پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۲۶۵
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: از استاندار درخواست می‌کنیم متولیان حل آسیب‌های اجتماعی شهر امام رضا(ع) را پای کار بیاورند.
شعار سال: عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ۵۸ درصد از تلفات ناشی از تصافات در شهر مشهد مربوط به عابران پباده است.

شهناز رمارم ضمن تسلیت رحلت آیت‌الله صانعی افزود: در شورای پنجم ۳۵ میلیارد تومان برای رعایت حق تقدم عابر پیاده اختصاص داده‌ایم و باید ۶۰ تقاطع باید برای رعایت حق تقدم در شهر آماده شود. این موضوع تنها با گام‌های شهرداری حل نمی‌شود همه باید پای کار اصلاح رفتار ترافیکی باشند.

وی ادامه داد: چهره زشت فقر در حاشیه شهر مشهد بیداد می‌کند. سال‌های سال است که مشهد در ۱۷ آسیب اجتماعی در کشور رتبه اول و دوم را دارد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: همه این موارد متولی دارد اگر شهرداری پای کار می‌آید بخشی از کار را به عهده می‌گیرد، اما این به معنای این نیست که دولت و دولت مردان از بار مسئولیت شانه خالی کنند.

وی افزود: بازآفرینی محلات هدف، باید صورت گیرد. هر چقدر جمعیت حاشیه شهر افزوده شود آسیب‌های اجتماعی آن مناطق هم زیادتر می‌شود.

رمارم ادامه داد: رهبری فرموده‌اند غفلت از مسکن ضربه به تولید است. مسکن تولید آفرین است و خودش تولید را رونق می‌بخشد. وزارت مسکن و شهرسازی چه کرده است سیاست‌های دوگانه این وزارت آسیبی ایجاد کرده که نتیجه‌اش توسعه حاشیه‌نشینی است.

وی افزود: مردمی که در محلات بازآفرینی ساکن هستند درگیر فرایند‌های سخت اداری شده و نمی‌توانند از تسهیلات مربوط استفاده کنند.

رمارم گفت: از سوی معاون مسکن وزارت مسکن اعلام شده است؛ الگوی مسکن در کلان‌شهر‌ها ۲۵ متر است در حالی که ضابطه ۱۰۰ متر را عنوان می‌کند. وزارت مسکن اگر می‌دانید ضوابطتان با واقعیت مطابق نیست چرا ضوابط را اصلاح نمی‌کنید؟

عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: طولانی‌شدن فرایند ساخت‌وساز تنها هدر رفت وقت و سرمایه نیست بلکه خواب سرمایه باعث می‌شود هر متر مربع ساخت و ساز در اثر این اتلاف زمان ۵ میلیون تومان گران‌تر شود.

رمارم ادامه داد: امروز روستا‌ها به مشهد ملحق شدند و حاشیه را ایجاد کرده‌اند. شهرداری تلاش می‌کند این معضل را حل کند، اما در اجرا با ضوابط دست‌وپاگیر مواجه است.

وی افزود: گسترش حاشیه‌نشینی یعنی فقر، کودک کار و زباله‌گردی دختر ۱۴ ساله که با بارداری قصد دارد نوزاد خود را ۲۰ تا ۳۰ میلیون بفروشد.

وی افزود: در حال حاضر شهرداری منبع درآمد ادارات دیگر شده است. تامین اجتماعی ۱۵ درصد فیش‌های صادر شده توسط شهرداری را می‌گیرد، اما بیمه کارگران ساختمانی شهر هنوز در حداقل‌ها گیر کرده است.

رمارم در پیان از مقام عالی دولت در استان خواست: اقای استاندار اگر موضوع آسیب‌های اجتماعی متولیان مختلفی دارد شما به عنوان نماینده دولت باید همه این متولیان را پای کار بکشید.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری شهرآرا، تاریخ انتشار: ۲4 شهریور ۱۳۹۹، کد خبر: 42902، www. shahraranews.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین