پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۷۷۳
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳
برای بررسی موضوع مسمومیت بیماران با متانول، تیم واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت در استان هرمزگان حضور یافت.
شعار سال: با حضور تیم اعزامی واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت موضوع مسمومیت با متانول در استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت.

این تیم با حضور مشکینی، معاون مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت، حسنیان فوق تخصص مسمومیت (از گروه آموزشی توکسیکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) به همراه مسئولان دانشگاهی هرمزگان از شامگاه روزه سه شنبه ۱۳ اردیبهشت به بررسی میدانی شرایط بیماران با مسمومیت متانول در بندرعباس و شهر‌های همجوار در بیمارستان‌های مرکز ارجاع دانشگاه علوم پزشکی و نحوه مدیریت درمان بیماران پرداختند.

این گزارش حاکیست، در جلسه مدیریت بحران نیز که با حضور مدیران دانشگاهی و استانی و گروه‌های بالینی از جمله متخصصان داخلی، طب اورژانس، مسمومیت و ریه برگزار شد، با توجه به افزایش تعداد مسمومین، ضمن بررسی تعداد موارد گزارش شده و پرونده‌های بیماران، بر آموزش پروتکل‌های درمانی و آماده باش کلیه مراکز تاکید شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به تعداد مراجعین تخت‌های ICU به تعداد کافی جهت درمان مسمومین الکلی اختصاص یافته و مقرر شده از ظرفیت سایر بیمارستان‌های دانشگاهی و غیر دانشگاهی استفاده شود.
همچنین در خصوص تامین دارو و ملزومات درمان بیماران تمهیدات لازم اتخاذ شده و برنامه ریزی لازم جهت افزایش تخت دیالیز و افزایش موقت ظرفیت درمانی مورد نیاز این بیماران صورت گرفته است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری خبر آنلاین، تاریخ انتشار:۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱، کد خبر: ۱۶۲۸۱۶۱، www.khabaronline.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین