site traffic analytics اضافه شدن ۶۴۰ تخت بیمارستانی به سیستم درمانی کشور توسط بنیاد مستضعفان | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۱۴۹۳
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اضافه شدن ۶۴۰ تخت بیمارستانی در مناطق محروم کشور به دنبال تکمیل ساخت ۳ بیمارستان توسط بنیاد مستضعفان خبر داد.
شعارسال: سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه با رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به مذاکرات صورت گرفته میان وزارت بهداشت و بنیاد مستضعفان برای تکمیل ۳ بیمارستان دزفول، مراوه تپه و آبادان گفت: با تکمیل این ۳ بیمارستان، نزدیک به ۶۴۰ تخت بیمارستانی با مشارکت بنیاد مستضعفان در ۳ شهرستان دزفول، مراوه تپه و آبادان به مجموعه تخت‌های بیمارستانی وزارت بهداشت افزوده می‌شود.
 
وی گفت: همچنین با همت بنیاد مستضعفان، ۴۱ مرکز جامع سلامت به همراه کادر پزشکی، آزمایشگاهی، داروخانه و سایر ملزوماتی که جامعه هدف در نقاط محروم به آنها نیاز دارند، فراهم می‌شود و همه این مراکز جامع سلامت به همراه ۳ بیمارستان در دزفول، آبادان و مراوه تپه تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه، استمرار ساخت تخت‌های بیمارستانی در کشور نیست مگر در نقاطی که اصلا بیمارستان وجود ندارد گفت: ما امیدواریم بتوانیم با کمک و حمایت بنیاد مستضعفان، در توسعه زیرساخت‌های سلامت و درمان کشور و همچنین دسترسی بهتر مردم به مراقبت‌های اولیه و سرپایی، حرکت کنیم.
 
جزئیات تحویل ۳ بیمارستان و ۴۱ مرکز جامع سلامت به وزارت بهداشت توسط بنیاد مستضعفان
 
پرویز فتاح نیز در حاشیه جلسه با وزیر بهداشت با اشاره به توافقات انجام شده در این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر همکاری  خوبی میان بنیاد مستضعفان و مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به چند پروژه سلامت محور مشترک میان بنیاد و وزارت بهداشت گفت: بر اساس اقدامات انجام گرفته تاکنون ۳۹ مرکز جامع سلامت توسط بنیاد مستضعفان در مناطق محروم کشور احداث شده و ۲ مرکز دیگر نیز در دست احداث است که در اسرع وقت تحویل وزارت بهداشت خواهد شد.
 
وی ادامه داد:  ما این تکلیف را برای خود درنظر گرفته ایم که با تکمیل ساخت هریک از مراکز جامع سلامت، بنیاد مستضعفان ۲ دستگاه آمبولانس را در اختیار این مراکز قرار دهد.
 
فتاح اضافه کرد: علاوه‌بر این در مذاکرات صورت گرفته، بنیاد مستضعفان اعلام کرد، آمادگی دارد در صورت نیاز وزارت بهداشت، مراکز جامع سلامت دیگری در کشور با اولویت مناطق محروم و ۱۴ منطقه هدف طرح آبادانی و پیشرفت، احداث کند.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به احداث ۳ بیمارستان توسط بنیاد مستضعفان نیز گفت: در مذاکرات صورت گرفته قول دادیم احداث بیمارستان مراوه تپه تا خرداد تکمیل شده و این بیمارستان توسط وزارت بهداشت تجهیز شود.
 
وی گفت: علاوه بر این مقرر شد در نیمه نخست سال آینده ساخت بیمارستان آبادان تکمیل شود و برای تکمیل بیمارستان دزفول نیز که یک پروژه مشترک ۳ جانبه است، قول دادیم تمام هزینه‌هایی که بر عهده ما قرار دارد را به روز پرداخت کنیم.
 
 
شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از  خبرگزاری  میزان  ،تاریخ انتشار:  27 بهمن    1398،کدخبر:  596805،www.mizanonline.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین