پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۶۹۶
تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۷
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: ایران، اقدامات جدی در مبارزه با تروریسم به اجرا درآورده است.

شعار سال: علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که به دعوت مقامات عالی سنگاپور و مالزی به این دو کشور سفر کرده است روز دوشنبه 28 تیرماه در کنفرانس مهاجران آسیایی با عنوان "رشد از راه تعامل"فرصت جنوب آسیا" در سنگاپور که انصاری سفیر کشورمان در سنگاپور نیز حصور داشت سخنرانی کرد.

در ابتدای مراسم رییس کنفرانس با اشاره به حضور ولایتی مشاور مقام معظم رهبری و وزیر خارجه اسبق ایران در مراسم از تلاش های وی در توسعه همکاری ها و همگرایی آسیایی و همچنین توسعه همکاری های دو جانبه ایران و سنگاپور تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم که نخست وزیر سنگاپور و تعدادی از مقامات کشورهای منطقه حضور داشتند ، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان مقدمه به مشکلات جامعه بشری اشاره کرد و گفت :فقر، توسعه نیافتگی، عدم امنیت،یکجانبه گرایی و افراط گرایی از جمله مشکلات جامعه بشری است و برخی کشورهای آسیایی نیز با این مشکلات مواجه هستند و همین موضوع ضرورت توجه به همگرایی منطقه ای ، توسعه همکاری ها برای دستیابی به امنیت پایدار، مبارزه با افراط گرایی و تروریسم و دستیابی به اهداف رشد و توسعه یادآور می شود و این مهم با توجه به اشتراک فراوان کشورهای این.منطقه بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد.

ولایتی با اشاره به سیاست های جمهوری اسلامی ایران در رسمیت بخشیدن به مرزها، حاکمیت قانونی کشورها و احترام به آرای مردم در انتخاب دولت های قانونی خود تصریح کرد: ایران به عنوان کشوری با دارابودن امنیت پایدار در کنار منطقه ای آشوب زده با ظرفیت های فراوان و بی نظیر با هرگونه خشونت، افراط گرایی و بروز و ظهور هر گونه تروریسم مبارزه کرده و با تغییر حکومت های قانونی را با استفاده از قدرت ، نیروی نظامی، کودتا و هرگونه خشونت و تجزیه طلبی مانند آنچه در یمن، سوریه ، عراق و برخی دیگر از کشورها به وقوع می پیوندد مخالف است.

وی تاکید کرد: ایران به عنوان کشوری آسیب دیده از مظاهر تروریسم و افراط گرایی اقدامات جدی را در مبارزه با اینگونه جریانات به اجرا دراورده و خواهان همکاری های بیشتر کشورهای آسیایی در این زمینه می باشد.

ولایتی با اشاره به ظرفیت های فراوان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در کنار امنیت و ثبات گفت: ایران در تلاش برای توسعه مناطق آزاد اقتصادی به ویژه در مکران و چابهار به عنوان دو منطقه با اهمیت بین المللی با توانمندی های فراوان اقتصادی است و بستر مناسبی را برای همکاری در کشورهای آسیایی می تواند فراهم کند و آمادگی برای توسعه این همکاری ها وجود دارد ضمن آن که توسعه همکاری ها در خصوص احیاء جاده ابریشم نیز می تواند در تحکیم و تعمیق همکاری های آسیایی مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه به دلایلی که بیان شد در منطقه آسیا شاهد بی خانمانی و مهاجرت اجباری شهروندان هستیم و این پدیده ناخوشایند تنها با توسعه همکاری ها و مقابله با خشونت، جنگ و دستیابی به توسعه و رشد، گفتگوی فرهنگ ها و تمدن ها امکان درمان خواهد داشت.

در ادامه برنامه ولایتی با حضور در جایگاه به سوالات مربوطه پاسخ گفت.

این همایش دو روزه دوشنبه و سه شنبه 28 و 29 تیرماه در سنگاپور با حضور شخصیت هایی همچون 'لی هسین لونگ' معاون نخست وزیر سنگاپور ، 'رانیل ویکرمیسینگ' نخست وزیر سریلانکا، 'ویویان بالاکریشنان' وزیر امور خارجه سنگاپور، 'نیتین گادکاری' وزیر حمل و نقل جاده ای و بزرگراه های هند، 'اس. ایسواران' وزیر صنعت و تجارت سنگاپور، 'چاندرا بابو نایدو' سروزیر 'آندرا پرادش' هند، 'ایندرانی راجا' وزیر ارشد وزارت دارایی و قانون سنگاپور، 'مانگالا ساماراویرا' وزیر امور خارجه سریلانکا ، 'تارمان شانموگاراتنام' معاون هماهنگی نخست وزیر سنگاپور در سیاست های اجتماعی و اقتصادی'گوپینات پیلای' رئیس موسسه مطالعات جنوب آسیا ، 'سوبراتا میترا' مدیر این موسسه و بیش از 100 نفر از اندیشمندان ، فعالان اقتصادی برجسته جهانی از کشورهای ژاپن، هند، سنگاپور، هنگ کنگ، مالزی، انگلستان، پاکستان و استرالیا در مرکز همایش های 'رافلس سیتی' در حال برگزاری است .

وی یکشنبه شب نیز در برنامه ضیافت شام محبوبانی سفیر اسبق سنگاپور در سازمان ملل و رییس مرکز تحقیقات این کشور حضور یافته و در خصوص همکاری های مشترک در زمینه تحقیقات استراتژیک به بحث و تبادل نظر پرداخت.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاري باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: 28 تير 1395، کد مطلب: ۵۶۹۶۷۹۹:www. yjc.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین