پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۵۸۳۴
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
دفتر آمار مرکزی رژیم صهیونیستی تازه ترین آمار جمعیت ساکنان سرزمین های اشغالی را اعلام کرد.

شعار سال: به نقل از اسکای نیوز عربی، براساس آمارهایی که اخیرا از سوی دفتر مرکزی آمار اسرائیل منتشر شده، جمعیت اسرائیل به بیش از نه میلیون نفر رسیده است.براساس گزارش این دفتر، جمعیت کنونی اسرائیل، ۹.۰۰۹.۰۰۰ نفر است.

روزنامه جروزالمپست اسرائیل در این باره نوشت: آمارها نشان می دهد که از این تعداد، حدود ۶.۶۵ میلیون نفر یهودی هستند که ۷۴ درصد از کل جمعیت این اسرائیل را شامل می شوند.براساس نوشته این روزنامه، تعداد جمعیت یهودیان اسرائیل در ده سال اخیر یک میلیون نفر افزایش یافته است.

در مقابل شمار اقلیت های عربی ساکن سرزمین های اشغالی که شامل مسلمانان و مسیحیان و دروزی ها می شود، ۱.۸۷۸.۶۰۰ نفرعنوان شده که حدود ۲۱ درصد جمعیت اسرائیل را شامل می شود.همین روزنامه افزود: تعداد جمعیت عرب در فلسطین اشغالی در ده سال اخیر حدود ۴۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸، تعداد جمعیت عرب سرزمین های اشغالی حدود ۲۱ درصد افزایش یافت در حالی که جمعیت یهودیان در مقابل ۱۷.۵ درصد افزایش یافته بود.

روزنامه یاد شده اشاره کرده است که پنج درصد باقی مانده جمعیت فلسطین اشغالی، از دیگر اقلیت های دینی مختلف هستند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین، تاریخ 15 اردیبهشت 98، کد مطلب: 1256526: www.khabaronline.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین