پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۵۰۰
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶
مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت گفت: هیچ خدمتی از خدمات آزمایشگاهی از پوشش بیمه خارج نشده البته ممکن است قواعدی برای تجویز یا پذیرش برخی خدمات آزمایشگاهی مانند تعداد آزمایش در مدت زمان مشخص، تدوین و در حال اجرا باشد.
شعار سال: دکتر سیامک سمیعی اظهار داشت: در پاسخ به این سوال که چرا برخی خدمات آزمایشگاهی در بخش خصوصی پوشش بیمه کمتری دارند و پرداخت از جیب مردم برای این خدمات بیشتر شده باید گفت که در سال گذشته، افزایش تعرفه خدمات آزمایشگاهی در بخش دولتی که مبنای پرداخت بیمه‌ها است، نسبت به بخش خصوصی کمتر بوده است.

وی افزود: در سال‌های گذشته پوشش بیمه خدمات آزمایشگاهی در بخش خصوصی حدود ۳۵ درصد بود که در سال ۱۴۰۰ به حدود ۲۲ درصد کاهش یافته است. یکی از سیاست‌های دولت، کاهش پرداخت مردم در بخش درمان است بنابراین راهبرد‌ها و برنامه‌های متعددی در معاونت‌های درمان و بهداشت وزارت بهداشت اتخاذ شده که با راهکار‌های مختلف، هزینه خدمات آزمایشگاهی برای ارائه دهندگان و پرداخت از جیب مردم نیز کاهش پیدا کند.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی دارو و سلامت، تاریخ انتشار:۹ اردیبهشت ۱۴۰۱، کد خبر: ۴۱۹۲۰، www.phana.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین