site traffic analytics تاریخ روز جهانی صرع تصویب شد | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۰۵۱۷
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
کارشناس مسئول روابط عمومی انجمن صرع ایران گفت : واحد روابط عمومی انجمن صرع ایران روز چهارشنبه نوزدهم شهریور از سازمان جهانی صرع ( IBE ) و انجمن جهانی پیشگیری از صرع ( ILAE )، یک پست الکترونیکی با موضوع تصویب تاریخ روز جهانی صرع، دریافت کرد.
شعارسال: کارشناس مسئول روابط عمومی انجمن صرع ایران گفت : واحد روابط عمومی انجمن صرع ایران روز چهارشنبه نوزدهم شهریور از سازمان جهانی صرع ( IBE ) و انجمن جهانی پیشگیری از صرع ( ILAE )، یک پست الکترونیکی با موضوع تصویب تاریخ روز جهانی صرع، دریافت کرد.

به نقل از روابط عمومی، فاطمه عباسی، کارشناس مسئول روابط عمومی انجمن صرع ایران در مورد هدف تصویب روز جهانی صرع گفت:  به گزارش دو سازمان فوق روز جهانی صرع ، گامی بزرگ در جهت ارتقاء آگاهی برای صرع در هر نقطه از جهان خواهد بود و همچنین ضرورت افزایش تحقیقات در زمینۀ صرع را نیز برجسته خواهد نمود.
 
 عباسی افزود:" ابتکار مشترک این دو مرکز جهانی معرفی یک رویداد مهم و معروف در دنیا یعنی تصویب اولین روز بین المللی صرع در روز دوشنبه نهم فوریه سال 2015 برابر با بیستم بهمن ماه ، در بین 138 کشور نمایندۀ خود است که به دنبال آن ، تاریخ رسمی روز بین المللی صرع ، دومین دوشنبه فوریه هر سال خواهد بود."
 
 وی اضافه کرد : " رؤسای این دو سازمان فوق که اعلام روز جهانی صرع را با ارسال ویدیوی چالش سطل آب یخ اعلام کردند ، در این چالش صرع را به عنوان یکی از درمان پذیرترین اختلالات مغز و اعصاب معرفی کردند که متأسفانه یک سوم بیماران مبتلا به صرع نسبت به درمان های دارویی مقاوم می باشند. همچنین طبق آمارهای سازمان جهانی یک تا دو درصد افراد جامعه مبتلا به این بیماری هستند که معمولاً از نظر درآمدی از سطح درآمد پایینی برخوردار بوده و توانایی پرداخت هزینۀ داروهای گران قیمت و مؤثر را ندارند. صرع چیزی بیش از تشنج است. افراد مبتلا به صرع از تبعیض های ناروا و دیدگاه های منفی جامعه بیش از خود بیماری رنج می برند. "
 
 وی تصریح کرد: " این دو مرکز مدتی پیش با اعلام چند تاریخ پیشنهادی برای تصویب روز جهانی صرع به کشورهای عضو خود از جمله ایران ، تصمیم داشتند بر اساس نظر سنجی و با دریافت اکثریت آراء ، روز جهانی صرع را به تصویب برسانند که انجمن صرع ایران نیز با تاریخ تصویب شده موافق بود."
 
 به گزارش این دو مرکز معتبر جهانی، این روز، هم در مناسبت های اداری آنها و هم سازمان بهداشت جهانی، و نیز در مناسبت های مشورتی IBE  در شورای اقتصادی – اجتماعی بریتانیا، معتبرترین مراسم صرع در جهان خواهد بود.
 
اعضای IBE با توجه به تعدد مناطق، براساس دسته بندی سازمان بهداشت جهانی، به هفت منطقۀ محلی شامل آفریقا – خاورمیانه – اروپا – آمریکای لاتین – آمریکای شمالی – جنوب آسیا و اقیانوسیه تقسیم شده اند.
 
در حال حاضر IBE در 104 کشور جهان ، 135 عضو ؛ و ILAE در 127 کشور ، 115 شعبه دارد.
 

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از خبرگزاری  باشگاه خبرنگاران جوان   ،تاریخ انتشار:  25 شهریور    1393،کدخبر:  4981873   ،www.yjc.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین