پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۷۰۰۰۹
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
در یک‌ ماه گذشته، شورای شهر شیراز دو نامه به رییس‌جمهور نوشته و با ادعای نگرانی برای جان شهروندان شیراز در برابر ویروس کرونا، تلاش کرده تا با استفاده از تبلیغات رسانه‌ای نشان دهد در مقابله با شیوع کرونا بالاتر از دیگر مسئولان استانی و حتی دانشگاه علوم پزشکی ایستاده است. عده‌ای ارسال نامه را به نوعی با هدف تخریب استاندار فارس به‌عنوان مسوول اصلی مدیریت بحران در ایام تعبیر کردند.

شعار سال:در یک‌ ماه گذشته، شورای شهر شیراز دو نامه به رییس‌جمهور نوشته و با ادعای نگرانی برای جان شهروندان شیراز در برابر ویروس کرونا، تلاش کرده تا با استفاده از تبلیغات رسانه‌ای نشان دهد در مقابله با شیوع کرونا بالاتر از دیگر مسئولان استانی و حتی دانشگاه علوم پزشکی ایستاده است. عده‌ای ارسال نامه به رییس دولت و برخی موضع‌گیری‌ها از سوی شهردار و رییس شورا را به نوعی با هدف تخریب استاندار فارس به‌عنوان مسوول اصلی مدیریت بحران در ایام تعبیر کردند. اکنون و در این شرایط که همه نگران وضعیت سلامت عمومی هستیم، مجال و زمان پرداختن به این موضوع نیست، و در وقتی مناسب به آن خواهیم پرداخت.
با این حال، رییس شورای شهر شیراز در ویدیویی که از او منتشر شده چنان در برابر دادخواهی بازماندگانِ درگذشتگان مظلوم و بی‌گناه حادثه تلخ و دردناک سیل بهار ۹۸ دروازه قرآن شیراز که حتی گزارش هیأت حقیقت‌یاب خود این شورا نیز عامل اصلی آن را شهرداری شیراز اعلام کرده بود، واکنش نشان می‌دهد که مخاطب می‌ماند شورای شهر شیراز و رییس آن این استاندارد دوگانه را چگونه می‌خواهند برای مردم توضیح بدهند؟! ایشان چگونه می‌توانند چشم خود را بر آن جان‌های نازنینی که در بی‌کفایتی مسوولین در اثر بارشی چند دقیقه‌ای تلف شدند، ببندند؟

تعداد بازدید : 16
توضیحات رئیس شورا در مورد حکم دادگاه بدوی سیل شیراز

البته نباید فراموش کنیم که اگر این شورا و شوراهای پیش از این به‌عنوان منتخبین مردم، سوابق طرح‌های عمرانی شهرداری شیراز را بررسی و پیگیری می‌کردند، متوجه نواقص طرح انتقال آب‌های سطحیِ ورودی دروازه قرآن نیز می‌شدند و به‌جای شعار دادن و برنامه‌های نمایشی، نسبت به اصلاح آن اقدام می‌کردند تا امروز ۲۱ خانواده داغدار عزیزان خود نباشند.

رییس شورای شهر شیراز و سایر اعضای این شورا و هر مسوولی باید تنها یک لحظه خود را به‌جای آن خانواده‌هایی که عزیزان‌شان را در این بی‌کفایتی مدیران شهری از دست داده‌اند قرار دهند و تصور کنند که عزیز دل‌شان را از دست داده‌اند و دیگر هرگز او را نخواهند دید؛ تا شاید بزرگی این غصه و غم را درک کنند و آنگاه شاید به این خانواده‌ها برای دادخواهی خون عزیزان‌شان حق بدهند و چنین ساده‌انگارانه با دادخواهی آنهابرخورد ننمایند.

جناب آقای موسوی! شما که خود اسیر و آزاده بوده‌اید. بر فرض هم که امروز از دادگاه انسانی با حکمی باب میل جریان سیاسی‌تان و در راستای منافع زودگذر مادی و دنیوی‌تان گذر کردید، فردا پاسخ دادگاه الهی را چگونه می‌خواهید بدهید؟

خود شما تا دیروز و قبل از آنکه بر کرسی ریاست شورا تکیه بزنید، عضوکمیته حقیقت‌یاب بودید و با شهردار شیراز بر سر مسائلی که مجال شرح آن نیست، اختلافاتی داشتید؛ تا آن زمان شاید چندان برایتان ناخوشایند نبود اگر شهردار شیراز به واسطه کوتاهی در انجام کارها مقصر شناخته شود. حالا که در بحث برکناری و انتصابات درون شهرداری بیشترین حرف‌شنوی شهردار از شماست، ورق برگشته است؟ به فکر آن باشید که چند صباح دیگر عمر این شورا هم تمام خواهد شد و آن روز می‌خواهید در بین این مردم زندگی کنید. چطور می‌توانید در چشمان بی‌گناه خانواده‌های قربانیان نگاه کنید؟ به فکر آن روز باشید.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی اسکان،تاریخ انتشار:21فروردین1399،کد خبر:26746،www.eskannews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین