site traffic analytics حتی یک مورد فلج اطفال در پنج سال گذشته گزارش نشده است | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۱۶۵۴
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
معاون بهداشت وزیر بهداشت با تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه حذف بیماری‌های واگیر گفت: در آستانه حذف مالاریا و سرخک هستیم و در پنج سال گذشته حتی یک مورد فلج اطفال گزارش نشده است.

شعار سال: علیرضا رئیسیگفت: در حوزه بیماری‌های غیرواگیر اقدامات بسیار خوبی در شش سال گذشته انجام شده که مورد تقدیر سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و همواره این نهاد بین‌امللی از ایران به عنوان یک کشور پیشرو تقدیر کرده است.

وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در دولت یازدهم و دوازدهم، ایرانگواهی تصدیق مهار تراخم را در حوزه بیماری‌های واگیر دریافت کرد. در آستانه حذف مالاریا و سرخک در کشور هستیم و خوشبختانه در پنج سال گذشته، حتی یک مورد فلج اطفال گزارش نشده است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: در حوزه زیرساخت‌های حوزه بهداشت در سطح روستاها و حاشیه شهرها، کارهای بسیار بزرگ و درخشانی انجام شده و زیرساخت‌های بسیار مناسبی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: تحت پوشش قرار گرفتن بیش از هشت میلیون نفر ایرانی که فاقد بیمه بودند در این دولت اتفاق افتاد که از دستاوردهای بزرگ حوزه سلامت است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اخیرا در پیامی، تلاش‌های دولت ایران در حوزه بهداشت و سلامت را ستود.

وی در این پیام نوشت: «معتقد هستیم که ایران یکی از کشورهایی است که با راهبری خود، بهترین عملکرد را در پیشگیری و مدیریت بیماری‌های غیرواگیر در سطح جهان با اجرای بیشترین تعداد مداخله های برتر توصیه شده سازمان جهانی بهداشت، داشته است.»

در ادامه این پیام آمده بود: «تبریک خود را به رهبر عظیم الشان جمهوری اسلامی ایران و وزیر عالی مقام بهداشت، جناب آقای دکتر سعید نمکی، برای نیل به این دستاورد ممتاز، عرضه می دارم. شما ایران را در مسیری پایدار برای رسیدن به هدف توسه پایدار برای کاهش بیماری‌های غیرواگیر و بهداشت روان، قرار داده اید.»

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین، تاریخ 15 شهریور 98، کد مطلب: 1296933: www.khabaronline.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین