروسازان داخلی و متولیان استاندارد
کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری مرکز به دنبال حادثه تصادف زنجیره‌ای خودرو‌ها در جاده بهبهان ـ اهواز از دادستان خواسته برای تعقیب خودروسازان داخلی و متولیان استاندارد اعلام جرم عمومی شود.
ادعای حقوق ۷۳ میلیون تومانی مدیرعامل پتروشیمی نیمه‌کاره «دنا»!
جمع حقوق و مزایا مدیرعامل مدیر عامل پتروشیمی دنا که و یکی از شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان و زیر مجموعه هلدینگ انرژی سپهر در آبان‌ماه بیش از ۷۳ میلیون تومان بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
گزارش کمیسیون اصل نود مجلس در حوزه‌های فسادستیزی و تنظیم بازار
سخنگوی کیمسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر دادگستری در جلسه امروز این کمیسیون گفت که در این جلسه گزارش مفصلی درباره استرداد اموال مجرمین متواری، ترفیع جایگاه جهانی کشورمان در کنوانسیون مبارزه با فساد و اقدامات دولت در زمینه تنظیم بازار، ارائه شد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها