پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۸۶۰۱
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
روزنامه نیویورک تایمز از مشارکت "چشمگیر" مردم در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری آمریکا خبر داد و نوشت، حضور در ایالت‌های موسوم به نبردگاه به میزانی بی سابقه افزایش یافته است.
شعارسال: نیویورک تایمز افزود: با آغاز انتخابات زودهنگام در برخی ایالت های دیگر نظیر نیویورک، انتظار می رود مشارکت مردمی پیش از روز رای گیری در سوم نوامبر بیشتر نیز بشود.

آریزونا، فلوریدا، جورجیا، میشیگان، مینه سوتا، نورث کارولینا، پنسیلوانیا و ویسکانسین ایالات موسوم به عرصه رقابت هستند که هر نامزد از حزب جمهوری خواه یا دمکرات، در آن بازنده یا برنده خواهد بود. ایالات پررقابت، در هر دوره از انتخابات، ممکن است تغییر کنند و عوامل مختلف در این امر دخیل هستند.

<<کمتر از یک هفته مانده به روز انتخابات، بیش از 64 میلیون آمریکایی آراء خود را به صندوق های رای ریخته اند، و حدود نیمی از آنها در ایالت های بسیار رقابتی موسوم به "عرصه نبرد" در رای گیری زودهنگام شرکت کرده اند. اینها ایالت هایی هستند که برنده کالج الکترال را در نهایت تعیین خواهند کرد. و نکته مهم تر این که این آراء اولیه در مناطق نبرد، برابر است با بیش از نیمی از کل آراء این ایالت ها در انتخابات 2016.

به گزارش نهاد انتخاباتی موسوم به "پروژه انتخابات آمریکا"، تاکنون تعداد آراء اولیه حدود 46 درصد از کل آراء شمرده شده در انتخابات 2016 بوده است.

به دلیل شیروع کرونا، بسیاری از ایالت ها قوانین رای گیری را تغییر و به میلیون ها نفر اجازه دادند برای نخستین بار از طریق ای-میل در انتخابات شرکت کنند. و بسیاری نیز به صورت حضوری در رای گیری شرکت کرده اند تا با ازدحام پیش بینی شده رای دهندگان در سوم نوامبر (13 آبان) مواجه نشوند. مشارکت های اولیه در سراسر کشور نشان می دهد اشتیاق رای دهندگان چه علیه دونالد ترامپ و چه در حمایت از او، در سراسر کشور به میزان بسیار زیادی تشدید شده است.

به نظر می رسد دمکرات ها نسبت به مشارکت در انتخابات زودهنگام اشتیاق بیشتری دارند. در پنج ایالت پُررقابت که در آنها نام نویسی حزبی گزارش می شود، تاکنون حدود دومیلیون طرفدارِ ثبت نام شده دمکرات ها، بیشتر از هواداران جمهوری خواهان رای داده اند.

در پنسیلوانیا – ایالتی که آقای ترامپ در سال 2016 با اختلاف بسیار کم در آن پیروز شد – تعداد رای دهندگانِ طرفدار دمکرات ها بیش از سه برابر جمهوری خواهان بوده اند.

در فلوریدا و نورث کارولینا (کارولینای شمالی)، مرزبندی های حزبی هموارتر است.

ایالت های پُررقابت (نبردگاه)

تعداد آراء زودهنگام در ایالت پرجمعیت تگزاس، تاکنون بیش از 80 درصد کل آراء آن در سال 2016 بوده است. تگزاس پایگاه مهم جمهوری خواهان است اما به دلیل جمعیت رو به ازدیادِ رنگین پوستان، به نظر می رسد این ایالت امسال عرصه رقابت شدید بین طرفداران دو حزب باشد. و تعداد آراء زودهنگام در آریزونا، فلوریدا، جورجیا، نوادا و نورث کارولینا تاکنون بیش از 60 درصد از کل آراء انداخته شده در این ایالت ها در چهار سال گذشته بوده است.

پیروزی های احتمالی بایدن

در ایالت هایی که احتمالا بیشتر طرفدار جو بایدن محسوب می شوند، رای دهندگان به تعداد زیاد در حال مشارکت هستند. تعداد آراء انداخته شده در این ایالت ها در مجموع بیش از یک سوم تعداد آراءای است که تاکنون به صندوق ها ریخته شده و رقم آن 43 درصد از کل آراء این ایالت ها در سال 2016 است. با آغاز انتخابات زودهنگام در برخی ایالت ها نظیر نیویورک، این ارقام احتمالا افزایش خواهد یافت.

پیروزی های احتمالی ترامپ

در ایالت هایی که احتمالا طرفدار آقای ترامپ هستند، انتخابات زودهنگام از شدت کمتری برخوردار است. ساکنان این ایالت ها عموما تمایل دارند نسبت به ایالت های طرفدار دمکرات ها و همچنین ایالت های نبردگاه جمعیت کمتری داشته باشند؛ لذا عجیب نیست اگر اینها بخشی کوچک تر از کل آراء در انتخابات اولیه را به خود اختصاص دهند. تعداد آراء زودهنگام آنها نیز کمتر است و درصدی از کل تعداد افرادی است که چهار سال پیش رای دادند. آقای ترامپ که علنا با رای دهی ای-میلی به شدت مخالفت کرده است، بر مشارکت حضوری رای دهندگان و "موج قرمز" (طرفداران حزب جمهوری خواه) در سوم نوامبر حساب می کند تا بر آن چه که ظاهرا امتیازِ انتخابات زودهنگام برای دمکرات ها است، غلبه کند.>>

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از الف تاریخ انتشار ۷ آبان ۹۹، کد خبر: ۳۹۹۰۸۰۶۱۰۵، www.alef.ir
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
به نظر بنده در این دوره هم ترامپ رای میاره چون در اقتصاد امریکا تحول خوبی ایجاد کرده است.البته در سیاست خارجی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
این خودش نیون میده که این ها دلشون میخواد نظام امریکا تغییر کنه و حداقل از شر ترامپ رها بشن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
همیشه وقتی رای دهنده ها زیاد کیشن خبر از تغییر میاد و باید این خبر رو با جان و دل بپذیره اقای ترامپ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
فکر کنم همه رفتن که ترامپ رای نیاره:))))
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
امیدوارم اقای بایدن رای بیاره تا مردم ایران هم از این وضعیت و فشار رها بشن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
من که میگم همون ترامپ میشه و این ها همش بازیه! باید ببینی برای امریکا صیهون چی میخواد!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
این انتخابات در این سطح برای امریکا به نظرم تکرار نشدنی باشه هردو نامزد تعداد بسیار زیادی طرفدار دارن و پیش بینی رو سخت کرده
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
به نظر من بایدن رییس جمهور بعدی امریکاست حس میکنم مردمشون انقد فهیم هست که دوباره ترامپ رو انتخاب نکنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
0
0
وقتی بعد از مدت ها میان و این همه هم شرکت میکنن مطئمنا تغییر میخوان
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
0
0
ایشالله که هر اتفاقی میفته امریکا رو به افول تر و ایرانو منطقه رو به ثبات و صلح و ارامش باشه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
0
0
امیدوارم برای اخرین بار این مردم امریکا باشن که با رای خودشون نظام امریکا رو دچار دگرگونی کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
0
0
امریکا به قول رهبری داره روز به روز افول خودش رو طی میکنه و در حالی که خودشون با خبر نیستن
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین