پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۵۵۹
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۸
رئیس جمهور فرانسه اظهار کرد،‌ انتظار دارد در پی کودتای نافرجام اخیر در ترکیه یک دوران سرکوب در این کشور وجود داشته باشد.

شعار سال: نیروهای وفادار به دولت ترکیه به نظر می رسد که مجبور به سرکوب باقی مانده‌های تلاش اخیر برای کودتای نظامی که بعد از پاسخ مردم به فراخوان اردوغان برای ریختن به خیابانها ناکام ماند شوند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه در پی بازدید از مرکز بحران وزارت امور خارجه فرانسه گفت: ما خواهیم دید که وضعیت در ترکیه چگونه خواهد بود. اگر رئیس جمهور این کشور کاملا کنترل اوضاع را پس بگیرد که از نظر من این گونه خواهد بود ما دورانی از آرامش قابل ملاحظه را خواهیم داشت اما احتمالا در این دوران سرکوب‌هایی صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: می‌توانم تصور کنم که برخی از عناصر ارتش ترکیه باید نسبت به آنچه که انجام دادند و یا حتی نسبت به آنچه که در انجامش کوتاهی کردند پاسخگو باشند.

ژان مارک آیرو، وزیر امور خارجه فرانسه نیز گفت امیدوار است دموکراسی در ترکیه در پی این کودتا همچنان زنده بماند.

آیرو در بیانیه ای اظهار کرد: مردم ترکیه با دفاع از نهادهای کشورشان شجاعت و بلوغ فراوانی را نشان دادند.

در ادامه این بیانیه تصریح شد: فرانسه امیدوار است که آرامش سریعا به ترکیه بازگردد. کشور ما امیدوار است که دموکراسی در ترکیه پس از این آزمون به شکلی تقویت شده بیرون بیاید و آزادی های بنیادین کاملا در این کشور رعایت شوند.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري ايسنا، تاریخ انتشار: 27 تير 1395، کد مطلب: 95040115374:www. isna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین