پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۲۴۰
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۳
کاخ سفید ضمن اعلام تبریک به ترزا می نخست وزیر جدید بریتانیا ابراز اطمینان کرد که وی می تواند روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را مدیریت کند.

شعار سال:

به نقل از رویترز، کاخ سفید روز چهارشنبه به ترزا می نخست وزیر جدید بریتانیا تبریک گفت و اعلام کرد که واشنگتن به توانایی ترزا می برای مدیریت روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اطمینان دارد.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری تاکید کرد: بر اساس اظهارات عمومی که تاکنون از نخست وزیر جدید بریتانیا مشاهده کرده ایم، وی تمایل دارد تا روندی را دنبال کند که با دیدگاه هایی که پیش از باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا ارائه کرده است، مطابقت دارد.

روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما زمانی آغاز خواهد شد که نخست وزیر جدید این کشور ماده 50 معاهده لیسبون را امضا کند. پس از امضای این ماده قانونی، روند 2 ساله خروج بریتانیا از اروپا آغاز می شود.

دیوید کامرون روز چهارشنبه از سمت نخست وزیری استعفا داد و اکنون ترزا می زمام قدرت را در دست گرفته است. ترزا می نیز در نخستین اقدام مهم خود تغییراتی را در کابینه اعمال کرده و در اقدامی تعجب انگیز بوریس جانسون شهردار سابق لندن و از حامیان اصلی برگزیت را به عنوان وزیر خارجه بریتانیا انتخاب کرده است.

مایکل فالون همچنان به مسئولیت های خود به عنوان وزیر دفاع ادامه خواهد داد.


با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 24 تیر 1395، کد مطلب:1129733 : www. tasnimnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین