پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
عدم تغییر نرخ تسعیر ارز برای گزارش شش ماهه بانک‌ها توسط بانک مرکزی
پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی اعلام کرد که بانک مرکزی هیچ گونه تغییری در نرخ تسعیر برای گزارشگری ۶ ماهه بانک‌ها نداشته است.
نقش تاثیرگذار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در اقتصاد کشور
معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به نقش تاثیرگذار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در اقتصاد کشور گفت: ارزآوری شرکت‌های مستقر در این منطقه در شرایط تحریم، کمک بزرگی به کشور محسوب می‌شوند.
الکترونیکی کردن پرداخت خسارت
رییس کل بیمه مرکزی، اظهارکرد که اگرهمکاری بین پلیس راهور و صنعت بیمه نباشد اجرای ماده ۱۸ قانون در خصوص راننده محور شدن امکانپذیر نخواهد بود، زیرا اولین بحث راننده محور شدن، محاسبه ریسک است که تنها با داشتن اطلاعات افراد، امکانپذیر است.
ستاد اجرایی فرمان امام پنج برابر دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم پرداخت کرده است
ستاد اجرایی فرمان امام در پاسخ به ارایه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۹ و در قالب اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این ستاد پنج برابر دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم پرداخت کرده است.
مهم‌ترین کالای صادراتی؛
ترکیه واردات فرش ایرانی را ممنوع کرد
قبل از انقلاب فرش دستباف در تجارت خارجی ایران نقش مهمی داشت و مهمترین کالای صادراتی ایران بعد از نفت بود، اما حالا این صنعت در شرف نابودی است. تحریم‌ها دیگر نه اجازه صادرات را می‌دهد و نه انگیزه‌ای برای بافندگان باقی گذاشته است از سوی دیگر همسایگان و متحدان سیاسی مهم‌ترین دشمنان صنعت فرش هستند. ترکیه ورود فرش ایرانی را ممنوع کرده است. رئیس سابق کنفدراسیون صادرات با اعلام این خبر گفت: پیش از این ترکیه یکی از مقاصد مهم صادرات فرش ایران بوده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تشریح آخرین وضعیت طرح واردات خودرو
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلسه‌ای با حضور کارشناسان دولتی و خصوصی، قطعه‌سازها، مرکز پژوهش‌های مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و همچنین یکی از اعضای شورای نگهبان برگزار و نقطه‌نظرات به اشتراک گذاشته شد.
سخنگوی فراکسیون نیرو‌های مردمی انقلاب مجلس؛
بی‌عدالتی در توزیع یارانه پنهان و آشکار باید جبران شود
اسماعیلی گفت: یارانه پنهان و آشکار در حوزه انرژی و کالا‌های اساسی بیشتر به دهک‌های بالای جامعه اختصاص پیدا می‌کند و ما در حال حاضر وجود ۸۶ میلیارد دلار یارانه پنهان و نزدیک ۱۶ میلیارد دلار یارانه آشکار پرداخت می‌کنیم که بیشتر این رقم در اختیار اقشار ثروتمند قرار می‌گیرد و این بی‌عدالتی باید جبران شود
حرکت عجیب رئیس سازمان بورس در آخرین روز‌های کاری
شب گذشته یکی از نزدیکان رسانه‌ای دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس خبری منتشر کرد که وی از بورس خداحافظی کرده؛ اقدام غیر معمولی که با جوسازی‌های پیش از این خبر، هدفی جز تاثیرگذاری بر بازار بورس نداشت.
دیوان محاسبات کل کشور:۹۰ درصد مصرف برق برای استخراج بیت کوین غیرمجاز بوده است
طبق گزارش دیوان محاسبات تنها ۱۰ درصد از برق مصرفی برای استخراج بیت‌کوین در کشور توسط موسسه‌های مجاز مصرف می‌شود.
رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد:
۵۰۰ تن ماده اولیه شیرخشک نوزاد در معرض فاسد شدن
رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد با بیان اینکه ۵۰۰ تن ماده اولیه تولید شیرخشک نوزاد در گمرک مانده و ترخیص نشده است، گفت: وزارت بهداشت معتقد است شیرخشک نوزاد دارو است و باید ارز دولتی دریافت کند، ولی وزارت صمت می‌گوید شیرخشک نوزاد غذاست و باید با ارز نیمایی ترخیص شود. این اختلاف نظر دو وزارتخانه و تعلل منجر به این شده که بخشی از این مواد فاسد و از چرخه مصرف خارج شوند.
مصطفوی استعفا داد یا کنار گذاشته شد؟
در بیمه میهن چه خبر است؟
بیمه میهن با نماد میهن از جمله نماد‌های حاضر در بازار دوم فرابورس است. این روز‌ها خبر‌های خوبی از این بیمه فرابورسی که امروز ۱۹ مهر ۱۴۰۰ بعد از مدت‌ها به صف خرید نشست، نمی‌رسد. در بیمه میهن چه خبر است؟
دبیر انجمن صنایع لبنی؛
دلیل کاهش نیافتن قیمت لبنیات
دبیر انجمن صنایع لبنی با تشریح دلایل عدم اعمال قیمت‌های جدید فرآورده‌های لبنی در بازار گفت: توزیع محصولات جدید و جایگزینی آن‌ها در بازار بین یک تا دو هفته زمان می‌برد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بودجه نامشخص صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی در دومین سال فعالیتی؟
دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران جهت خدمت رسانی بهتر به هموطنانی که در حوادث طبیعی دچار خسارت می شوند، خواستار تسریع در روند راه اندازی صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی شد.
مدیرعامل کشتیرانی ایران:
اجازه ورود به بنادر مهم چین را نداریم
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به محدودیت و ممنوعیت ورود ناوگان ایرانی به چین گفت: از سال گذشته ورود ناوگان شرکت کشتیرانی (ناوگان ملی جمهوری اسلامی ایران) به بنادر چین ممنوع است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سودآوری عظیم مناطق آزاد برای عده‌ای خاص
محبوب فر گفت: مناطق آزاد بسیار سودآور هستند. چه اکنون و چه در دولت‌های گذشته منافع زیادی را برای برخی به همراه دارد. اما اگر اکنون عنوان می‌شود که سود و منافع آن عاید عده‌ای خاص می‌شود، اتفاق خاصی نیست. در گذشته هم اینچنین مسئله‌ای وجود داشته است.
رئیس جمهور از ضرورت بازنگری در قوانین ماینینگ خبر داد
تاکید ابراهیم رئیسی بر ضرورت بازنگری در قوانین ماینینگ
رئیس جمهور با بیان اینکه استخراج رمز ارز‌های فاقد مجوز، می‌تواند مشکلاتی در شبکه برق کشور ایجاد کند، بر ضرورت همکاری وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط تاکید و اعلام کرد مقررات استخراج رمز ارز‌ها باید بازنگری شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هرمزگان مرکز اقتصاد دریامحور کشور است
وزیرکشور گفت: استان هرمزگان به واسطه جایگاه جغرافیایی و ظرفیت‌های که دارد به عنوان مرکز اقتصاد دریامحور کشور شناخته می‌شود.
ایران آماده سرگیری صادرات به عربستان است
معاون سازمان توسعه تجارت، با اشاره به وجود آمادگی برای سرگیری صادرات ایران به عربستان می‌گوید که در صورت کاهش تنش‌ها میان دو کشور، صادرکنندگان ایرانی می‌توانند سهمی قابل قبول از بازار عربستان را به دست بیاورند.
قیمت نجومی و افزایش تقاضا برای برنج نیم دانه ایرانی
در حالی که در سال‌های گذشته، عمده تقاضا برای برنج نیم دانه ایرانی برای فعالیت‌های حاشیه‌ای نظیر پخت آش و تهیه آزد برنج و مواردی از این دست بود، در حال حاضر شاهد تشدید عجیب تقاضا بدلیل کاهش قدرت اقتصادی مردم و افزایش قیمت این محصول هستیم.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ستاد تنظیم بازار عملیاتی‌تر شود
رییس‌جمهوری، مسوولیت و مدیریت اصلی تنظیم بازار را برعهده معاون اول خود دانست و گفت: ستاد تنظیم بازار باید زیر نظر او فعال‌تر و عملیاتی‌تر شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
زمزمه تجدید نظر بر روی قبوض نجومی برق به دنبال اعتراضات مشترکان خانگی
اعتراضاتی که به دنبال قبوض نجومی برق به راه افتاده موجب شد تا برخی مسئولان برای رسیدگی به این موضوع وارد میدان شوند. طی ماه گذشته برای اکثر خانوار‌های ایرانی قبوض برق با مبالغ بسیار بالا صادر شد که موجی از انتقاد و اعتراض را به دنبال داشته است. بسیاری از چهره‌های مطرح نیز به صدور قبوض برق نجومی در فضای مجازی اظهارنظر کردند و گویا همین امر موجب نامه نگاری برخی از نمایندگان مجلس با وزیر نیرو شده است.
نام نویسی از متقاضیان مسکن جهش ملی، از هفته آینده + میزان اقساط وام
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از حضور معاون شهرسازی وزارت راه در جلسه امروز این کمیسیون و بررسی برنامه‌های این وزارتخانه برای اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن خبر داد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اقدام عجیب شستا و مراجعه جضوری برای دریافت سود؟
قرار است که شرکت شستا ۱۸ هزار میلیارد تومان از سود خالص سال مالی خود را بین سهامداران نقسیم کند. سود هر سهم شستا ۲۱۹۴ ریال است. اما نکته این است که سود شستا به حساب سجامی سهامداران واریز نمی‌شود و سهامداران باید برای دریافت این سود به بانک مراجعه کنند.
بازرس‌کل استان بوشهر:
توقیف ۹۰۰ خودروی لاکچری در بوشهر
بازرس‌کل استان بوشهر اعلام کرد: توقیف ۹۰۰ خودرو وارداتی با برند‌های بنز، لکسوس و هیوندای در انبار‌های نگهداری کالا‌های قاچاق در منطقه ویژه اقتصادی شماره دو بوشهر تعیین تکلیف می‌شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
رشد،توسعه،صادرات،واردات
سرمایه گذاری
کسب و کار،اشتغال
گمرک،مالیات،بورس،بیمه
حمایت ازبنگاه و صنعت
سایر حوزه ها و موارد