پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۳۳۱
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷
مدیرعامل شرکت دانمارکی «نوو نور دیسک» از ساخت کارخانه ای در ایران برای تولید داروی نوین دیابت به نام «ویکتوزا» (VICTOZA) خبر داد.

شعار سال:

«جم اوزنج» روز جمعه در حاشیه دومین همایش بین المللی یک روزه «دیابت و درمان های مبتنی بر داروهای نوین (اینکرتین) در هتل اوین در جمع خبرنگاران افزود: قرارداد ساخت این کارخانه در ایران از یکسال پیش بسته شد و قرار است پس از احداث آن، تولید دارو با استفاده از تکنولوژی های نوین انجام شود.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه قرار است تا چه میزان دارو در کشور تولید شود و آیا محدودیتی در ارائه تکنولوژی به ایران در تولید آن وجود دارد؟ گفت: ایران هفتمین کشوری است که این شرکت در آن کارخانه می خواهد بسازد؛ ما بدون محدودیت در تامین مواد اولیه، اقدام به تولید دارو و نیز ارائه تکنولوژی های لازم خواهیم کرد.
مدیرعامل این شرکت دانمارکی، هدف از تولید داروی دیابت در کشور ایران را کمک به پنج میلیون ایرانی مبتلا به دیابت ذکر کرد و افزود: تصمیم داریم تولید دارو را در ایران به حدی برسانیم تا جوابگوی همه بیماران باشد و آنان بتوانند از این دارو استفاده کنند.
وی، داروی هورمن رشد را از دیگر داروهای تولید شده در این شرکت دانمارکی بیان کرد و افزود: اکنون برنامه ای برای تولید این دارو در ایران نداریم و هدف ما تولید داروی «ویکتوزا» است.
وی یادآورشد: ما همکاری درباره درمان دیابت با ایران را از 10 سال گذشته آغاز کرده ایم.
جم اوزنج، ادامه داد: تاکنون با نماینده فعال در ایران همکاری می کردیم اما اینک قرار شده تا بصورت مستقل با ساخت کارخانه ای در منطقه کردان، اقدام به تولید داروی نوین «ویکتوزا» کنیم.
وی اضافه کرد: این کارخانه در بخش زمین های هلدینگ بنیاد برکت به مساحت 40 هزار مترمربع که خریداری شده و از ماه رمضان امسال در اختیار ما قرار گرفته است، ساخته می شود.
به گفته وی، همچنین قرار است 160 نفر پرسنل که اغلب آنها ایرانی هستند بصورت مستقیم و غیرمستقیم در این کارخانه استخدام شوند.
این مدیر شرکت دانمارکی افزود: منابع مالی ساخت این کارخانه به طور کامل از سوی منابع خارجی تامین خواهد شد و اکنون کلنگ ساخت نیز زده شده است.
در این همایش بیش از 300 پزشک متخصص ایرانی و خارجی حضور دارند.
شرکت «نوو نورا دیسک» در 97 کشور دنیا شعبه دارد و ایران هفتمین کشوری است قرار است این شرکت در آن کارخانه تولید داروی دیابت احداث کند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار25 تیر 95 ، کد مطلب:82149718: www.irna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین