پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۹۱۵۲۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
سفیر پیشین ایران در کره جنوبی برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در سئول پیشنهاد جالبی داد و این پیشنهاد این است که ایران از قدرت خود در تنگه هرمز و خلیج فارس جهت برخورد با کره جنوبی استفاده کند.
شعار سال: فریدون انتظاری با بیان اینکه در ارتباط با اقدام کره جنوبی در عدم پرداخت طلب ایران، وزارت خارجه ودولت نباید در این زمینه مماشات کنند و باید با قدرت عمل کنند، افزود: اخیرا راه حل‌هایی از سوی برخی از افراد در این ارتباط مطرح شده مثلا اینکه ورود کالا‌های کره جنوبی به کشور را محدود کنیم و این کالا‌ها را به نوعی تحریم کنیم، در حالیکه این تصمیم موثر نیست و این کالا‌ها اگر از مسیر قانونی نتوانند بیایند به وسیله قاچاق‌چیان وارد بازار می‌شوند و این تصمیم باعث افزایش میزان قاچاق در کشور می‌شود.

پیشنهاد تحریم کالا‌های کره‌ای و یا فیلم‌ها و سریال‌های این کشور، بچه‌گانه و نادرست است
وی همچنین با بیان اینکه برخی از افراد نیز پیشنهاد دادند که فیلم‌ها و یا سریال‌های کره‌ای در تلویزیون پخش نشود و در این ارتباط محدودیت‌هایی ایجاد شود، گفت: این راهکار نیز به مانند راهکار فوق راهکاری بچه‌گانه و نادرست است که نمی‌تواند منجر به نتیجه‌ای شود.
این دیپلمات پیشین کشورمان با تاکید بر اینکه در این ارتباط باید با قدرت برخورد کرد، اظهار کرد: ما باید برای کره این موضوع را تبیین کنیم که رابطه اروپا و واشنگتن ربطی به رابطه تهران - سئول ندارد و آن‌ها باید تحت هر شرایطی طلب ایران را پرداخت کنند.

وزارت خارجه و دولت دست از مماشات با کره جنوبی بردارند
وی با اعتقاد بر اینکه تاکنون وزارت خارجه و دولت در مورد کره جنوبی مماشات کرده‌اند در حالیکه باید با قدرت بیشتری در این زمینه عمل کنند و سفیر کره را نیز احضار کنند گفت: پولی که در کره بلوکه شده است پول مردم ایران است، پولی که اکنون مردم و کشور به شدت به آن نیاز دارند؛ بنابراین ما در این زمینه می‌توانیم از دیپلماسی عمومی قوی و کنترل شده‌ای استفاده کنیم تا این موضوع به مطالبه عمومی تبدیل شوند و کره‌ای‌ها مجبور شوند به اجرای این مطالبه تن بدهند.
انتظاری با بیان اینکه حتی در این چارچوب وزیر امور خارجه یا وزیر صمت و یا اقتصاد و دارایی می‌توانند به کره سفر کرده و این موضوع را پیگیری کند، گفت: به نظر می‌رسد در مذاکره مستقیم و رو در رو در این سطح بهتر بتوانیم به نتیجه برسیم.
وی با بیان اینکه کره‌ای‌ها از یک طرف به ما لبخند می‌زنند و از طرف دیگر پول‌های ملت ایران را پرداخت نمی‌کنند، تاکید کرد: به نظرم نه تنها با کره، حتی با دیگر کشور‌هایی که پول‌های ایران را بلوکه کرده اند، ولی ادعای تعامل با ایران را دارند باید با قدرت برخورد شود.

دادستان کل کشور به عنوان مدعی العموم شکایتی را علیه کره جنوبی تنظیم کند
این دیپلمات پیشین کشورمان با بیان اینکه دادستان کل کشور باید به عنوان مدعی العموم شکایتی را علیه کره جنوبی تنظیم کند و قوه قضائیه در این عرصه به کمک وزارت خارجه و دیگر دستگاه‌های مسئول بیاید گفت: ما می‌توانیم این موضوع را از طریق دیپلماسی بین المللی از جمله طرح شکایت در سازمان‌ها و مجامع بین المللی نیز به پیش ببریم.
انتظاری با اعتقاد بر اینکه کره جنوبی در واقع یک ایالت آمریکاست، گفت: ما باید به آن‌ها بگوییم که ما می‌فهمیم که چقدر آمریکا در کره نفوذ دارد و شما از آن حساب می‌برید، ولی ارتباط شما با واشنگتن ربطی به ما ندارد.

ایران می‌تواند از قدرت خود در تنگه هرمز و خلیج فارس جهت برخورد با کره جنوبی استفاده کند
انتظاری در پایان گفت: در صورتی که راهکار‌های مورد اشاره نتیجه نداد، ایران می‌تواند از قدرت خود در تنگه هرمز و خلیج فارس نیز جهت برخورد با کره جنوبی و مجبور کردن این کشور به پرداخت مطالبات مردم ایران استفاده کند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۹۰۵۰۸۰۵۹۶۲، www.isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
France
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
0
0
بالا بریم پایین بیایم باید قبول کنیم اقتصاد دنیا دست آمریکاست و کشورها از اقدامات خصمانه این کشور علیه شون میترسن
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین