پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۶۱۹۵۵
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
مجتبی امانی، حافظ منافع سابق ایران در قاهره گفت: عربستان سعودی خواهان آن است که ایران نقش منطقه‌ای خود را به نفع سعودی تغییر دهد که چنین اقدامی قطعا از طرف ایران شدنی نیست بلکه این سعودی است که باید حد و اندازه خود را بشناسد.

شعار سال:حافظ منافع سابق ایران در قاهره گفت: عربستان سعودی خواهان آن است که ایران نقش منطقه‌ای خود را به نفع سعودی تغییر دهد که چنین اقدامی قطعا از طرف ایران شدنی نیست بلکه این سعودی است که باید حد و اندازه خود را بشناسد.

مجتبی امانی، حافظ منافع سابق ایران در قاهره  در خصوص دوئل تهران – ریاض در مونیخ و اعلام نظرات متفاوت وزرای خارجه دو کشور مبنی بر گفتگو با یکدیگر گفت: لجاجت خاصی که سعودی در مورد تعامل با ایران در پیش گرفته این روز‌ها به شکل عجیبی نمود یافته است.

وی ادامه داد: این لجاجت در حالی است که سعودی‌ها در منطقه احساس می‌کنند که شرایط خوبی ندارند و تمامی سرمایه گذاری آن‌ها برای آنکه دست پر در منطقه حاضر شوند به هدر رفته است در راس این امور توهم پیروزی سریع و قاطع در یمن و سرخوردگی از هر نوع کمک آمریکا به خصوص در ابعاد نظامی به سعودی هاست.

امانی با بیان اینکه عربستان سعودی همواره توهم این را داشته آمریکا برای حمایت از آن‌ها در منطقه و به نفع اهداف منطقه‌ای عربستان در سوریه یا ایران اقدام نظامی به پا خواهد کرد، گفت: عربستان تصور می‌کرد در یمن نیز با وجود هم پیمانی با برخی کشور‌ها دستاورد‌های مهمی خواهد داشت، اما روند امور نشان داد که سعودی‌ها نه تنها به اهداف منطقه‌ای خود نرسیدند بلکه شرایط خود در غرب خاورمیانه را تیره و تارتر از گذشته می‌بینند.

حافظ منافع سابق ایران در قاهره تصریح کرد: نوع واکنش سعودی نسبت به ایران و ابراز تمایلات هرازچندگاه مقامات ایرانی برای دست برداشتن سعودی از دشمنی با ایران با لجاجت‌هایی از این دست مواجه است و آنچه عربستان در خصوص تغییرات در ایران قلمداد می‌کند تغییر مواضع ایران از نقش منطقه‌ای خود می‌باشد.

وی درپایان این گفتگودرخصوص اظهارات فرحان مبنی براینکه ایران قبل از هرگونه مذاکره باید به دنبال تغییر رفتار با عربستان باشد، گفت: عربستان سعودی خواهان آن است که ایران نقش منطقه‌ای خود را به نفع سعودی تغییر دهد که چنین اقدامی قطعا از طرف ایران شدنی نیست بلکه این سعودی است که باید حد و اندازه خود را بشناسد و به عنوان یک کشور منطقه و نه نماینده آمریکا در غرب آسیا روابط خود را با کشور‌های منطقه از جمله ایران تعدیل و تسهیل کند.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجو،تاریخ انتشار:30بهمن1398،کد خبر:828005،snn.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین