پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۶۵۶۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها ۳ هفته باقی مانده و هر دو نامزد در تکاپوی برگزاری تجمع‌های انتخاباتی هستند تا بتوانند هواداران بیشتری دور خود جمع کنند.
شعار سال: قبولیت دونالد ترامپ در میان زنان عمدتاً سرپرست خانوار حومه‌شهرنشین افول کرده، حمایت افراد پا به سن گذاشته را از دست داده و با موجی از آرای زودهنگام به نفع رقیب دموکرات خود مواجه شده است.
در حالی که کمتر از سه هفته تا روز ۳ نوامبر باقی مانده، ترامپ به اندازه هر یک از رؤسای جمهور یک ربع قرن اخیر آمریکا با چالشی دلهره‌آور برای انتخاب مجدد به‌عنوان شخص اول کاخ سفید دست به گریبان است.
اکثر پیش‌بینی‌های انتخاباتی حکایت از پیروزی جو بایدن دارند. وی همچنین براساس برآورد RealClearPolitics، در نظرسنجی‌های ملی با ۱۰ درصد اختلاف گوی سبقت را از ترامپ ربوده است. از سوی دیگر در هشت ایالتی که سایت معتبر POLITICO از آن‌ها به عنوان میادین نبرد حیاتی انتخاباتی یاد می‌کند (آریزونا، فلوریدا، جورجیا، میشیگان، مینه سوتا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ویسکانسین) به جز یک ایالت، بایدن در هفت ایالت دیگر پیشرو است.
انتخاب در این ایالات که در فرهنگ سیاسی از آن‌ها به عنوان «ایالات نوسانی» یا «ایالات سرگردانِ سیاسی» یاد می‌شود (چرا که به‌طور سنتی پایگاه قطعی هیچ یک از دو حزب اصلی جمهوری‌خواه یا دموکرات در آمریکا محسوب نمی‌شوند)، براساس عوامل مختلفی انجام می‌پذیرد. عواملی مثل نظرسنجی، جمعیت‌شناسی، رویکردشان در انتخابات گذشته و اخیر، میزان ثبت‌نام و مشارکت رأی‌دهندگان و مصاحبه‌هایی که با مقامات احزاب ایالتی و محلی، استراتژیست‌ها و مجریان نظرسنجی‌ها انجام می‌شود. کمپین‌های انتخاباتی هر یک از رقبا نیز مشخص کننده اولویت این ایالات از نظر نحوه تخصیص نیرو و منابع مالی در کارزار انتخاباتی، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و بازدید‌های گاه و بیگاه نامزد‌های ریاست جمهوری از آنهاست.

شرط پیروزی ترامپ در ایالت‌های سرنوشت‌ساز
هنگامی که سایت POLITICO پس از روز کارگر برای اولین بار این ایالات سرگردان سیاسی را توصیف کرد، نقشه راه ترامپ و بایدن روشن بود. رئیس جمهور فعلی باید حمایت رأی‌دهندگان غیرشهری از خود را به حداکثر برساند، روند نزولی‌اش در مناطق حومه شهری را متوقف کند و رأی‌دهندگان طبقه سفید کارگری را که در سال ۲۰۱۶ در انتخابات مشارکت نکرده بودند، به نفع خود به پای صندوق‌های رأی بکشاند.
میادین اصلی نبرد حیاتی انتخاباتی آمربکا
بایدن نیاز به مشارکت گسترده ساکنان شهر‌های بزرگ به‌ویژه رأی‌دهندگان آفریقایی-آمریکایی و افزایش سهم آرای خود در میان رأی‌دهندگان لاتین‌تبار دارد و نیز باید برخی از مناطقی را که پس از دو بار رأی دادن به نفع باراک اوباما، با گردشی ۱۸۰ درجه‌ای در انتخابات ۲۰۱۶ به ترامپ روی آورده بودند را بازپس بگیرد.
اگرچه هنوز زود است تا بتوان در مورد رسیدن هر یک از این دو رقیب انتخاباتی به اهداف یاد شده قضاوت کرد، اما بر اساس آخرین گزارش‌ها در مورد مبارزه انتخاباتی، موضوعی که کاملاً واضح به نظر می‌رسد اینکه ترامپ نتوانسته اقبال خود را در میان رأی‌دهندگان ساکن در حومه شهر‌ها و به ویژه در میان زنان این قشر از جامعه افزایش دهد.
یکی از زنان ساکن در حومه شهرستان لیوینگستون به خبرنگاران گفت: «صادقانه می‌گویم که من و همه مادران دیگری که در این منطقه می‌شناسم واقعاً نگران آینده فرزندان خود هستیم و ترامپ عامل ایجاد این نگرانی است!»

پیروزی میلی‌متری ترامپ!
در حالی که جمهوری‌خواهان در ایالات سرگردان سیاسی، موانع انتخاب مجدد ترامپ را تصدیق می‌کنند، اما به‌طور کامل به این عقیده نرسیده‌اند که وضعیت وی وخیم است و در این رابطه به یک واقعیت برجسته اشاره می‌کنند که ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ نیز در بسیاری از ایالات سرگردان سیاسی در نظرسنجی‌ها عقب بود، اما نهایتاً در روز انتخابات موفق به پیروزی میلی‌متری در آن ایالات شد. آن‌ها از اشتیاق زیاد به حزب جمهوری‌خواه و حمایت عمیق از رئیس جمهور در مناطق غیرشهری آمریکا خبر می‌دهند؛ حمایتی که به گفته آن‌ها در نظرسنجی‌ها نمود پیدا نمی‌کند.
اندرو هیت رئیس حزب جمهوری‌خواه ویسکانسین به خبرنگاران گفت: «شهرستان‌ها و مناطق غیرشهری که ترامپ را در ۲۰۱۶ پیروز انتخابات کردند، به رنگ قرمز روشن درخشان (رنگ سمبلیک حزب جمهوری‌خواه) هستند و در حمایت آن‌ها از رئیس جمهور (کنونی) جای هیچ شک و تردیدی نیست!»
در اینجا نگاهی دقیق‌تر به هشت ایالت سرگردانِ سیاسی می‌کنیم که در نهایت رأی آن‌ها سرنوشت انتخابات ۲۰۲۰ را رقم خواهد زد.
میادین اصلی نبرد حیاتی انتخاباتی آمربکا

در آریزونا، سوءمدیریت دونالد ترامپ در کنترل بیماری کرونا او را در وضعیت بسیار دشواری قرار داده است. اکنون رئیس جمهور سخت در تلاش است تا بتواند بار دیگر مقبولیت از دست رفته‌اش در میان افراد بالای ۶۵ سال را احیا کند، مقبولیتی که در انتخابات ۲۰۱۶ از آن برخوردار بود.
نظرسنجی‌های ماه اکتبر نشان می‌دهند که بایدن در جذب حامیان سابق ترامپ در میان رأی‌دهندگان سفیدپوست مسن‌تر موفق عمل کرده است، به‌ویژه جمعیت مسن ساکن در شهرستان پرجمعیت ماریکوپا که پیش از این از حامیان قطعی جمهوری‌خواهان محسوب می‌شدند.
میادین اصلی نبرد حیاتی انتخاباتی آمربکا
پیش از این جمهوری‌خواهان در بحث رأی‌گیری زودهنگام و غیرحضوری در ایالت فلوریدا (که عده‌ای قبل از فرا رسیدن روز رأی‌گیری، به صورت پُستی یا روش‌های دیگر رأی خود را می‌دهند) معمولاً با کمی اختلاف از رقیب پیشی می‌گرفتند، اما امسال، برای اولین بار در این مرحله از یک انتخابات عمومی، نامزد دموکرات‌ها با اختلاف بسیار زیادی از دونالد ترامپ جلو افتاده است، به‌طوری‌که این موفقیت بی‌سابقه در کسب اکثریت رأی‌های غیرحضوری باعث شده دموکرات‌ها از خوشحالی هیجان‌زده شوند، اما با این وجود کهنه‌کاران میدان سیاست و پیشکسوتان مبارزات انتخاباتی هشدار می‌دهند که موجی از آرای جمهوری‌خواهان در روز انتخابات فرا خواهد رسید.
میادین اصلی نبرد حیاتی انتخاباتی آمربکا
امسال در ایالت جورجیا، حومه پرجمعیت آتلانتا بیشترین توجهات را به خود معطوف کرده است، منطقه‌ای که ساکنانش در طول دوره چهار ساله ترامپ به‌تدریج، ولی به سختی از جمهوری‌خواهان روی گردانده‌اند، اما در نهایت ممکن است ترازوی انتخابات در سمت دیگری سنگینی کند: رأی‌دهندگان سفید غیرشهرنشین؛ کسانی که دونالد ترامپ نیز روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کرده است.
میادین اصلی نبرد حیاتی انتخاباتی آمربکا

هر سه ایالت میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین که ترامپ به طور غیرمنتظره‌ای در انتخابات ۲۰۱۶ در هر سه به پیروزی رسید، امسال برای رئیس جمهور مشکل‌ساز شده‌اند، اما میشیگان جایی است که اوضاع واقعاً برای او تلخ به نظر می‌رسد چرا که حتی حمایت طبقه کارگر سفیدپوست هم از او کاسته شده است. از سوی دیگر، علی‌رغم نمایش بی‌رمقی که سیاه‌پوستان این ایالت در جریان انتخابات ۲۰۱۶ از خود نشان دادند، به نظر می‌رسد در این دوره، مشارکت مجدداً اوج خواهد گرفت.
انتظار می‌رود قوانین جدیدی که اجازه می‌دهند تا رأی‌گیری زودهنگام و غیابی انجام شوند، باعث ثبت رکورد تاریخی درصد مشارکت رأی‌دهندگان در این ایالت شده و دموکرات‌ها چشم‌انتظارند تا صندوق‌های رأی آنجا با آرای هوادارانشان انباشته شود؛ هوادارانی که پیش از این تمایل کمی برای مشارکت در رقابت‌های انتخاباتی از خود بروز می‌دادند.
میادین اصلی نبرد حیاتی انتخاباتی آمربکا
پس از اینکه دونالد ترامپ در ۲۰۱۶ رقابت انتخاباتی ایالت مینه سوتا را با اختلاف ناچیزی به هیلاری کلینتون واگذار کرد، سعی کرد در طول چهار سال گذشته جای پای ثابتی برای خود در این ایالت پیدا کند، اما با این وجود در انتخابات ۲۰۲۰ حتی به اندازه انتخابات ۲۰۱۶ نیز از حمایت رأی‌دهندگان سفیدپوست و مستقل برخوردار نیست و با توجه به اینکه کمتر از سه هفته به روز رأی‌گیری باقی مانده، امید‌های او در این ایالت بیش از پیش رنگ می‌بازند.
میادین اصلی نبرد حیاتی انتخاباتی آمربکا
در ایالت کارولینای شمالی، این رویکرد سیاسی دو شهرستان به‌سرعت در حال رشد مکلنبورگ و ویک است که در نهایت فضای انتخاباتی ماه نوامبر را ترسیم خواهد کرد. انتظار می‌رود که این دو پرجمعیت‌ترین شهرستان‌های ایالت، نقش تعیین‌کننده‌ای در نتیجه ریاست‌جمهوری در کارولینای شمالی ایفا کنند، رقابتی تنگاتنگ که در یک سوی آن مجلس سنا و در سوی دیگر فرماندار قرار گرفته‌اند.
میادین اصلی نبرد حیاتی انتخاباتی آمربکا
در طول ماه‌های تابستان در ایالت پنسیلوانیا همه چیز بر وفق مراد دونالد ترامپ پیش می‌رفت و او توانست در تقاطع ماه‌های جولای و سپتامبر، میزان برتری جو بایدن را به نصف کاهش دهد، اما پس از آن بود که فواره صعودی پیشرفت ترامپ متوقف شد و حتی در سراشیبی افتاد. براساس میانگین نظرسنجی‌ها، جو بایدن دوباره در این ایالت روند صعودی را در پیش گرفته است. سوءمدیریت بیماری کرونا در مقام ریاست جمهوری اصلی‌ترین دلیل سقوط ترامپ در پنسیلوانیا برشمرده می‌شود.
میادین اصلی نبرد حیاتی انتخاباتی آمربکا

به نظر می‌رسد تلاقی حوادثی که همه به نفع دموکرات‌ها بودند در طول یک ماه گذشته باعث تغییر روند مبارزه انتخاباتی در ایالت ویسکانسین به سود آن‌ها شده است.
این ایالت از ابتدای شیوع ویروس کووید-۱۹ به شدت با این بیماری درگیر شد و واکنش غیرمسئولانه دولت ترامپ در مواجهه با این بیماری از یک سو و نیز تلاش‌های اولیه وی برای رد کردن شدت خطر بیماری کرونا از سوی دیگر، تأثیر مخربی در اذهان حامیان او در انتخابات ۲۰۱۶ بر جای گذاشته است.
ماجرا از این قرار بود که در انتخابات ۲۰۱۶ به یک نامزد انتخاباتی که از حزب سبز برخاسته بود اجازه ورود داده نشد و در نتیجه رأی‌هایی که با حذف او سرگردان مانده بودند عمدتاً به سمت دونالد ترامپ گرایش پیدا کردند تا در نهایت منجر به شکست میلی‌متری هیلاری کلینتون شوند.
اما در اوضاع کنونی نشانه‌های فزاینده‌ای حکایت از آن دارند که حوزه‌های انتخابیه اصلی که دونالد ترامپ برای شکست دادن بایدن به آن‌ها چشم امید دوخته بود، از جمله رأی‌دهندگان ساکن در حومه شهر‌ها و آرای سرگردان، در حال دور شدن از او هستند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۵۲۳۶۵۱، ana.press
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
0
امیدوارم بایدن بشه شاید یه ذره اقتصاد ما آروم بگیره و مردم کمتر تحت فشار باشن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
0
به نظر من كه راي مردم امريكا از مدت ها پيش معلومه و مردم اونطوري كه بايد در اين انتخابات نميتونن اراده داشته باشن
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین