پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۲۹۸
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۱
دیمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه با تاکید بر لزوم خودداری از مسامحه بین المللی در مبارزه با تروریسم و ضرورت پایان فوری حمایت خارجی از این پدیده، اعلام کرد که باید با استفاده از قدرت و قاطعیت در برابر تروریست ها اقدام کرد تا نابود شوند.

شعار سال: دیمیتری مدودیف روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی شهر نیس فرانسه و ابراز همدردی با دولت و مردم این کشور، گفت: جامعه جهانی باید متحد شود و به تهدیدهای تروریستی با قاطعیت و فراگیر پاسخ مشترک بدهد.
روزنامه روسی آرگومنتی نیدلی به نقل از مدودیف نوشت: تروریسم هیچ مرزی نمی شناسد و چالش مشترکی برای اروپا و آسیا است و در واقعه تروریستی نیس هم تاکنون حدود 80 نفر که شمار زیادی از آنان گردشگر هستند، کشته شده اند.
نخست وزیر روسیه با بیان اینکه در بین کشته شدگان اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نیز روسیه وجود دارد، اظهار کرد: این رویداد بسیار غمناک است. تروریست ها و حامیان آنها فقط زبان زور می فهمند و باید از همین شیوه نیز برای سرکوب استفاده کرد.
پنجشنبه شب بر اثر ورود یک دستگاه کامیون به داخل مراسم جشن خیابانی روز ملی فرانسه در شهر گردشگری نیس هنگام آتش بازی، 77 نفر جان خود را از دست داده اند و صدها نفر زخمی شده اند که حال 15 تن آنان وخیم اعلام شده است.
چند شهر فرانسه بویژه پاریس تاکنون شاهد وقایع مختلف تروریستی با ده ها کشته بوده که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته است.
اعضای این گروه همراه دیگر گروه های تروریستی افراطی چند ملیتی با استفاده از حمایت چند کشور غربی عربی ضد سوری از جمله آمریکا، عربستان، انگلیس و در مواردی نیز فرانسه تسلیح و برای سرنگونی حکومت سوریه به این کشور اعزام شدند که اکنون افزون بر اشغال مناطقی از خاک این کشور و عراق و قتل عام ده ها هزار نفر در عملیات جنگی و تروریستی، کشورهای اروپایی را نیز هدف گرفته اند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی، تاریخ انتشار 25 تیر95 ، کد مطلب: 82149659: www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین