پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۵۹۷
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
سخنگوی دولت کره شمالی به صراحت اعلام کرد که آزمایش موشک میان بُرد از سوی آمریکا و طرحهای واشنگتن برای استقرار جتهای جنگنده پیرامون شبه جزیره کره «جنگ سرد جدیدی را در منطقه به راه می اندازد».

شعارسال: سخنگوی دولت کره شمالی به صراحت اعلام کرد که آزمایش موشک میان بُرد از سوی آمریکا و طرحهای واشنگتن برای استقرار جتهای جنگنده پیرامون شبه جزیره کره «جنگ سرد جدیدی را در منطقه به راه می اندازد».

 یک سخنگوی دولت کره شمالی روز پنج شنبه به صراحت اعلام کرد که آزمایش موشکی اخیر آمریکا و طرحهای این کشور برای استقرار جتهای جنگنده اف-۳۵ و سایر تجهیزات نظامی تهاجمی گرداگرد شبه جزیره کره اقداماتی «خطرناک» است که «جنگ سرد جدیدی را در منطقه به راه می اندازد».

بنا به گزارش خبرگزاری مرکزی کره وابسته به دولت کره شمالی، سخنگوی وزارت خارجه این کشور با اشاره به تحرکات نظامی آمریکا در منطقه اظهار داشت که موضع پیونگ یانگ در خصوص حل و فصل تمام موضوعات از طریق گفتگو و مذاکره تغییری نیافته است اما «گفتگو در کنار تهدیدات نظامی مورد علاقه کره شمالی نیست».

این دیپلمات کره شمالی در ادامه سخنان خود گفت: «تحرکات خطرناک و غیرمعمول نظامی در شرف انجام است که این امر می تواند یک جنگ سرد جدید را در شبه جزیره کره و در منطقه راه بیاندازد».

افزون بر آن، خبرگزاری مرکزی کره نیز در بیانیه ای با تکرار اعتراض کره شمالی نسبت به واردات تسلیحات پیشرفته از سوی کره جنوبی همچون جتهای پنهان کار اف- ۳۵، آن را «اقدامات تحریک آمیز و بسیار خطرناک» خواند.

گفتنی است گفتگوها در سطوح مقدماتی میان آمریکا و کره شمالی قرار است به زودی آغاز شود. «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» همتای کره شمالی وی ماه ژوئن در مرز میان دو کره با یکدیگر دیدار و بر سر شروع مجدد گفتگوها توافق کردند.

در همین ارتباط، «استفان بیگن» فرستاده آمریکا که رهبری مذاکره با کره شمالی در سطوح مقدماتی را عهده دار است، از روز سه شنبه در سئول، پایتخت کره جنوبی بسر می برد. وی در این باره گفت: «ما [آمریکا] به محض اعلام آمادگی همتایان خود در کره شمالی آماده مشارکت هستیم».


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ،تاریخ انتشار: 31مرداد98،کدخبر: 4698688،www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین