پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حجت الاسلام و المسلمین منتظری خبر داد؛
سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان؛
۱۰۰ دانشجو از مطهری به هیأت نظارت شکایت کرده‌اند
محمدجواد جمالی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران در توضیح جلسه امروز هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: امروز شکایت ۱۰۰ دانشجو از مطهری نماینده تهران به دلیل اظهاراتش در روز ۱۳ آبان در دانشگاه شهید بهشتی به دست هیأت نظارت رسیده و به دبیرخانه رفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رسانه‌ها اطلاعات شفاف به مردم ارائه دهند
علی بهادری‌جهرمی، با اشاره به اینکه مقوله مبارزه با فساد، یکی از موضوعاتی است که امروز از اهمیت و حساسیت زیادی در جامعه برخوردار است، گفت: برای تحقق این امر، نیازمند ابزاری چون کشف فساد و نظارت‌پذیری برای برخورد با آن هستیم.وی تاکید کرد: رسانه ها امروز باید اطلاعات شفاف و صحیح به مردم ارائه دهند.
شغلی قدیمی و منفور در لباسی جدید؛
در پیاده‌راه‌های تهران چه می‌گذرد؟
این روزها پیاده‌راه‌های تهران تبدیل به جولانگاهی برای منتشر ساختن آگهی‌های عجیب و غریب شده است.
از غیاب متهمان پرونده در دادگاه تا جای خالی نظارت اداره غله؛
نخستین جلسه رسیدگی علنی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان
نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان با ریاست قاضی حجت الاسلام محمدرضا مزیدی در گرگان آغاز شد.
گرفتارحاشیه‌ها نمی‌شویم
سید ابراهیم رئیسی رییس قوه قضاییه گفت: گرفتارحاشیه‌ها نمی‌شویم و مصمم تر از همیشه پای کار مبارزه بافساد خواهیم ماند.
تفهیم اتهام «اخلال در نظام اقتصادی»؛
پرونده مدیرعامل معزول ایران خودرو به دادگاه ارسال شد
پرونده "هاشم یکه‌زارع" مدیرعامل معزول ایران خودرو برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی زرگر ارجاع شد. ۲۸ مرداد امسال بود که یکه‌زارع مدیرعامل سابق ایران خودرو با دستور مرجع قضایی در دفتر کارش دستگیر و بازداشت شد.هاشم یکه‌زارع حدود یک روز قبل از دستگیری‌اش، از سمت خود در ایران خودرو برکنار شد که علی ربیعی سخنگوی دولت علت این برکناری را افزایش قیمت محصولات ایران خودرو به‌صورت عمدی و بدون هماهنگی عنوان کرد.
قرار بازداشت «شبنم نعمت‌زاده» تمدید شد
قرار بازداشت «شبنم نعمت‌زاده» 16 آبان به اتمام رسید و دوباره به دستور قاضی پرونده تمدید شد.
بازداشت مدیران کشتیرانی؛
بازداشت‌های زنجیره‌ای در کشتیرانی
منبع آگاه دیگری در شستا نیز خبر می‌دهد که گویا پیش از بازداشت مدیرعامل سابق کشتی‌رانی طیف گسترده‌ای از بازداشت رخ داده که به بیرون درز نکرده است. بااین‌حال، منابع دیگری از زمزمه‌های بازداشت حدود هفت نفر از مدیران شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران، خبر می‌دهند.
با دستور قاضی مسعودی‌مقام؛
قرار بازداشت شبنم نعمت‌زاده تمدید شد
با دستور رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، قرار بازداشت شبنم نعمت‌زاده تمدید شد.
در صورت عدم اظهار دارایی، امضای مسئولان فاقد اعتبار است
مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسئولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود.
وثیقه ۲۰۰ میلیاردی شبنم نعمت‌زاده؛
چرا شبنم نعمت زاده از بازداشت آزاد نمی‌شود؟
باتوجه به انتشار خبر آزادی شبنم نعمت زاده و صدور قرار وثیقه برای او یک منبع آگاه از امکان آزاد نشدن او تا قبل از صدور حکم خبر داد.
در صورت عدم اظهار دارایی، امضای مسئولان فاقد اعتبار است
مدیر سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت عدم اظهار دارایی توسط افراد مشمول قانون رسیدگی به دارایی مسئولان، امضای آن ها فاقد اعتبار خواهد بود.
دستور رئیس قوه قضاییه به رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی، دستور رسیدگی به مشکلات آن‌ها را صادر کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نماینده مردم تهران در مجلس :
لایحه کودک همسری دوباره به صحن می‌آید
هر از گاهی موضوع ازدواج کودکان خبرساز می‌شود. فیلم یا عکسی از شادی سفید پوش کردن دخترکانی که خود نمی‌دانند بر سر سفره سیاه بختی نشسته‌اند به سرعت دست به دست می‌شود و در چشم برهم زدنی موجی از اعتراضات را به همراه می‌آورد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
چند وقتی است افزایش تعرفه حق‌التحریر اسناد رسمی، نقل محافل برخی سردفتران شده و اکنون کار به جایی رسیده که برای فشار به قوه قضائیه به منظور افزایش دوباره قیمت حق‌التحریر اسناد رسمی، اقدام به جمع‌آوری طومار و تهدید به برگزاری تجمع صنفی کرده‌اند!
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عامل مرگ یک شهروند با پنچر کردن آمبولانس به چه اتهامی محاکمه می‌شود؟
یک حقوقدان و مدرس حقوق جزا و جرم‌شناسی، ضمن بررسی حقوقی رفتار فردی که با پنچر کردن خودروی اورژانس به دلیل پارک کردن مقابل پارکنیگ، باعث مرگ همسایه‌اش شد، این رفتار را "تسبیب در جنایت" و تخریب اموال عمومی دانست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماجرای آزادی شبنم نعمت زاده تا ۳ روز آینده چیست؟
به دلیل آن که بیش از یک سال از بازداشت و قرار موقت شبنم نعمت‌زاده گذشته است، حتی اگر بیم فرار او هم وجود داشته باشد باز قاضی نمی‌تواند قرار بازداشت موکل بنده را تمدید کند.
متهمان فراری بانک ملت برای چه کسانی نامه می‌نویسند؟
رسیدگی به پرونده متهمان بانک ملت و پارسیان به سرکردگی رئیس شبکه فساد علی دیواندری مدتی است که در شعبه یک دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی و به ریاست قاضی موحد برگزار می‌شودبه گفته قاضی موحد سه تن از متهمان فراری پرونده فساد بانک ملت و پارسیان برای برخی از مقامات کشور نامه‌هایی می‌نویسند.
پایان بلاتکلیفی جذب 7هزار نفر در دستگاه قضا
حدود یکسال از برگزاری آزمون کادر اداری قوه قضائیه و قبولی ۷ هزار نفری پذیرفته‌شدگان در این آزمون می‌گذرد که سرانجام خبر رسید این تعداد تا پایان سال جذب دستگاه قضا خواهند شد. پذیرفته‌شدگان علی‌رغم گذراندن تمامی مراحل استخدامی از گزینش گرفته تا معاینات پزشکی و دوره توجیهی، متاسفانه همچنان چشم انداز روشن و مشخصی برای شروع بکار خود نداشتند.این درحالی بود که خبر عدم تخصیص بودجه برای این جمع پذیرفته شدگان شیرینی قبولی را برای آنها و خانواده‌هایشان به تلخی مبدل کرد.
موافقت مجلس با کلیات طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری؛
تصویب دو فوریت طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با دو فوریت طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری موافقت کردند
مصوبه دولت مبنی بر عدم اعتبار ظهرنویسی چک به دلیل بحث امنیت معاملات و کاهش میزان دعاوی مربوط به چک‌ها است
«محمدامین حسین‌آبادی»، وکیل دادگستری، درباره مصوبه هیات دولت مبنی بر عدم انتقال و ظهرنویسی چک تضمینی گفت: در گذشته قانون صدور چک و ظهرنویسی روند دیگری داشت. ظهرنویسی امکان‌پذیر بود به این صورت که یک نفر می‌توانست چک را با دو امضا به شخص دیگری انتقال دهد؛ مثلا من چکی را در وجه شما صادر می‌کنم و شما معامله‌ای انجام می‌دهید و به جای پرداخت پول نقد، ظهر آن چک را 2 امضا می‌زنید و به شخص ثالث می‌دهید.
دستگاه‌ها و دیده‌بانان مردمی، تخلفات و جرایم انتخاباتی زودهنگام را گزارش کنند
زمان قانونی و مجاز فعالیت تبلیغات انتخاباتی نامزد‌های نمایندگی، به مدت یک هفته تعیین شده که از ۸ روز قبل از روز اخذ رای آغاز می‌شود و تا ۲۴ ساعت قبل از اخذ رای ادامه دارد، بنابراین انجام هر گونه فعالیت تبلیغات انتخاباتی به نفع یا علیه نامزدها، توسط هر کسی و از جمله نامزدها، ستاد‌های تبلیغات انتخاباتی و طرفداران ایشان تا تاریخ 24.11.98 و از تاریخ 1.12.98 تا پایان زمان اخذ رای، ممنوع است.
توضیحات متفاوت سخنگوی قوه قضاییه درباره برکناری شش «قاضی فاسد»
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اظهارات چندی پیش دادستان کل کشور درباره بررسی پرونده پنج یا شش «قاضی فاسد» و برکناری آنان گفت: آنچه که گفته‌اند ناظر بر پرونده‌های مطروحه «صلاحیت قضات» بود نه «جرایم قضات» که در دادسرای دولت رسیدگی می‌شود.
حذف زندان از مهریه خلاف قانون است
یک وکیل دادگستری درباره طرح "حذف زندان از مهریه" گفت: بدهکاران مهریه مانند بقیه بدهکاران و مدیونین هستند و این موضوع که مدیونین مهریه را مستثنی کنند و مجازات زندان حذف شود، خلاف قانون است و به حقوق زنان لطمه می زند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
بادیگارد اجاره ای در دیوار؛
معاون دادستان مشهد:
حکم سنگین برای نماینده سراوان!!
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین