پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۲۸۰
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۸
معاون پژوهشی و فناوری وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی با بیان اینکه ادعای سونامی سرطان در کشور ادعای بی‌اساس و بدون مطالعات علمی است گفت: شیوع سرطان در کشور ما از متوسط جهانی بسیار پایین‌تر است.

شعارسال: رضا ملک‌زاده بعدازظهر امروز در حاشیه همایش نشست روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه پنج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر‌اساس مطالعات انجام شده مردان ایرانی در چهل سال گذشته روند افزایشی در بلند قدی داشتند به طوری که اکثر فرزندان از پدرانشان بلند قدتر بودند.

وی ادامه داد:در این زمینه می‌توان امید داشت که قد مردان ایرانی حدود 16 سانتی‌متر نسبت به چهل سال گذشته بلندتر شود.

معاون پژوهشی وزارت بهداشت با بیان اینکه ادعای سونامی سرطان در کشور ادعای بی‌اساس و بدون مطالعات علمی است، گفت: شیوع سرطان در کشور ما از متوسط جهانی بسیار پائین‌تر است به طوری که متوسط جهانی این بیماری 180 مورد در هر 100 هزار نفر و در کشورمان 134 مورد در هر100 هزار نفر است.

ملک‌زاده افزود: در زمینه پیشگیری و درمان سرطان پیشرفت‌های علمی دقیق رخ داده است، افزود: شایع‌ترین مورد بیماری سرطان معده در مردان و سرطان سینه در زنان گزارش شده که استان‌های شمالی کشور در این بیماری پیشتاز هستند.

وی عامل 35 درصد از سرطان‌ها را چاقی شکمی، مصرف دخانیات و رژیم نامناسب غذایی ذکر کرد و گفت: متاسفانه شرایط مناسبی از نظر مصرف دخانیات به ویژه قلیان در جامعه نداریم.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار خبر 24 تیر 1395، کدمطلب: 1130047 ،www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین