پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۲۵۶
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۴
پس از ماه‌ها مذاکره، باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا یک طرح جدید را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران ارائه می‌کند.

شعار سال:

به نقل از روزنامه واشنگتن پست، در حالی که جمهوری‌خواهان آمریکا همچنان به هشدارهای خود نسبت به توافق هسته‌ای دولت اوباما با ایران ادامه می‌دهند و آن را یک اشتباه خطرناک کاخ سفید ارزیابی می‌کنند، باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنا در حال آماده کردن طرح جدیدی برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران است.

ولی تاکنون تنها 2 نماینده دموکرات از این طرح حمایت کرده‌اند. طرح کورکر قصد دارد تا تحریم‌های بیشتری را علیه افراد و شرکتهایی وضع کند که در برنامه موشکی ایران مشارکت دارند و با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تلاش‌های مربوط به تهدیدات سایبری و جاسوسی همکاری دارند.

این طرح همچنین قصد دارد تا قانون تحریم‌های ایران را تا سال 2026 میلادی تمدید کند. این طرح پیشنهادی مؤسسات مالی ایران را از هرگونه مبادله مالی و ارزی با دلار آمریکا با یک کشور ثالث منع خواهد کرد.

رایزنی‌های کورکر برای ارائه این طرح جدید از ماهها قبل آغاز شده است. این طرح مانع از آن خواهد شد که رئیس جمهور آمریکا برخی تحریم‌ها را به‌منظور دستیابی به توافقات جدید با تهران، لغو کند. این طرح موجب خواهد شد تا کنگره هر قرارداد جدیدی با ایران را پیش از اجرا، مورد تصویب قرار دهد.

کورکر با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد: می‌خواهیم مطمئن شویم که هیچ رئیس جمهوری نمی‌تواند برخی تحریم‌ها را معاف کند و توافقات بین المللی را بدون اجازه و تصویب کنگره اجرا کند.

98 سناتور آمریکایی سال گذشته به طرحی رأی دادند که بر اساس آن خواستار بازنگری در قرارداد هسته‌ای با ایران شده بودند.

ولی اکثر دموکراتها هنوز این طرح جدید را امضا نکرده‌اند، حتی برخی از مخالفان توافق هسته‌ای با ایران. کورکر قصد دارد تلاش مشترکی را با باب منندز، جو مانچین و همین طور مارکو روبیو برای تصویب نهایی این طرح آغاز کند.

کورکر امیدوار است که دموکراتها نیز در تابستان امسال این طرح را امضا کنند. باب منندز ضمن انتقاد شدید از رویکرد دولت اوباما گفت: دولت به‌طور کلی موضعی را اتخاذ کرده است که با هر چیزی مخالفت می‌کند. آنها به هر طرح پیشنهادی از سوی کنگره "نه" گفته‌اند. آنها دوست دارند تا کنگره را کنار بگذارند.

روزنامه واشنگتن پست همچنین نوشته است: اقدام مجلس نمایندگان آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، یک تلاش نمادین برای زیر سؤال بردن اعتبار توافقنامه هسته‌ای است که یک سال قبل از سوی دولت اوباما به امضا رسیده است. نمایندگان آمریکایی قصد دارند تا با ارائه این طرح‌ها به‌نوعی نشان دهند که رفتارهای غیرقانونی ایران در تناقض با توافق هسته‌ای بوده است.


با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 24 تیر 1395، کد مطلب: 1129663: www. tasnimnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین