پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۰۰۷۳
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه ۷۵ درصد از آب مورد نیاز قم از خارج استان تامین می‌شود، گفت: از جمله منابع آب استان، ۱۳ حلقه چاه علی آباد و بخش قابل توجهی چاه‌های آب شهری هستند و حوزه‌های روستایی، از منابع محلی چاه‌ها و قنوات تامین می‌شوند.
شعار سال: حسن بختیاری در نشست خبری هفته صرفه جویی در مصرف آب که امروز در سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد، طی سخنانی گفت: این شرکت تامین کننده آب شرب بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در داخل شهر و همچنین دورترین نقاط روستایی است و ما به لحاظ تامین آب، محدودیت‌های زیادی داریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه ۷۵ درصد از آب مورد نیاز قم از خارج استان تامین می‌شود، گفت: از جمله منابع آب استان، ۱۳ حلقه چاه علی آباد و بخش قابل توجهی چاه‌های آب شهری هستند و حوزه‌های روستایی، از منابع محلی چاه‌ها و قنوات تامین می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به توجه خاص به آب شهر قم بعد از انقلاب، گفت: آب قم وضعیت مطلوبی نداشت و به شوری شناخته می‌شد و پس از انقلاب، به دلیل مهاجرپذیر بودن و رشد جمعیت، اصلاح کیفیت آب قم به طور ویژه مورد توجه قرار گرفت.

بختیاری تامین آب از سد ۱۵ خرداد، سرشاخه‌های دز و سد کوچری را مورد اشاره قرار داد و گفت: تا سال گذشته ۸۲ درصد آب مورد نیاز استان را از سد کوچری تامین می‌کردیم.

او می‌گوید: در حال حاضر دو هزار و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه با شاخص ۳۶۰‌ای سی آب از سد کوچری، هزار و ۳۰۰ لیتر بر ثانیه آب با شاخص سه هزار و ۵۰۰‌ای سی از سد ۱۵ خرداد، هزار و ۳۰۰ لیتر بر ثانیه آب با شاخص ۶ هزار از چاه‌های داخل شهر و دو هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه آب از چاه‌های علی آباد وارد استان می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: انتقال آب از سرشاخه‌ها به قم نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است، با این حال کیفیت آبی که در مسیر انتقال از سرشاخه‌ها قرار دارد، نسبت به آب تامین شده از نقاط دیگر، مطلوب‌تر است.

بختیاری گفت: برای اصلاح و تقویت شبکه آب، به ۱۰۰ هزار متر مکعب مخزن و خطوط انتقال آب از شهر‌ها نیاز داریم و هزینه‌های مربوطه ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به راه اندازی و تشکیل پلیس آب در قم گفت: وظیفه پلیس آب گشت و نظارت و بازرسی است تا شاهد مصرف بی رویه و مشکلاتی از این دست در زمینه آب نباشیم.

بختیاری گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته به دنبال آن هستیم تا در سال ۱۴۰۲، استان قم را به عنوان استان بدون مشکل در حوزه آبرسانی روستایی معرفی نماییم.

او گفت: حضور پررنگ رسانه‌ها در فرهنگ سازی موضوعاتی همچون مصرف آب، رسالتی مهم و از شاخصه‌های توسعه یافتگی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: یکی از ارکان پیشرفت هر جامعه‌ای فعال بودن رسانه هاست و با وجود جامعه رسانه ای، شاهد حرکت‌های پیش رونده‌ای بخصوص در موضوع صرفه جویی در آب خواهیم بود.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار:۱ تیر ۱۴۰۱، کد خبر: ۸۱۶۷۶۰۳، www.yjc.news
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین