site traffic analytics یادگاری های سیاه بر تن بلادشاپور+تصاویر | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۷۸۹۷
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲
بر روی بنای تاریخی بلادشاپور دیوار نوشته های بسیار زیادی وجود دارد که قدمتشان به همین چند سال اخیر برمیگردد و برخی از افراد به هر دلیل غیر منطقی موجب این عمل بسیار زشت شده اند که کاها موجب تخریب این آثار تاریخی می شود.

شعارسال: شهرستان کهگیلویه و شهردهدشت دارای بناهای تاریخی بسیاری از دوره های مختلف است، برخی از بناهای این منطقه در وضعیت مناسبی نیستند و نیاز به مرمت و حفاظت دارند به همین منظور شایسته است سازمان میراث فرهنگی نسبت به حفظ و مرمت آنها حساسیت بیشتری به خرج دهد.

در اخرین ماه سال 97 و در حالی که همه از جمله میراث فرهنگی کهگیلویه منتظر فرارسیدن سال جدید و ورود گردشگران بود اما به ناگاه فروریختن بخشی از کاروانسرای بافت قدیم دهدشت موجی از اعتراضات و نارضایتی ها را در رسانه های مختلف رقم زد.


این امر باعث شد تا میراث فرهنگی و مسئولین حفاظت از بافت قدیم دهدشت بیش از پیش زیر ذره بین رسانه ها و عموم مردم قرارگیرند چرا که تخریب تاریخچه یک شهرستان و استان امری نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت.

در بسیاری از جاهای بافت قدیم دهدشت، دیوار نوشته های بسیار زیادی وجود دارد که قدمتشان به همین چند سال اخیر برمیگردد و برخی از افراد به هر دلیل غیر منطقی موجب این عمل بسیار زشت شده اند که کاها موجب تخریب این آثار تاریخی می شود.

ناگفته نماند که مسئولین حفاظت از آثار باستانی دهدشت که وظیفه حفاظت از این مناطق را برعهده دارند باید در مورد چنین مسائلی پاسخگو باشند و در امر حفاظت از تاریخ و هویت شهرستان نیز باید کوشا باشند.

امیدواریم که هم مردم و هم مسئولین به حفظ و نگهداری آثار ملی و باستانی شهرستان بیش از پیش اهمیت دهند تا شاهد خسارت بیشتر به آن ها نباشیم.

در ادامه تصاویری از بافت قدیم دهدشت آماه است؛


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری صبح زاگرس ،تاریخ انتشار: 7 فروردین 98، کد خبر:www.sobhezagros.ir ،116932 

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین