پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۵۸۵۰
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
رئیس اداره کل سالمندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه 8.2 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند، گفت: پیرترین استان کشور درحال حاضر گیلان و جوانترین استان سیستان و بلوچستان است. پریسا طاهری در سمینار کشوری طب سالمندان که در برج سپهر بانک ادارات مشهد برگزار شد؛ اظهار کرد: درحال حاضر سالمندی در 13 استان بیشتر از استان‌های دیگر کشور است و این درحالی است که 8.2 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند.

شعار سال: پریسا طاهری در سمینار کشوری طب سالمندان که در برج سپهر بانک ادارات مشهد برگزار شد؛ اظهار کرد: درحال حاضر سالمندی در 13 استان بیشتر از استان‌های دیگر کشور است و این درحالی است که 8.2 درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: پیرترین استان کشور درحال حاضر گیلان و جوانترین استان سیستان و بلوچستان است و پس از این استان، استان‌های هرمزگان و بوشهر به ترتیب جزء جوان‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌روند.

طاهری همچنین در ارتباط با جمعیت سالمند در خراسان‌رضوی از جمعیت سالمندی بیش از 7 درصد در این استان خبر داد و گفت: خوشاب پیرترین و سرخس جوان‌ترین شهرستان‌های این استان هستند و سبزوار و گناباد نیز جزو شهرستان‌های پیر خراسان‌رضوی محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تعداد سالمندان زن در کشور همانند دیگر نقاط جهان بیش از سالمندان مرد است؛ افزود: تاکنون ایران دارای هرم جمعیتی بوده اما تا سال 2050 به استوانه جمعیتی می‌رسد.

رئیس اداره‌کل سالمندان وزارت بهداشت تصریح کرد: سازمان بهداشت جهانی به ایران تذکر داده است تا سال 2046 بیمارستا‌ن‌های خود را مجهز به بخش سالمند کرده و به ایجاد زیرساخت‌ها در این زمینه اقدام کند.

طاهری با بیان اینکه سالمندی مشکل نیست بلکه نوعی چالش است که باید در راستای رفع این چالش اقدام کنیم؛ گفت: تا سال 2050 در نوع بدبینانه از هر 4 نفر با یک سالمند و در نوع خوش‌بینانه از هر پنج نفر با یک سالمند مواجه می‌شویم بنابراین در این راستا باید به تمام نیازهای جسمی، روحی، روانی، رفاهی سالمندان کشور توجه کنیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاري فارس ، تاریخ انتشار 28 مرداد 93، کد خبر: 13930528000656، www.farsnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین