پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۱۲۲۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
در حال حاضر نیمی از بیمارانی که در قالب گردشگران سلامت در کلانشهر مشهد خدمات درمانی دریافت می کنند، ملیت عراقی دارند.

شعار سال: مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه با بیان این مطلب گفت:حضور گردشگران سلامت در کلانشهر مشهد طی سال‌های اخیر از رشد چشمگیری برخوردار بودهوسال گذشتهاز ۵۶ ملیت در مشهد بیمار پذیرش شدهاست.
دکتر محمد اسماعیل خیامی افزود: پارسال افزون بر۲۰ هزار نفر از مراکز بستری و جراحی محدود در مشهدخدمات درمانی در حوزه های مختلف نظیر بیماری‌های زنان، قلبی و عروقی، جراحی‌های مختلف از جمله چشم و بینی دریافت کرده اندو طبق برآوردها افزون بر۱۰۰ هزار نفر هم از خدمات سرپایی، تشخیصی و درمانی استفاده کرده اند.
وی اضافهکرد: دریافت تعرفه های پزشکی برای بیماران خارجی در بخش خصوصی تا سقف چهار برابر تعرفه بیماران داخلی بلامانع است.
وی ادامه داد: تعرفه های گردشگری سلامت در مراکز دولتی، غیر دولتی، خصوصی و عمومی با هم متفاوت است که برای هر یک از مراکز درمانی مذکور در بخش های سرپایی، بستری و تشخیصی سقف تعرفه‌های مشخصی تهیه شده و با تصویب هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال اجراست.

رونق گردشگری سلامت نیازمند مشارکت مردم

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در ارائه خدمات به بیماران خارجی در مراکز و موسسات پزشکی باید از ظرفیت های مازاد استفاده کرد و در ثانی باید به گونه ای اقدام کرد که موجبات نارضایتی بیماران داخلی را فراهم نیاورد البته مردم عزیز هم بایستی درراستای رونق و توسعه صنعت توریسم درمانی در استان خراسان رضوی تعامل، همکاری و مشارکت کنند.
خیامی گفت: در حال حاضر تعداد ۱۲ بیمارستان و دو مرکز جراحی محدود در مشهد مجوز گردشگری سلامت را دارند و دوبیمارستان و دومرکز جراحی محدود دیگر نیز ارزیابی هایشان در حال بررسی است.
وی با اشاره به مهم ترین اقدامات انجام شده در راستای گردشگری سلامت در مشهد و خراسان رضوی افزود: تشکیل کمیته گردشگری سلامت استان به ریاست استاندار خراسان رضوی، ایجاد شرکته ای گردشگری سلامت برای ارائه خدمات مورد نیاز به بیماران، ایجاد انجمن حرفه ای گردشگری سلامت، تدوین و تصویب سقف تعرفه های گردشگری سلامت و الزامی کردندریافت مجوز برای پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود از این جمله است.
وی ساماندهی دلالان، آموزش تمامیدست اندرکاران حوزه گردشگری سلامت، ایجاد سایت گردشگری سلامت استان، تدوین آیین نامه صدور مجوز برای مطب های پزشکانرا از جمله برنامه های آتی و در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ضابطه مند کردن و تسهیل در گردشگری سلامت برشمرد.
گردشگری سلامت به گردشگری پزشکی، گردشگری درمان طبیعی و همچنین گردشگری صحت، تندرستی و نیز پیشگیری تقسیم بندی می‌شود.
هم اکنون ایران از مقاصد بزرگ گردشگری سلامت در منطقه است و کشورهای همجوار مانند عراق، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، افغانستان و سایر کشورهای منطقه متقاضی استفاده از خدمات و امکانات گردشگری سلامت در ایران هستند.
بر اساس برآوردها سالانه افزون بر ۲۰۰ هزار گردشگر سلامت وارد ایران می‌شوند که در این میان خراسان رضوی با جاذبه ها و ظرفیت های مختلف در جذب گردشگر سلامت پیشگام است.
سالانه بیش از دو میلیون زائر و مسافر خارجی به مشهد سفر می‌کنند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ 13 شهریور 98، کد مطلب: 83463964: www.irna.ir


اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
0
1
در ارائه خدمات به بیماران خارجی در مراکز و موسسات پزشکی باید از ظرفیت های مازاد استفاده کرد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
1
چنان بلایی سر بدبخت ها میارن که یکبار برای همیشه برن و دیگه برنگردن
ناشناس
France
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
1
0
فکر مونم،خدمات دیه هم میدین
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین