پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۵۳۶۸۶
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
پیرو شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و طبق فرمایشات حضرت آقا، مردم منتظر انتقام سخت از عاملان،آمران و مسببان این جنایت تروریستی هستند. با توجه به عدم شفافیت و جهت گیری های خاص در بیانیه شورای عالی امنیت ملی و به جهت پرهیز از تصمیمات هیجانی، بنظر می رسد که بتوان این مهم را در سخنان مدیران نظام ، کدیابی نمود. بر این قاعده، صحبت های برخی از مسئولین، در گزارش زیر، ارایه شده است.

شعار سال: پیرو شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و طبق فرمایشات حضرت آقا، مردم منتظر انتقام سخت از عاملان،آمران و مسببان این جنایت تروریستی هستند. با توجه به عدم شفافیت و جهت گیری های خاص در بیانیه شورای عالی امنیت ملی و به جهت پرهیز از تصمیمات هیجانی، بنظر می رسد که بتوان این مهم را در سخنان مدیران نظام ، کدیابی نمود. بر این قاعده، صحبت های برخی از مسئولین، در گزارش زیر، ارایه شده است.

ظریف:

تعداد بازدید : 14

هر زمان و هرجور خودمان صلاح بدانیم به اقدام آمریکایی‌ها پاسخ خواهیم داد
 اسیر شانتاژ آمریکایی‌ها نمی‌شویم

 

سردار دهقان، مشاور فرمانده معظم کل قوا:

 

تعداد بازدید : 11


مقابله به مثل معنی ندارد
همه منتظر پاسخ به اقدام زشت و پلید و احمقانه ترامپ باشند

 

 

تعداد بازدید : 13

 

پاسخ‌های جالب و دقیق پیروز مجتهدزاده به فرافکنی‌های مجری بی بی سی

 

تعداد بازدید : 10

دکتر ولایتی: از این پس تاریخ منطقه به گونه‌ای دیگر رقم خواهد خورد. ویتنام دیگری در انتظار آمریکاست اگر منطقه را ترک نکند.

تخت روانچی پاسخ به ترور سردار سلیمانی را نظامی دانست

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی گفت قطعا پاسخ اقدام نظامی، نظامی خواهد بود.

مجید تخت روانچی شامگاه جمعه (به قت محلی) در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان افزود: آمریکایی‌ها با یک اقدام نظامی، یکی از فرماندهان ارشد ایران را به شهادت رسانده‌اند.
وی ادامه داد: اینکه توسط چه کسانی، چه زمانی و در کجا این پاسخ داده خواهد شد، باید شاهد آن باشیم.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به این سوال که آیا نمادی از جنگ را می‌بینید، گفت: در واقع، آن یک اقدام جنگی از سوی آمریکا علیه مردم ایران بود. آمریکا یک جنگ اقتصادی را از ماه مه سال ۲۰۱۸ وقتی که ترامپ از برجام خارج شد، علیه مردم ایران آغاز کرده است.

تخت روانچی افزود: آن‌ها سیاست فشار حداکثری را علیه مردم ایران آغاز و فشار زیاد اقتصادی را بر ایران وارد کردند و تا به امروز ادامه داده اند.

وی ادامه داد: شامگاه گذشته، آن‌ها با ترور یک سردار محبوب ما، فصل جدیدی را گشودند. او نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشور‌های منطقه معروف بود. همانطور که گفتم این فصل جدید معادل گشودن یک جنگ علیه ایران است.

سفیر ایران در پاسخ به این سوال که ترامپ گفته این حمله برای جلوگیری از جنگ و نه شروع جنگ بوده است، اضافه کرد: باور ندارم که آمریکا اقدامی را برای متوقف کردن جنگی انجام بدهد.

تخت روانچی تاکید کرد: اگر پمپئو باید برای ادعای اینکه قرار بوده است حمله‌ای صورت گیرد، مدارک و شواهد ارائه دهد. مطمئنم که او هیچ سند محکمه پسندی در این زمینه ندارد.

وی در پاسخ به اینکه رهبر عالی انقلاب از "انتقام سخت در انتظار جنایتکاران" سخن گفته اند و آن‌ها هم کسانی نخواهند بود، جز آمریکایی ها. آیا این به معنای اعلان جنگ نیست، گفت: آمریکایی‌ها مدت‌ها است که جنگ با ایران را آغاز کرده اند. نه تنها جنگ اقتصادی که با ترور فرمانده ارشد ایران را که نه تنها در کشور ما بلکه در منطقه محبوب بود، فراتر از آن رفته اند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد افزود: نمی‌توانیم چشمان خود را بر آنچه که شب گذشته اتفاق افتاد، ببندیم. یقینا انتقام گرفته خواهد شد و انتقام سختی خواهد بود. ایران بر اساس انتخاب خود اقدام خواهد کرد و اینکه چه زمانی رخ می‌دهد، به تصمیم ایران مربوط است.

تخت روانچی اظهار کرد: آمریکا از ماه مه سال ۲۰۱۸ جنگ اقتصادی را آغاز کرد و شامگاه گذشته، جنگ نظامی را با اقدام تروریستی علیه سردار ارشد ما شروع کرد. ما ساکت نخواهیم نشست و باید با چشمان باز اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: قطعا پاسخ یک اقدام نظامی، نظامی خواهد بود.
 
هشدار سردار ابوحمزه به آمریکایی‌ها: ۳۵ نقطه از مواضع حیاتی‌تان در تیررس ما قرار دارند/ قطعاً و یقیناً تقاص خواهید داد

فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: ۳۵ نقطه از مواضع حیاتی آمریکا در غرب آسیا را شناسایی کردیم و در تیررس ما قرار دارند.

سردار غلامعلی ابوحمزه جمعه شب در مراسم گرامیداشت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در حسینیه ثارالله کرمان بیان داشت: شهادت سپهبد، شهید پاسدار حریم ولایت و امامت حاج قاسم سلیمانی و شهید جعفری از یاران صدیق امت و امام را تبریک و تسلیت عرض می‌کنم؛ ان شاالله راه ایشان را در شرایط کنونی به نحو احسن ادامه دهیم.

وی به ویژگی‌های سردار قاسمی اشاره کرد و افزود: ایشان یک اسوه بودند و اگر بخواهیم راه و هدف ایشان را دنبال کنیم می‌فهمیم که چگونه به این مقام رسیده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با ذکر این سوال که چرا یک فرزند پرورش یافته در روستای قنات ملک و در خانواده‌ای انقلابی به ثمر رسیده و باعث دفاع از اسلام و امت بزرگ اسلامی می‌شود؟ گفت: چرا یک پاسدار در دوران دفاع مقدس از مربیگری شروع می‌کند و به قدری پیش می‌رود که به فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله می‌رسد؟ چرا فرماندهی حاج قاسم بعد از دوران دفاع مقدس ادامه می‌یابد؟ چرا حاج قاسم وقتی آمریکایی‌ها در افغانستان حضور پیدا می‌کنند به کمک مجاهدان افغانی می‌رود؟

وی ادامه داد: نقش حاج قاسم در جنگ ۳۳ روز، ۲۲ روزه، ۴۸ ساعته و… چیست؟ نقش حاج قاسم در بیرون راندن داعش در سوریه و عراق چیست و چرا زمانی که حاج قاسم وارد می‌شود جبهه مقاومت، زینبیون، فاطمیون و حشدالشعبی شکل می‌گیرد؟ چه چیزی باعث این حرکت‌های عظیم در کشور‌ها می‌شود که با حضور قاسم سلیمانی به خودباوری می‌رسند و چه نقشی را در وحدت نیرو‌های مجاهد ایفا می‌کنند و چه نقشی در شکست اسرائیل آمریکا و… دارند نقش حاج قاسم در شکل گیری جهاد مقاومت ایستادگی و مقاومت در بین ملت‌های مسلمان که بدیل است چگونه شکل گرفته است؟

آشنایی با گوشه‌ای از ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی

ابوحمزه تصریح کرد: همه ما داغدار این سردار مؤمن و مجاهد ولایی هستیم، اما در کنار این تحصن و حرکت‌های عظیم تمام آن چیزی که در حال حاضر ملت ما و مردم عزیز مسلمان و ملت ولایی ما باید به آن توجه کنند ویژگی‌های این فرد است که از قنات ملک آغاز شده و تا به اینجا رسیده است. تبلور و تجلی رشادت و فداکاری این فرد انقلابی را طی ۴۱ سال مشاهده می‌کنیم.

وی به ویژگی‌های حاج قاسم اشاره کرد و یادآور شد: اولین و مهمترین ویژگی ایشان این بود که بسیار مطالعه گر بود و از هر فرصتی استفاده می‌کرد تا اسلام و شخصیت ائمه هدی را بهتر بشناسند تا بتوانند در تصمیم‌گیری‌ها بهتر عمل کنند.

سردار ابوحمزه گفت: شهید حاج قاسم مهمترین اقدامی که در دستور کار داشت این بود که اسلام ناب را خوب بشناسد که در سخنرانی‌ها حاج قاسم می‌توان آن را شناخت و عمق آن را دقیقاً مشاهده کرد.

فرمانده سپاه ثارالله کرمان عنوان داشت: از ویژگی‌های بارز این شهید اطاعت از ولایت مطلقه فقیه است چه در زمان امام راحل و چه در زمان رهبر معظم انقلاب آن چیزی که وی را محبوب دل‌ها کرده به دلیل تابعیت و اطاعت از ولایت فقیه است و شهید حاج قاسم این را به بهترین وجه در ۴۱ سال به نمایش گذاشته است.

سردار سلیمانی راه و هدف دشمنان را کاملاً می‌شناخت

وی افزود: نکته سوم بصیرت دشمن شناسی ایشان است لذا راه و هدف دشمن را کاملاً می‌شناخت، زیرا انسان‌های بصیر آینده را کاملاً می‌شناسند و بر اساس آن پیش بینی می‌کنند و بر اساس آن بیان کرد که سه ماه بعد داعش شکست خواهد خورد.

فرمانده سپاه ثارالله به ویژگی دیگر ابوحمزه اشاره کرد و یادآور شد: اخلاص و کار برای خدا از ویژگی‌های دیگر این شهید بزرگوار است و شما در همه جلسات و در فرماندهی قدس سپاه یک نکته نمی‌بینید که بگوید «من»، بلکه همیشه توفیقات را از برکت ائمه اطهار (ع) و… می‌دانست، زیرا همه چیزش برای خدا بود. انسان هر کاری را که می‌خواهد انجام دهد باید برای خدا باشد و حاج قاسم این چنین بود. خداوند قلب حاج قاسم را به نور الهی منور کرده بود، زیرا قلبش برای خدا می‌تپید.

سردار ابوحمزه اظهار داشت: نکته دیگر شجاعت ایشان بود از ابتدایی که ایشان وارد سپاه شد تا لحظه شهادت هیچگاه در هیچ عرصه‌ای عقب نشینی نمی‌کرد و همیشه سینه سپر می‌کرد و زودتر از نیروهایش مردانه در مقابل دشمن می‌ایستاد.

وی افزود: مردم داری و انس با همه قشر‌های مردم از ویژگی‌های دیگر این شهید بزرگوار بود؛ محبت، لطف، صمیمت، مردم‌داری، تواضع و فروتنی در ایشان وجود داشت و با تمام وجود حالت تواضع در ایشان دیده می‌شد در عین تواضع، شجاع و در مقابل دشمن اشدا علی الکفار بود.

سردار ابوحمزه گفت: از دیگر ویژگی‌های این شهید این بود که به شدت در مقابل اسرائیل، آمریکا و دیگر دشمنان می‌ایستاد؛ ایشان رسماً اعلام کرد «آقای ترامپ نمی‌خواهد در مقابل مردم و دولت جمهوری اسلامی بایستی من تنها در مقابلت می‌ایستم» ایشان بدون ترس در مقابل مواضع آمریکا و اسرائیل می‌ایستاد و به حرف‌هایی که زده بود عمل می‌کرد.

وی ادامه داد: ایشان هم اهل حرف بود و هم عمل و در همه صحنه‌های خطرناک که احتمال شهادت ایشان وجود داشت با سینه‌ای سپر می‌ایستاد. اما این اقدامی که آمریکایی‌ها انجام دادند بزرگترین خطای راهبردی آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی بود. آن‌ها علی رغم توافقی که با عراق داشتند که با هیچ مقامی مقابله نکنند این خیانت را رقم زدند و مسئولیت این جنایت را برای اولین بار عهده‌دار شدند و این شکست و اشتباه بزرگی برای آن‌ها است.

آمریکایی‌ها را تنبیه می‌کنیم

وی گفت: جمهوری اسلامی در هر کجای دنیا به جهت این خیانت و خباثت که حاج قاسم و همراهان ایشان را به شهادت رساندند تلافی خواهد کرد ضمن اینکه دست جمهوری اسلامی باز است و هر کجای دنیا آمریکایی‌ها در تیررس جمهوری اسلامی باشند آن‌ها را تنبیه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه عده‌ای از ما می‌پرسند که نظام جمهوری اسلامی چگونه می‌خواهد آمریکا را تنبیه کند و چگونه می‌خواهد تقاص خون این شهید را از آمریکا بگیرد؟ گفت: از دهانه خاف تا چابهار ۹ هزار کیلومتر است؛ در تنگه هرمز، دریای عمان و خلیج فارس هر ناوشکن و ناوبر آمریکایی‌ها عبور کند در تیررس ماست و نزدیکترین راه تنگه هرمز است وقتی می‌گوئیم یک ناوبر قاره پیما چیزی حدود صد‌ها فروند بالگرد و هواپیما و چیزی حدود هزاران نیروی نظامی است.

۳۵ نقطه از مواضع حیاتی آمریکا در غرب آسیا تیررس ما قرار دارد

وی ابراز داشت: تنگه هرمز شاهراه حیاتی غرب است بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد نفت غرب از آنجا عبور می‌کند و ما ۳۵ نقطه از مواضع حیاتی آمریکا در غرب آسیا را شناسایی کردیم و در تیررس ما قرار دارد.

سردار ابوحمزه گفت: حیات آمریکا، قلب، روح و جان آمریکا تلاویو و اسرائیل در تیررس ماست؛ موشک‌های شهاب ۳ با برد ۲۰۰۰ کیلومتر داریم ما در نقطه نقطه کشور‌های منطقه غرب آسیا همه کسانی که وفادار به مقاومت انقلاب اسلامی ولایت فقیه و ارزش‌های قاسم سلیمانی هستند؛ می‌گوئیم قطعاً و یقیناً تقاص خون حاج قاسم و دیگر شهدا را خواهیم گرفت.

وی افزود: باید همه ما تلاش کنیم و فرمایشات نورانی مقام معظم رهبری در پیامی که صادر کردند را دقیق مطالعه کنیم تمام شخصیت حاج قاسم و نقش حاج قاسم در یک پیام به شکل دقیق و حکیمانه به آن پرداخته شده و برای اولین بار می‌بینید که ایشان سه روز عزای عمومی برای سردار شهید اعلام می‌کنند به جهت ارادت علاقه‌ای که نسبت به این شهید بزرگوار دارند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: شما دیدیم که رهبر برای حاج اسماعیل قاآنی که از مدافعان و سرداران مؤمن، متدین هستند حکم فرماندهی قدس سپاه را صادر کردند ایشان از فرماندهان دفاع مقدس هستند و قریب ۲۰ سال کنار حاج قاسم بودند. امروز به کوری چشم آمریکا صهیونیست و همه بدخواهان از سوی فرمانده کل قوا حکم فرماندهی قدس سپاه پاسداران را کسب کردند. امیدوارم این برادر راه حاج قاسم را به بهترین وجه ادامه دهند و در آینده نزدیک شاهد پیروزی‌های عظیم برای جبهه مقاومت باشیم.
 
سوال دختر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی از رئیس جمهور

 

تعداد بازدید : 12
 
 
سخنگوی نیرو‌های مسلح: زمان و مکان مقابله با آمریکا را ما تعیین می‌کنیم

سخنگوی نیرو‌های مسلح: زمان و مکان مقابله با آمریکا را ما تعیین می‌کنیمسخنگوی ارشد نیرو‌های مسلح با بیان اینکه آمریکایی‌ها باید بدانند که ایران در پاسخگویی حتما عجله نخواهد کرد، گفت: ما حتما فکر می‌کنیم و یک برنامه‌ریزی خواهیم کرد که با حوصله پاسخ این اقدام تروریستی را در آینده به شکل کوبنده و پرقدرت بدهیم.

سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفتگو با صداوسیما با اشاره به ابعاد جنایت رژیم تروریست آمریکا در ترور سردار سپبهد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و همراهان ایشان در اطراف فرودگاه بغداد با بیان اینکه آمریکا به دلیل آنکه سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس را منشاء مخالفت با داعش می‌دانست دست به این جنایت زد، اظهار داشت: آمریکا با این اتفاق نقاب از چهره برداشت و به دنیا اعلام کرد که هم خودش منشا همه تروریست‌های عالم و رهبری همه تروریست‌ها عالم را به عهده دارد و هم آن‌ها را تجهیز و پشتیبانی می‌کند و هر جا که این تروریست‌ها کم بیاورند خود او وارد میدان می‌شود.

وی افزود: آمریکایی‌ها فکر کردند اگر سردار سلیمانی و شهید ابومهدی را از سر راه بردارند جبهه مقاومت تضعیف می‌شود و می‌توانند بیشتر به مردم منطقه زور بگویند در حالی که با شهادت سردار سلیمانی تفکر و اندیشه ایشان به شکل عرضی و طولی گسترده شده و استمرار پیدا خواهد کرد.

سردار شکارچی تاکید کرد: با جایگزینی مناسبی که مقام معظم رهبری انجام دادند و سردار قاآنی که کوهی از تجربه در کنار سردار سلیمانی است را به فرماندهی نیروی قدس منصوب کردند، خواهند دید که این اندیشه حتما استمرار پیدا خواهد کرد و از گذشته قوی‌تر نیز خواهد شد.

سخنگوی ارشد ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها باید بدانند که ایران در پاسخگویی حتما عجله نخواهد کرد، خاطرنشان کرد: ما حتما فکر می‌کنیم و یک برنامه‌ریزی خواهیم کرد که با حوصله پاسخ این اقدام تروریستی را در آینده به شکل کوبنده و پرقدرت بدهیم. این مسئله را آمریکا بدانند که جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت در برابر این جنایت تروریستی کوتاه نخواهد آمد.

وی ادامه داد: ما هستیم که مکان و زمان و چگونگی اقدام و مقابله به مثل را تعیین خواهیم کرد و ضربه شصت جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی را نشان خواهیم داد. جمهوری اسلامی با صراحت اعلام می‌کند که از جبهه مقاومت با تمام توان دفاع خواهد کرد و در مقابل نظام سلطه و در راس آن در برابر آمریکای جنایت‌کار و تروریست نه فقط دفاع و ایستادگی، بلکه از راهبرد‌های هجومی در قبال آمریکا استفاده خواهد کرد.

سردار شکارچی با بیان اینکه نکته‌ای که مهم است این است که مردم ما باید صبوری کنند و بدانند که ما با شهادت شهید سلیمانی تضعیف نشده‌ایم و ان‌شاالله قوی‌تر خواهیم شد، تصریح کرد: خون شهید سلیمانی در رگ‌های این ملت و جبهه مقاومت خواهد جوشید. خون شهید ابومهدی در ملت قهرمان عراق و حشد الشعبی خواهد جوشید و آمریکایی‌ها باید بساط خود را جمع کرده و از منطقه خارج شوند و اگر نه باید خسارات زیان‌باری را به تن بخرند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها بدون مجوز و درخواست رسمی در عراق حضور دارند و چراغ خاموش و بدون هماهنگی مردم عراق زورگویانه وارد این کشور می‌شوند، گفت: آن‌ها به صورت کاملا غیرقانونی عملیات جنایت‌کارانه تروریستی انجام می‌دهند و کسی که به درخواست مردم و دولت عراق به شکل قانونی در این کشور حضور دارد را در پایتخت این کشور ترور می‌کنند. آن‌ها باید پاسخگوی مردم جهان باشند.

 

اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شعار سال (برگرفته از فضای مجازی)

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین