پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۳۳۵
تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری ‏بر ضرورت اقدام جهانی و یکپارچه برای غلبه بر تروریسم تاکید کرد و گفت: جهان که دغدغه مبارزه با ترور دارد، باید این چندگانگی را به مخالفت مطلق با ترور تبدیل کند.

شعار سال:

حمید ابوطالبی روز جمعه در یادداشتی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، نوشته است: واقعا رنج آور است، در میان قساوت و وحشت، بوی خون شنید؛ و در فضای تیره و تار جنایت،شاهد انباشته شدن کشته ها بود؛ و برای رهایی ازمرگ، بی هدف ازصحنه گریخت.
‏وی ادامه داده است: جنایت تروریستی نیس در روز ملی که نماد وحدت ، افتخار و ارزش های باستیل است، جهان را تکان داد؛ باید در غم مردم فرانسه شریک و همراه درد و رنج آنان بود.
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری اضافه کرده است: ‏اکنون ترور ابزار پیشرفته خود را به کناری نهاده و به ساده ترین روشها دست به جنایت و کشتار می زند؛ مبارزه با این دگردیسی فقط یکپارچگی جهانی را می طلبد.
‏ابوطالبی با بیان این که ترور، شرق و غرب، خاورمیانه واروپا، پاکستان و افغانستان ،ترکیه، سوریه و یمن نمی شناسد، افزوده است: نمی توان برخی را محکوم کرد، بعضی را حمایت و تعدادی را تشویق.
‏جهان که دغدغه مبارزه با ترور دارد، باید این چندگانگی را به مخالفت مطلق با ترور تبدیل کند؛ بدون اقدامی جهانی و یکپارچه نمی توان بر ترورغلبه کرد.
‏وی در این یادداشت، تصریح کرده است: دولت فرانسه نیز باید درجهت احترام به آرمان های ملت آزاداندیش خود یعنی مبارزه قاطع با ترور، سیاست تروریست خوب و بد را به تاریخ بسپرد.«باور کنیم مقابله با ترور باید با همه انواع و اشکال آن باشد.»
 در پی حمله تروریستی شب گذشته در شهر نیس فرانسه بیش از 84 نفر از شهروندان فرانسوی جان خود را از دست دادند و دهها نفر مجروح شدند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار25 تیر 95 ، کد مطلب:82149778: www.irna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین