پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۹۱۰۹۳
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷
دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، پنج سخنرانی تخصصی و مجازی را با سخنرانی محمدجواد ظریف، دانشیار گروه مطالعات آمریکای شمالی دانشکده مطالعات جهان، با عنوان «جهان در حال گذار» به‌طور پخش زنده در اینستاگرام برگزار می‌کند
شعارسال: دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، پنج سخنرانی تخصصی و مجازی را با سخنرانی محمدجواد ظریف، دانشیار گروه مطالعات آمریکای شمالی دانشکده مطالعات جهان، با عنوان «جهان در حال گذار» به‌طور پخش زنده در اینستاگرام برگزار می‌کند.
 
وزیر خارجه کشورمان در نشست اول خود در روز دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹، در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، به بررسی اهمیت دوران گذار پرداخت.

سخنرانی دوم ظریف به بررسی ویژگی‌های دوران گذار اختصاص خواهد داشت و مفاهیم مطرح در این عرصه، مفاهیم جدید متعاقب آن و تعریف هر یک و مباحث نظری آن را بررسی خواهد کرد.

در سخنرانی سوم، تحلیلی از انتقال قدرت را ارائه خواهد کرد و به ذکر منابع و مراکز جدید قدرت، بازیگران جدید و نقش و چالش‌های آن‌ها خواهد پرداخت.

سخنرانی چهارم این استاد مطالعات آمریکای شمالی، به پایان هژمونی اختصاص خواهد داشت و هژمونی‌های منطقه‌ای و جهانی، نبرد قدرت‌های بزرگ و مطرح جهانی، و ظهور قدرت‌های جدید را بررسی خواهد کرد؛ و در سخنرانی پنجم و آخر، به ایران و تغییرات جهانی خواهد پرداخت.

این سلسله‌سخنرانی‌ها به زبان انگلیسی و به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. تاریخ و ساعت نشست‌های آتی به اطلاع خواهد رسید.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از تابناک، تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۹، کدخبر: ۹۹۳۴۶۳، www.tabnak.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین