پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۰۱۶۲
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
عضو حزب کارگزاران گفت: چرا موسوی‌خوئینی‌ها به‌جای دیدار مستقیم، اقدام به نامه‌نگاری کرده‌ آن‌هم نامه سرگشاده و پیام خود را از موضع حضوری و اثربخش‌تر انتقال نداده‌اند؟
شعار سال: محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در خصوص نامه اخیر آیت‌الله موسوی‌خوئینی‌ها خطاب به رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: نسبت به نامه آقای موسوی‌خوئینی‌ها دو رویکرد افراط‌وتفریطی شکل گرفت. برخی از نیروهای آرمان‌خواه اصلاح‌طلب نامه مذکور را اقدامی تاریخی، شکوهمند و در قد و قامت اشغال سفارت آمریکا دانستند که این بیان، نگرش کاملاً افراطی و ناموجه بود. نقطه مقابل برخی اشخاص رادیکال اصولگرا از این نامه به‌عنوان دروازه ورود به رویکرد براندازی و حتی خروج ایشان از قطار انقلاب نام بردند که این نگرش نیز صحیح نبود.

وی گفت: موضوع نامه‌نگاری به رهبر انقلاب بارها و از سوی اصلاح‌طلبان رخ‌داده است. حتی ضرورت نامه‌نگاری با رهبری از سوی مجمع روحانیون مبارز، پیشتر در این مجمع مطرح شده بود و برخی از اعضای مجمع از آقای موسوی‌خوئینی‌ها برای نگارش نامه درخواست کرده بودند که ایشان مقاومت کرده و حتی سایر اعضا را از اقدام مشابه باز می‌داشتند. دلیل مطرح شده از سوی آقای موسوی‌خوئینی‌ها این بود که نامه‌نگاری دردی از دردهای اصلاح‌طلبان را دوا نمی‌کند.

عطریانفر ادامه داد:‌ نکته حائز اهمیت در ماجرای نامه‌نگاری به رهبر انقلاب این است که تنها شخصیتی که در درون اصلاحات مجال دیدار مستقیم با رهبر انقلاب و ارتباط سهل الوصول با دفتر ایشان را داشته، شخص آقای موسوی‌خوئینی‌ها بوده است. در حالی که این موقعیت نه تنها برای سایر اعضا مجمع روحانیون مبارز، بلکه برای آقای سید محمد خاتمی نیز وجود نداشته است.

عضو حزب کارگزاران گفت: سوال اصلی اینجاست که چرا آقای موسوی‌خوئینی‌ها به‌جای دیدار مستقیم، اقدام به نامه‌نگاری کرده‌اند و پیام خود را از موضع حضوری و اثربخش‌تر انتقال نداده‌اند؟ موضوع دیگر این است که چرا نامه، سرگشاده ارسال شده است؟ این سوالات برای بسیاری از شخصیت‌های عالم سیاست همچنان بی پاسخ مانده است و تنها شخص ایشان می‌توانند به آنها پاسخ داده و کسی حق ندارد بی دلیل این شخصیت را مورد هجمه قرار دهد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبر آنلاین، تاریخ انتشار: ۲4 شهریور ۱۳۹۹، کد خبر: 1431709، www. khabaronline.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین