پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
يکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - 2022 January 23
خطای مدیران و شرایط اقتصادی کشور را نباید به کسب و کار‌ها تحمیل کنیم
فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کسب و کار‌ها ثروت اصلی کشور هستند و باید در شرایط کنونی مورد حمایت قرار گیرند.
۵ دستور مهم رئیس جمهور برای سیل‌زدگان کرمانی
رئیس جمهور گفت: با بیان اینکه احداث سیل‌بند، تامین اثاثیه و احشام و جبران خسارات در مناطق سیل‌زده باید به سرعت و با جدیت انجام شود.
«کارت نان» چه بلایی سر بی‌شناسنامه‌ها و گروه‌های زیر خط فقر خواهد آورد؟
تعداد بی‌شناسنامه‌ها و افراد فاقد مدارک شناسایی ۵ برابر بیش از آمار رسمی است و با طرح دولت برای کارت نان، این افراد توانایی خرید نان نخواهند داشت.
شرکت لبنیاتی با تخلف ۶۰ میلیون دلاری، کدام شرکت است؟
هنوز افکار عمومی متوجه علل تعلل گمرک در رسیدگی به پرونده شرکت میهن نیست. این در حالی است که رقم تخلف در حدود ۹۴ سری اسناد ارایه شده به گمرک، رقم کمی نبوده و در حدود ۶۰ میلیون دلار می‌باشد. صداسیما با انعکاس نامه‌های گمرک، بنوعی قصد افشای نام این شرکت لبنی نزد افکار عمومی را داشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجازات دارندگان مسکن مهر غیر متعهد، با تغییر نرخ سود وام از ۴ درصد به ۱۸ درصد!
عدم وجود خدمات زیربنایی و روبنایی در برخی واحد‌های مسکن مهر باعث شده تا برخی متقاضیان مسکن مهر برای دریافت دفترچه اقساط به بانک مسکن مراجعه نکرده و مجازات افزایش نرخ سود شامل حال آن‌ها شود.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اختلاس‌های میلیاردی از افراد عادی ساخته نیست
حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با بیان اینکه اختلاس‌های میلیاردی از افراد عادی ساخته نیست، گفتند: این اختلاس‌ها با قلم افراد صورت می‌گیرد نه با زور اسلحه؛ بنابراین باید بررسی و آسیب شناسی شود که چگونه افرادی توانستند حق را باطل کنند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سرمایه اجتماعی با حذف ارز ترجیحی به خطر می‌افتد
اگر فرض کنیم ارز نباشد و به‌خاطر کمبود ارز بخواهند ارز ۴۲۰۰ را حذف کنند، اگر ما بیاییم کل ارز را از بازار آزاد بخریم، به قیمت ۴۲۰۰ به واردکننده بفروشیم که وارد بکند، باز هم اثر تورمی‌ای می‌گذارد و از تورم آن نقدینگی کمتر است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایرلاین‌های شبه دولتی پیروز همیشگی جنگ قیمت علیه مسافران
ورود فناوری به حوزه حمل و نقل در ایران به تاکسی‌های اینترنتی محدود نمانده و حمل و نقل هوایی را نیز در بر گرفته است. شرکت‌های بزرگ فروش آنلاین بلیط هواپیما در ایران هزینه‌ها را کاهش دادند و بالطبع زمینه را برای کاهش قیمت بلیط فراهم کردند.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضو سابق شورای راهبردی نظام مالیاتی کشور:
پس‌رفت در تصویب قوانین مالیاتی بخش مسکن
عضو سابق شورای راهبردی نظام مالیاتی کشور گفت: قوانین مالیاتی بخش مسکن، خصوصاً مالیات‌های تنظیمی، بسیار عقب افتاده است و سال به سال در این زمینه پسرفت کرده‌ایم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیشترین دریافت کنندگان وام ازدواج، کمتر از ۲۳ سال دارند؟
تفکیک سنی و جنسی دریافت کنندگان وام ازدواج نشان دهنده آمار جالبی است. بیشتر دریافت کنندگان وام ازدواج، کمتر از ۲۳ سال سن دارند. اگر تفکیک جنسی هم در این آمار در نظر گرفته شود، باز شاهد اکثریت سن زنان دریافت کننده زیر ۲۳ سال و مردان بین ۲۵-۳۰ سال هستیم. نکته جالب دیگر اینکه، نزدیک ۳ هزار وام ازدواج برای زوجین بالای ۵۰ سال از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مهرماه این سال، پرداخت شده است.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رییس کمیسیون پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: برخی کشور‌ها مانند سریلانکا و کامبوج تجربه بدی با چین دارند، زمانی که نتوانستند وام‌های خود به چین را بازپرداخت کنند، پکن آن پروژه‌ها را برای مدت زمان طولانی در اختیار خود قرار داده است. امیدوارم چنین مشکلی برای ایران به وجود نیاید، هدف ما این باشد که بتوانیم جذب سرمایه‌گذاری داشته باشیم، نه اینکه وام بگیریم.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پرداخت مالیات برای هنرمندان با درآمد بالای ۱۶ میلیون تومان
معافیت مالیاتی هنرمندان تا رقم درآمدی ۲۰۰ میلیون تومان دیده شده است و اگر بیشتر از این باشد، مشمول مالیات خواهند شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
منابع ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه برای پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی
علی بابایی کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: امسال قصد داریم جهت جبران بدهی‌های دولت به صندوق تامین اجتماعی ۲۰۰ هزار میلیارد تومان در بودجه منابع در نظر بگیریم.
تقصیر بانک‌ها در ادعای زندیان در خصوص عدم کنترل نقدینگی در سیستم بانکی چیست؟
اینکه یک بخش از یک چرخه معیوب را مدنظر قرار دهید و بر آن بتازید را هیچ عقل سلیمی پذیرا نخواهد بود. زندیان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مدعی است که نقدینگی‌ها در سیستم بانکی کنترل نمی‌شود. فرمایش شان درست است. اما چه ارتباطی به بانک‌ها دارد؟ وزارت اقتصاد باید این چرخه را در قالب نظام مالیاتی تعریف کند. دولت باید بحث ارتباط این چرخه با پولشویی را تعریف نماید و همانند آنها. در تعامل با بانک‌ها، انصاف را رعایت کنید.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
شوآف حسین نژاد صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون یا ارایه طرحی مفید!
به عقیده برخی از منتقدین، محافظه کار است و امتیاز بده. در مجموع کار راه بینداز محسوب می‌شود و بعضی‌ها هم از درون اتاق تعاون و خارج از ان، تمایلی شدید به ماندنش دارند. علت را مسلما خودشان بهتر می‌دانند. اما اخیرا و پیرو دستور رئیس جمهور در خصوص سهولت در پرداخت وام‌های خرد، اظهار نظری مناسب در خصوص ضمانت‌های زنجیره‌ای کرده است که جای تامل دارد. شنیده‌ها هم حکایت از تغییر تیم مدیریتی صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در آینده‌ای نزدیک می‌کند.
مشکل بیمه کارگران ساختمانی: ضعف نظارت، اهمال‌ها و حماقت‌های مدیریتی
ریزش بیمه کارگران ساختمانی یک معضل اساسی برای شاغلان این صنعت به حساب می‌آید؛ موضوعی که توقف آن در گرو اصلاح ماده ۵ بیمه کارگران ساختمانی است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
هیچ رمزارز ملی در جهان وجود ندارد، به جز ایران!
بانک مرکزی «رمز ریال» را راه انداخته و از شروع فاز آزمایشی این رمزارز خبر داده است. به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی رمزپول ملی در شورای پول و اعتبار نیز به تصویب رسیده است. محمدرضا شرفی، عضو هیئت‌مدیره انجمن بلاکچین و رمزارز ایران این اقدام بانک مرکزی را ارزیابی کرده و معتقد است، ریال ویژگی‌های لازم برای تبدیل به رمزارز را ندارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
معاون سابق سازمان خصوصی‌سازی؛
هلدینگ خلیج فارس مشتری دست به نقد دارد
معاون سابق سازمان خصوصی‌سازی درباره فروش بلوکی سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گفت: این هلدینگ از تعدادی مشتری نقدی برخوردار است که در صورت عدم وجود مشکل می‌توانند اقدام به خرید کنند.
چرا بر واریز سود سهام بشکل غیر سجامی نظارت نمی‌شود؟
با وجود الزام واریز سود تقسیمی در دستورالعمل انضباطی سازمان بورس، همچنان برخی از شرکت‌ها از روش‌های قدیمی جهت واریز سود سهامداران استفاده می‌کنند و سازمان بورس هم بدون برخورد انضباطی، صرفا نظاره گر تضییع حقوق سهامداران است.
سومین گردهمایی ائمه جمعه مناطق آزاد کشور؛
سعید محمد: مناطق آزاد آنطور که باید به اهداف خود نرسیده اند
سعید محمد گفت: مقام معظم رهبری در بیانات سال‌های قبل اهدافی همچون تولید، صادرات و ارز آوری را از جمله موارد مورد انتظار مناطق آزاد بیان کرده بودند، این در حالی است که کلا ۲ درصد صادرات، ۷ درصد سرمایه گذاری و ۱ درصد از تولید کشور برای این مناطق است که نشان می‌دهد تاکنون این مناطق آنطور که باید به اهداف خود نرسیده اند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
نامه ۱۰۰ نماینده مجلس به رئیسی درباره هلدینگ خلیج فارس
۱۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس جمهوری خواستار لغو واگذاری سهم ۱۸ درصدی دولت در هلدینگ خلیج فارس شدند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ادعای تبدیل اتاق بازرگانی به پستوی رانت و تصمیمات خاص!
غلامحسین شعرا عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران مدعی شده است که امروز اتاق بازرگانی به پستوئی برای تصمیمات خاص و استفاده از رانت‌ها و اطلاعات موجود تبدیل شده است. باید برای نجات اتاق بازرگانی از این وضع و تزریق خون جدید در درون تشکیلات اتاق، کاری مردانه و متفاوت با همه کار‌های قبل انجام داد تا زمینه‌ای به وجود آید که بتوان این نهاد را به ابزاری تبدیل کرد که بخش خصوصی و اقتصاد کشور به آن ببالد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
علل تاخیر دولت در پرداخت وام فرزند سوم + جزئیات
براساس طرح جوانی جمعیت خانواده‌های دارای فرزند سوم مشمول وام‌های متعددی می‌شوند؛ از وام ۳۰ میلیون تومانی تا وام ۴۸۰ میلیون تومانی خرید مسکن. اما شرایط دریافت این وام چیست و وام فرزند سوم چه زمان پرداخت می‌شود؟
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
قرارداد گازی اسراییل و لبنان؛
عروس خاورمیانه در خطر اشغال اسرائیل است؟
کارشناس مسائل خاورمیانه در گفتگویی هدف قرارداد اخیر اعلام شده گازی بین رژیم صهیونیستی و لبنان را تسلط این رژیم به حوزه انرژی منطقه دانست و گفت: با اجرای این طرح لبنان به صورت غیررسمی بخشی از اراضی اشغالی به لحاظ انرژی و به لحاظ اقتصادی در خواهد آمد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها و دانستنیها
نظرسنجی در شعار سال
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات وگلایه ها
شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها
نکته ها و گاف ها
پرطرفدارترین
رشد،توسعه،صادرات،واردات
سرمایه گذاری
کسب و کار،اشتغال
گمرک،مالیات،بورس،بیمه
حمایت ازبنگاه و صنعت
سایر حوزه ها و موارد