پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۱۲۵۹۹
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: ذخایر خون به حالت عادی برگشته است اهدا کنندگان و مردم به مرور و به تدریج برای اهدای خون به مراکز انتقال خون در استان تهران مراجعه کنند.
شعار سال: محمدرضا مهدی‌زاده افزود:بعد از اطلاع رسانی در چهارشنبه هفته گذشته و ضمن درخواست از مردم برای اهدای خون، استقبال خوبی انجام شد و در حال حاضر ذخایر خون در استان تهران به حالت عادی برگشته است.

وی ضمن قدردانی از مردم نوعدوست که مانند همیشه یاری گربیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن بودند، گفت: بعد از درخواستی که از مردم برای اهدای خون داشتیم استقبال فراتر از انتظار ما اتفاق افتاد، اما ساعت کار مراکز انتقال خون مشخص است و در این زمان ساعت کاری هیچ مرکزی کاهش نیافته است.

مهدی زاده گفت: برخی از مراکز انتقال خون که از مراجعان بیشتری برخوردار بودند به دلیل ازدحام و استقبال اهداکنندگان خون تا زمان تا زمان حضورمراجعان این مراکز فعال بودند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران اعلام کرد: به دلیل اینکه ۱۰ تا ۱۵ درصد از کارکنان ما در اداره کل انتقال خون استان تهران به کرونا مبتلا شده بودند، پویش همدلی در این اداره کل به راه افتاد و از کارکنان اداری که توانایی کار و کمک در بخش فنی را داشتند استفاده کردیم و ۱۴ نفر از کارکنان اداری در امر خونگیری ما را یاری کردند.

روز گذشته ۱۶۰۰ نفر خون اهدا کردند

مهدی‌زاده گفت: حضور مردم در این روز‌ها برای اهدای خون بسیار خوب است تا جایی که روز گذشته شاهد خونگیری یک هزار و ۶۰۰ نفر بودیم و روز قبل از آن نیز یک هزار و ۵۰۰ نفر خونگیری انجام شد.

وی تاکید کرد: به منظور جلوگیری از ازدحام مردم و تجمع در زمان شروع کرونا در حیاط اداره کل انتقال خون استان تهران در خیابان وصال شیرازی فضایی را راه‌اندازی کردیم که از تجمع در سالن انتظار جلوگیری شود و اهداکنندگان با اطمینان خاطر و رعایت فاصله برای اهدای خون اقدام کنند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه استقبال از سوی مردم نوعدوست تهران برای اهدای خون خوب است، گفت: ذخایر خون در تهران به سوی نرمال شدن پیش می‌رود و مشکلی هم برای تامین خون در استان تهران نداریم، اما از آن جایی که کرونا به این زودی‌ها از بین نمی‌رود تقاضای ما از مردم این است که به تدریج تا پایان زمستان برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

مهدی زاده تاکید کرد: اگر اهدا کنندگان به مراکز انتقال خون در انتظار خون دهی می‌مانند به این دلیل است که مراجعه برای اهدای خون در این روز‌ها زیاد است و به همین دلیل هم از آن‌ها عذرخواهی می‌کنیم و اگر تکریم ارباب رجوع در حدی که مورد انتظار مردم است هم انجام نمی‌شود، پوزش می‌خواهم و دلیل آن فقط ازدحام و استقبال خوب مردم برای اهدای خون و کمبود نیرو برای خونگیری در مراکز اهدای خون است.

ذخایر خون به ۶ روز نزدیک شده است

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: در حال حاضر ذخایر خون در استان تهران تقریباً به ۶ روز نزدیک شده است که در هفته گذشته سطح این ذخیره به ۵.۵ روز رسیده بود و با استقبالی که شاهد آن هستیم شاید تا فردا سطح ذخیره خون در تهران از ۶ روز هم بگذرد بنابراین نیاز است که مردم به مرور برای اهدای خون اقدام کنند.

مهدی زاده در خصوص روش‌های مراجعه اهدا کنندگان برای اهدای خون نیز گفت: بهترین روش مراجعه به سایت سازمان انتقال خون به نشانی www.ibto.ir است که اهدا کنندگان در این روش با مراجعه به سامانه اهدای خون می‌توانند، استان، مرکز، ساعت و تاریخ مراجعه خود را مشخص کنند و به این ترتیب واحد جذب اهدا کنندگان انتقال خون نیز در این خصوص هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد و اهدا کنندگان طبق ساعت و زمان به مرکز مورد نظر خود مراجعه و با کمترین زمان ممکن خون اهدا می‌کنند.

وی در خصوص مراجعه حضوری برای اهدای خون نیز گفت: بهترین روش برای این که اهدا کنندگان معطل نشوند و از اتلاف وقت آن‌ها جلوگیری شود مراجعه به سایت انتقال خون استان تهران به نشانی https:// tehran.ibto.ir است که کلیه نشانی مراکز انتقال خون استان تهران و همچنین ساعت فعال بودن آن‌ها مشخص است و با توجه به این اطلاعات می‌توانند برای اهدای خون مراجعه کنند.

مهدی زاده تاکید کرد: برخی از فرآورده‌های خون مانند پلاکت سه روز عمر مفید دارد و همچنین گلبول قرمز فشرده نیز ۳۵ روز عمر می‌کند و بعد از گذشت این زمان آن‌ها از مسیر استفاده خارج می‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ذخیره پلاکت و گلبول قرمز فشرده و پلاسما در استان تهران خوب است و در این خصوص مشکلی نداریم و تمام نیاز‌های ۱۶۰ مرکز بیمارستانی و مرکز درمانی در تهران تامین می‌شود.

مهدی زاده از مردم و اهدا کنندگان خون خواست که به تدریج تا پایان زمستان برای اهدای خون مراجعه کنند و اطمینان داشته باشند تمام پروتکل‌ها و استادندار‌های بهداشتی در مراکز انتقال خون رعایت می‌شود.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایران آنلاین، تاریخ انتشار: 29 آبان ۱۳۹۹، کد خبر:639833، ion.ir
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
0
0
بام خدارو هزار مرتبه شکر که این ها مردمی مثل ما دارن تا در مواقع سخت به دادشون میرسن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
0
0
دم مردمی گرم که تو هر شرایطی باشت پشتیبان ولایت فقیه شون هستن و به مردم کمک میکنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
0
0
تا مثل چابهار با مردم خوش رفتاری نکنید؟ مردم به اعتراض هم که شده نباید این سری همکاری کنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
0
0
مردم بسیار دلسوزی داریم این یکی دو روزه که گفتن ذخیره خون کم شده جانانه برای اهدا خون صف بستن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
0
0
الان برای چی نباید زیر ساخت برای خون گرفتن های سیار وجود داشته باشه؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
0
0
مردم چطوری بفهمن که به تدریج اومدن یعنی چی؟ خداییش خیلی بی برنامه اید
تو همه جی
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
0
0
اهدای خون در ایران میتونست روزهای بهتری داشته باشه اما سو مدیریت ها امون نمیدن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
0
0
این همه جمعیت و با توه به امکانات خودشون نمیتونن ساپورت کنن این هم نوعی سو مدیریت هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
0
0
مردم ما متاسفانه یهو همه براساس جو به سمت خون دادن میان یهو یادشون می‌ره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
0
0
همین امروز خبر خوندم که مراکزخون گیری اعلام کردن ذخیره هاشون دوباره پر شده خداروشکر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین