پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۰۸۹
تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹
رئیس جمهور گفت: امریکا و متحدانش با دخالت‌های نابجا در منطقه خطا کردند اما اکنون همه مردم منطقه باید تاوان خطاها و اشتباهات آنها را بپردازند.

شعار سال: حجت الاسلام حسن روحانی عصر دوشنبه در دیدار بویکو بوریسف، نخست وزیر بلغارستان گفت: اشتراکات و پیوندهای عمیق میان دو ملت و خواست آنان برای توسعه همکاری های همه جانبه ایران و بلغارستان، پایه های روابطی مستحکم را میان دو دولت بنا نهاده و زمینه را برای تلاش مضاعف دولتمردان در این مسیر، هموارتر کرده است.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به توضیحات نخست وزیر بلغارستان درباره آماده سازی زیرساخت‌ها برای توسعه همکاری‌های همه جانبه تهران صوفیه از جمله در حوزه انرژی اظهارداشت: بلغارستان به عنوان یکی از کشورهای دوست، می تواند یکی از دروازه‌ها و پل ارتباطی ایران با کشورهای اروپایی در همه حوزه‌ها باشد.
روحانی توسعه و تعمیق همکاری های بخش‌های خصوصی، دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی دو کشور را نیز ضروری دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های عظیمی در فناوری های نوین داشته است و توسعه همکاری های مشترک در این حوزه می‌تواند به رشد علمی و فناوری و همچنین گسترش روابط در سایر عرصه ها میان دو کشور کمک کند.
رئیس جمهور در ادامه به موضوع تروریسم و آثار زیانبار آن برای نه تنها کشورهای درگیر بلکه کل منطقه و جهان اشاره کرد و با تبیین ریشه‌های واقعی درگیری‌ها و تروریسم در این منطقه اظهارداشت: در کشورهایی که امروز در منطقه ما درگیر تروریسم و نزاع‌های خونین شده‌اند، قرن‌ها اقوام و مذاهب گوناگون در صلح و صفا کنار یکدیگر زندگی می‌کردند و درگیری‌ها در حقیقت از زمانی آغاز شد که برخی‌ها با شعارهای به ظاهر زیبایی همانند مبارزه با تروریسم و دموکراسی در امور داخلی منطقه دخالت و آتش اختلافات، ترور و وحشت را شعله‌ور کردند.
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت اتحاد همه کشورهای منطقه برای برقراری مجدد آرامش و ثبات و مبارزه مشترک با تروریسم گفت: امریکا و متحدانش با دخالت‌های نابجا در منطقه خطا کردند اما اکنون همه مردم منطقه باید تاوان خطاها و اشتباهات آنها را بپردازند و این فضا، همکاری کشورهای منطقه و چاره‌اندیشی برای پایان دادن به این درگیری ها را ضروری ساخته است.
نخست وزیر بلغارستان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه صوفیه مصمم به توسعه همکاری های همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است، گفت: بلغارستان می‌تواند دروازه ورود ایران به بازار 550 میلیون نفری اروپا باشد و می‌خواهیم روابط دو کشور به جایگاهی ارتقا یابد که در میان دیگر کشورهای منطقه زبانزد شود.
بویکو بوریسف هم با اشاره به اشتراکات و پیوندهای عمیق دو ملت ایران و بلغارستان اظهار داشت: طی دوران فعالیت سیاسی و به ویژه مسئولیتم به عنوان نخست وزیر، به کشورهای مختلفی سفر کرده‌ام اما برای نخستین بار در بلغارستان است که تقریبا همه رسانه‌ها متفق القول روی این نکته تاکید داشتند که سفر به ایران یک سفر تاریخی و بسیار مهم است و این نشان دهنده سطح انتظارات مردم بلغارستان از این سفر و دستاوردهای آن است.
وی با اشاره به حضور شماری از اعضای تیم اقتصادی کابینه و نمایندگان شرکت های بزرگ تجاری و روسای بانک های دولتی و خصوصی کشورش در این سفر گفت: همه امکانات برای توسعه همکاری های اقتصادی تهران صوفیه آماده است.
نخست وزیر بلغارستان افزود: در تلاش هستیم کریدور جدیدی در منطقه ایجاد کنیم تا از طریق آن محصولات ایرانی راحت تر به بازارهای اروپایی برسند.

با اندكي تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان، تاریخ انتشار: 21 تیر 1395، کد مطلب: 196403:www. mizanonline.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین