پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۳۹
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: در روند مذاکرات هسته‌ای از حقوق هسته‌ای کشور حراست و حقوق ملت تثبیت شد و به پیشرفت‌هایی هم در این عرصه دست یافتیم.

شعارسال: به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور روز سه‌شنبه در مراسم معارفه معاون جدید حقوقی، دستیار رئیس‌ جمهوری در امور حقوق شهروندی و رئیس جدید دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور، گفت: هنگامی که آقای روحانی به عنوان یک حقوقدان به ریاست جمهوری برگزیده شدند، یکی از ویژگی‌هایی که در ذهن مردم پررنگ شد این بود که در این دولت، از حقوق مردم بیشتر حراست خواهد شد.

رئیس دفتر رییس‌جمهور با بیان اینکه کارنامه دولت در حراست از حقوق مردم، طی ۳ سال گذشته افتخارآفرین بوده است، گفت: در مسیر دستیابی به استقلال، عزت و رفاه اقتصادی ضروری است مراقبت شود تا عدالت اجتماعی نیز محقق و گسترش یابد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با طرح این پرسش که آیا عدالت همراه با پیشرفت می‌خواهیم یا همراه با توقف؟، اظهار داشت: دستور کار کشور از سوی مقام معظم رهبری، عدالت همراه با پیشرفت عنوان شده است. بر این اساس باید هم مسیر دستیابی به استقلال، عزت و رفاه اقتصادی را طی کنیم و هم مراقب باشیم که در این مسیر عدالت اجتماعی نیز محقق شود.

نهاوندیان تصریح کرد: در همین راستا و در روند مذاکرات هسته‌ای از حقوق هسته‌ای کشور حراست شد، حقوق ملت تثبیت شد و به پیشرفت هایی هم در این عرصه دست یافتیم. در کنار آن نیز با رفع تحریم‌ها، عدالت برای حق حضور برابر در عرصه جهانی به دست آمد و همین رویکرد باعث شده که حراست و صیانت دولت از حقوق ملت، مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با تقدیر از تلاش‌های الهام امین‌زاده، گفت: ارتقاء عملکردی این معاونت و ارتباط سازنده با دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها، ارایه آموزش‌ها و ترویج حقوق و حضور مؤثر و سازنده در کمیته ماده ۷۶ قانون برنامه برای حذف مقررات مزاحم رونق محیط کسب و کار، از جمله اقدامات ارزنده ای است که انجام شده و باید با قوت و جدیت ادامه پیدا کند.

وی در ادامه گفت: معاونت حقوقی بُعد حقوقی قوه مجریه را نمایندگی می‌کند و این نکته مهمی است که باید با راهبری حجت‌الاسلام انصاری با قوت به پیش برود تا مجموعه حقوقی همه سازمان‌ها و نهادها، با پیشرانی این معاونت عرصه تقنین و تنقیح را شفاف و هدفمند کنند.

نهاوندیان با بیان اینکه انباشت قوانین، مردم‌ و حتی مجریان را کلافه و سردرگم می‌کند، گفت: با توجه به دعاوی که درباره اموال و املاک عمومی و دولتی مطرح می‌شود، هرگونه کوتاهی در حراست عالمانه و هوشمندانه از حقوق عمومی و بیت‌المال منجر به تعدی به حقوق مردم و بیت‌المال می‌شود.

نهاوندیان حراست از عزت و حیثیت مدیریت کشور را نیز حراست از حقوق مردم عنوان و اضافه کرد: حراست از امکان خدمتگزاری مسئولان، نوعی حراست از حقوق مردم است.

رئیس دفتر رییس جمهور تأکید کرد: تلاش‌ها و خدمات صادقانه، عالمانه و بردبارانه حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری در دوران تصدی معاونت امور مجلس و همکاری‌هایی که در سمت جدید معاون حقوقی با معاونت امور مجلس خواهند داشت، قطعاً مجموعه معاونت حقوقی و معاونت امور مجلس ریاست جمهوری را یک گام به پیش خواهد برد.

وی انتصاب امین‌زاده به سمت دستیار رئیس‌ جمهور در امور حقوق شهروندی را بیانگر اهمیت جایگاه حقوق شهروندی نزد رییس جمهوری برشمرد و خاطرنشان کرد: این انتصاب و شکل گیری یک مدیریت پیگیر و متمرکز برای گسترش مفهوم حقوق شهروندی ، هماهنگی و پیگیری وظایف دستگاه‌ها در ارتباط با این حقوق، نشانگر اهمیت ویژه ای است که بحث حقوق شهروندی برای رئیس جمهوری دارد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور، جنبه دیگری از حراست از حقوق مردم را ایجاد ساز و کاری برای دریافت نظرات مردم و بازخورد عملکرد و اقدامات دولت و مجموعه دستگاه اجرایی برشمرد و با اشاره به انتصاب سید علیرضا آوایی به عنوان رئیس جدید دفتر بازرسی ویژه رییس جمهوری تصریح کرد: دفتر بازرسی رئیس‌ جمهوری وظیفه حراست از حقوق مردم را برعهده دارد تا مشخص شود آیا دستگاه‌های مختلف اجرایی به درستی عمل می‌کنند؟

نهاوندیان گفت: دفتر بازرسی ویژه چشم و گوش امین رئیس‌ جمهوری است تا خدای ناکرده صدایی ناشنیده و خطایی نادیده نماند. این دفتر مسئولیت دارد اگر جایی غفلتی رخ داد، پیگیری شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور همچنین در این مراسم از خدمات حجت‌الاسلام شوشتری در دفتر بازرسی ویژه رییس‌ جمهوری تشکر کرد.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: 29تیر1395، کدخبر: 3718424: www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین