پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۱۸
تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱
یک فعال دانشجویی در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه از موضع‌ منفعلانه وزارت خارجه در مقابل جنایات در کشمیر انتقاد کرده و خواستار اقدام قاطع این وزارتخانه در مقابل این جنایات شد.

شعارسال: علیرضا احمدی دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در نامه‌ای به ظریف از موضع‌ منفعلانه وزارت خارجه در مقابل جنایات در کشمیر انتقاد کرده و خواستار اقدام قاطع این وزارتخانه در مقابل این جنایات شد.

احمدی در ابتدای این نامه نوشت: 9 روز از شروع درگیری‌ها میان مردم مسلمان و مظلوم کشمیر با نیروهای نظامی هند می‌گذرد و متاسفانه هیچ اقدامی در این باره از سوی وزارت‌خانه متبوع جناب عالی منعکس نشده است. این در حالی است که تا کنون حدود 1500 نفر از مسلمانان ساکن کشمیر کشته یا زخمی شده‌اند و با مشکلات جدی دارویی و غذایی مواجه‌اند و فشارهای نیروهای نظامی هند بر این مردم بی پناه نیز رو به افزایش بوده و خشونتها بیشتر شده است.

در ادامه این نامه تاکید شد: علاوه بر وجدان انسانی که هر شخصی را نسبت به این حوادث متالم و دردمند می‌کند؛ برادری اسلامی به حکم قرآن کریم و دلبستگی این مردم مظلوم به آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی ایران و علاقه زائدالوصف آنان به امام راحل (ره) و رهبرمعظم انقلاب، کوچک‌ترین بهانه‌ای را برای سکوت و بی‌توجهی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران به این جنایت انسانی باقی نمی‌گذارد.

احمدی در ادامه این نامه تصریح کرد: متاسفانه عملکرد و رهیافت سیاست خارجی دولت محترم در سه سال گذشته بسیاری از دوستداران و حامیان انقلاب اسلامی در منطقه و جهان را دلسرد کرده است و حتی سایر نهادها مجبور به انجام برخی از اقدامات ضروری به جای وزارت‌خارجه در این زمینه شده‌اند.

در ادامه این نامه تصریح شد: اکنون که ابعاد این جنایت در حال گسترش است و سکوت مجامع بین‌المللی نیز از سویی دیگر فریادهای تظلم‌خواهی این مردمان شریف را در هیاهوی رسانه‌ای خاموش کرده است رسالت دستگاه دیپلماسی را در دفاع از ستمدیدگان منطقه کشمیر چندین برابر کرده است لذا از جنابعالی و دستگاه تحت نظرتان می‌خواهیم که به طور جدی و هر چه سریعتر نسبت به این حادثه ورود کرده و از حق برادران و خواهران مسلمانمان در منطقه کشمیر دفاع کنید که بیش از این سکوت و تعلل قابل پذیرش نیست. در پایان این نامه برای موفقیت هر چه بیشتر جناب عالی در انجام وظایف و ادای دین در حوزه مسئولیتتان از خداوند منان طلب توفیق می‌کنم.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار خبر 29 تیر 1395، کدمطلب: 3717669 ،www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین