پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۷۲۳۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
روحانی با بیان این که مردم می‌دانند ما در مشکلات هستیم یادآور شد: ما دو دست بیشتر نداریم که با یک دست با تحریم و با یک دست با کرونا مبارزه می‌کنیم؛ بنابراین نباید به جنجال‌ها و حاشیه‌ها اعتنا کنیم. مردم هم شرایط را به خوبی می‌دانند.
شعار سال: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه هیات دولت با اشاره به برخی حاشیه‌های اخیر اظهار کرد: ما امروز باید وظیفه خود را رفع مشکلات مردم بدانیم و همه از ما انتظار دارند به عنوان دولت در میدان باشیم. ما باید ریال و ارز و کالا و خدمات را تامین کنیم و می‌گوییم دولت در صحنه است و قوای دیگر هم باید به آن کمک کنند که می‌کنند و همکاری‌ها باید بیشتر شود.

وی افزود: در این اوضاع ممکن است مواردی پیش بیاید که فرد، جناح، حزب یا رسانه‌ای حرفی بزند و حاشیه ایجاد کند که باید از آن بگذریم و وارد حاشیه نشویم. مردم و رسانه‌ها هم به برخی از نکات حاشیه‌ای توجه نکنند ما نماینده مردم هستیم و مردم پای صندوق آمده اند و به ما رای داده اند. حتی وزرا هم با واسطه مردم که توسط رئیس جمهور و مجلس انتخاب می‌شوند منتخب مردم هستند و همه ما باید خادم مردم باشیم.

روحانی با بیان این که مردم می‌دانند ما در مشکلات هستیم یادآور شد: ما دو دست بیشتر نداریم که با یک دست با تحریم و با یک دست با کرونا مبارزه می‌کنیم؛ بنابراین نباید به جنجال‌ها و حاشیه‌ها اعتنا کنیم. مردم هم شرایط را به خوبی می‌دانند.
 
ما باز هم دست همکاری به سوی همه قوا دراز می‌کنیم

رئیس جمهور ادامه داد: ما با اختلاف به جایی نمی‌رسیم و باید با وحدت، یکپارچگی، همدلی و هم افزایی پیش برویم. دولت بدون مجلس، قوه قضاییه، نیرو‌های مسلح و صدا و سیما و بخش خصوصی و بدون مردم نمی‌تواند کاری کند. ما نیاز به هدایت رهبری، حمایت مردم و وحدت و اتحاد داریم.

رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: ما باز هم دست همکاری به سوی همه قوا دراز می‌کنیم. می‌دانم روز‌های سختی را پشت سر می‌گذاریم و تردید ندارم که ملت ما در این جنگ اقتصادی تحمیلی مثل ۸ سال دوران دفاع مقدس پیروز میدان خواهد بود.

روحانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برداشته شدن تحریم تسلیحاتی ایران خاطر نشان کرد: یکشنبه که تحریم تسلیحاتی ما برداشته شد فقط به این معنی نیست که ما می‌توانیم تسلیحات بخریم یا بفروشیم بلکه مهمتر این است که منطق، حق، حقیقت، قانون و عقلانیت در مقابل زور و قلداری به پیروزی رسید. آمریکایی‌ها سال‌ها تلاش کردند ملت ایران را از حقوقش محروم کنند و ما نشان دادیم باید به حقمان برسیم چرا که ملت ایران باید در هر زمینه‌ای آزاد باشد و مثلا اگر خواست سلاح بخرد یا بفروشد.
 
آمریکایی‌ها از آغاز دولت جدید خود به دنبال بر هم زدن برجام بودند

رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه یکشنبه مشخص شد توطئه‌های آمریکا در طول این ۴ سال ناموفق بوده است، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها از آغاز دولت جدید خود به دنبال بر هم زدن برجام بودند. آن هم نه این که تنها خودشان خارج شوند، بلکه تمام تلاششان این بود که کاری کنند همه دسته جمعی از برجام خارج شوند. آن‌ها می‌خواستند در مقاطع مختلف شورای حکام و آژانس را با توطئه خود و رژیم صهیونیستی وادار کنند قطعنامه‌ای علیه ما صادر کنند، اما موفق به این کار نشدند و ترامپ ناچار شد به تنهایی از برجام خارج شود.

وی افزود: ما باید تاریخ را درست و دقیق تحلیل کنیم. همه امید آمریکایی‌ها این بود که بعد از آن‌ها ما هم بلافاصله از برجام خارج شویم تا همه قطعنامه‌ها علیه ما برگردد. در اینجا تدبیر نظام و حاکمیت بسیار مهم بود و ما سیاست پیچیده‌ای را در پیش گرفتیم. ما از تعهدات برجامی خود کاستیم، اما این کار را بسیار حساب شده و قدم به قدم انجام دادیم. به گونه‌ای که دوست و دشمن نتوانست از کار ایران ایرادی بگیرد و هیچ کسی نتوانست بگوید که ما خلاف قوانین بین المللی کاری را انجام داده ایم.

روحانی در ادامه یادآور شد: روز‌هایی در این کشور گذشته است که حتی دوستان ما نتوانستند از ما حمایت کنند در آن زمان حتی همین روسیه و چین، نمی‌توانستند حامی ما باشند وحتی ناچار شدند به صف دشمنان بروند، اما نظام این شرایط را فراهم کرد که دوستان ما بتوانند در کنار ما فعال شوند و حتی دشمنان اروپایی کنار ما قرار بگیرند.

رئیس جمهور با اشاره به این که آنچه در مرداد و شهریور و روز پایانی شهریور پیش آمد در تاریخ سازمان ملل بی نظیر بوده است عنوان کرد: شما یک بار را نشان بدهید خواسته در سازمان ملل کاری بکند و موفق نشده است، اما این بار این اتفاق افتاد و آمریکا منزوی شد حتی رئیس شورای امنیت به خواسته آمریکا اعتنا نکرد و نامه آمریکا را دردستور کار قرار نداد و هم رئیس و هم اعضای شورای امنیت از ما حمایت کردند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: ما می‌دانیم که مردم در فشار و سختی هستند و فشار اقتصادی روی آنهاست، اما مردم باید موفقیت‌های سیاسی را هم در سطح جهان بدانند و حتی ممکن است این موفقیت‌ها مرحمی بر آلام مردم باشد تا ببیند دولت با قدرت و تحرک چه اقداماتی انجام داده است. یکی از موارد سخنان امام که فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند در همین ایام بود و آمریکا همه توان خود را به کار برد، اما نتوانست کاری کند.

وی اضافه کرد: ملت ما در این زمینه موفقیت بزرگی در سیاست خارجی کسب کرد و همه ما باید ممنون باشیم. ما در هر جا که پیروز شده ایم زمانی بوده که همه ارکان نظام در کنار هم و ملت یکپارچه با هم بودند و هدایت‌های رهبری ما را در مسیر درست هدایت کرده است. این موفقیت‌ها بدون این موارد امکان پذیر نبوده و ما از مردم بزرگمان که در همه مقاطع حمایت کردند تشکر و در برابر عظمت شان تواضع می‌کنیم.

رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: امروز روز پایانی مهر است یعنی ۸ ماه است که ما از سختی‌های کرونا عبور کردیم، ما روز‌های بسیار سختی داشتیم و امروز هم داریم و باید کاری کنیم که با کمک هم از آن عبور کنیم. امروز وزارت بهداشت در صف مقدم مبارزه با کرونا است. در جلسه دوشنبه من با وزیر بهداشت و معاونینش و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، برنامه ریزی و تلاش آن‌ها مشهود بود و این نشان می‌دهد ما با همه زحمتی که کل کادر درمان در این مدت تحمل می‌کنند در حال مبارزه هستیم. البته همه دنیا با این موج وسیع مواجه شدند.
 
اکثر نیازمندی‌های ما توسط شرکت‌های دانش بنیان تامین می‌شود

وی اضافه کرد: دولت با همه توان در این زمینه فعال است و در کنار سایر ارکان نظام، نیرو‌های مسلح، صدا و سیما و قوای دیگر باید به هم کمک کنیم تا از سختی‌های مردم بکاهیم. ما در این مدت با وجود تحریم‌ها همه نیازمندی‌های وزارت بهداشت را برطرف کردیم به محض این که نامه وزیر بهداشت برای درخواست ۱۵۰ میلیون دلار برای خرید ۳۰ میلیون کیت جدید آزمایشگاهی دریافت کردم همان لحظه موافقت کردم تا بتوانیم کیت‌ها را بخریم تا بتوانیم در زمان کوتاهی تست‌های کرونا را انجام دهیم. سازمان برنامه و بانک مرکزی با وجود مشکلات تلاش می‌کنند سایر نیازمندی‌ها را برطرف کنند.

وی اضافه کرد: امروز اکثر نیازمندی‌های ما توسط شرکت‌های دانش بنیان تامین می‌شود و ماسک و ونتیلاتور در داخل کشور تولید می‌شود و ما امروز ۲۲ میلیون ماسک تولید می‌کنیم. یک سوم مقالات علمی کرونا توسط دانشمندان ایرانی در مجلات معتبر به چاپ رسیده است. سازمان برنامه با وجود همه مشکلات ۹ هزار میلیارد تومان که ۶ هزار میلیارد آن پرداخت شده و ۳ هزار میلیارد دیگر هم پرداخت خواهد شد برای کارانه پزشکان و پرستاران اختصاص داده است.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۳۰مهر ۱۳۹۹، کد خبر:۹۹۰۷۳۰۲۲۰۸۴، isna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
واقعا ايشون بهونه كرونا رو ميارن خجالت نميكشن از مردم؟ مردمي كه قبل از كرونا هم از كار بيكار شده بودن به دليل تحريم و كرونا بوده؟
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
دوست عيز فكر كردي اين ها خجالت هم ميكشن؟ اين ها اصلا به زندگي و معيشت مردم فكر نميكنن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
0
باز میان میگن که چرا میگید به روحانی توهین نشه! برای همین مردمی هست که دارن زیر همین کامنت میذارن و به راحتی هر چی میخوان میگن
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
0
0
این همه توانایی و قدرت درون کشور هست وکا بی‌خبریم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین