site traffic analytics لیست ارزبگیران دولتی لوازم پزشکی را به ما نمی‌دهند | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۹۱۵۰
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۵
رئیس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات، لوازم پزشکی و آزمایشگاهی گفت: بار‌ها درخواست کردیم لیست ارزبگیران دولتی را به ما بدهند تا علاوه بر نظارت بر واردات این تجهیزات، بر عرضه و قیمت آن در بازار نیز نظارت کنیم، ولی هیچ لیستی به ما داده نشد.

شعارسال: رئیس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات، لوازم پزشکی و آزمایشگاهی گفت: بار‌ها درخواست کردیم لیست ارزبگیران دولتی را به ما بدهند تا علاوه بر نظارت بر واردات این تجهیزات، بر عرضه و قیمت آن در بازار نیز نظارت کنیم، ولی هیچ لیستی به ما داده نشد.

قاسم نوده فراهانی با انتقاد از رویه گذشته وزارت بهداشت اظهار کرد: ما به عنوان اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات، لوازم پزشکی و آزمایشگاهی، بار‌ها از مسئولان درخواست کردیم لیست ارزبگیران دولتی را در اختیار ما قرار دهند تا علاوه بر تنویر افکار عمومی برای فعالان در این بخش، این اتحادیه بتواند هم بر واردات تجهیزات و لوازم پزشکی با قیمت دولتی و قیمت عرضه این تجهیزات پزشکی در بازار که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده، نظارت کند، ولی متاسفانه تا این لحظه مسئولان حاضر نشده‌اند این لیست را در اختیار ما قرار دهند و هیچ لیستی از کسانی که ارز دولتی برای واردات تجهیزات پزشکی اخذ کرده‌اند به ما داده نشده است.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات، لوازم پزشکی و آزمایشگاهی گفت: متاسفانه مجوز واردات تجهیزات پزشکی تنها به افراد معدودی داده می‌شود و این انتظار وجود دارد که با باز‌تر شدن فضا و روان‌تر شدن همکاری‌ها، همه برای حل مشکلات فعلی در حوزه تجهیزات پزشکی مشارکت داشته باشند.

وی گفت: ما در این بخش با معضل ضعف مدیریت مواجه هستیم و امیدواریم با حضور وزیر جدید در وزارت بهداشت، مشکلات موجود در بخش دارو و تجهیزات پزشکی مرتفع شود.

به گفته نوده‌فراهانی گرچه بخشی از تجهیزات پزشکی و لوازم آزمایشگاهی، در داخل تولید می‌شوند، ولی این تولیدات کفاف نیاز داخلی را نمی‌دهد و جوابگوی مصرف‌کنندگان نیست.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری رویداد 24 ،تاریخ انتشار: 24بهمن 97، کدخبر:165188 www.rouydad24.ir،

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین