پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۴۷۴۳۹
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
«انوشیروان هدایت» استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، متخصص جراحی عمومی و شاگرد پروفسور عدل بنیانگذار جراحی در ایران درگذشت.

شعارسال:  دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پیامی درگذشت مرحوم استاد انوشیروان هدایت را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: «ما زبالاییم و بالا می‌رویم؛ در نیمه پاییز شاهد غروب خورشیدی تابان از منظومه درخشان دانشگاهمان هستیم. همو که خود را وقف بخش و بیمارستان و دانشگاه کرده بود. استاد انوشیروان هدایت نماد اصالت، وارستگی، نظم، وفاداری، وقار و آرامش بود.

از هر دریچه‌ای که سر صحبت با او باز می‌شد به صورتی رندانه به مرحوم پروفسور عدل ختم می‌شد. هرروز صبح جزو اولین اساتید حاضر در بیمارستان بود و به‌عنوان مصداق بارز یک استاد تمام‌وقت خود را وقف بیمارستان و دانشگاه کرده بود.

به‌عنوان رئیس دانشگاه و یک جراح که سال‌ها افتخار همجواری با استاد را داشتم این ضایعه تأسف‌بار را به خاندان محترمشان و دانشگاهیان خصوصاً همکاران و شاگردان استاد تسلیت عرض می‌کنم. روحش شاد و در جوار رحمت واسعه باری‌تعالی در آرامش ابدی باد.»

دکتر انوشیروان هدایت متخصص جراحی عمومی بود و افتخار شاگردی پروفسور عدل بنیانگذار جراحی در ایران را داشت. وی پایه گذار بخش جراحی بیمارستان شریعتی بود. هدایت در سال ۱۳۱۰ در مشهد به دنیا آمد و از زمان تحصیل ابتدایی به تهران آمده بود و در سال ۱۳۲۹ وارد دانشکده پزشکی دانشگاه تهران شد.

شماچه میدونین احترام استادشاگردی یعنی چی؟!

دکترانوشیروان میگفت:شماچه میدونین احترام استادشاگردی یعنی چی؟!
ما توعکس ها دولا میشدیم قدمون از عدل (استادشون) بلندتر نباشه

هرگزبیمارستان خصوصی نرفت حتی برای جراحی یکی از شخصیت های مهم سیاسی وگفت: بایدبیادمریضخونه(ب.شریعتی)
ازچپ نفراول؛دکترهدایت
نفرسوم؛دکترعدل بنیانگذارجراحی ایران

پ.نوشت: متاسفانه بعضی ها برخلاف پرفسور عدل که مصداق عملی قداست جامعه ی پزشکی بود، تعمدا فقط دنبال قداست بخشیدن ظاهری به جامعه پزشکی هستند و چشم بر هر منجلابی می بندند و تازه منتقدان را به باد توهین و .. می گیرند؟! فقط کافیه از زیر میزی و کشوندن بیمار به بخش خصوصی و پورسانت گرفتن در جامعه ی پزشکی صحبت کنید تا چهره ی برخی از مدعیان خدمتگزاری رو ببینید که شما رو به باد توهین و بی ادبی می گیرند. تازه در کمال قباحت مدعی اند دلیل گرایش بیماران به خرافات و درمان های خرافاتی، انتقاد خبرنگاران از جامعه ی پزشکی است؟!

شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 20آبان1398 ، کدخبر: 4768807: www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین