پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۸۴۵۲۰
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
در بند پنجم نوشته شریعتمداری آمده است: «نوشته‌اید کم نیستند کسانی که تغییر وضع نامطلوب کنونی را از عالی‌ترین جایگاه مدیریت کشور انتظار می‌کشند. در چشم این خیل عظیم اوضاع غیر قابل دوام امروز صرفاً معلول تصمیمات مدیرانی که می‌آیند و می‌روند نیست و نقش‌آفرین اصلی شیوۀ مدیریت در بالاترین سطح و قدرت نافذ آن در تمام یا اکثر مهام امور کشور است.»
شعارسال: حسین شریعتمداری مدیر روزنامۀ کیهان به نامۀ سرگشادۀ سید محمد موسوی خویینی (خویینی‌ها) به مقام معظم رهبری واکنش نشان داد.

حسین شریعتمداری نوشته است: «چون ایشان در صدر نامه نوشته‌اند مطالبی را در محضر ملت شریف ایران به استحضار عالی می‌رسانم، نگارنده [حسین شریعتمداری]به عنوان یکی از آحاد ملت، مخاطب اوست و حق پرداختن به آن (نامه) را دارد».

مدیر کیهان همچنین از خوانندگان خود خواسته «یک بار هم که شده نامۀ آقای خویینی‌ها را بخوانند و اگر فقط یک نکته را با خواست‌های آمریکا و اسراییل متفاوت یافتند، او را بی خبر نگذارند».

واکنش حسین شریعتمداری به نامۀ موسوی خویینی‌ها: مشکلات را به کلیت نظام نسبت ندهید

مدیر مسؤول روزنامۀ کیهان در واکنش به موسوی خویینی‌ها- مدیر مسؤول روزنامۀ توقیف شدۀ «سلام» - ۸ بند را یادآور شده و در بند هشتم آورده است:

«آقای خویینی‌ها به روش ادارۀ کشور از سوی عالی‌ترین مقام نظام انتقاد کرده... [حال آن‌که]برای توده‌های عظیم مردم ایران و تمام مسلمانان دل‌باختۀ انقلاب در سراسر جهان اسلام با‌عث افتخار است که امثال شما با مدیریت ایشان موافق نباشید.»

[تعبیری که موسوی خویینی در نامه به کار برده البته «مخالفت» نیست]در بند اول نقد کرده که «چرا مشکلات و بلایایی را که خودشان و دوستان‌شان به مردم تحمیل کرده‌اند به کلیت نظام نسبت می‌دهند»؟

در بند دوم آورده: «نوشته‌اید باور‌های مردم به گونۀ روز‌افزون آسیب دیده و می‌بیند» و پرسیده «دربارۀ حضور چند‌ده میلیونی در سوگ سپهبد شهید سلیمانی چه پاسخی دارند؟»

در بند پنجم نوشته شریعتمداری آمده است: «نوشته‌اید کم نیستند کسانی که تغییر وضع نامطلوب کنونی را از عالی‌ترین جایگاه مدیریت کشور انتظار می‌کشند. در چشم این خیل عظیم، اوضاع غیر قابل دوام امروز صرفاً معلول تصمیمات مدیرانی که می‌آیند و می‌روند نیست و نقش‌آفرین اصلی شیوۀ مدیریت در بالاترین سطح و قدرت نافذ آن در تمام یا اکثر مهام امور کشور است.»

تفسیر شریعتمداری از این جمله این است: «اشتباه نکنید، سخن از تغییر دولت نیست. چرا که اولاً دولتی با خصوصیات دولت‌های یازدهم و دوازدهم ایده‌آل موسوی خویینی‌هاست و برای پایان آن عزا گرفته اند ثانیاً دولت‌های یاد شده هرگز برای آمریکا خطر آفرین نبوده‌اند.»

این اشاره هم قابل ذکر است که نوع مواجهۀ اصول‌گرایان با نامۀ موسوی خویینی‌ها یک‌سان نیست. تا جایی که یک خبرگزاری اصول‌گرا به نقش محوری او در اشغال سفارت امریکا در سال ۱۳۵۸ اشاره کرده، ولی کیهان که از آن رخداد حمایت می‌کند و در موضوعاتی مانند نقد هاشمی رفسنجانی با او هم داستان است سراغ این قضیه نرفته و این ادعا را تکرار کرده که اکبر گودرزی (سرکردۀ گروه فرقان) پیش از انقلاب در کلاس تفسیر قرآن موسوی خویینی‌ها در مسجد جوستان شرکت می‌کرده است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری تحلیلی تابناک ، تاریخ انتشار: 8 تیر 1399 ، کدخبر: ۹۸۷۱۴۳ ، www.tabnak.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین