پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۸۳۶۸
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
جدیدترین نمودار متوسط نظرسنجی‌ها درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیشتازی نامزد دموکرات را نشان می‌دهد.
شعار سال: بر اساس آمار تا روز ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰{دیروز} جوبایدن ۷.۸ درصد بالاتر از ترامپ است و همچنان پیشتاز در نظرسنجی‌ها. بایدن دموکرات در مجموع با ۵۰.۸ درصد جلوتر از ترامپ جمهوری خواه با ۴۳ درصد است.

نمودار نشان می‌دهد با نزدیک شدن به دقیقه ۹۰ بازی سیاسی، آرای ترامپ با شیب بسیار کم رو به پیشروی {موضع تهاجمی} و آرای بایدن با شیب بسیار کم رو به «پس روی» {موضع دفاعی} است. بایدن سعی می‌کند در روز‌های پایانی پاس گل به ترامپ ندهد.

همچنین در آخرین هفته از کمپین‌های انتخاباتی آمریکا، نظرسنجی جدید یاهو نیوز – یوگاو نشان می‌دهد جو بایدن بیشترین حد پیشتازی مقابل دونالد ترامپ را به دست آورده است. این فاصله ۱۲ درصدی، چهار برابر بزرگتر از پیشتازی ملی هیلاری کلینتون مقابل ترامپ در همین برهه زمانی در ۲۰۱۶ است.
 
 
 
این نظرسنجی که از ۲۳ تا ۲۵ اکتبر برگزار شد، نشان می‌دهد که ۵۴ درصد از رای‌دهندگان احتمالی یا به جو بایدن دموکرات رای داده‌اند یا قصد دارند روز انتخابات به او رای بدهند. تنها ۴۲ درصد از رای‌دهندگان احتمالی گفتند که به ترامپ رای می‌دهند.

در همین رابطه، یک نظرسنجی یوگاو که یک هفته پیش از انتخابات ۲۰۱۶ انجام شد، نشان داد که هیلاری کلینتون سه درصد در میان رای‌دهندگان احتمالی از ترامپ جلوتر است و به ترتیب ۴۸ درصد به ۴۵ درصد شدند. در آن زمان، میانگین تمام نظرسنجی‌های ملی از پیشتازی ۲.۲ درصدی کلینتون حکایت داشت.

نظرسنجی جدید یاهو نیوز – یوگاو نشان می‌دهد که ترامپ به نسبت ۲۰۱۶ با چالش بسیار بزرگتری برای کسب یک پیروزی دیگر در روز انتخابات مواجه است. براساس این نتایج، بایدن در میان هر گروه جمعیتی کلیدی از کلینتون قوی‌تر عمل کرده است.

در نتیجه همان نظرسنجی‌هایی که یک هفته مانده به انتخابات ۲۰۱۶ شانس پیروزی ترامپ را ۲۸.۸ درصد می‌دانستند، اکنون شانس پیروزی او را ۱۲ درصد برآورد می‌کنند. گرچه همچنان احتمال پیروزی او در انتخابات وجود دارد، اما ترامپ به نسبت ۲۰۱۶ با شانس پایین‌تری روبروست. تاکنون ۶۱ میلیون آمریکایی در انتخابات پیش از موعد رای داده‌اند.

از سوی دیگر نتایج نظرسنجی نیویورک‌تایمز – سیه‌نا کالج از پیشتازی چهار درصدی ترامپ مقابل بایدن در تگزاس حکایت دارد و درصد‌های آن‌ها ۴۷ به ۴۳ شد. در همین ایالت، پیشتازی جان کوربین جمهوری‌خواه برای ورود به سنا مقابل رقیب دموکراتش مری جنینگز هگار ۴۸ درصد به ۳۸ درصد شد.

بایدن در ایالت تگزاس، در میان رای‌دهندگان سفیدپوست با تحصیلات دانشگاهی به نسبت چهار سال پیش هیلاری کلینتون وضعیت بهتری دارد و ۳۸ درصد رای مقابل ۵۴ درصد ترامپ به دست آورد. کلینتون در آن سال رای تنها ۳۱ درصد از آن‌ها را کسب کرد و ۶۲ درصد رای این گروه برای ترامپ شد.

در همین حال نظرسنجی دالاس مورنینگ نیوز – دانشگاه تگزاس خبر‌های بهتری برای دموکرات‌ها دارد. بایدن در این نظرسنجی مقابل ترامپ ۴۸ درصد به ۴۵ درصد شد و کوربین هم هشت درصد از هگار جلو افتاد.

نتایج نظرسنجی روز دوشنبه رویترز – ایپسوس هم از پیشتازی قاطع جو بایدن مقابل ترامپ در ویسکانسین و پیشتازی نسبی او در پنسیلوانیا حکایت دارد.

خبرگزاری رویترز و موسسه افکارسنجی ایپسوس از رای‌دهندگان احتمالی در شش ایالت ویسکانسین، پنسیلوانیا، میشیگان، کارولینای شمالی، فلوریدا و آریزونا نظرسنجی کرده‌اند. این ایالت‌های سرنوشت‌ساز می‌توانند پیروزی دوباره ترامپ یا خروج او از کاخ سفید را رقم بزنند.

در ویسکانسین (نظرسنجی ۲۰ تا ۲۶ اکتبر)، بایدن با ۵۳ درصد مقابل ترامپ با ۴۴ درصد جلوتر است. برتری بایدن نسبت به نظرسنجی هفته قبل که ۵۱ به ۴۳ درصد بود، پیشرفت کرده است. ۳۳ درصد هم گفته‌اند که رای دادند. ۴۷ درصد از شرکت‌کنندگان ترامپ را در مدیریت اقتصاد بهتر دانستند. ۴۵ درصد هم بایدن را ترجیح دادند.

در پنسیلوانیا (نظرسنجی ۲۰ تا ۲۶ اکتبر)، بایدن و ترامپ به ترتیب ۵۰ درصد و ۴۵ درصد رای گرفتند. در این ایالت هم ۵۰ درصد ترامپ را برای مدیریت اقتصاد بهتر دانستند و ۴۳ درصد هم بایدن را انتخاب کردند.

در ایالت فلوریدا (نظرسنجی ۱۴ تا ۲۰ اکتبر) آرای بایدن و ترامپ ۵۰ درصد مقابل ۴۶ درصد است. ۲۱ درصد گفتند که رای دادند. در این ایالت هم ۵۱ درصد ترامپ را برای مدیریت بهتر اقتصاد انتخاب کردند و ۴۵ درصد بایدن را ترجیح دادند.

نتایج نظرسنجی ۱۴ تا ۲۱ اکتبر در آریزونا هم پیشتازی بایدن مقابل ترامپ را ۴۹ به ۴۶ درصد نشان می‌دهد. نتایج نظرسنجی ۱۴ تا ۲۰ اکتبر در میشیگان نشان می‌دهد ۵۱ درصد بایدن و ۴۴ درصد ترامپ را برگزیدند. در نظرسنجی ۱۴ تا ۲۰ اکتبر در کارولینای شمالی هم رقابت بایدن و ترامپ به ترتیب ۴۹ به ۴۶ درصد شد.
 
شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از رویداد24،تاریخ انتشار:6ابان1399،کدخبر:236154،www.rouydad24.com
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
اين انتخابات من رو به شكل زيادي ياد انتخابات دوره قبلي ميندازه
همه چيز به نفع كلينتون!
اما ترامپ برنده بازي
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
بنظرم برای جهان خیلی بهتره که بایدن بیاد
جهان از آدم دیوانه ای مثل ترامپ راحت میشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
اتفاقا من حس ميكنم انتخابات اين دوره امريكا فرق زيادي با قبلي داره و بايدن پيروز ميدان هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
این فاصله ها به نظرم اصلا قابل اتکا نیست و به زودی زود می بینیم که ترامپ در ریاست جمهوری امریکا ابقا میشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
این فاصله ها به نظرم اصلا قابل اتکا نیست و به زودی زود می بینیم که ترامپ در ریاست جمهوری امریکا ابقا میشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
0
0
اگر بایدن بیاد اوضاع امریکا بهم ریخته میشه و این ها بهسمت یک جنگ داخلی تمام عیار پیش میرن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
به این امار ها نمیشه به هیچ عنوان دلخوش بود من یه تحلیل دیگه میخوندم میگفت الکترال ها به نفع ترامپ هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
0
0
من که به این رای هاو انتخابات امیدی ندارم و اصلا خبر هاش رو جدی دنبال نمیکنم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
0
0
من که حس میکنم با این تفاسیر باید منتظر اومدن دونالد ترامپ باشیم چون داره تاریخ تکرار میشه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین